سه شنبه ۲۸ فروردینساعت ۰۸:۲۳Apr 2024 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اخذ مالیات»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۹:۰۹    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس مصوبه ای در مورد اخذ مالیات از مهریه نداشته است.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۶:۲۷    
سرمقاله با توجه به گستردگی فرار مالیاتی در ایران، اگر دامنه اصلاح پوشش مالیاتی افزایش پیدا کند، قطعاً منابع خوبی در اختیار بودجه کشور قرار می گیرد. قاطعیت دولت در اخذ مالیات می تواند منجر به پایان یافتن یا سرکوب هرچه بیشتر فعالیت های غیرمولد در کشور شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۴:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
پیشکسوت ورزش و کشتی ایران گفت: اخذ مالیات بر ارزش افزوده از باشگاه های ورزشی باعث گران شدن ورزش برای تمام اقشار جامعه می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی: سامانه مودیان نقش کلیدی در ارتقای شفافیت مالی، نظارت بهینه تر بر فرآیند هوشمندسازی مالیات ستانی و تمرکز ممیزان مالیاتی بر اخذ مالیات از دانه درشت ها را به دنبال خواهد داشت.
سخنگوی سازمان مالیاتی کشور گفت : تا این لحظه قانون جدیدی مبنی بر وصول مالیات از مهریه تصویب نشده و طبیعتاً سازمان امور مالیاتی نیز مالیاتی اخذ نخواهد کرد، ضمن اینکه طبق ماده 144 جهیزیه منقول و مهریه اعم از منقول و غیرمنقول معاف از مالیات هستند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۹:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بعدازظهر امروز (شنبه 25 فروردین ماه)، جزئیات بخش دوم لایحه بودجه سال جاری که قرار است از فردا در کمیسیون تلفیق بررسی شود، منتشر شد. ...
جام جم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۰:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
بخش مهمی از درآمدهای کشورها، به ویژه کشورهایی که منابع نفت و گاز ندارند، دریافت مالیات است. هر کشوری نیز قوانین و مقررات مربوط به خود را در این زمینه دارد؛ مثلا برخی کشورها از حساب های بانکی افراد نیز مالیات می گیرند ...
سازمان امور مالیاتی کشور در واکنش به شایعات درباره مهریه اعلام کرد: مهریه طبق قانون، معاف از مالیات است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
سامانه املاک و اسکان برای اخذ مالیات از خانه های خالی راه اندازی شد اما به دلیل کوتاهی سازمان های مربوطه برای در اختیار قرار دادن اطلاعات، هنوز نتایج مورد انتظار محقق نشده است.
شعار سال   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
افزایش مالیات بر ارزش افزوده، مهمترین اقدام سازمان امور مالیاتی در ضدیت با جهش تولید با مشارکت مردم است. مالیات بر ارزش افزوده به معنای افزایش فشار مالیاتی به تولید، دریافت مالیات مضاعف از تولید و در نهایت کاهش رقابتپذیری تولید است ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه مالیات باید به شکلی وضع شود که به گروه های آسیب پذیر جامعه خسارتی نرسد، گفت: در صورتی که مالیات به شکل عادلانه وضع شود، بهبود معیشت عمومی جامعه را به دنبال خواهد داشت.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۶    
دولت و مجلس باید با همکاری یکدیگر زمینه های قانونی برای افزایش مالیات بر مجموع دارایی و اخذ مالیات از دارایی به جای کار و تولید و بالا بردن سطح معافیت های جدید و هدفمند مالیاتی بخش تولید و صادرات را فراهم کنند.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۰:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
مالیات خودرو لوکس برای مدل های بالای 3.5 میلیارد اهمیت پیدا می کند و مشمول صاحبان ماشین هایی مثل بنز، بی ام و و پورشه می شود
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۶:۲۳    
رحمان سعادت استاد اقتصاد درباره طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک گفت: دولت می تواند با درآمدی که از اخذ مالیات ها دارد رقم پرداختی بابت طرح فجرانه کالابرگ را تامین کند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۶:۲۲    
عضو کمیسیون صنایع مجلس: مطابق با تحقق شعار سال، باید جهش تولید با مشارکت مردم رقم بخورد که در این زمینه کاهش مالیات تولید و تغییر نظام مالیاتی مبتنی بر اخذ مالیات از سرمایه و مجموع دارایی کمک بزرگی به افزایش جذابیت فعالیت های مولد و در مقابل افزایش ریسک سوداگری دارد.
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۲:۳۹    
اخذ مالیات در بازار ارز های دیجیتال یک اتفاق عجیب به شمار نمی رود و هم اکنون بسیاری از کشور ها از فعالان بازار ارز های دیجیتال مالیات دریافت می کنند.
نماینده   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان امور مالیاتی و دولت باید برای فرارهای مالیاتی فکری اساسی داشته باشند و سازمان امور مالیاتی باید به دنبال اخذ مالیات واقعی از اصناف پر درآمد باشد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
آسیانیوز - مالیات بر ارزش افزوده قانونی است که از انتهای دهه 80 به اقتصاد ایران ورود کرد و با افزایش تدریجی در نهایت به 9 درصد رسید. اخذ مالیات بر ارزش افزوده در صنعت غذایی خود یکی از عوامل گرانی محصولات غذایی است که باعث می شود فشار آن را اقشار آسیب پذیر جامعه متحمل شوند و قدرت خرید مردم کاهش ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۷:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس اقتصادی گفت: یکی از اقدامات پیش روی دولت برای افزایش مشارکت مردم در اقتصاد ابزار مالیات است و دولت باید برای فعالیت های غیرمولد مالیات در نظر بگیرد تا نقدینگی به سمت تولید هدایت شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
دولت در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم با کاهش نرخ های مالیات تولید، ایجاد مشوق ها مرتبط با توسعه زنجیره ارزش، ارائه معافیت های مالیاتی هدفمند جهت سرمایه گذاری و تغییر مسیر اخذ مالیات به سمت مالیات بر سرمایه، به دنبال ایجاد فضای مطلوب تری برای رشد اقتصادی است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
جمشید عدالتیان، فعال اقتصادی درباره چالش های اقتصادی در سال 1403 گفت: بودجه دولت سیاست اش روی مسائل مالی است. سیاست های مالی دولت نشان می دهد که آن ها خواهان رفع کسری بودجه از طریق اخذ مالیات های گمشده اند. البته به نظر من این مالیات ها دقیق محاسبه نشده اند.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۲:۵۵    
مردادماه نیز نسبتا در حوزه فضای مجازی و فاوا ماه پرخبری بود که حواشی برخی از این اخبار همچون مهار پلتفورم های عرضه اینترنتی دارو، اخذ مالیات از اینفلوئنسرهای مجازی، تحقیق و تفحص از مافیای فیلترشکن و عجایب تولید گوشی موبایل در کشور ...
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۴:۲۰    
ساعت 24 - جعفر قادری نماینده مجلس یازدهم گفت: منبع درآمدهای دولت باید از محل این درآمدهای مالیاتی به شیوه مالیات مستقیم دریافت شود. ولی اینکه دولت به این اعتراض ها و بی عدالتی ها رسیدگی نمی کند برای ما عواقبی در پی خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۲:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
جعفر قادری نماینده مجلس یازدهم گفت: منبع درآمدهای دولت باید از محل این درآمدهای مالیاتی به شیوه مالیات مستقیم دریافت شود. ولی اینکه دولت به این اعتراض ها و بی عدالتی ها رسیدگی نمی کند برای ما عواقبی در پی خواهد داشت.
دولت سیزدهم از زمان روی کار آمدن در سال 1400 موضوع اخذ مالیات از خانه های خالی را به عنوان طرحی برای ساماندهی و کاهش فشار تقاضا بر بازار مسکن دنبال کرد و در سال گذشته با شناسایی 59 هزار واحد بدون سکنه سرانجام این برنامه را در مسیر اجرا قرار داد. ...
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۰۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
میزان اخذ مالیات در اروپا به عوامل متعددی بستگی دارد. به همین تناسب بار مالیاتی خانوارهای متعلق به یک دهک و طبقه متفاوت است.
سلام نو / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۰۹:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
مقصد بسیاری از پرستارانی که در سراسر جهان قصد مهاجرت دارند بریتانیا است. میانگین درآمد پرستارها در این کشور معادل 58 هزار و 222 یورو در سال است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۴:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
بهبود تقاضای جهانی نفت به دلیل اختلالات در مسیرهای کشتیرانی، طرح اخذ مالیات از ثروتمندان در برنامه بودجه جدید آمریکا و بخشودگی بدهی سومالی از مهم ترین خبرهای اقتصادی آخرین هفته سال 1402 بوده اند.
تیتر20   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۲۰:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
با لغو اخذ مالیات علل الحساب از صادرات مواد خام و نیمه خام شرکت های پتروشیمی موافقت شد
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۶:۵۹    
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به وضعیت مناسب موجودی میوه، گفت: نظارت بر میوه فروشی های سطح شهر تهران تا 15 فروردین برقرار است و از دستگاه های نظارتی مانند تعزیرات هم انتظار داریم که اگر قصد بازرسی دارند ...
دبیر کل انجمن کارفرمایی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با لغو اخذ مالیات علل الحساب از صادرات مواد خام و نیمه خام شرکت های پتروشیمی شاهد سودآوری و بهبود نقدینگی این صنعت ارزآور خواهیم بود.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف زمانی دنبال می شود که مالیات های مشابهی در دو کشور بر یک مالیات دهنده به صورت یکسان در یک پایه مالیاتی اعمال شود که بر مبادله کالاها، خدمات و انتقال سرمایه و فناوری و تجارت بین دو کشور تأثیر منفی می گذارد ...
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم در مجلس گفت : صنوفی که درآمد بیشتری دارند، باید مالیات بیشتری را پرداخت کنند. باید در زمینه اخذ مالیات از اصناف پردرآمد و سایر صنوف دقت عمل صورت گیرد.
پیش نویس موافقت نامه بین دو کشور ایران و تانزانیا به منظور حذف مالیات مضاعف در مورد مالیات های بر درآمد و جلوگیری از فرار مالیاتی با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا به امضای مقدماتی (پاراف) مقامات مالیاتی دو کشور رسید.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۲:۵۶   + ۲۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: شورای نگهبان در مجموع 3 ایراد از لایحه بودجه 1403 گرفت که دو ایراد مربوط به ناترازی میان منابع و مصارف بودجه بود و یک ایراد نیز از نحوه اخذ مالیات از حساب های غیرتجاری بود که هر سه ایراد با اصرار مجلس بر نظر خود برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- مدیر امور مالیاتی گنبدکاووس سهمیه اخذ مالیات از مودیان این شهرستان در سال جاری را چهار هزار و 950 میلیارد ریال ذکر کرد و بیان داشت: تاکنون 95 درصد این تعهد با دریافت از منابع مختلف مالیاتی مانند اشخاص حقوقی، مشاغل صنفی و غیرصنفی، حقوق و مالیات بر ارزش افزوده محقق شد.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۳:۰۵    
ما در این مقاله در خصوص مالیات حقوق ، چگونگی محاسبه آن و موارد معافیت توضیحاتی ارائه داده ایم: علت اخذ مالیات حقوق چیست؟ مالیات بر حقوق متناسب با هدف ها و اولویت های هر جامعه می تواند متفاوت باشد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
پس از نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، اخذ مالیات علی الحساب 2 درصدی از صادرات مواد خام و نیمه خام مشمول عوارض صادراتی با دستور وزیر اقتصاد، از (15 اسفند 1402) متوقف شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۰:۱۵   + ۹۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : روز گذشته نمایندگان مجلس به بررسی ایرادات شورای نگهبان از لایحه بودجه 1403پرداختند. شورای نگهبان در مجموع 3 ایراد از لایحه بودجه 1403 گرفت که دو ایراد مربوط به ناترازی میان منابع و مصارف بودجه بود و یک ایراد نیز از نحوه اخذ مالیات از حساب های غیرتجاری بود که هر سه ایراد با اصرار مجلس ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۲۲:۵۹   + ۴۳ سایت دیگر  
به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی، با توجه به مشکلات کمبود نقدینگی صادرکنندگان، اصل میزان عوارض پرداختی صادرکنندگان پس از اینکه صادرات خاتمه یافت و درآمد صادراتی برای صادرکنندگان حاصل شد، توسط سازمان مالیاتی اخذ می شود ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۹:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری هشت صبح : خانه ملت: مجلس بر مصوبه پیشین خود در لایحه بودجه 1403 مبنی بر نحوه محاسبه اخذ مالیات از حساب های غیرتجاری اصرار کرد و این بند از لایحه بودجه را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داد. نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 15 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی [...]
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۹:۲۳   + ۲۶ سایت دیگر  
بلافاصله پس از نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، اخذ مالیات علی الحساب 2 درصدی از صادرات مواد خام و نیمه خام مشمول عوارض صادراتی با دستور وزیر اقتصاد، از امروز (15 اسفند 1402) متوقف شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۸:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به اینکه صادرکنندگان مشمول عوارض صادرات کالاهای خام و نیمه خام از پرداخت مالیات علی الحساب 2 درصد به دلیل کمبود نقدینگی شکایت داشتند مقرر شد ابلاغیه ای که از مهرماه توسط سازمان امور مالیاتی و گمرک اجرایی شده بود، از این هفته متوقف شود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۲:۳۵   + ۲۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس بر مصوبه پیشین خود در لایحه بودجه 1403 مبنی بر نحوه محاسبه اخذ مالیات از حساب های غیرتجاری اصرار کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به اینکه صادرکنندگان مشمول عوارض صادرات کالاهای خام و نیمه خام از پرداخت مالیات علی الحساب 2 درصد به دلیل کمبود نقدینگی شکایت داشتند مقرر شد ابلاغیه ای که از مهر ماه توسط سازمان امور مالیاتی و گمرک اجرایی شده بود، از فردا متوقف شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۱:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
مصوبه دولتی اخذ مالیات علی الحساب از صادرات مواد خام و نیمه خام شرکت های پتروشیمی، از امروز لغو شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۰۰:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
اقتصادآنلاین نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: جریمه 20 درصدی اخذ مالیات از بانک های متخلف و کاهش اعتبارات در پرداخت تسهیلات در دستور کار قرار گیرد. طبق قانون جهش تولید مسکن باید تمامی بانک ها 20 درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص دهند، اما در حال حاضر و طبق جدیدترین آمارها متاسفانه [...]