سه شنبه ۰۱ فروردینساعت ۱۸:۱۵Mar 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اخذ مالیات»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۷:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای، سند الحاقی (پروتکل) اصلاحی پیرامون موافقت نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین ایران و سوئیس را جهت اجرا از ابتدای اسفندماه سال جاری به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۹:۴۳    
سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح ساماندهی کارکنان دولت از نظر شورا با ابهاماتی مواجه است که در روز های آینده گزارشی برای ابهامات اعلام میکنم. برخی عناوین مثل بکارگیری دارای ابهام است که آیا نیرو های رسمی را شامل می شود. مواردی مثل این مورد ابهام بود.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح ساماندهی کارکنان دولت از نظر شورا با ابهاماتی مواجه است که در روز های آینده گزارشی برای ابهامات اعلام میکنم. برخی عناوین مثل بکارگیری دارای ابهام است که آیا نیرو های رسمی را شامل می شود. مواردی مثل این مورد ابهام بود.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون فناوری های نوین بانک مرکزی، ضمن اشاره به اقدامات مشترک این نهاد با سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات از ارز های دیجیتال، از بررسی سازوکاری به منظور مالیات ستانی از محل تبادل رمز ارز ها در هیئت دولت خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: مجلس مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه خانه های بالای 20 میلیارد تومان باید مالیات دهند که این موضوع در شورای نگهبان بررسی و خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: مجلس مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه خانه های بالای 20 میلیارد تومان باید مالیات دهند که این موضوع در شورای نگهبان بررسی و خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۶:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: از سازمان امور مالیاتی می خواهم با برون سپاری امور، ظرفیت شرکت ها و گروه های نخبگانی کشور را برای کشف الگو های فرار مالیاتی و شناسایی فرار های مالیاتی مورد استفاده قرار دهد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۴۷    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص تاثیر اخذ مالیات بر خودروهای لوکس بر افزایش قیمت خودرو در بازار گفت: مالیات بر خودروهای لوکس، مالیات بر مصرف بوده بنابراین بر بازار اثرگذار نیست و بازار به طور معمول از مالیات بر تولید متاثر می شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۰۶    
اخذ مالیات از افراد و سازمان های مختلف جزو اصلی ترین راه ها برای درآمدزایی دولت محسوب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۰:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند هزینه اشخاص حقوقی در تولید و انتشار محتوای فرهنگی و آموزشی قابل پخش در شبکه های ملی با اولویت ظرفیت های مناطق کم برخوردار به عنوان هزینه مالیاتی قلمداد شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس سازمان امور مالیاتی رو موظف کردن از عرضه کنندگان انواع بازی های خارجی مجاز قابل نصب در رایانه، تلفن های همراه و کنسول ها، 10 درصدِ فروش، عوارض بگیرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
ت اخذ مالیات از رسانه ها راه نفس جریان مستقل اطلاع رسانی به ویژه مطبوعات را خواهد بست. اهالی رسانه در جریان تصویب بودجه 1402 از مجلس انتظار حمایت دارند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
اخذ مالیات از خودرو ها در سال 1402 بر اساس قیمت روز خودرو با توجه به تاریخ ساخت یا واردات آن و صرفاً براساس مشخصات سند مالک خودرو است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۶:۰۴   + ۵۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماخذ اخذ مالیات از خودروها در سال آتی را قیمت روز خودرو با توجه به تاریخ ساخت یا واردات آن و صرفاً براساس مشخصات مالک خودرو مندرج در شناسنامه خودرو صادره توسط نیروی انتظامی به عنوان سند رسمی خودرو لحاظ کردند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رای مجلس به بازگشت لایحه اخذ مالیات از مواد دخانی در بودجه 1402 که در بودجه 1401 حذف شده بود، خبر داد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۰:۰۲    
در حالی که دولت بر شناسایی خانه های خالی و اخذ مالیات از آنها تاکید بسیاری دارد تاکنون طبق اعلام سازمان مالیات 520 هزار رکورد اطلاعاتی از واحدهای مسکونی خالی از سکنه ارائه شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۷:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اخذ مالیات از خانه های لوکس به جنجالی ترین مصوبه مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه 1402 تبدیل شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، دولت سیزدهم در حالی اخذ مالیات از خانه های لوکس و باغ ویلاها را با هدف تحقق عدالت اجتماعی در بودجه 1402 قرار داده که در روزهای اخیر حذف کلمه واحدهای مسکونی در بودجه سال آینده توسط مجلس، باعث ایجاد انتقاداتی به حذف آن شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که دولت بر شناسایی خانه های خالی و اخذ مالیات از آنها تاکید بسیاری دارد تاکنون طبق اعلام سازمان مالیات 520 هزار رکورد اطلاعاتی از واحدهای مسکونی خالی از سکنه ارائه شده است.
مردم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۵:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
مشاور وزیر راه و شهرسازی و سرپرست دفتر اقتصاد مسکن روند تکمیل اطلاعات سامانه املاک و اسکان را تشریح کرد و با اشاره به اینکه همکاری خوبی در موضوع اخذ مالیات خانه های خالی با سازمان امور مالیاتی ایجاد شده است ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: اطلاعات موجود در سامانه ملی املاک و اسکان کشور در خصوص وضعیت اقامتگاه های مسکونی بیش از 73 میلیون شخص حقیقی و حقوقی تکمیل شده است. ...
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۰:۴۷    
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: 140 خانه لوکس و باغ از ابتدای سال برای اخذ مالیات شناسایی شده که در حال دریافت اطلاعات هویتی صاحبان آنها هستیم.
598   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۰:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1402 کل کشور، با اخذ مالیات از خانه های لوکس بالای 20 میلیارد موافقت کردند.
حیات   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در خصوص اخذ مالیات بر خانه های لوکس از سوی مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه شاهد تصویب اخذ مالیات در خصوص خانه های گران قیمت و لوکس از سوی مجلس بودیم.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 در توئیتی به تصویب اخذ مالیات از خانه های لوکس در صحن علنی اشاره کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۲۰:۴۶    
هفتم اسفندماه، رئیس مجلس شورای اسلامی موضوع اخذ مالیات از خانه ها و ویلاهای لوکس را به کمیسیون تلفیق ارجاع داد. تعدادی از رسانه ها با بی دقتی یا بی اخلاقی چنین تیتر زدند: مجلس انقلابی لوکس نشینان را از مالیات معاف کرد ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۴:۰۰   + ۲۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1402 کل کشور، با اخذ مالیات از خانه های بالای 20 میلیارد موافقت کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با با اشاره به مصوبه مجلس برای اخذ مالیات از خانه های لوکس وباغ ویلاها گفت: مجلس در راستای تحقق عدالت اجتماعی خانه های گران قیمت و باغ ویلاهای لوکس را مشمول مالیات کرده و دولت نیز باید نسبت به وصول آن اهتمام ورزد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس در توئیتی به ایجاد پلکان جدید 35درصدی برای جبران معافیت مالیاتی اشاره کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در بررسی لایحه بودجه 1402 و در اقدامی غیرمنتظره به معافیت مالیاتی صاحبان واحدهای مسکونی لوکس رای موافق دادند که پس از بررسی در کمیسیون تلفیق، نمایندگان به موارد اصلاحی این کمیسیون رای مثبت دادند و مالیات از خانه های لوکس در بودجه سال آینده تصویب شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی از قوانین نیاز به احکام دائمی دارد و تصمیم گیری در خصوص اخذ مالیات از واحدهای لوکس در لایحه بودجه سالیانه بدون در نظر گرفتن کامل تمام جوانب آثار خوبی در جامعه ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۵   + ۶۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1402 کل کشور، با اخذ مالیات از خانه های لوکس بالای 20 میلیارد موافقت کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس که در جریان بررسی لایحه بودجه 1402 در صحن علنی، متن پیشنهادی دولت برای اخذ مالیات از خانه های لوکس را حذف کرده بودند، مجددا در کمیسیون تلفیق این حکم را بازگرداندند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
سید نظام الدین موسوی از تصویب مالیات خانه های لوکس در کمیسیون تلفیق خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایران اکونومیست ، در جریان بررسی بودجه سال 1402 در جله علنی برخی از مفاد برای رفع ابهامات و بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع شدند که کمسیون تلفیق در این باره تشکیل جلسه داد و وضعیت این مفاد را تعیین تکلیف کرد که در ادامه گذارش مصوبات اعضا کمسیون را می خوانیم : ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
جلسه کمیسیون تلفیق برای بررسی مفاد ارجاعی لایحه بودجه سال 1402 از جلسه علنی تشکیل شد و اعضا مصوباتی در زمینه اخذ مالیات از خانه های لوکس و شروطی نیز برای معافیت مالیاتی مشاغل داشتند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۰:۱۴    
دنیای اقتصاد : روز یکشنبه به پیشنهاد برخی نمایندگان مجلس با اصلاح بند مربوط به اخذ مالیات از خانه های مسکونی و باغ ویلاهای بیش از 20 میلیارد تومان، کلمه خانه های مسکونی از این بند درآمدی لایحه بودجه 1402 حذف شد ...
عضو کمیسیون تلفیق مجلس از مصوبه امشب این کمیسیون برای اخذ مالیات از خانه ها و ویلاهای لوکس با قیمت بیش از 20 میلیارد تومان خبر داد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۱:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نایب رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 گفت کمیسیون تلفیق تصویب کرد که خانه های لوکس و باغ ویلاهای مجاز (با احتساب عرصه و اعیان) و زمین های فاقد اعیانی دارای کاربری مسکونی، اداری و تجاری که ارزش روز آنها بیش از 200 میلیارد ریال باشد ...
گیل خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۱:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
گیل خبر/ به گزارش فارس،دهنوی، نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 گفت:موضوع گرفتن مالیات از خانه های لوکس دوباره در لایحه بودجه گنجانده شد. طبق پیشنهاد جدید، مالکان خانه های لوکس و باغ ویلاها و زمین های دارای کاربری مسکونی، اداری و تجاری باید 0 ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس در صفحه شخصی خود نوشت: با پیشنهاد بنده و حمایت همکارانم، پس از ارجاع بند ذ تبصره 6 به کمیسیون تلفیق، بحث اخذ مالیات از خانه های لوکس، مجددا در متن لایحه درج شد. امیدوارم پس از تصویب در صحن علنی، گامی در جهت عدالت برداشته شده باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۱:۰۳   + ۴۳ سایت دیگر  
نایب رئیس اول کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1402 از تعیین تکلیف مالیات بر خانه های لوکس در جلسه امشب این کمیسیون خبر داد و گفت: کمیسیون مصوب کرد که خانه های لوکس با قیمت بالای 20 میلیارد تومان مشمول مالیات دو در هزار شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: امکان تجدید نظر درباره حذف خانه های مسکونی از قانون اخذ مالیات از خانه های لوکس وجود دارد؛ هنوز این پیشنهاد نهایی نشده و باید بار دیگر بررسی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۴:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مسئول روزنامه ابتکار گفت: قانون اخذ مالیات از رسانه ها آخرین تیر به آخرین نفس های مطبوعات است که در زیر چرخ تورم و وضعیت اقتصادی کنونی، قرار گرفتند.
تیک   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
برنا: رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه درباره جلسات مجلس و بررسی لایحه بودجه 1402 گفت: در بحث بررسی تلفیق بودجه امسال جزء سال هایی بود که تعامل خیلی خوبی بین مجلس و دولت وجود داشت و در راستای اهداف مردم بودجه در حال بررسی است و سال آینده در حوزه بودجه ریزی و به مبتنی بر عملکرد پیشبینی می شود که ...
8 صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۴:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
محبی نجم آبادی در گفتگو با مهر: موضوع مالیات رسانه ها به کمیسیون تلفیق ارجاع شده است یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 از ارجاع بند مربوط به موضوع مالیات رسانه ها به کمیسیون تلفیق خبر داد ...
مردم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۴۴   + ۳۲ سایت دیگر  
نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی در سال 1402 مشخص شد و به این ترتیب در سال آینده اخذ مالیات بر درآمد این قشر به صورت پلکانی خواهد بود.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه درباره بحث اخذ مالیات از سلبریتی ها و حوزه فرهنگ و هنر، گفت: این موضوع در تبصره 6 لایحه آمده به این صورت که تا سقف درآمدی 320 میلیون معاف و بالاتر از آن باید تابع قانون باشند.
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن انتقاد از مباحث مطرح شده پیرامون نحوه اخذ مالیات از جامعه نخبگان تأکید کرد که این موضوع نباید باعث نزول شأن نخبگان شود چرا که رفع مشکلات کنونی تنها در گرو حفظ جامعه نخبگان در کشور است.