شنبه ۱۵ آذرساعت ۰۰:۵۸Dec 2020 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معیشت کارگران»

ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین گفت: مطرح کردن بررسی طرح اصلاح قانون کار در شرایط کنونی درست نیست و قبل از آن باید وضع دستمزد و معیشت کارگران را اصلاح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۲:۲۸    
عضو هیئت مدیره کانون کارگران ساختمانی کشور با اشاره به بی توجهی مسؤولان به معیشت کارگران ساختمانی گفت: در بخشنامه جدید صادرشده هر کارگر که سه ماه موفق به پرداخت حق بیمه نشود سازمان، بیمه کارگر را قطع نموده که این موضوع مغایر با قانون مصوب حمایت از کارگران ساختمانی است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
قرنطینه برای عده ای یعنی سقوط به زیر خط فقر و تلاش برای ماندن در صحنه؛ یعنی بازی با مرگ و خطر ابتلا به کرونا ولی دست از تلاش برای معیشت برنداشتن. آری این داستان بسیاری از افرادی است که به واسطه شیوع ویروس کرونا از کار بیکار شده اند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۰:۰۷    
محاسبات گروه های کارگری از رشد حداقل 51.5درصدی هزینه معیشت از سال گذشته تاکنون حکایت دارد و بر همین مبنا خواستار معیار قرار دادن رقم اضافه شده به هزینه معیشت در تعیین دستمزد کارگران هستند ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۴:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: یک کارشناس حوزه کار می گوید کاهش وابستگی به نفت زمانی اثرگذار است که درآمدهای نفتی در صنایع زیربنایی و بخشهای تولیدی سرمایه گذاری شود تا کل کشور به ویژه کارگران آثار آن را در زندگی خود احساس کنند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۷:۰۶    
افزایش و بی ثباتی قیمت کالا های اساسی مثل مرغ، گوشت و برنج، اقشار ضعیف جامعه را به سمت حذف این مواد از سبد غذایی یا جایگزین کردن مواد غذایی دیگری مثل کالباس، سویا و ماکارونی سوق داده است.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۱۵    
در سال جاری باید هشت جلسه عادی و یک جلسه فوق العاده با درخواست ما برگزار می شد که به دلایل مختلفی تا کنون محقق نشده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در صورتی که هزینه های معیشت کارگران را با نرخ تورم موجود محاسبه کنیم، حداقل دستمزد کارگران باید 7 میلیون و 482 هزار تومان شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کانون شوراهای اسلامی کار، گفت: عملکرد دولت در خصوص معیشت کارگران طی دو سال گذشته قابل دفاع نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۳۱    
گروه استان ها کرونا از همان روزهای نخست شیوع تاثیر جدی بر معیشت کارگران روزمزد قزوینی گذاشت و امروز با اجرای طرح تعطیلی دو هفته ای جیب کارگران از هر روز دیگری خالی تر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها نومیدی در چهره تک تکشان اوج می زند و امیدی هم به بهبود شرایط ندارند چون اساسا به قول خودشان نه اتحادیه و انجمن های کارگری به فکر آنان است و دولتمردان طرح به دردبخور و درست و حسابی برای آنها در نظر گرفته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
کرونا ویروس، نه تنها سلامتی ساکنان کره خاکی را تحت تاثیر قرار داده بلکه بسیاری از فاکتورهای اجتماعی از آثار منفی این ویروس در امان نمانده اند. گسترش شیوع کرونا تنها به معیشت کارگران آسیب نزده بلکه محیط های کار نیز ناامن شده اند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۴۷    
نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه کارگران خواهان برگزاری جلسات شورای عالی کار و بازنگری در دستمزد سال جاری هستند، گفت: نمایندگان به برای معیشت کارگران قدم بردارند و قانون کار را اصلاح و از دولت مطالبه کنند نه اینکه بگویند اعتصاب غذا می کنم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اجرایی خانه کارگر آذربابجان شرقی گفت: قانون کار تنها قانون حمایتی از جامعه کارگری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها کارگران فصلی در روزهای کرونایی فراموش شدگانی هستند که به نظر می رسد در برنامه ها و بسته های معیشتی دولت جایی ندارند؛ با توجه به شرایط موجود و تعطیلی روزهای آینده، کمک معیشتی به کارگران فصلی بیش از هر زمان ضروری است.
پیک نکا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
چالش بزرگ و مانع از تعطیلی تهران یکی از مواردی که تا به حال دولت را متقاعد به تعطیلی دو هفته ای تهران نکرده است، اوضاع معیشت کارگران و صنوف درجه دو- سه و چهار است و مشخص نیست که در صورت تعطیلی چه حمایت مالی برای کارگران روزمزدی در نظر گرفته شده که دست کم نیمی از درآمد یک ماهشان را از دست خواهند ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اعضای کارگری شورای عالی کار 40روز پیش برای برگزاری جلسه فوق العاده این شورا و تصمیم گیری در مورد جبران هزینه معیشت کارگران درخواست داده اند. آنها می گویند شکاف مزد و معیشت افزایش یافته؛ در نتیجه باید شرکای اجتماعی برای حمایت از آنها وارد عمل شوند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۹:۱۱    
عضو شورای عالی کار می گوید؛ ریسک حوزه کارگری بیشتر از حوزه کارمندی است و وقتی که به این دو حوزه نگاه می شود می توان به این نتیجه رسید که در زمینه تعیین دستمزد 99 کارگران در حق این قشر از جامعه، عدالت برقرار نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۲:۴۵    
ایسنا/اصفهان جدی گرفتن تذکرات مطرح شده در صحن علنی شورای اسلامی شهر و پاسخ به مطالبات اعضای شورا از سوی مدیران، مخالفت با تعدیل نیروهای زیرمجموعه شهرداری در شرایط کنونی و توجه ویژه به معیشت کارگران و حمایت از آنها با افزایش حقوق و مزایای مناسب از مهمترین موضوعات مطرح شده در یکصد و چهل و ششمین جلسه ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۰:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
یک مقام مسئول کارگری رعایت مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در تعطیلی مشاغل غیر ضرور بعد از ساعت 18 را الزامی دانست و رفع نگرانی کارگران شاغل در این کسب و کار ها به لحاظ پرداخت حق بیمه و دستمزد را خواستار شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراها تاکید می کند: نمایندگان مجلس اگر صادق هستند، در حل بحران معیشت کارگران کمک کنند.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۶:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
کمیسیون اروپا برای تضمین پرداخت حداقل دستمزد در کشورهای عضو، قانون وضع کرد. بر این اساس، کشورهای عضو اتحادیه اروپا متعهد می شوند که حداقل دستمزد به تمامی کارگران پرداخت شود. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۳۶    
درخواست بازنگری مزد در شرایط فعلی، قدرت خرید حداقل دستمزد کارگران به حدود 66 دلار و حداقل دستمزد یک خانوار 4 نفره به حدود 100 دلار رسیده و دوباره طرف های کارگری را مصمم به پیگیری بازنگری مزد کرده است ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
شتاب رشد نرخ تورم زیر سایه افزایش نرخ دلار، به افت کم سابقه قدرت خرید خانوارهای کارگری منجر شده و دوباره نمایندگان کارگری را بر آن داشته تا درخواست بازنگری دستمزد و جبران هزینه های تحمیل شده به معیشت کارگران را به شورای عالی کار ارسال کنند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
علی خدایی می گوید: دیگر کارگران قادر به تامین هزینه های زندگی، حتی هزینه های بسیار ابتدایی و حداقلی نیستند و نمی توانند با دستمزد خود، یک زندگی حداقلی و بسیار ساده را اداره کنند. در این بین، وظیفه دولت و وزارت کار است که به سرعت جلسه سه جانبه را برگزار کنند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با آنا: عباس مقتدایی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا عنوان کرد ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۲:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه کار اختصاص درصدی از فروش محصولات تولیدی به کارگران را در تقویت قدرت معیشت کارگران اثرگذار دانست و بر لزوم حفظ اشتغال نیروهای کار در ایام کرونا تاکید کرد. ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان و فعالان کارگری نسبت به تکرار تجربه ریزش میلیونی نیروی کار ناشی از کرونا و نوسان نرخ ارز در فصل پاییز هشدار می دهند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - شیوع بیماری کرونا معیشت کارگران فصلی را تحت تاثیر قرار داده و با وجود ضرورت رعایت نکات بهداشتی اما این قشر با گذراندن اوقات خود در کنار خیابان در انتظار پیدا شدن کاری با دستمزد حداقلی می باشند.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۸    
افزایش حقوق ،پرداخت وام قرض الحسنه و دارای مهلت تنفسی ویژه و...می تواند التیامی به مشکلات معیشتی جامعه کارگری باشد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
کارگران غیررسمی نیاز به درآمدی دارند که در دوره کرونا بتوانند معیشت خود و خانواده خویش را تامین کنند. برای کارگران غیررسمی، کارنکردن و ماندن در خانه به معنای نابودی معاش است ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۱۵    
یزد- پیروزی فرد، رئیس اتحادیه نانوایان یزد با بیان اینکه مسئولان استان تأکید دارند نرخ نان در استان همچون سال های قبل کمتر از دیگر استان ها باشد، افزود: اما این شرایط معیشت کارگران نانوایی ها را تأمین نمی کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار معتقد است که افزایش دستمزد کارگران و بازنشستگان زمانی احساس می شود که بازار و قیمت ها به کنترل درآید و هزینه های معیشت خانوارهای کارگری و مستمری بگیر کاهش یابد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: در روزهای گذشته رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی از لزوم احتسابِ تورم کلی و لحاظ کردن آن در مذاکرات مزدی کارگران سخن گفت. بابایی کارنامی با تاکید بر اینکه وضعیت معیشت کارگران به هیچ وجه خوب نیست ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۸:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
با شیوع کووید 19 و بروز مشکلات در واردات مواد اولیه بسیاری از تولیدات کشور از جمله روغن باعث شد تا مسئولان کارخانه روغن نباتی شیراز حدود دو ماه هیچ محصولی را تولید نکنند . این اتفاق زمزمه خطری بزرگ برای برند 70 ساله نرگس است.
اقتصاد آنلاین / نسیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۰۴   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورای اسلامی کار با اشاره به اینکه دستمزد تنها 38 درصد سبد معیشت را پوشش می دهد گفت: کارگران برای جبران 62 درصدی هزینه های خود باید کارهای کاذب کنند.
برترین ها / کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۸:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
روزنامه توسعه ایرانی: طبقات مختلف مردم، از لایه های فرودست، متوسط و بالای طبقه کارگر گرفته تا لایه های مختلف طبقه متوسط، امروز در تامین نیازهای ضروری خانوار درمانده اند. ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۴:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
با احتساب تورم تحمیل شده به سبد معیشت کارگری، هزینه یک خانوار 3.3نفره کارگری به 6میلیون و 190هزار تومان رسید.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۷:۳۱    
توفیقی، رئیس کمیته مزد شورای عالی کار گفت: برای کاهش شکاف میان حقوق و هزینه معیشت کارگران برای این قشر نه از فعالان صنفی آبی گرم می شود، نه دولت عزم اقدام دارد و کارفرمایان تا جایی که کارگران و اقشار آسیب پذیر توان و تحمل دارند به کلاهبرداری و بهره کشی از این صنف ادامه خواهند داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در نامه ای به کمیسیون اجتماعی مجلس، خواستار توجه نمایندگان به معیشت کارگران شد.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۰۲    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل در این بازدید عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان فعالیت های کارخانجات و به ویژه مدیران را مهم برشمرد و گفت ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۳   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به ارسال نامه به کمیسیون مجلس برای معیشت کارگران گفت: به لطف دولت تدبیر شرایط زندگی کارگران به تلاش برای زنده ماندن رسیده است. امیدواریم مجلس اقدامی کند. ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: کارگران در انتظار برگزاری جلسه شورایعالی کار با موضوع ترمیم مزد هستند.به گزارش ایلنا، علیرغم وعده و وعیدهای قبلی، در آخرین جلسه شورایعالی کار که در شهریورماه برگزار شد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
چمنی، رئیس کانون عالی انجمن صنفی های کارگران ایران گفت: سبد معیشت کارگران دچار تمامی بلایای طبیعی شده است به همین دلیل برای نجات جان کارگران باید ستاد مدیریت بحران تشکیل شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه به وضعیت معیشتی کارگران حوزه نفت تاکید کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۷:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه توسعه ایرانی: به رغم تبلیغات رسانه ای فراوان بر سر مزد 99 و لزوم بازنگری در آن، در آخرین جلسه شورای عالی کار که هجدهم شهریور برگزار شد، هیچ مذاکره ای درباره ترمیم دستمزد یا بهبود معیشت کارگران صورت نگرفت. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان فارس در مجلس، با انتقاد از بی توجهی دولت به وضعیت معیشت کارگران این استان که با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند تاکیدکرد که این موضوع از طریق نمایندگان این استان به طور جدی پیگیری خواهد شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
در شرایط فعلی، اوضاع کارفرمایان هم چندان مطلوب نیست و دولت نباید بار همه چیز را بر دوش کارفرمایان بیندازد؛ این اوضاع وظیفه ی دولت جدی تر می شود؛ دولت باید با تمام توان به میدان بیاید و بهبود معیشت کارگران را در دستور کار قرار دهد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان فارس در مجلس، با انتقاد از بی توجهی دولت نسبت به وضعیت معیشت کارگران این استان تاکیدکرد که بعد از اتمام تعطیلات مجلس تلاش برای رفع مشکلات آنها را از طریق کمیسیون اجتماعی و وزارت تعاون آغاز خواهد کرد.
رئیس کمیته دستمزد کانون شوراهای اسلامی کار کشور با گلایه از اینکه دولت و مسئولان نگران معیشت و سلامت جامعه کارگران نیستند گفت:زمان اجرای مصوبه حق مسکن کارگران مطابق مصوبه شورای عالی کار نبوده است.