دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۱۴:۴۹Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معیشت کارگران»

ایلنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عزیز آرمن می گوید: طبق قانون، دستمزد باید حداقل به اندازه نرخ تورم تعیین شود و هدف این است که قدرت خرید را با توجه به تورمی که به شکل رسمی اعلام می شود ثابت نگه دارند اما این قانون اجرایی نمی شود و این اجحاف در حق کارگران است.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۲۰:۲۰    
حمید حاج اسماعیلی / کارشناس حوزه کار
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۱۵   + ۳۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی می گوید: در برخی از واحدها برای مقابله با کرونا، کارگران را به مرخصی های اجباری می فرستند بدون آنکه حقوق این ایام به آنها داده شود از این رو با توجه به آنکه معیشت کارگران وابسته به کار و درآمد آنها است ترجیح می دهند کرونا بگیرند ولی کارشان را ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۷:۱۸    
مشهد- افزایش نرخ دستمزدها هرچند خوشحالی موقتی را برای قشر کارگر به همراه داشته اما قریب به اتفاق کارگران بر این باورند که افزایش دستمزدها بر تعدیل نیرو، افزایش قراردادهای سفید و صوری دامن خواهد زد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
با تغییر قیمت ارز مبنا در گمرک، خودرو گران تر می شود و سودجویی از کالاهای اساسی با سیاست های نادرست دولت، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کیمیا نجفی به دنبال قرمز و نارنجی شدن 80 درصد از شهرهای کشور بار دیگر تصمیم بر آن شد تا محدودیت هایی اعمال شود. طبق گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از روز گذشته به مدت 10 روز تعطیلی های سراسری اعمال خواهد شد ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ شنیده ها حکایت از برکناری شبانه مدیر عامل جدید فولاد خوزستان دارد. قلعه نویی در نیمه دوم سال 99 به عنوان مدیر عامل فولاد خوزستان انتصاب شد و از ابتدای دوران مدیریت خود به گفته کارگران این شرکت توجه ویژه ایی به مشکلات و معیشت کارگران و حل مشکلات آنها داشته و [...] ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
قول های بزرگ گذشته زغالی سوادکوه محقق نشد و امیدواری برای تحقق قول های جدید با حضور شرکتی با پشتوانه شرکت بزرگ ذوب آهن اصفهان به وجود آمد و امید است نقش پررنگ گذشته معادن زغال سوادکوه را در معیشت کارگران و کارکنان و مردم شهرستان شاهد باشیم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکانون بازنشستگان تامین اجتماعی لرستان و دبیر خانه کارگر این استان، گفت: افزایش مستمری کارگران بازنشسته ی حداقل بگیر و پایین تر از آن، رضایت بخش نیست؛ چراکه با نرخ سبد معیشت کارگران شاغل که در جلسات سال گذشته شورای عالی کار 6 میلیون و 985 هزار تومان تعیین شده بود، تناسبی ندارد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۷:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
آمارهای تورمی نگران کننده است و به همین دلیل ساده است که مستمری 4 میلیون تومانی یا 4 میلیون و 200 هزار تومانی نمی تواند بهبود قابل ملاحظه ای در معیشت کارگران بازنشسته به وجود بیاورد؛ کافیست به چند دسته اطلاعات تورمی نگاهی بیندازیم.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۰:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
یک مقام مسئول کارگری معتقد است اگر ترمیم دستمزد کارگران در نیمه دوم سال گذشته صورت می گرفت با افزایش 39 درصدی حداقل مزد در سال 1400 وضع معیشت کارگران و قدرت خرید آنها بهتر می شد و فاصله بین حداقل مزد و هزینه های سبد معیشت تاحد زیادی کاهش می یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ساری - بوی بهار و نوروز در شالیزارهای مازندران پیچید و شالیکاران خود را برای فصل جدید کشت وکار مهیا می کنند و در این بین کرونا و مکانیزاسیون،سفره های کارگران نشاکار را کوچک کرده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: کرونا بر اقتصاد غیررسمی و شاغلان در این بخش تاثیر زیادی گذاشته است. ایلنا، حدود یک میلیون و 600 هزار کارگر که به دلیل تأثیرات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس همه گیر کرونا با خطر قریب الوقوع از دست دادن امکان تأمین معاش خود روبرو هستند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
طبق نظر کارشناسان رقم خط فقر برای یک خانوار 4 نفره ماهانه 9 میلیون تومان برآورد شده است اما با بی توجهی به معیشت کارگران رقم دستمزد این قشر زحمت کش را برای سال 1400 کمتر از نصف رقم خط فقر در نظر گرفته شد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۸:۰۶    
سال گذشته به دلیل گسترش بیماری کرونا و عدم حمایت دولت هم سبب شد تا دستمزد کارگران در مقابل با افزایش قیمت ها بسیار ناچیز باشد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۲:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
معتقدم علیرغم تورمی که وجود داشت دستمزد سال 99 پایین تر از نرخ تورم و 26 درصد بسته شد و عملا در نیمه دوم سال ارزش خود را از دست داد چون فاصله بین خط معیشت و تورم به قدری بود که امرار معاش برای بسیاری از خانوارهای کارگری به سختی صورت گرفت و دستمزد 99 نتوانست هزینه های معیشت کارگران را پوشش دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان دبیر اجرایی خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران_تشکیلات اصفهان، گفت: تصمیم شورای عالی کار در افزایش 39 درصدی حقوق کارگران بر اساس یک وفاق جمعی بوده است، نه اینکه این تصمیم پاسخگوی سبد معیشت کارگران باشد.
کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با ارسال نامه ای به رهبر انقلاب، از رئیس بنیاد مستضعفان برای بهبود معیشت کارگران زیرمجموعه بنیاد تقدیر و تشکر کرد.
ایران جیب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سال 99 رو به پایان است و کمتر از 72 ساعت دیگر این سال به پایان می رسد، سال 99 یکی از بدترین سال ها از نظر تامین معیشت کارگران و ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۲۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر - ایرانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم تلاش برای ارتقا و بهبود معیشت کارگران، گفت: بحران کارگری در استان بوشهر نداریم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۳:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه می دانیم افزایش 39 درصدی دستمزد جبران هزینه های زندگی کارگران را نمی کند، ابراز امیدواری کرد: سال آینده شرایط اقتصادی و وضعیت قیمتها در بازار به گونه ای باشد که کارگران با دستمزد تصویب شده قادر به اداره زندگی خود باشند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: مزد سال آینده 38 درصد از هزینه سبد معیشت کارگران را پوشش می دهد، اما با درنظر گرفتن عقب افتادگی سال های گذشته مزد تعیین شده، مورد قبول و رضایت است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آنلاین ، شاکرمی، معاون روابط کار وزارت کار عنوان کرد: سبد معیشت کارگران با توجه به تورمی که در جامعه موجود است، باید 6 میلیون و 850 هزار تومان باشد. طی 4 سال اخیر سبد معیشت کارگران از 52 درصد به 61.6 درصد افزایش داده شده است. حجم ویدیو: 6.50M | مدت زمان ویدیو: 00:03:32 ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۲:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه افزایش 39 درصدی حداقل مزد حاصل اجماع سه جانبه در شورای عالی کار بود از دولت و مجلس خواست تا به جهت حفظ قدرت معیشت کارگران در سال آینده اهتمام لازم را برای مهار تورم و کنترل قیمتها داشته باشند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۲:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با بیان اینکه امسال در تعیین دستمزد تلاش کردیم تا قدرت معیشت کارگران را برگردانیم، از دولت و مجلس خواست تا در جهت حمایت بیشتر از واحدهای خرد و کوچک و حفظ بقا و اشتغال آنها در سال آینده گام بردارند.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۵۱    
هفته گذشته کمیته دستمزد که متشکل از نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت است، سبد معیشت کارگران در سال 1400 را به میزان 6 میلیون و 895 هزار تومان تعیین کرد که با وجود افزایش 39 درصدی حقوق، همچنان فاصله معناداری با حداقل دستمزد دو میلیون و 655 هزار تومانی دارد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت کار: سبد معیشت کارگران با توجه به تورم موجود در جامعه باید 6 میلیون و 850 هزار تومان باشد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۸:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه همدلی: معیشت کارگران روزهای خوبی را سپری نمی کند. قیمت مواد غذایی و سایر اقلام مورد نیاز روزبه روز درحال افزایش است و دستمزد کارگران کفاف تامین همه مایحتاج زندگی شان را نمی دهد؛ طوری که خریدن میوه، مرغ و گوشت و برخی نیازهای دیگر در اولویت شان نیست و بهتر است بگوییم آن را فراموش کرده اند ...
جهت پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۲۳:۳۳    
حسن صادقی معتقد است: اگر همین یارانه به دستمزد اضافه شود، هم می توان حوزه تولید را در جهت گفته رهبری رشد داد و از سوی دیگر نیز می توان معیشت کارگران را نیز بهتر کرد.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
پرونده دستمزد سال 1400 کارگران با رشد 39 درصدی بسته شد و طبق آن حداقل مزد 2 میلیون و 655 هزار و 493 تومان و مجموع دریافتی خانواده 3.3 نفری چهار میلیون و 200 هزار تومان تعیین شد. ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۲:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
طبق مصوبه نهایی شورای عالی کار پایه مزدی 1400 معادل 39 درصد و سایر سطوح دستمزدی 26درصد افزایش پیدا کرد. اما آیا این مقدار مزد تعیین شده کفاف معیشت زندگی کارگران را می دهد؟
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۸:۰۳    
اقتصادنیوز: لحظه شماری برای پایان مذاکرات مزدی 1400 آغاز شده است. اما دستمزد چگونه باید تعیین شود تا هم معیشت کارگران بهبود یابد و هم تولید آسیب نبیند؟
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در استانداری یزد گفت: رسیدگی به معیشت و وضعیت کارگران باعث می شود که کارگر و کارفرما، حس "هم خانواده بودن" را پیدا کنند و این حس در جهش اقتصاد ملی تاثیر مثبتی خواهد داشت.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۵:۲۷   + ۳۵ سایت دیگر  
محمدرضا تاجیک درباره جلسه امروز شورای عالی کار افزود: درخواست کارگران افزایش 1 میلیون و 955 هزار تومانی سبد معیشت کارگران است تا قدرت خرید آن ها حفظ شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۴:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار بر لزوم اختصاص درصدی از درآمد نفت برای کمک به جبران هزینه های درمان و معیشت کارگران تاکید کرد و اقدام دولت در همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را ارزشمند و مورد تقدیر دانست.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
هنوز دستمزد 1400 تعیین نشده، اما حداقل بگیران می گویند با کمتر از 5 میلیون تومان زندگی نمی چرخد و یا حقوق هرچقدر باشد، با این تورم به جایی نمی رسد، 10 میلیون هم بگیرم، فایده ندارد. به گفته فعالان کارگری دستمزد فعلی فقط 37 درصد هزینه معیشت کارگران را پوشش می دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اصلی ترین اختلاف بین این دو در تعیین میزان دستمزد است؛ امری که تا حدودی با ابداع حداقل دستمزد کارگری در راستای حمایت از معیشت کارگران در سراسر دنیا حل شده است.
افق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۸:۰۳    
اصلی ترین اختلاف بین این دو در تعیین میزان دستمزد است؛ امری که تا حدودی با ابداع حداقل دستمزد کارگری در راستای حمایت از معیشت کارگران در سراسر دنیا حل شده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۳:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رحمت اله پورموسی با بیان اینکه هزینه ماهانه زندگی یک خانوار 3.3 نفره کمتر از 10 میلیون تومان نیست، بر لزوم کم کردن فاصله بین حداقل دستمزد و خط معیشت کارگران و واقعی شدن رقم حق مسکن و بن خواربار تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۹:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار با اشاره به جزئیات محاسباتی سبد معیشت کارگران گفت: رقمی که به عنوان سبد معیشت تعیین شده بسیار کمتر از رقم واقعی بوده و نماینده کارگران فقط برای ادامه مسیر تعیین مزد مجبور به پذیرش این رقم شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۱:۴۹   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار گفت: گام اول افزایش دستمزد، جبران افزایش یک میلیون و 955 هزار تومانی هزینه سبد معیشت کارگران در سال 99 است.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دی ماه سال جاری طرحی برای افزایش حقوق کارگران دوبار در سال را مطرح کردند. اجرای این طرح موجب بهبود معیشت کارگران و دریافت حقوق متناسب با تورم میشود. در این خبر به بررسی طرح افزایش حقوق کارگران دوبار در سال و حداقل حقوق کارگران در سال 1400 می پردازیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تمامی کارگران مقروض بوده و مجبور هستند با اضافه کاری یا کار در شیفت های بعدی این خلا را پر کنند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، هادی ابوی دبیر کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور عنوان کرد: معیشت کارگران ...
افق تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
کارشناس حوزه کار بیان کرد: با افزایش قیمت اقلام مصرفی باید مجوز افزایش حقوق کارگران و کارمندان در شش ماه دوم سال نیز داده شود.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: رئیس کانون شوراهای اسلامی کار گیلان رقم واقعی سبد معیشت کارگران را بیش از 9 میلیون تومان اعلام کرد.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: رئیس کانون شوراهای اسلامی کار گیلان، گفت: در طی سال های اخیر همیشه موقع تعیین دستمزد کمترین را اعلام نموده اند و طی چند سال اخیر هر سال فاصله تورم و حداقل دستمزد بیشتر شده است. ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شواری عالی کار با اعلام اینکه در جلسه هفته بعد موضوع تعیین دستمزد کارگران در دستور کار است، گفت: کمیته دستمزد در جلسه روز گذشته، گزارشی از معیشت کارگران ارائه کرد و مقرر شد برای سال 1400 مزد ملی تعیین شود.
دنیای بانک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
تعیین رقم سبد معیشت کارگران و به دنبال آن تصمیم گیری درباره میزان افزایش دستمزد آن ها در اسفند به یک چالش جدی بین سه ضلع کارگر، کارفرما و دولت تبدیل خواهد شد و ضرورت دارد در مذاکره بر سر مسائلی مانند تأمین حداقل معیشت، امنیت شغلی و امکان استمرار پرداخت های تعیین شده دقت زیادی صورت گیرد ...