سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۱۹:۴۶Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معیشت کارگران»

برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
برنا: علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار، درباره آخرین اخبار از بازنگری دستمزد کارگران در نیمه دوم سال، گفت: درخواست تشکیل جلسه شورای عالی کار را برای بازنگری دستمزد فعلی، به وزارت کار ارسال کردیم. ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛رییس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار گفت: نمایندگان کارگری دستور موردنظر خود برای جلسه شورای عالی کار را حول محور معیشت خانوار، امنیت شغلی و تامین مسکن کارگری آماده کرده اند اما هیچ سیگنالی از حجت الله عبدالملکی، وزیر کار ...
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۵:۵۶   + ۳۴ سایت دیگر  
بررسی های جدید نشان می دهند یک خانوار 3.3 نفره کارگری برای گذران زندگی شرافتمندانه، باید در هر ماه 10 میلیون و 952 هزار تومان هزینه کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه کار معتقد است افزایش کف حقوق و دستمزد کارگران در بهبود وضع معیشت آنها اثرگذار است. وی با تاکید بر احیای بنگاه های راکد، تثبیت و تولید شغل را راهکار تقویت بازار کار می داند.
جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۷:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
جی پلاس؛ عضو کارگری شورایعالی کار گفت: انتظار داریم هرچه سریعتر جلسات برگزار شود؛ رئیس شورایعالی کار، شخص وزیر کار است و توقع داریم به این خواسته قانونی تمکین کند و جلسه را در وقت قانونی برگزار کند. ...
ملیت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۸:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
با وجود این که برخی افزایش دستمزد کارگران را باعث تورم در قیمت ها می دانند، اما باید گفت تورم دلایل دیگری دارد که باید ریشه کن شود.
خانه صنعت و معدن خراسان رضوی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۱:۰۴    
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در کشورهای با اقتصاد موفق، بخش خصوصی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها مشارکت می کند اما در کشور ما بخش خصوصی جایگاهی ندارد. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۵   + ۳۳ سایت دیگر  
گزارش مرکز آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد حداقل دستمزد حاکی از آن است، که دستمزد کارگران تنها 35 درصد هزینه های معیشت کارگران را پوشش می دهد؛ شکاف درآمد- هزینه چندین سال است که وجود دارد و این موضوع تأثیر بسیار زیادی بر روی سطح زندگی و سبک زندگی آن ها دارد.
رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه افتتاح خط تولید پنبه پلی استر در سلک باف یزد با اشاره به تولید 1000 تن در سال این خط، گفت: ما، دولت، مجلس و تمامی مسئولان باید تلاش کنیم تا معیشت کارگران به عنوان رکن اصلی تولید در کشور دچار مشکل نشود و اجازه ندهیم تا حقوق آن ها از تورم عقب بیافتد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت نخبگان بومی موثرترین راه توسعه اقتصادی کشور است، گفت: جلب رضایت جامعه کارگری از جمله جدی ترین عامل توسعه اقتصادی کشور است و توجه به معیشت کارگران در رأس برنامه ریزی های مسئولان قرار دارد.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۶:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران، گفت: درخواست ما این است که جلسه شورای عالی کار در خصوص بررسی راهکارهای کمک به کارگران و بهبود وضعیت معیشت آنها شکل بگیرد تا بتوانیم گره ای از مشکلات کارگران باز کنیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۳۷   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بخشی از دغدغه نمایندگان تشکل های کارگری که شامل رفاه کارگران، امنیت شغلی، مسکن و رفاه اجتماعی است به موضوعات کلان کشور برمی گردد
رییس کمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کاربا اشاره به اینکه تورم سبد معیشت کارگران 68درصد است گفت: کاهش قدرت خرید مستمر و پایدار و مزمن به روی دوش خانوارهای کارگری قطعاً فروپاشی خانوارها را به ارمغان می آورد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان تشکل های کارگری در دیداری با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشکلات اصلی کارگران را تشریح کردند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۱:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیته دستمزد شورایعالی کار درباره تقویت بهبود معیشت کارگران گفت: تورم ایجاد شده در ابتدای سالجاری که ارث دولت قبلی می باشد می بایست طی یک برنامه زمان بندی مشخص مهار گردد و توقع جامعه کارگری این است که این موضوع در صدر برنامه های دولت جدید باشد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
یک بازنشسته کارگری خواستار اجرای سیاست های کارای مزدی برای بهبود وضعیت معیشت کارگران شاغل و بازنشسته شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
یک فعال کارگری توضیح داد: آقای عبدالملکی در مصاحبه ای درباره وضعیت معیشت کارگران ابراز نگرانی کرده است اما نگرانی، دردی از مزدبگیران درمان نمی کند و باید اقدامات لازم انجام شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
ناصر چمنی گفت: از میان کارگران موجود در کشور فقط 11 میلیون نفر از آنها بیمه شده هستند و قریب به 7 میلیون نفر کارگر بدون بیمه یعنی به صورت زیرزمینی کار می کنند که این نشان می دهد این کارگران حداقل های شورای عالی کارمزد را نیز نمی گیرند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۳:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه هزینه سبد معیشت کارگران دو برابر درآمد آنها است، می گوید: تا زمانی که با ترکیب نابرابر شورای عالی کار روبه رو باشیم و به فهمه مشترکی در خصوص ماده 41 قانون کار نرسیم هیچگاه مزد واقعی برای کارگران تعیین نخواهد شد.
نماینده کارگران در شورای عالی کاربا اشاره به اینکه مزد کارگران نیازمند ترمیم فوری است گفت: ترجیحاً قبل از نیمه دوم سال باید جلسات شورای عالی کار برگزار شود و مقدمات ترمیم مزد فراهم گردد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۲۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون کارگری مجلس از تاکید اعضای این کمیسیون بر ضرورت توجه به امنیت شغلی و بهبود معیشت کارگران در نشست با وزیر پیشنهادی کار خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۰۷:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
کارگران کشور با وجود افزایش دستمزد سالانه ای که دارند همیشه یک پله که نه چند پله از هزینه های زندگی عقب هستند و این مشکل شاید تنها با تغییر مدل تعیین دستمزد حل شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۰:۰۱    
یک فعال کارگری در شهرستان ری می گوید: انتظار جامعه کارگری از رئیس جمهور منتخب، ارتقای سطح زندگی آنان و توجه دولت برای حل مشکلات است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ - ۰۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار با اشاره به شکاف بیش از 6 میلیون تومانی در هزینه های معیشت کارگران نسبت به درآمدهای آن ها، اعلام کرد که بلافاصله پس از تشکیل کابینه دولت سیزدهم، گروه کارگری، درخواست ترمیم قدرت خرید کارگران از طریق بازنگری در مزد و در همین حال راهکارهای غیرنقدی را مطرح می کند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۸:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
امروز وضعیت زندگی خانوارهای حقوق بگیر و کارگری بسیار آسیب پذیر شده و فارغ از تحریم ها و کرونا، نوسان نرخ ارز و افزایش قیمتها بر معیشت کارگران تاثیر گذاشته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار می گوید: امروز اگر کسی بخواهد مسیر کارآفرینی را دنبال کند بروکراسی های دست و پا گیر اداری مانع ادامه راهش می شوند و چندین ماه برای گرفتن مجوز باید دوندگی کند اما در نهایت تصمیم می گیرد که پول و سرمایه اش را در بانک بگذارد تا با بهره آن به راحتی زندگی کند.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۶:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
کمیل طیبی می گوید: اساسی ترین راه حل مشکل دستمزد، سیاست های کنترل تورم و هدف گذاری کنترل تورم است که بسیار اهمیت دارد که این هم به نقش شاخص ها و متغیرهای کلان و بعد به دنبال آن شاخص ها و متغیرهای اقتصاد خرد که همان کسب و کار است مربوط می شود ...
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۰:۰۳   + ۷۴ سایت دیگر  
مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: تمام شرکت های تابعه این مجتمع به جز گسترش شهریار که بعد از اجرای فازهای توسعه ای انجام می شود، در یکدیگر ادغام و به یک مجموعه تبدیل خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۹:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است: در 16 سال اخیر سیاست های دولت ها همواره تورم زا و موجب کاهش ارزش پول ملی و منتهی به سخت تر شدن معیشت مردم به ویژه سبب کاهش درآمد قشر عظیمی از کارکنان، کارگران و بازنشستگان شده است.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۰:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان تلاش برای بهبود معیشت کارگران را رحمت الهی برشمرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۰۹:۱۰   + ۲۷ سایت دیگر  
فرامرز توفیقی رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورا هادرباره افزایش دستمزد کارگران گفت: ماده 41 قانون کار می گوید که شورای عالی کار هر سال باید حقوق کارگران را افزایش دهد که ممکن است این افزایش حقوق سالی یک یا چند بار باشد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۱:۵۷    
سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت : از روز گذشته 25 اکیبپ بازرسی کار همراه با سرتیم های بازرسی به منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی وارد شده اند که امیدواریم با تلاش های صورت گرفته وضعیت معیشت کارگران ، حقوق کارگران و .. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۰:۲۲    
شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۰۹:۲۰    
آغاز مجریه متفاوت، مارپیچ مذاکرات هسته ای در وین، کالاها در گمرک خاک می خورد، آیین رییسی، تورم با مزد و معیشت کارگران چه کرد، چشم مردم به گشایش اقتصادی برخی از عناوین روزنامه های امروز است.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۰۸:۳۷    
تورم با مزد و معیشت کارگران چه کرد؟ مباحثه اول پس از مناظره آخر، صادرات فرش ایران چگونه صفر شد و دهها موضوع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دیگر را در روزنامه های صبح امروز پنجشنبه بخوانید.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۰۷:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
همشهری: در زمان تعیین مزد 1400، دستمزد مصوب برای کارگران به طور میانگین معادل 61درصد حداقل هزینه معیشت بود، حالا با افزایش هزینه معیشت، دستمزد دریافتی کارگران معادل 56.5درصد هزینه معیشت است و با تداوم وضع موجود تا آخر سال، این نسبت به حوالی 40درصد خواهد رسید. ...
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۰۸:۵۴    
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ علی بابایی کارنامی رئیس فراکسیون کارگری مجلس در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران درباره چگونگی رسیدگی به وضعیت معیشت کارگران گفت : رشد منطقی برای افزایش حقوق کارگران یکی از اصول مهم است و تقریبا 40 درصد افزایش پیگیری شده است. ...
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۶:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش نما، حمید حاج اسماعیلی، فعال بازار کار درباره کاهش قدرت خرید کارگران گفت:علی رغم اینکه هر ساله دستمزد کارگران افزایش می یابد, اما افزایش هزینه های زندگی باعث میشودکه میزان افزایش دستمزدبی اثر می شود. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۵:۳۵    
عضو کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان رضوی گفت: به قوه قضائیه پیشنهاد می کنم موضوع گرانفروشی را جدی بگیرد و کارگروهی در این حوزه تشکیل و کسانی که سواستفاده می کنند همانند محارب برخورد شود، چرا که زندگی مردم را مختل می کنند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۱۲:۳۲    
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است: دولت هایی که سرکار آمده اند هر کدام با یک دیدگاه اقتصادی از نقاط مختلف جهان مانند اقتصاد کمونیستی، لیبرالی یا سوسیالیستی قصد اداره ایران را داشته اند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - ۱۰:۱۹   + ۲۴ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار کاهش فاصله بین حداقل دستمزد و خط معیشت کارگران و بالا بردن قدرت معیشت خانوارهای کارگری را از جمله مطالبات اساسی جامعه کارگری از دولت سیزدهم عنوان کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۲۰:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگری در شورای عالی کار با اشاره به اینکه شرکت های پیمانکاری به کارگران ظلم می کنند، گفت:یکی از موضوعاتی که نیاز است در دولت آینده اصلاح شود، بحث تبصره 2ماده 7 قانون کار است. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده کارگران در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی به همراه روسای انجمن های صنفی وابسته به کارگران ساختمانی سراسر کشور، با انتشار بیانیه ای به طرح هایی که اخیرا توسط اتاق بازرگانی و نمایندگان مجلس در جهت تضعیف سازمان تامین اجتماعی و معیشت کارگران و از میان رفتن امنیت شغلی آن ها به دولت آینده و.. ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۱۷    
رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورهای اسلامی کار کشور می گوید: رئیس جمهور آینده بیاید بگوید چطور می خواهد بحران معیشت کارگران را حل کند و برنامه اش برای رساندن دستمزد و دریافتی کارگران به سبد بسیار حداقلی معیشت چیست؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه ملاک تعیین دستمزد کارگران تنها تورم نیست تاکید کرد که حقوق دریافتی یک کارگر باید به گونه ای باشد که بتواند با آن یک ماه خود و خانواده اش را اداره کند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۳:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار از رئیس جمهور منتخب مردم خواست تا با تشکیل کارگروهی در تیم اقتصادی خود، به معضل بیکاری فارغ التحصیلان خاتمه دهد و در حوزه کارگری اجرای صحیح قانون کار و اصلاح برخی مواد و تبصره ها را در راستای حفظ امنیت شغلی و بهبود وضع معیشت کارگران در اولویت قرار دهد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۲۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
در جلسه علنی دیروز نمایندگان به جهت رسیدگی به وضعیت بیمه و معیشت کارگران ساختمانی اصلاح قانون بیمه این قشر زحمتکش را در اولویت قرار داد، رسول فرخی در این باره گفت منابع لازم برای این طرح تامین شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۸:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های شنبه اول خرداد ماه مازندران را در گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان مشاهده کنید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۴:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی رفع تبعیض و فاصله طبقاتی، توجه به قراردادهای کار و رسیدگی به وضع معیشت کارگران و بازنشستگان را از اولویتهای دولت بعد برشمرد و از رئیس جمهور آینده خواست تا ضمن اشراف به قوانین کار و تامین اجتماعی ...
معاون اول رییس جمهور مصوبه موضوع افزایش کمک هزینه مسکن کارگران را برای اجرا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.