یکشنبه ۱۰ مردادساعت ۰۵:۴۷Aug 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حداقل دستمزد»

سلام نو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
وقتی حتی با دستمزد 6 میلیون تومانی (بیشتر از حداقل دستمزد کارگری) نمی توان هر هفته گوشت مرغ در سفره داشت، گران تر کردن این کالا نه عدالت است و نه انصاف.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۱:۱۷    
ژئواکونومیک نیوز، در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر شد، خانواده های لبنانی اکنون پنج برابر حداقل دستمزد خود را صرف غذا می کنند، زیرا تورم ناشی از وخیم ترین بحران اقتصادی این کشور همچنان رو به افزایش است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس یادداشت ایمان کرمی، کارشناس ارشد اقتصادی که در اختیار این رسانه قرار گرفته است: در سال 1399 حداقل دستمزد ماهانه مصوب اداره نیروی کار برابر با 1 میلیون 910 هزار تومان بوده است، حق مسکن 300 هزار تومان، بن نقدی ،400 هزار تومان، حق اولاد با 1 فرزند 191 هزار تومان ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۳:۰۹    
علی اصلانی اظهار کرد: قدم خیری که این دولت برای جامعه کارگری و بازنشستگان برداشت، بحث افزایش 39 درصدی حداقل دستمزد 1400 و همسان سازی حقوق ها بود که باعث شد گره ای از مشکلات کارگران و بازنشستگان باز شود.
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۷:۱۱    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، علی دهقان کیا مسئول کانون بازنشستگان و کارگران سازمان تامین اجتماعی در برنامه سلام صبح بخیر درباره جزئیات وام تامین اجتماعی گفت: در دریافت وام تامین اجتماعی کارت عضویت مطرح نیست و دارندگان کارت عضویت نیز فقط یک درصد از حداقل دستمزد را برای حق عضویتشان پرداخت می کنند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۱:۲۴   + ۲۲ سایت دیگر  
افشین حبیب زاده گفت: بسیاری از پیمانکاران مصوبه شورای عالی کار در خصوص حداقل دستمزد سال 1400 که حداقل دریافتی 3میلیون و 600هزار تومان است را به طور کامل رعایت نمی نمایند و رقم هایی به مراتب پایین تر را به کارگران پرداخت نموده و در صورت اعتراض نیز آنها را تهدید به اخراج می کنند.
با پیشنهاد اتاق تهران و مصوبه هیات وزیران، حد نصاب اعتراض به آرای هیات های بدوی تشخیص مطالبات، از یک میلیون و پانصد هزار ریال به دو برابر حداقل دستمزد ماهانه در سال 1400 تغییر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۱:۲۲    
گروه استان ها- موضوع دستمزد یکی از مطالبات اصلی و دغدغه پیش روی جامعه کارگری است، اما افزایش حداقل دستمزدها هیچگاه رضایت خاطر کارگران را تأمین نکرده و طی سال های اخیر فاصله زیادی بین حداقل دستمزد و تورم ایجاد شده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کارگران ارکان ثالث پالایشگاه نفت آبادان، خواستار حذف پیمانکاران شدند.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مشاغل اینترنتی از جمله سایت های تولید محتوا و رپورتاژ آگهی در سال های اخیر توسعه پپیدا کرده و رونق گرفته اند، اما کارگران شاغل در این کارگاه ها در شرایط نازلی به لحاظ حقوق کار و تامین اجتماعی به سر می برند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - ۱۰:۱۹   + ۲۴ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار کاهش فاصله بین حداقل دستمزد و خط معیشت کارگران و بالا بردن قدرت معیشت خانوارهای کارگری را از جمله مطالبات اساسی جامعه کارگری از دولت سیزدهم عنوان کرد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۳:۲۲    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد -ایرنا- درحالی براساس قانون کار دریافت حداقل دستمزد برای کارگران در تمام مشاغل به عنوان یک الزام قانونی مطرح است که رانندگان اتوبوس های برون شهری که جان چندین هزار مسافر در دست آنهاست ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- درحالی براساس قانون کار دریافت حداقل دستمزد برای کارگران در تمام مشاغل به عنوان یک الزام قانونی مطرح است که رانندگان اتوبوس های برون شهری که جان چندین هزار مسافر در دست آنهاست، پس از سال ها فعالیت در این حوزه همچنان از داشتن قرارداد و حداقل حقوق و مزایا محروم هستند.
سیدحسین سیدزاده با اعلام این خبر گفت: در اعتراض به نحوه محاسبه حق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و به موجب رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، اعمال ضریب دستمزد مشاغل مذکور حذف و با اصلاح محاسبه حق بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق اعتباری هنر ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان همتی گفت: مهم ترین کاری که دولت می تواند انجام دهد افزایش حداقل دستمزد است، قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کرده که باید آن را افزایش دهیم که بخشی از طریق افزایش حداقل دستمزد و بخشی اهدای کارت های اعتباری خرید است که می تواند در کوتاه مدت مشکل را حل کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یارانه باید بر روی سه دهک پایین جامعه متمرکز شود و حداقل دستمزد هم به شش و نیم میلیون تومان برسد تا قدرت خرید مردم تا حدی بهبود پیدا کند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۷:۲۸   + ۱۹ سایت دیگر  
روزنامه توسعه ایرانی: هزینه های زندگی روزبه روز و ماه به ماه افزایش می یابد و صاحبان درآمدهای ثابت، کارگران و بازنشستگان راه به جایی ندارند! در حالی که حداقل دستمزد امسال کارگران و بازنشستگان کارگری با احتساب تمام مزایای مزدی حدود 4 میلیون تومان است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی : اصلاح هدفمندی یارانه ها و افزایش حداقل دستمزد به 6 میلیون و 500 هزار تومان از برنامه های دولت من است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۹:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا: عبدالناصر همتی در ویژه برنامه تبلیغاتی نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که از شبکه سبلان پخش شد، حاضر و اظهار داشت: *الان شرایطی پیش آمده که نرخ ارز افزایش پیدا کرده و سفر به ایران و دیدن تاریخ، طبیعت و زیبایی های آن برای خیلی از خارجی ها جذاب است. ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۸:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
وی بیان کرد: الان شرایطی پیش آمده که نرخ ارز افزایش پیدا کرده و سفر به ایران و دیدن تاریخ، طبیعت و زیبایی های آن برای خیلی از خارجی ها جذاب است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
آمازون در مواجهه با فشارهای اتحادیه کارگری در آلمان و اعتراضات، حداقل دستمزد ساعتی کارگران در این کشور را به 12 یورو افزایش داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
افقه، کارشناس مسائل اقتصادی گفت: کاهش نرخ تورم و افزایش حداقل دستمزد در جامعه باید با محور افزایش نرخ بهره وری انجام شود و روی ریل تعامل با جهان پیش رود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۰:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت مهمترین کاری که باید انجام دهد این است که حداقل دستمزد را افزایش دهد و از طرف دیگر با اعطای کارت های خرید اعتباری با اقساط بلند مدت به اقشار کم درآمد جامعه کمک کند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه را به کار بگیرند بابت هر روز اشتغال غیرمجاز معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه شده و برخورد قضائی با آنان صورت می گیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۸:۱۲    
مهرعلیزاده گفت: کولبران و سوخت بران و ته لنجی ها جزو قشر فراموش شده اند. نصف حداقل دستمزدی که برای کارگران در نظر گرفته می شود باید به زنان سرپرست خانوار هم حقوق داده شود.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۲۶   + ۱۸ سایت دیگر  
عباس عبدی نوشت: چند شاخص مهم را برای دوره های متفاوت از ابتدای انقلاب تاکنون مقایسه می کنیم. نرخ ارز، نرخ تورم، تعداد شاغلین، رشد اقتصادی، حداقل دستمزد کارگران و ضریب جینی، اینها شاخص مهم هستند. البته آمار رسمی آنها نیز وجود دارد و می توانیم مقایسه کنیم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
مصطفی شریف گفت: دنیای امروز به دنبال این است که منافع را بالا ببرد و هزینه ها را کاهش دهد. پایین آوردنِ هزینه ها به معنای کاستن از دستمزد کارگران نیست بلکه هزینه های غیر لازم دیگری نیز وجود دارد که می توان آن را کاهش داد و از کارگر مایه نگذاشت ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۲۱:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
هر ساله با افزایش هزینه های زندگی و افزایش نرخ تورم حداقل دستمزد در اکثر کشورهای دنیا دستخوش تغییراتی می شود؛ در حال حاضر در بین تمام کشورهای دنیا حداقل دستمزد در کشور سوریه در پایین ترین سطح قرار دارد و در مقابل آن کشور لوکزامبورگ قرار گرفته است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۸:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
سه طرحی که توسط اتاق ها و نمایندگان مجلس در راستای حل معضلات اقتصادی تهیه شده اند، چند محور خطرناک اساسی دارند؛ محورهایی که همگی در ژانرِ مقررات زدایی گسترده و ارزان سازی هرچه بیشتر نیروی کار جای می گیرند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۸:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
حذف استخوان نگه دارنده ی قانون کار در لوای استانی شدن مزد و بی اثر شدن حمایت های مندرج در این قانون، خواسته ی نهایی طراحان بنای ایران است. در این بسته ی سیاستی جای پای اتاق بازرگانی به عنوان طراح حذف حداقل دستمزد و مخالف اول تامین اجتماعی کاملا مشهود است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
حداقل دستمزد روزانه راهنمایان گردشگری برای سال 1400 روزانه حداقل 630 هزار تومان خواهد بود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
برای اولین بار، ماده 79 قانون برنامه ششم توسعه (برقراری مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام (ره) به میزان 20 درصد حداقل دستمزد کارگران) محقق شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۱:۴۵   + ۳۸ سایت دیگر  
برای اولین بار، ماده 79 قانون برنامه ششم توسعه (برقراری مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام (ره) به میزان 20 درصد حداقل دستمزد کارگران) محقق شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
با توجه به افزایش 39 درصدی حداقل دستمزد نرخ بیمه تامین اجتماعی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال 1400 اعلام شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۴:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش تسنیم ، جان لوئیجی دوناروما که آینده حرفه ای اش در میلان در هاله ای از ابهام است، ممکن است بازی یکشنبه با آتالانتا در هفته پایانی سری A ایتالیا، آخرین بازی اش برای میلان باشد ...
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۲:۰۳    
پایگاه خبری فولاد ایران - تداوم چاپ پول توسط بانک فدرال رزرو ایالات متحده و ارائه پول نقد رایگان دولت اکنون باعث کمبود شدید کارگر در ایالات متحده شده است. به گفته مکس کیسر، پرداخت های دولتی ایالات متحده اکنون معادل بیش از 16 دلار، معادل دو برابر حداقل دستمزد است ...
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۹:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
یک مقام مسئول کارگری با بیان اینکه جامعه کارگری بیش از 50 درصد کشور را تشکیل می دهند، تضمیمن امنیت شغلی کارگران و مشخص شدن تکلیف قراردادهای موقت را دو اولویت مهم دولت بعد دانست و از رئیس جمهور آینده خواست تا در برنامه خود به این مساله حتما توجه کند. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه شهید چمران در مورد دستمزد کارگران گفت: به دلیل بی کفایتی ها کل سرمایه های کشور مصرف شده است و دولت پولی ندارد تا بتواند حداقل دستمزد را بالاتر از این مقدار ببرد چراکه در آن صورت نه دولت می تواند حقوق کارمندانش را بدهد و نه می تواند به بخش خصوصی فشار وارد کند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۲:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
ربیعی، سخنگوی دولت گفت: در هفته گذشته افزایش کمک هزینه مسکن کارگران به تصویب دولت رسید و از ابتدای فروردین 1400 با حدود 50 درصد افزایش، به چهار میلیون و 500 هزار ریال رسید.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: در نیمه شب بیست و سوم فروردین ماه، جلسات نفسگیر شورایعالی کار برای تعیین مزد و مزایای مزدی 1400 به پایان رسید: حداقل دستمزد 39 درصد افزایش، سایر سطوح 26 درصد به اضافه ی یک رقم ثابت و مزایای مزدی، هرکدام به تبع رضایت و نظر شرکای اجتماعی تا اندازه ای افزایش یافتند ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۰۳    
یکی از مغالطات چپ زده در اقتصاد ایران، سنجش میزان حداقل دستمزد کارگران به نرخ ثابت بر پایه دلار است که باعث می شود در تحلیل وضعیت فعلی خطای نظری فاحشی بروز کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
موانع ریز و درشت صنایع کوچک و خرد گیلان را برای ادامه کار و فعالیت شان در مخمصه قرار داده است از سویی بسیاری از صاحبنظران معتقدند کارفرمایان استان حتی توان پرداخت حداقل دستمزدها را هم به کارگران ندارند.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۱:۰۵   + ۳۱ سایت دیگر  
ارسال پیشنهاد افزایش حق مسکن به هیات دولت، به دنبال تصویب افزایش 39 درصدی حداقل دستمزد 1400 در شورای عالی کار صورت گرفت.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۱:۰۰    
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: شورای عالی کار با تعیین دستمزد حداقلی برای کارگران باعث شکنندگی بازار کار شده است.
برترین ها / تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۷:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
اعتماد نوشت: 111 هزار و 140 تومان کل پولی است که سال 90 برای خرید سبد مشخصی از کالای خوراکی شامل گوشت، برنج، میوه، سبزیجات و مواد پروتیینی هزینه می شد. این مبلغ در اسفند سال گذشته به بیش از یک میلیون و 100 تا 300 هزار تومان رسیده است ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۶:۱۸    
دستیاران فقط می خواهند بتوانند در طول دوره دستیاری مانند یک انسان زندگی کنند امین جلالوند اخیر، جنبشی برای حمایت از رزیدنت ها در شبکه های اجتماعی به راه افتاده که حسابی داغ شده است. این جنبش با عنوان من_یک_رزیدنتم ، من_رزیدنتم یا از_رزیدنتی_بگو شناخته می شود ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۴:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که نقش حداقل دستمزد در پایداری مشاغل یا برعکس در غیر رسمی کردن اشتغال چقدر است؟ ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۷:۰۱    
افزایش شمار موارد فوتی ناشی از کرونا در آمریکا، عدم افزایش حداقل دستمزد در آمریکا از یک دهه پیش مهم ترین رویداد های این کشور بود.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: علی قنبری (عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس) معتقد است دولت در زمینه ی تعیین دستمزد کارگران کوتاهی می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۵    
این سناتور آمریکایی نوشت ثروت 50 ثروتمند آمریکایی از ثروت بیش از نیمی از اقشار پایین جامعه آمریکا، بیشتر است.