یکشنبه ۱۷ اسفندساعت ۱۱:۴۸Mar 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قانون حمایت از حقوق معلولان»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۹:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی نحوه هزینه کرد درآمد دولت از حق السهم اپراتورها را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند. قرار بود منابع حاصل از این محل برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و همچنین صرف حمایت از تولید محتوا و فعالیت های فرهنگی و نظارت در فضای مجازی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده خمین در مجلس گفت: در شهریورماه تذکر مکتوب به وزیر علوم درباره لزوم اجرای قانون حمایت از معلولان در استفاده از آموزش رایگان داده ایم که متأسفانه منصور غلامی و معاونین وی نسبت به اجرای این قانون بی توجهی کرده و پاسخی نداده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با بیان اینکه براساس برآوردهای بین المللی، هر فرد حداقل روزانه به 2 دلار کالری (معادل 50 هزار تومان) نیاز دارد که این میزان با اجرای ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان تطابق دارد، گفت: این درحالیست که مستمری معلولان در کشور بسیار کمتر از این برآورد است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۳:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا از سازمان بیمه سلامت، محمد مهدی ناصحی روز دوشنبه در جلسه با رییس سازمان بهزیستی کشور که به منظور بررسی جزییات اجرای تفاهم نامه ماده 6 قانون حمایت از حقوق معلولان برگزار شد ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24-قانون بودجه سال 1400 در حالی در مجلس مطرح است که معلولان هنوز از عدم تخصیص بودجه های سنوات گذشته گله مندند. این وضع تا به آنجا پیش رفته که چندی قبل مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان نسبت به سهم تخصیص داده شده به قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه سال 1400 انتقاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین از دستور رئیس مجلس شورای اسلامی بر اصلاح اعتبارات قانون حمایت از حقوق معلولان در سال 1400 خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۲:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت(کمپین معلولان) در نامه ای به مجلس شورای اسلامی خواستار بازگشت توانبخشی به ردیف لایحه بودجه 1400 مطابق با ماده 6 قانون حمایت از حقوق معلولان شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 مجلس گفت: تلاش خواهد شد در بودجه سال 1400، پیشنهاداتی در جهت افزایش اعتبارات برای نهادهای حمایتی به ویژه از نهادهایی که از معلولان حمایت می کنند ارائه شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۲۰:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره مشکلات افراد دارای معلولیت، مسائل مربوط به فرزندخواندگی، توضیحاتی داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال 1400، به 38 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، گفت: آنچه که در ردیف بودجه سال آینده پیش بینی شده حدود 1700 میلیارد تومان است ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۳:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان بیمه سلامت، محمد مهدی ناصحی درباره پوشش بیمه سلامت برای خدمات توانبخشی معلولان تحت پوشش بهزیستی افزود: در راستای اجرای ماده 6 قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب مجلس شورای اسلامی و با توجه به تاکید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۳:۵۴    
اقتصاد ایران: رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که اگر افراد پیشنهادی برای اصلاح یا تغییر مواد قانون حمایت از حقوق معلولان دارند می توانند با دبیرخانه این کمیته نامه نگاری کنند تا مواردی که برای اصلاح قانون لازم است، انجام شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که اگر افراد پیشنهادی برای اصلاح یا تغییر مواد قانون حمایت از حقوق معلولان دارند می توانند با دبیرخانه این کمیته نامه نگاری کنند تا مواردی که برای اصلاح قانون لازم است، انجام شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - قانون جامع حمایت از حقوق معلولان حدود سه سال پیش از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما به نظر می رسد اجرای آن نیازمند افزایش نظارت و اعتبارات مورد نیاز است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۴:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کمپین معلولان با انتشار بیانیه ای خواستار پیش بینی و تصویب حداقل دستمزد حقوق کار برای افراد دارای معلولیت شدید و بسیار شدید مطابق با بند یک ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان در قانون بودجه سال 1400 از مجلس شورای اسلامی شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۵:۲۲    
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی میزان بودجه مورد نیاز و شناسایی منابع مالی و محل های درآمدی ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان در مرکز پژوهش های مجلس شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۲۳:۱۴    
دکتر قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور با صدور حکمی آقای سهیل معینی را به عنوان دبیر شورای دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان منصوب کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۲۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور مسئول دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان را منصوب کرد.
وزارت کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
در دومین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان که به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل شد، اهم اقدامات وزارت کشور در زمینه مناسب سازی از سوی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور تشریح شد.
دولت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۴:۵۸   + ۴۹ سایت دیگر  
دومین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان ظهر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه افراد دارای معلولیت همانند سایر شهروندان از تمامی حقوق انسانی و قانونی برخوردار هستند ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری به شهرداری تهران بر لزوم توجه به اجرای ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها تأکید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان نسبت به سهم تخصیص داده شده به قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه سال 1400 انتقاد کرد.
تهران پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۰:۲۸   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری به شهرداری تهران بر لزوم توجه به اجرای ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها تأکید کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان با اشاره به قانون حمایت از حقوق معلولان، درباره برخی از مشکلات و مسائلی که معلولان با آن دست و پنجه نرم می کنند توضیحاتی ارائه داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۰۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل مرکز حمایت از معلولان ضایعات نخاعی ایران یکی از مطالبات اصلی معلولان را اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان عنوان کرد و گفت: باتوجه به اینکه در شرایط فعلی ...
ریاست جمهوری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۳:۲۹   + ۳۵ سایت دیگر  
متن پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم تاریخ پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مملو از اقدامات امیدبخشی است که در حمایت و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر به ویژه افراد دارای معلولیت انجام شده است ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
سوم دسامبر (دوازدهم آذر) از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جهانی معلولان نام گرفته است؛ روزی برای بیش از 500میلیون نفر در جهان که به دلیل نقص در سیستم مغزی، جسمی و حسی از معلولیت رنج می برند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
درحالیکه بیش از دو سال از زمان تصویب و اجرایی شدن قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در کشور می گذرد، اکنون مشکلات در تامین بودجه برای اجرای قانون از یک سو و بی توجهی برخی دستگاه ها نسبت به وظایف خود در اجرا از سوی دیگر، رد پای غفلت را بر مسیر اجرای قانون حمایت از معلولان نشانده است.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۳:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی افراد دارای معلولیت پیامی صادر کرد. به گزارش بازارکار، متن پیام به این شرح است: به نام خدا ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۸:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
شیراز- معلولان همچنان با مشکلات گذشته خود دست و پنجه نرم می کنند، قانون حمایت از حقوق معلولان معلق مانده و در شیراز هنوز 70 درصد از فضاهای شهری مناسب سازی نشده است.
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۶:۲۱    
سرپرست کانون معلولین توانا در استان قزوین در خصوص قانون حمایت از حقوق معلولان گفت: این قانون به خوبی اجرا نشده است؛ برای نمونه زیرساخت مناسب شهری مهم ترین اصل و نیاز برای حضور یک معلول است چراکه یک فرد معلول برای رشد استعدادهایش نیاز دارد در جامعه حضور داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۳:۲۳    
قزوین-ایرنا- سرپرست کانون معلولان توانا گفت: قانون جامع حمایت از حقوق معلولان هنوز در خیلی از حوزه ها به طور کامل اجرا نشده و این مساله مشکلات زیادی را برای این قشر به دنبال داشته است.
تبریزمن   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۲    
مهم ترین مطالبات افراد نابینا و کم بینا حق دسترسی کامل به امکانات آموزشی ، بهداشت سلامت، تردد ایمن در فضای شهری، مشارکت فعالانه در عرصه های سیاسی و اجتماعی در کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت و قانون حمایت از حقوق معلولان مورد تاکید قرار گرفته است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
یک مسوول دولتی از دستور ویژه معاون اول رئیس جمهور به اعضای هیئت دولت برای انتخاب متولی مشخص در دستگاه خود برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان خبر داد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۴۰    
علی صمدی جوان-عضو کمیته نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، وحید قبادی دانا در پیامی به مناسبت فرا رسیدن 24 مهرماه روز جهانی ایمنی عصای سفید افزود: اهتمام این سازمان به تشکیل دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان که همزمان پیگیر مفاد کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت نیز خواهد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
در پی انتقاد گروهی از ناشنوایان به برنامه های صداوسیما به دلیل آنچه اجرا نشدن ماده 21 قانون حمایت از حقوق معلولان عنوان شده، صداوسیما وعده داده است که به منظور ایجاد فرصت برابر و توسعه خدمات آموزشی و همچنین بهره مندی ناشنوایان عزیز کشورمان از برنامه های سرگرمی ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دکتر محمدرضا شهبازی مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور، جزئیات نحوه ثبت نام و شرایط شرکت در آزمون استخدامی افراد دارای معلولیت در سال 99 را تشریح کرد. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۴:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
مشکلات نابینایان در شرایط کنونی و با شیوع کرونا، نسبت به دیگر افراد جامعه دوچندان شده است؛ مثلا از نظر وضعیت معیشتی با محدودیت ها و فشار اقتصادی بیشتری مواجه شده اند و... از این رو به حمایت ویژه بخش های دولتی و نهادهای مربوطه نیاز دارند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۲:۳۶    
علی همت محمود نژاد می افزاید: عدم افزایش بودجه قانون حمایت از حقوق معلولان متناسب با تورم و گرانی های موجود جامعه و شیوع ویروس کرونا که بسیاری از آحاد جامعه را تحت الشعاع قرار داده، زندگی معلولان و خانواده های آنان را با مشکل مواجه کرده است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۲۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مردم نیوز :متأسفانه عدم افزایش بودجه قانون حمایت از حقوق معلولان متناسب با تورم و گرانی های موجود جامعه و شیوع ویروس کرونا که بسیاری از آحاد جامعه را تحت شعاع قرار داده، زندگی معلولان و خانواده های آنان را با مشکل مواجه کرده است. ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۱:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، به اهم عملکرد معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی درچند سال گذشته اشاره و جزییات آنها را تشریح کرد. ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
قانون جامع حمایت از حقوق معلولان سال 96 به عنوان مهم ترین سند حمایتی از افراد معلول کشور در دولت تدبیر و امید در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و جمهوری اسلامی ایران در زمره 40 کشور دنیا قرار گرفت که از قانون حمایت از افراد دچار معلولیت برخوردار است ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس ماده 15 قانون حمایت از حقوق معلولان درباره سهمیه سه درصدی استخدام افراد دارای معلولیت، امکان توزیع سهمیه استخدامی سال جاری در 19 دستگاه کشوری فراهم شد. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس ماده 15 قانون حمایت از حقوق معلولان درخصوص سهمیه سه درصدی استخدام افراد دارای معلولیت، امکان توزیع سهمیه استخدامی سال جاری در 19 دستگاه کشوری فراهم شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در سال 98 اولین بار بودجه قانون حمایت از حقوق معلولان تخصیص یافت، گفت: بودجه در نظر گرفته شده در این بخش 1100 میلیارد بود که 776 میلیارد یعنی 73 درصد آن تخصیص یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولین ایران گفت: بودجه تنظیم شده برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان کمتر از یک دهم نظر کارشناسی دولت برای اجرای این قانون است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کمپین حمایت از حقوق معلولان خواستار تخصیص اعتبارات مواد 7 و 27 قانون حمایت از حقوق معلولان توسط رئیس مجلس شورای اسلامی از سازمان برنامه و بودجه شد.