جمعه ۱۷ اردیبهشتساعت ۱۱:۳۰May 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «راه آهن»

دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری گیلان اظهار داشت: دستگاه قضایی مدافع حقوق مردم بوده و با اتصال راه آهن به منطقه آزاد انزلی علاوه بر توسعه بستر لازم به منظور سرمایه گذاری فرصت اشتغال مناسبی نیز ایجاد خواهد شد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
فارس نوشت: مدیرعامل راه آهن کشور از دهقانان فداکار روستای محمودآباد شهرستان فیروزکوه که در روزهای اخیر از وقوع حادثه برای قطار جلوگیری کردند، قدردانی کرد. در همین رابطه لینک زیر را بخوانید: ماجرای دهقان فداکار تکرار شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت راه آهن کشور با بیان اینکه اجرای عملیات پاکسازی خط راه آهن شمال ادامه دارد، گفت: با تلاش همکاران در این مدت انسداد خط نداشتیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
در روستای محمودآباد شهرستان فیروزکوه فاجعه ای در حال رخ دادن بود اما با هوشیاری دو برادر محمودآبادی، این حادثه ختم به خیر شد تا دوباره نام و ماجرای فداکاری ریزعلی خواجوی، معروف به دهقان فداکار در ذهن ها تکرار شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۴۰    
از اهم اخبار در حوزه حمل و نقل ریلی در هفته ای که گذشت می توان به اضافه شدن 649 کیلومتر خط ریلی جدید به شبکه راه آهن ایران تا تیر 1400، کاهش هزینه های ساخت راه آهن با خودکفایی در بخش روسازی و بهره برداری از بخش اول راه آهن چابهار - زاهدان تا خردادماه اشاره داشت.
یافته   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۲۹    
چاپ ایمیل توضیحات بخش: یادداشت مجموعه : فرهنگی هنری پدرم لُر بود، از روستای دارِ بلوط، نزدیکیِ خرم آباد در جوانی از پی کار و معاش به اهواز آمد، کارگر راه آهن بود و بعد که به سربازی رفت، در ارتش ماند و تا آخر نظامی بود. همیشه به مأموریت و مانور، و اردوهای طولانی می گذشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۱۸    
نشست سه جانبه نمایندگان سازمان های راه آهن ازبکستان، ایران و ترکمنستان، امضای سند همکاری نظامی قزاقستان و ترکیه و دیدار خلیل زاد با رئیس جمهور تاجیکستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
حامد فوقانی- دبیر گروه شهر نگاهی به برنامه اجرایی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) در سال 1400نشان می دهد که با افتتاح قریب الوقوع 6ایستگاه دیگر تا پایان شهریور ماه امسال ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۳:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
بعد از اعلام خبر از اختصاص 130 میلیارد تومان برای راه های روستایی و عشایری و محرومیت زدایی از طرف رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان روز گذشته نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی نیز از نهایی شدن و تأیید 120 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال 1400به راه آهن این استان خبر داد که ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۰:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
اسپوتنیک: مشخص شده است که ملیندا گیتس روز طلاق از بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، 1.8 میلیارد دلار اوراق بهادار دریافت کرده است. به نقل از بلومبرگ، براساس گزارش های ارائه شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، ملیندا گیتس 1 ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۰:۰۳    
زنجان- خدایی، مدیرکل راه آهن شمالغرب کشور به پروژه خط اتصال شهرک صنعتی شماره یک زنجان به خط راه آهن اشاره کرد و گفت: تنها برای اجرای این پروژه در بخش روسازی بیش از 85 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۸:۱۴    
استاندار اردبیل با مدیر عامل شرکت توسعه زیرساخت و حمل و نقل کشور به منظور پیگیری اجرای ادامه احداث راه آهن از ایستگاه اردبیل تا شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی نمین و همچنین احداث راه آهن تا پارس آباد دیدار کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۲۶   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد: اواخر هفته آینده در مراسمی با حضور شهردار تهران، عملیات اجرایی احداث نخستین قطعه از خط 10 مترو بطور رسمی آغاز خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
در پی سیل و مسدود شدن راه آهن اهالی روستای محمود آباد از توابع فیروزکوه با اخطار به راهبر قطار مانع آسیب دیدن قطار شدند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
کارگران پیمانی خطوط ابنیه فنی راه آهن به مناسبت روز جهانی کارگر با صدور بیانیه ای، این روز را گرامی داشته و خواستار رفع تبعیض در پاداش، حقوق و مزایای مزدی نسبت به کارگران رسمی و قرارداد مستقیم شدند.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان از اتمام عملیات زیرسازی پروژه اتصال شهرک صنعتی اشراق به راه آهن تا پایان تیرماه امسال خبرداد و گفت: در حال حاضر 80 درصد پروژه محقق شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان سازمان های راه آهن ازبکستان، ایران و ترکمنستان در نشست ویدئویی مسائل افزایش حجم جابجایی بار را مورد بررسی قرار دادند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: 120 میلیارد برای راه آهن شهرستان اختصاص یافت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۵:۱۷    
انجمن علمی دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت، دوره آموزش مقدماتی نرم افزار solidworks را برگزار می کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۲:۳۷    
ایستگاه راه آهن مشهد شاخص ترین ساختمان متعلق به جریان های معماری معاصر در مشهد بوده است که به ثبت ملی نیز رسیده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۷:۰۹   + ۲۳ سایت دیگر  
برای رهن واحد 115 متری شهرک راه آهن به سرمایه 390 میلیون تومانی نیاز است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: 120 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال 1400به راه آهن استان لرستان اختصاص یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۴:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین استانداری یزد و راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، گفت: مشارکت شرکت های دانش بنیان برای بومی سازی تجهیزات ریلی کشور ضروری است و ما آماده حمایت از این مهم هستیم.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
باید از شخصیت محوری فاصله گرفت وبه گفتمان محوری وارد شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: عملیات روسازی و تکمیل پل های پروژه راه آهن اردبیل - میانه تا 3 ماه آینده به پایان می رسد.
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۲:۵۸    
استاندار اردبیل گفت: زیرسازی راه آهن اردبیل به عنوان مهم ترین بخش از روند اجرای راه آهن اردبیل ، میانه تا پایان شهریور ماه به اتمام می رسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- ایرنا - استاندار زنجان با اشاره به وضعیت پروژه 2 خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین گفت: تعلل پیمانکار در اجرای این پروژه به هیچ وجه قابل قبول نیست، تنها با شعار کار به جایی نمی رسد و در صورت تداوم این روند برخورد لازم انجام می گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها استاندار اردبیل با اشاره به این که "محور خلخال اسالم نیازمند 7000 میلیارد ریال اعتبار است" گفت: مسیر دوم تونل حیران تا پایان سال بازگشایی خواهد شد و پروژه راه آهن اردبیل میانه تا شهریور ماه امسال به اتمام می رسد.
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، اکبر بهنام جو صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهار سال پیش فقط 50 کیلومتر از 750 کیلومتر در حال احداث بزرگراه بوده که هم اکنون 350 کیلومتر جاده سازی در حال اجرا بوده که از پارس آباد گرفته به سمت سربند و مشگین شهر ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود- زادخور مدیرکل راه آهن شمالشرق (1) گفت: میزان بارگیری کالاهای داخلی و صادراتی در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال 99 در محدوده این اداره کل، 124 درصد رشد داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۰:۳۵   + ۷۷ سایت دیگر  
اسلامی گفت: پروژه راه آهن چابهار - زاهدان به سرعت در حال اجرا است و بخش اول آن در خرداد ماه به بهره برداری می رسد.
شرکت راه آهن   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
مراسم معارفه سرپرست جدید موسسه صندوق پس انداز راه آهن، ظهر امروز در ساختمان شهدای راه آهن برگزار شد. به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن در این مراسم اظهار داشت: انتظار می رود صندوق پس انداز کارکنان راه آهن ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مربی سابق تیم راه آهن تهران به عنوان دستیار فراز کمالوند انتخاب شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه آهن شمال شرق یک کشور گفت: یک جوان 23 ساله پس از برخورد با دیزل قطار در ایستگاه راه آهن دامغان جان سپرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، بر اساس اعلام شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، در حال حاضر 5 پروژه ریلی در این شرکت فعال است که تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری می رسند. با افتتاح این طرح ها 649 کیلومتر به مجموع خطوط ریلی کشور افزوده خواهد شد. طرح های زیرساختی ریلی مذکور به شرح زیر است: ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
در نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی با مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بر استفاده از ظرفیت های فناورانه جهاددانشگاهی برای حل مشکلات راه آهن تأکید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل - دادستان عمومی و انقلاب مرکز اردبیل از برنامه ریزی برای رفع مشکل معارضین در خصوص پروژه راه آهن اردبیل-میانه خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۰    
در این جلسه واریانتهای پیشنهادی مشاور طرح درمورد محور جدید زنجان_ایجرود_بیجار و نحوه اتصال چشمه های بار در محورهای فوق و همچنین مشکلات و موانع اتصال خط راه آهن به شهرک صنعتی شماره 1 زنجان (علی آباد) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم فریمان، سرخس و بخش های احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه ریلی و توسعه آن در کشور اتفاقات خوبی را شاهد بوده ایم و راه آهن خواف-هرات از جمله اقدامات خوب در این حوزه به شمار می آید.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۳۹    
ساکنان پراگ در جمهوری چک و بروکسل بلژیک، می توانند از ابتدای سال 2022 از طریق یک مسیر جدید راه آهن بین دو کشور تردد کنند.
برترین ها / تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۶:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
لست سکند: خیلی از افراد وقتی کلیسای کوچکی را در شهری می بینند، دوست دارند آن را خاص ترین و منحصربه فردترین کلیسا بدانند. استفاده از ویژگی ترین تنها برای کلیسا نیست. بلکه انگار داشتن یک ویژگی منحصر به فرد، می تواند جاذبه ای برای آن مکان ایجاد کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
درحالی معاون راه آهن از انصراف سرمایه گذاران از بکارگیری صندوق پروژه در طرح های ریلی خبر داده بود که کارشناس اقتصاد گفت: باید اقبال سرمایه گذاران به پروژه های ریلی بررسی شود.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: پروژه های طلایی حوزه راه کردستان در دولت تدبیر و امید به بهره برداری می رسد. شهرام ملکی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به توسعه زیرساخت ها به خصوص در حوزه راه در استان کردستان دارد. ...
خطوط آهن یزد-اقلید، بستان آباد-تبریز، زاهدان-خاش، همدان-سنندج و رشت-کاسپین در خرداد و تیر 1400 به شبکه ملی راه آهن ایران خواهند پیوست.
مرآت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۰۸   + ۱۷ سایت دیگر  
در حالی که مدیرعامل راه آهن اعلام کرده حجم ترانزیت ریلی سال 99 نسبت به سال قبل از آن، 30 درصد افزایش داشته است، ترانزیت ریلی در سال 98 بسیار اندک و ناچیز و در حد 650 هزار تن بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۴۲    
مقامات تاجیکستان و ترکمنستان موضوع همکاری دو کشور در زمینه حمل و نقل جاده ای و راه آهن را بررسی کردند.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل ساخت روسازی راه آهن شرکت ساخت گفت: با تامین تجهیزات روسازی راه آهن از داخل کشور در حال حاضر امکان صرفه جویی در هزینه های ارزی، افزایش اشتغال، امکان مدیریت بهینه منابع ریالی و تسهیل راه های تامین و توزیع در پروژه های ریلی کشور فراهم شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۹:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون اقتصادی راه آهن از جذب فاینانسورهای خارجی برای طرح های توسعه ای ریلی خبر داد و گفت: بسته های متعدد سرمایه گذاری با در نظر گرفتن دغدغه سرمایه گذاران تدوین شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۹:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه برای اتصال راه آهن ایران به عراق از کرمانشاه پولی ندارد و اولویت کنونی این وزارتخانه، خط راه آهن شلمچه_ بصره است که در گذشته بودجه آن تهیه شده است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل راه آهن شمال 2، مسیر ریلی گیلان را یک شاهراه بین المللی دانست و عنوان کرد: با توجه به اهمیت فراوان سرعت در ارائه خدمات امدادی جمعیت هلال احمر، سرعت عمل در مسیر ریلی بیش از مسیر جاده ها است. ...