شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۷:۴۵Oct 2020 24

جدیدترین‌های «خطوط ریلی»

بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۰۹    
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا کنون 120 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن به مراحل مختلف از اجرا تا افتتاح رسیده است گفت: توسعه خطوط ریلی به عنوان مهمترین سیاست ما در سالهای اخیر به جذابیت سکونت در شهرهای جدید انجامیده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا کنون 120 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن به مراحل مختلف از اجرا تا افتتاح رسیده است گفت: توسعه خطوط ریلی به عنوان مهمترین سیاست ما در سالهای اخیر به جذابیت سکونت در شهرهای جدید انجامیده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۱    
قطار از دیرباز تا به امروز با مسافران همگام بوده است. از زمانی که کلنگ اولین خطوط ریلی در ایران زده شد، مسافران استقبال مناسبی از این وسیله نقلیه داشتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۵۷    
بهره برداری و استفاده ی بهینه از شبکه ی ریلی برای رونق بخشی به اقتصاد نیازمند اجرای سازوکارهایی مناسب است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۴    
در پی تصویب قانون اصلاحات کشاورزی در هند بسیاری از روستائیان معترض با قرار دادن تراکتورهای خود در مسیر حرکت قطارها، حمل و نقل را متوقف کردند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۷:۴۴    
در راستای اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در موضوع برنامۀ ششم توسعۀ کشور، روز پنج شنبه بیستم مهرماه سال 1396 خط راه آهن مجتمع فولاد سبا و ایستگاه ریز با حضور وزیر راه و شهرسازی وقت و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان لنجان افتتاح شد تا با این سرمایه گذاری فولاد مبارکه ...
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۲۹   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر راه گفت: ظرفیت خطوط ریلی از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تا امروز 40 درصد افزایش یافته و تا پایان دولت و پایان سال آتی به حدود 60 درصد افزایش خواهد رسید که تحولی ریلی محسوب میشود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان سال آینده، چهار استان دیگر کشور به خطوط ریلی متصل خواهند شد.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از افزایش 40 درصدی شبکه ریلی در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: تا سال آینده به رشد 60 درصدی در ظرفیت ریلی می رسیم که تحول بزرگی در حوزه زیرساخت ریلی در کشور است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
محمد اسلامی ،وزیر راه و شهرسازی گفت: خطوط ریلی کشور تا پایان دولت به 60 درصد افزایش خواهد یافت.
دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
سعید رسولی، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، امروز در دیدار با نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران، خواستار همکاری سازمان ملی استاندارد ایران در ایجاد مرکز تست قطعات و تجهیزات خطوط ریلی شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در این دولت ظرفیت خطوط ریلی 40 درصد افزایش یافت، گفت: تا پایان سال 1400 ظرفیت خطوط ریلی 60 درصد نسبت به گذشته افزایش می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: 275 دستگاه انواع واگن باری و مسافری امسال در این واحد صنعتی تولید و 234 دستگاه آن از سوی شرکت های بهره بردار وارد شبکه ریلی کشور شد.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
با وجود نیمه تعطیل شدن تهران به مدت یک هفته، آمار مسافران مترو کاهش نیافته است، درحالی که ناوگان حمل ونقل عمومی یکی از نخستین فضاهای شیوع کرونا به شمار می رود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه امنیت مطلوب در سراسر حوزه استحفاظی پلیس راه آهن کشور حاکم است، گفت: هوشمندی، هوشیاری و اقدام به موقع از سوی کارکنان، امری ضروری برای ارتقاء امنیت عمومی است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه آهن شمالشرق (1) از آمادگی برای حمل بار از طریق خطوط ریلی در محدوده این اداره کل خبر داد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۴۱    
تعمیر و نگهداری خطوط ریلی پر هزینه است، در این راستا شرکت راه آهن نسبت به کسب درآمد از طریق دریافت حق دسترسی از یکم تیرماه سال گذشته تعرفه حق دسترسی را لازم الاجرا کرده تا بتواند به این وسیله از شبکه حمل ونقل ریلی و تاسیسات و امکانات آن با رعایت مقررات و ضوابط خاصی بهره برداری کند.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۱    
نیتِ برقی سازی خطوط ریلی در ایران، عمر درازی دارد. نمونه این امر، توقف برقی سازی خط آهن گرمسار-اینچه برون توسط شرکت راه آهن روسیه در فروردین ماه امسال است. برقی سازی این خط ریلی و بطورکلی مساله برقی سازی خطوط ریلی در ایران بارها در طول دو دهه گذشته مطرح شده اما به نتایج عملی و ملموس نرسیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل کریدور اقتصادی چین و پاکستان ضمن اشاره به پیشرفت های این پروژه اعلام کرد: خط ریلی میان ایران و پاکستان را تقویت می کنیم.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۵   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- مدیرعامل شرکت مترو از همکاری شهرداری منطقه یک تهران با شرکت مترو جهت توسعه شمالی خط 3 در این منطقه سخن گفت. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) علی امام با اشاره به آنکه بر اساس طرح جامع حمل و نقل ریلی تهران ...
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۶:۵۷   + ۳۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -علمیار رییس اتاق بازرگانی پکتیای کشور افغانستان و هیات همراه 27 شهریور ماه از خط تولید ذوب آهن اصفهان بازدید و با محمد نورانیان راد، مدیر بازاریابی و صادرات شرکت در خصوص توسعه همکاری های دو جانبه دیدار و گفتگو کردند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۵۶    
نصف جهان: مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تاکنون بیش از 80 درصد از زیرسازی خط راه آهن اصفهان قم انجام شده است، اما اولویت اصفهان در حمل و نقل ریلی تکمیل راه آهن قطار سریع السیر اصفهان تهران است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۶:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی راه آهن از آغاز بازسازی بخش مهمی از راه آهن جنوب شرق پس از 30 سال استهلاک این محور ریلی خبر داد.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن - منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در بندرعباس با 24 کیلومتر خطوط ریلی و امکان تخلیه و بارگیری مکانیزه مواد معدنی و فلزی نقش منحصر به فردی در تولید و صادرات فلزات دارد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۹   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس جمهوری گفت: امروز کشور در زمینه های زیرساختی، گاز، نفت، پتروشیمی، فولاد، آب رسانی، برق رسانی، سدسازی، راه سازی، توسعه خطوط ریلی و مقابله موفق با کرونا، موفقیت های بزرگ و عظیمی به دست آورده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۱۶    
مدیر کنترل کیفی شرکت میلادپرنیا ایرانیان از تولید طیف وسیعی از نانومحصولات آنتی باکتریال خبر داد که برخی از آن ها در قطار ها مورد استفاده قرار می گیرند.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۰    
هوشمندسازی خطوط ریلی با کمک پهپادها و دیجیتالی کردن لوکوموتیوها در حال حاضر از برنامه های راه آهن ایران است که قرار است با کمک شرکت های دانش بنیان عملیاتی شود. اما به منظور هوشمندسازی خطوط ریلی، نخست لازم است چالش های موجود در حوزه ریلی رفع شوند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۸:۵۶   + ۳۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت راه آهن در مراسم رونمایی از نخستین موتور ملی دوگانه سوز لکوموتیو گفت: طی چند سال گذشته توسعه کمی و کیفی ریلی کشور شدت بالایی گرفته و چندین استان از جمله کرمانشاه، همدان، ارومیه و گیلان به شبکه ریلی کشور متصل شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
نسل جدید از نخستین موتور های ملی دوگانه سوز به منظور استفاده در صنعت ریلی کشور در شرکت دیزل سنگین ایران در شهرستان آمل با موفقیت آزمایش شد.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۸:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
از سال 1227 هجری شمسی که برای نخستین بار صدای سوت قطار در ایران به گوش رسید و مسیر رشت به بندر پیربازار و بندر انزلی به وسیله لوکوموتیو بخار به یکدیگر متصل گردیدند، تا کنون (سال 1399 هجری شمسی) که اقصی نقاط کشور دارای خطوط ریلی است ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۷:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
راه ها همواره زمینه ساز ارتباط و توسعه بوده اند و دولتمردان جمهوری اسلامی ایران با دوراندیشی و تدبیر برای فرداهایی روشن تر، افزایش خطوط ریلی سراسر کشور را هدفگذاری کرده اند و دولت تدبیر و امید با وجود تنگناهای ناشی از تحریم های ظالمانه غرب و محدودیت های حاصل از شیوع جهانی ویروس کرونا هرگز از رویکرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۳:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-ایجاد خط جدید ریلی بین استان های فارس و خوزستان که قطب گاز و نفت ایران محسوب می شوند و همچنین تکمیل خطوط ریلی جداگانه در حال احداث بین فارس با استان های بوشهر و کرمان نوید شکوفایی راه آهن در جنوب کشور را مطرح کرده است.
اسلامی گفت: وزارت راه و شهرسازی به قول هایی که در خصوص به کارگیری و استفاده از ریل ملی داده عمل نمود و هم اکنون ریل تولیدی ذوب آهن اصفهان در خطوط ریلی کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بازسازی و نوسازی خطوط ریلی محدوده بندر امام خمینی ( ره) و بندر شهید رجایی، از بارگیری روزانه 150 دستگاه واگن کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) خبر داد.
ندای گیلان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح قطار پنج ستاره زندگی در رشت با بیان این که 1900 کیلومتر خطوط ریلی تا پایان سال به بهره برداری می رسد، گفت: طی این هشت سال بجز یکی دو سال در بقیه اوقات در شرایط سخت تحریمی قرار داشتیم اما چرخ توسعه را در حوزه های مختلف متوقف نکردیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
رشت- معاون رئیس جمهور توسعه خطوط ریلی و توزیع متوازن آن در سطح کشور را از اولویت های دولت دانست و گفت: 1900 کیلومتر مسیر ریلی تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
حناچی گفت: خط 10 مترو بخشی از سیاهچاله های تهران را پوشش می دهد، ولی دولت به تنهایی از تأمین اعتبار خطوط ریلی بر نمی آید و باید از راه های دیگر تأمین اعتبار کنیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس شورای شهر تهران گفت: دفعه قبل خط هفت مترو را به اصرار قالیباف به شما دادیم و بعد بازرسی کل کشور برای ما پرنده درست کرد که چرا خط هفت را به سپاه دادید و الان دادگاهی داریم. شما با ما بازی می کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۸:۴۵    
شهردار تهران: شهرداری به تنهایی از عهده تامین اعتبار برای خطوط ریلی بر نمی آید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از توکیو ،سازمان هواشناسی ژاپن اعلام کرد طوفان هاشین که به جنوب غرب ژاپن رسیده با سرعت بیش 20 کیلومتر بر ساعت به سمت غرب و شمال ژاپن در حرکت است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه پلیس راه آهن یکی از با سابقه ترین واحدهای نیروی انتظامی در کشور است، گفت: پلیس راه آهن به واسطه تامین امنیت 14 هزار کیلومتر خطوط ریلی و مسافران این صنعت قدیمی از یگان های سرآمد و پیشتاز پلیس پیشگیری در خدمات رسانی و انتظام بخشی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۷:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: حوزه ریلی اینچه برون و اتصال آن به خطوط کشورهای اوراسیا همواره نقش بسزائی در اقتصاد استان و منطقه ایفا می کند.
صدای زرند   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۴:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
خطوط ریلی قدیمی و فرسوده ی مسیر بافق – زرند – کرمان، یکی از مشکلات اصلی راه آهن استان کرمان محسوب می شود که هر چند طی سال های گذشته وعده های متعددی برای بازسازی و تعمیر این مسیر داده شده اما همچنان کار نیمه تمام باقی مانده است ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۰:۴۲   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - فرمانده پلیس راه آهن کشور از کشف 29 کیلوگرم موادمخدر و دستگیری دو متهم توسط پلیس راه آهن کرمان خبر داد. به گزارش سایت پلیس، سردار حشمت الله ملکی افزود ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۰:۳۸    
احمد اتحاد / مدیر سرمایه گذاری آرمان اقتصاد شبکه حمل و نقل در ایران از گستردگی بالایی برخوردار است. این موضوع به صاحبان کسب و کارها اجازه می دهد تا در مسیر زنجیره تامین ارتباطات زیادی در داخل کشور و با کشورهای همسایه داشته باشند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۷:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: خطوط ریلی کشور تا پایان سال از10400 کیلومتر به 15 هزار کیلومتر خواهد رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت : با توجه به میزان توسعه خطوط ریلی در کشور ، این خطوط فاصله معنی داری تا نقطه ایده آل دارد .
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۴۲    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، کارگروه نظارت و بازدید استان متشکل از نمایندگان ستاد اقامه نماز، اداره کل راهداری، اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و بهداشت استان در بازدید از نمازخانه ها ومساجد بین راهی مسیر آزادراه قم – تهران از مجتمع های مختلف بازدید به عمل آوردند ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از صدور و ابلاغ مجوز استفاده از تسهیلات مالی خارجی در تعدادی از خطوط ریلی شهری از سوی هیئت وزیران خبر داد.