سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۰۲:۲۴Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خطوط ریلی»

گیلانستان   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
دسترسی بنادر گیلان به خط آهن می تواند افزایش ترانزیت کالا و توسعه صادرات از این استان را در پی داشته باشد، اما دستیابی به این مهم نیازمند آینده نگری و اندیشیدن تمهیدات کارآمد است.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت های راه آهن در این استان گفت: خطوط ریلی فهرج - ریگان - ایرانشهر، بم - جیرفت - جاسک و اتصال خط یزد - مهریز به انار و رفسنجان از جمله طرح های اولویت دار کرمان است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۶:۳۶    
سوادکوه- پروژه برقی شدن خطوط ریلی شمال همچنان در ایستگاه اول مانده و طرف های خارجی از اجرای آن شانه خالی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۵:۰۱    
بارانداز ریلی راه آهن بین المللی آستارا-آستارا با 60 هکتار مساحت در نقطه صفر مرزی از خاک جمهوری اسلامی ایران در شهرستان آستارا واقع شده که با بهره برداری از پایانه های تخصصی غلات و نفت، احداث جاده ترانزیتی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر منطقه ای خود و بازدید از مرز جلفا، بر فعال سازی ظرفیت های بالقوه ازجمله خطوط ریلی و امکانات مرزی، برای نقش آفرینی بیشتر ایران در کریدورهای بین المللی و حضور گسترده در بازارهای منطقه تأکید کرد.
هرمز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سال جاری را رهبر معظم انقلاب جهش تولید نامیدند و تحقق این شعار در بنادر هرمزگان با تلاش بی وقفه مجاهدان اقتصادی بیش از بیش رونق یافته است به طوری که در بسیاری از شاخصه های ترانزیتی صادرات و واردات رشد چشم گیری داشته است.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۱۲    
ارتش میانمار امروز تضمین کرد که یک انتخابات را برگزار خواهد کرد و قدرت را به برنده تحویل خواهد داد. البته ارتش این را هم انکار کرد که سرنگونی دولت منتخب، نتیجه کودتا بوده و معترضان را به دلیل تحریک خشونت و ارعاب کارمندان دولت محکوم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۱    
روزنامه کاسپی نوشت، جمهوری آذربایجان و بخش جدایی ناپذیر آن نخجوان، از طریق خطوط ریلی به همدیگر وصل خواهد شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۹:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از هدف گذاری برای افزایش سهم بار در شبکه حمل و نقل ریلی به 100 میلیون تن در سال با اتصال خطوط ریلی کارخانجات و معادن کشور به شبکه ملی راه آهن خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۴۱   + ۳۷ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت از تدوین 10 هزار میلیارد تومان پروژه مشترک با وزارت راه و شهرسازی برای اتصال شبکه ها و خطوط ریلی فرعی معادن و کارخانجات به شبکه ملی راه آهن کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۴۰   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی از هدف گذاری برای افزایش سهم بار در شبکه حمل و نقل ریلی به 100 میلیون تن در سال با اتصال خطوط ریلی کارخانجات و معادن کشور به شبکه ملی راه آهن خبر داد.
عصر کاسپین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل راه آهن شمال 2 با اشاره به کاهش برخورد احشام به قطار در مسیر گفت: پاکسازی خطوط ریلی راه آهن به طور روزانه انجام می شود. عصر کاسپین/ غلامحسین ولدی صبح امروز در نشست با فرماندار شهرستان رودبار در دفتر مدیرکل راه آهن شمال 2 اظهار داشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۴۸    
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تا نیمه بهمن 4 میلیون و 500 هزار تن کالا از طریق خطوط ریلی در بندر شهید رجایی جا به جا شد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا نیمه بهمن ماه، 4 میلیون 500 هزار تن صادرات و واردات انواع کالا از طریق 63 کیلومتر خطوط ریلی موجود احداث شده در بندر شهید رجایی انجام گرفته است .
خبرگزاری پلیس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۸:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه ناجا - فرمانده پلیس راه آهن پلیس پیشگیری ناجا با اعلام کشف 4 میلیارد و 500 هزار ریال ارز خارجی و دستگیری یک نفر گفت: مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز در حریم خطوط ریلی راه آهن از اولویت های اصلی این پلیس است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۷:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
گناباد- ایرنا- فرماندار خواف گفت: به دنبال وقوع انفجار در تاسیسات گمرک اسلام قلعه افغانستان و هم مرز با ایران و تعطیلی فعالیتهای گمرک دوغارون، بر اساس مذاکره با شرکت راه آهن، کالاهای این گمرک از طریق حمل و نقل ریلی و از خواف به هرات این کشور انتقال می یابد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان البرز و در بازدید از کارخانجات گروه صنعتی و پژوهشی زر گفت: طرح زرکام بزرگ ترین واحد صنایع تبدیلی است که با راه اندازی آن 400 نوع محصول تولید و برای 5 هزار نفر اشتغال زایی صورت می گیرد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۷:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
از اهم اقدامات انجام شده بخش ریلی در دولت های یازدهم و دوازدهم می توان به بهره برداری از 1767 کیلومتر انواع خطوط ریلی، افزایش خطوط بین شهری و حومه ای شبکه ریلی به میزان 1714 کیلومتر از سال 1392 و تراک بندی 2907 کیلومتر معادل از خطوط پر تردد ریلی اشاره کرد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۲:۴۵    
170سال از احداث اولین خطوط ریلی در ایران می گذرد و مجموع خطوط ریلی در طول 130سال حکومت های پیش از انقلاب 4600کیلومتر بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
بیرجند- وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نیاز نوار شرقی کشور به افزایش خطوط ریلی گفت: ایران تبدیل به کارگاه محرومیت زدایی و توسعه متوازن شده است.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۱۸    
امروز محمد مهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در جریان سفر وزیر راه به استان خطاب به او گفت که قطارها و کوپه های خوب به کرمان نمی آید بنابراین سرعت حرکت قطارها کم است و مردم در این زمینه گلایه مند هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان در حال حاضر بیش از 14 هزار کیلومتر خطوط ریلی در کشور وجود دارد، در حالی که براساس سند چشم انداز 20 ساله و تا افق 1404 باید میزان خطوط ریلی کشور به 25 هزار کیلومتر برسد ...
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۷:۰۳    
مشکلات خطوط ریلی و سرعت کم قطار های مسافربری در استان کرمان همچنان پابرجاست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مجلس یازدهم به ریل توجه داشته و باید دولت آتی هم بر راه آهن متمرکز شود گفت: چابهار آماده اتصال به راه آهن شمال به جنوب ایران است که عملاً با این کار به خطوط ریلی پاکستان و هندوستان متصل خواهیم شد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: اظهار نظر نایب رییس مجلس در خصوص کرونایی بودن 25 درصد مسافرانی که از فرودگاه امام وارد کشور می شوند، اشتباه است و من به قاضی زاده، پیامک زدم و توضیح دادم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۱:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون وزیر راه از اتصال ایستگاه راه آهن تهران به مترو توسط گالری زیر سطح برای اولین بار در کشور جهت مبادله مسافر خبر داد و گفت: سال آینده خطوط ریلی چهار خطه تهران-کرج و تهران-پیشوا به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۳:۱۰    
توسعه خطوط ریلی ایران پس از انقلاب اسلامی سرعت گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۵:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به زودی عملیات احداث مترو تهران پردیس آغاز می شود گفت: یکی از مهمترین برنامه های ما توسعه خطوط ریلی بین شهرهای جدید با شهر مادر است که می تواند به ایجاد تعادل در بازار مسکن کلانشهرها کمک کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۰۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: زیرسازی خطوط ریلی کرمانشاه به اسلام آباد غرب به خوبی پیش می رود و 81 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
می متالز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۸:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
می متالز - مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه اگر ذوب آهن اصفهان بخواهد صرفاً به تولید ریل بپردازد توانایی تولید 400 هزار تن ریل را در سال دارد، گفت: در زمینه تولید چرخ و محور برای توسعه خطوط ریلی نیز ذوب آهن اصفهان برنامه ریزی کرده تا با همکاری بخش خصوصی، تولید این محصولات نیز آغاز شود.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۰:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
دنیای معدن -مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه اگر ذوب آهن اصفهان بخواهد صرفاً به تولید ریل بپردازد توانایی تولید 400 هزار تن ریل را در سال دارد، گفت: در زمینه تولید چرخ و محور برای توسعه خطوط ریلی نیز ذوب آهن اصفهان برنامه ریزی کرده تا با همکاری بخش خصوصی، تولید این محصولات نیز آغاز شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۰:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه اگر ذوب آهن اصفهان بخواهد صرفاً به تولید ریل بپردازد توانایی تولید 400 هزار تن ریل را در سال دارد، گفت: در زمینه تولید چرخ و محور برای توسعه خطوط ریلی نیز ذوب آهن اصفهان برنامه ریزی کرده تا با همکاری بخش خصوصی، تولید این محصولات نیز آغاز شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طول خطوط ریلی کشور به 16 هزار کیلومتر رسید، گفت: اول انقلاب هیچ بزرگراهی نداشتیم اما در حال حاضر 18 هزار کیلومتر بزرگراه داریم که تا سال آینده به 22 هزار کیلومتر می رسد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل پست سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با آغاز دهه مبارک فجر نخستین محموله مرسولات پستی این استان توسط خطوط ریلی به تهران ارسال شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان گفت: گندم مازاد بر نیاز مصرف استان همدان از ایستگاه خط ریلی راه آهن کوریجان به استان های شمالی و شرق و مرکز کشور منتقل می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۱:۰۰   + ۴۱ سایت دیگر  
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی گفت: بازگشایی خطوط ریلی ایران و آذربایجان از مسیر جلفا ضروری است.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۳:۲۰    
شهر بیست/ مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: از ابتدای سال جاری، مقدمات اجرای روسازی خطوط ریلی فراهم و از تیرماه نیز اجرای آن آغاز شده است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۳:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان دولت دوازدهم طول خطوط ریلی کشور حداقل 50 درصد افزایش یابد و یک رکورد است که در یک دوره اتفاق می افتد. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۲:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
اسلامی گفت: تا پایان دولت طول خطوط ریلی 50 درصد افزایش خواهد یافت که رکورد ساخت خطوط ریلی در یک دولت است.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۰۶    
از هوشیاری و دقت عمل نوجوان ساکن حاشیه خطوط ریلی در اعلام شکستگی خط اداره کل راه آهن شمالشرق (1) تقدیر و تشکر بعمل آمد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری تهران با اشاره به پیگیری حل مشکلات خطوط ریلی به پردیس از کلنگ زنی متروی تهران- پردیس در اینده نزدیک خبر داد.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۸:۴۵    
وزیر راه و شهرسازی ایران از ادامه مذاکره درباره طرح ترانزیت از خاک عراق و اتصال ایران به خطوط ریلی آن کشور و سوریه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۱:۵۶   + ۵۷ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت مبادلات اقتصادی با کشورهای محور مقاومت گفت: مذاکرات برای انجام ترانزیت از خاک عراق و اتصال ایران به خطوط ریلی این کشور به مراحل خوبی رسیده و در حال پیگیری است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل راه آهن شمال شرق (1) با بیان اینکه سفرها با خطوط ریلی پس از شیوع کرونا کاهش یافته، گفت: کاهش ظرفیت قطارها در دستور کار قرار گرفته است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل پروژه ریلی آستارا - آستارا، می تواند زمینه ترانزیت کالا میان کشورهای روسیه، گرجستان و ... را از طریق خطوط ریلی و جاده ای ایران و آذربایجان فراهم کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل راه آهن ایران در دیدار با همتای ترکیه ای خود گفت: میزان حمل کالا از طریق خطوط ریلی در سال گذشته با ظرفیت 300 تا 400 هزار تن، تا آخر سال به 600 هزار تن خواهد رسید.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- حقیقی، استاندار زنجان گفت: با بهره برداری از پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین ظرفیت حمل بار استان از طریق خطوط ریلی بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت.
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: 800 متر خطوط جدید ریلی با اعتبار 65 میلیارد ریال به مجتمع بندری شهید رجایی الحاق شد و اولین محموله از طریق این خط جدید، وارد این مجتمع بندری شد.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۴:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت توسعه خطوط ریلی میان ایران و آذربایجان، گفت: راه اندازی خط آهن نخجوان برای تسهیل حمل ونقل کالا اهمیت بالایی دارد.