چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۴:۱۲Oct 2020 28

جدیدترین‌های «خط آهن»

ایرنا: یک سخنگوی پلیس فرانسه سه شنبه شب اعلام کرد که محوطه اطراف طاق نصرت در مرکز پاریس بدلیل هشدار بمب گذاری، تخلیه شد. رویترز اشاره ای به نام این سخنگو نکرد و به نقل از وی افزود که خطوط مترو در این منطقه نیز تخلیه شد. ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۲۵    
هم اکنون خطوط ریلی ایران جز عراق و افغانستان به سایر کشورهای همسایه نیز متصل است. عملکرد خط آهن افغانستان، در حال حاضر بصورت حمل ونقل ترکیبی (ریلی-جاده ای) است اما در آینده بسیار نزدیک البته مسیر ریلی خواف-هرات افتتاح می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
شرکت ذوب آهن از خرید 90 هزار تن ریل راه آهن با کیفیت 60E1 از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء برای استفاده در خط آهن چابهار-زاهدان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما؛ ماشین دودی نامی بود که در تهران قدیم به اولین خط آهن ایران که میان تهران و شهرری کشیده شده بود داده بودند. علت این نامگذاری بخاری بود که از دودکش قطار آن خارج می شد ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری بسیج پرس راه آهن خواف -هرات قرار است در نیمه آبان ماه امسال توسط مسئولان عالی رتبه دو کشور ایران و افغانستان به صورت رسمی به بهره برداری برسد. این خط آهن به طول 139 کیلومتر، به صورت یک خطه ساخته شده و خواف در خراسان رضوی را به هرات شهر پرجمعیت غرب افغانستان متصل خواهد کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی تأکید کرد: افتتاح راه آهن خواف – هرات فرصت های ارزشمند اقتصادی برای کشورهای ایران و افغانستان فراهم می آورد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
شرکت حمل و نقل ریلی چین از آغاز به کار نوع جدیدی از قطارهای سریع السیر با قابلیت عملکرد روی سیستم های ریلی مختلف و از جمله مسیرهای خط آهن بین المللی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: با توجه به شرایط تحریمی که در آن قرار داریم، اگر راه های ارتباطی ما با کشورهای همسایه تقویت و تحکیم نشود، نمی توانیم انتظار اقتصادی پایدار را داشته باشیم.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۴۳    
نماینده مردم سیتان و بلوچستان: خط آهن چابهار-سرخس پروژه بسیار مهم و استراتژیک است. درحال حاضر روند پیشرفت فیزیکی پروژه نامطلوب است. اهمیت این موضوع به قدری است که مقام معظم رهبری اذن اختصاص 300 میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ی ملی را به این پروژه داده اند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد اظهار داشت: سندهایی برای همکاری های درازمدت بین افغانستان و ایران آماده شده است و طی چند ماه آینده شاهد فصل جدیدی از همکاری ها بین دو کشور خواهیم بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به وجود معادن بسیار زیاد در خواف، سنگان و همچنین در خاک افغانستان گفت: خط آهن خواف-هرات می تواند در رابطه با انتقال مواد خام از کشور افغانستان جهت فراوری آن در ایران، نقش بسزایی ایفا کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
در جریان سفر عبدالله عبدالله ، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان به تهران، افتتاح و راه اندازی نخستین خط آهن مشترک دو کشور از خواف در ایران تا هرات در افغانستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه فرودگاه بین المللی چابهار، تکمیل خط آهن چابهار مشهد و همچنین توسعه راه های ارتباطی این استان با محوریت بزرگراه چابهار زاهدان میلک از دیگر اولویت های این استان است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
خط آهن مملو از زباله کنیا اوگاندا را ببینید./عکس: reuters
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
چابهار- رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه مصمم هستیم تا شهر فرودگاهی چابهار راه اندازی شود، گفت: موضوع راه آهن چابهار- زاهدان از جمله اولویت های دولت و مجلس است.
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
سر پرست وزارت خارجه افغانستان پس از جلسه وبینار با وزیر نیروی کشورمان تاکید کرد: به تقویت روابط و گسترش همکاری ها با ایران متعهدیم. به گزارش ایسنا، محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان در توییتی پس از جلسه وبینار با وزیر نیروی کشورمان نوشت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به برگزاری مراسم بهره برداری از خط آهن خواف-هرات تا یک ماه آینده، هیئت وزیران این خط آهن در ایستگاه شمتیغ را به عنوان مرز رسمی ریلی اعلام کرد.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۳۴    
مدیرعامل شرکت راه آهن معتقد است کمک صنایع دفاعی کشور در پایدار شدن اقتصاد راه آهن و خودکفایی ریلی موثر است. *** پایدار شدن اقتصاد راه آهن به گزارش خبرگزاری صنایع ، سعید رسولی در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی جهاد خودکفایی صنعت ریلی اظهار داشت: ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سعید رسولی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی جهاد خودکفایی صنعت ریلی اظهار داشت: امروز 11 هزار و 600 کیلومتر خط آهن اصلی داریم که با خطوط فرعی و مانوری به 14 هزار کیلومتر می رسد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
کابل- ایرنا- مقامات افغانستان اعلام کردند که دو کشور ایران و افغانستان بزودی راه آهن هرات- خواف را افتتاح خواهند کرد و با آغاز بکار این خط آهن تحول بزرگ تجارتی بین دو کشور رخ خواهد داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۵:۵۷    
سال 1386 بود که عملیات اجرایی شبکه ریلی خط آهن خواف به هرات آغاز شد. پروژه ای که هرات افغانستان را به شبکه ریلی ایران متصل می کند و می تواند کمک شایانی در جابجایی بار و مسافر میان دو کشور باشد...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: امیدواریم بتوانیم پروژه راه آهن خواف - هرات را حداکثر برای پاییز امسال آماده سازی کنیم.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۷:۴۲   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی از برگزاری دومین نشست همکاری شرکت ساخت وتوسعه و گروه مپنا خبر داد و گفت : راه آهن دو خطه برقی اصفهان- اهواز موجب اتصال مرکز کشور از طریق استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری به استان خوزستان و بندر امام خمینی در جنوب کشور است . ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۳۷    
راه آهن در ایران به یک صد سالگی خود نزدیک می شود. قبل از تأسیس راه آهن سراسری و احداث خط آهن با استانداردهای جدید همواره بر ضرورت حمایت و پشتیبانی و اولویت احداث خطوط راه آهن و توسعه حمل ونقل ریلی سخن گفته و قلم زده شده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۲۶    
میدل ایست نیوز: کمیسیون خدمات پارلمان عراق خبر داد که وزارت حمل و نقل این کشور تدارکات لازم برای اجرای پروژه راه ابریشم که در راه آهنی به طول هزار کیلومتر بنادر بصره را به بنادر ترکیه متصل می کند آغاز شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اخبار هفت عصر 9 مهر 1399 حکم اعدام محیط بان همدانی نقض شد ،زنگنه در صحنه علنی مجلس ،افزایش 1.5 برابری آتش سوزی در مناطق حفاظت شده نسبت به پارسال ،فردا یازدهمین مرحله پرداخت یارانه معیشتی ،درخشش شهاب حسینی ومینا وحید درجشنواره فیلم سانفرانسیسکو،مرمت 30 اثر تاریخی بوشهر ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون ساخت توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با اشاره به پیشرفت 95 درصدی زیرسازی خط آهن یزد-اقلید، گفت: با تخصیص اعتبار 4 هزار میلیاردی امسال به این پروژه، این خط ریلی تا پایان سال تکمیل می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار گفت: پروژه ساخت مسیر قطار سریع السیر مشهد - گلبهار - چناران تاکنون در بخش اجرای بناهای فنی و زیرسازی آن 70 درصد پیشرفت کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۲۶    
رئیس اداره خط آهن هرات گفت: به زودی در چند ماه دیگر پروژه عظیم اقتصادی خط آهن هرات – خاف از سوی مقام های ایرانی و افغانستان افتتاح خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون اول وزیر حمل و نقل روسیه اعلام کرد که پروژه ساخت خط آهن سریع السیر بین مسکو و سن پترزبورگ در سال 2021 آغاز خواهد شد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۱    
طبق مصوبه دولت، مذاکرات جدیدی در این باره انجام شد، بنیاد مستضعفان هم به عنوان سرمایه گذار اولیه پیگیری هایی انجام داد، اما شرایطی رقم خورد که استنباط وزارت راه و شهرسازی این بود که با پیشنهاد دهنده جدید سرمایه گذاری که قرار است به صورت 100 درصد تأمین منابع مالی را انجام دهد ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۱    
نیتِ برقی سازی خطوط ریلی در ایران، عمر درازی دارد. نمونه این امر، توقف برقی سازی خط آهن گرمسار-اینچه برون توسط شرکت راه آهن روسیه در فروردین ماه امسال است. برقی سازی این خط ریلی و بطورکلی مساله برقی سازی خطوط ریلی در ایران بارها در طول دو دهه گذشته مطرح شده اما به نتایج عملی و ملموس نرسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۵    
یک شرکت ایرانی عملیات نقشه برداری و طراحی فاز دوم قطعه چهارم خط آهن خواف – هرات را تکمیل کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه سرمایه گذار جدید خط آهن شلمچه-بصره کار تجهیز کارگاه در خاک ایران را آغاز کرد، گفت: عراق موانعی در تحویل زمین به شرکت ایرانی دارد که امیدواریم به زودی رفع شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۲۰    
این خط آهن 100 ساله که در اصل برای اتصال غرب اتریش به جنوب آلمان ساخته شده، اکنون در دسترس دوچرخه سواران و کوهنوردان علاقمند به این منطقه نیز هست.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
قرن نوزدهم، دوران احداث خطوط راه آهن های طویل بود، چراکه این دوران اوج ترقی امپریالیسم به شمار می رفت و غالبا توسعه امپریالیسم و احداث خطوط آهن به موازات یکدیگر بود ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه به نقل از میدل ایست نیوز، خبر آغاز اجرای پروژه خط آهن عراق و ترکیه از استان نینوا پرسش های بسیاری را درباره رابطه این پروژه با افتتاح گذرگاه مرزی مشترک میان عراق و ترکیه در خارج از اقلیم کردستان مطرح کرده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز:مهم ترین سرتیترهای صفحه های اقتصادی مطبوعات چهارم مهرماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است: بهره برداری از خط آهن ایران – اروپا، ورود سالانه 3 تا 5 میلیارد دلار کالای قاچاق؛ سقوط 40 هزار تومانی سکه، کاهش قیمت ماکسیما و تندر90، و پیروزی دولت در تدوین بیانیه الجزایر
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ترکیه قصد دارد یک خط ریلی میان این کشور تا موصل احداث کند. ناظران احداث این خط ریلی را در چارچوب رقابت ترکیه با ایران در عراق ارزیابی می کنند. از یک سو، ترکیه قصد دارد بدون نیاز به اتصال به ایران به خلیج فارس دسترسی داشته باشد و از سوی دیگر ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
مشاور وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت زیر فرودگاه اهواز چاه نفتی مرغوبی وجود دارد که بهره برداری از آن یک فرصت اقتصادی ویژه محسوب می شود و در حال حاضر دو وزارت نفت و وزارت راه برای انتقال این فرودگاه به منطقه دیگر در حال مذاکره هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۰    
احداث شبکه ریلی مدرن و اتصال موصل و ترکیه، در چهارچوب اهداف سیاسی - اقتصادی ترکیه در عراق، از جوانب مختلف اهمیت دارد و شایان بررسی است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
استاندار نینوا گفت: اقدامات فنی و مهندسی مربوط به این پروژه با همکاری شرکت های مهندسی ترکیه ای در روزهای آینده آغاز خواهد شد و این خط آهن شهر موصل را با جمهوری ترکیه متصل می کند که از این طریق مشکلات مربوط به حمل و نقل جاده ای کمتر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی السومریه نیوز، استاندار نینوا امروز یکشنبه از آغاز کار راه اندازی یک خط آهن مدرن در روز های آینده خبر داد که شهر موصل و ترکیه را به هم پیوند می دهد. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بعد از باز شدن حریم هوایی عربستان به روی پروازهای رژیم صهیونیستی و طرح احداث خط آهن میان مناطق اشغالی و عربستان ، صهیونیست ها قصد دارند طرح احداث خط لوله انتقال نفت صادراتی عربستان از مناطق اشغالی به اروپا را مطرح می کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر مالیه افغانستان گفت: ایجاد خط آهن خواف - هرات علاوه بر پیوند و نزدیکی جغرافیای دو سرزمین به یکدیگر، ارتباط فرهنگی 2 کشور را نیز مستحکم تر می سازد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۰    
تربت حیدریه- ایرنا- وزیر مالیه افغانستان گفت: ایجاد خط آهن خواف - هرات علاوه بر پیوند و نزدیکی جغرافیای دو سرزمین به یکدیگر، ارتباط فرهنگی 2 کشور را نیز مستحکم تر می سازد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سال هاست ساکنان مناطق جنوبی تهران با مشکلات حریم خط آهن دست و پنجه نرم می کنند؛
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۲    
اگر به خیابان 45متری زرند و خیابان های اطراف آن یعنی تختی، شهیدان اسماعیلی، تقی بیگلو، طالقانی و... سربزنید، متوجه می شوید که در حریم خط آهن تهران تبریز که چند سالی است زیرزمینی شده، اتفاق ناخوشایندی در حال وقوع است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه آهن آذربایجان با اشاره به اهمیت تکمیل طرح زیرگذر دولت آباد در مسیر خط آهن تبریز جلفا در محدوده شهرستان مرند برای تسهیل تردد مردم گفت: این طرح تا سه ماه آینده تکمیل می شود.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۱۹    
خط راه آهن قزوین-رشت با هزینه 1800 میلیارد تومانی از مهر 1381 شروع به ساخت شده است. این راه آهن بخشی از کوریدور شمال-جنوب ایران است که 20 میلیارد تومان از ابتدای امسال تاکنون با فعالیت این خط ریلی در مصرف سوخت صرفه جویی شده است.