دوشنبه ۰۸ آذرساعت ۱۵:۵۸Nov 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خط آهن»

همشهری   ۵۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
بعد از منحل شدن یک اردوگاه توسط پلیس فرانسه، مهاجران که هیچ جا برای رفتن ندارند، در یک خط آهن قدیمی و بلااستفاده کمپ زده اند.
در حال حاضر بیش از 55 درصد از صادرات کالاهای ایرانی از مسیر زمینی مرز آستارا انجام می شود و سهم صادرات از مسیر ریلی پایین است اما با تکمیل خط آهن قزوین-رشت-آستارا می توان ظرفیت صادرات به روسیه از طریق حمل و نقل ریلی را افزایش داد.
تین نیوز   ۴ ساعت پیش    
با توجه به نقش اتصال راه آهن ایران به روسیه و کشورهای حوزه سی آی اس با هدف توسعه حمل ونقل باری، راه اندازی و احیای خط آهن جلفا برای حل مشکل دریاچه وان و با توجه به امکان تعریف کریدورهای ترانزیتی جدید، لازم است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد-پازل خط آهن سراسری در محدوده لرستان دارای یک قطعه مفقوده است که سه دهه برای اجرایی شدن فقط وعده شنیده؛ این در حالیست که طی 2 سال اخیر این پروژه به جای پیشرفت، دنده عقب هم گرفته است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس گفت: بسیاری این پرسش را مطرح می کنند که چرا خودرو در کشور در سال چندین بار گران می شود که علت را باید در موضوع ارزش پول ملی جست وجو کرد.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این که در زمان حاضر حدود 15 هزار کیلومتر خط آهن در کشور داریم، گفت: با این وجود هنوز ظرفیت کریدورهای ایران فعال نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۷:۲۶    
اسلام آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با تاکید بر لزوم نوسازی خط آهن کویته-تفتان در بخش خاک پاکستان با هدف تسریع در فعالیت های تجاری دوجانبه، برای افزایش ظرفیت حوزه ریلی میان دو کشور و راه اندازی قطار کانتینربر اکو جهت دسترسی به کشورهای اروپایی اعلام آمادگی کرد.
انجام 57 کیلومتر زیرسازی، 64 کیلومتر ریل گذاری راه آهن و احداث 4545 مترمربع ایستگاه از جمله اقدامات دولت سیزدهم در سه ماه نخست فعالیت در حوزه توسعه خط آهن در کشور بوده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
در روزهای گذشته به دنبال تماس های تلفنی وزرای امورخارجه ایران و جمهوری آذربایجان و نمایش اراده طرفین برای بهبود مناسبات، تقویت همکاری های اقتصادی در اولویت قرار گرفته است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۰:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بیش از 15 سال از شروع احداث اولین خط آهن سریع السیر کشور که متصل کننده تهران به قم و اصفهان است، می گذرد، این پروژه مهم که می تواند در حوزه جابه جایی مسافر بین شهرهای تهران، قم و اصفهان نقشی ارزنده ایفا کند، در این سال ها فقط 5 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، در حالی که در ابتدای کلنگ زنی پروژه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۹:۱۰    
مشکلات خط آهن در شهرستان ترکمن، بررسی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مشهد -ایرنا- مدیر روابط عمومی راه آهن خراسان گفت: نقص فنی لوکوموتیو یک قطار باری در حوالی ایستگاه رباط ماهی در خط آهن مشهد- سرخس، تردد در این مسیر را برای ساعاتی متوقف کرده بود که عصر امروز با رفع نقص این قطار باری، تردد در این مسیر ریلی به حالت عادی بازگشت.
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۲:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان از راه اندازی قطار گردشگری زاهدان میرجاوه خبر داد و گفت: با توجه به سخت بودن تردد جاده ای در مرزها، راه اندازی قطار مسافربری این مسیر می تواند گامی موثر در راستای حل مشکل باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
بخت احداث خط آهن "گرگان به مشهد" و راه آهن "اینچه برون به شاهرود" علی رغم وعده مسئولان طی 3 دهه هنوز باز نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
چابهار - ایرنا - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اتصال خط آهن بندر چابهار به زاهدان برای ما حائز اهمیت است و امیدواریم بتوانیم با بودجه مناسب این خطوط ریلی را به هم وصل کنیم.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۲:۱۲   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا: محسن منصوری در حاشیه بازدید از پروژه ها و طرح های شهرستان قرچک در جمع خبرنگاران گفت: راه آهن قرچک ورامین از مرکز شهر تردد می کند و در این ارتباط احداث زیرگذرهایی در مسیر این خط آهن شروع شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۰۷:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: پیشنهاد الحاق خط آهن ارومیه - سرو و همچنین مسیر نقده - تمرچین به شبکه راه آهن ارائه شده که در صورت موافقت مقامات کشوری، این مسیرها راه آهن سراسری ایران را به مرزهای ترکیه و شمال عراق متصل خواهند کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۰۰:۱۳    
نقشه نخستین راه آهن نفتی و نخستین راه آهن بین شهری ایران که نیروی انسانی، خدمات و تجهیزات را از درخزینه در حاشیه کارون به مسجدسلیمان می رساند، پس از یک سال تحقیق، بررسی و نقشه یابی، تهیه و ترسیم شد ...
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۶:۲۷    
در دشت مهیار همچنین دکل های عظیم فشار قوی وجود دارد که به گفته کارشناسان اگر یکی از آنها به دلیل فروچاله های ایجاد شده روی خط آهن اصفهان شیراز سقوط کند و برق به خط آهن وصل شود، فاجعه ای هولناک رخ خواهد داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سمنان-ایرنا- نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: جابه جایی خط راه آهن که از دل مجموعه تاریخی تپه حصار دامغان عبور کرده، نیازمند دستور قاطع رئیس جمهوری است که امیدوارم در این سفر محقق شود.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۲۱:۳۰    
پدرم... مرا به مدرسه ی ادب از موسسات مرحوم حاجی میرزا یحیی دولت آبادی... در محله ی امامزاده یحیی گذاشت. راه خیلی دور بود و هر روز بایستی چهار بار آن راه را از محله ی سید ناصرالدین - خیابان خیام کنونی - تا نزدیکی های ایستگاه خط آهن شاهزاده عبدالعظیم پیاده دوان دوان بپیمایم.. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۰۸:۵۲    
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان : عملیات ساخت خط آهن دورود، خرم آباد، اندیمشک متوقف است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
شورای اقتصاد زمانبندی بازپرداخت فاینانس خط آهن سریع السیر قم-اصفهان را به وزارت راه ابلاغ کرد. قرار بود این پروژه از تهران آغاز و به اصفهان ختم شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۳:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
ساری – ایرنا – مدیرکل راه آهن شمال گفت: تردد قطارها در خط آهن شمال که به دلیل حادثه خروج چهار واگن باری از ریل و واژگونی در شهرستان سوادکوه از نخستین ساعات امشب متوقف شده بود با بازگشایی مسیر از سر گرفته شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
قرار است به دستور رئیس جمهور بزودی با تکمیل خط آهن میانه به اردبیل، مردم اردبیل بالاخره سوت آن را بشنوند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصاد حمل و نقل معتقدند امکان اتصال خلیج فارس به دریای سیاه و بنادر خرمشهر و امام خمینی (ره) به بنادر لاذقیه و طرطورس سوریه با اتصال خط آهن شلمچه-بصره فراهم می شود.
رییس جمهور از برنامه های کوتاه مدت و میان مدت دولت برای فعال کردن ظرفیت های کشاورزی و توسعه صنایع تبدیلی و نیز رونق صنعت گردشگری در استان اردبیل خبر داد.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۷:۳۸   + ۳۴ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی در هشتمین سفر استانی کاروان دولت مردمی و ایران قوی وارد استان اردبیل شد.رئیسی را در این سفر، رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همراهی می کنند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۵:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
سید ابراهیم رییسی روز جمعه در ادامه برنامه های سفر استانی به اردبیل، از پروژه راه آهن اردبیل بازدید کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سیدابراهیم رییسی رییس جمهوری در بازدید از پروژه خط آهن اردبیل گفت: پروژه راه آهن اردبیل باید خیلی زودتر از این به بهره برداری می رسید.
ریاست جمهوری   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۴:۵۱   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور در این بازدید گفت: انتظار مردم استان اردبیل برای افتتاح راه آهن طولانی شده است و این پروژه که یکی از زیرساخت های استان محسوب می شود، باید با جدیت تکمیل گردد. ...
دولت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۶   + ۲۶ سایت دیگر  
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، گفت: افتتاح مسیر ریلی کاسپین موفقیت بزرگی در جایگاه ترانزیت بین المللی کشور است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۶:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور : تمامی تلاش خود را برای تخصیص به موقع اعتبارات برای تکمیل خط آهن رشت - بندرکاسپین بکار خواهد گرفت.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
چین با بیشترین مسیرهای حمل و نقلی جهانی متصل است و دارای بیشترین حجم تجارت کالا در سطح جهان است. قطارهای باربری چین- اروپا تاکنون بیش از 40 هزار سفر انجام داده و مسیر آن ها به 174 شهر در 23 کشور اروپایی منتهی می شود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- موسوی، عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: برای تسریع اجرای پروژه راه آهن اردبیل، خواستار اختصاص ریل های راه آهن از طریق شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران هستیم.
از اهم اخبار در حوزه حمل و نقل ریلی در هفته ای که گذشت می توان به اتمام احداث خط آهن همدان-سنندج تا دهه فجر و انتصاب مدیرعامل جدید شرکت راه آهن اشاره داشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت که این استان با داشتن 2 خط آهن جداگانه، یکی از استان های پیشتاز در اجرای پروژه های خطوط ریلی، ایستگاه های مسافربری و باری کشور محسوب می شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۶:۰۲    
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور از برنامه ریزی برای اتمام احداث خط آهن همدان-سنندج تا دهه فجر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه آهن همدان - سنندج نقش موثری در توسعه اقتصادی کردستان دارد، گفت: ضروری است خط آهن همدان - سنندج به مرز باشماق مریوان متصل شود که تحول را در استان رقم خواهد داد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
علی رغم اینکه ساخت راه آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان وارد چهارمین دولت می شود، اما همچنان ادامه احداث یا حذف این طرح در هاله ای از ابهام قرار دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
عملیات ریل گذاری راه آهن همدان - سنندج به طول 151 کیلومتر به پایان رسید و آخرین پیچ آن را بهمن مرادنیا استاندار کردستان بست.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
پیشرفت 20 درصدی پروژه راه آهن شیراز_بوشهر_عسلویه پس از 14 سال، قابل توجیه نیست چرا که تاخیر در اجرای طرح ها موجب اتلاف منابع و فرسودگی تجهیزات می شود. رئیس جمهور افزود: مصمم هستیم در تکمیل و راه اندازی طرح خط آهن شیراز- بوشهر- عسلویه شتاب ایجاد کنیم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صد اوسیما؛ مسیر خط آهن راه آهن همدان - سنندج در سه قطعه در حال ساخت است که قطعه اول از بهار همدان تا دوسر قروه به طول 64 کیلومتر، قطعه دوم از دوسر قروه تا نزدیکی دهگلان به طول 56 کیلومتر و قطعه سوم از دهگلان تا ایستگاه پایانی سنندج به طول 30 کیلومتر احداث شده است ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز در مجلس در توئیتی کمک و فاینانس بیش از 50 واحد پتروشیمی و پالایشگاه در عسلویه برای تکمیل خط آهن شیراز_بوشهر _عسلویه را پیشنهاد داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۱:۲۳    
خط آهن اینچه برون از جهات مختلفی برای گسترش روابط تجاری ایران و فدراسیون روسیه دارای اهمیت است. این خط ریلی به شبکه سراسری ریلی کشور متصل است و این امکان وجود دارد تا از اقصی نقاط ایران صادرات و واردات کالا به سمت کشورهای CIS و روسیه حمل شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۴:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: پیشرفت 20 درصدی طرح پروژه راه آهن شیراز – بوشهر - عسلویه پس از حدود 14 سال غیرقابل توجیه است و مدیران طرح باید برای تکمیل و راه اندازی این خط آهن تلاش مضاعف کنند.
ریاست جمهوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۳:۲۳   + ۳۷ سایت دیگر  
آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در بازدید میدانی با هدف رفع موانع تکمیل راه آهن شیراز- بوشهر- عسلویه، پیشرفت 20 درصدی این طرح را پس از حدود 14 سال غیرقابل توجیه دانست و گفت: مدیران طرح باید برای تکمیل و راه اندازی این خط آهن تلاش مضاعف کنند و لازم است در روند تکمیل آن جهش ایجاد شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یک جوان شهرقدسی بر اثر برخورد با قطار مسافربری در مسیر خط آهن منطقه کاووسیه جان خود را از دست داد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۱:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ ساحل این بندر حدود 2 دهه پیش، قبل از خشک شدن دریاچه ارومیه، یکی از پر رفت و آمدترین سواحل گردشگری و تفریحی آن به شمار می رفت. مردم از سراسر کشور برای شنا و لجن درمانی به آن سفر می کردند. این بندر در حاشیه مسیر خط آهن بین المللی ایران - ترکیه قرار دارد ...