دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۰۵:۱۳Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خط آهن»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۵:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
در حالی که 10 سال از تفاهم ایران و عراق برای راه اندازی خط آهن شلمچه-بصره می گذرد، هنوز مشخص نیست این خط آهن قرار است چه زمانی به ثمر بنشیند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۹:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
قم-ایرنا- مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم با اشاره به ضرورت اتصال سرچشمه های اصلی حمل بار به این منطقه ویژه اقتصادی، گفت: با اتصال راه آهن به این منطقه تحول زیادی در رونق تولید در استان قم به وجود خواهد آمد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: بنادر تجاری کشور به جهت تخلیه و بارگیری انواع کالاها و ترانزیت با هیچ کمبودی روبرو نیست.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
قطاری که بامداد جمعه با نزدیک به 500 مسافر از تایپه، پایتخت تایوان به مقصد تایتونگ در حرکت بود، از ریل خارج شد و چند واگن آن درون تونل در هم کوبیده شد. این حادثه که دست کم 50 کشته بر جای گذاشت به دنبال برخورد این قطار سریع السیر با کامیونی روی داد که از یک کارگاه ساختمانی در کنار خط آهن خارج می شد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۵۲    
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: در پروژه راه آهن چابهار به زاهدان، خط زاهدان – خاش، ظرف یک یا 2 ماه آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد و بقیه نیز ظرف ماه های آینده به اتمام می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۷:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
ضرورت اتصال ترانزیتی ایران-عراق-سوریه تا مدیترانه، ضرورت جذب سرمایه چین برای تکمیل خط آهن رشت-آستارا تا آذربایجان و روسیه، استفاده از ظرفیت چین برای ساخت خط آهن کرمانشاه-خسروی-خانقین-بغداد-لاذقیه و استانداردسازی ریل های پاکستان برای تکمیل کریدور شرق-غرب ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۷:۴۷   + ۳۲ سایت دیگر  
رشت-ایرنا- نماینده ویژه سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی در پروژه راه آهن رشت به بندر کاسپین از افزایش بیش از صد درصدی عملیات اجرایی خط آهن به این منطقه خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: راه آهن زاهدان خاش به عنوان یک بخش مهم از پروژه احداث خط آهن چابهار زاهدان به زودی افتتاح می شود.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۹:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: یک رام قطار روزجمعه در شمال تایوان از خط آهن خارج شد و به گفته مقامات محلی بیم آن می رود حداقل 4 نفر بر اثر این حادثه کشته شده باشند، مجروحان حدود 20 نفر گزارش شد. ...
عیار آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۱:۰۳    
باتوجه به کسری بودجه و کمبود منابع مالی دولتی، تکمیل خط آهن چابهار-سرخس، نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است. درهمین راستا، دولت می تواند در قالب قرارداد BOT ( ساخت، بهره برداری و انتقال) این خط ریلی را تکمیل کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۲:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
سفیر ایران در مسکو در توئیتی نوشت: اجرایی شدن سه پروژه احداث خط آهن رشت - آستارا، زاهدان - بیرجند و برقی سازی خط آهن گرمسار - اینچه برون در قلمروی سرزمینی ایران موجب فعال شدن بخش های شرقی و غربی کریدور بین المللی شمال جنوب خواهد شد.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
اینکه مسیر یزد اقلید هم بزرگراه داشته باشد هم خط ریلی نیازمند تحلیل بیشتری است که آیا این مسیر خیلی مهم است یا ترانزیتی است؟ خیر این طورها نیست یک مسیر معمولی بین استانی محسوب می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
محمدمهدی جوانمرد قصاب می گوید: با توجه به ساختار اقتصادی منطقه و فساد اداری که در گمرکات و حمل و نقل کشور افغانستان وجود دارد، عملا راه اندازی راه آهن خواف_هرات که از طریق آن ایران می تواند به بازارهای آسیایی میانه راه پیدا کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
راه آهن تهران جنوب در محدوده لرستان دقایقی قبل بازگشایی شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
فارس: آوی سمحون رئیس شورای اقتصادی دفتر بنیامین نتانیاهو ، در مصاحبه ای مدعی عزم رژیم صهیونیستی و امارات برای آغاز چند طرح زیرساختی راهبردی از جمله راه آهن ابوظبی به بندر حیفا شد. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۰۸:۲۵   + ۲۰ سایت دیگر  
ایسنا: یک مسؤول اسرائیلی روز شنبه از تصمیم امارات و رژیم صهیونیستی برای اتصال ریلی بین دو طرف براساس طرحی عظیم پرده برداشت. روزنامه عبری زبان معاریو در مصاحبه ای با آوی سمحون ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - افغانستان در آسیای مرکزی در سال 1399 اگرچه با چالش ها و مشکلات های زیاد دست و پنجه نرم کرد اما در کنار آنها پیشرفت ها و موفقیت هایی هم داشت که افتتاح دو خط آهن با همسایه های غربی و شمالی به ویژه افتتاح خط راه آهن خواف - هرات مهمترین دستاورد های توسعه ای آن بودند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - افغانستان در آسیای مرکزی در سال 1399 اگرچه با چالش ها و مشکلات های زیاد دست و پنجه نرم کرد اما در کنار آنها پیشرفت ها و موفقیت هایی هم داشت که افتتاح دو خط آهن با همسایه های غربی و شمالی به ویژه افتتاح خط راه آهن خواف - هرات مهمترین دستاورد های توسعه ای آن بودند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه تبریز گفت: قرار بود تا خط آهن بستان آباد به تبریز تا پایان امسال برقرار شود و حتی آقای رئیس جمهور این وعده را داده بود ولی این وعده محقق نشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- بیابان تکلیمکان دومین کویر بزرگ رانشی جهان و نخستین آن در چین،در منطقه مسلمان نشین سینکیانگ واقع در شمال این کشور قرار دارد دولت در نظر دارد به منظور توسعه منطقه در کنار اقدامات توسعه ای مانند استخراج نفت و احداث اتوبان، یک راه اهن حلقوی شکل نیز به منظور ارتباط شهرهای مختلف احداث کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تا پیش از این دولت، 10 هزار کیلومتر خط آهن در کشور داشتیم اما امروز این رقم به 14 هزار کیلومتر رسیده است و این نشان از رشد 40 درصدی دارد.
محمد اسلامی روز سه شنبه در حاشیه سفر به سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگاران اظهارداشت: دولت در سال های اخیر حدود 2 هزار و 900 میلیارد تومان برای اجرا پروژه خط آهن چابهار- خاش - زاهدان هزینه کرده که 2 هزار میلیارد تومان فقط تخصیص های امسال بوده است. ...
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر به استان سیستان و بلوچستان در خصوص محور ترانزیتی چابهار-میلک در مرز افغانستان، از سرعت دادن به تکمیل پروژه خط آهن چابهار- زاهدان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۹:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس، سه طرح آزادراه اصفهان- شیراز، خط آهن اقلید- یزد و بزرگراه تنگ ابوالحیات، به عنوان پروژه های بزرگ عمرانی در حوزه زیرساختی در انتظار تخصیص اعتبار است و در صورت تحقق این مهم، تا پایان دولت امکان بهره برداری از آنها فراهم خواهد شد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۵:۴۵    
میدل ایست نیوز: شرکت ملی اجرای پروژه های حمل و نقل عراق خبر داد که آغاز پروژه اتصال ریلی این کشور با کشورهای همسایه پیش از پایان سال جاری میلادی اجرا می شود. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز در مجلس در توئیتی به امضای قرارداد خط آهن بصره-شلمچه میان ایران و عراق اشاره کرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از امضای قرارداد ساخت خط آهن شلمچه-بصره در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به کشور عراق خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۴۸    
طول این خط آهن 1394 کیلومتر بود و تقریبا یک هفدهم آن از تونل های متعددی تشکیل می یافت که از میان گردنه های مرتفع عبور کرده و به پرتگاه هایی با ارتفاع 7هزار متر می رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۷:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیرکل راه آهن شمال شرق 2 کشور مستقر در گرگان گفت که با حل مشکل تردد واگن های تجاری ایران بر روی ریل عریض ترکمنستان، خط آهن ایران از طریق مرز اینچه برون گلستان به شاهراه ریلی آسیای میانه متصل شد.
وزیر راه و شهرسازی طی بازدید از بندر بوشهر از تسریع در احداث و تکمیل خط آهن شیراز-بوشهر به جهت افزایش سهم بندر در جابه جایی کالا با خط آهن و بهره مندی مردم از آن خبر داد و گفت: طول آزادراه های کشور تا پایان دولت به 20 هزار کیلومتر می رسد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
طول این خط آهن 1394 کیلومتر بود و تقریبا یک هفدهم آن از تونل های متعددی تشکیل می یافت که از میان گردنه های مرتفع عبور کرده و به پرتگاه هایی با ارتفاع 7هزار متر می رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
دسترسی بنادر گیلان به خط آهن می تواند افزایش ترانزیت کالا و توسعه صادرات از این استان را در پی داشته باشد، اما دستیابی به این مهم نیازمند آینده نگری و اندیشیدن تمهیدات کارآمد است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
یک مقام مسئول در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه راه آهن همدان-سنندج توسط پیمانکار از دو طرف پروژه در حال اجرا است، گفت: تلاش می کنیم این خط آهن حداکثر در تابستان 1400 به پایان برسد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۰۹    
راه آهن پاکستان اعلام کرد که قصد دارد از چهارم مارس (14 اسفندماه) قطار باری که سه کشور پاکستان، ایران و ترکیه را به یکدیگر متصل می کند دوباره راه اندازی کند. تهران- اقتصادبرتر- 10 اسفند 99 ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - قطعه دوم طرح 2 خطه کردن راه آهن میانه - تبریز در حدفاصل شهرستان بستان آباد تا ایستگاه خاوران در جنوب شرق تبریز به طول 42 کیلومتر مراحل آخر را برای اتمام و افتتاح سپری می کند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۳:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
طول این خط آهن 1394 کیلومتر بود و تقریبا یک هفدهم آن از تونل های متعددی تشکیل می یافت که از میان گردنه های مرتفع عبور کرده و به پرتگاه هایی با ارتفاع 7هزار متر می رسید.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
اسلامی اظهار کرد: نکته مهم دیگر بحث توسعه راه آهن و شبکه ریلی کشور است، طبق تأکیدات قانون برنامه باید سهم راه آهن در جابه جایی ها به 30 درصد برسد. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، محمد اسلامی، اظهار داشت: حمل ونقل کشور به ویژه در بخش زیرساختی در 8 سال متحول شده است. ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۸:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
برترین ها: چند دیپلمات روس در کره شمالی که به خاطر محدودیت های کرونا راهی برای عبور از مرز نداشتند، با واگن روبازی که با زور بازو روی ریل قطار راندند، وارد خاک روسیه شدند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۳۲    
ایران برای رعایت استانداردها، استاندارد اروپای متحد (TSI) را از شرکت چینی طلب می کند، این در حالی است که به نظر نویسنده، چین خود از استاندارد بالایی در حوزه قطار سریع السیر برخوردار است.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۲    
هیچ کشوری نمی تواند در راه توسعه اقتصادی گام بردارد، مگر آنکه سرعت تکمیل پروژه های زیرساختی در آن معقول و منطقی باشد.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
بحث تله بدهی چین که هدف آن بی اعتبار کردن پکن است اخیرا دوباره به راه افتاده است. بحث تله بدهی چین از همکاری این کشور با آفریقا شروع شد. کشورهای غربی با مشاهده تعمیق همکاری اقتصادی چین با کشورهای آفریقایی که از مستعمره های قدیمی کشورهای غربی بودند، شروع به جنجال آفرینی درباره آن کردند ...
ایدرو نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۶:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
منطقه ویژه اقتصادی گرمسار امروز شاهد آغاز عملیات احداث خط آهن و افتتاح پروژه خط انتقال و توزیع شبکه با حضور معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران و استاندار سمنان بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و هیات پارلمانی کشورمان حین بازگشت از جمهوری آذربایجان از نقطه صفر مرزی رود ارس و خط آهن جلفای نخجوان و جلفای ایران بازدید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
با حضور استاندار کرمان چند طرح در شهرستان های فهرج و ریگان از جمله سالن ایستگاه مسافربری خط آهن فهرج، افتتاح و بهره برداری شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
تپه حصار واقع در حاشیه جنوبی شهر دامغان در استان سمنان برای نخستین بار توسط اریخ اشمیت از دانشگاه پنسیلوانیا در سال 1312 مورد کاوش قرار گرفت و پس از حفاری ها، مشخص شد این تپه تاریخی حدود هفت هزار سال قدمت دارد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۲:۱۲    
تنها چهار روز پس از انفجار مین کنار جاده ای در خط آهن خواف- هرات در مرز افغانستان، دیروز صد ها تانکر انتقال سوخت ایران به افغانستان در نزدیکی تأسیسات گمرکی اسلام قلعه افغانستان در آتش سوختند؛ حادثه ای مشکوک که با گسترش مبادلات مرزی تهران- کابل همزمان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
گردشگر هم که نباشید اگر با قطار مسیر تهران – مشهد را بپیمایید، از هزاره چهارم قبل از میلاد می گذرید و می توانید وقت عبور از دامغان، یکی از هفت تپه باستانی جهان را در حصار ببینید.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۲۳:۲۲    
باتوجه به کسری بودجه و کمبود منابع مالی دولتی، تکمیل این خط آهن نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است. درهمین راستا، دولت می تواند در قالب قرارداد BOT ( ساخت، بهره برداری و انتقال) این خط ریلی را تکمیل کند ...