شنبه ۲۰ خردادساعت ۲۰:۲۱Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گوگرد»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۸:۵۷    
گوگرد از دیرباز درمان بخش بیماری ها بوده است. این عنصر شناخته شده در بسیاری از مواد آلی و خصوصاً پروتئین ها نقش ساختمانی دارد به گونه ای که وجودش باعث افزایش استحکام پروتئین می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی بورس کالای ایران امروز (سه شنبه 9 خرداد) میزبان معامله بیش از 74 هزار تن مواد پلیمری و شیمیایی بود.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از امضای تفاهم نامه خرید کاتالیست های صنعتی و مورد نیاز واحدهای بازیافت گوگرد با یک شرکت دانش بنیان خبر داد.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۶    
با توجه به تنوع ویژگی ها و مشخصات قیر طبیعی یا گیلسونایت، به طور معمول این ماده در بیش از 140 صنعت مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. بخش زیادی از ترکیبات این ماده را هیدروژن و کربن همراه با نسبت جزئی از نیتروژن، گوگرد و اکسیژن تشکیل می دهد که در تعیین مشخصات آن نقش زیادی دارد. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خوردن فراوان غذا هایی که حاوی اسید های آمینه گوگرد دار هستند، می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و نیز مرگ را افزایش دهد
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۰۷   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت کرمانشاه از انعقاد تفاهمنامه بین پالایشگاه کرمانشاه و یک شرکت دانش بنیان داخلی با هدف کاهش گوگرد نفت کوره تولیدی خبر داد .
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی بورس کالای روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه میزبان معامله 60 هزار و 79 تن مواد پلیمری، 22 هزار و 939 تن قیر، 10 هزار و 295 تن مواد شیمیایی و 5 هزار تن گوگرد گرانوله بود.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۵۵    
رئیس بخش گیاهپزشکی موسسه تحقیقات پنبه کشور گفت: در این موسسه مطالعه و آماده سازی سه فرمولاسیون مختلف گوگرد در راستای کاهش جمعیت آفات و عوامل بیماری زا برای گیاه پنبه انجام شده و امسال هر سه آن ها در آستانه ثبت در سازمان حفظ نباتات قرار می گیرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۴۹    
امروز تالار فرآورده های نفتی میزبان عرضه گوگرد گرانوله، عایق رطوبتی، لوب کات سبک، لوب کات سنگین و انواع قیر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۷:۲۷    
عملیات اجرایی اولین طرح تثبیت و کنترل زمین لغزش در آذربایجان غربی در زیر حوزه روستای گوگرد خوی آغاز شد .
می متالز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۷:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
می متالز - تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی بورس کالای ایران روز سه شنبه 19 اردیبهشت ماه میزبان معامله 70 هزار و 775 تن مواد پلیمری و شیمیایی بود. به این ترتیب در تالار مذکور 64 هزار و 35 تن مواد پلیمری، 3 هزار و 200 تن گوگرد کلوخه ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
در تالار خودرو امروز امروز کامیون کشنده نیمه تریلر و کامیون کمپرسی عرضه می شود. به گزارش صبح ساحل، امروز _سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه 1402_ تالار فرآورده های نفتی میزبان عرضه انواع قیر، گوگرد کلوخه و گوگرد پاستیلی و تالار صنعتی میزبان شمش آلیاژ، ورق گالوانیزه، ورق رنگی، ورق سرد، ورق قلع اندود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۰۸    
فلکده روستایی که در فاصله 33 کیلومتری از تنکابن قرار دارد و با مناظر زیبا و خیره کننده، هر گردشگری را مبهوت خود می کند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۶:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
تجزیه شیمیایی زهر زنبور عسل نشان داده است که در این زهر، اسید فرمیک، اسید کلریدریک، اسید آرتوفسفریک، هیستامین کولین تریپتوفن و گوگرد فراوان یافت می شود.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
اخیرا و در تصمیمی چکشی دولت یک دستور مهم صادر کرد و این بار قیمت محصولات پایه پتروشیمی برای عرضه در بورس کالا را تغییر داد. محصولات پایه شامل مواد پلیمری و شیمیایی مانند گوگرد و امونیاک و متان و اتیلن و پلی اتیلن و بنزن و .. ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۳:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
در تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی 28 هزار و 650 تن مواد پلیمری، 3 هزار و 270 تن روغن پایه، 2 هزار تن لوب کات سبک، 598 تن قیر، 20 تن گوگرد گرانوله و 15 تن آمونیاک (مایع) مورد معامله قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
از ساعت 12:01 صبح روز 2 می، اعضای جامعه خلاق در هر دو ساحل شرق و غرب آمریکا (و مراکز تولید در بین آن ها) اعتصاب سراسری را با آتش و گوگرد کلید زدند تا بحران صنعت سینمای آمریکا در جدی ترین وضعیت خود قرار گیرد.
تلنگر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۱:۵۹    
سریال اسرار چشمه های گوگرد در ژانر ماجراجویی و درام ساخته شده و محصول کشور آمریکا می باشد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۱:۴۵    
مدیرکل راه آهن خراسان گفت: پارسال 403 هزار تن از محموله های داخلی در منطقه راه آهن خراسان بارگیری و حمل شده که نیمی از آن گوگرد بوده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۱:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس با اعتبار ارزی یک میلیون و 338 هزار یورو و 22 هزار میلیارد اعتبار ریالی در آستانه بهره برداری قرار دارد. در این پالایشگاه روزانه، 97 هزار بشکه گاز طبیعی، 6 هزار و 649 تن گاز شیرین و 41 تن گوگرد جامد تولید می شود و قرار در سفر رئیس جمهور به استان خوزستان افتتاح شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۰:۴۷    
دنیای اقتصاد - بوشهر : مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت : پارسال با برنامه ریزی دقیق و تعمیرات مناسب و استفاده از قطعات و تجهیزات باکیفیت ساخت داخل، بیش از 527 هزار تن گوگرد دانه بندی شده مرغوب در پالایشگاه های این مجتمع تولید شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۲۱:۳۴    
محققان یک شرکت دانش بنیان تبریزی موفق به کاهش ترکیبات گوگرد در نفت خام مطابق با استانداردهای جهانی محیط زیست شدند.
تلنگر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۴:۰۶    
فصل اول و دوم سریال اسرار چشمه های گوگرد یا (secrets of sulphur springs) تا حد زیادی مورد توجه مخاطبین و تماشاگران قرار گرفت. این سریال در ژانر هیجان انگیز و رازآلود، برای اولین بار تا 15 ژانویه 2021 منتشر شد. مجموعه اسرار چشمه های گوگرد محصول کشور آمریکا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۹:۲۶    
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در سال 1401 بیش از 527 هزار تن گوگرد در پالایشگاه های این مجتمع تولید شده است.
شانا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۱:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد که در سال 1401 بیش از 527 هزار تن گوگرد در پالایشگاه های این مجتمع تولید شده است.
می متالز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۲۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
می متالز - تالار صادراتی بورس کالای ایران روز چهارشنبه 30 فروردین میزبان فروش 37 هزار و 749 تن قیر، 15 هزار تن کنسانتره سنگ آهن و 2 هزار تن گوگرد گرانوله بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۷:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی روز سه شنبه 29 فروردین میزبان معامله 56 هزار و 933 تن مواد پلیمری، 2 هزار و 300 تن الکیل بنزن خطی، 240 تن قیر و 50 تن گوگرد گرانوله بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان، دلیل شعله ور شدن آتش در این منطقه، گوگرد موجود در زمین و متصاعد شدن گاز طبیعی از عمق زمین به سطح است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
تشکوه یا کوه آتشین رامهرمز از جاذبه های گردشگری شهر رامهرمز در جنوب شرق اهواز است. این اثر در سال 1390 در فهرست میراث ملی ثبت شد. تش در زبان محلی به معنای آتش است. به گفته کارشناسان زمین شناسی ، دلیل شعله ور شدن آتش کوه، گوگرد موجود در زمین و متصاعد شدن گاز طبیعی از عمق زمین به سطح است.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۲۰:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
فکرشهر: فرمانده انتظامی استان از توقیف یک دستگاه کامیون کشنده حامل لوازم یدکی قاچاق به ارزش 40 میلیارد ریال در شهرستان دشتستان خبر داد. به گزارش فکرشهر از پلیس ...
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
فکرشهر: فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف 40 میلیارد ریال قاچاق از یک دستگاه کامیون کشنده حامل گوگرد در دشتستان این استان خبر داد. به گزارش فکرشهر از پلیس، سردارحیدر سوسنی روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: 2 هزار و 560 کیلوگرم لباس، ابزارآلات و لوازم یدکی قاچاق از کامیون توقیفی کشف و ضبط شد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۷    
امروز تالار فرآورده های نفتی میزبان عرضه لوب کات سنگین، انواع قیر، اسلاک واکس سبک، گوگرد کلوخه، لوب کات سبک، عایق رطوبتی، گوگرد گرانوله و گوگرد کلوخه است.
می متالز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۹:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
می متالز - 183 هزار و 197 تن انواع کالا و محصول به ارزش بیش از 2.9 همت در رینگ صادراتی بورس کالای ایران در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که نسبت به هفته منتهی به 18 فروردین افزایش 142 درصدی در حجم و 145 درصدی در ارزش داشت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۶:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمعیت هلال احمر خاش گفت: 2 کوهنورد تهرانی که در حال صعود به قله تفتان دچار حادثه شده بودند توسط امدادگران هلال احمر نجات پیدا کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی روز سه شنبه 23 فروردین ماه میزبان معامله 54 هزار و 122 تن مواد پلیمری، 13 هزار و 188 تن مواد شیمیایی، 2 هزار و 524 تن قیر و 100 تن گوگرد گرانوله بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد اگرچه تردد میلیون ها خودرو و موتورسیکلت در پایتخت از عوامل آلودگی هوا هستند، اما به نظر کارشناسان علت اصلی آلودگی هوا دی اکسید گوگرد است. طبق گزارش ها ،تهران در 24 سال اخیر به طور عمده هوای آلوده ای داشته، اما سال 1385 بیشترین روزهای پاک و 1401 کمترین را تجربه کرده است.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۶:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
رینگ صادراتی بورس کالا، 75 هزار و 639 تن قیر، گوگرد و پی وی سی به ارزش حدود هزار و 202 میلیارد تومان در هفته منتهی به 18 فروردین فروخته شد
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
کبریت، چوب کوچک و باریکی است که در نوک آن گوگرد یا دیگر مواد شیمیایی است، که با خراشیدن یا اصطکاک بر روی بدنه قوطی و جعبه نگه دارنده آن برافروخته و آتش می گیرد.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، هلنا کعبی درباره وضعیت پایش سوخت در سال گذشته اظهار کرد: درصد تطابق میزان گوگرد اندازه گیری شده در نفت و گاز با استانداردها در فصل های ابتدایی سال 1401 کم بوده اما به تدریج به آن افزوده شد که این روند همچنان ادامه دارد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۱۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
ویدیوهایی که با سرعت آهسته ضبط می شوند، مخاطبین بسیاری در فضای مجازی دارند. در این ویدیو صحنه آهسته سوختن گوگرد کبریت را ببینید.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۱:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
طبیعت زیبای جنوب ایران چشم نواز و مسحور کننده است به طوری که تجربه لذت بخش سفر به این منطقه و دیدن جاذبه های طبیعی و شگفت انگیز آن محال است تا مدت ها از خاطرتان برود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۴۱    
صابون گوگرد برای شستشوی بدن مورد استفاده قرار میگیرد و فواید بسیاری برای سلامتی دارد، در ادامه با تمام خواص و فواید صابون گوگرد و روش استفاده صحیح آن آشنا خواهید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۷:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ایلام گفت: سرمایه گذاران چینی به استخراج محصول کاربردی گوگرد در این استان علاقه مند هستند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۸:۰۰    
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه، از خرید 185 دستگاه اتوبوس یارانه ای وزارت کشور که تاکنون 20 دستگاه دریافت شده، خرید 100 دستگاه اتوبوس بنز آتروس که تعداد 45 دستگاه از آن دریافت شده و خرید 53 دستگاه اتوبوس کوچک (میدل باس) در سال 1401 گفت. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
چشمه باباگرگر، چشمه ای جوشانی است که همیشه می خروشد و به آن دنگز نیز می گویند، این چشمه پر آب دارای آبی است که رنگ آن مایل به سرخ است و در بعضی مواقع به رنگ زرد مایل به لیمویی در می آید، آب این چشمه به علت وجود املاح معدنی به ویژه گوگرد رنگین است این آب برای امراض سودایی و پوستی مناسب است .
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۶    
چیت ساز گفت: یک میلیون تن اتان در سال، یک میلیون تن ال پی جی در سال، به علاوه ی چهارصد تن گوگرد در روز، مشتقاتی هستند که در کنار تولید گاز به دست می آیند و همه ی این ها به ظرفیت صادراتی ما کمک خواهد کرد.
پولی مالی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی بورس کالای ایران روز سه شنبه 23 اسفند ماه میزبان معامله 59 هزار و 342 تن مواد پلیمری، 33 هزار تن لوب کات سبک، 10 هزار تن لوب کات سنگین، 9 هزار و 593 تن مواد شیمیایی، 5 هزار و 208 تن قیر، 2 هزار و 800 تن گوگرد گرانوله بود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۰:۲۲    
شفقنا- خالد بتال النجم ، وزیر صنعت و معدن عراق اعلام کرد ما بیشترین ذخایر گوگرد جهان را در اختیار داریم. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از موازین نیوز ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۲۳    
گروه گزارش: محمد سرمدی،مدیرعامل شرکت پتروپالایش هروردی صفاهان،در آغاز درباره فعالیت های اخیر این مجموعه به دنیای اقتصاد گفت:فعالیت های اخیر پتروپالایش سهروردی صفاهان واقع جرم زدایی از گازوییل موجود بود که می تواند ارزش افزوده داشته باشد ...