جمعه ۲۶ شهریورساعت ۲۱:۲۷Sep 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ناسا»

فرادید   ۱ ساعت پیش    
در حالی که ناسا امیدوار است با نزدیک شدن ایستگاه فضایی بین المللی به پایان ماموریت خود، ایستگاه های فضایی تجاری این مسئولیت را عهده دار شوند، چین مدتی است که شروع به ساخت ایستگاه فضایی خود کرده است و به دلیل ممنوعیت ناسا از تعهد فعالیت دو طرفه با چین، این حرکت چین بیشتر رقابتی است تا مشارکتی.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اسپوتنیک، 4 شهروند عادی با اسپیس ایکس به فضا سفر توریستی انجام می دهند. این ماموریت از مجموعه پرتاب 39 پایگاه فضایی کندی ناسا در فلوریدا به مدار زمین فرستاده می شود. خدمه این مجموعه سوار بر کپسول فضایی دراگون که روی موشک فالکون 9 قرار دارد به فضا می روند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۲:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ماموریت "وویجر 2" که طولانی ترین ماموریت ناسا در تاریخ است، یک رکورد تاریخی دیگر به جا گذاشته است، چرا که فضاپیمای "وویجر 2" تا حدی به عمق فضا رفته که با خروج از منظومه شمسی به فضای میان ستاره ای رسیده است ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا: برای اولین بار، چهارشهروند عادی غیر فضانورد در ماموریت Inspiration4 اسپیس ایکس، سفر فضایی سه روزه خود را با موشک فالکن 9 آغاز کردند. هدف از این ماموریت ایجاد دسترسی همگانی به فضا و فراهم سازی بستر انجام سفرهای شهروندی به خارج از کره زمین است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ناسا پنج شرکت را در جهت توسعه پروژه آرتمیس انتخاب کرده است که دو شرکت اسپیس ایکس و بلو اوریجین نیز در میان آن شرکت ها هستند.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اسپیس ایکس با موفقیت اولین سری از خدمه مسافر خود را با فضاپیمای Crew Dragon به مدار فرستاد. موشک فالکون امروز از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا برخاست و بار دیگر برای نام اسپیس ایکس تاریخ سازی کرد. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۵:۴۸    
ترامپولین ها همان تشک های پرش هستند که طرفدارانی از جمله کودکان، ورزشکاران، ژیمناستیک کاران و حتی فضانوردان ناسا دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۵:۲۲    
قرار است مارک وندر هی از ناسا همراه پیوتر دوبروف فضانورد روسیه حدود یک سال در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت کنند. به این ترتیب وندر هی رکورد اقامت یک آمریکایی در فضا را می شکند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
"مارک وند هی"(Mark Vande Hei)، فضانورد ناسا تا ماه مارس در ایستگاه فضایی بین المللی خواهد ماند و رکورد طولانی ترین اقامت در فضا را به ثبت خواهد رساند.
سینا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان آزمایشگاه بالستیک در حال بررسی چند پارچه مختلف برای محافظت از فضانوردان در کره ماه هستند. به گزارش سیناپرس،سطح ماه، محیطی بدون هوا با گرانش کم بوده و دارای سنگ های ریز، ذرات فلزی و گردوغبار زیاد است که گفته شده، این شرایط می تواند خطری برای فضانوردان و فضاپیما ها ایجاد کند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام با انتشار تصاویری از سیاره سرخ نوشت: مریخ را سه بعدی ببینید.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۲۶    
ماموریت های آینده باید به اصلاح این برآوردها کمک کند. مأموریت نقشه بردار ناسا برای شیء نزدیک زمین (NEO)، که قرار است در سال 2026 پرتاب شود، یک تلسکوپ فضایی مادون قرمز است که برای جستجوی امضای گرمای سیارک ها طراحی شده است که می تواند برای برآورد اندازه آنها استفاده شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ناسا از نزدیک شدن طوفان آیدا به سواحل جنوب شرقی لوئیزیانا که مجر به مرگ ده ها تن و خسارات جدی شد، تصویری تهیه منتشر کرده است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۷:۰۹    
ناسا قصد دارد سیستم محرکه جدیدی را برای تأمین انرژی فضاپیماهای خود طراحی کند تا این ماشین های تحقیقاتی به نقاط دورتری از کهکشان برسند.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ناسا در تلاش است تا انسان ها را برای اولین بار مریخ بفرستد و می خواهد این کار را بزودی انجام دهد. این یعنی امکان دارد ما بتوانیم در طول دوره زندگی خود، شاهد دستیابی بشر به این موفقیت باشیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
تلسکوپ جیمز وب به عنوان پیشرفته ترین رصدخانه علوم فضایی برای انتقال به محل پرتاب آماده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ناسا تلسکوپ فضایی مورد انتظار "جیمز وب" را از طریق راه آبی و با کشتی از کانال پاناما به محل پرتاب آن در گویان فرانسه می فرستد، چرا که ارسال آن با هواپیما غیرممکن بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۶    
سازمان ناسا از احتمال حیات در گذشته روی سیاره مریخ خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ناسا قراردادی 152 میلیون دلاری با اسپیس ایکس امضا کرده تا در 2024 میلادی یک ماهواره رصد آب و هوا را به مدار زمین ببرد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۵:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
جی پلاس، به نقل از انگجت، محققان ناسا تجزیه و تحلیل اولین نمونه سنگ های به دست آمده از سطح مریخ را آغاز کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که آب برای مدت زمان زیادی در یکی از دهانه های مریخ موسوم به Jezero وجود داشته است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۴۳    
محققین دانشگاه آریزونا با کمک بخش فناوری های اکتشافات فضایی ناسا گروهی از ربات های معدنچی را طراحی می کنند که قادرند به نفوذ ناپذیرترین نقاط کره ماه دست بیابند.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۱    
محققان ناسا با بررسی نمونه های گردآوری شده توسط مریخ نورد استقامت دریافتند که میلیون ها سال قبل آب بر روی سیاره سرخ وجود داشته و بنابراین می توان به وجود حیات میکروسکوپی بر روی این سیاره امیدوار بود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
ناسا گزارشی را منتشر و اعلام کرد که هشدار دود و آتش در بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی فعال شده و فضانوردان آن را احساس کرده اند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۰۹    
عقربه ثانیه شمار ساعت آپولو 15 از طراحی خاصی برخوردار است و شبیه مجموعه ای از ستارگان که در آسمان شب گردش می کنند به نظر می رسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت ناسا در روزهای گذشته ،بالاخره موفق شد نخستین نمونه از سنگ مریخ را حفاری کرده و برای بازگشت به زمین ذخیره کند که تصویر این سنگ حفاری شده توسط ناسا منتشر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سازمان فضایی ناسا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که سنگ های مریخی که استقامت جمع کرده نشان دهنده حیات در سیاره سرخ است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
فضانورد ناسا فیلمی کوتاه از لحظه ورود به جو زمین هنگام بازگشت از ایستگاه فضایی منتشر کرده است.
طلا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
پای چپ این مرد به قدری سنگین شده است که او را زمین گیر کرده است. این مرد میکل کال نام دارد و در گذشته مسئول سیستم های کامپیوتری در ناسا بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ناسا مدلی مفهومی از پدیده بلعیده شدن یک ستاره توسط سیاهچاله ای را منتشر کرد که با استقبال کاربران مواجه شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۵:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: ناسا می خواهد به شکل عمدی یک فضاپیما را به سیارکی بکوبد که با سرعت بیش از 24 هزار کیلومتر بر ساعت در حال حرکت است. یک برنامه فضایی مناسب باید بتواند از مردم زمین در برابر تهدیدات فضایی مانند سیارک های بزرگ محافظت کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
کاوشگر استقامت تاکنون 2 نمونه از یک تخته سنگ مریخی جمع آوری کرده است. این نمونه ها در لوله های تیتانیومی ذخیره شده اند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۱:۲۰    
مهندسان ناسا در حال برنامه ریزی برای طراحی فضاپیماهایی هستند که سیارک های سرگردان را نابود می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۱:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
به گفته ی ناسا در روز جمعه، اولین نمونه سنگ مریخی جمع آوری شده توسط مریخ نورد "استقامت" نشان می دهد که دهانه جزرو در گذشته به طور بالقوه قابل سکونت بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد که اولین دو نمونه سنگی که توسط مریخ نورد ناسا مورد بررسی قرار گرفت به محققان این باور قطعی را می دهد که آب دهانه دره جزرو را در مریخ برای مدت طولانی غرق کرده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی چاهنامه نوشت: ناسا قدرتمندترین تلسکوپ جهان به نام "جیمز وب" را ساخته و اماده پرتاب در تاریخ 27 آذر 1400 برابر با 18 دسامبر است تا ما را به 13.6 میلیارد سال قبل دقیقا زمان پیدایش اولین ستارگان و کهکشانها تنها کمی بعد از شکل گیری جهان ببرد. ...
مرآت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ناسا اخیرا تصویری زیبا از یک خوشه ستاره ای منتشر کرده که در مرکز ابر کوچک ماژلانی که یک کهکشان قمر راه شیری است، قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا (ناسا) در پی دریافت یک تماس تلفنی تهدید آمیز، کارکنان خود را به سرعت از ساختمان مرکز فضایی کِنِدی خارج کرد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت ناسا روز چهارشنبه برای دومین بار سنگ مریخی به نام روشت را سوراخ کرد و نمونه گردآوری شده را درون لوله تیتانیومی طراحی شده ذخیره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ناسا اعلام کرد تلسکوپ فضایی جیمز وب به عنوان قو ی ترین تلسکوپ فضایی تا 18 دسامبر به فضا پرتاب خواهد شد. این تلسکوپ دانشمندان را قادر می سازد تا تمام مراحل کیهان از درون منظومه شمسی تا دورترین کهکشان های قابل مشاهده در جهان اولیه را کشف کنند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۵:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
ناسا با انتشار تصاویری جدید موفقیت مریخ نورد استقامت در جمع آوری اولین نمونه سنگ مریخی را تایید کرد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
ناسا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری از مگان مک آرتور منتشر کرد و نوشت: حالت آرامش فضانوردان فعال شد. به گزارش ایسنا، فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی ...
شهر سخت افزار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۶:۱۱    
کاوشگر استقامت هفته گذشته بالاخره موفق شد اولین نمونه خود از مریخ را جمع آوری کند تا نتیجه تلاش های مهندسین ناسا و سرمایه گذاری 2.4 میلیارد دلاری این شرکت به بار نشیند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سازمان فضایی ناسا پس از چندین سال تاخیر بالاخره تلسکوپ جیمز وب 10 میلیون دلاری را راهی مدار زمین می کند.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
پس از سال ها تاخیر، سرانجام ناسا تصمیم گرفته تا جانشین تلسکوپ هابل را راهی فضا کند و اگر همه چیز طبق برنامه آژانس فضایی پیش برود، تلسکوپ ده میلیارد دلاری جیمز وب (JWST) در تاریخ 27 آذرماه و از گویان فرانسه با موشک آریان 5 به فضا پرتاب می شود. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۲:۵۲    
کاوشگر استقامت ناسا در حال آماده شدن برای دومین نمونه برداری از مریخ است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۰:۳۹    
ناسا تاریخ پرتاب تلسکوپ جیمز وب به فضا را مشخص کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۰:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
تلسکوپ فضایی "جیمز وب" ناسا که پرتاب آن بارها به تاخیر افتاده بود یک قدم به سرویس دهی نزدیک تر شده است و به زودی در مدار قرار می گیرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۹:۴۹    
پس از موفقیت اولین پرچمدار ربات های شناور سایمون در ایستگاه فضایی، ناسا دومین عضو این خانواده را به ایستگاه فضایی ارسال کرد تا با هوش مصنوعی جدید فضانوردان را همراهی کند.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۷:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس به نقل از مشرق؛مگان مک آرتور فضانورد ناسا که در حال حاضر در ایستگاه بین المللی فضایی ساکن است؛ تصویری از کتاب خواندن خود در ارتفاع 250 مایلی زمین با منظره ای از سیاره مادری را منتشر کرده است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۶:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
خلیج فارس:آب نه تنها برای توسعه جوامع انسانی بلکه برای سلامت عملکرد اکوسیستم های طبیعی نیز یک ضرورت است. دسترسی به آب شیرین در دنیا محدود است. بخش اعظم این سرمایه کلان به شکل برف و یخ یا در آبخوان های عمیق ذخیره شده و تنها بخش ناچیز و اندکی برای استفاده در دسترس بشر است ...