یکشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۶:۳۴Mar 2024 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تسلیحات هسته ای»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
یک ژنرال نیروی هوایی آمریکا اذعان کرد: روسیه متنوع ترین و بزرگترین زردخانه هسته ای دنیا را در اختیار دارد و آمریکا از این نظر از این کشور عقب مانده است.
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۱:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
وزارت دفاع چین اعلام کرد آمریکا تسلیحات تهاجمی را در فضا مستقر کرده و رزمایش های نظامی برگزار می کند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۵:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
رییس جمهور روسیه در نشست شورای امنیت ملی این کشور بر خلاف گزارش مقامات و رسانه های غربی تأکید کرد که مسکو هیچ طرحی را برای استقرار تسلیحات هسته ای در فضا ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس جمهور روسیه در نشست شورای امنیت ملی این کشور بر خلاف گزارش مقامات و رسانه های غربی تأکید کرد که مسکو هیچ طرحی را برای استقرار تسلیحات هسته ای در فضا ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مسکو- ایرنا- رئیس جمهوری روسیه در نشستی ویدیوکنفرانسی با اعضای شورای امنیت این کشور گفت: روسیه برنامه ای برای استقرار تسلیحات هسته ای در فضا ندارد اما به دنبال خنثی کردن تهدیدات علیه خود در فضا است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۰:۱۶    
رئیس جمهور روسیه به صورت ضمنی اشاره کرد که اعزام نیرو های زمینی ناتو به خاک اوکراین خطر تحریک جنگ هسته ای را به دنبال دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۰۹:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
وزیرخارجه سوریه با انتقاد از استانداردهای دوگانه و سکوت بین المللی در قبال برخورداری رژیم صهیونیستی از سلاح هسته ای و تهدید به استفاده از آن علیه مردم فلسطین اعلام کرد اگر حمایت های مستقیم غرب و آمریکا نبود تجاوزات وحشیانه علیه غزه ادامه نمی یافت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۷:۲۴    
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه و مهاجران سوریه، رفتار دوگانه غرب را در زمینه خلع و کنترل تسلیحات هسته ای در جهان زیر سوال برد و گفت: غرب به تعهدات خود در زمینه کنترل تسلیحات عمل نمی کند و سلاح های هسته ای را که رژیم اسرائیل در اختیار دارد، نادیده می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۷:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- آتش سوزی های جنگلی امروز (چهارشنبه) در ایالت های تگزاس و اوکلاهاما به سرعت گسترش پیدا کرد و باعث تعطیلی یکی از تأسیسات تسلیحات هسته ای آمریکا و صدور دستور تخلیه فوری برای ساکنان این ایالت ها شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
در پی خطر ناشی از آتش سوزی، فعالیت تنها نیروگاه تولید تسلیحات هسته ای در ایالت تگزاس به حالت تعلیق درآمد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۴:۱۲    
ریچارد دبلیو راهن رئیس موسسه رشد اقتصادی جهانی و MCON LLC در تحلیلی برای روزنامه واشنگتن تایمز نکات جالبی را در مورد تسلیحات هسته ای ایران مطرح کرده و آورده است: ایران در شرایط کنونی احتمالا پنج بمب هسته ای دارد و ممکن است تا ماه مه (سه ماه دیگر) به اندازه بیش از 10 بمب دیگر را هم آماده کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رسانه انگلیسی مدعی شد به اسنادی دست یافته است که نشان دهنده دکترین سلاح های هسته ای تاکتیکی روسیه در صورت تهاجم دشمن است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
آتش سوزی جنگلی در تگزاس فعالیت کارخانه تولید و مونتاژ تسلیحات هسته ای در این منطقه را متوقف کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
هماهنگ کننده سیاست و تحقیقات در کمپین بین المللی برای نابودی تسلیحات هسته ای (آیکان) گفت، آمریکا باید تسلیحات هسته ای خود را از اروپا خارج کند چون تبادل هسته ای برون مرزی، خطر تشدید تنش ها را افزایش می دهد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره جنجال اخیر درباره قصد روسیه برای استقرار تسلیحات هسته ای در فضا اعلام کرد که تماس بین روسیه و آمریکا درباره مساله سلاح های هسته ای در فضا کاملاً بی ثمر بود. ...
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
چه روسیه در فضا سلاح هسته ای مستقر کند یا نه، آنچه واضح است این است که ایالات متحده و دو رقیب اصلی آن، روسیه و چین، برنامه های پیشرفته تری را برای ایجاد درگیری علیه دارایی های دیگری در مدارهای زمین توسعه داده اند ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۱:۰۳    
رسانه های آمریکایی گزارش دادند که واشنگتن پیام های هشدار مخفیانه ای به مسکو ارسال کرده است مبنی بر اینکه حمل و نقل و نصب سلاح های هسته ای در فضا مجاز نیست.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۸:۵۷    
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت که معماری استراتژیک امنیتی در اروپا و توافقات قبلی بین روسیه و ایالات متحده در مورد مهار خطرات نظامی تقریبا به طور کامل از بین رفته است. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۷:۲۲    
به گزارش اسپوتنیک، سخنان این دیپلمات در وب سایت وزارت خارجه روسیه نقل شده است. زاخارووا یادآور شد که در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ، طرف اوکراینی به طور مداوم در مورد موضوع احیای مقام هسته ای اوکراین گمانه زنی هایی را پخش می کرد. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۵:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه در واکنش به ادعای اخیر مقام های آمریکایی، تاکید کرد موضع مسکو در مخالفت با استقرار تسلیحات هسته ای در فضا روشن و شفاف است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا از همتایان چینی و هندی خود درخواست کرد تا از روسای جمهوری کشور خود بخواهند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را از آنچه برنامه های وی برای استقرار تسلیحات هسته ای در فضا ادعا می شود، منصرف کنند./باشگاه خبرنگاران
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مسکو- ایرنا- رئیس جمهوری روسیه در واکنش به اتهامات غرب مبنی بر تلاش روسیه برای استقرار تسلیحات هسته ای در فضا گفت: مسکو همواره مخالف این امر است و همچنین خواهان پایبندی کشورها به توافقات موجود در این زمینه است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – سه تن از صاحبنظران امنیتی، اطلاعاتی و هسته ای آمریکایی در یادداشتی با اشاره به اعتراف مقام های صهیونیست به وجود بمب هسته ای در زرادخانه این رژیم، برخی از تلاش های واشنگتن برای سانسور این واقعیت را افشا کرده و خواهان پایان دادن به این سیاست شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
یک قانونگذار اوکراینی معتقد است این کشور چاره ای جز داشتن تسلیحات هسته ای برای بقا دربرابر روسیه ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر فنلاند گفت، هلسینکی نیازی به استقرار تسلیحات هسته ای آمریکا ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر فنلاند که کشورش به تازگی به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) پیوسته است، می گوید لزومی ندارد که هلسینکی در خاک خود از تسلیحات هسته ای آمریکا میزبانی کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۰۳    
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه آمریکا از همتایان چینی و هندی خواست تا از رئیس جمهورهای کشور خود بخواهند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را از آنچه برنامه های وی برای استقرار تسلیحات هسته ای در فضا ادعا می شود، منصرف کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۷:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا در دیدار با همتایان هندی و چینی خود از این دو کشور خواست تا روسیه را از استقرار تسلیحات هسته ای در فضا منصرف کنند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۲    
به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیویورک تایمز، بلینکن به آنها گفت: "از آنجایی که پوتین آشکارا ایالات متحده را تحقیر کرده است، بلینکن به وزرای خارجه چین و هند گفت: این بر عهده رهبران چین و هند، رئیس جمهور چین، شی جین پینگ و نخست وزیر نارندا مودی است که او را از چیزی که می تواند به فاجعه تبدیل شود ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۸    
تهران- ایرنا- همزمان با گمانه زنی سرویس اطلاعاتی آمریکا درباره احتمال استفاده روسیه از تسلیحات هسته ای در فضا، آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور از همتایان خود در چین و هند برای منصرف کردن روسیه، درخواست مداخله کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه ایران اکونومیست از خبرگزاری تاس، گنادی گاتیلوف نماینده دائم روسیه در دفتر سازمان ملل در خصوص ادعاهای منتشر شده در رسانه های غربی نسبت به تلاش مسکو برای ساخت سلاح هسته ای فضایی با هدف سرنگونی ماهواره های موجود در مدار زمین، این اخبار را نادرست و مضحک خواند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۲۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
کرملین می گوید ادعا های آمریکا در مورد تسلیحات فضایی هسته ای روسیه تلاشی برای دریافت بودجه بیشتر برای مقابله با مسکو است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۷:۵۷    
به گزارش اسپوتنیک ، ساعاتی است که در خبرها می خوانیم برخی از رسانه های آمریکایی از جمله سی ان ان و ای. بی. سی نیوز روز گذشته به نقل از منابع آگاه گزارش دادند اطلاعات جاسوسی نشان می دهد که روسیه درصدد استقرار تسلیحات هسته ای در فضا است ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۷:۴۵    
رئیس جمهوری خواه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا، در مورد تهدید جدی امنیت ملی در آن کشور هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۳۲    
تهران- ایرنا- سخنگوی کرملین شایعه ها در مورد برنامه های روسیه برای استقرار تسلیحات هسته ای در فضا را ترفندی دیگر از سوی آمریکا برای ترغیب کنگره به تصویب لایحه کمک به اوکراین ارزیابی کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین در واکنش به انتشار گزارش هایی در آمریکا مبنی بر قصد روسیه برای استقرار تسلیحات هسته ای در فضا، آن را حقه آمریکایی توصیف کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۱:۱۶    
سخنگوی کرملین در واکنش به انتشار گزارش هایی در آمریکا مبنی بر قصد روسیه برای استقرار تسلیحات هسته ای در فضا، آن را حقه آمریکایی توصیف کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۳:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شبکه ای.بی.سی نیوز به نقل از منابع آگاه گزارش داد، اطلاعات جاسوسی نشان می دهد که روسیه درصدد استقرار تسلیحات هسته ای در فضا است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کاترینا بارلی معاون رئیس پارلمان اروپا و نامزد انتخابات اتحادیه اروپا از حزب حاکم سوسیال دموکرات آلمان در یک مصاحبه گفت که ایده ایجاد و جایگزینی یک چتر هسته ای اروپایی به جای نسخه آمریکایی بر سر قاره سبز، ایده ای است که جا دارد درباره آن در پارلمان اروپا به بحث و گفت وگو پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۷:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
پنتاگون در تلاش است تا تسلیحات هسته ای خود را به بهانه دفع حملات احتمالی روسیه در کل اروپا پمپاژ کند.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۲۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر امور خارجه روسیه به آمریکا هشدار داد، کشورش هرگونه ازسرگیری آزمایشات تسلیحات هسته ای را با اقدام متقابل تلافی خواهد کرد. به گزارش ایسنا، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای با مجله اینترنشنال افرز گفت: در ارتباط با موضوع آزمایشات هسته ای ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۲۰:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
ششصد و نود و نه روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۲۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
ششصد و نود و نه روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نماینده دائم روسیه در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو اظهار داشت: مسکو وضعیت استقرار احتمالی تسلیحات هسته ای آمریکا در خاک انگلیس را تحت نظر دارد و در صورت وقوع، متعاقبا به آن پاسخ خواهد داد.
سلام نو / تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۷:۰۰   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر دفاع انگلیس بدون توجه به سیاست های لندن در همراهی با آمریکا در تنش زایی در منطقه، گفت این کشور مایل است شاهد خویشتن داری و تنش زدایی از سوی ایران باشد .
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کره جنوبی در بیانیه ای، موضع ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، مبنی بر اینکه سخنان یون سوک یول در مورد کره شمالی بسیار مغرضانه بوده را بی ادبانه و ناآگاهانه خواند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
یک نشریه آلمانی با اشاره به استقرار تسلیحات هسته ای آمریکا در خاک انگلیس بعد از 15 سال از بالا گرفتن بحث ها و نگرانی ها در این کشور درباره وقوع یک جنگ هسته ای و جنگ جهانی جدید خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۶:۴۹    
رسانه های دولتی کره شمالی روز پنجشنبه 13 اکتبر در گزارشی از نظارت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بر پرتاب دو موشک کروز دوربرد راهبردی دوربرد خبر دادند. ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت که کشورش به جز بلاروس تسلیحات هسته ای خود را در کشور خارجی دیگری مستقر نخواهد کرد، اما در عین حال برای مقابله با استقرار سلاح های هسته ای تاکتیکی آمریکا در بریتانیا، راه حلی پیدا خواهد ...
جماران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۷:۳۱    
کنستانتین گاوریلوف، رئیس هیئت روسی در مذاکرات وین گفت: برنامه های فرضی ایالات متحده برای استقرار تسلیحات هسته ای در بریتانیا از سوی روسیه به عنوان گامی در جهت بی ثباتی تلقی خواهد شد.