پنجشنبه ۲۹ مهرساعت ۰۰:۰۳Oct 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقیانوس آرام»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
فرماندهی آمریکا در منطقه هند و اقیانوس آرام آزمایش موشکی کره شمالی را اقدامی بی ثبات کننده خواند.
سروش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ژاپن می گوید گروهی از شناورهای چین و روسیه برای نخستین بار به طور همزمان از تنگه تسوگارو در حدفاصل دریای ژاپن و اقیانوس آرام عبور کرده اند.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
در این گزارش می توانید اولین تصاویری که از فضا به ثبت رسیده است و تاریخ ساز شدند را مشاهده کنید.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کره جنوبی و ژاپن با ابراز نگرانی از وقوع جنگ، اقیانوس آرام را میدان نبرد چین با آمریکا می دانند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۲:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
ایالات متحده قصد دارد از 20 تا 29 اکتبر سیستم موشکی ناشناخته ای را بر فراز اقیانوس آرام آزمایش کند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام نمود که ناوشکن آمریکایی تلاش کرد مرز دولتی روسیه را در دریای ژاپن نقض کند، کشتی بزرگ روسی ضد زیردریایی ناوگان اقیانوس آرام "ادمیرال تیبروت" این نقض را متوقف کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- زلزله ای به بزرگی 6.6 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) روز جمعه جزایر سلیمان در اقیانوس آرام را لرزاند، اما تاکنون هیچ گزارشی از آسیب های احتمالی این زلزله منتشر نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
دفتر مطبوعاتی ناوگان روسیه در اقیانوس آرام امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، نیروهای دریایی روسیه و چین مانورهای دریایی دوجانبه "دریای مشترک 2021" را در دریای ژاپن آغاز کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۲:۰۵    
آمریکا و انگلیس طی دو هفته گذشته در اقیانوس هند و اقیانوس آرام در حال نشان دادن قدرت خود بوده و شعار های ضد چینی خود را تقویت کرده اند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۵۲    
وزارت خارجه چین: اتحاد AUKUS فاجعه هسته ای در منطقه اقیانوس آرام را تهدید می کند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۱۳    
در روز 15 سپتامبر 2021 جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا و اسکات موریسون، همتای استرالیایی وی یک پیمان امنیتی جدید را برای توسعه و استقرار زیردریایی های هسته ای در منطقه اقیانوس هند و آرام به امضا رساندند که بر اساس آن فناوری اورانیوم سطح بالای مورد استفاده در ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
برنامه سالانه آموزش اجرایی UNWTO با تمرکز بر استفاده از قدرت گردشگری داخلی برای بهبود و رشد مقاصد توریستی آسیا و اقیانوس آرام برگزار شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۰:۰۴    
محمد مهدی مومن زاده کارشناس اقتصادی آکوس (AUKUS) که برگرفته از نام سه کشور استرالیا، ایالات متحده و بریتانیاست، یک پیمان امنیتی سه جانبه میان این سه کشور بوده که در پانزدهم سپتامبر منعقد شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - گارد ساحلی آمریکا در پی آلودگی شدید زیست محیطی در آب های ساحلی اقیانوس آرام در اورنج کانتی در جنوب ایالت کالیفرنیا، اعلان کرد که این خط لوله شاید ماه ها پیش از آغاز نشت سه هزار بشکه نفت، به علت برخورد یک شناور سنگین، آسیب دیده باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۵:۴۲    
مرکز لرزه نگاری اروپا مدیترانه از وقوع زلزله ای به بزرگی 6.7 ریشتر در منطقه وانواتو در جنوب اقیانوس آرام خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۱۵    
نخست وزیران هند و ژاپن در گفتگویی تلفنی بر همکاری دو کشور برای دستیابی به منطقه آزاد در اقیانوس هند و آرام تاکید کردند.
پرس شیعه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۵:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سرویس مطبوعاتی نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که زیردریایی هسته ای آسیب دیده این کشور به پایگاه آمریکا در گوآم رسیده است و تحقیقات درباره علت آسیب شروع خواهد شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد پکن به طور جدی از حادثه زیردریایی هسته ای آمریکا در آب های بین المللی منطقه هند و اقیانوس آرام نگران است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- یک زیردریایی اتمی آمریکا در دریای جنوبی چین دچار حادثه شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ فرماندهی مرکزی آمریکا در اقیانوس آرام اعلام کرد یک فروند زیردریایی اتمی این کشور در دریای جنوبی چین دچار تصادم شده و آسیب دیده است ...
سینا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۸:۲۲    
تغذیه مادران باردار همواره مورد تاکید متخصصان بوده است. اما نتایج یک پژوهش جدید بین المللی نشان می دهد که این موضوع بسیار بیش از آن چه تصور می شود، بر آینده رشد و نمو مطلوب فرزندان به ویژه پسران تاثیر دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۲:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
ناوگان اقیانوس آرام ارتش آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که یکی از زیردریایی های اتمی این کشور هنگام حرکت در آب های بین المللی در منطقه اقیانوس هند-آرام، به یک شیء نامعلوم برخورد کرد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۲۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
پاپوآ گینه نو، جزیره و کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام و در بالای استرالیا است. این کشور از جزیره های متعدد با مردم و قبیله های مختلفی تشکیل شده است. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
نشت نفت در نزدیکی سواحل کالیفرنیا باعث ورود مقدار زیادی نفت در به آبهای اقیانوس آرام شده است.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
هشدار فاجعه زیست محیطی در پی نشت نفت به نوار ساحلی ایالت کالیفرنیا آمریکا در اقیانوس آرام صادر شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا در گفت و گوی تلفنی با رئیس کمیسیون اروپا بر اهمیت همکاری عمیق بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا در منطقه دو اقیانوس آرام و هند تاکید کرد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۱:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
سران ژاپن و آمریکا امروز در گفت و گویی تلفنی بر همکاری نزدیک در مورد مسائل مورد علاقه طرفین تاکید کردند. در گفت وگوی تلفنی ساعاتی پیش که تقریباً 20 دقیقه به طول انجامید، طرفین بر همکاری دوجانبه برای دستیابی به منطقه آزاد و باز اقیانوس هند و اقیانوس آرام صحه گذاشتند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۰۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مقام های فرانسوی می گویند اقدام استرالیا در لغو قرارداد خرید زیردریایی های اتمی فرانسه و جایگزینی آن با نمونه های آمریکایی می تواند فرصتی برای اتحادیه اروپا باشد تا این اتحادیه نقشی راهبردی تر در منطقه اقیانوس آرام و هند ایفا کند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۴:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
انعقاد پیمان نظامی در اجلاس چهار جانبه در کاخ سفید و موضوع اخراج پنج هزار مسلمانان از هند در این برنامه از شبه قاره ( The Subcontinent)، تولید شبکه پرس تی وی، در کانال اردوی شبکه سحر، بررسی می شود.. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
برنامه اعلامیه با ریچارد مدهرست (The Communiqu with Richard Medhurst) شبکه پرس تی وی مشارکت نظامی جدید میان کشورهای آمریکا، انگلستان و استرالیا را بررسی می کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
نشت نفتی عظیم در آب های اقیانوس آرام در سواحل ایالت کالیفرنیا در آمریکا منجر به آلودگی زیست محیطی گسترده در این منطقه شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که پیمان آکوس و نیز ائتلاف کواد بین ژاپن، آمریکا، استرالیا و هند، چارچوب همکاری ها در منطقه آسیا و اقیانوس آرام را از بین می برد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه گاردین نوشت: رهبر حزب مخالف دولت نیوزیلند، آمریکا را به دلیل خروج از پیمان تجاری اقیانوس آرام و بازگذاردن درها برای چین جهت حضور بیشتر در منطقه اقیانوسیه احمق خواند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
برنامه شبه قاره (The Subcontinent) شبکه پرس تی وی دو موضوع حضور آمریکا در هند و اقیانوس آرام و اخراج مسلمانان از زمین هایشان در آسام را به نقد و بررسی می گذارد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۱:۱۷    
یک کارشناس مسائل بین الملل در خصوص پیمان آکوس اظهار کرد: در وضعیت فعلی در اختیار گذاشتن زیردریایی به استرالیا موازنه نظامی در اقیانوس آرام را به نفع آمریکا و استرالیا بهم می زند و این یک فشاری روی چین است و چینی ها به این دلیل اعتراض کردند که این مسئله ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رزمناو موشک انداز نگهبان واریاگ و زیردریایی اتمی اومسک نیروی دریایی روسیه طی رزمایش برنامه ریزی شده، ناو هدف را در اقیانوس آرام با استفاده از موشک های کروز "ولکان" و "گرانیت" منهدم کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۱:۳۴    
طبق اطلاعات وزارت دفاع روسیه، آزمایشات طراحی و تابستانی به روی موشک های مافوق صوت "زیرکُن" با موفقیت به پایان رسید و چند موشک کروز استقرار دریایی نیز در جریان یک مانور نظامی در سواحل اقیانوس آرام شلیک شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده نیروی هوایی آمریکا تاکید کرد که نیروهایش به شدت روی رشد چالش و قاطعیت قدرت هوایی نظامی چین در غرب اقیانوس آرام و به سمت ژاپن و تایوان متمرکز هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۲۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
لندن- ایرنا- دولت انگلیس پس از امضای پیمان پرحاشیه آکوس قصد دارد در چارچوب تمرکز سیاست های راهبردی این کشور در حوزه هند و اقیانوس آرام، همکاری های دفاعی خود را با ژاپن تقویت کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : ماکرون گفت، آمریکا متحد تاریخی ماست و همانطور باقی خواهد ماند اما پاریس مجبور است در نظر داشته باشد که واشنگتن 10 سالی است که روی منافع خود پیرامون چین و اقیانوس آرام متمرکز است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
طبق اطلاعات مرکز ملی مدیریت دفاعی روسیه، روز یکشنبه 3 فروند جنگنده سوخو-35 روسی مجبور شدند برای دور کردن یک بمب افکن راهبردی متعلق به نیروی هوایی آمریکا از سواحل شرقی این کشور در اقیانوس آرام، به هوا بلند شوند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۰۵:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تاس، مرکز فرماندهی دفاع ملی روسیه اعلام کرد که 3 جنگنده روسی سوخو-35 یک بمب افکن راهبردی بی-52 آمریکا که به حریم هوایی روسیه نزدیک شده بود را اسکورت کردند. بر اساس اعلام این مرکز، رادارهای دفاع هوایی روز یکشنبه در منطقه نظامی شرقی یک هدف هوایی را بر فراز اقیانوس آرام [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – تصمیم پکن برای ارایه درخواست رسمی برای پیوستن به پیمان مشارکت فراگیر و پیشرو دو سوی اقیانوس آرام (سی پی تی پی پی/ CPTPP ) که مهم ترین پیمان بازرگانی منطقه آسیا به شمار می رود، واشنگتن را با چالش های پرشمار اقتصادی و سیاسی روبه رو کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۷:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه امروز از رهگیری بمب افکن بی-52 آمریکا از سوی جنگنده های سوخو-35 این کشور در اقیانوس آرام خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
یک مرکز نظامی در روسیه اعلام کرد بمب افکن استراتژیک آمریکایی را در نزدیکی مرز این کشور در اقیانوس آرام رهگیری کرده و بیرون رانده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مرکز کنترل دفاع ملی فدراسیون روسیه خبر از رهگیری بمب افکن استراتژیک آمریکایی بر فراز اقیانوس آرام داد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – پیمان امنیتی معروف به آکوس ، نشان می دهد که انگلیس و آمریکا از قابلیت های نظامی طبقه بندی شده با استرالیا برای توسعه زیردریایی های بیشتر با نیروی هسته ای در اقیانوس آرام برخوردارند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
هیچ چیز به اندازه ی اقیانوس قدرتمند نیست- در دنیا مکان های کمی را پیدا می کنید که جاده ای داشته باشند که بتوانید در آن خیلی به اقیانوس نزدیک شوید به اندازه ای که خودتان را جزیی از آن حس کنید، اما Atlanterhavsvegen از آن دست مکان هاست.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
برنامه یک سوال ساده شبکه پرس تی وی نگاهی دارد به اقدام تحریک آمیز استرالیا ، بریتانیا و ایالات متحده علیه چین.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- برتراند بدی استاد علوم سیاسی دانشگاه پاریس، پیمان سه جانبه آکوس AUKUS را به نوعی یک پیمان ناتو ی جدید با عنوان ناتو اقیانوس آرام دانست و تصریح کرد، در این پیمان شبه ناتو، به نظر می رسد آمریکا و متحدان انگلیسی زبانش تمایل به حذف سایرین(از جمله فرانسه) از این میدان بازی جدید دارند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۴    
دنیای اقتصاد : قریب به 10 سال پیش، باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در بازدید از پارلمان استرالیا، سیاست چرخش به آسیا را اعلام کرد. او گفت ایالات متحده یک قدرت در اقیانوس آرام است و ما برای ماندن در اینجا هستیم ...