دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۰۱:۰۱Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مداخله»

خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش    
دیپلمات اسبق آمریکایی بر این باور است که رژیم کی یف با حملات اخیر به منطقه بلگورود روسیه، صرفا به دنبال واکنش عجولانه مسکو و در نتیجه مداخله مستقیم ناتو بوده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۲۷   + ۳۶ سایت دیگر  
سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا، کشوری که با هزاران کیلومتر فاصله از خاورمیانه، فعالیت های مداخله جویانه نظامی آن در این منطقه از عواملی است که امنیت و ثبات منطقه را تهدید می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
امام خمینی(ره) بارها بر تساوی مرد و زن در حکومت اسلامی تأکید کرده و معتقد بودند ایران تنها با دست مردان درست نمی شود و برای زنان حق مداخله در امور کشور و بنای جمهوری اسلامی قائل بودند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون اجتماعی بهزیستی گلستان گفت: با گزارش کلانتری 13 شهید رجایی شهر گرگان نوزاد رها شده اعلام و با مداخله همکاران تیم اورژانس اجتماعی ساماندهی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
روز 24 مرداد 1400 افغانستان به دست طالبان فتح شد که محصول توافق ترامپ با ملاهبت الله آخوندزاده در اسفند 1398 بود. همزمان یک جبهه رسانه ای در داخل و خارج علیه جمهوری اسلامی شکل گرفت و ایران مسئول وضعیت فعلی افغانستان تصویر شد! هدف، تحریک ایران برای مداخله بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
جبار آذین گفت: تمامی دستگاه های فرهنگی و هنری و امنیتی و نظارتی باید سریعاً وارد میدان شده و جلوی اقدامات شوم و مداخله جویانه کشور های غربی در امور فرهنگی و هنری کشورمان قد علم کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
وزیران گروه اوپک پلاس برای تصمیم گیری درباره این که به کاهش تولید فعلی خود زمان بیشتری دهند تا تاثیر خود را بگذارد یا اقدام پیشگیرانه بیشتری برای تقویت قیمت ها انجام دهند، در وین گرد هم آمدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدعیان غربی حقوق بشر که در یک سال گذشته با سوار شدن بر موج تحولات داخلی ایران از هیچگونه مداخله و موضع گیری با هدف متهم کردن ایران به نقض حقوق بشر دریغ نکرده بودند، واکنشی به شهادت این جوانان ایرانی نداشتند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
رییس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: یک درمانگر غیرمجاز دامپزشکی در این شهر، که به صورت غیرمجاز در امور درمانی دام مداخله می کرد، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: طبق آمار مرکز پژوهش های مجلس در سال های اخیر 280میلیارد دلار از منابع ارزی صرف مداخله در بازار شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رابرت مالی با انتشار یک توییت خواستار توقف روند رسیدگی به جرایم دو خبرنگار شد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۰۲    
به گزارش سیناپرس همدان، بررسی جدیدی از شواهد جمع آوری شده توسط محققان UCL نشان می دهد افرادی که در میانسالی و بالاتر از آن در اجتماع حضور فعال دارند، 30 تا 50 درصد کمتر در معرض ابتلا به زوال عقل هستند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شیوه مداخله بانک مرکزی در بازار موضوع مهمی است که علی مروی، اقتصاددان و احمد عراقچی، معاون ارزی اسبق بانک مرکزی تلاش کردند تا در نشستی که روز گذشته، 10 خرداد ماه در اندیشکده کسب و کار شریف برگزار شد، پاسخ دهند.
با مردم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۶:۵۳    
رباتیک هوشمند رشته ای از رباتیک است که شامل توسعه ربات هایی با هوش و قابلیت های پیشرفته است. این ربات ها از الگوریتم های هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و بینایی کامپیوتری برای تجزیه و تحلیل و تفسیر محیط اطراف خود استفاده می کنند و به آنها اجازه می دهد تصمیم بگیرند و کارهایی را انجام دهند که در غیر این ...
برنامه این هفته سنتز شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی به بررسی واکنش رئیس جمهور مکزیک به مداخله آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده آمریکا(USAID) می پردازد.
حسن فروزان فرد، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران می گوید که ایجاد تغییر در روابط کار در این بستر اقتصادی در نهایت به زیان همه بازیگران بازار کار تمام می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خمین در مجلس اعتقاد دارد تحریم های یکجانبه اروپا به بهانه حقوق بشر، تکرار مواضع مداخله جویانه غرب در امور داخلی جمهوری اسلامی بوده و امری محکوم بشمار می رود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۱۶    
با وجود افزایش نسبی سفارش های ارسالی بانک ها در بازار باز، بانک مرکزی میزان تزریق پول خود در هفته اول خرداد ماه را در 90 هزار میلیارد تومان ثابت نگه داشت.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۴:۲۰    
رسانه های افغانستان می گویند: مسبب اصلی فقر و گرسنگی فعلی در کشور نتیجه دو دهه سیاست های مداخله جویانه غربی ها در امور افغانستان است، زیرا آنان در طول 20 سال حضورشان در این کشور، کار زیر بنایی مهمی انجام ندادند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۰۵    
حمید میرمعینی/ استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی بحران مالی سال 2008، با دخالت دولت آمریکا به عنوان سردمدار اقتصاد آزاد و مهد سرمایه داری دنیا پس از حدود سه سال کنترل شد و با وجود همه انتقاداتی که در آن زمان به مداخله دولت آمریکا در اقتصاد بازار می شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
وحید شقاقی شهری/ اقتصاددان بحث مداخله دولت در اقتصاد و حدود این مداخله، محل مناقشه مکاتب مختلف اقتصادی است و در حیطه اقتصاد سیاسی قرار دارد؛ به طوری که نخستین مکتب رسمی اقتصاد سیاسی مدون شده، یعنی مکتب سوداگرایی (یا مرکانتیلیسم) در قرن شانزدهم همسو با رخداد انقلاب تجاری ...
استانداری خوزستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۱۷    
کارگاه تخصصی پیشگیری از خودکشی با رویکرد اجتماع محور ویژه تسهیلگران اجتماعی و مداخله گران خودکشی در استان خوزستان به همت اداره کل اموراجتماعی وفرهنگی استانداری خوزستان وبا هدف کنترل و کاهش آسیب خودکشی و ارتقا دانش وآگاهی عمومی ویژه تسهیلگران اجتماعی ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۰۷    
اگر این مصوبات جدید تصویب شده برای تثبیت و کمک به تقاضای بازار باشد مشخصا می تواند به کلیت بازار کمک کننده باشد، به ویژه برای سرمایه گذارانی که سابقه بالایی ندارند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
دستیار رئیس جمهور اوکراین دخالت در حمله پهپادی امروز در مسکو را رد کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
طرح بازشناسی و تبیین الگوی جداره های تاریخی بافت فرهنگی تاریخی شهر خوی در پژوهشکده ابنیه و بافت های تاریخی فرهنگی انجام و به نتایجی نظیر تعیین چارچوب راهبردی اجرایی برای سامان دهی و هدایت هرگونه اقدام و مداخله در نما در محدوده بافت تاریخی و فرهنگی شهر خوی انجامید.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۳    
ورود جدید شورای رقابت برای قیمتگذاری محصولات ایران خودرو نشان می دهد که این نهاد مداخله گر دست از سر بازار خودرو کشور برنمی دارد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۲:۳۸   + ۳۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با اتهام زنی و طرح اظهارات مداخله جویانه به رونمایی موشک خیبر ایران واکنش نشان داد. واکنش مداخله جویانه فرانسه به رونمایی موشک خرمشهر 4 ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
در تاریخ 8 خرداد 1402 به همت دفتر مداخله و اورژانس معاونت اموراجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، کارگاه آموزشی رفتاردرمانی دیالکتیک در سالن انقلاب بهزیستی استان برگزار شد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۹:۵۱    
تبریز(پانا)- تقریبا اکثریت افراد در حالت طبیعی از درد و هر نوع آسیب دردناک مثل جراحت و زخم در بدن خود اجتناب می کنند. چنین تمایلی در روانشناسی اجتماعی اصل بیزاری خوانده می شود که به گرایش زیستی افراد به محافظت و مراقبت از خود، اجتناب از درد، آسیب و زخم اطلاق می شود ...
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
سفر هیثم بن طارق، پادشاه عمان به تهران و دیدار وی با مقامات ارشد کشورمان، نقطه عطفی در مناسبات دو کشور در حوزه خلیج فارس و غرب آسیا محسوب می شود. بدون شک انعکاس همکاری و هم افزایی منطقه ای تهران-مسقط ، معطوف به مناسبات دوجانبه طرفین نشده و در شکل گیری نوعی چندجانبه گرایی منطقه ای ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: برای رفع بحران اکوسیستم منطقه خلیج گرگان 16 اقدام مداخله ای نیاز بوده که مجموعا به 6 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۲۱    
خبرگزاری میزان - جنگ اوکراین با تلاش ناموفق جو بایدن برای دستیابی به برتری در مقابل روسیه در موضوع اوکراین تحریک شد. به گزارش گازت ، کسب برتری از رقیب به منظور اعزام نیرو و موشک با وارد شدن به اتحاد با یک کشور مرزی با روسیه، یک استراتژی سنتی امپریالیستی است. ...
یافته   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۰۵    
بخش دوم چاپ ایمیل توضیحات بخش: یادداشت مجموعه : اجتماعی در نوشتار قبلی به بررسی وضعیت اجتماعی و نقش دولت در آن پرداخته شد و گفته شد تا جای که ممکن است دولت باید از مداخله مستقیم در وضعیت اجتماعی پرهیز کند و آن را به عرصه اجتماع و نیروهای مردمی بسپارد ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مداخله دولت در بازارها از طریق قیمت گذاری روی کالاهای خصوصی (در مالکیت افراد) روز به روز در اقتصاد ایران آشکارتر می شود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
آذر منصوری نوشت: در مخیله هیچ یک از انقلابیون و به خصوص زنان انقلابی نمی گنجید که در پنجمین دهه پس از پیروزی، موضوع پوشش زنان به یکی از بزرگ ترین مناقشه های بین حاکمیت و زنان و چه بسا آحاد جامعه تبدیل شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به مداخله 9 هزار هکتار بافت فرسوده در طرح بازآفرینی پایتخت از پیگیری فروش متری مسکن در هیات مدیره بورس و جزئیات اولین پروژه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور مصر بر ضرورت دستیابی به آتش بس پایدار در سودان و عدم مداخله خارجی در این کشور تأکید کرد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- دیمتری بیسکوف ، سخنگوی کرملین تاکید کرد: روسیه علیرغم افزایش شاخص های مداخله غرب در بحران کی یف، به همه اهداف خود از عملیات نظامی ویژه در اوکراین جامه عمل خواهد پوشاند. ...
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
در آستانه دیدار بسیار مهم دورتموند و ماینتس حمله زنبورها به ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک دقایقی پیش از شروع مسابقه از اتفاقات عجیب این بازی بود.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۱۸    
اعلام صدور کیفرخواست برای پنج مدیر بانکیف بدون توجه به الزامات و تحفظات ، جوی از شائبه و شایعه را سبب شده و شرایط را برای سو استفاده و برخی تسویه حساب های شخصی فراهم کرده است ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: اگر دست مجلس بود اکثر وزرا باید استیضاح می شدند این اظهارنظرِ اصغر سلیمی نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی می تواند نگران کننده باشد، چرا که مجلس به عنوان نهادِ ناظر مسئولیتی خطیر دارد تا از ناکارآمدی ها و سوءاستفاده های احتمالی جلوگیری کند ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
ین در برابر دلار به پایین ترین سطح خود نزدیک شد، اما تحلیلگران معتقدند که تا سطوحی که نیاز به مداخله ژاپن دارد تضعیف نخواهد شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
آمریکا و کره جنوبی در حالی از پنج شنبه 25 می، رزمایش مشترکی را در نزدیکی مرز کره شمالی آغاز کرده اند که کره شمالی پیش تر از آن به عنوان یک تمرین تهاجمی یاد کرده بود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۶:۴۸   + ۲۸ سایت دیگر  
موثرترین مداخله برای برخورداری از نسل بدون دخانیات سرمایه گذاری بر امر فرهنگسازی، آموزش و ورزش از دوران کودکی است که نیاز به هزینه بالایی دارد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مداخله جویانه کشورهای غربی علیه برنامه موشکی ایران نوشت: آن ها با ایران قوی مخالفند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۱:۵۲   + ۴۳ سایت دیگر  
فاریز رضایف معاون وزیر خارجه جمهوری آذربایجان ضمن بیان این که در مناقشات دیگر کشورها مداخله نمی کنیم ، گفت باکو به اسرائیل اجازه حمله از خاک خود به ایران را نخواهد داد. رضایف در ادامه سخنانش گفت: متاسفانه روابط با ایران در سطح بسیار پایینی قرار دارد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۳:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
یک پسر 11 ساله سیاه پوست که در تماس اضطراری از پلیس برای مداخله در مشاجره و درگیری خانوادگی کمک خواسته بود، هدف تیراندازی پلیس قرار گرفت.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
استانو با تکرار مواضع مداخله جویانه غرب در امور داخلی کشورها گفت: ما بر مواضع خود در مورد تحریم کسانی که مسئول نقض مداوم حقوق بشر هستند تأکید می کنیم. به موازات آن از سایر ابزارهای دیپلماتیک مانند تعامل با مقامات ذیربط و یا محکومیت عمومی استفاده می کنیم ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مناظره ای که باعث شده است تا یک بار دیگر مباحث لیبرالیسم اقتصادی، بازار آزاد و به ویژه مکتب اتریشی اقتصاد و فردریش فون هایک در محافل فکری مطرح شود.