چهارشنبه ۱۲ بهمنساعت ۱۷:۰۷Feb 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مشکلات اجتماعی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون استاندار اصفهان گفت: از ظرفیت بافت های ناکارآمد برای تأمین مسکن و کاهش مشکلات اجتماعی استفاده می کنیم.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۰:۳۵    
عضو شورای سیاستگذاری و هماهنگی گفت وگوی ادیان جمهوری اسلامی ایران در دومین گفت وگوی دینی اسلام و مسیحیت آفریقای جنوبی گفت: با تمرکز بر اخلاق، باب تفاهم و آشنایی بر مشکلات اجتماعی گشوده می شود و افق همگرایی و همدلی در چشم انداز روابط بشری پدیدار خواهد شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
استاندار سمنان با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش یک رکن مهم در ایران اسلامی و رفع کننده مشکلات اجتماعی است، تصریح کرد: نگاه فرادستی و فرابخشی به آموزش پرورش یک ضرورت است.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۲۴   + ۴۷ سایت دیگر  
وزیر کشور با بیان اینکه اکثر کشورها بر اساس مالیات ها اداره می شوند، گفت: درآمدهای نفتی باید وارد صندوق توسعه شود. کشور سالم یعنی کشوری که با مالیات اداره شود. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ماریا برنادت اِل آبررا تصریح کرد: گفت وگوی بین ادیانی یا هر شکل دیگری از گفت وگو فضای گفتمانی را باز می کند که دیدگاه های جایگزین برای حل مشکلات اجتماعی را ارائه می دهد؛ مهم است که درک کردن و فهمیدن دیگری را انسانی کنیم.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۴:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
اعتیاد در نوجوانان و جوانان یکی از خطرناک ترین مشکلات اجتماعی است که می تواند برای جامعه تهدید کننده باشد. باید به دنبال راهکارهایی برای کاهش مصرف اعتیاد باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو گروه سلامت اجتماعی فرهنگستان علوم پزشکی گفت: سخنان مقام معظم رهبری درباره آسیب شناسی اجتماعی سرمایه ارزشمندی است برای تبیین مشکلات اجتماعی و خانواده ها.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: راه برون رفت از مسائل و مشکلات اجتماعی پناه بردن به سیره معصومین (ع) است و حوزه باید نگرش و رفتار اهل بیت (ع) در همه زمینه ها را احصاء کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
نامزد بخش داستان جایزه جلال می گوید: گورگم و چند داستان دیگری روایتی از مسائل و مشکلات اجتماعی انسان امروز است که با چاشنی تخیل آمیخته شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۰۹:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور، رویداد نوآیند را برای شناسایی مشکلات اجتماعی آینده با اهمیت توصیف کرد و گفت: بیش از هر زمان دیگری نیازمند آینده پژوهی در حوزه اجتماعی هستیم.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مسئله ی کودکان کار از پر آسیب ترین مشکلات اجتماعی و اقتصادی فعلی است.کودکان بیشماری که وقت مغتنم و تکرار ناشدنی شان برای تحصیل و کودکی کردن، صرف کار اجباری می شود.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
در ترازوی خلقت، نوع بشر از نظر رنگ و ملیت و قومیت یکسان بوده و خداوند بزرگ با فضل و لطف خود به آنها برخورد می کند. متاسفانه عده ای بر اثر فقدان بینش علمی تلاش می کنند بعضی از انسان ها را بر دیگران برتری بخشند ...
آنا / راه دانا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۰۹:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بشریت مدیون حاج قاسم است و جهان عاری از داعش دستاورد بزرگ او برای ما است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۰۹:۱۷    
پیشه ور، رئیس نظام صنفی کشور گفت: وقتی مزرعه روستاییان آب نداشته باشد افراد مجبور به ترک روستاها می شوند و به حاشیه شهر مهاجرت می کنند که مشکلات اجتماعی بسیاری ایجاد می کند و در نهایت کشاورزی تعطیل می شود. دولت هرچه سریع تر باید این بخش را نجات دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۰۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
باران مدرس : فضاهای بی دفاع شهری ازجمله فضاهایی هستند که به دلیل ویژگی های کالبدی و اجتماعی، فرصت بزهکاری و خشونت در آن ها زیاد است. این فضاها محصول تعامل پیچیده ای هستند که فقدان موانع نمادین و واقعی، عدم تعریف حوزه ای مشخص و امکانات نظارتی اعم از نظارت طبیعی، اجتماعی و فیزیکی ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
فوربس می گوید افراد حاضر در این فهرست زنان پیشرو و پرچم داری هستند که از قدرت اقتصادی و سیاسی خود برای ایجاد تحول درصنایع و حل مشکلات اجتماعی بهره می برند. ماری بارا رده چهارم این فهرست را به خود اختصاص داده که دلیل آن سکان داری یکی از بزرگ ترین خودروسازان دنیا و هدایت آن به سمت آینده برقی است
راه دانا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
طبق گزارش انجمن قلب امریکا، کودکان روزانه بیش از 8 ساعت را به صورت آنلاین سپری می کنند که نیمی از زمان بیداری آن هاست.
پانا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان (پانا) - معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گفت مشکلات اجتماعی موجود در جامعه نتیجه کم سوادی و بی سوادی است در حالی که افزایش افراد باسواد در جامعه کاهش آسیب های اجتماعی و پیشرفت و توسعه جامعه را به دنبال خواهد داشت. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۷:۴۶   + ۸۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور سابق از استانداران دولت های یازدهم و دوازدهم خواست تا پیشنهادات و تجارب خود را درباره طرح های عمرانی نیمه تمام استانی و ملی در اختیار مسئولان قرار دهند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
در آستانه نوزدهمین سالگرد واقعه دلخراش زلزله بم مدیر کل وجمعی از کارشناسان تخصصی بهزیستی استان کرمان ورییس وکارشناسان بهزیستی بم با حضور در نشستی تخصصی تحت عنوان" تاب آوری همه جانبه نگر در مدیریت بحران "با همکاری دانشگاه آزاد واحد بم به بحث وتبادل نظر پیرامون راهکارها واقدامات پیشگیرانه انجام شده ...
موضوع هزینه بالای مشکلات اجتماعی و امدادی پس از زلزله نسبت به مقاوم سازی خانه ها در نشست ملی آموزه های زلزله بم و نقش بازآفرینی در کاهش آسیب پذیری و مقاوم سازی بافت های ناکارآمد مورد تاکید قرار گرفت.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام کمالی با تأکید بر اینکه گسترش آموزه های فاطمی نیاز امروز جامعه است، افزود: مشکلات خانوادگی و اجتماعی که امروز گریبانگیر جامعه شده با الگوگیری از ائمه اطهار(ع) قابل حل است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۷:۲۸    
مدیر امداد درمان بسیج جامعه پزشکی استان زنجان با بیان اینکه در مرحله نخست طرح نفس، مادران مایل به سقط جنین شناسایی و تا حد توان مشکلات این عزیزان رفع می شود، گفت: با اجرای این طرح در استان و با مداخله آموزشی و حمایتی 97 نفر از مادران از تصمیم خود منصرف شدند.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۱۶:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
استاندار کردستان بر ضرورت توجه و سوق دادن بخشی از پژوهش های دانشگاهی به حوزه تحلیل مسائل و مشکلات اجتماعی تاکید کرد.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۰۸:۵۶    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز البرز، جلسه دبیران اقامه نماز شهرستان های استان البرز در روز بیست هشتم آذر ماه در محل ستاد اقامه نماز برگزار شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۲۰:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد که تحریمهای جدید اتحادیه اروپا علیه این کشور، مشکلات اجتماعی و اقتصادی داخل اتحادیه اروپا را شدیدتر میکند.
سلام نو / جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۷:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، گفت: تحریم های جدید علیه روسیه مشکلات اجتماعی و اقتصادی در اتحادیه اروپا را تشدید می کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۲:۴۵    
عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) گفت: قرآن کریم اصرار دارد حدود اجرا شود و با هرگونه زمینه سازی برای آنکه جلوی اجرای حدود در جامعه گرفته شود همانند پارتی بازی، فشار روانی ایجاد کردن و ... مخالف است چراکه باعث ایجاد امنیت روانی برای مجرمان در ارتکاب جرم می شود.
میبد خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۰:۵۳    
آیت الله علیرضا اعرافی گفت: اگر می خواهیم مشکلات اجتماعی را کاهش و آسیب های اخلاقی را ارتقاء دهیم، باید مساجدمان را آبادتر و فعالیت های علمی و فرهنگی مان را ارتقا دهیم.
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به مشکلات اجتماعی خواستار گفتگوی بین نسلی و گسترش جهاد تبیین شد.
دبیرخانه دائمی این جشنواره در رادیو سلامت تشکیل می شود تا بتوانیم با رویکرد فعال تر در حل مشکلات اجتماعی موثر باشیم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۰۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
استاندار فارس با بیان اینکه طرح های پژوهشی همواره در رفع مشکلات جامعه و مردم اثربخش هستند، گفت: اهتمام ویژه در کاربردی شدن پژوهش ها داشته باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
یزد- رئیس شورای شهر اردکان با انتقاد از برخی انتصابات صنعتی گفت: طی سال های گذشته مدیران صنعتی غیربومی مشکلات اجتماعی و فرهنگی بسیاری برای اردکان ایجاد کرده اند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۰:۰۱    
یک کارشناس حوزه بانوان جلسات خانگی بانوان را محل بسیار مناسبی برای ارتقای فرهنگ سیاسی و جهاد تبیین در میان بانوان دانست و گفت: این جلسات ظرفیت عظیمی است که باید از آن برای رفع مشکلات اجتماعی استفاده شود.
حجت الاسلام و المسلمین کرمی با بیان اینکه مشکلات اجتماعی ما از زمانی آغاز شد که از مسجد فاصله گرفتیم، تصریح کرد: اساسا تربیت دینی در مسجد اتفاق می افتد؛ بنابراین باید در برنامه های فکری تربیتی کشور با محور مسجد، جهت دهی داشته باشیم.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تقویت ارتباط مسجد و دانشگاه، بررسی مشکلاتی که با دوری از مسجد رخ داده است، برگزاری پنج هزار وعده نمازجماعت در دانشگاه ها و نقش بچه های مسجد در دفع فتنه ها از مباحث مطرح شده در هم اندیشی دانشجویان عضو کانون های مساجد کشور است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۴:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بیان کردند: اینجانب نسبت به سیاست زده شدن دانشگاه ها هشدار می دهم هرچند ما مخالف اظهار نظر اساتید و دانشجویان در مسائل سیاسی نیستیم، لیکن این که تنها به این مقوله بپردازند، و حتی دانشگاه را به یک باشگاه و حزب سیاسی تبدیل کنند به هیچ عنوان قابل قبول نیست. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران گفت: نگرش سلبی در حوزه های اجتماعی پاسخگوی مشکلات نیست بلکه باید نهادینه سازی حرکت های اصلاحی را مورد توجه قرار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
همایش الگوریتم دینی و قرآنی و حل مشکلات اجتماعی توسط مرکز راهبری برهان برگزار و در آن دانشجویان و طلاب تبادل نظر می کنند.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۱:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
حسین راغفر، اقتصاددان تشریح کرد ستاره صبح - پارسا سپهری: کارشناسان معتقدند که ریشه مطالبات و اعتراضات اجتماعی اخیر وجود مشکلات اقتصادی همچون افزایش نابرابری، فساد، رانت و ... است ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۵:۱۹   + ۲۳ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی پایتخت اظهار امیدواری کرد که مسئولان با تصویب قوانین حمایتی هر چه بیشتر هم در بُعد مادی و معیشتی و هم در بُعد افزایش اقتدار پلیس، این ماموران جان بر کف را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند ...
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
رییس جمهور گفت:دشمنان تصور کردند که اگر برخی از موارد را مطرح کنند، می توانند مردم را به دلیل داشتن مشکلات اجتماعی و اقتصادی که دارند گول بزنند، اما انسجام و وحدت مردم در مقابل دشمن واقعیت است
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۴:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی گفت: دشمنان تصور کردند که اگر برخی از موارد را مطرح کنند، می توانند مردم را به دلیل داشتن مشکلات اجتماعی و اقتصادی که دارند گول بزنند، اما انسجام و وحدت مردم در مقابل دشمن واقعیت است و امروز انسجام شیعه و سنی در شهر و روستا موجب شکست دشمن شده و این از ویژگی مردم این منطقه است.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین هادوی امام جمعه منطقه آزاد ارس در شورای اداری جلفا که با حضور دکتر حجت الله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد، اظهار داشت: خدمت در نظام اسلامی امری مقدّس است و تقدّس آن ایجاب می کند مسئولین کشور، قانونمنداری ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۶:۵۱    
کارشناسان برجسته اقتصادی معتقدند در برابر مشکلاتی که تحرکات نظام سرمایه داری معاصر برای جوامع گوناگون بشری به وجود آورده است بررسی نقادانه مشکلات اجتماعی و زیست محیطی امری فوری و ضروری است. ...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ خطیب حوزوی با بیان این که اگر ادب و فروتنی در جامعه نهادینه گردد، بسیاری از مشکلات اجتماعی رخت برخواهد بست، گفت: بی ادب تنها به خود ضرر نمی زند، بلکه آتش به جان جامعه می اندازد؛ بی ادبی ریشه تمام بلاها و مفاسد و ادب ریشه تمام خوبی هاست.
آنا / خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۳:۱۵   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: اتفاقات اخیر سبب شد مشکلات اجتماعی و عفونت هایی که در درون پیکره بزرگ جامعه ما هست ظهور و بروز بیشتری پیدا کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: بزرگترین راه درمان مشکلات اجتماعی و فتنه ها برگزاری یادواره شهدا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت:دشمنان بر اساس مشکلات اجتماعی یک سری سناریوهایی نوشته شده و به اینها دامن می زنند تا از زمینه هایی که در جامعه وجود دارد به نفع دشمنان انقلاب سوء استفاده شود.
برترین خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران رتبه نخست آمار طلاق را در کشور دارد گفت : کانون وکلا باید به قانون مبارزه با فساد تبدیل شود و مشکلات اجتماعی را برطرف کنند.