شنبه ۲۶ خردادساعت ۲۳:۳۰Jun 2024 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معضلات اجتماعی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۵:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
کوچه های قدیمی و آسیب دیده شمیران با هدف شناسایی معضلات اجتماعی و استفاده بهینه از فضا های بی دفاع شهری بازسازی می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۳:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد گفت: باید با کار عمیق فکری و تحقیق و پژوهش علمی برای حل برخی از مشکلات و معضلات اجتماعی و رفع ناهنجاری ها برنامه ریزی کرد.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس؛ محمد وحیدنیا در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید زین الدین برگزار شد اظهار کرد: مسئله عوارض صنفی یکی از مشکلات درآمدی شهرداری قم است. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مجموعه طنز خودمونی شبکه فارس هر روز ساعت 11 از شبکه نسیم روی آنتن می رود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مجموعه تلویزیونی در 13 قسمت 30 دقیقه ای در صدا و سیمای فارس تولید شده است. مجموعه تلویزیونی خودمونی با ساختار آیتمیک و طنز به برخی از معضلات اجتماعی و شهروندی می پردازد. ...
روزنامه البرز فردا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۴:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده عالی دولت در استان گفت: البرز در بسیاری از شاخص های معضلات اجتماعی روند نزولی دارد که دستاورد بارز آن کاهش 21 درصدی مجموع جرائم در استان است.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۲:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: مسائل اجتماعی استان را در قالب قرارگاه مورد پیگیری قرار دادیم و اکنون در بسیاری از شاخص های معضلات اجتماعی روند نزولی داریم که دستاورد بارز آن کاهش 21 درصدی مجموع جرائم در استان و 3 درصد نیز اثرگذاری در کاهش آسیب های اجتماعی کشور را شاهد بودیم. ...
بسیج   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی فرماندار کرمانشاه گفت: مهارت آموزی و مدیریت اوقات فراغت جوانان کرمانشاه در کاهش معضلات اجتماعی موثر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: مدیران بایستی جسارت و شجاعت تصمیم گیری در مواقع مختلف را داشته باشند تا بتوانند گره گشای مشکلات شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۶:۵۷    
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: مدیران بایستی جسارت و شجاعت تصمیم گیری در مواقع مختلف را داشته باشند تا بتوانند گره گشای مشکلات شوند.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۹:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ محمدطیب صحرایی در همایش ملی پیشران های سرکش اجتماعی، آسیب ها و جرائم که در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مقابله جدی با موضوع آسیب های اجتماعی یکی از موضوعات بسیار مهم در هر جامعه ای به شمار می رود . ...
شبکه اطلاع رسانی دانا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیروس دهقان شیری در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک ، گفت: برخی از مشاغل به صورت غیرقانونی اتباع را به کارگیری کرده و موجب بروز معضلات اجتماعی شده اند. ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مردم تهران به روند کاهشی آسیب های اجتماعی امیدوار باشند؛ اما بدانند که کار در راستای کاهش معضلات اجتماعی از ساختن پل، مترو و ... که با سنگ و سیمان و ... سر و کار دارد، خیلی سخت تر است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۳:۴۱    
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی، طرح دانش آموزان راز و جرگلانی جزو 10 طرح منتخب جشنواره ملی نوآوری اجتماعی جانا قرار گرفت. ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی استان ها گفت: مشکلات حاشیه نشینی و اهالی ساکن در این بخش ها خیلی بیشتر از مشکلات مردم ساکن در بافت فرسوده است و یک سری معضلات اجتماعی هم در این نواحی وجود دارد و ساکنین آن مسکن های خطرناک با وضعیت بحرانی دارند و اگر سیل یا زلزله ای بیاید فاجعه ای رخ می دهد و باید ساماندهی شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۷    
رییس کل دادگستری البرز گفت: دستیابی به حقوق شهروندی به عنوان یکی از مهمترین اهداف قوه قضاییه موضوعی با کمک سازمان های مردم نهاد بدست می آید.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: مسجد نیرو محرکه ایی است که کاملا می تواند در حل مشکلات و معضلات اجتماعی از جمله موضوع جمعیت نقش ایفا کند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۳:۵۱    
یاسوج - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب چرام گفت: با همکاری و تعامل سازنده نیروی انتظامی و مشارکت خوب مردم و مسئولان معضلات اجتماعی در این شهرستان 80 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۷    
سخنگوی شهرداری تهران درباره کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی در پایتخت گفت: طی 2 سال اخیر ظرفیت یاورشهر ها به صورت قابل توجهی افزایش یافته و همزمان پاتوق ها و محل تجمع این افراد مورد شناسایی قرار گرفته است.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
بهنام تاج نسایی در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به وجود معضلات اجتماعی همچون حاشیه نشینی ناشی از مهاجرت های بی رویه به این استان گفت: ما تصمیم گرفته ایم طی برقراری ارتباط با اقشار مختلف مردم که در نواحی کم برخوردار یا حاشیه نشین سکونت دارند، به ویژه جوانان و نوجوانان ...
رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رکنا: در هر جامعه ای همیشه مسائل و مشکلاتی وجود دارد که از آنها به عنوان معضلات اجتماعی اسم برده می شود؛ موارد مختلفی که هر کس به شکلی با آن روبه رو شده و گریزی از پرداختن به آنها نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۰:۰۴   + ۱۱۱ سایت دیگر  
آقای رئیسی، سازمان امور اجتماعی را مکلف کرد که عملکرد همه سازمان ها و دستگاه های مربوطه را به طور مداوم رصد کنند و سازمان هایی را که به وظایف خود در این زمینه عمل نمی کنند، به شورای اجتماعی معرفی کنند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز گفت: تولیدات اصحاب رسانه در سالم سازی جامعه و کاستن از آسیب ها و معضلات اجتماعی اثرگذار است بنابراین باید در انعکاس اخبار به ویژه اخبار دستگاه قضا با دقت و به دور از شتابزدگی عمل شود و جنبه پیشگیری از وقوع جرم مدنظر قرار گیرد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۲:۴۴    
عضو شورای شهر مشهد گفت: پویش های مردمی با افزایش مشارکت مردمی و ایجاد هم بستگی زمینه حل معضلات اجتماعی را فراهم می کنند و بسیاری از معضلات اجتماعی با مشارکت مردم حل می شود.
خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۱:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
یک اقتصاددان گفت: این ها مشکلاتی است که می توانیم آن ها را به صورت کمّی با عدد و رقم نشان دهیم. بسیاری از مشکلاتی که برای کشور به وجود آمده و منابعی که از بین رفته، منابعی که می توانستیم داشته باشیم و نداریم و معضلات اجتماعی ای که به دلیل این تحریم ها در کشور پیش آمده ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۰:۲۵    
بسیاری از مشکلاتی که برای کشور به وجود آمده و منابعی که از بین رفته، منابعی که می توانستیم داشته باشیم و نداریم و معضلات اجتماعی ای که به دلیل این تحریم ها در کشور پیش آمده، قابل اندازه گیری و ارائه نیست. پس چطور می توانیم بگوییم تحریم بی اثر است؟
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی شهردار تبریز با تاکید بر لزوم تغییر رویکرد خدماتی به اجتماعی شهرداری ها افزود: جامعه مشکلات و معضلات اجتماعی فراوانی دارد که شهرداری باید بستر و زیرساخت های زیست مومنانه را تامین کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
کردی وند با بیان اینکه موقوفات به سمت وقف قرآنی حرکت کنند، گفت: فرهنگ سازنده همه بخش هاست،اگر فرهنگ قرآنی در کشور حاکم شود، اقتصاد تقویت می شود و معضلات اجتماعی کاهش پیدا می کند.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوبعلی نظری در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به روز بزرگداشت معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری اظهار کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۰۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
استاندار قزوین گفت: بهترین و درست ترین راه برای برطرف شدن مسائل و معضلات اجتماعی که در جامعه وجود دارد، استفاده از ظرفیت های مردمی است.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث با بیان اینکه حضرت عبدالعظیم(ع) صاحب ورع و پرهیزکار بودند، گفت: کاربردی سازی و تکیه بر همین نکته از زندگی حضرت باعث می شود بسیاری از معضلات اجتماعی و فرهنگی در جامعه حل شود.
مرصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۶:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
در فیلم تمساح خونی ، معضلات اجتماعی در قالب طنز به تصویر کشیده شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
"به عقیده من جریانی که شبکه نمایش خانگی در انعکاس معضلات پیش گرفته، عموماً و عمدتاً واقع گرا و نزدیک به جامعه ای است که در آن زندگی می کنیم".
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
این کارگردان که از حدود پنج سال قبل نتوانسته برای فیلم غیبت موجه پروانه نمایش بگیرد، در گفت وگویی با ایران اکونومیست درباره اولویت های اعلام شده فیلمسازی در سال 1403 که یکی از آن ها حل مسائل اجتماعی و معضلات فرهنگی است ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار ویژه شهرستان طبس گفت: رونق گردشگری مذهبی فضای شهرستان و خراسان جنوبی را تغییر داده و باعث کاهش محسوس معضلات اجتماعی خواهد شد.
آناج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۵:۵۲    
نارضایتی های عمومی و نحوه رفتار پارکبان ها با مردم و نبود پاسخگو در شرکتی که، مسئولیت طرح پارک حاشیه ای را در تبریز دارد از معضلات اجتماعی شهر تبریز است که نبود اصول ثابت در دریافت هزینه و عدم دسترسی به پارکبانها از اصلی ترین دلایل ناخرسندی مردم است.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مسعود پزشکیان با اشاره به معضلات اجتماعی به دنبال تشدید مشکلات اقتصادی توضیح داد: توجه به معیشت مردم در حد زنده ماندن شان از اصول قانون اساسی است؛ لذا دولت ها باید بتوانند مسکن، ازدواج، خوراک و شغل مردم را تأمین کنند، اما، چون نتوانسته ایم به این وظیفه عمل کنیم و تورم هم روزبه روز به جای اصلاح ...
جلسه هم اندیشی اجرای طرح یکصدای ایران در محلات کم برخوردار بندرعباس با حضور پیشدار معاونت هنری و سینمایی، حجت الاسلام والمسلمین یاراللهی مسئول دفتر مردمی تحول اجتماعی استانداری و دیگر همکاران در محل دفتر ایشان برگزار شد.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شهردار منطقه6 در سلسله جلسات هماهنگی اجرای طرح یکپارچه ساماندهی آسیب های اجتماعی در محلات شش گانه بخش مرکزی پایتخت به لزوم بازگردانی فضاهای شهری برای تردد امن شهروندان و بهبود شرایط اجتماعی تأکید کرد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۶:۰۰    
خودکشی یکی از معضلات اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد است که ساده گذشتن از کنار آن، تهدیدی جدی در سلامت جامعه محسوب می شود، گرهی که باید با دست باز شود تا نیاز به دندان نباشد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران بزرگ - ایرنا - تهران به عنوان پایتخت و ویترین ایران همواره مورد توجه بوده و هست اما در سال های گذشته آسیب های اجتماعی از جمله معتادان متجاهر، متکدیان و کودکان کار چهره شهر را نازیبا کرده است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس آنچه که در فضای مجازی منتشر شده، چند خودکشی موفق در روز های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد اتفاق افتاده، که با پرس و جو های خبرنگار کبنانیوز همۀ این اخبار مورد تأیید قرار نگرفته است، با این حال تعدادی نیز تأیید شده است، مردم از افزایش خودکشی ها نگران و ناراحت هستند ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
کارگردان از مامان بگو پرداختن به معضلات اجتماعی را اولویت این برنامه تلویزیونی در ماه مبارک رمضان امسال دانست.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۴:۱۸    
استاد حوزه و مبلغ دینی با اشاره به تأثیرگذاری وقف بر فقرزدایی و حل معضلات اجتماعی گفت: خود وقف یکی از تعالیم ارزشمند اسلام است که انسان را به عمل واداشته و انجام آن باعث دعوت به اسلام نیز می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، کنفرانس بین المللی کار پارلمان جهانی و مهم کار و کارگری به شمار می رود که همه ساله با وضع استانداردهای بین المللی کار، معضلات اجتماعی و نیازهای مهم جهان را مدنظر قرار می دهد. ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز سردار مهدی حاجیان شامگاه سه شنبه در گفت وگوی ویژه خبری اظهار کرد: طرح نوروزی پلیس از 29 اسفند تا 14 فروردین برگزار و نتیجه آن کاهشی شدن همه معضلات اجتماعی خصوصاً پدیده سرقت بود. وی افزود: در نوروز 1403 مجموع جرایم 25 درصد نسبت به نوروز 1402 کاهش داشت. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۲:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/قم عضو فقهای شورای نگهبان اظهار کرد: ماندگاری حکومت، بهبود اخلاق جامعه و برطرف شدن معضلات و مشکلات اجتماعی در گرو حرکت مسئولان به سمت هم تراز شدن سبک زندگی شان با زندگی فقرا است.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۰۰:۵۰    
قوه قضائیه در اقدامی قابل توجه طی سال های اخیر موضوع احکام جایگزین حبس را مطرح کرده است تا از خود متخلفان برای حل معضلی که آن را به وجود آورده یا مشارکت داشته اند استفاده کند.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۶:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- سخنران حرم مطهر امام رضا (ع) گفت: عمل به سبک و سیره قرآن کریم بهترین روش برای حل معضلات فردی و اجتماعی در جوامع انسانی است. به گزارش شفقنا از آستان نیوز ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۹:۳۰    
شهردار گرگان در آیین افتتاح کلانتری 15 گرگان گفت : ایجاد کلانتری منجر به کاهش معضلات اجتماعی خواهد شد.
یکتا پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۰۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شهرداری تهران در دوره فعلی عزم خود را برای رفع معضلات اجتماعی به خصوص معتادان متجاهر و کودکان کار جزم کرده است.