چهارشنبه ۱۹ مردادساعت ۲۲:۴۳Aug 2022 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خلع ید»

ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۹:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا - رییس دادگستری مراوه تپه گفت: 23 هکتار از مراتع منطقه آق تقه این شهرستان بعد از چند سال تلاش با رای دادگاه خلع ید و به منابع طبیعی بازگردانده شد.
کرج رسا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، حسین فاضلی هریکندی در صفحه ایسنتاگرامی خود اضافه کرده است: با توجه به دادخواست مالکین و به موجب حکم قضایی، رای به خلع ید و قلع و قمع بنای ساخته شده در این اراضی صادر شده بود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
گرگان- جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: تاکنون 88 فقره پرونده خلع ید اراضی ملی در گلستان به مساحت 215 هکتار با دستور قضایی از تصرف اشخاص خارج و به بیت المال بازگشتند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: در چهار ماه نخست سال 51 هکتار از اراضی ملی خراسان جنوبی خلع ید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۲۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
نوشهر- سرپرست منابع طبیعی مازندران - نوشهر گفت: طی چهار ماه اخیر 149 هکتار از اراضی ملی به ارزش 9 هزار میلیارد ریال از تصرف متجاوزان خلع ید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۶:۲۰    
رضا محمدی رئیس دادگاه عمومی بخش الموت شرقی، انتشار برخی اخبار در رسانه ها وشبکه های معاند مبنی بر خلع ید منازل و زمین های روستای پیج بن توسط دولت را تکذیب کرد و گفت: این پرونده حدود ده سال پیش با شکایت و دادخواهی تعدادی از اهالی روستای ورک علیه تعدادی از اهالی روستای پیچ بن تشکیل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس حوزه قضایی الموت شرقی گفت: حکم قطعی خلع ید مشاعی 8 واحد ملکی روستای پیچ بن در بخش الموت شرقی با دادخواهی اشخاص حقیقی اجرا شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۰:۵۳    
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از خلع ید و رفع تصرف 20 مترمربع به ارزش 400 میلیون ریال از اراضی ملی در شهرستان قوچان از چنگال متصرفان خبرداد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۰:۳۰    
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی گفت: در چهار ماه نخست امسال، 4 میلیون و 946 هزارو 638 مترمربع از زمین های ملی رفع تصرف و خلع ید شده است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۲۲:۱۴    
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی گفت : چهارمیلیون و 946 هزار و 638 مترمربع از اراضی ملی در چهار ماه نخست امسال رفع تصرف و خلع ید شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای کار آذرآب با اشاره به تبعات خصوصی سازی این شرکت بورسی گفت: رئیس جمهور دستور داده بانک کشاورزی از سهامداری خلع ید و سهام به شرکت های همسو واگذار شود .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۹:۱۴    
تهران - ایرانا- شرکت صنایع آذراب میزبان اولین نقطه حضور رئیس جمهور در بیست و نهمین سفر استانی دولت بود که در این راستا باتوجه به مدیریت ضعیف بانک کشاورزی به عنوان سهامدار این شرکت و انتقادات زیاد کارگران، سهامدار این شرکت خلع ید و برای واگذاری مجدد در دستور کار قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شرکت صنایع آذراب اراک، ذیل سیاست های کلی اصل 44 در سال 82 از مالکیت دولت خارج شد. پس از یک دهه فعالیت اعتراضات کارگران به حقوق و دستمزدشان به اوج خود رسید. پیرو این اعتراضات، سهامدار شرکت خلع ید و مالکیت شرکت به بانک کشاورزی سپرده شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - سال ها بود مشکل یکهزار و 200 کارگر معدن کرومیت در شهرستان منوجان استان کرمان حل که نمی شد، بهره بردار بخش خصوصی، برخلاف تعهداتی که در جلساتش با مدیران می داد، شرایط کار کارگران را سخت و سخت تر هم می کرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۶    
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از خلع ید و رفع تصرف یک میلیون و 621 هزار و یک متر مربع از اراضی ملی در سطح استان در سال 1400 خبر داد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۱:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
به دنبال سوء مدیریت و اعتراضات 1200 کارگر معدن منوجان که بزرگترین معدن کرومیت در خاورمیانه به شمار می رود، با دستور رییس جمهور در شورای عالی معادن کشور، بهره بردار این معدن خلع شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۵:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
رشت- استاندار گیلان خواستار تعیین تکلیف اراضی راکد شهرک های صنعتی و خلع ید آن از افراد فاقد صلاحیت لازم شد.
کرج رسا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۲:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
حسین فاضلی هریکندی با اشاره به مشکل ایجاد شده برای ثبت نام و تحصیل دانش آموزان دو مدرسه میثم تمار و پرورش در محمدشهر کرج گفت: پرونده های حقوقی این دو مدرسه مربوط به تصرف بخشی از زمین اشخاص توسط آموزش پرورش است که رای به خلع ید و قلع و قمع بنای ساخته شده در این اراضی صادر شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معدن کرومیت آسمینون جنوب کرمان، پیرو اعتراضات کارگران به قراردادهایشان از اوایل خرداد با تصمیم کارفرما تعطیل شد؛ پس از این خبر 29 تیر ماه با اعلام نماینده مردم کهنوج در مجلس، کارفرما این معدن خلع ید شد.
معدن نامه   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
استاندار در کهنوج بر خلق مزیت های جدید در حوزه گردشگری و ترانزیت تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان از خلع ید بهره بردار معدن کرومیت آسمینون شرکت فاریاب واقع در شهرستان منوجان با عنایت و دستور ویژه رییس جمهور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان نماینده مردم کهنوج، فاریاب، رودبارجنوب، قلعه گنج و منوجان در مجلس شورای اسلامی از تصویب خلع ید بهره بردار معدن کرومیت آسمینون منوجان خبر داد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از خلع ید و رفع تصرف 45 هزار و 964 متر مربع از اراضی ملی در شهرستان کاشمر خبر داد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۳:۵۵    
خلع ید متصرف چیست؟ توضیح قانونی خلع ید چیست ؟ خلع ید نوعی دعوای حقوقی می باشد که برای اموالی که غیر منقول هستند، صدق می کند؛ اموال غیر منقول در معنای کلی به اموالی گفته می شود که غیر قابل جابجایی می باشند(زمین، باغ، خانه و.. ...
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
بعد از گذشت حدود چهارسال، بالاخره هفت تپه هم در ادامه روند خلع ید و بازپس گیری از بخش خصوصی، به شرکت توسعه نیشکر واگذار و دولتی شد. غرض کوبیدن بر طبل شادانه نیست، اما تعیین تکلیف هفت تپه و بازگشت مالکیت آن به بخش دولتی ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۰۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پس از خلع ید مالک شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در مهرماه سال پیش این شرکت به صورت پیمانی به شرکت صنایع جانبی خوزستان واگذار و پس از عملکرد موفق 9 ماهه، با تصمیم سران قوا، سهام هفت تپه کاملا به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی منتقل شد.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سمیرم از رفع تصرف 11 هکتار اراضی ملی این شهرستان به ارزش یکهزار و 100 میلیارد ریال خبر داد.
پرسش   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
احیای شورایعالی با ورود جدی ذینفعان به حیطه ی مدیریت می تواند مشکلات صندوق ها در حوزه های متعدد از جمله حفظِ تعادل منابع و مصارف، خدمات رسانی به بیمه شدگان و مشکلات سرمایه گذاری را مرتفع سازد ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۴:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
آقایی با بیان اینکه دستگاه قضایی با قاطعیت با متصرفین بیت المال برخورد قانونی خواهد کرد، گفت: متصرفینی که قصد تصرف، ساخت و ساز و فروش اراضی ملی را داشته باشند به استناد ماده 11 قانون اراضی مستحدثات ساحلی به حبس و خلع ید محکوم خواهند شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۰۸:۵۳    
سرپرست اداره راه و شهرسازی میانه از اجرای حکم خلع ید و رفع تصرف اراضی ملی بمقدار 207828 مترمربع خبرداد .
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نایین خبر داد: با پیگیری های بعمل آمده ساختمان های دولتی شهر نایین به مساحت یک هکتار از دست متصرفان خارج شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۲۱:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- شهردار آذرشهر از خلع ید صدها هکتار از اراضی شهرک تیکان لو این شهر و بازگشت 230 میلیارد تومان به نفع مردم خبر داد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۲۳:۲۵   + ۲۱ سایت دیگر  
بولتن نیوز قصد دارد به صورت روزانه مهمترین تحولات بخش معدن و صنایع معدنی کشور را از طریق بولتن خبری به اطلاع مخاطبان خود برساند.
دنیای معدن   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن: رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: عدم فعالسازی پروژه های معدنی غیرفعال، خلع ید سرمایه گذاران را به دنبال داشته و سرمایه گذار جدید جذب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۰۹:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
در جلسه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی دادگستری کرمان مقرر شد، نسبت به خلع ید سرمایه گذارانی که اقدامات لازم برای فعالسازی پروژه معدنی را انجام نمی دهند، صورت گیرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ - ۱۹:۳۲    
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان از خلع ید زمین های شهرک صنعتی گلپایگان خبر داد و گفت: برنامه ریزی می کنیم تا در آینده ای نزدیک بیلان مالی شرکت ها توسط سایت به صاحبان صنایع اعلام شود.
زنگ خطر   ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری زنگ خطر/ مدیرعامل شرکت شهرک های استان اصفهان گفت: طی دو سال گذشته به برخی از افراد در شهرک های صنعتی گلپایگان زمین هایی واگذار شده است که اهلیت لازم را ندارند، زمین ها از آنها بازپس گیری خواهد شد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از خلع ید و رفع تصرف 2800 مترمربع به ارزش 140 میلیارد ریال از اراضی ملی در شهرستان طرقبه و شاندیز از چنگال متصرفان خبرداد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۱۴:۰۳    
سرپرست اداره راه و شهرسازی میانه از اجرای حکم خلع ید و رفع تصرف اراضی ملی خبرداد .
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از خلع ید و رفع تصرف 174 متر مربع از اراضی ملی در شهرستان مشهد از چنگال متصرفان خبرداد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از خلع ید و رفع تصرف اراضی ملی به مساحت حدود1500متر مربع در شهرستان نیشابورخبرداد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نصر: مدیر عامل نمایشگاه بین المللی تبریز گفت: بجای اینکه از نمایشگاه حمایت کنند می خواهند این محل را خلع ید کرده و تبریز را بدون نمایشگاه کنند، برخی تنگ نظری ها نمی خواهند تبریز پیشرفت کرده و ایران را فقط در تهران می بینند، چشم تنگی ها در تبریز زیاد است این معضل نیست مرض است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۰۸:۱۸    
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان بستان آباد از خلع ید و رفع تصرف اراضی ملی در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۰۹:۱۳    
با وجود اینکه خصوصی سازی، امری مثبت در جهت ارتقای تولید و اشتغال و کوچک سازی دولت به شمار می آید، اگر در روند واگذاری ها تشریفات قانونی رعایت نشود یا واگذاری به افراد غیر مجرب و کاربلد صورت بگیرد، باعث نابودی آن صنعت می شود و گاهی دستگاه قضاء حتی حکم به خلع ید مالک می دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۰:۳۴    
گرگان- شهمرادی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان گفت: 20 هکتار از زمین های شهرک و نواحی صنعتی خلع ید شده به این ترتیب آمادگی واگذاری به سرمایه گذار جدید را داریم.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
سال 1330 است. در این عکس اورل هریمن، دیپلمات ارشد آمریکایی در حاشیه پرونده خلع ید از شرکت نفت انگلیس در دیوان لاهه مشغول گفتگو با هیات مذاکره کننده ایرانی است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان گفت: 20 هکتار از اراضی شهرک های صنعتی گلستان خلع ید و به سرمایه گذاران جدید واگذار شد.
زاگرس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۶:۱۴    
پایگاه خبری معدن نیوز -تعطیلی معدن کرومیت آسمینون در جنوب کرمان در حالی به حدود 40 روز می رسد که مدیران متولی می گویند اقدام برای تغییر مدیریت و خلع ید برای حل اساسی مشکل، تصمیم استان است و فرآیندهای آن کلید خورده است.
معدن نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -تعطیلی معدن کرومیت آسمینون در جنوب کرمان در حالی به حدود 40 روز می رسد که مدیران متولی می گویند اقدام برای تغییر مدیریت و خلع ید برای حل اساسی مشکل، تصمیم استان است و فرآیندهای آن کلید خورده است.