جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۰:۵۵Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نخست وزیری»

خبرگزاری صدا و سیما   ۶ ساعت پیش    
خانم هیثر کارول هالت مسئول گروه رسیدگی به چگونگی مدیریت کووید در این کشور؛ خواهان در اختیار قرار گرفتن همه پیامک های خصوصی بوریس جانسون در زمان نخست وزیری اش شد تا نحوه مدیریت دولت وی در این باره را مشخص کند.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۱    
جدیدترین نتایج نظر سنجی توسط رسانه های رژیم صهیونیستی نشان می دهد که نفرت از بنیامین نتانیاهو و مخالفت با ادامه نخست وزیری او در سرزمین های اشغالی افزایش یافته است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۲۴    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: به دلیل این دو گناه، انگلیسی ها از او نفرت داشتند. نخستین کار مصدق در مقام نخست وزیری این بود که به جهان اطمینان دهد ملی کردن، به شکلی منظم و مسئولانه پیش خواهد رفت و اینکه او انقلابی وحشی ای نیست که مایل باشد صنعت نفت را به بن بست بکشاند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی به نیابت از موساد، مرگ یکی از افسران بازنشسته موساد در حادثه واژگونی قایق تفریحی در ایتالیا را تایید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
آخرین نظرسنجی اسرائیلی نشان می دهد که بیشتر اسرائیلی ها معتقدند وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی نسبت به بنیامین نتانیاهو برای پست نخست وزیری مناسب تر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۰۰    
معاون سیاسی و سرپرست نخست وزیری حکومت افغانستان در دیدار با هیئتی از اهل تشیع اظهارداشت که توسعه متوازن را برای همه افغان ها فراهم می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
نخست وزیر ژاپن پس از رسوایی برگزاری یک مهمانی توسط پسرش در یک محل دولتی در اواخر 2022 ، او را از پست دستیار نخست وزیری ژاپن عزل کرد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۲۵    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: در پی توصیۀ سفارت انگلیس، شاه به جای مصدق، سیدضیاءالدین طباطبایی را به مجلس معرفی کرد: مردی که در سال 1921 به پدرش کمک کرده بود به قدرت برسد و به مدت سی سال به عنوان کارچاق کن و خادم منافع انگلیس شهرت یافته بود ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
پیش تر، مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی و سرپرست نخست وزیری طالبان بر لزوم روابط حسنه با کشورهای همسایه از جمله ایران تاکید کرد. بر اساس اعلام ارگ، سرپرست نخست وزیری طالبان با ملا عبداللطیف منصور وزیر آب و انرژی طالبان دیدار و در خصوص حقآبه جهوری اسلامی ایران گفت وگو کرد.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
دفتر مطبوعاتی نخست وزیر حکومت افغانستان اعلام کرد داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران بخشی از سیاست کابل است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گروهی معترض جمعه مقابل دفتر نخست وزیری ژاپن در توکیو تجمع کردند تا از دولت بخواهند طرح تخلیه فاضلاب آلوده به مواد هسته ای از نیروگاه فوکوشیما به دریا را لغو کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
اردوغان برای سومین بار در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه پیروز شد و آن را به سه دوره نخست وزیری خود از سال 2003 تا 2014 اضافه کرد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۲۰    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: در بهار 1951، محمد مصدق به قول یکی از زندگی نامه نویسانش، آن قدر محبوب بود که حتی نمی توانست در خیابان قدم بزند بی آنکه طرفدارانش به دورش جمع نشوند . مقام نخست وزیری در کف او بود؛ اما شاه خود را زیر فشار سنگین انگلیس یافت که این منصب را به وی ندهد.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از دلگرم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور جنجالی و نامدار کشور ترکیه است. رجب طیب اردوغان در شهر استانبول متولد شد. وی فعالیت سیاسی خود را با سمت شهرداری استانبول شروع نمود و عاقبت به سمت نخست وزیری نایل شد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست نخست وزیری طالبان با تاکید بر داشتن روابط خوب و مثبت افغانستان با همسایگان به ویژه ایران، از ضرورت اجرای توافقنامه هیرمند میان تهران و کابل سخن گفت.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۱:۰۹    
بسیاری در ایتالیا بر این باورند که حمله پلیس به یک زن تراجنسیتی در شهر میلان، نتیجه لفاظی هایی است که از سوی دولت جورجا ملونی بارها علیه دگرباشان جنسی مطرح شده است، نخست وزیری که در زمان انتخابات فریاد زد: من یک زن هستم، من یک مادر هستم، من مسیحی هستم ...
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
اسرائیل هم اکنون برای حمله به ایران نه بمب مورد نیاز برای نفوذ به تاسیسات هسته ای زیر زمینی را دارد و نه سکویی که بتواند این بمب را روی آن سوار کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست نخست وزیری طالبان با تکرار اینکه هیئت حاکمه افغانستان فراگیر است، اظهارداشت بازگشت سیاسیون سابق به ساختار حکومت، سبب فساد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۴۵    
پلیس انگلیس بعد از حادثه برخورد یک دستگاه خودرو به در ورودی ساختمان نخست وزیری در خیابان داونینگ تدابیر امنیتی را در این منطقه تشدید کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۵:۵۸    
جدیدترین نتایج نظر سنجی توسط رسانه های رژیم صهیونیستی نشان می دهد که نفرت از بنیامین نتانیاهو و مخالفت با ادامه نخست وزیری او در سرزمین های اشغالی به شدت افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۰:۴۹    
دفتر نخست وزیری ارمنستان از سفر نخست وزیر این کشور به مسکو برای دیدار با روسای جمهور روسیه و جمهوری آذربایجان و شرکت در نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا خبر داد.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۰۰    
رسانه های افغانستان گزارش دادند که مولوی عبدالکبیر به فرمان ملا هیبت الله آخوندزاده، به عنوان نخست وزیر طالبان انتخاب شد و ملا محمد حسن آخوند، به دلیل بیماری از نخست وزیری کناره گیری کرد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
شفقنا- رزمایش نیروی هوایی عراق امروز سه شنبه با حضور محمد شیاع السودانی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برگزار شد. به گزارش شفقنا از میدل ایست، براساس بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، وی از نمایشگاه جنگنده های عراق بازدید و با شماری از افسران و کادر نیروی هوایی عراق دیدار کرد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۰:۳۵    
جو والن/ تحلیلگر The Diplomat پاکستان، پنجمین کشور پرجمعیت جهان، با ناآرامی های سیاسی بیگانه نیست. در تاریخ این کشور هیچ نخست وزیری هرگز دوران تصدی خود را به طور کامل به پایان نرسانده است؛ اما پیش از این ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۰:۱۷    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: انگلیسی ها با درک اینکه ابر های طوفانی ملی گرایی متراکم شده اند، به شاه پیشنهاد کردند که مردی قوی، یعنی ژنرال حاجیعلی رزم آر، ا رئیس ستاد مشترک نیرو های مسلح را به نخست وزیری منصوب کند تا قرارداد را از طریق مجلس هدایت کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
گزارش ها حاکی از آن است که اعتراضات علیه کابینه راست افراطی رژیم صهیونیستی به نخست وزیری بنیامین نتانیاهو در سرزمین های اشغالی ادامه دارد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۲۱    
شفقنا- محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق در حاشیه سفر خود به عربستان سعودی برای شرکت در نشست سران اتحادیه عرب در جده، مراسم حج عمره را نیز به جای آورد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
بایدن در جلسه با مقامات ژاپن و در حاشیه اجلاس گروه G7، در حالی از رئیس جمهور ژاپن تشکر کرد که در ژاپن مقام نخست وزیری وجود دارد!
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رسانه های افغانستان گزارش دادند که مولوی عبدالکبیر به فرمان ملا هبت الله آخوندزاده، به عنوان نخست وزیر طالبان انتخاب شد و ملا محمد حسن آخوند، به دلیل بیماری از مسند نخست وزیری کناره گیری کرد.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۲:۰۷   + ۳۷ سایت دیگر  
ملا محمد حسن آخوند، به دلیل بیماری از نخست وزیری کنار رفت و مولوی عبدالکبیر جایگزین وی شد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جماران، وضعیت مالی بوریس جانسون از زمانی که از مقام نخست وزیری انگلیس استعفا کرد، متحول شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: سخنگوی مجلس نمایندگان لیبی در بیانیه ای بدون اشاره به علت برکناری باشاغا اعلام کرد که مجلس نمایندگان با اکثریت آرا به برکناری نخست وزیری فتحی باشاغا و ارجاع وی برای تحقیق و تفحص رأی داد
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- نخست وزیر عراق در دیدار هیئت قطری بر گشودگی درهای اقتصاد عراق به روی منطقه و جهان تاکید کرد. به گزارش شفقنا به نقل از میدل ایست، طبق بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
وضعیت مالی جانسون از زمانی که از مقام نخست وزیری استعفا کرد، متحول شده است. او به لطف سخنرانی در محافل مختلف در آمریکا، هند و سنگاپور درآمد هنگفتی را کسب کرده است. نامبرده همچنین فقط بابت نوشتن خاطراتش 510 هزار پوند دریافت کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل پاکستان با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی در ماه اکتبر در این کشور همسایه ایران اظهار کرد: با توجه به تحولات اخیر در پاکستان و مسائلی که برای "عمران خان "پیش آمده این احتمال وجود دارد که ارتش پاکستان به طور غیر مستقیم مانع از این شود که این سیاستمدار بار دیگر بتواند به مسند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
حامیان "بوریس جانسون"، نخست وزیر اسبق انگلیس در حالی که "ریشی سوناک" این روزها شرایط خوبی در نظر سنجی ها ندارد تلاش هایی را برای بازگرداندن مهره محبوب خود به جایگاه قدرت آغاز کرده اند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با آغاز شمارش معکوس برای انتخابات ترکیه، گمانه زنی ها درباره برکناری مرد همیشه رئیس جمهور که با حذف قانون نخست وزیری در ترکیه لقب سلطان اردوغان گرفت، رو به افزایش است.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۳۷    
در اردیبهشت ماه 1332 دکتر مصدق، شاه را وادار کرد که امور املاک پهلوی را به دولت واگذار کند. هنگامی که دکتر مصدق به نخست وزیری رسید، این مصوبه همچنان جریان داشت ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۹:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مارین 37 ساله وقتی در سال 2019 نخست وزیر شد، تبدیل به جوان ترین نخست وز یر در جهان شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۰    
پس ازروی کارآمدن دولت نتانیاهواعتراضات بی سابقه خیابانی صهیونیست ها به دلیل اختلافات سیاسی ،مذهبی ونژادی بین احزاب صهیونیست شکل گرفت که مقامات رژیم صهیونیستی تلاش کردند تا با لاپوشانی و سانسور ریشه وعامل اصلی این اعتراضات را به طرح اصلاحات قضایی نتانیاهو محدود و ارتباط بدهند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۳۴   + ۱۹ سایت دیگر  
بعد از عمران خان، سه تن از اعضای ارشد حزب او از جمله شاه محمود قریشی وزیر خارجه سابق پاکستان بازداشت شدند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۸:۵۹    
شفقنا- مقامات پاکستانی امروز پنجشنبه یکی از رهبران ارشد حزب عمران خان، نخست وزیر سابق را دستگیر کردند به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، شاه محمود قریشی که در چهار سال نخست وزیری عمران خان به عنوان وزیر امور خارجه در کابینه عمران خان خدمت می کرد، بازداشت شد ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۵:۳۴    
همزمان با تداوم آشوب در پاکستان و بازداشت صد ها نفر از طرفداران عمران خان، وی در دادگاه به فروش غیرقانونی هدایای دولتی در دوران نخست وزیری خود متهم شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۵:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
دولت محلی ایالت پنجاب پاکستان برای کنترل وضعیت و کاهش ناآرامی های ناشی از دستگیری عمران خان نخست وزیری سابق این کشور ارتش را فراخواند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
قطار انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در حال رسیدن به ایستگاه آخر است و رقابت اصلی بین رجب طیب اردوغان رئیس جمهور فعلی ترکیه و کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خواه خلق (اپوزیسیون دولت) است ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۹:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
دولت عمران خان را متهم به فروش غیرقانونی هدایای دولتی می کند که در دوران نخست وزیری اش توسط مقامات خارجی به او داده شده است، اما خان می گوید که این پرونده ها با انگیزه سیاسی و با هدف جلوگیری از بازگشت او به قدرت است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه به نقل اسپوتنیک، رسانه های پاکستان با انتشار تصاویری از بازداشت عمران خان ، نخست وزیر سابق این کشور خبر دادند. این سیاستمدار متهم به فروش هدایایی از رهبران خارجی است که در سال های نخست وزیری به او داده شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ترکیه فعلاً با نظام ریاستی اداره می شود و رئیس جمهور همه کاره است. اما مخالفین اردوغان وعده داده اند؛ اگر پیروز شوند، با برگزاری یک همه پرسی، باز هم پست نخست وزیری به صحنه باز می گردد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
کانال 12 رژیم صهیونیستی یکشنبه شب با انتشار نظرسنجی اعلام کرد که شرکت کنندگان در یک نظرسنجی، بنی گانتس وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی را مناسب تر از بنیامین نتانیاهو برای پست نخست وزیری می دانند.