یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۶:۵۱Oct 2020 25

جدیدترین‌های «دیوان بین المللی دادگستری»

خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مدرس دانشگاه و پژوهشگر حقوق درباره تحریم های دارویی گفت قوه مجریه باید نقش فعال تری در بین الملل داشته باشد و دیوان بین المللی دادگستری است که خوشبختانه در این موضوع خود را صالح دانست و تحریم دارو و مواد غذایی را غیرممکن برشمرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نمایندگان ایران در دومین مرحله رسیدگی به پرونده شکایت جمهوری اسلامی ایران از آمریکا نزد دیوان بین المللی دادگستری به خاطر نقض معاهده مودت 1955 از سوی واشنگتن، ضمن تاکید بر لزوم حفظ حقوق ملت ایران در برابر تحریم های غیرقانونی آمریکا، دفاعیات محکم، متقن و مستدلی در این راستا ارائه دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۷:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نماینده ایران در پرونده نقض معاهده 1955 میان ایران وآمریکا با تاکید بر اینکه تحریم های ایالات متحده علیه دولت های ثالث نبوده بلکه مشخصا زندگی روزمره مردم ایران را هدف قرار داده از دیوان بین المللی دادگستری خواست تا صلاحیت خود را در این پرونده احراز نموده و وارد رسیدگی ماهوی به پرونده ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۷    
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از یک منبع در وزارت خارجه این کشور تأکید کرد، دولت هلند که نقش یک وابسته حقیر به آمریکا را به خود گرفته، بار دیگر اصرار دارد از دیوان بین المللی دادگستری در لاهه در راستای برنامه های سیاسی رئیس آمریکایی خود و به عنوان سکویی برای پرش از سازمان ملل و قوانین بین ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری نشست شورای حکام آژانس، جلسات استماع دیوان بین المللی دادگستری در رابطه با پرونده شکایت ایران از آمریکا، احضار سفیر آلمان در تهران به وزارت خارجه و امضای توافق سازش در واشنگتن از جمله تحولات هفته گذشته در حوزه سیاست خارجی بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۲    
کتاب دیوان بین المللی دادگستری را بهتر بشناسیم نوشته محمدمهدی سیدناصری منتشر شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۹   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت آمریکا مدعی است که به دلایلی دیوان صلاحیت رسیدگی ندارد، در صورتی که ممکن است یک موضوع در دو یا چند مرجع بین المللی قضایی یا شبه قضایی قابلیت رسیدگی داشته باشد بنابراین ما معتقدیم که چنین منافاتی وجود ندارد و این ایراد را وارد نمی دانیم. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۷:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه خراسان: این روزها کلاف روابط بین الملل با محوریت ایران پیچیده تر از هر زمان دیگری شده و جمهوری اسلامی همزمان در چند جبهه با ترفندها و رفتار خصمانه آمریکا در حال مبارزه است ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۷    
جلسه عمومی دیوان بین المللی دادگستری عصر دیروز به وقت ایران از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد. در این جلسه اعتراضات اولیه مطرح شده از سوی ایالات متحده آمریکا در پرونده مربوط به ادعای ایران مبنی بر نقض عهدنامه مودت سال1955، روابط اقتصادی و حقوق کنسولی میان ایران و ایالات متحده شنیده شد. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۲:۴۰    
وکلای ایران در دیوان بین المللی دادگستری تصریح کردند آمریکا با اعمال تحریم علیه ایران بعد از خروج از برجام عهدنامه مودت را نقض کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده ایران در دیوان بین المللی دادگستری تصریح کرد که اقدامات ضدایرانی و تحریم های ایالات متحده علیه ایران، نقض آشکار عهدنامه مودت محسوب می شوند.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
وکلای ایران در دیوان بین المللی دادگستری تصریح کردند آمریکا با اعمال تحریم علیه ایران بعد از خروج از برجام عهدنامه مودت را نقض کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۸:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا – دومین جلسه استماع از مرحله جدید رسیدگی به پرونده شکایت جمهوری اسلامی ایران از آمریکا نزد دیوان بین المللی دادگستری لاهه بخاطر نقض معاهده مودت سال 1955 از سوی واشنگتن، عصر چهارشنبه آغاز شد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۸:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
دومین جلسه استماع در دیوان بین المللی دادگستری برای بررسی صلاحیت این دادگاه جهت رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا بابت نقض عهدنامه مودت آغاز شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۷:۳۰    
جلسه استماع دیوان بین المللی دادگستری برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
با آغاز بررسی شکایت ایران از آمریکا در خصوص عهدنامه مودت ، واشنگتن فشار خود بر دیوان بین المللی دادگستری لاهه را افزایش داده تا این شکایتنامه را رد کند.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۰:۳۹   + ۲۳ سایت دیگر  
ایسنا: به نقل از اردوپوینت، دادستان آمریکا روز دوشنبه(24 شهریور) در جلسه استماع دیوان بین المللی دادگستری در خصوص صلاحیت این دادگاه برای بررسی شکایت ایران از آمریکا، گفت: در این جلسه استماع، وظیفه مان این است که دلایل لزوم رد شدن شکایت ایران در این مرحله ابتدایی را عنوان کنیم ...
وکلای دولت آمریکا از قضات دیوان لاهه خواستند شکایت ایران از آمریکا بر اساس عهدنامه مودت را رد کند.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
پس از خروج یک جانبه آمریکا از توافق تاریخی موسوم به برجام با ایران در سال 2018 که با تصمیم رئیس جمهور ترامپ انجام گرفت، تهران شکایت خود علیه واشینگتن را به دیوان بین المللی دادگستری لاهه ارجاع داده است ...
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
دور جدید رسیدگی به پرونده شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری از امروز، دوشنبه 14 سپتامبر در شهر لاهه هلند آغاز شد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رویترز گزارش داد، وکلای آمریکا قصد دارند صلاحیت دیوان بین المللی دادگستری یا همان دادگاه لاهه که عالی ترین دادگاه سازمان ملل برای حل اختلافات بین کشورهاست و احکام آن لازم الاجراست را برای رسیدگی به پرونده شکایت ایران علیه آمریکا در اعمال تحریم های یک جانبه علیه تهران به چالش بکشند و آن را رد کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۷:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که وکلای آمریکا روز دوشنبه تلاش خواهند کرد تا صلاحیت عالی ترین دادگاه سازمان ملل برای بررسی پرونده مطرح شده توسط ایران به منظور برداشته شدن تحریم های واشنگتن علیه تهران را رد کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۵۰    
وکلای آمریکا قصد دارند امروز صلاحیت بالاترین دادگاه سازمان ملل را برای رسیدگی به شکایت ایران درباره لغو تحریم های واشنگتن علیه تهران رد کنند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل تازه ترین ها، خبرگزاری انگلیسی رویترز گزارش داد که وکلای ایالات متحده امروز (دوشنبه) احتمالا صلاحیت قضایی عالی ترین دیوان سازمان ملل برای بررسی شکایت ایران درباره لزوم لغو تحریم های آمریکا را رد می کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
یک خبرگزاری انگلیسی می گوید وکلای آمریکایی قصد دارند امروز صلاحیت دیوان بین المللی دادگستری برای رسیدگی به شکایت ایران درباره تحریم ها را به چالش بکشند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۳۵    
تهران- ایرنا- جلسات رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری لاهه در حالی از امروز دوشنبه آغاز می شود که پیشتر قضات این دیوان به محکومیت تحریم های آمریکا رای داده بودند. به باور ناظران با تکرار این رای، دونالد ترامپ شکستی مجدد را در آستانه انتخابات متحمل خواهد شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - پس از اینکه دونالد ترامپ در سال 2018 آمریکا را از توافق هسته ای خارج کرد، تهران، واشنگتن را در همان سال به دیوان بین المللی دادگستری، لاهه، کشاند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دیوان بین المللی دادگستری لاهه در ادامه رسیدگی به پرونده شکایت جمهوری اسلامی ایران از آمریکا بخاطر نقض معاهده مودت سال 1955، از امروز(24 شهریور 1399) فاز جدید روند رسیدگی ها را آغاز می کند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۳:۴۷   + ۲۲ سایت دیگر  
شفقنا- دیوان بین المللی دادگستری خبر داد که در ادامه روند رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا به اتهام نقض پیمان مودت، مخالفت مقدماتی واشنگتن با شکایت یاد شده از فردا (دوشنبه 24 شهریور) بررسی خواهد شد ...
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۰:۵۳   + ۳۲ سایت دیگر  
جلسات استماع صلاحیت دیوان لاهه در پرونده شکایت ایران علیه آمریکا در نقض عهدنامه مودت از فردا دوشنبه آغاز می شود.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۷:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- نیکوس آناستاسیادس رئیس جمهوری قبرس تهدید کرد که علیه ترکیه به دیوان بین المللی دادگستری شکایت خواهد کرد. به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۶:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همانگونه که مستحضر هستید با خروج دولت آمریکا از برجام و نقض یکجانبه و آشکار قوانین بین المللی، بی اعتنایی صریح به دستور موقت دیوان بین المللی دادگستری در امتناع از ادامه تحریم ها و اعمال سخت ترین تحریم های تاریخ معاصر علیه کشورمان و با مسدود سازی دسترسی ایران به کانال های ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۴۸    
48 پرسش و پاسخ درباره دیوان بین المللی دادگستری به انضمام متن اساسنامه دیوان بین المللی دادگستری نوشته محمدمهدی سیدناصری منتشر شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۲۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری دانشجو، دیوان بین المللی دادگستری روز پنجشنبه تاریخ برگزاری جلسات استماع علنی برای رسیدگی به اعتراضات آمریکا در پرونده نقض ادعایی عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی میان ایران و آمریکا (جمهوری اسلامی ایران در برابر ایالات متحده آمریکا) را اعلام کرد. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۲۳:۰۶    
به گزارش خبرگزاری مهر ، دیوان بین المللی دادگستری روز پنجشنبه تاریخ برگزاری جلسات استماع علنی برای رسیدگی به اعتراضات آمریکا در پرونده نقض ادعایی عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی میان ایران و آمریکا (جمهوری اسلامی ایران در برابر ایالات متحده آمریکا) را اعلام کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
دیوان بین المللی دادگستری تاریخ رسیدگی به اعتراض آمریکا در پرونده شکایت ایران از این کشور را اعلام کرد.
دیوان بین المللی دادگستری به عنوان رکن قضائی اصلی سازمان ملل متحد تاریخ رسیدگی به اعتراض آمریکا در پرونده شکایت ایران از این کشور بابت نقض عهد مودت را اعلام کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دومین جلسه رسیدگی به شکایت مطرح شده از سوی کشور قطر علیه امارات به اتهام نقض توافق رفع تبعیض نژادی عصر چهارشنبه در دادگاه لاهه برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۲۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
امروز دوشنبه، جلسات دیوان بین المللی دادگستری درباره اعتراضات بین المللی که امارات علیه قطر در پرونده اجرای توافقنامه بین المللی قضایی در مورد تبعیض نژادی ارائه کرده، برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مجلس یازدهم بر لزوم شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) و دیوان بین المللی دادگستری (لاهه) در خصوص تحریم قطعات هواپیما تأکید کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۷:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مجلس یازدهم بر لزوم شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی هوانوردی و دیوان بین المللی دادگستری (لاهه) تأکید کرد و گفت: می توان پرونده تحریم قطعا و تجهیزات هواپیما را مورد پیگیری قرار داد، زیرا این اقدام غیرانسانی آمریکا، جان مسافران را در خطر می اندازد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۲۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
جلسات استماع صلاحیت دیوان بین المللی دادگستری درباره شکایت ایران از آمریکا شهریور برگزار می شود.
جلسات استماع صلاحیت دیوان لاهه در پرونده شکایت ایران علیه آمریکا در نقض عهدنامه مودت شهریور ماه برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۲۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
جلسات دیوان بین المللی دادگستری درباره شکایت ایران از آمریکا از دوشنبه هفته جاری به مدت یک هفته برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - متخصص حقوق کیفری بین المللی تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان را مغایر با کنوانسیون های بین المللی ناظر بر مقررات هواپیمایی کشورها نظیر مونترال و شیکاگو دانست و گفت ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۷:۵۷   + ۲۱ سایت دیگر  
در حکم روز دوشنبه محمود واعظی خطاب به حمیدرضا علومی یزدی آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجربیات ارزنده جناب عالی، به موجب این حکم به عنوان رییس مرکز امور حقوقی بین المللی منصوب می شوید. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۶:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- استاد حقوق بین الملل دانشگاه تهران تاکید کرد: ایران می تواند به خاطر ایجاد مزاحمت جنگنده های آمریکایی برای هواپیمایی مسافری ماهان، در دیوان بین المللی دادگستری شکایت کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۰۶:۵۴    
کره جنوبی که به دلیل بلوکه کردن دارایی هایی ایران، در معرض شکایت در دیوان بین المللی دادگستری قرار گرفته، دیروز سفیر ایران را به وزارت خارجه خود احضار و به تصمیم ایران اعتراض کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۱۵:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر سابق قطر در توییتی به حکم دیوان بین المللی دادگستری به نفع قطر در پرونده بستن حریم هوایی چهار کشور عربی به روی این کشور واکنش نشان داد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۴:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس این گزارش، دیوان بین المللی دادگستری امروز سه شنبه در موضوع تحریم هوایی از سوی چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر علیه قطر به نفع دوحه رأی داد. این دیوان با اجماع، اعتراض چهار کشور تحریم کننده قطر را رد کرد. ...