دوشنبه ۱۴ اسفندساعت ۱۶:۱۵Mar 2024 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دیوان بین المللی دادگستری»

میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۰۸:۵۴    
نگاهی به اقدام های رژیم صهیونیستی در غزه طی یک ماه گذشته، نشان دهنده نقض کامل اقدام های موقت شش گانه صادر شده در رای اولیه دیوان بین المللی دادگستری است.
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
دیوان بین المللی دادگستری در پی آغاز دور جدید جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه به کانون بحث های جدی در موضوع فلسطین تبدیل شده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۹:۰۳    
شفقنا- کشور نیکاراگوئه به خاطر آنچه حمایت همه جانبه آلمان از رژیم اسرائیل نامید، از این کشور به دیوان بین المللی دادگستری شکایت برد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۲۳:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
دولت نیکاراگوئه با ارسال نامه ای رسمی به دیوان بین المللی دادگستری از آلمان به دلیل حمایت مالی و تسلیحاتی از اسراییل در ارتکاب نسل کشی در نوار غزه شکایت کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۲۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نیکاراگوئه روز جمعه از آلمان به دلیل حمایت مالی و نظامی از رژیم صهیونیستی، قطع کمک های مالی به آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) و تسهیل نسل کشی در دیوان بین المللی دادگستری شکایت کرد.
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۲۲:۵۵    
نیکاراگوئه از آلمان به علت کمک های مالی و نظامی که به رژیم صهیونیستی داشته، در دیوان بین المللی دادگستری شکایت خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۲۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
نیکاراگوئه از دیوان بین المللی دادگستری خواسته که آلمان را به دلیل ناکامی در جلوگیری از نسل کشی در نوار غزه محکوم کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه آلمان بحران انسانی و آمار بالای تلفات غیرنظامیان در غزه را غیرقابل توصیف خواند و بر لزوم اجرای دستورات دیوان بین المللی دادگستری درباره جلوگیری از وقوع نسل کشی در این باریکه تاکید کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: رژیم اشغالگر هیچ اهمیتی به دیوان بین المللی دادگستری نمی دهد و به حمایت های نامحدود آمریکا تکیه دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۶:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
ایرنا : حماس در واکنش به شهادت و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان در غزه، از دیوان بین المللی دادگستری و دیوان بین المللی کیفری درخواست کرد تا برای پاسخگو کردن اسرائیل اقدام کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- جنبش حماس در واکنش به شهادت و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان در غزه، از دیوان بین المللی دادگستری و دیوان بین المللی کیفری خواست تا برای پاسخگو کردن رژیم صهیونیستی اقدام کنند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
حسین ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در حاشیه شرکت در جلسه دیوان بین المللی دادگستری لاهه در خصوص اشغال سرزمین فلسطین با هانکه برونس اسلات، وزیر امور خارجه پادشاهی هلند دیدار و گفت وگو کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شبکه خبری الجزیره در مطلبی نوشت: یک ماه پس از دستور دادگاه لاهه به رژیم صهیونیستی بر اتخاذ تدابیر جلوگیری از نسل کشی، حداقل 3523 فلسطینی در غزه توسط رژیم غاصب کشته شده اند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۵:۴۲    
دولت آفریقای جنوبی بر پیگیری اجرای حکم دیوان بین المللی دادگستری علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دولت آفریقای جنوبی از تماس خود با دیوان بین المللی دادگستری برای ابراز نگرانی از تن ندادن رژیم اسرائیل به حکم اولیه این دادگاه درخصوص لزوم ممانعت از نسل کشی در نوار غزه و آماده شدن برای ارایه مدارک خود در این زمینه خبر داد.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که جامعه بین المللی چند دهه اشغالگری اسرائیل علیه فلسطینیان را در دیوان بین المللی دادگستری محکوم کرد، آمریکا، متحد بی چون و چرای صهیونیست ها و تعداد انگشت شماری کشور دیگر در لاهه نماینده شیطان بودند.
تقریب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر امور خارجه ترکیه پس از ارائه نظر مشورتی خود در دیوان بین المللی دادگستری در لاهه به خبرنگار آناتولی گفت که هیچ قانونی وجود ندارد که اسرائیل آن را نقض نکرده باشد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
با اتمام جلسات استماع دیوان بین المللی دادگستری درباره پیامدهای اشغالگری اسرائیل، این دادگاه باید نظر خود را درباره این موضوع اعلام کند.
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۵۷    
میزان کمک های بشردوستانه وارد شده به غزه در یک ماه گذشته و پس از اعلام حکم دیوان بین المللی دادگستری به نصف رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
با گذشت یک ماه از حکم اولیه دیوان بین المللی دادگستری درباره جنایات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، این رژیم وحشی گری خود ضد غیرنظامیان در غزه را نه تنها متوقف نکرده بلکه به شدت آن هم افزوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) جلسات شش روزه خود را درباره اشغال سرزمین های فلسطینی توسط اسرائیل از سال1967 به پایان رساند. مارشال موبامبه موچنده معاون دادستان کل از زامبیا می گوید که کشورش حقوق مسلم مردم فلسطین در تعیین سرنوشت خود و همچنین نیازهای امنیتی مشروع مردم اسرائیل را به ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۲:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در لاهه، مقر دیوان بین المللی دادگستری از جامعه جهانی خواست با توقف فوری فروش تسلیحات به اسراییل از نسل کشی این رژیم ضد فلسطینیان جلوگیری کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ترکیه در جلسه امروز دیوان بین المللی دادگستری با تاکید بر حق داشتن کشوری مستقل برای ملت فلسطین اعلام کرد که در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی دست بسته نخواهند ماند، نماینده اتحادیه آفریقا نیز تاکید کرد که فرار رژیم صهیونیستی از مجازات باید متوقف شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
دیده بان حقوق بشر اعلام کرد رژیم صهیونیستی حتی به یک مورد از موارد ذکر شده در حکم دیوان بین المللی دادگستری عمل نکرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
دیده بان حقوق بشر، رژیم صهیونیستی را به ممانعت از کمک رسانی به غزه با نقض حکم دیوان بین المللی دادگستری متهم کرد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۴۴    
شفقنا- جلسه دیگری برای رسیدگی به اشغالگری اسرائیل علیه مردم فلسطین در دیوان بین المللی دادگستری در لاهه هلند در جریان است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد بر لزوم محدود کردن صادرات سلاح از کشورهای غربی به سرزمین های اشغالی تاکید کرده و گفتند که رژیم صهیونیستی به خواسته های دیوان بین المللی دادگستری درباره نوار غزه تن نداده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ناظر حقوق بشر اروپا - مدیترانه موسوم به یورومِد از اعضای دیوان بین المللی دادگستری می خواهد که همه روابط خود را با اسرائیل به خاطر نسل کشی قطع کنند.
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
آفریقای جنوبی در ادامه تلاش هایش برای حمایت از ملت فلسطین و توقف جنگ در غزه، خواستار شهادت کشورهای مختلف جهان علیه رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
نماینده سوئیس در دیوان بین المللی دادگستری با اشاره به اینکه راه حل عادلانه و بلندمدت مساله فلسطین تنها با اجرای قوانین بین المللی ممکن است، تاکید کرد که ملت فلسطین از حق تعیین سرنوشت برخوردار است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه از کشورهای عضو دیوان بین المللی دادگستری خواست تمام روابط خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند.
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۰۲    
مهلت دیوان بین المللی دادگستری برای ارائه گزارش رژیم صهیونیستی درباره اجرای دستورهای عالی ترین نهاد قضایی سازمان ملل روبه پایان است، اما این رژیم با نادیده گرفتن این رای، آپارتاید بهداشتی خود را علیه فلسطینی ها تسهیل می کند.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۵۷    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین راجا ناصر عباس جعفری گفت: دولت متجاوز صهیونیستی از تصمیم دیوان بین المللی دادگستری سرپیچی کرده است. و برای نهادها و قوانین بین المللی هیچ ارزشی قائل نیست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس نمایندگی دائم سوریه در اتحادیه اروپا جمعه در جلسه علنی دیوان بین المللی دادگستری در لاهه گفت که ثبات در خاورمیانه مستلزم پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۲۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
اسلام آباد- ایرنا- رئیس هیات پاکستان در جلسه علنی دیوان بین المللی دادگستری اشغالگری رژیم صهیونیستی را مانع اعمال حق تعیین سرنوشت فلسطینیان دانست و از دادگاه لاهه خواست تا مطابق با وظایف قضایی خود جلوی اقدامات سیستماتیک آپارتاید صهیونیست ها را بگیرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۲۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه اعلام کرد از زمان صدور حکم دیوان بین المللی دادگستری تاکنون 3847 فلسطینی به شهادت رسیده اند که 1306 تن از آنها کودک و 807 تن زن بوده اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۲۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا– نماینده عمان در دیوان بین المللی دادگستری با اشاره به اینکه فلسطینی ها از 75 سال پیش تاکنون زیر سلطه و سرکوب اشغالگران زندگی می کنند تأکید کرد: اسرائیل ترکیب جمعیتی سرزمین های اشغالی را تغییر می دهد و لازم است دیوان، درباره نقض حق تعیین سرنوشت فلسطینی ها حکم صادر کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۷:۴۰    
جلسه استماع دیوان بین المللی دادگستری در لاهه برای بررسی وضع وخیم مردم مظلوم غزه با حضور نمایندگان کشور های مختلف برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۶    
شفقنا- نماینده نروژ در دیوان بین المللی دادگستری در لاهه امروز(جمعه) دیوار جدایی نژادی (دیوار حائل) نقض قوانین بین المللی است و تحقق راه حل دو دولتی را دشوار می کند. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، جنبش حماس در بیانیه ای اعلام کرد: ادامه حملات جنایتکارانه دشمن صهیونیستی به منازل شهروندان در نوار غزه که آخرین آن حمله وحشیانه به یک منطقه مسکونی در شهر دیرالبلح بود و منجر به شهادت حدود 40 زن و کودک و غیرنظامی در منازلشان شد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: علی الظفیری در نشست امروز دیوان بین المللی دادگستری برای بررسی اشغالگری اسرائیل در فلسطین، در میانه سخنان خود در خصوص جنایات اشغالگران در غزه به شدت متأثر شد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۸:۰۲    
نماینده جمهوری اسلامی ایران در دیوان بین المللی دادگستری اعلام کرد، راه حل بحران فلسطین، اجرای همه پرسی با مشارکت همه فلسطینیان است.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۷:۱۵    
معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جلسه دیوان بین المللی دادگستری با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در باریکه غزه گفت، رژیم صهیونیستی حقوق اولیه فلسطینیان در دسترسی به آب و غذا را نقض می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - وزیر امور خارجه و مهاجران اردن گفت که رژیم صهیونیستی بر خلاف تدابیری که دیوان بین المللی دادگستری دستور داده است به جنایات خود علیه فلسطینیان ادامه می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۵۸   + ۲۰ سایت دیگر  
بیانیه شفاهی جمهوری اسلامی ایران در رسیدگی مشورتی به پیامدهای حقوقی ناشی از سیاست ها و عملکرد رژیم اشغالگر اسرائیل در سرزمین های اشغالی فلسطین از جمله بیت المقدس شرقی توسط رضا نجفی معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه در جلسه دیوان بین المللی دادگستری قرائت شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان عراق و ایرلند در سومین جلسه دیوان بین المللی دادگستری برای بررسی جنایت های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در لاهه هلند سخنرانی و از سیاست های این رژیم انتقاد کردند.
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
جمهوری اسلامی ایران در فرآیند رسیدگی شفاهی به درخواست نظریه مشورتی مجمع عمومی سازمان ملل متحد از دیوان بین المللی دادگستری مشارکت کرد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی ایران آنلاین ، رضا نجفی، معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران بیانیه شفاهی جمهوری اسلامی ایران را در جلسه دیوان بین المللی دادگستری برای رسیدگی شفاهی به درخواست نظریه مشورتی مجمع عمومی سازمان ملل متحد راجع به پیامدهای حقوقی ناشی از ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۹    
شفقنا- نماینده ایرلند در دیوان بین المللی دادگستری در لاهه امروز(پنجشنبه) اعلام کرد که این کشور از راه حل دو دولتی در فلسطین حمایت خواهد کرد. به گزارش شفقنا ...