شنبه ۰۵ مهرساعت ۲۲:۲۰Sep 2020 26

جدیدترین‌های «مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا»

 
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۳۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ اتحادیه اروپا با بی اعتبار خواندن نتایج انتخابات ریاست جمهوری ماه اوت در بلاروس، از به رسمیت شناختن الکساندر لوکاشنکو به عنوان رئیس جمهور این کشور خودداری کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد: اتحادیه اروپا ریاست جمهوری لوکاشنکو را به رسمیت نمی شناسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد بروکسل ریاست جمهوری بلاروس را به رسمیت نمی شناسد.
آنا / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۲۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
روسیه اعلام کرد که تصمیم اتحادیه اروپا در به رسمیت نشناختن الکساندر لوکاشنکو به عنوان رئیس جمهور قانونی بلاروس با قوانین بین المللی مغایرت دارد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۰:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل تازه ترین ها، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه از شکست این اتحادیه در اعمال تحریم علیه بلاروس خبر داد. وی در سخنانی گفت: ما این انتخابات را باطل می دانیم و نتیجه آن را برسمیت نمی شناسیم و در نتیجه مشروعیت لوکاشنکو را قبول نداریم. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۷    
لندن – ایرنا – مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در آستانه برگزاری نشست وزرای امور خارجه اتحادیه در بروکسل، از بررسی روابط با اتحادیه آفریقا به عنوان محورهای اصلی جلسه امروز یاد کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: آمریکا نمی تواند کشور مشارکت کننده در برجام تلقی شده و روند بازگرداندن تحریم ها به موجب قطعنامه 2231 شورای امنیت را آغاز کند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده برجام روز یکشنبه _30 شهریور 1399_ با انتشار بیانیه ای ادعای آمریکا مبنی بر از سرگیری تحریم های سازمان ملل علیه ایران را رد و تصریح کرد که تعهدات طرف های باقی مانده در این توافق به رفع تحریم ها ادامه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده برجام روز یکشنبه 30 شهریور 1399 با انتشار بیانیه ای ادعای آمریکا مبنی بر از سرگیری تحریم های سازمان ملل علیه ایران را رد و تصریح کرد که تعهدات طرف های باقی مانده در این توافق به رفع تحریم ها ادامه دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای مطرح کرد که آمریکا به سبب خروج از توافق هسته ای نمی تواند روند بازگردانی تحریم های سازمان ملل علیه ایران را آغاز کند.
آنا / ساعت24   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تأکید بر اینکه آمریکا نمی تواند به عنوان عضو مشارکت کننده برجام تلقی شود، تأکید کرد که تعهدات طرف های باقی مانده در این توافق به رفع تحریم ها ادامه دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۶   + ۲۸ سایت دیگر  
ایرنا : جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده برجام روز یکشنبه 30 شهریور 1399 با صدور بیانیه ای ادعای آمریکا مبنی بر از سرگیری تحریم های سازمان ملل علیه ایران را رد و تصریح کرد که تعهدات طرف های باقی مانده در این توافق به رفع تحریم ها ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ادعای آمریکا در خصوص بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران واکنش نشان داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به ادعای آمریکا در خصوص بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کرد تعهدات مرتبط با لغو تحریم های ایران طبق برجام، ادامه خواهد یافت.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – جوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا،روز یکشنبه،30 شهریور، با انتشار بیانیه ای به اقدام ادعایی آمریکا مبنی بر بازگرداندن تحریم ها علیه ایران واکنش نشان داد. ...
الف   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به ادعای آمریکا در خصوص بازگرداندن تحریم های بین المللی علیه ایران بیانیه ای صادر کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده برجام روز یکشنبه 30 شهریور 1399 با انتشار بیانیه ای ادعای آمریکا مبنی بر از سرگیری تحریم های سازمان ملل علیه ایران را رد و تصریح کرد که تعهدات طرف های باقی مانده در این توافق به رفع تحریم ها ادامه دارد.
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۴    
خرداد: اتحادیه اروپا در واکنش به ادعای آمریکا برای بازگرداندن تحریم های بین المللی علیه ایران بیانیه ای صادر کرد. به گزارش خرداد به نقل از تسنیم، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران در بیانیه ای گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به ادعای آمریکا در خصوص بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کرد تعهدات مرتبط با رفع تحریم های ایران طبق برجام، ادامه خواهد یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۴    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماس تلفنی با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، بار دیگر حمایت این اتحادیه از توافقات سازش امارات متحده عربی و بحرین با تل آویو حمایت کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – هم زمان با عادی سازی روابط دیپلماتیک شماری از کشورهای عرب خاورمیانه با رژیم اشغال گر قدس جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه در تماس تلفنی با گابی اشکنازی وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی بر لزوم از سرگیری مذاکرات معنادار میان اسرائیل و فلسطین در راستای دستیابی به راه حل ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه عراق اعلام کرد که گروه تروریستی داعش به دنبال بازسازی خود در عراق و سوریه است. به گزارش شیعه پرس به نقل از اسپوتنیک، فؤاد حسین وزیر خارجه عراق در جریان دیدار با جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار حذف نام عراق از فهرست کشورهای خطرناک درخصصو پولشویی و تامین مالی تروریسم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه عراق روز پنجشنبه در بروکسل پایتخت بلژیک دیدار و درباره تحولات خاورمیانه، چالش های مقابله با گروهک تروریستی داعش و سایر تحولات منطقه، بحث و تبادل نظر کردند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۷    
شفقنا- فواد حسین وزیر امور خارجه عراق امروز(پنج شنبه) کمیسیون اروپا را به حذف نام این کشور از فهرست کشورهای پرخطر در زمینه حمایت مالی از تروریسم و پولشویی دعوت کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه لوکاشنکو را به عنوان رئیس جمهور بلاروس به رسمیت نمی شناسد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۱:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تهدید کرد: اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی را به نام ناوالنی علیه روسیه وضع می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شد این اتحادیه رئیس جمهور بلاروس را مشروع نمی داند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۷:۳۱    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هنگام ارائه گزارشی در پارلمان اروپا، رئیس جمهور بلاروس را رئیس جمهور نامشروع اوکراین خواند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۶:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مسمومیت ادعایی الکسی ناوالنی رهبر مخالفان روسیه را محکوم کرد و آن را تلاش برای ترور با استفاده از سلاح شیمیایی خواند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد روابط این اتحادیه با ترکیه در لحظه تعیین کننده و حساسی قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید مذاکرات چند روز آتی، تعیین کننده جهت روابط بروکسل-آنکارا خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۳    
لندن – ایرنا – جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در تماس تلفنی با اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان درباره مذاکرات صلح بین نمایندگان دولت و طالبان که در پایتخت قطر در جریان است، رایزنی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خطاب به طالبان گفت که حمایت آینده اروپا از افغانستان منوط به حفظ ارزش های نظام جمهوری در این کشور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه همسایه های این اتحادیه در آتش فرو رفته اند، از اعضای اتحادیه اروپا خواست برای پیداکردن یک راه حل قوی و واحد در راستای تغییر این وضعیت تلاش کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، نخست وزیر انگلیس و وزیر خارجه آلمان از عادی سازی روابط منامه و تل آویو استقبال کرده و مدعی مثبت بودن آن برای منطقه شدند..
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد این اتحادیه همچنان مصمم به اعمال تحریم علیه بلاروس است.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۲۱:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیران خارجه سه کشور اروپایی طرف توافق هسته ای درباره حفظ برجام و رد ادعای آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه علیه ایران توافق کردند. به گزارش ایرنا هایکو ماس ، دومینیک راب و ژان ایو لودریان وزیران خارجه آلمان ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۲۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه آلمان طی پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر با اشاره به اینکه وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام به منظور بررسی و هماهنگ سازی گام های مشترک آتی درباره برجام در عمارت چِونینگ تشکیل جلسه داده اند و جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از طریق ارتباط ویدئویی به ...
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۲۲:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرنگار ارشد وال استریت ژورنال خبر داد که در آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی که روز جمعه منتشر شد آمده است ذخایر آب سنگین ایران به زیر 130تن بازگشته که این میزان در حد مجاز برجام است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۹:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ وزیران خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه درباره حفظ برجام و رد ادعای آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه علیه ایران توافق کردند. هایکو ماس ، دومینیک راب و ژان ایو لودریان وزیران خارجه آلمان ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۹:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه آلمان طی پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر با اشاره به اینکه وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام به منظور بررسی و هماهنگ سازی گام های مشترک آتی درباره برجام در عمارت چِونینگ تشکیل جلسه داده اند و جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از طریق ارتباط ویدئویی به ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فرانسه گزارش داده که اتحادیه اروپا “نگرانی شدید” و “تاسف” خود را نسبت به تعهد بلگراد برای انتقال سفارتش از تل آویو به قدس ابراز کرد. اتحادیه اروپا همواره بر تشکیل دو کشور اسرائیلی و فلسطینی به پایتختی قدس تاکید داشته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۶:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه باید از تمام توان خود برای عقب راندن ترکیه استفاده کند و وضع تحریم ها یکی از ابزارهاست.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۱:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه هشدار داد که این اتحادیه باید از قدرت خود برای بازدارندگی در برابر ترکیه استفاده کند. وی در ادامه سخنانش گفت که تحریم ها یکی از ابزارها برای بازدارندگی در برابر ترکیه خواهد بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۶:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از دیدار با دبیرکل اتحادیه عرب در قاهره، در توضیحاتی درباره این دیدار اعلام کرد، اتحادیه عرب را شریک منطقه ای مهم بروکسل توصیف کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۰۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به اقدام آمریکا در تحریم یک دادستان دیوان بین المللی کیفری و یکی از اعضای دیگر این دیوان واکنش نشان داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۲۳:۱۸    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با غیرقابل قبول خواندن تحریم های آمریکا علیه دیوان بین الملی کیفری (دیوان لاهه) از واشنگتن خواست در مواضعش علیه این نهاد بین المللی تجدیدنظر کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۲۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
دبیر کل اتحادیه عرب و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با یکدیگر تاکید کردند که مواضع دولت آمریکا در قبال مناقشه فلسطین و اسرائیل نمی تواند به ایجاد یک راه حل پایدار منجر شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۲۲:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای تحریم های آمریکا علیه 2 مقام ارشد دیوان کیفری بین المللی را تلاشی برای کارشکنی در روند تحقیقات این دادگاه خواند. تاریخ انتشار: 21:56 - 13 شهریور 1399 - کد خبر: 652673
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۸:۵۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما تلویزیون الجزیره مباشر با پخش تصاویری زنده از مصاحبه مطبوعاتی مشترک سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر و جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در قاهره، به نقل از بورل اعلام کرد: به خاطر منافع مشترکی که با مصر داریم، در پی تقویت شراکت با این کشوریم. ...