پنجشنبه ۰۷ مهرساعت ۲۲:۱۶Sep 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیاست»

بلاغ مازندران   ۲۳ دقیقه پیش    
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران، گفت: نماز جمعه هشتمین روز از مهرماه در 47 شهرستان مازندران با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به ویژه در شهرهای قرمز و نارنجی، برگزار می شود.
55آنلاین   ۴۵ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
شی جین پینگ اولین رئیس جمهور چین از سال 1978 میلادی به این سو است که توسط بزرگان قدرتمند حزب کمونیست آن کشور محدود نمی شود.
سلام نو   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
احسان خاندوزی وزیر اقتصاد گفت: در مجموع سیاست های کلان دولت سیزدهم مهار تورم یکی از اولویت های بسیار مهم بوده است.
انتخاب   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
محسن رضایی معاون رئیس جمهور با بیان اینکه با تحریم های داخلی و خارجی مواجه هستیم، اظهار داشت: رفع تحریم های داخلی جزء سیاست های جدی دولت است و از طرفی نیز دولت در رفع تحریم های خارجی جدی است اما نمی خواهیم درهای خاصی را روی اقتصاد ایران باز کنیم.
جهت پرس   ۲ ساعت پیش    
170 معلم از 15 استان کشور در نامه ای به علی دایی خواستار ورود جامع و غیرجانبدارانه او به عنوان یک قهرمان ملی به مسائل اخیر شده اند.
موج   ۲ ساعت پیش    
وزیر اقتصاد و دارائی بیان کرد: یکی از مهمترین سیاست های اصلی دولت مهار تورم است و در همین راستا کمیته واحد رصد تورم راه اندازی شده است تا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به صورت ثابت و هفتگی میزان تورم را رصد بکند.
صدا نیوز   ۲ ساعت پیش    
از بین همه بخش های اقتصاد در سال های گذشته اقتصاد دیجیتال تنها بخشی بوده که رشد داشته و سیاست قطع اینترنت در هر زمان که خواستیم، در نهایت منجر به مرگ این حوزه جوان می شود. اینترنت و دسترسی به آن یک حق است و محروم کردن مردم و کسب وکارها درنهایت مشکلات را بیشتر می کند. ...
شبستان   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
قالیباف گفت: باید با چاره اندیشی بهتر و اتخاذ سیاست های مناسب از مصرف بی رویه گاز جلوگیری و از این سرمایه بزرگ ملی و انفال استفاده مناسب تری صورت گیرد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: حوادث دو هفته اخیر در موسم ورود گردشگران خارجی تاثیر قابل توجهی در لغو کردن سفرها داشت.
خبر فوری   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
فریدون مجلسی، تحلیلگر سیاست خارجی و دیپلمات اسبق ایرانی می گوید: پرونده برجام از زمانی که آقای رئیسی به ریاست جمهوری رسیدند، بسته شده بود.
صندوق بین المللی پول روز سه شنبه پس از افت دیگر در بازارهای اوراق قرضه که بانک مرکزی انگلستان را وادار کرد تا پاسخی قابل توجه برای ایجاد ثبات در اقتصاد بدهد، آشکارا از استراتژی جدید اقتصادی بریتانیا انتقاد کرد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: مهار تورم از سیاست های کلان و مهم دولت سیزدهم است که اقدامات در این زمینه به صورت ثابت و مستمر پیگیری و رصد می شود.
الف   ۴ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
اول این نقل قول ها را بخوانید: وزیر اقتصاد : با توجه به این که پرداخت وام بدون ضامن برای وام های خرد و افرادی که دارای سابقه خوش حسابی پیش بانک ها هستند از دستورهای رئیس جمهور است ...
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – بنگاه سخن پراکنی بی بی سی به عنوان رسانه دولتی این کشور قصد دارد تا در ادامه سیاست صرفه جویی در هزینه ها صدها نفر از کارکنان سرویس جهانی این شبکه را - که بخش فارسی ذیل آن قرار دارد - اخراج و تعییراتی را در نحوه خدمات رسانی اعمال کند.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در این دولت، بدهی های سنواتی جمهوری اسلامی ایران به شورای بین المللی زیتون پرداخت شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی، نشست شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی به ریاست سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی ...
شفقنا   ۶ ساعت پیش    
شفقنا- آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (پنج شنبه) شصت و ششمین نشست سالیانه خود را برگزار کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از القدس العربی، آژانس بین المللی انرژی اتمی (مستقر در وین) با پیوستن کشورهای ترکیه، عربستان سعودی و قطر به شورای حکام موافقت کرد. ...
تجارت نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سیاست های شی، رئیس جمهور چین در خصوص مسکن باعث شده است که غول های ساختمانی حباب ساز در این کشور واکنش نشان دهند. وی دو سیاست مهار برج سازی بی هدف و هزینه زا کردن ملک بازی و فعالیت غیرمولد را اعمال کرده است.
مدار شرقی   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
حال مشخص نیست که سیاست یکی به میخ و یکی به نعل زدن های عربستان سعودی در قبال ایران، پیگیری راهبرد چماق و هویج است یا اساسا ریاض تمایلی به احیای روابط با ایران ندارد و صرفا به دنبال بازی با کلمات و وقت کشی سیاسی و دیپلماتیک است؟! صدالبته مشابه همین سؤال در قبال ایران هم مطرح [...]
نی نی بان   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گاهی یک جمله می تواند دل مردی را آب کرده و همسرش را در نظر او بهترین سازد. شما به عنوان یک زن با سیاست می توانید جملاتی که مردان دوست دارند بشنوند را بشناسید.
سلام نو / شفقنا   ۴ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
محسن رضایی معاون اقتصادی ریاست جمهوری گفت: سیاست های اقتصادی دولت سیزدهم در طول یک سال اخیر موجب اتفاقات خوبی شده است.
در شهرهای دیگر این کشور هم اعتراضاتی علیه هزینه های زندگی، تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه و سیاست های ضد روسی دولت پراگ برگزار شد.
سلام نو / ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
در جریان سفر معاون رئیس جمهوری آمریکا به سئول، هریس از منطقه غیر نظامی شده میان دو کره بازدید کرد و به نظام و سیاست های نظامی پیونگ یانگ پرداخت.
در واکنش به بیانیه مداخله جویانه وزارت خارجه فرانسه، شرکت سه نفر از وزرای مشاور دولت این کشور در اعتراضاتی در پاریس و اقدام سخیف نشریه شارلی ابدو، کاردار سفارت فرانسه در تهران در نبود سفیر این کشور به وزارت خارجه احضار شد.
خاندوزی با حضور در مشهد گفت: در مجموع سیاست های کلان دولت سیزدهم مهار تورم یکی از اولویت های بسیار مهم بوده که بر این اساس مقرر شده است که این موضوع به صورت ثابت و هفتگی از طریق بانک مرکزی رصد شود.
پایگاه خبری ماسال   ۹ ساعت پیش    
وضعیت واقعی حوزه هنر این است نه تصورات غیرواقعی ما. یک سو با شعار دوری هنر از سیاست اما عملاً تمام قد در حال تولید و هجوم واکنش سریع به جامعه ایرانی (که این سطح از در معرکه بودن حقیقتا تحسین و تبریک دارد)
جمعی از معلمان کشور از 15 استان در نامه ای خطاب به علی دایی در خصوص مواضع اخیر او مطالبی را بیان کردند. آن ها خواستار ورود جامع و غیرجانبدارانه علی دایی به عنوان یک قهرمان ملی به مسائل اخیر شده اند.
از حدود دو دهه پیش در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهت شناسایی و بررسی وضع جوانان خارج از اشتغال، تحصیل با مهارت آموزی، آنان را با عنوان NEET طبقه بندی کرده و سیاست های رفاهی خاصی برای آنها تدوین می کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید: در همین آشوب های اخیر دیدیم که وزارت اطلاعات در استان اصفهان تعدادی از افراد را دستگیر کرد که آنها اعتراف کردند که با پژاک، دموکرات و کومله ارتباط داشتند.
رئیس جمهور شامگاه چهارشنبه در هفتمین گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم، سفر به سمرقند به منظور شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان شانگهای و دیدار با سران 10 کشور منطقه را موفق و در راستای توسعه سیاست همسایگی توصیف کرد ...
عصر ایران   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
در شهرهای دیگر این کشور هم اعتراضاتی علیه هزینه های زندگی، تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه و سیاست های ضد روسی دولت پراگ برگزار شد.
بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد که اقتصاد این کشور همچنان رو به نزول است. به گزارش ایسنا به نقل از اکونومیک، بر اساس صورت جلسه آخرین جلسه سیاست بانک مرکزی، اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی ژاپن پیش بینی می کنند که تعادل ریسک ها همچنان به سمت نزولی است. ...
بیتوته   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
یک مقام ارشد حزبی کانادایی در سخنانی مداخله جویانه درباره وقایع اخیر در ایران، خواهان تغییر رژیم در ایران شد و گفت حزب متبوعش از سیاست تغییر رژیم در ایران پشتیبانی می کند.
فرصت امروز   ۹ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از گام ها جدی برای تحقق اقتصاد دانش بنیان و توسعه بازار شرکت های این حوزه گفت. روح الله دهقانی فیروز آبادی سرپرست معاونت علم و فناوری ریاستس جمهوری در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با سیاست های جدید معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری گفت ...
هم اندیشی   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایران اینترنشنال رسانه گروهک های تروریستی که در روزهای گذشته هیاهوی فراوانی برای تحریک اغتشاش گران در ایران به راه انداخته بود، در قبال تجمع میلیونی امروز مردم سیاست بایکوت را در پیش گرفته است.
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
اردبیل - ایرنا - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: تبدیل صنعت گردشگری به اصلی ترین عامل توسعه این استان نیازمند اقدامات اساسی تر با همکاری فعالان بخش خصوصی و سیاست گذاری های حمایتی دولت ملی و محلی است.
آنا / خارگ نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۱:۱۳   + ۵۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مدعیان امروز هواداری و غمخواری مردم ایران، سال ها خصومت و ایران ستیزی را تا بدان جا پیش بردند که دارو های خاص را نیز از بیماران سرطانی و کودکان پروانه ای این سرزمین دریغ کردند تا مظلومانه پرپر شوند و چشم به روی زندگی ببندند؟!
پارس فوتبال   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سیلویو برلوسکونی مالک اسبق باشگاه میلان، فعلی باشگاه مونتسا و نخست وزیر سابق ایتالیا هفته خوبی را می گذراند. روز یکشنبه 2 مهر (25 سپتامبر) ائتلاف سه حزبی که او در آن عضو است، در انتخابات عمومی ایتالیا پیروز شد و به مجلس سنا راه یافت. او حتی می تواند دوباره به کابینه دولت ایتالیا راه یابد. ...
رویداد 24   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت طلا و سکه همواره از سیاست داخلی و خارجی و مسیر قیمت در بازار جهانی تبعیت کرده است و امروز با توجه به اعتراضات عده ای در خیابان، قیمت ها در این بازار بدون تغییر بوده است.
انصاف نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از دانشگاهیان، پژوهشگران و فعالین سابق دانشجویی در بیانیه ای از متصدیان امر خواستند به مثابه اقدامی حکمت آمیز و به نیت پیشگیری از تشدید التهابات، هر چه سریع تر تمام بازداشت شدگان بخصوص فعالان سیاسی و دانشجویی را آزاد کرده و پیش از آنکه اندک فرصت باقی مانده از دست برود ...
جهت پرس   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
محمود نجاتی حسینی گشت ارشاد و مرگ مهسا امینی را عامل ماشه برای رخ دادن اعتراضات اخیر می داند و می گوید مطالبات زنانه برآورده نشده دختران و پسران دهه های 1360 -1390 و عقده های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی چند نسل موثر و مهم نسبت به عملکرد سیستم موجب انباشت انفجاری اعتراض ها شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش    
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به سیاست گذاری های مطلوب و مناسب استاندار و رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در بازار و صادرات سیب استان امسال به نظر می آید مشکلات این محصول مرتفع شده و معضلی در خصوص فروش و صادارات سیب در استان نخواهیم داشت.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۱:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
گروه بازرگانی- با افزایش هر روزه قیمت ها در بازار کالاهای اساسی، گله مندی مردم از دولت نیز مدام در حال افزایش است. اگرچه مسوولان بعد از آزادسازی قیمت ها و حذف ارز 4200 تومانی قول ثبات نسبی قیمت ها را به مردم داده بودند اما از آنجایی که زیرساخت های مناسب پیش از پیاده سازی این سیاست در اقتصاد آماده ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
یک تحلیلگر بازار سرمایه بر این باور است که این بازار با توجه به ابهاماتی که پیش رو دارد، سیاست صبر را در پیش گرفته است. به گزارش ایسنا، ولید هلالات، با بیان اینکه هر زمانی که روی متغیر های اساسی چشم انداز مبهمی وجود داشته باشد بازار سرمایه سیاست صبر را در پیش می گیرد ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
عباس عبدی در یادداشتی با عنوان فرصت یا تهدید برای روزنامه اعتماد نوشت: پرسشی که باید روی میز هر حکومتی گذاشت، این است که آیا هیچ احتمالی می دهید که سیاست های جاری یا حداقل بخشی از آن ها منجر به نتایج تعیین رسمی شده یا مورد ادعا نمی شود؟ به عبارت دیگر آیا می پذیرید که احتمال خطای اساسی و راهبردی در ...
سیتنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۰:۴۹    
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در دنیای امروز لزوم پیشرفت حوزه فناوری اطلاعات به عنوان یک کسب و کار گسترده، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و سیاست گذاری ها در این حوزه باید در نهایت علم و منطق باشد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب در متن ابلاغ سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه به اهمیت برنامه های تولید پرداخته اند. پرداخت ایشان به حوزه تولید با نگاه به ساختار کلان بودجه صورت گرفته است. ...
موج   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۰:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
شهردار تبریز از استقبال شهروندان تبریزی از سیاست تشویقی ساخت و ساز در بافت فرسوده شهری خبر داد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه چهارشنبه شب گفت: آمریکا با حمایت تسلیحاتی از یونان در جزایر، دروازه رقابت تسلیحاتی را باز می کند. به گزارش ایرنا از رسانه های ترکیه ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
متفکر آزاد گفت: ما مسائل متعددی را در این قانون دیدیم از تغییرات ساختاری در حوزه اقتصاد دانش پایه تا تغییرات سیاست گذاری تا ارتباط صنعت با دانشگاه، که در همه این موضوعات ریل گذاری های جدیدی اتفاق افتاده است.