سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۵:۲۰Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیاست ارزی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
طبق شواهد تاریخی و آماری ، تغییرات نرخ ارز مهمترین عامل تاثیرگذار در افزایش نرخ تورم، کاهش ارزش پول ملی ، کاهش قدرت خرید مردم، افزایش هزینه های جاری دولت و متعاقب آن افزایش کسری بودجه است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۰۹:۱۶    
از ابتدای سال 1397 بانک مرکزی نسبت به تعیین نظام ارزی ثابت اقدام نمود. در ادامه به دلیل کمبود منابع ارزی و همچنین عدم رعایت الزامات پیاده سازی نظام ارزی ثابت در شرایط تحریم هر دو سیاست ارزی مذکور به سیاست حمایتی تقلیل یافته و برای تولید و معیشت اقلام اساسی هزینه شد.
صدا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
در اولین دیدار فعالان بخش خصوصی مسائل تحریم، مشکلات اقتصادی و تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های غیرعلمی و کارشناسی نشده اشاره کردند و این مشکلات را دلیل وضعیت نامطلوب کنونی دانستند ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
محمدباقر قالیباف، کاندیدای ریاست جمهوری 1403 در برنامه میزگرد اقتصادی گفت: امکان ساخت مسکن را باید به روستاها ببریم تا کاربری های توریستی، تولیدی و تولیدات کوچک توسعه پیدا کند. شما از من برای وعده هایم ضمانت می خواهید؟ کارنامه من در بخش های مختلف ضمانت من پیش شماست.
صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۲:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
سیاست ارزی بانک مرکزی بر محور تامین مالی ارزی در کنار تنظیم بازار با استفاده از ایجاد ساختارهای مناسب مانند مرکز مبادله ارز و طلا تدوین شده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سیاست ارزی قالیباف در دولت آینده | سیاست های غلط موجب شده واردات جذابیت بیشتری نسبت به صادرات داشته باشد
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۰:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : یکی از برگ های برنده نامزدهای ریاست جمهوری یک ایده شفاف و قابل اجرا برای سامان دهی سیاست ارزی است. پیش تر رئیس مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرده بود که اقتصاد ایران با 7نرخ ارز فعالیت می کند. کدام رئیس جمهوری توانایی عبور از نرخ های متعدد ارزی و حرکت به سمت یکسان سازی را دارد؟
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۰:۱۱    
چند روز قبل در رادیو اقتصاد مناظره ای بین محمدجواد ایروانی و عطا بهرامی درباره سیاست ارزی و تورم برگزار شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
تضعیف پول ملی از طریق تغییرات نرخ ارز یک ابزار موثر در توسعه صنعتی صادرات محور در بسیاری از کشورهای جهان است. با این حال اقتصاد ایران به دلیل دور بودن از مرز فناوری های جهانی و سیاست های نادرست از آن بهره ای نبرده است.
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۰۸:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
یک فعال اقتصادی با بیان اینکه در یک روند کم سابقه ، بانک مرکزی تخصیص ارز به فعالان اقتصادی را منوط به این نموده که تجار و بازرگانان با اعتبارات خودشان به صورت فاینانس خارجی کالا را بیاورند؛ گفت: قرار شد وقتی کالا به داخل سرزمین اصلی رسید و بازرگانان آن را اظهار کردند ...
رئیس سازمان برنامه و بودجه در همایش سیاست ارزی و پولی اظهار کرد: در قانون برنامه توسعه تصریح شده که بانک مرکزی مسئول کنترل تورم است و باید نسبت به مهار تورم پاسخگو باشد. این بانک باید هرساله برنامه کاهش تورم را ارائه کند. هر نهادی مسئول یک موضوعی است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در همایش سیاست ارزی و پولی بیان کرد: هدف گذاری ما این است که در پایان برنامه هفتم به تورم تک رقمی برسیم. برای تحقق آن پیش بینی کردیم ناترازی بانک ها هرساله کاهش پیدا کند و در پایان برنامه، ناترازی به 20 درصد سال پایه برسد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۰۰:۰۶   + ۳۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی در یک گزارش رسمی به مطلب روزنامه دنیای اقتصاد با عنوان پازل گمشده سیاست ارزی دولت پاسخ داد. در این گزارش توضیح داده شده است که چرا در شرایط کنونی نمی توان سیاست ارز تک نرخی را اجرایی کرد و چرا بانک مرکزی بر کنترل رشد نقدینگی تمرکز دارد.
رئیس کل اسبق بانک مرکزی در همایش سیاست ارزی و پولی با اشاره به این نکته که سرریز شدن کسری بودجه به تزارنامه نظام بانکی از عوامل ناترازی بانک ها است گفت: علاوه بر این مساله، تسهیلات تکلیفی نیز علت العلل بسیاری از مشکلات نظام بانکی است که باید کنترل شود.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۲۲:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس دوازدهم گفت:باید اصلاح سیاست های منتج به بازار سرمایه را لحاظ و برای این بخش چاره اندیشی کنیم چراکه متاسفانه بازار سرمایه وارد چندمین ماه شاخص های منفی خود شده و این شرایط به صلاح اقتصاد کشور نیست. ...
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۲۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
دولت جدید در ماه های آتی و پس از انتخابات پیش رو، شروع به کار خواهد کرد و یکی از چالش هایی که پیش تر به عنوان یکی از اولویت های 7 گانه دولت چهاردهم مطرح کرده بود، سیاست ارزی است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۰۰:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دولت جدید در ماه های آتی و پس از انتخابات پیش رو، شروع به کار خواهد کرد. یکی از چالش هایی که پیش تر دنیای اقتصاد به عنوان یکی از اولویت های 7 گانه دولت چهاردهم مطرح کرده بود، سیاست ارزی است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دولت جدید در ماه های آتی و پس از انتخابات پیش رو، شروع به کار خواهد کرد. یکی از چالش هایی که پیش تر دنیای اقتصاد به عنوان یکی از اولویت های 7 گانه دولت چهاردهم مطرح کرده بود، سیاست ارزی است ...
داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه در همایش سیاست ارزی و پولی گفت: ما تلاشمان این بوده که بار مالی دولت را کمتر به دوش نظام بانکی بیندازیم و می بینیم که در مجموع ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۲۱:۵۳    
ویدیو/ طبق تاکید رئیس کل بانک مرکزی؛ با راه اندازی سامانه تبادل ارز اشخاص در مرکز مبادله، صادر کنندگان خرد بخش خصوصی می توانند ارز خود را با قیمت توافقی در این بازار رسمی و ضابطه مند عرضه کنند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در نظر داریم سیاست ارز ترجیحی را به ارز یارانه ای تغییر دهیم، گفت: سیاست ما، کنترل قیمت نهایی برای مصرف کننده است.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه بازار تجهیزات پزشکی کشور حدود 3 میلیارد دلار است که 2 میلیارد دلار، سهم واردات و یک میلیارد دلار سهم تولید است، گفت: یک هزار و 700 شرکت تولیدکننده تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشورمان فعال هستند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۰    
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه بازار تجهیزات پزشکی کشور حدود 3 میلیارد دلار است که 2 میلیارد دلار، سهم واردات و یک میلیارد دلار سهم تولید است، گفت: یک هزار و 700 شرکت تولیدکننده تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشورمان فعال هستند.
شیوا نیک وظیفه – طی هفته گذشته قیمت شمش علیرغم کاهش قیمت ارز و تقاضا به دلیل کمبود عرضه تقریباً ثابت ماند این درحالیست که هفته پیش از آن روند قیمت شمش با توجه به ضعف تقاضای میلگرد نزولی بود اما کاهش قیمت آهن اسفنجی باعث شد تا امیدواری نسبت به روند نزولی شمش تشدید گردد که کاهش قیمت ارز در این روند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۰:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-گروه سیاستگذاری : جدیدترین نظرسنجی دنیای اقتصاد نشان می دهد که آحاد اقتصادی همچنان نرخ دلار بازار آزاد را مهم ترین عامل اثرگذار بر سطح قیمت ها می دانند و اکثر مردم این نرخ را به شکل روزانه رصد می کنند ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۴:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر افزایش قدرت مدیریت بیشتر بر منابع ارزی خارج از کشور از تفکیک سیاست تجاری از سیاست ارزی خبر داد و گفت: ابزار ریال برون مرزی با روسیه بزودی عملیاتی می شود.
رئیس کل بانک مرکزی ضمن تأکید بر افزایش قدرت مدیریت بیشتر بر منابع ارزی خارج از کشور از تفکیک سیاست تجاری از سیاست ارزی خبر داد و گفت: ابزار "ریال برون مرزی" با روسیه بزودی عملیاتی می شود.
موج   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۶   + ۹۲ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: سیاست ارزی بانک مرکزی بر محور تامین مالی ارزی در کنار تنظیم بازار با استفاده از ایجاد ساختارهای مناسب مانند مرکز مبادله ارز و طلا تدوین شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۳۶    
رئیس کل بانک مرکزی ضمن تأکید بر افزایش قدرت مدیریت بیشتر بر منابع ارزی خارج از کشور از تفکیک سیاست تجاری از سیاست ارزی خبر داد و گفت: ابزار "ریال برون مرزی" با روسیه بزودی عملیاتی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۰۶   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی ضمن تأکید بر افزایش قدرت مدیریت بیشتر بر منابع ارزی خارج از کشور از تفکیک سیاست تجاری از سیاست ارزی خبر داد و گفت: ابزار "ریال برون مرزی" با روسیه بزودی عملیاتی می شود.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۲۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، علیرضا رستمی اظهار کرد: سال گذشته با مصوبه هیئت دولت و ستاد تنظیم بازار، سیاست ارزی شیرخشک اصلاح و از سال گذشته ارز آن از 4200 به 28500 اصلاح شد. ...
تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۶:۲۴   + ۵۶ سایت دیگر  
مدیرکل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو افزود: اصلاح سیاست ارزی طبیعتا موجب افزایش قیمت می شود اما با دستور ستاد تنظیم بازار و تدبیر سازمان غذا و دارو مقرر شد این افزایش قیمت در قالب یارانه تعلق گرفته و پرداختی از جیب مردم افزایش پیدا نکند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سیاست ارزی کنونی بانک مرکزی در کشور که مشخصه آن اجرای نظام ارزی سه نرخی و تخصیص درآمد های حاصل از صادرات نفت و فراتر از آن برای واردات کالا های اساسی به شکل قیمت سرکوب شده است ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۶:۴۱    
سیاست ارزی بانک مرکزی در ایران نه تنها نتوانسته است از درآمدهای نفتی کلان کشور برای توسعه استفاده کند، بلکه با تداوم پرداخت ارز 28500 تومانی به تضعیف تولید داخلی، ضربه بزرگ به امنیت غذایی و ایجاد امضاهای طلایی ارزی و رانت چند صد هزار میلیارد تومانی منجر شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
نقص در سیاست های ارزی چندنرخی پیامد های گسترده ای بر اقتصاد داشته و بر تنبیه صادرکنندگان، تضعیف تولیدکنندگان داخلی و کاهش توانمندی کشور در رقابت پذیری در بازار های صادراتی تأثیر مستقیم منفی گذاشته و این رویکرد در سال جهش تولید با مشارکت مردم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سیاست ارزی بانک مرکزی نه تنها صادرکنندگان را تنبیه کرده، بلکه موجب تشویق واردات، تضعیف تولیدکنندگان داخلی و کاهش قدرت رقابتی کشور در عرضه کالا های ایرانی به بازار های صادراتی به دلیل سرکوب قیمت ارز حاصل از بازگشت صادرات شده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی: سیاست ارزی دولت که به درستی ارز 4200 تومانی را حذف کرد حالا خود درگیر ارز جدید چندنرخی شده که به واسطه آن ارز 28500 تومانی توسط بانک مرکزی به برخی عرضه می شود ولی قیمت کالاهای اساسی در بازار آزاد با قیمت ارز بازار آزاد خود را مچ کرده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۱:۵۳    
برخی افراد سیاست های کشوری را باعث ایجاد ناترازی ارزی می دانند و برخی دیگر ناترازی ارزی را دلیل تصمیم گیری های دولت....
صمت   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
این روزها دوباره بحث های زیادی حول اینکه کدام سیاست ارزی مناسب تر است، راه افتاده. در شرایط فعلی اتخاذ کدام سیاست می تواند به سود ثبات کشور باشد؟ ما در اقتصاد 3 دسته کارشناس داریم که نظرات مختلفی درباره بازار ارز دارند؛ در یک دسته نهادگرایان ...
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۶:۴۵    
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی، در واکنش به اظهارات معاون پارلمانی دولت و گزارش روزنامۀ ایران:آنچه اجرا می شود با قانون برنامه، احکام دائمی و با همۀ آن چیزهایی که به عنوان قانون محسوب می شود، مغایرت های جدی دارد. نگرانی ما از عدم اجرای قوانین است، نه اینکه قانون نداشته باشیم.
نماینده   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دراین زمینه ما آیین نامه و ضوابط به اندازه کافی داریم، سیاست و سند تحول دولت مردمی را هم داریم و قانون برنامه و احکام بانک مرکزی هم وجود دارد؛ بنابراین ما چیز جدیدی نمی خواهیم ...
صبح مجلس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۴:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
این موضوع طی 4 سال در مجلس و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طول کشید و به شدت اعتقاد داشتیم که بانک مرکزی باید از اقتدار لازم برای اجرای سیاست های ارزی و پولی برخوردار باشد و این موضوع را هم در مجلس یازدهم تصویب کردیم و ابلاغ شده و عملاً و رسماً با رویکرد قانون جدید ...
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۶:۵۲   + ۲۰ سایت دیگر  
متن نامه حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور به شرح زیر است: بسمه تعالی جناب آقای دکتر قالیباف ریاست محترم مجلس شورای اسلامی ایران سلام علیکم؛ پیرو جلسات ارزی برگزار شده در دفتر جنابعالی با حضور تعدادی از نمایندگان محترم مجلس و بیانات جنابعالی پس از برگزاری جلسه و ابراز انتقاداتی در خصوص ...
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۲۰:۴۰   + ۳۵ سایت دیگر  
سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور طی نامه ای خطاب به محمدباقر قالیباف رییس مجلس نسبت به اظهارات اخیر وی که خطاب به مسئولان اقتصادی دولت گفته بود ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس حوزه سیاست گذاری اقتصادی در رابطه با هدررفت منابع سرشار نفت و گاز کشور با سیاست ارزی غلط اظهار کرد: به دلیل سوء مدیریت سیاست های ارزی متاسفانه نشانی از درآمدهای سرشار ارزی در توسعه کشور و حتی زندگی مردم مشاهده نمی شود.
صدای ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۵:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران از تسنیم،دومین نشست بررسی مسائل ارزی شامگاه چهارشنبه با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی، محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی، محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۴:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
قالیباف خطاب به مسئولان اقتصادی حاضر در نشست گفت: رویکرد اقتصادی مان در حوزه مدیریتی را اعلام کردیم و تا روز یکشنبه هفته آینده برای دریافت برنامه دولت منتظر می مانیم، اما اگر برنامه و سیاست ارزی دولت ارائه نشود، مجلس جلسه خواهد گذاشت و طرح خود را ارائه می کند.
حامیان ولایت   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۳:۳۹   + ۹۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما رویکرد اقتصادی مان در حوزه مدیریتی را اعلام کردیم و تا روز یکشنبه برای دریافت برنامه دولت منتظر می مانیم اما اگر برنامه و سیاست ارزی دولت ارائه نشود، مجلس جلسه خواهد گذاشت و طرح خود را ارائه می کند.
اقتصاد آنلاین / صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به کاهش 10 درصدی مجموع واردات بخش کشاورزی در سال گذشته، گفت: در راستای مدیریت بهینه ارز 28500 تومانی، ارز برخی محصولات به تالار دوم منتقل می شود.