یکشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۰۷:۵۹May 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش قیمت ارز»

شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
روند نزولی شدن قیمت ارز چند هفته ای است شروع شده و از حدود 26 هزار تومان هم اکنون به حدود 20 هزار تومان رسیده است. هر چند کاهش قیمت ارز شیرین است و می تواند موید روز های مناسب معیشتی برای مردم باشد، اما از سوی دیگر فهم دلیل این اتفاق برای اقتصاد ایران تلخ است.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۰۰   + ۳۲ سایت دیگر  
واکنش بازار مسکن به کاهش قیمت ارز و طلا به سرعت مشخص نیست و حداقل 2 ماه طول می کشد تا بر قیمت مسکن تأثیر ارزانی محقق شود .
قلم نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
نرخ دلار این روزها به یکی از اصلی ترین موضوعات در اقتصاد ایران تبدیل شده است. عده ای خوشحال از روند کاهشی قیمت ارز، لحظه به لحظه خبرها را دنبال می کنند و چشم انتظار سقوط قیمت دلار به کانال های زیر 20 هزار تومان هستند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کانون صرافان ایران گفت: تا زمانی که بازار هایی مثل بازار ارز جذابیت داشته باشد سرمایه های هموطنان از بازار هایی مثل بازار سرمایه دور می شود و با کاهش قیمت ارز امیدوار هستیم هموطنانمان به سمت بازار سرمایه حرکت کنند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۵۳   + ۲۴ سایت دیگر  
در حالی که دولت و رئیس جمهور تلاش می کنند کاهش نرخ ارز را به عنوان دستاورد مذاکرات وین معرفی کنند، کارشناسان اقتصادی معتقدند که دولت پیش از این نیز می توانست قیمت ارز را پائین بیاورد، اما بنابر گفته رئیس دفتر رئیس جمهور، این کار را انجام نداد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
نادی قمی، کارشناس بازار سرمایه گفت: سرمایه گذارها نباید فراموش کنند که در حال حاضر قیمت های جهانی مواد خام در وضعیت خوبی است و گزارش ها حکایت از افزایش و در بدترین حال تثبیت این قیمت ها دارد.
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
کارشناس ارشد نظام بانکی با بیان اینکه سرمایه های خرد در حال فرار از بازار ارز هستند؛ گفت: کاهش تصنعی نرخ ارز منجر به فشرده شدن فنر ارز و گشایش آن در آتی می شود؛ چراکه کاهش نرخ هیجانی است. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۳۶   + ۲۸ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی معتقد است در اثر کاهش نرخ ارز قیمت کالاهایی کاهش پیدا می کند که مانند خودرو یا ملک و مستغلات حالت بورسی دارند، اما قیمت کالاهایی مثل خوراکی و پوشاک کاهش نمی یابد، بلکه تنها سرعت رشد قیمت آنها کمتر می شود.
محمود اولاد، کارشناس و تحلیلگر بازار مسکن، قوانین و مقررات شهری، افزایش سهم قیمت زمین نسبت به سایر عوامل تولید، بی ثباتی قیمت مصالح، شرایط بازارهای موازی، افزایش حجم سرمایه مورد نیاز برای ساخت مسکن، حتی شیوع ویروس کرونا و طرح های آمایشی دولت را از جمله عوامل کاهش سرمایه گذاری در بخش مسکن عنوان کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۳۵    
رئیس کل بانک مرکزی در گفتگوی تلویزیونی در پاسخ به سوالی درباره تامین منابع ارزی گفت: در شرایط جنگ اقتصادی، نمی توانیم همه چیز را به مردم بگوییم.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۰۲    
روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی همچون ریزش سنگین کاهش بورس، تغییر دامنه بورس و توقف کاهش قیمت ارز پرداختند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۱۷   + ۳۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : رئیس کل بانک مرکزی گفت: ما اکنون نرخ ارز را کنترل کرده ایم و به 20 هزار تومان رسانده ایم، اما امیدواریم از این رقم هم پایین تر بیاید.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
سیما نیوز: همتی، رئیس کل بانک مرکزی درباره کاهش قیمت ارز گفت: این دستور رهبرانقلاب است که ارزش پول ملی را تقویت کنیم و معنی اش همین پایین آوردن قیمت ارز است.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۵    
در این روزها که بواسطه کاهش قیمت دلار در کشور شاهد ریزش قیمت محصولات مختلفی هستیم نمی توان از تاثیر آن بر بازار خودرو چشم پوشی کرد به گونه ای که علاوه بر ریزش قیمت خودروهای داخلی ما شاهد افت قیمت در خودروهای وارداتی نیز هستیم.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مهمترین تیتر های روزنامه های اقتصادی یکشنبه 19 اردیبهشت ماه به بیان مسائلی همچون مقاومت بازار در برابر کاهش قیمت ارز ، دلار کاهشی قیمت خودرو افزایشی!، رونق تولید ضربه گیر تورم، فساد و ناکارآمدی در خصوصی سازی ، بازگشت هفت تپه به بیت المال، تعامل سرمایه می آورد،ترمز گرانی خودرو در دست بهارستانی ها ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۲۵   + ۴۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد نوشت: در کنار خودروهای داخلی، وارداتی ها نیز افت قیمت را تجربه کردند تا کل بازار خودرو متاثر از اتفاقات رخ داده در بازار ارز شود. طی هفته های گذشته و همزمان با کاهش قیمت ارز، منحنی قیمت در بازار خودروی کشور نیز نزولی شد، تا جایی که خودروهای تولید داخل حداقل پنج میلیون تومان افت کردند ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۶:۳۷   + ۲۸ سایت دیگر  
یک تحلیلگر اقتصادی گفت: بانک مرکزی می توانست با خرید ارز در بازار مانع کاهش قیمت ارز شود اما این اقدام را عملی نکرده است که استراتژی این بانک هم کاهش نرخ ارز است .
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۵۳    
قادری، عضو کمیسیون برنامه بودجه گفت: کاهش قیمت ارز که رئیس جمهور آن را به خاطر لغو تحریم ها می داند بیشتر اثر روانی در بازار است و هیچ ارتباطی به دولت بایدن در آمریکا و مذاکرات وین ندارد ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به اینکه کاهش قیمت ارز عامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در هفته گذشته بود، گفت: احتمال کاهش شدید قیمت طلا و سکه بیشتر از این و سقوط به کانال های پایین تر تقریبا بعید به نظر می رسد.
مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
گمانه زنی ها آغاز شده و هرکس به تعبیری و بیانی تلاش دارد روزگاری متفاوت تر از آنچه این روزها تجربه می کند برای خود متصور شود. کالاهایی که به یکباره و به بهانه دلار قیمت شان سر به فلک کشید و دست طبقات متوسط و پایین جامعه از آنها کوتاه ماند و حالا همه منتظرند با کاهش قیمت ارز دست یافتنی شوند ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دولت با نرخ ارز بازی می کند و به دلیل اهداف سیاسی نرخ دلار را پایین می آورد، گفت: آقایان بعد از پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا، نرخ دلار را کاهش دادند و فکر می کردند بایدن سریع به برجام بر می گردد ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما به دنبال توافق کوتاه مدت نیستیم گفت: به دنبال این نیستیم که تحریم ها برای چند روز کاهش پیدا کند و دوباره مشکلات برگردد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
یک دکترای اقتصاد می گوسد: نظر کارشناسان اقتصادی در خصوص علت اصلی کاهش قیمت ارز و سکه، کاهش تقاضا در بازار است نه بحث برجام و مذاکرات وین.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: عباس عبدی، فعال اصلاح طلب در پیام توئیتری خود دو عامل را مانع کاهش قیمت ارز دانست. او در توئیتی نوشت: مدیریت ارزی کشور تحت فشار عوامل غیر دولتی و مصوبه مجلس هستند که مانع کاهش قیمت ارز به 15 هزار تومان شوند.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
برای بررسی وضعیت بازارهای مالی کشور علاوه بر چگونگی نرخ دلار در ماه های آتی باید به مسائلی همچون نتیجه مذاکرات، آزادسازی منابع ارزی کشور، انتخابات پیش رو، شرایط تولید و سازوکار بازارها توجه داشته باشیم چراکه هرکدام تاثیر بسزایی در اقتصاد دارند. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رجایی با اشاره به اینکه در سکه و ارز یک نوع تقاضای سفته بازی وجود دارد، گفت: افزایش وکاهش قیمت ارز و سکه ربطی به وین ندارد چرا که کنترل کننده قیمت ارز و سکه بانک مرکزی و دولت است و بانک مرکزی تنها عرضه کننده آنها است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۶:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
حالا که دلار به 20 هزار تومان رسیده، مردم معترض هستند که چرا قیمت اجناس متناسب با کاهش نرخ دلار، پایین نمی آید؟
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سپهوند گفت: کاهش قیمت ارز و طلا به دلیل اهداف انتخاباتی است و هیچ مبنای اقتصادی ندارد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
خرداد: روزنامه تحت مدیریت حسین شریعتمداری در گزارش دوم خود ضمن ابراز ناراحتی از نحوه کاهش قیمت ارز مدعی شد این کاهش غیرطبیعی است. این روزنامه با اظهار نگرانی درباره تبعات انتخاباتی کاهش قیمت دلار نوشته است ...
598   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
آنچکه مشخص است اتفاقی در حوزه مبادلات پولی و نفتی کشور نیفتاده که باعث ریزش قیمت سکه و دلار شود. بلکه مشخصا خود دولت با ابزارهایی که بانک مرکزی دارد در حال کاهش قیمت ارز است.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به تاثیرات کاهش قیمت ارز بر کاهش قیمت طلا، گفت: اگر باز هم بازار ارز در این مسیر حرکت کند و قیمت آن کاهشی باشد، روند کاهشی قیمت سکه و طلا نیز ادامه ادامه دار خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر گفت: در آخرین روز هفته به علت کاهش قیمت ارز و تعطیلی بازار طلا و جواهر شاهد کاهش قیمت ها هستیم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۱:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
حجت الله عبدالملکی گفت: در طول 8 سال گذشته دولت یازدهم در رابطه با اثر تحریم ها بر مسائل اقتصادی بیش از اثرواقعی آن تاکید کرد و باعث ایجاد یک جو روانی افزایش قیمت ارز در کشور شد.
اعتبار نوین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۱:۲۹   + ۱۸ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در سال گذشته، روند عمومی شاخص بورس بیش از 100 درصد افزایش داشته است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد، برخی در دولت بدنبال کاهش قیمت ارز تا دوازده هزار تومان هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۷:۳۶    
با توجه به روند کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و کاهش قیمت طلا، تقاضای خرید سکه و مصنوعات طلا در بازار کاهش یافته و در واقع می توان گفت این وضعیت داد و ستد طلا را در پنج هفته گذشته تعطیل کرده است.
داریوش ابوحمزه با تاکید بر اینکه برخلاف ادعای برخی مسئولان ، قانون بودجه امسال مانع کاهش نرخ ارز در بازار نیست، گفت: مندرجات تبصره یک قانون بودجه صرفاً جلوی توزیع رانتی ارز را گرفته است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا در گفتگو با خبرنگارپارسینه در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور گفت: در بازار امروز تغیرات اونس جهانی طلا کم بود و در محدوده خاصی در حال نوسان است و قیمت امروز طلای جهانی یک هزار و 776 دلار در هر اونس است. قیمت هر اونس نقره هم 26 دلار و 37 سنت است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
درحالیکه بازار ارز با روند کاهشی مواجه شده و یکی دو روز گذشته نرخ دلار با کاهش قیمت قابل توجهی مواجه شده است، یک کارشناس اقتصادی ضمن بیان اینکه کاهش قیمت ارز به نفع بخش بازرگانی و به ضرر تولید داخل تمام می شود ...
رییس کل بانک مرکزی در گفت وگویی توضیحاتی را در خصوص برخی گزارش های رسانه ای مبنی بر اخلال بانکها در امر تولید ارائه کرد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - دیروز رئیس کل بانک مرکزی در گزارشی از افق مثبت بازار ارز و تعادل آن خبر داد. افقی که از اوایل اردیبهشت ماه در بازار کشور شاهد آن بودیم. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۲:۳۰    
روز یکشنبه در ادامه روند کاهش قیمت دلار در هفته های اخیر، رکورد تازه ای در کاهش قیمت ارز رخ داد و قیمت دلار صرافی به کانال 21 هزار تومان کاهش یافت.
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۵۴   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش اول فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دویست و بیست و دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صبح یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد و در ابتدای جلسه اقدامات انجام شده برای تامین اعتبار ریالی و ارزی تامین و خرید واکسن مورد بحث و بررسی قرار ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
برترین ها: این روزها با کاهش قیمت ارز و سکه مواجهیم و سوال این است که با وجود پالس های مثبتی که از وین می رسد و چشم انداز مناسبی که از آینده اقتصاد وجود دارد، چرا این کاهش به شکل قطره چکانی اتفاق می افتد. ...
مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مردم نیوز :سعید موتمنی افزود: با کاهش قیمت ارز بازار های مختلف مانند بازار سرمایه و خودرو آرام شده است. قیمت خودرو در مقایسه با دو هفته گذشته با کاهش مواجه شده و تقریبا مشابه قیمت های قبل از عید است و به تدریج ریزش دارد. ...
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۸:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
خبرمهم: هفته اول اردیبهشت را می توان هفته ثبات و توقف بازارها در ایران دانست. در حالی که نرخ تورم روند افزایشی خود راحفظ کرده است، قیمت ها در بازار در حل عقب نشینی است.
محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا گفت: امروز در بازار داخلی هم با توجه به کاهش نرخ ارز بهای سکه وطلا کاهش یافت که این قیمت ها و کاهش بها طی چند ماه گذشته بی سابقه بوده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۵:۳۰    
بدنبال کاهش قیمت ارز و سکه در بازار همه بازارهای سرمایه گذاری کشور نیز در رکود به سر می برند و تا زمان مشخص شدن رفع تحریم ها و نتایج نهایی مذاکرات برجام، بازارها در تعلیق هستند.