یکشنبه ۲۱ خردادساعت ۰۰:۲۷Jun 2023 11
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ ارز»

خبرگزاری مهر طی گزارشی گمراه کننده نوشت: در حالیکه برخی نمایندگان مجلس مکرراً از روش واردات بدون انتقال ارز برای واردات خودرو دفاع می کنند که طبق بررسی ها، استفاده از این روش به نوسانات نرخ ارز و افزایش تورم در کشور دامن می زند.
چند ثانیه   ۳ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
جزئیاتی جدید از نفوذی مرتبط با منافقین در مجلس جزئیات جدیدی از نفوذی مرتبط با منافقین در مجلس رسیده که نشان می دهد نقش این فرد محدود به عملیات تروریستی داعش در سال 96 نبوده است. روز چهارشنبه ناگفته هایی از عملیات تروریستی سال 96 داعش در مجلس شورای اسلامی منتشر شد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۸ ساعت پیش    
رئیس دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی 6 راهکار برای تثبیت اقتصادی ارائه کرد و گفت: مجموعه سیاست های تثبیت اقتصادی و ارز را در شرایط موجود اتخاذ کنیم و چاره ای جز این نداریم.
قم پرس   ۹ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
محسن زنگنه در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره تثبیت نرخ ارز در نظام قیمت گذاری دستوری گفت: درباره نظام قیمت گذاری در کشور شاهد دو جریان هستیم؛ جریانی هر گونه محدودیت در قبال مدیریت ارز را از مصادیق نظام قیمت گذاری دستوری می داند و آن را به صورت جدی نقد می کند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۲:۲۳    
هم اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18 عیار هر گرم 2 میلیون و 325 هزار و 822 تومان و دلار.55049 هزار تومان تا به این لحظه عرضه می شود.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۱:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیرکل کانون صرافان درباره وضعیت قیمت دلار در بازار در روزهای آینده توضیح داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
در بازار قیمت طلا پایین آمد و هر گرم به 2,335,400 (دو میلیون و سیصد و سی و پنج هزار و چهارصد ) تومان رسید که کاهش 0.45 درصدی داشته است. قیمت دلار هم بدون تغییر بود.
فرصت امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش فرصت امروز به نقل از ایمنا، یک کارشناس بازار خودرو با اشاره به دلایل کاهش قیمت ها در بازار گفت: علت اصلی کاهش قیمت خودرو ترکیدن حباب بازار است، رکود بازار و عقب نشینی خریداران، کاهش نرخ ارز ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس بازارهای مالی گفت: در دو ماه اخیر بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز عملکرد خوبی داشته که منجر شده است قیمت دلار نیز کاهش پیدا کند. از قبل پیش بینی می شد که دلار به زیر 50 هزار تومان نیز برسد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رشد سرمایه گذاری در کشور نیازمند ثبات اقتصادی، تثبیت نرخ ارز و جلوگیری از تصمیمات خلق الساعه تصمیم سازان و تصمیم گیران است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۸:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: ثبات نرخ ارز با ثابت نگه داشتن آن متفاوت است و در یک محدوده و دامنه مشخص اجازه تغییر دارد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۶:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
این روزها قیمت دلار کاملا کاهشی شده و این روند آنقدر ادامه داشته که افت قیمت ها به بازار خودرو هم سرایت کرده است، اما با برگشتن ورق سیاست، این ریزش تا کجا ادامه خواهد داشت؟
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۲۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: تزریق پول در بازار باز در هفته دوم خردادماه رکوردی بی سابقه را در تاریح خود رقم زد. بررسی ها نشان می دهد مهم ترین دلیل در چرایی ثبت این رکورد پیش گیری از رشد اضافه برداشت ها و مدیریت نرخ ارز حاصل از مداخلات بانک مرکزی در بازار پول بوده است.
طلا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۶:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
همواره نرخ ارز با پارامترهای سیاسی و اقتصادی تغییر می کند و اگر این اخبار مثبت سیاسی درست باشد، اثرات مثبت آن ادامه دار و کاهش قیمت ها ادامه خواهد داشت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۳:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
دبیرکل کانون صرافان درباره این که کاهش قیمت ها در بازار ارز موقتی است یا این که ادامه دارد، می گوید: همواره نرخ ارز با پارامترهای سیاسی و اقتصادی تغییر می کند و اگر این اخبار مثبت سیاسی درست باشد، اثرات مثبت آن ادامه دار و کاهش قیمت ها ادامه خواهد داشت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۲:۰۶   + ۳۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار طلا گفت: باتوجه به کاهش بهای انس جهانی طلا و نرخ ارز در داخل، سیر نزولی قیمت طلا و سکه شدت بیشتری یافت و قیمت ها به نرخ های سال گذشته (1401) بازگشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۹:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه عواملی از جمله نزدیک شدن به فصل مجامع شرکت ها و نرخ ارز را در وضعیت این روزهای بورس تاثیرگذار دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۷:۵۵   + ۲۶ سایت دیگر  
برخی جوسازی های رسانه ای سعی دارد تا با موقتی خواندن کاهش نرخ ارز و طلا، عملکرد سیاست تثبیت را زیر سوال ببرد و این در حالی است که برگشت نرخ ارز به کانال های بالاتر قطعا تبعات جبران ناپذیری برای اقتصاد ایران به همراه خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۷:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
با توجه به اینکه تاکنون سیاست تثبیت نرخ ارز نتایج مطلوبی به دنبال داشته است باید ضمن تداوم آن رویه های واردات در برابر صادرات خود و ترخیص با پته بدون انتقال ارز که سبب مخدوش شدن این سیاست می شوند به سرعت اصلاح شود.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۲۰:۳۱    
قیمت دلار بازار آزاد بعد از چند روز اندکی کاهش پیدا کرد. امروز قیمت دلار بازار آزاد نسبت به دیروز 42 تومان کم شد و به مرز 42 هزار و 82 تومان رسید. نرخ دلار بازار متشکل نیز در مقایسه با 108 روز قبل 3 هزار و 211 تومان کم شد و در محدوده 41 هزار و 549 تومانی قرار گرفت. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۷:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
امروز (پنجشنبه) بازار سکه و طلا کاهش قیمت قابل توجهی را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است؛ این کاهش به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به دنبال کاهش نرخ ارز و کاهش قیمت اونس جهانی طلا بوده و البته کاهش چشمگیر تقاضا نیز بی تاثیر نبوده است.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در هفته دوم خرداد 1402 اخبار اقتصادی گوناگونی منتشر شد که در میان آن ها می توان به عقب نشینی نرخ ارز در کانال های تلگرامی و بازار غیر رسمی و همچنین هشدار بانک مرکزی درباره خرید و فروش دلار های تقلبی در بازار ارز اشاره کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
بیست سال پیش اقتصاد چین تنها به اندازه 14 درصد اقتصاد آمریکا (به نرخ ارز بازار) بود. با این وجود، اقتصاددانان جسور گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه چه زمانی تولید ناخالص داخلی چین ممکن است تولید ناخالص داخلی آمریکا را تحت الشعاع قرار دهد و به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل شود، مطرح کردند.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۶:۱۸    
کاهش نرخ ارز بر بازار فولاد تاثیر گذاشته و با ادامه عقب نشینی دلار اکنون ثبات به این بازار بازگشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۴:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بورس در حال حاضر از منظر بنیادی هیچ مشکلی ندارد، گفت: حتی کاهش نرخ ارز در فروش شرکت های بورسی اثر نخواهد داشت و بازار سرمایه مسیر خود را طی خواهد کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۹    
درحالیکه با گرم شدن هوا تقاضا برای محصولاتی همچون خاکشیر زیاد شده، انواع گیاهان دارویی در بازار با ثبات نسبی قیمت عرضه می شود، اما در بخش محصولات وارداتی به تبع نوسان نرخ ارز تغییرات قیمتی وجود دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
در پایان روز قیمت دلار کاهش یافت و به 42,082 (چهل و دو هزار و هشتاد و دو ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش 0.1 درصدی داشته است. قیمت طلا و سکه هم پایین آمد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۰:۴۰   + ۳۷ سایت دیگر  
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، امروز قیمت هر اسکناس دلار 42هزار و 82 تومان و نرخ حواله دلار 38هزار و 256 تومان اعلام شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۰:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
همزمان با موج اخبار متنوعی که با سرفصل بهبود روابط بین المللی ایران در رسانه ها منتشر شده، نرخ ارز نیز بالاخره بعد از یک هفته به این اخبار واکنش نشان داد و شامگاه دیروز اسکناس دلار امریکا در شبکه دلالی بازار تهران به کانال 49 هزار تومانی وارد شد ...
برترین ها / کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۶:۰۶   + ۴۸ سایت دیگر  
در پی کاهش نرخ ارز در بازار طی روزهای گذشته، امروز نیز همین روند ادامه پیدا کرد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۹:۳۳    
به گزارش پارسینه و به نقل از اقتصاد آنلاین؛ روز گذشته شاهد ریزش پیاپی نرخ دلار بودیم. کاهش نرخ ارز تاثیر خود را بر قیمت طلا و سکه گذاشت و بازار طلا هم کاهش قیمت قابل توجهی داشت. قیمت امروز طلا به شرح زیر است؛ قیمت انواع سکه به شرح زیر است؛
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۵:۳۴    
اقتصادنیوز: نرخ ارز در بازار با اتوجه به عوامل مختلف، در بازه زمانی یکم تا 17خرداد روند کاهشی داشته است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۵:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: روز گذشته همزمان با افت قیمت دلار در معاملات غیر رسمی بازار ارز تهران، شایعاتی مبنی بر افت 10 درصدی نرخ ارز در میان معامله گران مطرح شد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مجید عبدالحمیدی، کارشناس و فعال بازار سرمایه در خصوص وضیعت فعلی بازار سرمایه اظهار داشت: در وضعیت حال نمی توان به راحتی روند بازار را مورد پیش بینی قرار داد اما بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که معاملات بورس تا زمان برگزاری مجامع با نوسان های بیشتر مثبت همراه خواهد بود اما از بعد مجامع می توان ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
با ورود به سال جاری مانند بسیاری از سال های اخیر در دوران تحریم ها پیش بینی بسیاری از تحلیلگران ظهور دوران سخت و بروز نوسانات در بازارهای اصلی کشور بود ...
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۲:۴۴   + ۳۶ سایت دیگر  
در پی کاهش نرخ ارز در بازار طی روز های گذشته، قیمت دلار کاهش شدیدی داشت و حتی دلار آزاد وارد کانال 40 هزار تومانی شد.
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۳۷   + ۲۶ سایت دیگر  
در جدول زیر قیمت دلار، یورو و نرخ انواع ارز خارجی در بازار امروز 2 خرداد 1402 آمده است که طبق آن قیمت دلار به 517,480 رسید.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۴۱   + ۲۳ سایت دیگر  
بازوی پژوهش های مجلس در تازه ترین مطالعه خود به تحلیل اثرگذاری سیاست های ارزی اتخاذ شده طی برنامه های سوم تا ششم توسعه بر تحولات بخش تجارت خارجی کشور پرداخته است ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
سومین گزارش سال بازار سوپرمارکتی ایران با نگرشی جامع به ابعاد مختلف سطح خرده فروشی این صنعت در سال 1401 توسط مجموعه دانش بنیان هایمارت منتشر شد. در سال 1401 اتفاقات مهمی در بازار خرده فروشی روی داد که اهم آن حذف ارز ترجیحی ، افزایش شدید نرخ ارز ،تغییرات قیمت جهانی مواد اولیه ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: امیدواریم در صورت تداوم ریزش نرخ ارز در پی اخبار مثبت اقتصادی و بین المللی و کاهش انتظارات تورمی آرامش به بازار مسکن برگردد.
سلام نو / ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۷:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
امروز چهارشنبه 17 خرداد 1402 در پی کاهش نرخ ارز در بازار طی روزهای گذشته، روند کاهشی قیمت دلار ادامه پیدا کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۴۳   + ۳۳ سایت دیگر  
دلار در هفته گذشته و با انتشار اخبار توافقات بین المللی کاهشی شده و در آستانه ورود به کانال 40 هزار تومانی قرار گرفته است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: تثبیت نرخ ارز، اصلی ترین عامل پیش بینی پذیر کردن اقتصاد برای فعالان اقتصادی و کسب وکار ها است.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۴۲    
مرصاد نیوز: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال انتظارات موجود در جامعه مبنی بر بهبود مناسبات ایران با همسایگان و کشورهای منطقه، قیمت همه کالاهایی که مصارف دوگانه دارند، روبه کاهش است.
سلام نو / تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
قیمت دلار برای امروز 17 خرداد با نزدیک به 900 تومان کاهش با رقم 49 هزار و 900 تومان مبادله شد.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
در بازار نرخ ارز امروز دلار کاهشی 8هزار تومانی نسبت به روز قبل داشت و به کانال 40هزارتومان بازگشت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اگرچه برخی رسانه ها خبرهای مثبت سیاسی را عامل اصلی کنترل نرخ ارز می دانند، اما بررسی ها حاکی از آن است که سیاست تثبیت ارزی که توسط بانک مرکزی در دستور کار قرار گرفته، عامل اصلی کاهش قیمت ارز در بازار غیر رسمی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که سیاست ارزی شناور، سیاست ارزی مورد تایید مجلس است گفت: در طول سال های گذشته حدود 285 میلیارد دلار مداخلات ارزی بانک مرکزی انجام گرفته است که هیچ نتیجه ای در کنترل نرخ ارز نداشته است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سیاست های ارزی عمدتا در خدمت تجارت خارجی کشور نبوده است؛ حداقل در دو دهه 80 و 90 که مورد بررسی یک گزارش مرکز پژوهش های مجلس قرار گرفته است. ...