شنبه ۲۷ شهریورساعت ۰۳:۳۲Sep 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کسری بودجه»

رشد شدید حجم نقدینگی در یک سال اخیر ناشی از بی انضباطی پولی و مالی عجیب دولت روحانی در سال پایانی آن بود که به افزایش شدید خلق پول برای جبران کسری بودجه منجر شد و تبعات تورمی گسترده ای را تا سال ها دامنگیر مردم ایران کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : اوراق بدهی دولتی در میان دو مرکز آماری از این رویداد سردرگم شده است. بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی دو تصویر مختلف از آمار تامین کسری بودجه را در این هفته ها منتشر کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۸:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به وضعیت کسری بودجه کشور و ادامه دار بودن ناترازی در بودجه طی سالهای متمادی، در این میزگرد تلاش شده به کمک کارشناسان اقتصادی، وضعیت کسری بودجه در سال جاری بررسی و سپس راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت مورد توجه قرار گیرد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۵    
خاطرات آیت الله هاشمی: اخوی محمد، [معاون اجرایی رییس جمهور] آمد. طرح پیشنهادی دفترامام، برای برگزاری مراسم صدمین سالگرد تولد امام را آوردکه به تأیید رهبری هم رسانده اند و از سوی دولت، محمد، مسئول پشتیبانی آن شده؛ وسیع و پُرهزینه است. راجع به راه های تأمین کسری بودجه دولت و مسایل مدیریتی صحبت شد ...
برترین ها / تیک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۲:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
خبرآنلاین: جمال رزاقی در یادداشتی درباره نوسان بازار سهام نوشت: نوسان دلار در روزهای اخیر عامل تعیین کننده در تقاضای سهام صادرات محور بوده و این نوسانات تردید معامله گران را برای ورود و تقاضا افزایش می دهد. ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۲۳   + ۵۱ سایت دیگر  
در هر حال دولت دوازدهم درحالی به کار خود پایان داد که اعلام شد پرونده ثبت نام سهام عدالت بسته شده است و امکان اینکه مشمول جدیدی پذیرفته شود وجود ندارد؛ هرچند که مجلس نشینان هر از گاهی دوباره برگه وعده اختصاص سهام عدالت به جاماندگان را رو می کردند. ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بودجه دولت و نحوه تدوین آن به طور قطع یکی از عوامل مهم تأثیرگذار در شاخص های کلان اقتصادی است. کارایی بودجه و هدفمند بودن آن می تواند اقتصاد را به سمت رشد و توسعه هدایت کند ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۸:۵۵    
طرح زیرساختی جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده، به میزان 3.5 تریلیون دلار به اقتصاد آمریکا ضرر وارده و در بلند مدت به ان فشار وارد می کند. اجرای این طرح باعث افزایش شدید کسری بودجه فدرال و کاهش تولید ناخالص داخلی آمریکا می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید با تشکیل کمیته ای مشترک میان دولت و مجلس برای بحث کسری بودجه دولت در نیمه نخست سال علاجی نمود تا نیمه دوم سال با نگاهی منطقی نسبت به درآمدها و هزینه ها قدم برداریم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۳۴    
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه بورس با توجه به برجام ابهام زیادی دارد، مطرح کرد: انتشار اوراق بدهی و کسری بودجه از تهدیدهای اصلی بازار هستند.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۳۵    
این روزها گزارش های پرشماری از رشد کسری بودجه و درآمدهای به دست نیامده از سوی رسانه های هوادار دولت سیزدهم ارائه می شود و یک گزارش نشان می دهد کسری بودجه به 460 هزار میلیارد تومان خواهد رسید که عدد دهشتناکی است. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون شاخص بورس قرمز شد، ارزش سهام عدالت چند میلیون تومان شد؟ سهام آمریکا با تشدید تورم افت کردند، هند به دنبال اخذ مالیات از بورس و تجارت رمزارز، عقبگرد دلار در بازار جهانی، قیمت جهانی طلا از مرز 1٫800 دلار عبور کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۱۳    
کمیسیون اروپایی در نامه ای از کسری بودجه صندوق کمک به بلایای طبیعی اتحادیه اروپا و خالی شدن آن خبر داده و اعتراف کرد که نمی تواند کمک های مالی وعده داده شده به مناطق سیل زده اروپایی را پرداخت کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رقم کسری بودجه در سال 1400، برابر با 320 هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته با رشد 117 درصدی روبه رو شده است. از طرفی دیگر مروری بر درآمد های 10 ساله بودجه نشان می دهد که درآمد ها در بودجه سال 1400 نسبت به بودجه سال 1399، در حدود 10 درصد رشد داشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۴۹    
قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با دعوت از وزیر اقتصاد راهکارهای لازم را برای چگونگی تامین کسری بوجه سال جاری ارائه و بررسی می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان فاز اضطراری سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ قرار بود تابستان امسال ناجی اصفهانی ها در تامین آب شرب شود، اما تکلیف این طرح هنوز بعد از شش ماه وعده به دلیل کسری بودجه و عدم واریز اعتبار توسط دولت نامشخص است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۶:۲۸   + ۲۷ سایت دیگر  
دیوان محاسبات کشور پیش بینی کرد با فرض استمرار روند چهار ماهه اول سال 1400 در تحقق منابع و مصارف عمومی دولت، میزان کسری منابع عمومی دولت برای تأمین مصارف عمومی در شش ماهه اول سال جاری بالغ بر 146.7 هزار میلیارد تومان است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : *آقای الله کرم! در شرایطی که کشور هم به لحاظ اقتصادی و هم سیاسی و سلامت دچار بحران های زیاد است،آقای رئیسی برای بار چندم وعده یک میلیون ساخت مسکن و یک میلیون شغل طی یکسال را داده اند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۱:۳۶    
آش خلق پول بدون پشتوانه از ناحیه کسری بودجه و سود های پرداختی علی الحساب به سپرده گذاران بانک های زیان ده، آنقدر شور شده است که صدای رئیس سازمان بودجه دولت سیزدهم را درآورد، به طوری که وی از ادامه روند کنونی بخش مالی کشور ابراز نگرانی کرد و گفت که خلق پول باید ریشه کن شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۳:۵۰    
نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه کسری بودجه ام الخبائث است، تصریح کرد که افرادی در سازمان برنامه و بودجه سمت گرفته اند که مسئول کسری بودجه هستند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : شانزده مرحله از حراج اوراق بدهی سپری شده و تمام عایدی دولت به 70 درصد موقعیت مشابه خود در سال گذشته هم نمی رسد. این در حالی است که در شش ماه آتی امسال باید تقریبا 105 هزار و 100 میلیارد تومان دیگر اوراق بفروشد.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه، گفت: در شرایط فعلی بررسی عوامل بنیادین و اثر گذار بر بازار سرمایه شامل کسری بودجه محتمل، نرخ ارز، تورم انتظاری و قیمت جهانی کامودیتی ها حاکی از آن است که بازار سرمایه با ریسک چندان زیادی در خصوص اصلاح قیمتی روبرو نیست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۸:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
به نظر می رسد به مرور دولت جدید در حال مدیریت کسری بودجه است زیرا در پنج ماهه، میزان استفاده از ظرفیت ماده 125 قانون محاسبات عمومی کشور به صفر رسیده است
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۵:۵۹    
کسری بودجه سال 1400 ازجمله پیش بینی هایی بود که از همان زمان تقدیم لایحه بودجه و تصویب آن ، نسبت به آن هشدارهای فراوان داده می شد. موضوعی که اکنون تحقق یافته و اقدام جدی دولت سیزدهم را برای تعیین راهکارهای جبران این کسری، ضروری می سازد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۰:۱۰    
خاطرات آیت الله هاشمی: دکتر [حسن] حبیبی، [معاون اول رییس جمهور] آمد. در مورد کسری بودجه و ضعف تصمیم گیری ها صحبت کردیم؛ گفت، مایل است کناره گیری کند و گفت، در ملاقات رهبری در مورد حمله به آقایان [عبدالله] نوری و [عطاءالله] مهاجرانی ...
الف   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۰:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
مقام معظم رهبری از دولت جدید خواستند روی کاهش ارزش پول ملی و کاهش قدرت خرید مردم تمرکز کنند و جلوی کسری بودجه و تورم شدید و بالا را بگیرند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
دولت در سال 1400 با کسری بودجه مواجه خواهد شد؛ وقوع کسری بودجه قطعی است اما پیش بینی ها درباره مقدار آن متفاوت است. برخی کارشناسان معتقدند رقم کسری بودجه امسال عددی بین 150 تا 180 هزار میلیارد تومان خواهد بود اما بعضی ها اعداد بالاتری را می گویند ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
کسری بودجه که یکی از معضلات اصلی اقتصاد ایران به حساب می آید، زمانی رخ می دهد که دولت منابع کافی برای هزینه های خود نداشته باشد، اما حاضر هم نشود از هزینه هایش بکاهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه تنها راه جبران کسری بودجه استفاده از ظرفیت های مالیاتی است، گفت: راهکار اساسی جز مقابله با فرارهای مالیاتی و بازنگری در معافیت ها برای پایان دادن به کسری بودجه دولت وجود ندارد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: کسری بودجه به این معنا است که باید به سراغ چاپ پول رویم که تورم با خود می آورد، در نتیجه آن هم تولید از کار می افتد و سوداگری را منطق حاکم بر بازار می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
طی چند روز گذشته خبری مبنی بر برگزاری احتمالی رفراندوم برای حذف یارانه های پنهان و آشکار منتشر شد؛ هر چند هنوز جزییاتی این تصمیم روشن نیست اما به نظر می رسد که این رویکرد با چالش های جدی روبرو باشد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: کسری بودجه دولتی وقتی به شکل مزمن در می آید، عوارض و عواقب بسیار بدی در بخش های مختلف برجای خواهد گذارد که مهم ترین مسئله آن هم دامن زدن به رشد تورم است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه وطن امروز نوشت: با تجمیع 2 گزارش تفریغ بودجه 2 ماهه دیوان محاسبات می توان به تصویر مناسبی از میزان درآمد های محقق شده دولت در 4 ماه ابتدایی سال جاری و برآورد دقیقی از میزان کسری بودجه رسید ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
فساد دارای پیامدهایی از قبیل اتلاف منابع ملی، تضعیف انگیزه ها، هزینه معاملات، فقر و بهداشت ضعیف است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۷:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه از انقباض در سیاست های مالی خبر داده است، تاکید کرد: کمیسیون برنامه و بودجه تذکر داد که اگر انقباضی قرار است اتفاق بیفتد به هیچ وجه نباید لطمه به حقوق کارمندان ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به اینکه دولت ها در ایران طی سال های متمادی با کسری بودجه مواجه بوده اند، کارشناسان اقتصادی معتقدند بهترین راهکار اصولی تامین بودجه اصلاح نظام مالیاتی در کشور است و آمار ها نشان می دهد میزان فرار مالیاتی به بیش از 150 هزار میلیارد تومان می رسد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه مطابق با قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، عوارض صادراتی دریافتی از کالاهای دارای ارزش افزوده پایین باید به کالاهای دارای ارزش افزوده بالاتر بازگشت داده شود، گفت: متاسفانه هر منبع مالی که در قالب عوارض صادراتی دریافت می شود ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۰۱    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر 400 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم که دولت باید در اولین فرصت فکری به حال این مشکل کند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
برترین ها: نماینده مردم تهران در مجلس در اظهارنظری عجیب از اصرار مردم بر مطالباتشان انتقاد کرد! او در تویئتر خود نوشت: اصرار گروه های اجتماعی بر اجابت فوری مطالبات سرکوفت خورده شان، با توجه به کسری بودجه دولت، به ضرر همان گروه ها و کل جامعه است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه وبودجه گفت: در جلسه هفته گذشته که آقای کاظمی میهمان کمیسیون برنامه و بودجه بودند بحثی جدی برای سامان دهی فوری فوق العاده حقوق ها باتوجه به کسری بودجه سال جاری را با ایشان داشتیم و بنابراین گذاشته شد که در کوتاه ترین مدت ممکن این سامان دهی به نظام پرداخت صورت پذیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
با توجه به تکمیل شدن تیم اقتصادی دولت و چالش هایی نظیر تورم، کسری بودجه و تحریم که پیش روی کشور قرار دارد، ارائه نقشه راهی هماهنگ از سوی دولت سیزدهم و در جهت حل مشکلات کشور ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۵:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در یادداشت روزنامه ایران می خوانیم: یکی از بزرگترین معضل های اقتصاد ایران، کسری بودجه و عدم تعادل میان درآمدها و هزینه هاست که در سال جاری به عدد بزرگی رسیده و روی سایربخش ها و شاخص های اقتصادی تأثیر منفی می گذارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۲:۰۷    
با وجودی که در اغلب کشور های توسعه یافته کالا های مهم مرتبط با مالکیت و رفاه عمومی از طریق بازار سرمایه به فروش می رسد، اما شبکه بازرگانی داخلی و خارجی تا کنون نگذاشته فروش کالاهایی، چون نفت خام، نفت کوره و میعانات گازی صادراتی ایران از طریق بورس انرژی انجام شود ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
همه را لحاظ نکنیم، قوه ی عاقله ی اقتصادی کشور معتقد است: رئیسی دولتی را تحویل گرفته است که کسری بودجه ای کم سابقه دارد. بسیاری از منابعی که در بودجه مشخص شده محقق نشده اند - مهم تر از همه در بخش نفت - و چشم انداز سیاسی نیز نویدبخش نیست که بتوان روی آن حساب کرد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ادوار مجلس کسری بودجه را البته در کنار شیوع ویروس کرونا اصلی ترین چالش دولت عنوان می کند و ضمن بیان هشدارهایی در این زمینه، راهکارهایی را هم برای حل آن پیشنهاد می دهد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۴:۰۷    
ایزدخواه گفت: خودکامه ترین بخش اقتصاد کشور ما در حال حاضر، بانک ها هستند؛ بانک های کشور انضباط مالی ندارند، تابع سیاست های تولید نیستند و به واسطه دو دلیل، ریشه اصلی تورم به حساب می آیند که یکی به دلیل کسری بودجه و دیگری وجود انبوهی از بانک های خصوصی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه قانون مصوب پارلمان برای جهش تولید مسکن تورم زا نیست، گفت: زمانی تورم در کشور ایجاد می شود که دولت برای جبران کسری بودجه از بانک مرکزی استقراض کند.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۱:۰۷   + ۲۰ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: شرایط تورمی و کسری بودجه به هیچ وجه تاب تحمل فشار بیشتر را ندارد و هرگونه افزایش حقوق در بدنه دولت، منجر به افزایش کسری بودجه، چاپ پول و تورم خواهد شد. ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۹:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
حل مشکل کسری بودجه، کنترل نقدینگی و تورم، حذف دلار 4200 تومانی، جلوگیری از سرکوب نرخ ارز، از مهمترین انتظاراتی است که کارشناسان و فعالان اقتصادی خواستار آن هستند و با توجه به اینکه کسری بودجه دولت و خلق پول توسط بانک ها به عنوان عوامل اصلی رشد نقدینگی و تورم در کشور بوده ...