سه شنبه ۱۸ بهمنساعت ۲۲:۱۷Feb 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کسری بودجه»

خاندوزی خبر داد که به سبب نبود منابع پایدار و برای جلوگیری از کسری بودجه دولت افزایشی برای یارانه ها پیش بینی نشده است.
رویداد 24   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت: به سبب عدم وجود منابع پایدار و برای جلوگیری از کسری بودجه دولت افزایشی برای یارانه ها پیش بینی نشده است. در بحث کالابرگ الکترونیکی ...
بهار نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: هادی حق شناس اقتصاددان طی یادداشتی در آرمان ملی نوشت: واقعیت مطلب این است که وقتی دولت یا دولت ها دچار کسری بودجه می شوند یا هزینه هایشان بیش از درآمد می شود، سراغ اینکه هزینه ها را کم کنند، نمی روند بلکه سراغ این می روند که درآمد ها را افزایش دهند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۱۴   + ۲۹ سایت دیگر  
روزنامه کیهان در مطلبی خواهان بررسی صلاحیت خریداران اموال دولت شد و نوشت:مدعیان اصلاح طلبی در حالی علیه طرح مولدسازی املاک و دارایی های دولت جنجال می کنند که به هنگام تصدی دولت، کارنامه ای فاجعه بار در زمینه واگذاری شرکت های دولتی و همچنین تحمیل کسری بودجه بی سابقه به دولت رئیسی برجای گذاشتند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۸:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم خمین در مجلس گفت: منابع درآمدی تمام هزینه های پیش بینی شده کشور باید مشخص و شفاف باشد که لحاظ کردن این موضوع منجر به رفع مشکل کسری بودجه خواهد شد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- یک استاد دانشگاه گفت: اینکه آقای رئیسی فکر می کنند سال آینده با کسری بودجه مواجه نخواهند شد، ناشی از همین اطلاعات غلط است. اینکه فکر می کنند طی یک سال تورم را 20 درصد کاهش داده اند نشان می دهند، هیچ تصویری از وضعیت واقعی اقتصاد و تورمی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، ندارند. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۱:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
دکتر غلامرضا سلامی در دنیای اقتصاد نوشت: اخیرا یکی از رجال اقتصادی- سیاسی در محفلی کارشناسی گفته اند: من هشدار می دهم که اغراق در کسری بودجه به عنوان عامل اصلی تورم به نظر من یک اشتباه ژئوپلیتیک و یک دروغ سیاسی بزرگ است و کسانی که می خواهند دولت را زمین بزنند روی این موضوع تکیه می کنند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۰:۴۴    
داریوش مجد: وعده توزیع پول نفت میان مردم، قرار بود در پوشش قانون هدفمند سازی یارانه ها محقق شود. هرچند این قانون در سال های نخست اجرایش توانست بخشی از شکاف طبقاتی را کاهش دهد اما به مرور با رشد تورم، 45هزار تومان جایگاه و ارزش خود را از دست داد ...
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۲:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
مدعیان اصلاح طلبی در حالی علیه طرح مولدسازی املاک و دارایی های دولت جنجال می کنند که به هنگام تصدی دولت، کارنامه ای فاجعه بار در زمینه واگذاری شرکت های دولتی و همچنین تحمیل کسری بودجه بی سابقه به دولت رئیسی برجای گذاشتند.
برترین ها / ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با اشاره به کسری بودجه در دولت گذشته گفت: دولتی که بودجه جاری را نمی تواست تامین کند، خلق پول انجام داد که هنوز هم تورم آن را احساس می کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۸:۲۱   + ۳۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با اشاره به کسری بودجه در دولت گذشته گفت: دولتی که بودجه جاری را نمی تواست تامین کند، خلق پول انجام داد که هنوز هم تورم آن را احساس می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۵:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سخنگوی دولت گفت: با توجه به کسری بودجه ای که دولت گذشته با آن مواجه بود، رشد اقتصادی پایین، صادرات حداقلی و درآمد مالی پایین بوده است و از طرفی خلق پول صورت می گرفت؛ ماهی 27 میلیارد تومان هزینه وجود داشت اما پول نداشتیم.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
شهبازی گفت: توجه به لایحه بودجه تنظیمی دولت در سال آینده از لحاظ تورم و کسری بودجه با مشکلی مواجه نمی شویم.
حیات   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۰۸    
کنترل ترازنامه بانکی از وظایف مهم بانک مرکزی در سال های آتی است که می تواند زمینه کاهش نقدینگی را بوجود آورده و مسیر کاهش تورم و کسری بودجه را هموارتر سازد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۸:۳۱    
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بررسی لایحه بودجه سال 1402، اعتبارات در نظر گرفته شده برای حوزه محیط زیست را با توجه به بحران های موجود در کشور ناکافی دانست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۸:۰۵    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه سال 1402 را باید یک مقدار در مجلس واقع بینانه کنیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۷:۵۱    
حاج اسماعیلی کارشناس اقتصادی گفت: نباید برنامه هفتم را جدی بگیریم. آنچه در خصوص 6 برنامه گذشته برای توسعه کشور اتفاق افتاد می تواند مشابه آن برای برنامه هفتم دیده شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۵:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: به دلیل اقتصاد سیاسی، افراد و گروه ها یا مراکز دولتی قادر به کاهش هزینه های زائد خود نیستند و درنهایت کسری بودجه خود را نمایان می سازد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
محمدمهدی مسعودیان، خبرنگار: کسری بودجه، شاخصه اقتصاد ایران در سال های اخیر بوده است، امری که به واسطه عدم توجه به اصلاحات ساختاری و تداوم ناترازی ها در نظام بانکی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سازمان برنامه و بودجه کشور در واکنش به گزارشی تحت عنوان پورابراهیمی کسری بودجه 400 هزارمیلیاردی را ثابت کرد؛ آقای حاجی بابایی هنوز می گویید کسری بودجه نداریم؟ که در تاریخ هشتم بهمن ماه 1401 در پایگاه خبری اقتصادآنلاین منتشر شده است، جوابیه ای ارسال کرده است.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نظری اظهارداشت: دولت گفته ما منابع بودجه را محقق می کنیم. یعنی اینکه هزار و نهصد و 84 هزار میلیارد تومانی که بودجه عمومی دولت است را به تحقق می رسانند. حال اینکه به چه روشی یا ابزاری قرار است این منابع محقق شوند را باید از خودشان بپرسید!
گیل خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۰۸   + ۲۵ سایت دیگر  
مولد سازی یعنی اینکه شما از این اموال به عنوان یک منبع مالی استفاده کنید؟ این اقدام ناپخته، آثاری شبیه اجرای اصل 44 که منابع زیادی در اختیار دولت نهم قرار داد و خصوصی سازی را منشا فساد کرد، در پی خواهد داشت. می خواهند اموال متراکم شده دولتی را به خاطر کسری بودجه بفروشند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۸:۳۹    
غلامی، معاون خصوصی سازی دولت نهم می گوید؛ دولت دارای ظرفیت های راکد زیادی است که با فعال شدن آن در طرح مولدسازی به طوری که این دارایی ها به افراد توانمند سپرده شود تحول عظیمی در اقتصاد ایجاد می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به غفلت از اختصاص ردیف و بودجه برای مسائل فرهنگی در لایحه بودجه 1402 گفت: نماینده ای از کمیسیون فرهنگی انتخاب شد تا در کمیسیون تلفیق موضوع افزایش بودجه سازمان ها و نهادهای فرهنگی از جمله سازمان تبلیغات، ورزش و جوانان، میراث فرهنگی و بخش های دیگر را دنبال کند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
در سال آینده هم اقتصاد ایران با کسری بودجه مواجه است و دولت یا با تورم یا رکود یا هر دو گزاره مواجه خواهد شد. این اثری است که در همه جای دنیا تجربه شده است و اقتصاد ایران هم از آن مستثنی نخواهد بود.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۲:۴۰    
مولد سازی یعنی اینکه شما از این اموال به عنوان یک منبع مالی استفاده کنید؟ این اقدام ناپخته، آثاری شبیه اجرای اصل 44 که منابع زیادی در اختیار دولت نهم قرار داد و خصوصی سازی را منشا فساد کرد، در پی خواهد داشت. می خواهند اموال متراکم شده دولتی را به خاطر کسری بودجه بفروشند.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
گروه بین الملل: درآمدهای بودجه دولت روسیه از محل صادرات نفت و گاز در ژانویه سال جاری به کم ترین میزان از اوت 2020 رسیده و در صورت ادامه این وضعیت، پیش بینی می شود که این کشور با 78 میلیارد دلاری کسری بودجه مواجه خواهد شد. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۸:۰۰   + ۳۹ سایت دیگر  
تسنیم: رئیس سازمان خصوصی سازی با اعلام اینکه سامانه هوشمند مولدسازی 22 بهمن رونمایی می شود ، گفت: هدف مهم مولدسازی سهیم شدن و انتفاع مردم از این دارایی ها و تحقق اقتصاد مردمی است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۳:۵۴   + ۲۹ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه تهران تاکیدکرد: عدم شفافیت در بودجه آغاز ناکارآمدی ها و نا ترازی ها است، یکی از دلایل کسری بودجه این عدم شفافیت است.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: مسعود میرکاظمی (رئیس سازمان برنامه و بودجه) در واکنش به انتقاد کارشناسان از لایحه بودجه و تورمی خواندنِ آن، اعلام کرد سال آینده کسری بودجه نداریم؛ او در مورد تورمی دانستنِ بودجه ی 1402 گفت: برخی افراد و دستگاه های نظارتی از لایحه بودجه دولت به چنین تشخیصی رسیده اند ...
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۶:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دولت سیزدهم در شرایطی مدیریت اجرایی کشور را بر عهده گرفت که ایران با مجموعه ای از چالشها و مشکلات ،اقتصادی ،اجتماعی، سیاسی و فرهنگی روبه رو بود مرگ و میر روزانه 700 نفر بر اثر شیوع بیماری کرونا ثبت رکورد رشد نقدینگی 40 ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۵:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
در هفته منتهی به 11 بهمن ماه وضعیت بازار اولیه از صفر خارج شده و در آن 380 میلیارد تومان از کسری بودجه دولت تامین شد. با این حال مقایسه های آماری حاکی از تداوم رکود این بازار بوده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۹:۵۰    
علت تأکیدات مکرر رهبر انقلاب بر کسری بودجه پاسخی به کژفهمی ها تأمین کسری بودجه گریزناپذیر است،هیچ بودجه ای با کسری بسته نمیشود! فلذا محل اصلی بحث "روشهای جبران کسری" است.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۸:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، سه شنبه شب و در آستانه چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در گفت وگوی زنده تلویزیونی، به نکاتی چند اشاره کرد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مهدی عبداللهی، دبیر گروه اقتصاد: اگرچه دولت سیزدهم و مجلس با هدف کنترل کسری بودجه اهتمام قابل تقدیری در کنترل هزینه های جاری داشتند و نسبت به استفاده از تنخواه گردان خزانه بانک مرکزی با احتیاط عمل کرده اند اما بودجه ریزی در کشور آسیب ها و معضلاتی دارد که برخی از آنها مشکلات ساختاری و قدیمی و برخی ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۳:۲۴   + ۲۱ سایت دیگر  
اینکه دولت می خواهد با این مصوبه مشکلات مالی خود را حل کند و کسری بودجه را جبران نماید امری قابل درک است و به همین دلیل با اصل مولدسازی مخالفتی وجود ندارد. مخالفت ها با موارد خلاف قانون گنجانده شده در این مصوبه است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۹:۰۰   + ۳۳ سایت دیگر  
رحیم زارع تصریح کرد: نظر کمیسیون تلفیق بر این اساس است که کسری بودجه ای در سال آتی نداشته باشیم تا این مسئله در نهایت تبدیل به افزایش نرخ تورم و یا پایه پولی شود.
تیتر20   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۱۲   + ۲۹ سایت دیگر  
براساس پیگیری های انجام شده با وجود تأمین درآمدهای بودجه عمومی شاهد کسری 200هزار میلیارد تومانی در منابع و مصارف تبصره 14 هستیم که نیمی از کسری منابع یعنی 100هزار میلیارد تومان مربوط به تغییر نرخ خوراک پتروشیمی ها است.
ربیع   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۳:۱۳    
اطلس محمودیان به گزارش پایگاه خبری ربیع ، آیا بازار ارز قابل کنترل است؟ عوامل مؤثر در تعیین قیمت دلار چه هستند؟ دولت از چه طریقی می تواند بازار ارز را کنترل کند؟ باید اذعان کرد که مهمترین و اصلی ترین عامل تورم چاپ نقدینگی و استقراض از بانک مرکزی برای رفع نیازهایی دولت برای کسری بودجه است ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
محفوظی نماینده آبادان در مجلس به دیده بان ایران گفت: دولت قیمت دلار در بودجه 1402 را کمتر از 30 هزار تومان و نفت را 85 دلار درنظر گرفته است، در حالیکه قیمت نفت کمتر از 70 دلار و قیمت دلار بیش از 40 هزار تومان است که این مسائل ناترازی ایجاد کرده و با منابعی که در نظر گرفته است قطعا با کسری بودجه ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مولدسازی دارایی های دولت می تواند هم از طریق کاهش کسری بودجه بدون خلق پول و هم با جذب نقدینگی های سرگردان، به کنترل تورم کمک کند. به گزارش خبرنگار ایبِنا؛ یکی از مشکلات ساختاری اقتصاد ایران، کسری بودجه عمومی دولت است ...
اخبار بانک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور طی گفت و گویی در رابطه با نرخ تورم، کسری بودجه، نرخ ارز، رشد اقتصادی و کاهش بیکاری سخن گفت.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۳۲    
سرپرست فدراسیون وزنه برداری گفت: اگر بودجه ورزش کشور با کسری ابلاغ شود با چالش های بزرگ مواجه خواهیم شد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۶:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
سال هاست که کارشناسان، تحلیلگران و اساتید دانشگاه درباره تبعات مخرب کسری بودجه و عدم انضباط مالی در بودجه مطلب می نویسند، اما هر سال باز هم همین آش است و همین کاسه. انگار نه انگار که باید از دانش رسوب کرده کشور استفاده کنیم و اشتباهات قبلی را تکرار نکنیم.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۶:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور در گفت وگوی زنده تلویزیونی گفت: دولت در شرایطی شروع به کار کرد که بحران کرونا و کسری بودجه کشور را دربر گرفته بود. بحران کرونا را با همکاری مردم و مجاهدت کادر درمان پشت سر گذاشتیم و سعی کردیم کسری بودجه را بدون استقراض از بانک مرکزی پشت سر بگذاریم ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۰:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس جمهور در ادامه سخنانش به مساله گرانی پرداخت و درباره افزایش قیمت اجناس از جمله مواد غذایی در ماه های اخیر اظهار کرد: معیشت یکی از مسایل محوری و مهم دولت است. در آغاز دولت، 700 خانوار به خاطر کرونا داغدار می شدند که شرایط متفاوت شد و الان وضعیت صفر درباره تلفات داریم ...
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور در گفت وگوی زنده تلویزیونی بیان کرد: کسری بودجه سال گذشته از طریق درآمدهای نفتی پرداخت شده و دولت تلاش جدی کرده است که در سال 1401 دچار کسری بودجه نشود.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور در گفت وگوی زنده تلویزیونی بیان کرد: کسری بودجه سال گذشته از طریق درآمدهای نفتی پرداخت شده و دولت تلاش جدی کرده است که در سال 1401 دچار کسری بودجه نشود.