شنبه ۰۹ بهمنساعت ۰۵:۳۵Jan 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کسری بودجه»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۳:۱۲    
سومین نشست اصلاح ساختار بودجه با حضور دکتر الهیان، دکتر توکلی از اساتید موسسه آموزشی _پژوهشی امام خمینی ( ره) و تعدادی از مشاورین اقتصادی کشور برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / کرج رسا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۰۹:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
نماینده سابق مجلس گفت: نمایندگان مجلس اگر می خواهند وضع مردم مقداری روبه راه شود که در این زمینه دائم هم به مردم و دغدغه هایشان اشاره می کنند، بهتر است تصمیم بگیرند حقوق شان کمتر شود و کسی که 30 میلیون می گیرد 20 میلیون دریافت کند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مالیات ستانی از صادرات مواد خام و نیمه خام که در بودجه 1401 مطرح شده، به تازگی با رای مثبت کمیسیون تلفیق مجلس مواجه شده و موجی از اعتراضات جمع کثیری از فعالان بازار سرمایه را به وجود آورد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
هدف از حذف ارز 4200 تومانی توسط سازمان برنامه و بودجه، تضمین قدرت خرید مردم نبوده و رویکرد بیشتر در جبران کسری بودجه بوده است. مجلس هم اصرار دارد که همزمان با حذف ارز ترجیحی، راهکار حفظ قدرت خرید مردم تعیین شود ...
رییس کل پیشین بانک مرکزی گفت: زیان تأخیر یکساله به کنار، یک توافق خوب می تواند در کوتاه مدت، درآمدهای نفتی را 2/5 برابر کند.
سلام نو / جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۲:۰۵   + ۲۱ سایت دیگر  
به ازای هر سالی که از کارکرد یک خودرو می گذرد 10 درصد از ارزش آن کاسته می شود و این موضوع تا سقف 60 درصد در نظر گرفته خواهد شد.
راه امروز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۹:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
دولت برای اینکه بورس را به ثبات برساند اول باید سیاست گذاری هایش بلند مدت باشد نه اینکه هر جا کسری آورد به سراغ صنایع بیاید و برای جبران کسری بودجه اوراق بدهی بفروشد و نرخ بهره را بالا ببرد و بورس را زمین بزند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۸:۰۰    
احتمال بالایی که فعالان بازار برای حصول توافق قائلند مانع رشد ادامه دار قیمت دلار و کسری بودجه بالای دولت مانع افت معنادار قیمت شده است. در نتیجه قیمت دلار در دامنه ای محدود رفت و برگشت می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۴:۱۲    
انصاری، کارشناس بازار سرمایه گفت: در چند وقت اخیر مهمترین چالش بازار سرمایه کسری بودجه و سیاست هایی بوده که دولت برای جبران مشکلات خود در بودجه اجرا کرده است.
روزنامه سراج   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۹    
ابریشمی راد:ما کسری بودجه نداشتیم و بدهی شهرداری به نسبت به روزی که بنده شهرداری را تحویل گرفتم با اینکه هزینه های شهرداری در این دوره به دلیل افزایش دلار و تحریم و کرونا به شدت بین 400 تا 500 درصد افزایش پیدا کرد یعنی ما با دلار 3600 تومان شهرداری را تحویل گرفتیم و در این مسیر دلار تا 27 هزار ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: انتظارات تورمی در کشور ما بالاست، عامل تورم، حذف احتمالی ارز 4200 تومانی نیست، علت افزایش تورم را باید در رشد نرخ دلار، کسری بودجه و رشد حجم نقدینگی جستجو کرد. ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۶    
چند ماهی هست که با وجود بررسی تبعات ناشی از حذف ارز ترجیحی در رسانه ها و ارزیابی نگاه کارشناسان ؛ دولت همچنان بر حذف ارز 4200 تومانی تاکید جدی دارد.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۷    
دولت باید در میزان انتشار اوراق تجدید نظر کند و یکی از این ده فرمان دال بر همین است و واقعیت روشن اینکه در اقتصاد ایران دیگر ظرفیت جذب اوراق وجود ندارد و دولت باید به فکر سبک کردن خود، کاهش هزینه ها و روش های دیگر برای تأمین کسری بودجه باشد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
آقای خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی برای جبران کسری بودجه سال1400 پیشنهاد فروش اموال مازاد دولت را داده است؛
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۸:۵۳    
دولت برای جبران کسری بودجه راه های مختلفی پیش رو دارد که می تواند به آن ورود کند، اما بی دردسرترین راه حذف ارز 4200 تومانی است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۱۸   + ۴۰ سایت دیگر  
خبرآنلاین: به دنبال مطرح شدن مباحث مبنی بر حذف ارز 4200 تومانی، کارشناسان زیادی در این زمینه اظهار نظر کرده اند که برخی از آنان موافق اجرای طرح و بسیاری نیز مخالف اجرای آن در شرایط کنونی هستند ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۳:۰۰    
چندی پیش در مجلس این تحلیل مطرح شد که ریشه تورم کسری بودجه دولت است و مثلاً اگر ما ارز 4200 تومانی را حذف نکنیم مجبور به استقراض از بانک مرکزی می شویم و این می شود تورم.
یافته   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۰:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
خدابخشی در برنامه رادیویی در مسیر توسعه لزوم ارائه لایحه برای تامین منافع همه گروه های شغلی چاپ ایمیل توضیحات بخش: اخبار مجموعه : سایر اخبار رئیس فراکسیون توسعه متوازن مجلس گفت: با توجه به اینکه دولت ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۲۵    
دولت برای تامین کسری بودجه سال آتی بر فروش دارایی های مازاد خود تاکید دارد. اما نمی توان به این دارایی ها چندان اتکا کرد.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۵۸    
یک اقتصاددان گفت: بودجه سال آینده انقباضی بسته شده اما در بعضی بخش ها انبساطی است.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۱۹    
عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه سیاست اقتصادی دولت برای مهار تورم هنوز تبدیل به اقدام نشده است، گفت: دولت باید در بودجه 1401 کسری بودجه اش را به حداقل برساند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 مجلس گفت: آقای حاجی بابایی رئیس کمیسیون اعلام کرده است کمیته ای مشترک بین مجلس و دولت برای این موضوع به ریاست آقای الیاس نادران تشکیل شده است که البته تاکنون این کمیته جلسه ای را تشکیل نداده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۴:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
اگر دولت درآمد حاصل از فروش نفت و گاز را به جای خرید دارایی های سرمایه ای صرف هزینه های جاری کند، می تواند بخشی از کسری بودجه را بدون انتشار اوراق تامین کند.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۰:۲۷    
شاخص بازار بورس روز گذشته باز هم به شدت افت کرد تا سهامداران همچنان چشم به طرح ها، قول ها و وعده های رنگارنگی داشته باشند که هیچ کدام عملی نشد. واقعیت آن است که سرمایه بخش زیادی از مردم طی یک سال گذشته آب شده و دیوار بی اعتمادی مردم نسبت به بازار سرمایه بلندتر شده است ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۸:۴۹    
خزانه های خالی بدون تنوع درآمدها از یک سو و انبوه تعهداتی که دولت بر دوش خود گذاشته است مثل وابسته کردن مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به یارانه ها و کالاها و خدمات ارزان قیمت دولتی، و نظام اداری با تورم کارکنان اداری از سوی دیگر، از دیگر نکات حائز اهمیت است. ...
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
نگاهی به عملکرد اقتصاد ایران در دهه 90 نشان می دهد که نرخ تورم جز در دوره کوتاهی از دولت یازدهم، هیچگاه تک رقمی نشده و این موضوع بسیاری از تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها برای آینده اقتصادی کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
یزد - معاون هماهنگی استان های معاونت توسعه منابع انسانی سازمان برنامه و بودجه از کاهش کسری بودجه به 301 هزار میلیارد تومان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها معاون هماهنگی استان های معاونت توسعه منابع انسانی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه کسری بودجه به 301 هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد، گفت: بودجه عمرانی کل کشور به 18 درصد افزایش یافت.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۰۳    
علی صالح آبادی، رییس بانک مرکزی از اقدامات دولت سیزدهم برای کاهش کسری بودجه و کنترل تورم سخن می گوید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۴۶    
تهران- ایرنا- علی صالح آبادی رئیس بانک مرکزی از اقدامات دولت سیزدهم برای کاهش کسری بودجه و کنترل تورم سخن می گوید.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۴۶    
خاطره تلخ سهامداران بازار سرمایه از وعده های دولت قبل هنوز زنده است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی،در توئیتی تاکید کرد؛ اگر حذف یارانه سوخت و افزایش قیمت بنزین،مشکل کسری بودجه را حل کرد،حذف ارز ترجیحی هم حل می کند!
اقتصاد آنلاین / دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار تهران از حل مشکل تامین منابع مالی برای تکمیل متروی پرند از طریق تغییر کاربری یک زمین خبر داد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سرانجام پس از فراز و فرودهای فراوان بودجه 1401 به عنوان نخستین لایحه تدوین شده به وسیله دولت سیزدهم در مجلس شورای اسلامی تصویب شد. در این میان بسیاری از صاحبنظران ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۱۷   + ۲۱ سایت دیگر  
اعتماد: بر اساس تازه ترین گزارش مرکز آمار روند نزولی تورم ماهانه و نقطه ای، در دی ماه سال جاری قطع شده ولی تورم سالانه با یک واحد درصد کاهش نسبت به آذرماه، همچنان بر مدار کاهشی است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۸:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بودجه 1400 شهرداری تهران را سیاسی بستند، گفت: 12 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم و شورای قبل، 20 هزار میلیارد تومان درآمد از محل تراکم فروشی برای امسال پیش بینی کرده بود.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
پایه پولی در پایان آذر ماه 1400 نسبت به پایان سال 1399، رشدی معادل 22.2 درصد داشته که در مقایسه با رشد متغیر مذکور در دوره مشابه سال قبل (15.5 درصد) به میزان 6.7 واحد درصد افزایش یافته است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۰:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت دوازدهم از بهمن 99 تا پایان بدون پشتوانه، حجم عظیمی پول از بانک ها استقراض کرد که دولت جدید تلاش می کند در 1401 کسری بودجه نداشته باشد.
اقتصاد آنلاین / عیار آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
طبق اخبار واصله علی رغم گذشت چندین سال از مقرر شدن انتقال حساب دستگاه ها و شرکت های دولتی از طریق خزانه داری کل کشور به بانک مرکزی، کماکان شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی که از گردش مالی غیر شفاف بالایی نیز برخودار است از تمرکز منابع و انتقال کلیه حساب های خود به بانک مرکزی استنکاف نموده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۷:۰۴    
اکوایران : در هفته بیست و هشتم حراج اوراق بدهی دولتی بورسی ها هیچ مشارکتی نداشته و تمام خرید این بازار را بانکی ها تقبل کردند. این بازار به منظور تامین کسری بودجه از میانه خرداد آغاز شد.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی وابسته به طیف اصلاح طلبان تاکید کرد: دولت روحانی چیزی جز بدهی های بزرگ باقی نگذاشته است. حسین راغفر به روزنامه رسالت گفت: ریشه تورم و عدم ثبات قیمت کالاهای اساسی در کسری بودجه و فساد بانک های خصوصی است. دولت برای تامین مالی ناگزیر است قیمت ارز را بالا ببرد ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
مباحث عمومی مربوط به بودجه های سنواتی عمدتا بر آثار و ابعاد اقتصادی متمرکز می شود؛ اینکه کسری بودجه چقدر است، وابستگی به نفت چقدر است، ساختار منابع دولت یا مصارف دولت چیست و الی آخر ...
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دولت اعلام کرده بودجه سال آینده بدون کسری بودجه تدوین شده و این موضوع مسیری برای کاهش تورم است؛ از این رو افزایش حقوق پلکانی را اجرا کرده است.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
برای کاهش کسری بودجه، کاهش مصارف و هزینه ها و افزایش منابع درآمدی (درآمدهای مالیاتی، فروش دارایی و ثروت) و همچنین کاهش بدهی ها و تعهدات توصیه می شود. علاوه بر این انتشار اوراق قرضه (استقراض از مردم) ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
مهدی سروی در برنامه "گفتگوی اقتصادی" با بیان این که برای اجرای سیاست هایی نظیر اجرای کوپن ابتدا باید هدف را مشخص کنیم، اظهار کرد: هدف از تخصیص ارز 4200 تومانی و هدف دولت فعلی از حذف این ارز باید مشخص شود. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۰    
شواهد و قرائن در مورد سازوکار حذف ارز ترجیحی حاکی از آن است که علت اصلی برای تغییر سیاست ارز ترجیحی کاهش کسری بودجه دولت است. فارغ از رد یا ایجاب دلایل دولت ناظر به حذف ارز ترجیحی، لازم است ملاحظاتی مدنظر قرار گیرد تا اثرات مخرب آن را در معیشت مردم و اقتصاد کشور کنترل کرد ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سعید قاضی پور با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه "گفتگوی اقتصادی" با طرح این پرسش که آیا امروز نظام مالیاتی را اصلاح کرده ایم که قصد داریم نرخ ارز را تک رقمی کنیم ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۰۱    
اعضای کمیسیون تلفیق بودجه1401 درخصوص تبصره یک بند الف (حذف ارز ترجیحی) نظرات متفاوتی داشتند و نتوانستند به نقطه نظر مشترکی برسند به همین دلیل بررسی این تبصره به زمان دیگری موکول شد .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد- استاندار لرستان از پیگیری برای افزایش پایه اعتبارات هزینه ای و تأمین کسری بودجه 1400 این استان خبر داد.