یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۱۰:۰۱Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید برق»

وزارت نیرو   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق ری، از افزایش 9 درصدی تولید انرژی در نیروگاه گازی "ری"، طی شهریور سال جاری خبر داد.
تقاضای پایین برق به دلیل بحران کووید-19 در سال 2020، به کاهش 6/ 0 درصدی در تولید برق منجر شد.
نیروگاهیان   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، سید محمدحسن جمال الدینی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق یزد با اعلام این خبر گفت: انرژی تولیدی مولدهای نیروگاه سیکل ترکیبی یزد در نیمه نخست سال جاری از مرز یک میلیارد و 757 میلیون کیلووات ساعت گذشت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز گفت: تولید برق در این نیروگاه حرارتی در نیمه نخست امسال و علیرغم وقوع گرمای طاقت فرسا، 7 درصد افزایش یافت.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: میزان تولید برق این مجموعه طی نیمه نخست امسال با افزایش هفت درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز پنج میلیون مگاوات ساعت عبور کرد.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۲:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا: یک گروه پژوهشی به سرپرستی "دانشگاه میشیگان" سعی دارند نوعی از سلول های خورشیدی را ارائه دهند که شفاف هستند و طول عمر آنها به 30 سال می رسد. به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه میشیگان، پژوهشگران باور دارند که طراحی سلول های خورشیدی به صورت شفاف، می تواند به آنها بازدهی بالا و عمر 30 ساله بدهد ...
نخستین جلسه تامین سوخت زمستانی با محوریت سوخت رسانی به نیروگاه ها برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، نخستین جلسه تامین سوخت زمستانی با محوریت سوخت رسانی به نیروگاه ها با حضور مدیران عامل شرکت ملی پالایش و پخش، شرکت ملی گاز، شرکت تولید برق حرارتی ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Newatlas، پروفسور جیلسو هوانگ و همکارانش در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در حال توسعه ی این طرح هستند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۹:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
خلیلیان گفت: باید توازنی میان تولید و مصرف برق ایجاد کنیم تا مشکلاتی که صنایع و شبکه مصرف خانگی در تابستان با آن روبرو می شوند، کاهش یابد.
اقتصاد آنلاین / وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۲۴   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با اشاره به اجرای 104 هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاه های کشور، گفت: واحدهای تولید برق حرارتی سراسر کشور بایستی تمامی ظرفیت های ممکن را برای تولید برق مطمئن در فصول سرد امسال به کار گیرند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
اماراتی ها پیش از این به تولید برق علاقه نشان داده بودند و انتظار می رود که مذاکرات بیشتری با سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات انجام شود.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۱:۵۰    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، حسین سلیمی با بیان این مطلب افزود: با توجه به شرایط تحریم و موانع موجود در تامین قطعات خارجی ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۸:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی با اشاره به تعهد صنعت تولید برق به اجرای کاملا جهادی و با کیفیت برنامه های تعمیرات و آماده سازی نیروگاه ها، گفت: طی این مسیر با همراهی تمامی بخش های صنعت برق ممکن خواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۵:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت 36هزار و 553واحدی در ارتفاع یک میلیون و 391هزار و 219واحد قرار به کار خود پایان داد و بیش از 6میلیارد و 779میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 5هزار و 537میلیارد تومان در بیش از 721هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت مهندسی و برنامه ریزی شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت: انرژی تولیدی نیروگاه بندرعباس در شش ماهه اول امسال از مرز 200میلیارد و 900 میلیون کیلووات ساعت گذشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۵:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
امروز سهامداران شرکت های آریان کیمیا تک، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان و قند لرستان در بورس و معامله گران شرکت های بیمه اتکایی ایرانیان، تولید برق عسلویه مپنا و فرابورس ایران در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۰۶    
معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو صنعت برق را بسیار دور از افق اداره با مکانیزم اقتصادی دانست. *** جایگاه تولید برق ایران در جهان/ تاثیر واحدهای آبی بر ظرفیت نیروگاهی کشور به گزارش صنایع ، همایون حائری در گفت و گوی رادیویی درباره جایگاه ایران در تولید برق، اظهار داشت: ...
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۲    
شرکت تولید نیروی برق زاهدان جهت ایجاد فرصت های برابر برای همه افراد واجد شرایط عمومی و تخصصی خدمتگزاری، از داوطلبان واجد شرایط برای همکاری در پست " مدیر امور تدارکات و قرارداد ها "، دعوت به اعلام آمادگی می نماید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۵    
مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: نیروگاه حرارتی تولید برق سنندج که پرمصرف ترین مشترک شرکت گاز می باشد 30 تا 35 درصد از گاز طبیعی استان را مصرف می کند.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۰۵    
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: مددجویان جویای شغل این نهاد با راه اندازی پنل های خورشیدی علاوه بر اینکه صاحب شغل و درآمد می شوند در زمینه تولید برق نیز مشارکت خواهند کرد.
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست معاونت مهندسی و برنامه ریزی شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت: انرژی تولیدی نیروگاه بندرعباس در شش ماهه اول امسال از مرز دو میلیارد و نهصد میلیون کیلووات ساعت گذشت.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۸:۲۵    
شرکت تولید برق ماه تاب کهنوج اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای 6 ماهه منتهی به 1400/04/31 (حسابرسی شده) را منتشر کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۰:۱۱    
دنیای اقتصاد : عملکرد برنامه های پنجم و ششم توسعه در تولید برق از سوی سندیکای شرکت های تولیدکننده برق زیر ذره بین قرار گرفت. ارزیابی ها نشان می دهد در فاصله سال های 1390 تا 1394، مجموعا 12900 مگاوات ظرفیت جدید تولید برق وارد مدار شده است ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۲:۴۱   + ۳۵ سایت دیگر  
انتخاب: رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران گفت: بخش خصوصی اعتماد خود برای سرمایه گذاری در عرصه انرژی را از دست داده است و با توجه به خسارات و مشکلاتی که پیش از این متحمل شده، دیگر رغبتی چندانی به ادامه فعالیت در این حوزه ندارد. ...
پاون   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۷:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
در نشست مشترک مدیران شرکت برق حرارتی و نیروگاه های دولتی کشور انجام به موقع تعمیرات نیروگاهی و پایداری تولید برق در فصل زمستان مورد تاکید قرار گرفت.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۶:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، محسن طرزطلب درباره استفاده از میعانات به عنوان سوخت نیروگاهی، اظهار داشت: سال گذشته پیشنهاداتی مبنی بر عملیاتی شدن استفاده از میعانات در نیروگاه ها داشتیم که در یکی از نیروگاه ها هم انجام شد اما به خاطر آلودگی زیاد و بوی بد مرکاپتان ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۸    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، عملیات اجرایی احداث نیروگاه بخار منتظرقائم (شهریار) پس از انعقاد قرارداد احداث نیروگاه درسال 1346 بین وزارت نیرو و شرکت جنرال الکتریک آغاز و پس از انجام مطالعات در مدت 2 سال ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۰۳    
گسترش صنعت تولید خودرو های برقی، ذخیره انرژی و تولید برق از منابع تجدیدپذیر از روند های مهم و تأثیرگذار آینده جهان به شمار می آید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ایلام-مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از مشارکت مددجویان ایلامی در تولید برق کشور با راه اندازی 300 طرح پنل های خورشیدی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس-ایرنا-مدیرعامل نیروگاه بندرعباس گفت: واحدهای گازی این نیروگاه 47ساله، با تولید 103میلیون و 672هزار کیلووات ساعت برق ، رکورد تازه ای در رشد تولید ثبت کردند.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: بسته سرمایه گذاری احداث 15 نیروگاه تولید برق خورشیدی در درگاه سرمایه گذاری خراسان شمالی به منظور جذب سرمایه گذاران بارگذاری شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از افزایش 68درصدی تولید برق با ثبت رکورد 103 میلیون و 672 هزار کیلووات ساعت در واحدهای گازی این نیروگاه در شش ماهه اول سال خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
تولید برق از مسیر سختی عبور می کند، مسیری که با حجم زیادی از فعالیت های فنی، تخصصی و پشتیبانی همراه است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مصطفی نخعی در بخش باسخنگویان در برنامه زنده رویداد با اشاره به مطالبه عمومی مجلس در قضیه خاموشی ها و ناترازی در تولید برق اظهار کرد: ما در زمان خاموشی ها گزارشی مفصل را در صحن قرائت کردیم و بر اساس آئین نامه داخلی طرح توسعه صنعت برق را تهیه کردیم. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : زنجیره ای از عوامل با محوریت کمبود و گرانی گاز موجب بروز نگرانی جدی برای صنعت و به تبع آن اقتصاد اروپا به ویژه در آستانه فصل سرما شده است ...
مدیرعامل هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان از سرمایه گذاری 19 هزار میلیارد تومانی این بنیاد در پروژه های در حال احداث 7 واحد نیروگاهی خبر داد که با تکمیل این واحدها، بیش از 1230 مگاوات برق به ظرفیت تولید برق کشور اضافه می شود.
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
کاهش سرعت باد در اروپا مخصوصا انگلیس تولید برق بادی را پایین آورده و در بحبوحه کاهش ذخایر گاز، اروپا را با مشکل انرژی رو به رو کرده است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به اعتقاد کارشناسان در شرایط کنونی تولید برق از منابع تجدیدپذیر ارزان تر از همیشه شده است؛ به همین دلیل تا سال 2050 نیمی از برق جهان از این طریق تامین خواهد شد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۷:۲۷   + ۸۷ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه محدودیتی در تامین برق صنایع وجود ندارد از اتمام زمان اوج مصرف تابستان 1400 خبر داد. *** اعمال خاموشی ها/ میزان تولید برق و حفظ پایداری شبکه به گزارش صنایع ، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اعمال خاموشی ها در بخش خانگی، اظهار داشت: ...
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان گفت: با همت و تلاش کارکنان شرکت گاز استان در گاز رسانی به نیروگاه گازی غدیر قشم، فاز دوم این نیروگاه جهت تولید برق وارد مدار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
رشت- مدیر عامل برق منطقه ای گیلان با اشاره به افزایش مصرف گاز در میان مشترکان خانگی در فصل های پاییز و زمستان، گفت: مخازن سوخت نیروگاه ها برای تولید برق پایدار در زمستان باید تکمیل شود.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
محققان آمریکایی با کشت باکتری ها روی الکترود های پوشبده شده با نقره، موجب وارد شدن نانوذرات نقره در غشای باکتری ها و در نتیجه آن افزایش کارایی قابل ملاحظه سلول های سوختی میکروبی برای تولید برق شده اند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۲۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد از ابلاغ فراخوان این شرکت مبنی بر سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه های مقیاس کوچک و با هدف افزایش ظرفیت تولید نیروی برق در استان خبر داد.
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۸:۵۱   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد تأثیر صنعت هسته ای در امنیت، اقتصاد و زندگی مردم مورد غفلت بوده است و از طرفی مردم منتظرند ببینند چه زمانی انرژی هسته ای به تولید برق کمک می کند.
نافع   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
انرژی پاک و توجه به محیط زیست یکی از مسائلی است که در قرن حاضر به آن تاکید می شود و تولید برق بی سیم یکی از مواردی است که باعث تولید این نوع انرژی می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: به رغم محدودیت های مصرف آب و برق در 5 ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با رشد تولید روبه رو شدیم. معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان درخصوص مدیریت چالش های موجود در راستای کمبود برق و مشکلات زیرساخت ها افزود ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار سمنان بر ضرورت استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید برق در این استان به عنوان یکی از راه های توسعه سمنان تأکید کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مشکل تامین برق و اعمال محدودیت برای صنایع در مصرف آن صاحبان صنعت خراسان رضوی را ناگزیر به چاره اندیشی برای خودکفایی در تولید برق از طریق نصب نیروگاههای خورشیدی کرده اما این مسیر با چالش هایی نیز همراه است.