دوشنبه ۰۵ مهرساعت ۱۹:۰۹Sep 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیروگاهی»

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: عملیات تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و بازدید مسیر داغ 40 واحد نیروگاهی برای تامین برق تابستان 1401 از هم اکنون آغاز شد.
نصیر نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
محسن دانک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال میزان تولید برق این نیروگاه نسبت به مدتن مشابه سال قبل 24 درصد افزایش نشان می دهد. وی اظهار داشت: این نیروگاه به عنوان تنها نیروگاهی حرارتی استان البرز با تولید سه درصد برق شبکه کشور در شهرستان فردیس واقع شده است. دانک [...]
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۹:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق با اشاره به تسریع هماهنگی ها برای تأمین سوخت نیروگاه ها، گفت: در حال حاضر نیروگاه های حرارتی با 25 درصد کسری سوخت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، مواجه هستند.
مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق گفت: زمستان امسال در صورتی که محدودیت سوخت نداشته باشیم، مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت.
موج   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: با توسعه فاز دوم این پالایشگاه، ظرفیت تولید آن از 6.8 میلیون مترمکعب کنونی به 10.2 میلیون مترمکعب در روز می رسد تا گامی در مسیر تأمین خوراک پایین دست و بخش میعانات گازی مربوط به حوزه صنایع پتروشیمی و همچنین گاز مورد نیاز بخش های خانگی، صنایع و نیروگاهی برداشته شود.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۵    
میزان فروش/ارائه خدمات شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم در شهریورماه سال جاری، بالغ بر 1،393،300 مگاوات بر ساعت گزارش شد.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۶    
معاون تعمیرات نیروگاهی در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از پایش وضعیت واحدهای نیروگاه سد کرخه توسط این شرکت خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۲۴   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با اشاره به اجرای 104 هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاه های کشور، گفت: واحدهای تولید برق حرارتی سراسر کشور بایستی تمامی ظرفیت های ممکن را برای تولید برق مطمئن در فصول سرد امسال به کار گیرند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
احداث نیروگاه منتظر قائم از سال 1346 آغاز و پس از انجام دو سال مطالعات در سال 1348 عملیات اجرایی احداث واحدهای بخار آن آغاز شد و نخستین واحدهای بخار این مجموعه از مهر 1350 به طور رسمی به چرخه تولید وارد شد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۲۴    
گیربکس آویز کاربرد های خیلی مفیدی در صنایع و صنعت های مختلف از جمله : صنایع نظامی ، صنایع کاشی و سرامیک ، صنایع سیمان و فولاد ، صنایع نیروگاهی و آسیاب ها و موارد دیگر استفاده می شود.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۰۶    
معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو صنعت برق را بسیار دور از افق اداره با مکانیزم اقتصادی دانست. *** جایگاه تولید برق ایران در جهان/ تاثیر واحدهای آبی بر ظرفیت نیروگاهی کشور به گزارش صنایع ، همایون حائری در گفت و گوی رادیویی درباره جایگاه ایران در تولید برق، اظهار داشت: ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: نماینده مردم شریف کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت نیروگاهی کرمانشاه در بحث صادرات برق به کشور عراق باید مورد توجه وزارت نیرو قرار گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۰    
معاون شرکت نیروگاه های برق آبی خوزستان گفت: این شرکت به عنوان متولی تعمیر و نگهداری از نیروگاه های برق آبی، با آمادگی لازم، فعالیت های تعمیراتی و اورهال واحد های نیروگاهی را از اواسط شهریورماه در ناحیه مسجدسیمان آغاز کرد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون توسعه طرح های برق حرارتی بر لزوم احداث به موقع واحدهای بخار نیروگاهی تاکید کرد و گفت: تاخیر در بهره برداری از هر واحد بخار سیکل ترکیبی روزانه هزینه ای معادل با 90 هزار یورو در پی خواهد داشت که برای 35 واحد باقی مانده روزانه هزینه ای بالغ بر سه میلیون یورو به سرمایه های ملی تحمیل خواهد شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۱    
در دهه های گذشته صنعت نیروگاهی کشور به استفاده از انرژی های فسیلی اکتفا کرده و نیروگاه های خورشیدی و بادی گسترش نیافته است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۷:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون توسعه متوازن مجلس گفت:اگر دولت برای دستیابی به اهداف برنامه ششم توسعه تلاش می کرد شاهد خاموشی ها در کشور نبودیم در 30 سال گذشته در هر دولتی 60 الی 70 درصد افزایش ظرفیت نیروگاهی در کشور رخ داده است اما در دولت های یازدهم و دوازدهم فقط 22 درصد افزایش ظرفیت نیروگاهی رخ داد و همین موراد ...
پاون   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۷:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
در نشست مشترک مدیران شرکت برق حرارتی و نیروگاه های دولتی کشور انجام به موقع تعمیرات نیروگاهی و پایداری تولید برق در فصل زمستان مورد تاکید قرار گرفت.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساتکاب از شرکت های دانش بنیان داده پرداز تاراتک شرق ، خدمات نیروگاهی آهار ، بهپویان امین منتظر و کارخانه نوآوری مشهد بازدید کرد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۶:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، محسن طرزطلب درباره استفاده از میعانات به عنوان سوخت نیروگاهی، اظهار داشت: سال گذشته پیشنهاداتی مبنی بر عملیاتی شدن استفاده از میعانات در نیروگاه ها داشتیم که در یکی از نیروگاه ها هم انجام شد اما به خاطر آلودگی زیاد و بوی بد مرکاپتان ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۸    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، عملیات اجرایی احداث نیروگاه بخار منتظرقائم (شهریار) پس از انعقاد قرارداد احداث نیروگاه درسال 1346 بین وزارت نیرو و شرکت جنرال الکتریک آغاز و پس از انجام مطالعات در مدت 2 سال ...
مدیرعامل هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان از سرمایه گذاری 19 هزار میلیارد تومانی این بنیاد در پروژه های در حال احداث 7 واحد نیروگاهی خبر داد که با تکمیل این واحدها، بیش از 1230 مگاوات برق به ظرفیت تولید برق کشور اضافه می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۰:۰۶    
دنیای اقتصاد: روز گذشته سه شرکت بورسی اطلاعیه گروه الف منتشر کردند. دریک موردگروه مپنا در اطلاعیه ای خبر از انعقاد یک قرارداد مهم داد. بر اساس اطلاعیه شرکت، موضوع این قرارداد ساخت بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر سیرجان بوده که با شرکت مولد نیروگاهی گوهر سیرجان امضا شده است ...
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
تجارت گردان – قرارداد نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر 2 با ظرفیت 546 مگاوات، صبح روز شنبه 27 شهریور 1400 میان گروه مپنا و شرکت شرکت مولد نیروگاهی گوهر سیرجان به امضا رسید.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “علی اسدی” گفت: در روز چهارشنبه 25 شهریور ساعت 5 صبح، خط انتقال نیروگاهی 400 کیلوولت زاگرس به مرصاد از مدار خارج شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۵:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
نگاهی به جزئیات تامین سوخت نیروگاهی فصل زمستان 1400 بیانگر آن است که صنعت برق ناچار به استفاده از حامل های انرژِی نظیر مازوت است و در مدت زمان باقی مانده باید راهکارهای کاهش آلودگی این فرآورده را در دستور کار قرار دهد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان قزوین گفت: ماهانه 93 میلیون لیتر انوع مواد سوختی شامل نفت کوره، نفت سفید و نفتگاز مورد نیاز بخش های مختلف از جمله صنایع، کشاورزی و نیروگاهی در سطح استان جا به جا می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: نیاز مصرف زمستان امسال در صنعت برق معادل 43 هزار مگاوات و 5 درصد بیشتر از اوج بار سال گذشته برآورد می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۹:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت مدیریت تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: تلاش مجدانه ای برای تامین سوخت نیروگاه ها در زمستان توسط وزارت نیرو، وزارت نفت و شرکت پالایش و پخش در جریان است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۰۶    
توسعه مولد نیروگاهی جهرم تصمیمات مجمع عمومی دوره منتهی به 1399/12/30 را به ثبت رساند.
دولت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۳:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران امروز(سه شنبه)23 شهریورماه، با حضور در نیروگاه اتمی بوشهر از واحد یکم این مجتمع عظیم ملّی و واحدهای جدید نیروگاهی در دست ساخت بازدید کرد. ...
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۷:۴۱    
به گزارش بورس نیوز ، شرکت گروه مدیریت نیروگاهی ایرانیان مپنا یکی از زیر مجموعه های رمپنا به زودی عرضه اولیه می شود. رمپنا در 12 ماهه تلفیقی 19481 میلیارد ریال سود خالص دارد که در سود اصلی این عدد 1482 میلیارد ریال بود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۱۰   + ۲۹ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی در راس هیاتی ضمن بازدید از نیروگاه بوشهر در جریان آخرین گزارش ها درباره فعالیت این نیروگاه و پروژه های نیروگاهی دیگر سازمان قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۲۷   + ۲۶ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی روز سه شنبه در سفر به استان بوشهر از نیروگاه یکهزار مگاواتی تولید برق هسته ای و بخشی از پروژه های نیروگاهی در دست اجرای این سازمان دیدن کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تولید برق به روش های مختلف انجام شده و در شبکه انتقال به پایگاه های مصرف منتقل و در مرحله آخر بین مصرف کنندگان مختلف توزیع می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۶    
دنیای اقتصاد: هشت شرکت بکهنوج ، بپیوند ، بگیلان ، آبادا ، بجهرم ، دماوند ، بمپنا و بزاگرس از مهم ترین تولیدکننده های برق و نیروگاهی در بازار سرمایه ایران محسوب می شوند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مهدی جمشیدی دانا در نشست هماهنگی با مدیران ستادی و مناطق عملیاتی گفت: برنامه های تعمیراتی شرکت انتقال گاز ایران در نیمه نخست سال برای انتقال پایدار گاز به مصارف خانگی ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۱۳    
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان عنوان کرد: از هرگونه سرمایه گذاری پروژه های نیروگاهی در استان کرمان استقبال می کنیم و مسائل آنها را حل و فصل خواهیم کرد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل نیروگاه ری از برنامه ریزی انجام شده به منظور تأمین قطعات یدکی واحدهای گازی این نیروگاه، به ویژه قطعات داغ توربین، در تعمیرات برنامه ریزی شده برای نیمه دوم سال جاری خبر داد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه در پنل تخصصی سرمایه گذاری صنایع معدنی و فولادی در صنعت برق (چشم انداز، موانع و راهکارها) در سمینار تخصصی چالش برق در زنجیره فولاد اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه برای احداث نیروگاهی با ظرفیت حداقل 1500 مگاوات و همچنین تملک نیروگاه های که سیکل کامل ندارند ...
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، سیدحجت مدنی صبح امروز در جمع خبرنگاران از ارسال 85 میلیون لیتر نفتگاز در پنج ماهه نخست سال جاری به نیروگاه سبلان خبر داد و گفت: تامین سوخت پشتیبان نیروگاه سبلان در دستور کار این شرکت قرار دارد و برای سوخت رسانی مطلوب و بی وقفه به این نیروگاه آمادگی کامل داریم. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۸:۲۵    
اقتصادنیوز: در معاملات امروز 20 شهریور 1400 نماد بزرگ یک شرکت نیروگاهی پس از مدت ها شاهد حضور فعال خریداران بود.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۸:۰۹   + ۳۳ سایت دیگر  
وزیر نفت با بیان اینکه مقدار کنونی ذخیره سازی های سوخت نیروگاهی نسبت به دوره مشابه پارسال 30 درصد کمتر است، گفت: همه تلاش ما این است ظرفیت سوخت مایع نیروگاه ها را بالا ببریم.
وزیر نفت با بیان این که پیش بینی می شود در دی و بهمن ماه با کسری 200میلیون مترمکعب گاز در روز مواجه شویم گفت: تلاشمان این است با تامین سوخت مایع، هموطنانمان کمترین مشکل را داشته باشند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۷   + ۲۶ سایت دیگر  
روز گذشته وزیر نفت از کاهش 30 درصدی ذخیره سوخت نیروگاه ها و تلاش برای افزایش ذخیره سوخت مایع آن ها خبر داد که همین موضوع نگرانی هایی را برای تامین برق زمستان به وجود آورده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: متاسفانه 25 درصد مخازن سوخت کشور نسبت به سال گذشته خالی است، اما امیدواریم پیش از رسیدن فصل سرما بتوانیم سوخت نیروگاهی را تکمیل کنیم.
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: بورس یکی از فرصت های بسیار مناسب برای توسعه سرمایه گذاری در بخش های نیروگاهی است. اگر بورس به کمک صنایع انرژی بر کشور از جمله فولاد بیاید می تواند روند احداث 10 هزار مگاوات برق را تسریع کند و میزان تولید شرکت ها افزایش یابد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۷    
شرکت گروه مدیریت نیروگاهی ایرانیان مپنا(سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط پذیرش به عنوان دویست و شصت و دومین نماد معاملاتی(یکصد و پنجاه و ششمین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج شد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
شرکت گروه مدیریت نیروگاهی ایرانیان مپنا با نماد معاملاتی "ومپنا" در فهرست نرخ های بازار دوم فرابورس ایران درج شد.
اقتصاد آنلاین / برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تولید برق نیروگاه های حرارتی با بیان اینکه به جهت کسری منابع سوخت مایع و گاز نگرانی هایی وجود دارد، گفت: خاموشی در فصل زمستان بستگی به برودت هوا و میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری دارد، اگر میزان مصرف از رقم پیش بینی شده بیشتر شود، مجبور می شوند گاز ارسالی به نیروگاه ها را کم کنند.