یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۱:۳۴Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صرفه جویی»

کیهان   ۳ ساعت پیش    
ایران در مسیر قوی شدن محمد با انتشار این تصویر نوشت: این سامانه نسخه زمین پایه سامانه پدافندی نواب است که برای شناورهای نداجا توسعه یافته، نامش زوبین است. خدمتی دیگر از دانش بنیان ها ...
خبر آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
یک تعمیرکار حرفه ای با مهارت شگفت انگیز خود، از دل زباله ها میلیون ها تومان پول بیرون می کشد؛ چهره ای که در کنار درآمدزایی، راهی برای صرفه جویی و پیشگیری از مخارج اضافی پیدا کرده است. منبع: صداوسیما
بانک ملی   ۹ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در این بازدید محمد رضا حسین زاده ضمن تشکر از تلاش همکاران در خدمت رسانی گسترده به مشتریان، به اهمیت ترویج و معرفی خدمات غیرحضوری این بانک به مشتریان اشاره کرد و افزود ...
موج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۸    
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: با پرهیز از هرگونه هزینه های غیرضروری، خدمت رسانی به مردم را افزایش دهیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۴۵    
ناسا ربات های خود را به ایستگاه فضایی بین المللی اضافه کرده تا در زمان و انرژی فضانوردان صرفه جویی کند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۲۴    
امروزه خرید آنلاین در بین عموم مردم جایگاه خود را محکم کرده است تا جایی که دیگر خیلی ها خرید اینترنتی را به خرید سنتی ترجیح می دهند. علت اصلی آن هم صرفه جویی در زمان و عدم محدودیت جغرافیایی در خرید است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
متخصصان ایرانی فناوری ساخت "اَکسل های پیچشی خودرو" را بومی سازی کردند که خط تولید داخلی این اکسل ها در مرحله نخست موجب صرفه جویی ارزی بیش از 17 میلیون دلار می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۱۶    
ترافیک، هزینه پایین سوخت و همین طور صرفه جویی در زمان، مولفه هایی هستند که باعث شده موتورسیکلت از جذابیت خاصی در بازار برخوردار باشد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۱:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس پارک فناوری پردیس از صرفه جویی ارزی و 300 میلیون یورو صادرات در این پارک فناوری خبر داد. مهدی صفاری نیا گفت: هم اکنون بیش از 400 عضو فعال در پارک پردیس و شعب آن مستقر هستند که این شرکت ها در 20 سال گذشته علاوه بر صرفه جویی های ارزی 300 میلیون یورو صادرات داشته اند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر ارتباطات شهرداری شهرکرد گفت: توجه به اصل صرفه جویی و عدم نصب پارچه و بنرهای تبریک توسط ادارات و نهادها و شهروندان، نخستین درخواست شهردار جدید شهرکرد می باشد.
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
پدال نیوز: رعایت مواردی که در این مطلب می خوانید، باعث صرفه جویی در هزینه ی تعمیرات،وقت،سوخت و همچنین افزایش شتاب خودروی شما می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر ارزیابی فنی، مهندسی و زیست محیطی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری برق ایران گفت: توسعه انرژی های تجدیدپذیر از محل اعتبار سوخت صرفه جویی شده، قابل تحقق است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه می توان بودجه کشور را به یک کاریکاتور تشبیه کرد، گفت: در برخی از مناطق کشور بودجه بیشتر و در بسیاری از نقاط کشور بودجه کمی توزیع می شود در صورتیکه لازم است مسئولان بدانند هزینه کردن در بخش ورزشی نوعی صرفه جویی و به ...
معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: برای جلوگیری از اعمال محدودیت در تأمین انرژی مشترکان، باید در آخرین روزهای پاییز توجه بیشتری در مصرف انرژی (گاز و برق) داشته باشند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان؛ واضح و مبرهن است که فرهنگ سازی در بخش محیط زیست، یکی از ارکان اساسی در امر حفظ محیط زیست است که با وجود تاکید بسیار اندیشمندان ...
نجف آباد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۰۷    
گرانی و کمبود در نجف آباد، در اوائل زمستان آغاز شد. من با سه فرزند یتیمم سعی می کردم هر چه که ممکن است در خوردن آذوقه ذخیره شده، صرفه جویی کنیم چون یک بار دیگر نیز دچار این بلیه شده بودم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۷:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای استان البرز با هشدار به مردم در خصوص صرفه جویی در مصرف آب گفت : وضعیت ذخایر آبی 2 سد امیر کبیر کرج و طالقان مناسب نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۴:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
خشکسالی و کمبود منابع آب واژه هایی است که طی یک سال گذشته بارها و بارها به گوشمان خورده و نسبت به آن هشدار داده شده است اما با پایان یافتن فصل گرم تابستان و پیش بینی پاییز کم بارش همچنان نسبت به آن ابراز نگرانی می شود ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
افزایش شدید و چند برابر مواد سوختی (نفت و گاز)، هزینه های مراکز اقتصادی و صنعتی و سازمان های دست اندرکار خدمات خانگی (تامین برق و حرارت) را افزایش می دهد و وادار به صرفه جویی و کاهش مصرف انرژی و کاستن از سطح تولید می کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار گرگان گفت:65 درصد سوخت فقط صرف مصارف خانگی می شود و با 10 درصد صرفه جویی،هیچ صنعتی به دلیل نبود سوخت تعطیل نخواهد شد .
روز نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۰۷   + ۷۴ سایت دیگر  
همچنین ایران که دومین دارنده ذخایر گاز جهان به شمار می رود، می تواند با تکیه بر این سوخت ملی، در مصرف سوخت مایع صرفه جویی کند.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار گرگان با اشاره به اینکه مصارف خانگی سوخت در این شهرستان 65 درصد است بر لزوم صرفه جویی در این بخش تاکید کرد و گفت: با 10 درصد صرفه جویی مصرف کنندگان هیچ صنعتی به دلیل نبود سوخت تعطیل نخواهد شد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۰۰    
محمدرضا محبوب فر در گفتگو با جهان اقتصاد نسبت به وضعیت خطرناک آبی پایتخت هشدار داد در حال حاضر وضعیت به گونه است که نمی توان به فصول پاییز و زمستان امیدوار بود تا مشکل سدهای تغذیه کننده تهران حل شود بنابراین باید صرفه جویی هایی در استان تهران و البرز صورت پذیرد تا به طور قطع بتوان خشکسالی های به ...
زومیت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۴    
نسخه ی نظامی خودروی شاسی بلند مرسدس بنز کلاس G با پیشرانه ی دارای قدرت و گشتاور بیشتر، صرفه جویی در مصرف سوخت و طراحی بیرونی به روزشده معرفی شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۲۳    
در iOS 11 ، اپل فرمت های دوربین پیش فرض خود را برای عکس ها و فیلم ها از JPG به HEIC تغییر داد. اپل برای صرفه جویی در فضا iPhone شما چنین تغییراتی را اعمال کرد. فرمت HEIC در مقایسه با فرمت JPG، فضای کمتری از حافظه را اشغال می کند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به تغییر سبک زندگی مردم به دلایل مختلفی مانند بیماری کرونا، صرفه جویی در زمان و هزینه و ...عده زیادی که اهل خرید حضوری بودند، به خرید های اینترنتی رو آوردند.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی از مصرف بیش از 51 میلیون مترمکعب سی ان جی در شش ماهه نخست سال جاری در جایگاه های عرضه سوخت استان خبر داد و گفت: مصرف این مقدار سی ان جی در مدت یاد شده منجر به صرفه جویی 55 میلیون لیتری در مصرف بنزین در سطح استان شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
توان و تخصص نیروی انسانی در شرکت های دانش بنیان بار دیگر به کار آمد و با بومی کردن دانش فنی تولید پلی اتیلن سنگین گامی مهم برای رفع نیاز صنایع برداشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر گفت: بخش صنایع و کشاورزی در اوج مصرف تابستان امسال، بیش از 5 هزار کیلووات ساعت در مصرف برق صرفه جویی کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور صنایع وزارت صمت از کاهش ارزبری و صرفه جویی 6 و نیم میلیون دلاری با ساخت 20 دستگاه اتوبوس آمبولانس در مجموعه ایران خودرو دیزل خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
خرید آنلاین مزایای زیادی دارد و متناسب با زندگی امروز ماست. صرفه جویی در وقت، کاهش ترافیک، حق انتخاب بیشتر، تنها تعدادی از مزایای بی شمار خرید آنلاین به حساب می آیند؛ اما از آنجایی که هر پدیده ای اشکالاتی به همراه دارد ...
شهر سخت افزار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۵    
پیشرفت های هوش مصنوعی باعث شده تا بشر تمایل بیشتری به وسایل نقلیه خودران پیدا کند. حال پس از خودروهای خودران، کشور آلمان از اولین قطار اتوماتیک بدون راننده رونمایی کرده تا از آن به عنوان راهکاری منظم تر و بهینه تر از قطارهای معمولی استفاده نماید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پیشگامان کویر آسیا از خرابکاری برروی مسیر اصلی کابل فیبرنوری دریایی پیشگامان خبر داد و گفت: طراحی درست مسیر کابل کشی در این طرح مانع ایجاد اختلال در سرویس ارتباطات کشور شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با بیان اینکه در سه سال گذشته بیش از 700 میلیون مترمکعب صرفه جویی در مصرف آب داشتیم، گفت: تابستان امسال با توجه به شدت خشکسالی و وجود بحران آب، خوشبختانه آرام ترین استان بودیم و هیچ تنشی نداشتیم که این مهم جز با اجرای سند سازگاری با کم آبی محقق نمی شد.
هفته نامه وقایع استان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۴    
درباره مشکلات ثبت نام و توزیع کتاب های درسی به نام مدارس، به کام دیگران حسین معافی تحلیل گر مسائل آموزشی و تربیتی چند سالی است که سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با هدف رضایت مندی اولیاء ودانش آموزان در تهیه کتاب درسی و همچنین صرفه جویی در مصرف کاغذ ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
یزد – مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد از تولید بیش از 4900 مگاوات انرژی برق در نیروگاه خورشیدی کوشک استان یزد در مدت سه ماه خبر داد. به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای یزد، ابوالفضل اسدی سازگاری با محیط زیست ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : ترافیک، هزینه پایین سوخت و همین طور صرفه جویی در زمان، مولفه هایی هستند که باعث شده موتورسیکلت از جذابیت خاصی در بازار برخوردار باشد. البته با سرد شدن هوا به طور سنتی تقاضا در این بازار کاهش می یابد. قیمت های زیر از طریق جست وجو در سایت های فروش اینترنتی به دست آمده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی صرفه جویی 15 میلیون مترمکعبی آب دریاچه ارومیه با کاشت پسته خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
با استفاده از آویزه آستری طول استفاده از لوله های جداری که در صنایع حفاری واکتشاف مورد استفاده قرار می گیرد کاهش می یابد.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۰:۳۰    
یکی از مفیدترین و کاربردی ترین ابزارآلات بسته بندی در شرکت ها و کارخانجات، دستگاه های چسب زن کارتن هستند که در آخرین مرحله بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد و کار را برای نیروی انسانی راحت تر کرده است؛ چون با استفاده از آن ها ...
پاون   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه مجموع مصرف سوخت سالیانه نیروگاه های حرارتی 82 میلیارد مترمکعب است، گفت: با خروج نیروگاه های راندمان پایین می توانیم قدم هایی را در راستای صرفه جویی در سوخت برداریم.
مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اندازه گیری و توزیع شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مصرف گاز در روزهای سرد امسال تا 65 میلیون مترمکعب در روز افزایش پیدا می کند. رئیس اندازه گیری و توزیع شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مصرف گاز در روزهای سرد امسال تا 65 میلیون مترمکعب در روز افزایش پیدا می کند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۵۴    
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: 16 پنل خورشیدی در جهاد کشاورزی شهرستان ری با توان تولید روزانه 25 کیلووات ساعت تولید برق به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی نصب و بکارگیری شد.
رسانه کلیک   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
معمولاً شرکت های تولیدکننده گوشی هوشمند برای رنج میان رده تلاش می کنند تا قابلیت های دستگاه ها را با نسبتی تعدیل شده ارائه کنند. این صرفه جویی ها در بسیاری بخش ها موجب عرضه امکانات جانبی سطح پایین مانند شارژرهای سریع زیر 20 وات می شود ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
پس از اینکه کشور ما توسط آمریکا تحت تحریم های یک جانبه قرار گرفت و تامین تجهیزات و قطعات صنعتی برای تولیدکنندگان از خارج با دشواری هایی نظیر تامین ارز و تحریم مواجه شد، بسیاری از شرکت ها بومی سازی را سرعت بخشیدند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۳۰   + ۵۰ سایت دیگر  
شرکت آب و فاضلاب استان تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: تهران به میزان 100 روز مصرف شهروندانش نسبت به سال گذشته با کمبود آب مواجه است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کلنگ احداث خط لوله انتقال پساب سه کارخانه ترش نارین، سیب تاک و اروم آدا و انجام عملیات زراعت چوب با استفاده از آب های نامتعارف با صرفه جویی 100 درصدی اعتبار دولتی در ارومیه به زمین زده شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به اطلاع میرساندبه منظور کاهش مراجعات به دستگاههای دولتی ، صرفه جویی در هزینه ها ی پستی ، کاهش انتشار ویروس کرونا و ...سامانه مکاتبات الکترونیکی به نشانی ذیل در اختیار اشخاص حقیقی وحقوقی که به شبکه دولت دسترسی ندارند قرار گرفته تا بتوانند مکاتبات خود را به مقصد دبیرخانه های دستگاههای اجرایی متصل به ...
نافع   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۷:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
فرماندار همدان با بیان اینکه هم اکنون با کاهش چشمگیر منابع آب سد اکباتان بهره برداری از چندین حلقه چاه آب در اختیار و اجاره ای در دستور کار قرار گرفته است گفت: مردم صرفه جویی کنند با قطعی مواجه نشویم.