شنبه ۱۸ اردیبهشتساعت ۱۵:۵۹May 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع انرژی»

ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/قزوین مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین گفت: در کتاب معماری پایدار؛ مبانی نظری و پوسته های هوشمند ، که توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شده؛ منابع انرژی زیرزمینی و منابع تجدیدناپذیر موردبررسی قرارگرفته است.
سهم هند از واردات نفت هند در سال منتهی به 31 مارس، به پایینترین میزان در حدود دو دهه اخیر سقوط کرد.
همسایه غربی ایران به دنبال کاهش وابستگی به منابع انرژی و بالاخص گازی ایران است. بررسی ها نشان می دهد دولت عراق خواهان افزایش تولید گاز در این کشور به عنوان سیزدهمین کشور جهان از نظر منابع اثبات شده گازی و کاهش وابستگی به منابع گازی ایران برای شبکه ملی برق است.
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۶:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس انرژی گفت: وزارت انرژی مفروض ما یک وزارت خام خوار و خام فروش است که در صورت تصدی گر باقی ماندن نیز قادر به یافتن راه چاره ای برای مشکلات بخش انرژی کشور نیز نیست.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۲:۳۵    
امریکا قصد دارد تا با تنش زدایی با ایران و تشکیل محور اعراب محافظه کار-لیبرال به همراه رژیم صهیونیستی نظم دلخواه منطقه ای خود را حاکم کند، تا از این طریق جلوی نفوذ روزافزون روسیه و چین در منطقه غرب آسیا را گرفته و اجازه استفاده از منابع انرژی منطقه را به آنها ندهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۰:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
پایگاه تحلیل چینی نوشت، ایران به شرکای خارجی برای تامین بازارهایی برای فروش نفت و سرمایه گذاری برای بازسازی اقتصادش نیاز دارد، چین با اقتصادی کاملاً وابسته به منابع انرژی خارجی، کاملاً متناسب با این شرایط است و تا زمان ادامه فشار آمریکا به هر دو کشور، سیاست تهران و پکن به سوی اتحاد سوق داده می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۸:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر دارایی عربستان اعلام کرد که عربستان می تواند سوخت مایع مصرف داخلی را با گاز و منابع انرژی تجدیدپذیر جایگزین کند و بیش از 200 میلیارد دلار در دهه آینده صرفه جویی کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
در فصل اول سال جاری قیمت کالاهای اساسی در دنیا افزایش یافت. نرخ رشد قیمت منابع انرژی در این فصل بالغ بر 30 درصد بود و قیمت فلزات اساسی که در بخش صنعتی کاربرد داشت هم با افزایش همراه بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۰:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
وزیر دارایی عربستان سعودی اعلام کرد که این کشور می تواند با جایگزین کردن سوخت مایع در مصرف داخلی با گاز و منابع انرژی تجدید پذیر، بیش از 200 میلیارد دلار در دهه آینده صرفه جویی کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۸:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/یزد عملیات اجرایی طرح ملی بهینه سازی خانه به خانه در استان یزد با هدف بهینه سازی مصرف و تشویق مشترکین خانگی به استفاده درست از منابع انرژی آغاز شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۰۸:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
با اینکه نیجریه یک تولیدکننده بزرگ نفت و گاز است، مردم این کشور کمترین دسترسی به منابع انرژی را دارند، در نتیجه کسب و کارهای این کشور سالانه 29 میلیارد دلار به خاطر عرضه نامتعادل برق ضرر می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بیماری همه گیر کووید- 19 مانعی برای رشد جهانی منابع انرژی پایدار نبوده است و البته سال 2020 با تقاضای بی سابقه در این زمینه مواجه شد و 260 گیگاوات ظرفیت را اضافه کرد و آژانس بین المللی انرژی (IEA) عنوان کرد: در حال حاضر، انرژی خورشیدی ارزان ترین منبع برق در تاریخ است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۸:۵۹    
سیامک کاکایی می گوید: ترکیه به عنوان کشوری که از کمترین منابع انرژی برخوردار است، همواره به این چشم دوخته که به بزرگترین صادر کننده انرژی تبدیل شود و این امر استراتژی کلان و ملی برای این کشور است.
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر پتانسیل سنجی و ارزیابی منابع انرژی ساتبا از فرآیند از ارزیابی تلفیقی، اولویت بندی و تعیین سهم گزینه های انرژی در سه استان خراسان رضوی، خراسان شمالی وخراسان جنوبی خبر داد.
معدن24   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۲:۱۵    
جفری آر کوری تحلیلگر ارشد گلدمن ساکس مستقر در نیویورک، مس را “نفت جدید” می داند و پیش بینی می کند که قیمت آن تا سال 2025 به 15000 دلار در هر تن معادل 6.80 دلار در هر پوند برسد. ...
باشگاه آلومینیوم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه آلومینیوم از لامرد، امیر عباس حسینی در جریان بازدید از طرح های این شرکت در منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: از مهم ترین پیش نیازهای توسعه صنایع در این منطقه تامین برق پایدار است که از بدو امر مورد توجه مسئولان و دست اندرکاران ذیربط بوده است و با توجه به برنامه طرح افزایش ظرفیت تولید ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۲۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای: تا چند سال دیگر بلاشک نیروگاه های هسته ای یکی از مهم ترین منابع انرژی در کشورها خواهند بود. روزی که نفت تمام بشود یا روزی که [برای] نفت جهات دیگری به وجود بیاید، نیروگاه های هسته ای که سالم تر، تمیزتر، ارزان تر انرژی را تولید میکنند، در کشورها رایج خواهند شد ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۹:۲۵    
به این ترتیب یک بستر مالی گسترده چینی برای دور زدن سیستم های مالی آمریکا وجود دارد. در کنار این نمی توان این نکته را فراموش کرد که چین می تواند مهم ترین مشتری منابع انرژی ایران در دنیا باشد ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۵۰    
گلوکز واحد تامین انرژی در بدن و منبع اصلی سوخت و ساز ماست که از غذایی که می خوریم تامین می شود. قند و شکر سریع ترین و ارزان ترین منابع انرژی هستند اما باید دید علاوه بر ایجاد انرژی فوری، ارزش تغذیه ای دیگری هم دارند یا خیر؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۶:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
منابع تجدیدپذیر انرژی مثل انرژی های خورشیدی و باد، می توانند به طور دائم جایگزین منابع سنتی تولید انرژی یعنی ذغال سنگ، نفت و گاز طبیعی شوند که در نتیجۀ آن، روند گرمایش زمین متوقف می شود و نسل های آینده می توانند از منابع انرژی بهره مند شوند ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۵۴   + ۲۲ سایت دیگر  
قند و شکر سریع ترین و ارزان ترین منابع انرژی هستند اما سوال این است که این محصولات علاوه بر ایجاد انرژی فوری، ارزش تغذیه ای دیگری هم دارند؟
استانداری اردبیل   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۱۵    
ایران دارای منابع انرژی و معدنی است و چین اکنون تنها کشور در جهان است که سرمایه و تکنولوژی و مهم تر از همه تمایل لازم برای توسعه آن ها را دارد. در اینجا ایجاد و توسعه یک مکانیسم مالی ملی برای انتقال پول حاصل از فروش نفت و کالا، کلیدی است؛ اتفاقی که حتی در شرایط رفع تحریم های غربی برای حفظ استقلال ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز کردستان گستردگی شبکه های گازرسانی ، تجهیزات و تاسیسات و ضرورت بازرسی و کنترل آنها به منظور جلوگیری از هدر رفتن سرمایه ملی، فرایند نشت یابی و بازرسی را از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار دانست و آنرا مهمترین عامل در جهت جلوگیری از هدررفت منابع انرژی و استفاده ایمن از گاز طبیعی دانست.
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۰:۱۳    
صنعت فولاد از جایگاه و اهمیت ویژه ای در ایران برخوردار است؛ این صنعت بر پایه بهره گیری از ظرفیت های غنی معدنی و منابع انرژی شکل گرفته است. براساس همین ظرفیت ها نیز رشد این صنعت مورد توجه قرار گرفته و تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 هدف گذاری شده است ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۲:۵۸    
شفقنا- یونان ترکیه را متهم کرد که تلاش می کند با سوق دادن قایق حامل مهاجران به آبهای یونان این کشور را تحریک کند. ادعایی که آنکارا آن را به شدت رد کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، یونان و ترکیه در زمینه های مختلف از جمله منابع انرژی در مدیترانه اختلاف نظر دارند. ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
چین از سال ها پیش این هدف را در پیش گرفت تا به نوعی کارخانه و تولیدکننده جهان باشند که در این هدف موفق بودند و به این جایگاه رسیدند ولی بعد از مدتی آنان با کمبود منابع انرژی و طبیعی و مواد اولیه مواجه شدند و به همین دلیل دنبال ظرفیت هایی برای تامین این نیازها رفتند. ...
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اسکاتلند توانست در سال 2020. 97.4 درصد الکتریسیته خالص خود را از منابع انرژی تجدیدپذیر تامین کند.
خرداد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
خرداد: یک استاد ژئوپولتیک با تاکید بر اینکه سند همکاری 25 ساله ایران و چین می تواند به دلایل مختلف فرصت های مهم اقتصادی و تجاری را برای ایران و چین فراهم کند به این اعتقاد دارد که پذیرش FATF یکی از الزامات مهم تحقق محتویات سند است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
خمین - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خمین گفت: سه نیروگاه خورشیدی پارسال در بقاع متبرکه این شهرستان با هدف تامین منابع انرژی مورد نیاز این اماکن راه اندازی شد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۹:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
یک گروه از پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا سعی دارند انرژی حاصل از امواج رادیویی را برای تامین نیروی ابزار پوشیدنی به کار بگیرند. تهران – اقتصادبرتر – 07 فروردین 1400 ...
پرسش   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۹:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
روابط بین ترکیه و متحدان غربی او و همچنین کشورهای منطقه به دلیل اختلافات متعدد، به ویژه در مورد تقسیم منابع انرژی در مدیترانه، مداخلات آنکارا در سوریه و لیبی و حمایت آنکارا از جنبش های ناشی از اسلام سیاسی، تیره شده است. لکن از ابتدای سال تا کنون، ترکیه برای کاهش تنش ها اقداماتی انجام داده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۰۹:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی تجدیدپذیر (IRENA) پیش بینی کرد جهان برای رسیدن به اهداف پیمان پاریس، به 131 میلیارد دلار سرمایه گذاری در منابع انرژی پاک تا سال 2050 نیاز دارد.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۰:۳۸    
یک کارشناس اقتصادی از مزایای استخراج بیت کوین را در ایران بررسی کرده است. او از منابع انرژی ایران، بحث تحریم ها و وجود دو پیک مصرف در سال، به عنوان ویژگی هایی یاد می کند که ایران را به کشوری مناسب در بحث استخراج بیت کوین تبدیل می کند. در ادامه یادداشت او را بخوانید.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۶:۲۰    
با توجه به سرعت توسعه اقتصاد جهانی، انتظار می رود تا 50 سال آینده منابع انرژی فسیلی زمین تمام شوند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۸:۵۰    
استیون چان گفت: بایدن نمی خواهد محمد بن سلمان ، شاهزاده سعودی برکنار شود و در عین حال باید دور او حصاری بکشد. پس لازم است محتاطانه رفتار کند. آمریکا دیگر به نفت سعودی ها وابسته نیست و منابع انرژی کافی دارد، اما از نظر ژئوپلیتیک ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری برق ایران ؛ ظرفیت نصب شده انرژی های تجدیدپذیر کشور به بیش از 920 مگاوات رسیده است. تهران – اقتصادبرتر – 27 اسفند 99 ...
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۷:۴۴   + ۲۶ سایت دیگر  
براساس اعلام سازمان انرژی های تجدیدپذیر، ظرفیت نصب شده انرژی های تجدیدپذیر به بیش از 920 مگاوات رسیده است. *** ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر کشور به 920 مگاوات رسید ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۲۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: ما عقب ماندگی دیرینه ای در حوزه فعالیت های صنعتی و تولیدی در استان داریم و اصلاً مناسب نیست در استانی با این همه ذخائر و منابع 17 تا 20 درصد بیکاری داشته باشیم.
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۰۹:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
ایران در صدر فهرست پرداخت کنندگان یارانه انرژی دنیا قرار گرفته است که البته پرداخت این یارانه تبعاتی برای اقتصاد کشور به دنبال دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز کردستان اظهار داشت: با گسترش شبکه های گازرسانی صنایع استان کردستان دیگر دغدغه ای برای تامین منابع انرژی ندارند .
عربستان عملیات گسترده نظامی ارتش یمن علیه تاسیسات آرامکو و دیگر اهداف حساس را در خاک خود تأیید کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۳   + ۳۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا از امیدنامه، محمدرضا عارف روز چهارشنبه در دیدار جمعی از نخبگان استان خوزستان به نقش این استان در توسعه ملی اشاره کرد و گفت: خوزستان به باور من یک ایران کوچک است. چه از حیث منابع انرژی و چه از نظر موقعیت جغرافیایی و مهمتر تکثر و تنوع [...]
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۰:۲۳    
علیرضا دائمی قائم مقام و معاون پیشین برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو / رئیس هیات مدیره شرکت فنآور نو توسعه آب و انرژی پاک هورداد برنامه توسعه صنعت برق به رغم توان بالای فنی و مهندسی موجود در کشور و دسترسی به منابع انرژی ازجمله سوخت های فسیلی و منابع انرژی تجدید پذیر در مناطق وسیعی از کشور ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۰:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : توسعه انرژی های تجدیدپذیر و تولید انرژی پاک در مناطق مرزی مستعد کشور در دستور کار قرار گرفت. به گزارش پاون، نشست سه جانبه ایران، آلمان و افغانستان برای بررسی راهکارهای توسعه انرژی های تجدیدپذیر، به ویژه در مناطق مرزی ایران و افغانستان به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
ساتکین، رئیس سازمان ساتبا با اشاره به تلاش ایران برای استفاده بهینه از منابع انرژی های فسیلی و ارتقای میزان بهره برداری از منابع متنوع انرژی های تجدیدپذیر در راستای اهداف توسعه پایدار ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی:احمد زکی یمانی، وزیر نفت پیشین عربستان که به عنوان چهره شاخص و قدرتمند جهان عرب در کنترل منابع انرژی و معمار تحریم نفتی غرب در جریان بحران دهه 1970 میلادی شناخته می شد، در سن 91 سالگی درگذشت ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا با اشاره به تلاش ایران برای استفاده بهینه از منابع انرژی های فسیلی و ارتقای میزان بهره برداری از منابع متنوع انرژی های تجدیدپذیر در راستای توسعه اهداف توسعه پایدار ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۰۴    
ضعف دیلماسی انرژی در نهادهای مختلف اجرایی و سیاستگذاری ایران و فقدان راهبرد برای وابسته کردن ایران به منابع انرژی خود باعث بی هزینه شدن تحریم ایران در جهان شده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر بهمن آرمان، اقتصاددان و استاد دانشگاه تهران گفت: هزینه انرژی برای تولید هر تن فولاد در ایران چیزی برابر 9.7 درصد است، در حالی که این نسبت در چین که دارای منابع انرژی کافی نیست و انرژی لازم در صنایع مختلف از طریق واردات تامین می شود؛ تنها 10 درصد است ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: رئیس جمهور ترکمنستان اقدام به ترفیع جایگاه تنها پسرش و انتصاب او در مقام معاون نخست وزیر کرده است؛ اقدامی که عمدتا به عنوان زمینه سازی برای یک خاندان سیاسی در این کشور غنی از منابع انرژی حوزه آسیای مرکزی نگریسته می شود. ...