دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۲:۲۵Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اصلاح الگوی مصرف»

روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور با تاکید بر اینکه اصلاح الگوی مصرف آب باید اجرایی شود، گفت: شهرهای دارای تنش آبی به صورت مستمر توسط وزارت نیرو پایش می شوند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه قم با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در زمینه اصلاح الگوی مصرف گفت: آموزش های پیرامون اصلاح الگوی مصرف انرژی به خصوص گاز، نیازمند یک برنامه جامع و منسجم بوده و در این راستا بهره گیری از تمامی ابزارها به خصوص فضای مجازی امری اجتناب ناپذیر است.
دیار جنوب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۲۳:۴۱    
کارشناس الگوی مصرف آب تنگستان گفت:امروزه، رشد لجام گسیخته مصرف گرایی از معضلات بسیاری از کشورها است. به گزارش دیارجنوب ، نوذر بیغش کارشناس اداره آب شهرستان تنگستان در کارگاه اصلاح الگوی مصرف که توسط پایگاه مقاومت بسیج خدیجه کبری (س) حوزه الزهرا6 اهرم به مناسبت هفته بسیج برگزار شد ...
شرکت توانیر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۵۵    
استفاده از ظرفیت اجتماعی مدارس و دانش آموزان برای اصلاح الگوی مصرف برق در خانواده ها راهکاری موثر و ارزنده است. به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، بااتمام دوره پیک مصرف برق در فصل تابستان، از اوایل مهرماه سال جاری ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به مزایای اجرای طرح دارویار گفت: توزیع یارانه دارو متناسب با نیاز بیماران، بهره مندی تمام دهک ها از یارانه، اجرای بیمه همگانی برای آحاد مردم و اصلاح الگوی مصرف دارو از مزایای اجرای این طرح است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۱:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند- با توجه به کاهش بارندگی و افت سفره های آب زیر زمینی در خراسان جنوبی هیچ راهی جز اصلاح الگوی مصرف چه در بخش کشاورزی و چه شرب وجود ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۸:۴۱   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر توسعه خطوط آبرسانی شرکت تأمین و تصفیه آبفای تهران گفت: انشعاب آب 11هزار مشترک بدمصرف قطع شده است و این روند تا اصلاح الگوی مصرف ادامه خواهد داشت.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
با انجام قانون اصلاح الگوی مصرف در بیش از 41 هزار موتورخانه از سوی شرکت ملی گاز ایران، تاکنون 10 درصد هدررفت انرژی در این بخش کاهش پیدا کرده است.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۹:۰۴    
دومین نشست هماهنگی برگزاری گرامیداشت روز جهانی خاک در استان البرز با حضور نمایندگان عضو کارگروه استانی برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۰۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
وضعیت ذخایر آبی در نقاط مختلف ایران به دلیل خشکسالی های اخیر و البته بی توجهی به استفاده بهینه از منابع آبی، ناگوار و نگران کننده است و این موضوع موجب بروز مشکلاتی در تامین آب شرب برخی مناطق کشور شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۰۰:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اصلاح الگوی مصرف و جبران ناترازی گاز با تعرفه گذاری پلکانی پرمصرف ها، گفت: یکی از روش ها اصلاح نظام توزیع یارانه ای است تا افرادی که مصرف بهینه انرژی ندارند ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۹:۵۷    
گالیا توانگر درجه وسیله گرمایشی روی بالاترین درجه است و از آن طرف پنجره کامل باز گذاشته شده و خبری هم از پوشش ویژه فصول سرد سال بر تن اعضای خانواده و یا همکاران در محل کار نیست ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۰:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس اداره مدیریت انرژی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، ایجاد سامانه یکپارچه آنلاین مدیریت انرژی در ساختمان های شهرداری تهران، هوشمندسازی موتورخانه ها به منظور کاهش مصرف سوخت وایجاد الزام جهت شناسایی دقیق کلیه اشتراکات و انشعابات متعلق به شهرداری تهران و تجمیع آن ها در سامانه ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نوشت: آنچه مسلم و مورد قبول متخصصان و مردم است، اصلاح الگوی مصرف یا بهینه سازی مصرف آب و انرژی است که هر یک به سهم خود اهمیت زیادی در پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و حفظ محیط زیست کشور دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار زنجان تاکید بر جلوگیری از کشت محصولات پر آب بر که صرفه اقتصادی ندارند، گفت: با توجه به حیاتی بودن موضوع آب برای مصارف مختلف شرب، کشاورزی و ... بایستی با همت مضاعفی در راستای اصلاح الگوی مصرف و کشت گام برداشت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه استان مرکزی گفت: اجرای طرح عرضه 30 لیتر بنزین در جایگاه های برون شهری این استان با هدف اصلاح الگوی مصرف برنامه ریزی شده و به منزله کمبود سوخت نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
اسلامشهر - ایرنا - فرماندار اسلامشهر با اشاره به کاهش قابل توجه ذخایر آب در استان تهران خطاب به مدیران آبفای این شهرستان گفت: باید محتوای اثرگذار برای اصلاح الگوی مصرف آب آشامیدنی برای مردم تولید کنید.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۲۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: طرح تحول کشاورزی دشتستان یکی از طرح های ستاد مقاومت اقتصادی کشور در استان بوشهر است که این طرح برای 34250 هکتار از اراضی و نخلستان های این شهرستان برنامه ریزی شده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۰۷:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، ایران با ورود به مهرماه و سال آبی 1402 وارد سومین خشکسالی متوالی خود شده است. قابل چشم پوشی نیست که بخش عمده سرزمین ایران در اقلیم خشک دنیا قرار گرفته و به طور معمول حد متوسط بارش آن یک چهارم متوسط بارش های جهانی است اما مهم تر این است که ما دوبرابر حجم استراتژیک کشور ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
فیروز قاسم زاده، سخنگوی صنعت آب با بیان خشکسالی های اخیر در کشور و لزوم اصلاح الگوی مصرف گفت: چاره ای جز اصلاح سیاست های الگوی مصرف وجود ندارد. از مردم خواهش می کنم شرایط آبی کشور را درک کنند، زیرا تا مخازن به شرایط عادی برگردد باید سیاست های مدیریت مصرف را پیگیری کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۱:۳۷    
هیچ دولتی تاکنون تعرفه گاز خانگی را بالا نبرده است. اما یکی از راه هایی که می تواند به کنترل مصرف کمک کند تعرفه گذاری پلکانی گاز خانگی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
دماوند - ایرنا – فرماندار شهرستان دماوند گفت: با توجه به کاهش نزولات جوی، ورودی سدها و منابع تامین آب آشامیدنی به حداقل رسیده است و باید اصلاح الگوی مصرف آب مورد توجه قرار گیرد؛ برهمین اساس از شهروندان تقاضا داریم نهایت همکاری را با مجموعه آبفا در این زمینه داشته باشند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۹:۲۲    
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این موضوع که اصلاح قیمت گذاری انرژی یک الزام است، نه انتخاب، گفت: تعرفه گذاری پلکانی موجب اصلاح الگوی مصرف بدون فشار بر کسانی که الگو مصرف را رعایت می کنند، خواهد شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مزیت های اجرای این طرح شامل توزیع یارانه دارو متناسب با نیاز بیماران ، بهره مندی همه دهک ها از یارانه ، تغییر نکردن پرداخت از جیب بیماران و اصلاح الگوی مصرف و مواردی از این قبیل است
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا)- رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در نود و نهمین جلسه شورا، نسبت به وضعیت آب تهران هشدار داد. مهدی عباسی، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در خصوص وضعیت آب تهران تذکر داد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۰:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
اصلاح قیمت ها و تعرفه گذاری پلکانی برای گاز آیا می تواند در ناترازی تولید و مصرف گاز مثمر ثمر واقع شود و بخشی از کمبود گازی کشور ما را جبران کند؟
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۹:۰۳    
تهران (پانا) - کارشناس حوزه انرژی به سوالی درباره ضرورت اجرای طرح تعرفه گذاری پلکانی و اهتمام مردم بر اصلاح الگوی مصرف در حوزه گاز پاسخ داد و گفت اگر این طرح تعرفه گذاری اجرایی نشود، با وجود حفاری ها و اکتشافات جدید عملا به طور میانگین حدود 10 درصد از تولید نفت کشور کاهش پیدا می کند. ...
ایثار   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۸    
دوره آموزشی اصلاح الگوی مصرف و خانواده مقاوم و شاد در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.
صمت   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۴:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
طی سال های اخیر، شاهد افزایش فرونشست ها و بحران کم آبی در مازندران به علت تغییرات اقلیمی و مسائل انسان ساخت هستیم که با اصلاح الگوی مصرف و مدیریت پایدار مناسب، شاید گامی در این راستا برداشته شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۰    
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: میزان مشترکین پرمصرف شناسایی شده یک هزار و 134 مورد بود که با اصلاح الگوی مصرف از طرف یک هزار مشترک پرمصرف استان، مصرف برق حدود 2 میلیون و 332 هزار کیلو وات ساعت کاهش یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی با اشاره به لحاظ طرح تعرفه پلکانی گاز در بودجه سال جاری گفت: دستگاه مربوطه هرچه سریعتر باید آیین نامه اجرایی آن را ارسال کند تا در مجلس تصویب شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۴:۲۰    
دکتر مهدی حسینی مدیرکل دامپزشکی استان اذعان داشت: این تفاهم نامه با هدف ارتقا سطح بهداشتی جامعه و اصلاح الگوی مصرف فرآورده های خام دامی در جامعه از طریق آموزش دانش آموزان، معلمین و والدین در مدارس منعقد گردید.
کرج رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، علیرضا عباسی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: یکی از موضوعاتی که باید به صورت اساسی به آن پرداخته شود بحث اصلاح الگوی مصرف روغن است چرا که مصرف روغن در کشور تقریبا 2 برابر متوسط سرانه جهانی است در حالی که مصرف زیاد آن عوارضی هم در بدن باقی خواهد گذاشت. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
طرح تغییر ساعت همچنان در حال اجراست. تحلیل های متفاوتی در رابطه با تأثیر مثبت و منفی این طرح وجود دارد. اما آیا طرح تغییر ساعت منجر به اصلاح الگوی مصرف می شود؟
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۸:۵۰    
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف مردم گفت: آیا روا است که پرمصرفی روغن را در تلویزیون تبلیغ کنیم؟
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۲۳:۳۱    
ضرورت اصلاح الگوی مصرف غذا، کمبود برخی آنتی بیوتیک ها در آستانه فصل سرد، شناسایی اولین بیمار مبتلا به آبله میمونی در ویتنام، لیست مراکز واکسیناسیون عمومی کرونا در شهر اصفهان و آمار کرونا و واکسیناسیون کرونا جهان و ایران به تفکیک شهرستان ها را در بسته خبری ایمنا مطالعه کنید.
موج   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۶:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: برنامه داریم از مسیر تشویق نسبت به اصلاح الگوی مصرف اقدام کنیم و در همین راستا سیاست پاداش 5 برابر قیمت انرژی برای هر کیلووات ساعت صرفه جویی در دستور کار قرار گرفت.
مرور نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۵:۰۸   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: برنامه داریم از مسیر تشویق نسبت به اصلاح الگوی مصرف اقدام کنیم و در همین راستا سیاست پاداش 5 برابر قیمت انرژی برای هر کیلووات ساعت صرفه جویی در دستور کار قرار گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
متخصص تغذیه و مدیرگروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه غذاهای جدید و صنعتی هنوز با بدن انسان تعامل ایجاد نکرده اند و بدن آن ها را به خوبی نمی شناسد، گفت: درحال حاضر بیشتر فشار دانشگاه های علوم پزشکی، مراکز بهداشتی و وزارت بهداشت بر کنترل بیماری های مزمن است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۰۹:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نوشت: اصلاح الگو یا بهینه سازی مصرف آب و انرژی در پیشرفت اقتصادی، اجتماعی و حفظ محیط زیست کشور از اهمیت خاصی برخوردار است ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
تا وقتی برخی مدیران میانی وزارت کشاورزی و البته بعضی مدیران میانی وزارت نیرو که در طول سال های گذشته نقش مهمی در تصمیم گیری ها برای مدیریت منابع و مصارف آبی داشته اند تغییر نکنند، نمی توان به رفع معضل کم آبی در ایران و اصلاح الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی امیدوار بود ...
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۴    
زهرا فردینی گفت: زنان نقش قابل توجهی در تحقق اقتصاد مقاومتی با مشاغل خانگی، پرداختن به امور خانه داری، اصلاح الگوی مصرف و مدیریت اقتصادی خانواده دارند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۰۹:۰۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان ؛ همایش منطقه ای پایداری تولید و امنیت غذایی با کشاورزی دانش بنیان با محورهای نقش فرهنگ، مدیریت جهادی و انسجام مدیریتی در داشن بنیان کردن کشاورزی، ضرورت ها، چالش ها، موانع و راهکارهای دانش بنیان کردن کشاورزی و ارتقاء بهره وری تولید ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۴:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
با هدف اصلاح الگوی مصرف آب یک استارتاپ دانش بنیان با کمک هوش مصنوعی، اقدام به آبیاری محصولات کشاورزی کرده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۷:۵۹    
پنجمین برنامه سه شنبه های آبی با هدف آموزش فرهنگ آب و افزایش سوادآبی اهالی روستای هاردنگ منطقه لنجان درمحل حسینیه روستا برگزارشد. دراین برنامه شورا، دهیار، فرمانده پایگاه بسیج خواهران وحدود50 نفرازاهالی روستای هاردنگ حضورداشتند ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۰۱:۴۹   + ۲۰ سایت دیگر  
مالک شریعتی نیاسر سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از اصلاح یارانه بنزین خبر داد و گفت: سیاست های اصلاح الگوی مصرف و اصلاح نظام بازتوزیع یارانه های حامل های انرژی باید به نحوی دنبال شود که در کوتاه مدت و میان مدت منابع موجود پاسخگوی نیاز داخلی باشند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
همدان _ ایرنا _ استاندار همدان با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب با اصلاح الگوی مصرف و توسعه کشت های گلخانه ای با هدف افزایش بهره وری، گفت: درحال حاضر استان همدان دارای 220 هکتار گلخانه فعال است
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۳:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
نزدیک به دو ماه است که طرحی به نام طرح دارویار برای جلوگیری از قاچاق معکوس و اصلاح الگوی مصرف دارو اجرا شده که هدف از اجرای این طرح، افزایش پوشش عمومی بیمه است؛ یعنی هم تعداد بیمه شده ها افزایش یابد و هم داروهای تحت پوشش بیشتر شود. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۸:۱۵    
حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهر قدس عنوان کرد : اصلاح الگوی مصرف و اسراف باید از محیط کار خود مسوولین آغاز گردد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۲۳:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
تسهیلات ارزان قیمت به شرکت های دانش بنیان فعال در صنعت برق و اصلاح الگوی مصرف اعطا و از آن ها حمایت می شود تا توسعه این صنعت شتاب بیشتری بگیرد.