پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۸:۳۰May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش بارندگی»

شرکت توانیر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۰:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر کاهش بارندگی ها، به دلیل قرارگرفتن در شرایط کرونایی و گرمای هوا، از هم اکنون شاهد افزایش مصرف برق هستیم و به همین دلیل نیازمند اقدامات جدیدتری هستیم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
مشهد - فرماندار خواف با اشاره به کاهش بارندگی در این شهرستان گفت: در صورت عدم صرفه جویی با مشکل تأمین آب مواجه می شویم.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۲۰    
معاون امور عمرانی فرماندار بندرگز گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سال آبی جاری و افزایش دمای هوا، احتمال وقوع حریق در عرصه های جنگلی بسیار زیاد خواهد بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: کاهش بارندگی ها در زنجان نسبت به سال قبل سبب کم شدن حجم آب موجود در مخازن سدهای استان زنجان شده و به این ترتیب زنگ خطر کم آبی در استان به صدا درآمده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به ثبت سامانه هویت گذاری برای 70 درصد دام های یزد گفت: کاهش بارندگی و خشکسالی سبب گرانی و کمبود علوفه و نهاده های دامی در استان شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۷:۰۵    
همدان- کشاورزی در حالی از مهمترین فعالیت های اقتصادی است که موفقیت در آن به شرایط جوی وابسته بوده؛ حال آن که امسال با وضعیت کاهش بارندگی و افزایش دمای هوا چالشی جدی را پیش پای گندمکاران همدانی شاهدیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان این که 6 محدوده آزاد و 17 محدوده ممنوع مطالعاتی در بخش آب در استان وجود دارد، گفت: در ارس با 14.8 درصد، در دریاچه ارومیه با 13.4 درصد و در بخش زاب با 30 درصد کاهش بارندگی نسبت به سال گذشته روبرو هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۹:۱۱    
کاهش بارندگی در سال زراعی جاری موجب کاهش پوشش گیاهی در منطقه حفاظت شده بهرام گور نی ریز، زیستگاه گور آسیایی شده؛ مسئله ای که باعث پراکنده شدن گور خر ها به سمت روستا ها در جست جوی علوفه و وارد شدن به مزارع کشاورزی شده است
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
کشاورزان مازندران بنا به اعلام مدیران حوزه کشاورزی این استان امسال با توجه به کاهش بارندگی ها باید قید کشت دوم را بزنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۷    
شرایط آب و هوایی و تغییر اقلیم که موجب کاهش بارندگی ها در کشور شده ، کشاورزان را به سمت کشت جایگزین برده، گل محمدی یکی از این گیاهان است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۰۵    
مشهد- کاهش بارندگی ها نشان از خاموشی برق دارد و این در حالی است که به دلیل برخورداری ایران از 300 روز آفتابی نیازی به تولید برق از سدها نیست؛ این بخشی از یادداشت معصومه شهرآبادی کارشناس ارشد برق است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
کاهش میزان بارندگی سیستان و بلوچستان در هفت ماه گذشته سال زراعی جاری، در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه 598 هکتار از مراتع همدان دارای پروانه چرا است گفت: با توجه به ظرفیت مراتع امسال و شرایطی که با توجه به کاهش بارندگی حاکم است، عشایر و روستاییان دو ماه بیشتر نمی توانند از مراتع استفاده کنند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است و نگرانی از بازگشت وضع دریاچه ارومیه به سال های خشکی تشدید شده است و به گفته مشاور مدیریت زیست بوم های تالابی دریاچه ارومیه تا وضعیت پایداری فاصله زیادی دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۷:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - کاهش بارندگی در سال زراعی جاری ، زنگ خطر کم آبی را به عنوان تهدید جدی کشت برنج در شرق مازندران به صدا درآورده است و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های این منطقه هم به شالیکاران در باره احتمال بروز مشکل در مرحله داشت محصول هشدار داده اند.
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۶:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی اعلام کرد: با توجه به کاهش بارندگی در سال آبی جاری، شعار امسال کاهش 10 درصدی مصارف غیرضرور برای عبور از تابستان تعیین شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: براساس برآوردهای انجام شده در سال زراعی جاری تولید علوفه در مراتع استان به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی 65 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه تابستان سختی در حوزه تأمین آب در پیش رو داریم، گفت: کاهش بارندگی در فصل زمستان گذشته و خشکسالی سبب بروز مشکلاتی در حوزه تأمین آب و برق شده که باید فرهنگ سازی در مدیریت مصرف آب در دستور کار همه قرار بگیرد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۸:۲۱    
فیروزه(پانا)- همایش کاهش مخاطرات قطعی برق در تابستان امسال در شهرستان فیروزه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزه، در این همایش، ابوالفضل حکیم پور، فرماندار شهرستان فیروزه اعلام کرد: با توجه به اینکه در سال جاری با کاهش بارندگی و همچنین کاهش ورودی آب سدها مواجه بوده ایم ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر – گروه استان ها: کاهش بارندگی ها موجب تنش آبی و خشکسالی بی سابقه در لرستان شده است، موضوعی که کشاورزان این استان را با خسارت های میلیاردی مواجه کرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی یزد درخصوص افزایش قیمت نهاده های دامی و کمبود علوفه در این استان گفت: کاهش بارندگی در سطح کشور مهمترین عامل گرانی و کمبود علوفه خشک در استان یزد است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۰۸    
آمارهای رسمی نشان می دهد که بارندگی در ترکیه و در ماه آوریل امسال، به طرز نگران کننده ای کاهش یافته و به کمترین مقدار پنجاه سال اخیر رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورت ادامه کاهش بارندگی ها آبرسانی با تانکر سیار استان به 165 روستا افزایش خواهد یافت.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
رکنا: عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با ابرازنگرانی از تولید گندم مطرح کرد: کاهش میزان بارندگی در سال جاری باعث کاهش تولید گندم خواهد شد و این مسئله یعنی واردات و هزینه سرسام آور برای دولت و تنها راه برون رفت از این معضل اصلاح قیمت گندم خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق همدان از افزایش 34.2 درصدی مصرف برق در استان خبر داد و گفت: پیک فروردین مصرف برق با توجه به کاهش بارندگی ها 34.2 درصد افزایش داشته است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۴۸    
این روزها همه جا صحبت از افزایش مصرف، در کنار کاهش تولید برق به دلیل کاهش بارندگی در تابستان داغ 1400 است.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ سیدجلال موسوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گندم های وارداتی با گندم های موجود در سیلوهای استان اختلاط و به مصرف می رسد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه با اشاره به کاهش بارندگی ها از سال سختی برای صنعت برق خبر داد و گفت: نیاز به مدیریت انرژی در تمامی مصارف پنجگانه (خانگی، صنعتی، کشاورزی، تجاری و اداری) داریم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۷:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - معاون سازمان هواشناسی کرمانشاه کاهش بارش باران در استان طی 50 سال گذشته را نادر و کم سابقه اعلام کرد و گفت: سال هایی بود که در فصل پاییز کمبود بارش داشته باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیر امور زراعت جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: گندم مناطق گرمسیری این استان بعلت خشکسالی و کاهش بارندگی 60 درصد کاهش عملکرد داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۴۵    
گرگان- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان گفت: کاهش نزولات جوی و قرار گرفتن گلستان در جایگاه پنجم کشور به لحاظ کاهش بارندگی باعث می شود تابستان بسیار سختی را پیش رو داشته باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
کاهش بارندگی و افزایش دما شرایط کم آبی را در بیشتر استان های کشور طی بهار و تابستان امسال رقم خواهد زد. یک کارشناس آب ضمن اشاره به لزوم همکاری و همراهی دستگاه ها، مسئولان و مردم برای عبور از این شرایط، بر ضرورت مدیریت آب تاکید کرد و گفت: متاسفانه جای مدیریت آب در کشور خالی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۳:۰۱    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: استان کردستان 125 میلیمتر کاهش بارندگی نسبت به میانگین بلند مدت داشته و رتبه هشتم خشکسالی کشور را به خود اختصاص داده است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس گروه تلفیق و بیلان آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: به دلیل کاهش بارندگی ها در سال آبی جاری، حجم آب دریاچه ارومیه یک میلیارد مترمکعب کاهش یافت. آرش نصیری با بیان اینکه حجم آب دریاچه ارومیه به پنج میلیارد و 22 میلیون مترمکعب رسیده است افزود: حجم آب نگین آذربایجان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ...
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آفتاب ایلام؛ پیری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبدانان با اشاره به کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری گفت : این موضوع باعث شده تولید محصولات دیم در استان ایلام به میزان 70 درصد کاهش یابد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت : به دلیل کاهش بارندگی و نبود واحدهای برق آبی در مدار، تابستان امسال کمبود برق در شبکه را قطعا خواهیم داشت، به همین دلیل به صنایع، کشاورزان و ادارات دولتی جهت کاهش مصرف برق به شدت نیاز داریم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: ورودی منابع آبی 2 سد کمال صالح و الغدیر ساوه در استان مرکزی به علت کاهش بارندگی در سال آبی جدید 75 درصد کمتر شده که این زنگ خطر است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس سازمان امور عشایر ضمن اشاره به تامین 100 هزار تن نهاده دامی برای عشایر تا پایان اردیبهشت ماه از خرید دام عشایر توسط شرکت پشتیبانی امور دام به منظور جلوگیری از فروش دام به دلالان خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
کاهش 45 درصدی بارندگی ها نسبت به بلند مدت زنگ خطری جدی برای خراسان جنوبی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۷:۵۳    
گروه استان ها- مدیرکل منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: احتمال افزایش آتش سوزی در منابع طبیعی استان کرمانشاه به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی افزایش می یابد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۲۵    
معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: کاهش بارندگی و گرم شدن هوا موجب هجوم گسترده و زودرس آفت ملخ به استان قزوین شده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
خشکسالی و کاهش بارندگی 43 درصدی درمقایسه با سال گذشته، مراتع البرز را با کاهش تولید علوفه وعشایر و دامپروران استان را با چالش بزرگی روبه رو کرده است.
استانداری کردستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۵۸    
با توجه به کاهش بارندگی و بروز خشکسالی، پیش بینی می شود تولید ناخلص داخلی کردستان در سال 1400 نسبت به سال قبل حدود 10 درصد کاهش یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۴۵    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد کاهش بارندگی ها، کم آبی و خشکسالی باعث مشکلات زیادی و اختلال در زندگی عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اشاره به کاهش بارندگی ها اعلام کرد که کاهش 10 درصدی ارزش تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی به دلیل خشکسالی پیش بینی می شود.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۳۵    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه تداوم خشکسالی و کاهش بارندگی در چهارمحال و بختیاری پیش بینی می شود تولید گندم به ویژه در نیمه شرقی استان با افت روبه رو شود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
کاهش بارندگی سال زراعی جاری وسرمازدگی، کاهش 50 درصدی کشت کلزا در استان کرمان را در پی داشته است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۸:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
مصطفی رجبی مشهدی درباره کمبود برق در تابستان می گوید: کاهش بارندگی باعث کاهش تولید برق در نیروگاه های برقابی شده و در واقع بخشی از تولید برق در دوره اوج مصرف را از دست داده ایم و نیاز داریم که همه مشترکان نسبت به صرفه جویی برق اقدام کنند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۰:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- قزوین : قائم مقام شرکت آبفای استان قزوین از تنش آبی در شهر های قزوین، تاکستان، آبیک، محمدیه، مهرگان و دانسفهان خبر داد. حسین خانی افزود: امسال 40 درصد کاهش بارندگی داشتیم که این موضوع باعث تنش آبی در این شهر شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - آبرسانی پایدار به 160 روستای خراسان جنوبی با جمعیت برخوردار 80 هزار نفر از سال 92 تاکنون علاوه بر تامین آب سالم و بهداشتی مورد نیاز روستاییان، با توجه به کاهش بارندگی و تداوم خشکسالی در این استان گام بلندی در توسعه روستایی و ماندگاری جمعیت محسوب می شود.