شنبه ۰۲ تیرساعت ۰۷:۱۹Jun 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش بارندگی»

روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
نخستین گام برای اصلاح الگوی مصرف آب، فرهنگ سازی برای مصرف بهینه در بین خانواده ها است که در این راستا باید از تبلیغات رسانه ای و برگزاری دوره های آموزشی برای شهروندان به ویژه جوانان و نوجوانان استفاده کرد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۰۰:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی اقلیم سازمان هواشناسی گفت: گرمایش جهانی سبب تغییر در الگوهای جوی شده و علاوه بر کاهش بارندگی سبب شده تا سطح آب دریاچه های کشور حدود 15 درصد بیشتر از گذشته تبخیر شود.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۲۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24 - رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی گفت: گرمایش جهانی سبب تغییر در الگوهای جوی شده علاوه بر کاهش بارندگی سبب شده است تا سطح آب دریاچه های کشور حدود 15 درصد بیشتر از گذشته تبخیر شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۶:۵۴   + ۴۶ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی اقلیم سازمان هواشناسی گفت: گرمایش جهانی سبب تغییر در الگوهای جوی شده و علاوه بر کاهش بارندگی سبب شده تا سطح آب دریاچه های کشور حدود 15 درصد بیشتر از گذشته تبخیر شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس نهاد غیرانتفاعی انجمن هیدروپلیتیک ترکیه گفت: کاهش بارندگی و بارش برف، با تغییرات آب و هوایی مرتبط است و در نهایت منجر به کاهش 30 تا 40 درصدی جریان رودخانه فرات تا پایان قرن معاصر خواهد شد.
صبح قزوین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۷:۰۱    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین با اشاره به فرونشست 17 و نیم سانتی متری دشت قزوین در سال گفت: متأسفانه قزوین جزو سه استانی است که بیشترین میزان کاهش بارندگی را نسبت به میانگین دوره بلندمدت داشته است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
شهرداری تهران هم سال گذشته دلیل کاهش حقابه این پارک از سوی سازمان آب را کاهش بارندگی و افزایش دما از سال 1385 اعلام کرد. روندی که باعث شد میزان حقابه آب خام بوستان جنگلی چیتگر توسط سازمان آب از 380 لیتر بر ثانیه به 250 لیتر بر ثانیه کاهش پیدا کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۰:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
شهرداری تهران هم سال گذشته دلیل کاهش حقابه این پارک از سوی سازمان آب را کاهش بارندگی و افزایش دما از سال 1385 اعلام کرد. روندی که باعث شد میزان حقابه آب خام بوستان جنگلی چیتگر توسط سازمان آب از 380 لیتر بر ثانیه به 250 لیتر بر ثانیه کاهش پیدا کند.
صبح قزوین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۸:۳۲    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: گرچه میزان بارش ها در استان نسبت به سال گذشته شرایط بهتری داشته اما نسبت به دوره بلندمدت با 15 درصد کاهش بارندگی همراه بودیم.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۱۲:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: سد ارس با بالارفتن حجم آب پشت سد به پرشدگی 100 درصدی رسیده و در مرحله سرریز قرارگرفته است.به گزارش تسنیم، سال گذشته آب سد ارس که در استان آذربایجان شرقی و در مرز ایران و آذربایجان قرار دارد با توجه به کاهش بارندگی در منطقه 140 میلیون متر مکعب کاهش یافته بود اما امسال با شروع فصل بارش ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۶:۱۰   + ۴۸ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب با اشاره به نرمال شدن بارش کشور در سال آبی جاری و پرشدگی 67 درصدی سدهای کشور در دهه اول خردادماه، گفت: با توجه به توقف بارش ها و کاهش رواناب رودخانه ها، رشد پرشدگی مخازن سدها متوقف شده است و آب در بخش های مختلف باید با حساسیت مصرف شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۱۴:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی مه ولات با توجه به کاهش بارندگی ها و خشکسالی های چند سال اخیر تغییر الگوی کشت را در این شهرستان ضروری دانست.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - تغییرات اقلیمی، کاهش بارندگی و سهم حقابه کشاورزان از سد طالقان در کنار افت آب های زیرزمینی، چشم و امید کشاورزان و دیمکاران قزوینی را خشک کرد.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۹:۰۸   + ۱۸ سایت دیگر  
رکنا:مهدی زارع زلزله شناس و استاد پژوهشکده زلزله شناسی گفت: بر اساس شبکه باران سنجی مبنای وزارت نیرو بارندگی کشور نسبت به میانگین دوره مشابه درازمدت 3 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته 21 درصد افزایش را نشان داد ...
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی، مظفر روستایی در حاشیه بازدید از ایستگاه تحقیقاتی دیم شیروان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مطابق آمار هواشناسی، 3 استان سیستان و بلوچستان، یزد و خراسان جنوبی در صدر فهرست استان های کشور هستند و میزان بارش در این استان ها به ترتیب 64، 54 و 25 درصد بیشتر از متوسط بلند مدت است ...
تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۷:۲۷    
رئیس پیشین اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به فراوانی عرضه و کاهش بارندگی ها، قیمت گوجه فرنگی 20 درصد کاهش یافته است.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۷:۱۰   + ۳۲ سایت دیگر  
به دلیل افزایش بارش ها در بهار امسال قیمت گوجه فرنگی کاهش یافت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: بارندگی نسبت به سال گذشته 48 درصد افزایش داشته است ولی به نسبت بلندمدت شاهد 17 درصد کاهش بارندگی هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان کارشناس مسؤول زراعت جهاد کشاورزی شهرستان طارم گفت: کاهش بارندگی در پاییز سال گذشته و نوسان قیمتی در زمان فروش، در کاهش سطح زیرکشت محصول سیر در طارم موثر بود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان کاهش بارندگی در سال های اخیر به همراه مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی، کاهش ذخایر سدها و افت سطح آب سفره های زیرزمینی را در سال 1401 برای شهر همدان رقم زد به طوری که مشکلات جدی برای جمعیت شهری همدان فراهم کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۹:۱۱    
همدان-ایرنا- سد اکباتان همدان که در سالیان گذشته بواسطه خشکسالی و کاهش بارندگی ها تا آستانه خشک شدن پیش رفت امسال بواسطه نزولات آسمانی قابل توجه در وضعیت خوبی قرار گرفته و بخش زیادی از ظرفیت آن هم اکنون پر شده است. ظرفیت حجم مخزن این سد 32 میلیون متر مکعب است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
همزمان با آغاز به کار همیاران آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام شد:منابع آب کشور عزیزمان ایران در حال حاضر محدودتر از همیشه است. کاهش بارندگی ها، افت حجم مخازن سدها، کاهش سطح آب سفره های زیرزمینی و خشک شدن تالاب ها و رودخانه ها نشان از شرایط سخت و بحرانی منابع آبی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۹:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل آب منطقه ای یزد گفت: میزان بارندگی طی سال آبی جاری در تمام شهرستان های استان به استثناء شهرستان خاتم نسبت به میانگین دوره آماری افزایش داشته و بیشترین کاهش بارندگی نسبت به متوسط دوره آماری مربوط به شهرستان خاتم بوده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۲:۵۶    
نصر: محمد صادق معتمدیان- دبیرکارگروه ملی دریاچه ارومیه: سال گذشته سال سختی را داشتیم به علت کاهش بارندگی ها و هم گرمای زیاد سال گذشته داشتیم .این ها شرایط را برای دریاچه سخت کرد و نگرانی جدی را بین مردم برای احیای دریاچه به وجود اورد که با شکر خدا سال جاری آبی بارندگی های خوبی را به ویژه در 3 ماه ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۱۲    
بجنورد-ایرنا- خشکسالی و کاهش بارندگی ها در سال های اخیر سبب شده تا عشایر خراسان شمالی در تامین آب مورد نیاز آشامیدن به مشکل جدی روبه رو شوند اما دولت سیزدهم در تکاپور است تا با تکمیل طرح های ناتمام، منابع پایدار آب برای این دامداران را تامین کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر منابع آب شهرستان کرج با اشاره به کاهش بارندگی ها در سال های اخیر گفت: در سال گذشته مخزن سد کرج 61 درصد پر بود و اکنون به 54 رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس اداره بهره برداری و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: با توجه به بارشهای کم سالهای اخیر و مصرف بی رویه در بخش های مختلف استان اردبیل با تنش آبی مواجه است و بهره برداران و کشاورزان باید واقعیت کم آبی را قبول کرده و برای عبور از شرایط کم آبی همکاری کنند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
وضعیت منابع آبی و سفره های زیر زمینی در استان گلستان خوب نیست و کارشناسان بارها اعلام کرده اند که دلیل خشک سالی های اخیر در استان نمی تواند از کاهش بارندگی ها باشد و دست تخریبگر انسان نیز با تخلیه سفره های آب زیرزمینی در آن نمایان است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۰:۰۷    
ایران مانند دیگر نقاط دنیا با اثرات تغییر اقلیم دست و پنچه نرم می کند، افزایش دما و کاهش بارندگی از مهمترین اثرات این اتفاق است که شدت آن در برخی کشورها مانند ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی شان بیشتر حس می شود. در کنار کم بارشی اما پدیده بارش های شدید و حدی نیز در این مناطق رخ می دهد.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش سرویس محیط زیست جهان صنعت نیوز، از شرکت آب و فاضلاب استان تهران، محسن اردکانی در گردهمایی مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی و نهادهای استان تهران افزود: متوسط بارندگی های تهران سالانه 280 میلیمتر است. اما در چهار سال اخیر این میزان بین 190 تا 210 میلیمتر در نوسان بوده است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۸:۵۲    
قزوین- شیخ االملوکی، مدیرکل هواشناسی قزوین گفت: قزوین با بیش از 100 میلی متر کاهش بارش نسبت به دوره بلندمدت چهارمین استان با بیشترین کاهش بارندگی در کل کشور است.
پویشگران گیل   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۰۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
پویشگران گیل-صالح محمدی: در سال زراعی گذشته هم به علت کاهش بارندگی های و ذخیره سازی آب ، شالیزارهای استان گیلان با کمبود آب مواجه شدند.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به کاهش بارندگی و خشکسالی در سال های گذشته قیمت برنج افزایش پیدا کرد و هر سال برنج خارجی سهم بیشتری از بازار را گرفت، اما افزایش تولید سبب شد که سال گذشته فاصله قیمت برنج ایرانی با خارجی به حداقل برسد و در مواقعی تفاوت قیمت به 10 هزار تومان برسد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
باوجود بارش های یک هفته اخیر به ویژه در نواحی جنوبی کشور، همچنان شاهد کاهش بارندگی ها نسبت به وضعیت نرمال هستیم.
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۲    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پارسینه، فیروز قاسم زاده سخنگوی صنعت آب کشور در نشست خبری گفت: از ابتدای سال آبی جاری 25.2 میلیارد مترمکعب آب وارد سدهای کشور شده است. همچنین 12 میلیارد متر مکعب ورودی به سدها وجود داشته، یعنی 50 درصد ورودی ها مربوط به یک ماه اخیر است ...
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۶:۴۵   + ۲۵ سایت دیگر  
ورودی سدهای کشور در حال حاضر 23.61 میلیارد مترمکعب است که همچنان نسبت به سال آبی گذشته با کاهش 11 درصدی روبرو است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۸:۴۱    
گرگان- ایرنا- گلستان استانی متکی بر کشاورزی و زراعت اما گرفتار مشکل کم آبی، کاهش بارندگی و افت محسوس سطح آب منابع زیرزمینی است که با وجود این شرایط به دلیل بهره وری بالای کاشت برنج و درآمد قابل توجه آن ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۴:۳۷    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از خبرگزاری موج آذربایجان شرقی ، یوسف غفارزاده در جلسه بررسی و عملکرد سال 1402 و تبیین سیاست های کاری برای سال جاری با اشاره به شرایط آبی استان در سال گذشته، اظهار کرد: سال گذشته ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۶:۴۰    
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: علی رغم بارندگی های اخیر کماکان بیش از 31 درصد کاهش بارندگی نسبت به دوره بلند مدت داریم.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون علی بهادری جهرمی جمعه شب در گفت و گوی خبری با اشاره به خشکسالی سال های اخیر و کاهش بارندگی ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در این مدت، افزود: دولت سیزدهم با رویکرد مردمی سازی و مدیریت منابع آبی ...
رادیو پیام   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۰:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
علی بهادری جهرمی در برنامه زنده تلویزیونی صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی با اشاره به خشکسالی سال های اخیر و کاهش بارندگی ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در این مدت، افزود: دولت سیزدهم با رویکرد مردمی سازی و مدیریت منابع آبی ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در زمان حاضر بیشتر نقاط استان بارانی است، از کاهش بارندگی و پایدار شدن هوای استان از فردا خبر داد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز فارس، از ابتدای سال آبی امسال در سد درودزن 5/295 میلیمتر باران باریده که این نشان دهنده 135 میلیمتر کاهش بارندگی نسبت به سال گذشته است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۳:۵۵    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: در شهر مشهد نیز با وجود افزایش 100 درصدی بارندگی نسبت به مدت مشابه سال قبل، متأسفانه نسبت به متوسط بلندمدت 25 درصد کاهش بارندگی داریم.
مهرصبا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به مشکل کم آبی و کاهش بارندگی ها در کشور و به تبع آن در شهرستان میانه، بر لزوم جلوگیری از توسعه باغ ویلاها در شهرستان و نظارت بر رعایت الگوی کشت تاکید کرد. ...
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
الهام مصدقی راد-روزنامه نگار وضعیت اسفبار دریاچه ارومیه طی سال های اخیر کار را به جایی رساند که از کشتی به گل نشسته برای توصیف شرایط دریاچه استفاده شد و شمارش معکوس برای مرگ همیشگی آن به ویژه در بخش های جنوبی آغاز شد ...
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۸:۲۱   + ۲۲ سایت دیگر  
به دلیل کاهش بارندگی ها در شبه جزیره عربستان در سه چهار ماه اخیر کاهش زادوولد ملخ ها تاکنون مخل صحرایی وارد کشور نشده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با اشاره به اینکه کلانشهر مشهد دارای چندین دوره اوج مصرف در طول سال است،گفت:با وجود خشکسالی های پیاپی و کاهش بارندگی ها و نیز حضور میلیونی زائران حرم علی بن موسی الرضا (ع) در ایام پایانی اسفندماه و روزهای آغازین سال 1403 ...
چند عامل کشاورزی در سال 1403 را تهدید می کند. عرضه و تقاضا به دلیل افزایش نیاز جمعیت و رشد نیاز سایر بخش ها متناسب نیست. تغییرات گسترده اقلیمی، بی ثباتی و ناپایداری منابع طبیعی، کاهش بارندگی ها، فرسایش خاک و کاهش زمین های کشاورزی ...