شنبه ۱۵ آذرساعت ۱۹:۰۵Dec 2020 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش بارندگی»

ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان پاوه گفت: باتوجه به کاهش بارندگی به ویژه در فصل های بهار و پاییز، میزان آبدهی چاه ها و چشمه های تامین کننده آب شهر پاوه 40 لیتر در ثانیه کاهش یافته است.
دانا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سد خاکی روستای عبدل آباد در 23 کیلومتری شهرستان بجنورد به دلیل کاهش بارندگی ها، به طور کامل خشک شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۹:۲۰    
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: از امروز بارش های جوی در استان تا روز شنبه هفته آینده کاهش پیدا می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۸:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای بوشهر گفت: با توجه به بارندگی های اخیر و بر اساس میانگین بلند مدت، 34 درصد بارش سالانه در استان تحقق یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون توسعه آب شرکت آب و فاضلاب همدان از کاهش 4 میلیون مترمکعبی آب سد اکباتان خبر داد و گفت: افزایش مصرف مشترکان و کاهش بارندگی علت کاهش است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۴:۳۰    
گروه استان ها - سرپرست اداره کل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری گفت: از اول پاییز تا کنون در کل استان نسبت به بلند مدت حدود 19 درصد کاهش بارندگی داشته ایم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۰:۲۸   + ۲۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : گرچه چند روز اخیر وضعیت بارشی کشور بهتر شده، اما همچنان با کاهش بارندگی ها نسبت به پارسال روبه رو هستیم. طبق ارزیابی ها حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهر99) تا آخر آبان به 24 میلیارد و 26 میلیون متر مکعب رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش 4درصدی را نشان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها - عضو شورای اسلامی شهرکرد گفت: با توجه به کمبود منابع کنونی و کاهش چشمگیر بارندگی ها، تامین آب آشامیدنی شهرکرد در آینده ای نزدیک با مشکل جدی مواجه می شود.
سازمان هواشناسی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ادامه روند کاهش بارش در آبان ماه 1399 و سال زراعی 1400-1399 نسبت به دوره آماری در گلستان نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان در گفتگو با اصحاب رسانه از ادامه روند کاهشی میزان بارندگی در آبان ماه 1399 و سال زراعی1400-1399 نسبت به دوره آماری بلند مدت استان خبر داد. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۷:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
” قاسم تقی زاده خامسی ” روز پنج شنبه با انتشار ویدئویی از بارش برف در برخی نقاط کشور در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در روزگاری که اگر خبر خوب شنیدی باید غنیمت بشماری، بارندگی های اخیر و پیش بینی برای هفته آینده در دوره ای که نسبت به سال قبل کاهش بارندگی داریم مغتنم است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۶:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
با تداوم کاهش بارندگی ها در تهران برای مدیریت مناسب ذخایر آبی، سیاست های تامین آب در تهران انقباضی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۱۰    
مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه، از تثبیت شرایط آبی دریاچه ارومیه با وجود کاهش بارندگی ها در این حوضه آبریز، خبر داد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۹:۵۷    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان بیان کردند با توجه به قرار گرفتن استان سمنان در منطقه خشک و بیابانی و کاهش بارندگی در دهه اخیر و توجه مدیریت به منابع آب ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۰۵    
اهمیت مدیریت مصرف آب در شرایط کاهش بارندگی ها، بیش از پیش نمایان می شود. اما با راهکارهای ساده همچون بهره گیری از آب های سطحی و غیر سطحی، می توان بخش قابل توجهی از نیازها به این مایه حیات را تامین کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۴:۲۸    
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بارش ها در پاییز و زمستان 99 نرمال و کمتر از نرمال است، گفت: کوهرنگ (سرشاخه اصلی زاینده رود) نسبت به سال گذشته 42 درصد و در مقایسه با بلند مدت 75 درصد کاهش بارندگی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۱:۵۸    
میزان بارندگی در کردستان 11.4 درصد کاهش یافت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۲:۴۰    
بابایی گفت: با توجه به کاهش بارندگی در سالهای اخیر و همچنین کاهش سطح آبهای زیر زمینی به منظور صرفه جویی و بهینه سازی در مصرف آب، آبیاری تحت فشار در فضای سبز ملایر اجرا شد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۲۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سد های کشور گفت: متاسفانه نسبت به سال گذشته 75 درصد کمبود بارش در کل کشور گزارش شده است. سیف الله آقا بیگی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان گفت: از ابتدای سال آبی زراعی تاکنون نسبت به سال گذشته و بلندمدت کاهش بارندگی داشتیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۲۰    
ایسنا/خراسان شمالی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به کاهش بارندگی پی در پی طی چند سال اخیر در فصل پاییز گفت: تغییر اقلیم تاثیر نامطلوبی در عملکرد تولید گندم در این استان داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران برخی نگرانی ها در باره کاهش بارندگی پاییزی و خالی ماندن مخازن سدهای استان را رد کرد و گفت که در حال حاضر 52 درصد از ظرفیت ذخیره سدهای استان پر شده است.
اول فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
کاهش بارندگی در پاییز امسال نسبت به میانگین بلند مدت موضوعی است که با گذشت نیمی از فصل پاییز برای اکثر مناطق کشور اتفاق افتاده است. تسنیم: چله اول سال آبی جدید بدون ثبت بارندگی در فارس به پایان رسید ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۰۲    
کارشناس هواشناسی استان همدان گفت:تا هفته آینده شاهد بارندگی در استان همدان نخواهیم بود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اردلان محمدپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال آبی جاری تاکنون یک میلی متر بارندگی در مهاباد ثبت شده که در مقایسه با 12.1 میلی متر بارندگی سال قبل کاهش چشمگیری پیدا کرده است. وی با اشاره به اینکه امکان جبران کاهش بارندگی مهرماه در ماه های آبان و آذر وجود [...]
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کمال نالوسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سال آبی گذشته، هم اکنون آب شرب 20 روستای این شهرستان جیره بندی و آبرسانی به روستای 60 خانواری “”باین دره” با استفاده از تانکر صورت می گیرد ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان بیان کردندکه با توجه به قرار گرفتن استان سمنان در منطقه خشک و بیابانی و کاهش بارندگی در دهه اخیر و توجه مدیریت به منابع آب ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رودخانه اترک خراسان شمالی که فروردین سال گذشته علت اصلی ایجاد سیل در خراسان شمالی شناخته شد، پس از یک سال و نیم همچنان به حال خود رها شده و خبری از اجرای اقدامات موثر نیست.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۱:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
خالد بایزیدی، رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت در استان آذربایجان غربی، از تلف شدن بیش از یک هزار قطعه ماهی در حاشیه دریاچه سد سردشت خبر داد. به گزارش ایلنا، بایزیدی روز شنبه 19 مهرماه گفت ماهی های تلف شده از نوع سیم کپور بوده است. ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش کردپرس، تراز دریاچه ارومیه، در حال حاضر یک هزار و 271 متر و 24 سانتی متر است که با توجه به کاهش بارش های پاییزه، نسبت به سال گذشته کمتر شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
چند سالی است که به دلیل کاهش بارندگی و خشکی دریاچه ارومیه و تغییر الگوی کشت، کشت زعفران به عنوان محصولی کم آب بر در آذربایجان غربی ترویج شده است که از ,ویژگی های این محصول می توان به نیاز آبی کم گیاه زعفران و تامین حداکثری آن با نزولات جوی، نسبت به سایر محصولات کشاورزی کشت شده در استان اشاره کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۰۰    
ساری- ایرنا- کاهش بارندگی و کم شدن دبی آب ورودی به خاطر ایجاد آببندان و حوضچه های ماهیگیری در بالادست و به دنبال آن تکمیل نشدن برنامه ملی احیاء، ضربان خشکسالی در تالاب بین المللی میانکاله به عنوان یکی از شش ذخیرگاه زیست کره جهان را تندتر کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس اداره منابع آب ابرکوه با بیان اینکه عمیق ترین چاه های استان یزد مربوط به این شهرستان است، گفت: به دلیل کاهش بارندگی و تداوم بیش از 2 دهه خشکسالی با حفر چنین سازه هایی در اعماق 300 متری زمین، میزان آبدهی تعدادی از چاه های کشاورزی به 2 لیتر بر ثانیه کاهش یافته است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان فرمودند:با توجه به قرار گرفتن استان سمنان در منطقه خشک و بیابانی و کاهش بارندگی در ماه های اخیر و توجه مدیریت به منابع آب ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: در شهریور و مهر نسبت به میانگین بلندمدت در گلستان کاهش بارندگی را شاهد هستیم یعنی بارندگی از میانگین متوسط بلندمدت کمتر است. ...
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۵:۰۰    
در شرایطی که نیروگاه های برق آبی کشور به واسط بارش های آسمانی و افزایش ظرفیت سدهای کشور ، 9 درصد بیش از تعهد خود نسبت به تولید برق اقدام کردند، عبور از پیک مصرف برق در کشور با فشار و استرس مضاعف به سرانجام رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۴:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
در شرایطی که نیروگاه های برق آبی کشور به واسط بارش های آسمانی و افزایش ظرفیت سدهای کشور ، 9 درصد بیش از تعهد خود نسبت به تولید برق اقدام کردند، عبور از پیک مصرف برق در کشور با فشار و استرس مضاعف به سرانجام رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۹:۴۳    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری درحالی که بحران بی آبی کشور به خصوص چهارمحال و بختیاری را تهدید می کند و استان ما به لحاظ کاهش بارندگی مقام نخست در خشکسالی را دارا است، اما شاهدیم که در حوزه های مختلف همچون آبیاری فضای سبز شهری اتلاف بی رویه آب همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل مرکز پایش هواشناسی کشاورزی گفت: مجموع بارش سال زراعی جدید نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.7 درصد کاهش داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۰:۵۹    
ارومیه- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: با وجود کاهش بارندگی ها، ارتفاع آب دریاچه ارومیه نسبت به چهار سال گذشته 90 سانتیمتر بالاتر آمده و افزایش بیش از سه برابری پهنه آبی این دریاچه را موجب شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۴:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی گلستان از کاهش میزان بارندگی در مردادماه سال جاری نسبت به دوره آماری قبل خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۲۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - کارشناس اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت : سامانه بارشی فعال در این منطقه بتدریج طی فردا تضعیف و از منطقه خارج می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۰۷:۰۷    
ارومیه- ایرنا- دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی به کاهش بارندگی ها در سال جاری اشاره کرد و گفت: سطح دریاچه ارومیه در روز جاری/دوشنبه/ 29 سانتی متر بالاتر از سطح این دریاچه در زمان مشابه سال گذشته است.
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۲:۵۴    
رئیس اداره هواشناسی شهرستان بردسکن گفت میزان بارندگی شهر بردسکن از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 246٫5 میلیمتر و مدت مشابه سال قبل 342٫3 میلیمتر و دوره بلندمدت 144٫4 میلیمتر بوده است که نسبت به مشابه سال قبل 28٪ درصد کاهش بارندگی و نسبت به مشابه دوره بلندمدت به لطف خداوند متعال و برکات و نزولات ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۰۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: کاهش بارندگی و کاهش منابع آب موجب گرایش کشاورزان به سمت توسعه گلخانه ها در این استان شده است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۱:۰۵    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر استان سمنان فرمودند:با توجه به قرار گرفتن استان سمنان در منطقه خشک و بیابانی و کاهش بارندگی دردهه اخیر و توجه مدیریت به منابع آب ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۲۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- طی 24 ساعت گذشته اخباری درباره قیمت طلا، سکه،نرخ ارز و افزایش تردد در جاده های کشور در خبرگزاری میزان منتشر شد. تاریخ انتشار: 22:05 - 16 مرداد 1399 - کد خبر: 644478
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران در این باره اظهار کرد: باتوجه به اینکه ماه های خرداد و تیر شاهد کاهش بارندگی نسبت به نرمال در سطح استان بودیم اما باتوجه به بارش های متناوب و خوبی از اول مهر ماه 98 تا پایان اردیبهشت 99 مجموع بارش طی 10 ماهه گذشته شاهد افزایش 25 درصدی بودیم.
سازمان هواشناسی   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
کاهش بارندگی در پاییز 99، خشکسالی هیدرولوژیک اصفهان را تشدید می کند مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه بارش های پاییز 99 در این استان با تاخیر و کمتر از نرمال خواهد بود ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۶:۴۶    
شهرکرد- سرپرست هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری در چهارمحال و بختیاری تداوم دارد.