جمعه ۱۲ خردادساعت ۱۹:۴۱Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش بارندگی»

اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
رییس مرکز جهادکشاورزی بخش “جلگه رخ” تربت حیدریه گفت: باوجود تشدید خشکسالی و کاهش بارندگی در فصل زراعی جاری؛ میانگین برداشت سیب زمینی در این منطقه به عنوان قطب محوری تولید سیب زمینی خراسان رضوی 35 تن در هر هکتار است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی با اشاره به خشکسالی ها و کم بارشی ها در ایران و کشورهای همسایه اظهار کرد: به دلیل افزایش خشکی و کم بارشی در خاورمیانه و شمال آفریقا، انتظار می رود با توجه به گرم شدن هوا و نبود پوشش گیاهی مناسب به سبب کاهش بارندگی ها میزان گرد و خاک افزایش یابد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اشاره به کاهش 70 درصدی بارش نسبت به 60 سال اخیر در خراسان رضوی، اظهار کرد: کاهش بارندگی ها امسال بی سابقه بوده و شرایط بحرانی را رقم زده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
اراک- مدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی با اشاره به کاهش بارندگی ها گفت: هم اکنون حدود 20 درصد از کل حجم سد ساوه آب دارد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار گفت: با توجه به کاهش میزان بارندگی سال جاری نسبت به سال گذشته، میزان تولید برخی محصولات کشاورزی تغییر پیدا کرده است. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: کاهش بارندگی و ادامه روند خشکسالی در مشهد و استان خراسان رضوی نگران کننده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۲۱   + ۶۴ سایت دیگر  
با افزایش نسبی دمای هوا در روزهای اخیر و وارد مدار شدن کولرهای آبی، مصرف آب در پایتخت روند افزایشی یافته و این روند در روزهای منتهی به پایان هفته چشم گیرتر بوده است.
کلام تازه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۳:۱۴    
کلام تازه | چندین دهه است که خراسان رضوی به دلیل کاهش بارندگی ها به خشکسالی و کم آبی دچار شده است. این وضعیت بحرانی در سال جاری همچنان ادامه دارد، چنانکه صاحب نظران معتقدند از مهرماه سال گذشته و شروع سال زراعی جدید و تا سال حاضر 94 ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
خنج-مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج گفت: در اثر خشکسالی و کاهش بارندگی بیش از 165 میلیارد تومان به مزارع آبی و دیم شهرستان خنج خسارت وارد شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل، گفت: باوجود بارش های چشمگیر بهار کماکان استان اردبیل نیازمند بارش تا 60 میلیمتر جهت جبران کاهش بارندگی ها است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
این روزها خبرهای زیادی در خصوص کاهش بارندگی ها در شرق کشور به گوش می رسد. زیرا در سال آبی اخیر شاهد کاهش 6 درصدی باران در استان خراسان رضوی بودیم. به گونه ای که در آخرین خبرها ظرفیت آب سد دوستی تا 13 درصد کاهش یافته است. با این وضعیت شاهد تابستان بسیار سختی برای تامین آب شرب شهروندان خواهیم بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۰:۲۴    
دنیای اقتصاد - همدان- محبوبه یادگاری : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: با توجه به تغییرات اقلیمی و کاهش بارندگی ها، ماه های خشک سال از حدود6 ماه به بیش از 10 ماه افزایش یافته است و جبران کاهش بارندگی سخت است و طی یکی یا دو سال نمی توان آن را جبران کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۳۶    
ایسنا/اردبیل مدیر امور منابع آب شهرستان مشگین شهر در این بازدید گفت: کاهش بارندگی ها در کل کشور نگران کننده است و استان اردبیل و به تبع آن شهرستان مشگین شهرهم از این موضوع استثناء نیست و باید فرهنگسازی مصرف آب را از مدارس شروع کنیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۶    
کرمان– کاهش بارندگی و خالی شدن سدهای کرمان از آب تابستان سختی را پیش روی مردم این استان قرار داده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی بااشاره به اینکه از نظر تجهیزات اطفای حریق نیازمند حمایت هستیم، خاطر نشان کرد: کاهش بارندگی ها، خشکسالی از عوامل وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل ها در استان است.
اول فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
میزان بارندگی در سال زارعی جاری نسبت به مدت مشابه پارسال در استان فارس افزایش 30 در صد داشته اما نسبت به میانگین بلند مدت همچنان 2 در صد کاهش بارندگی نشان می دهد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: اگر مردم در مصرف آب مدیریت نکنند با کاهش بارندگی ها شاهد وقوع بحران خواهیم بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نوشهر- مسئول امور عشایری سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به کاهش بارندگی گفت: 30 درصد مراتع استان با تنش شدیدی آبی روبرو هستند.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۳:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران با بیان اینکه در 20 شهر و 213 روستای مازندران با تنش آبی روبه رو هستیم، تدبیر مدنظر برای کنترل کم آبی را حفر 20 حلقه چاه جدید در سطح استان اعلام کرد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۰:۱۹    
وزیر نیرو گفت: موضوع خشکسالی فقط مختص کشور عراق نیست؛ خشکسالی امروز بر کل منطقه از جمله ایران سایه افکنده است، به طوری که در سال گذشته در برخی از مناطق ایران حدود 60 درصد با کاهش بارندگی روبه رو شدیم که به تبع آن آوردهای رودخانه ها نیز کاهش یافت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۴:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی آب گفت: با توجه به آمارهای منتهی به دیروز، 16 درصد نسبت به بلند مدت کاهش بارندگی داشته ایم که البته نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۳:۱۷   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه امروز ایران جزو پنج کشور سازنده و احداث کننده نیروگاه در میان کشورها است، گفت: خشکسالی امروز در کل منطقه از جمله ایران سایه افکنده است، به طوری که در سال گذشته در برخی از مناطق ایران حدود 60 درصد با کاهش بارندگی روبرو شدیم که به تبع آن آوردهای رودخانه ها نیز کاهش یافت.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
چه کسی باور می کند که ارتفاع 38 متری آب پشت سد دوستی تنها پس از چهار سال با کاهش بارندگی ها و مصرف بالا به اندازه ای کم شده که حتی آب به پشت دریچه های تخلیه نمی رسد. عکاس: وحید بیات
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار کلاله در جلسه شورای کشاورزی شهرستان گفت: باتوجه به کاهش بارندگی و نزولات آسمانی،امسال با کشت 57507 هکتار گندم و 4146 هکتار کلزا ،تولید 60 تا 70 هزار تن گندم و 3008 تن کلزا در شهرستان پیش بینی می شود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۹:۲۸    
سمنان- طاهریان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با اشاره به کاهش بارندگی و خسارت شدید خشکسالی، گفت: این خسارات چهار هزار و 300 میلیارد تومان برآورد شده است.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
امروز در سواحل دریای خزر کاهش بارندگی و افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
امروز در سواحل دریای خزر کاهش بارندگی و افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۷:۴۹    
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس اداره حفاظت و احیای تالابهای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در سال آبی جاری باوجود کاهش بارندگی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه و ارس، تالابها در وضعیت مطلوبی به سر می برند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: خشکسالی و کاهش بارندگی موجب شد تا کشاورزان استان 50 هزار هکتار از سطح گندمزارهای اراضی دیم را رها کنند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها، حجم ذخایر آبی سدهای استان بسیار کاهش یافته و اکنون فقط 16 درصد از حجم ذخایر سدهای خراسان رضوی آب دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۶:۵۵    
با توجه به کاهش بارندگی در استان تهران، گروه همیاران آب برای مدیریت مصرف آب در تهران آغاز به کار کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: سد مهاباد به عنوان تنها منبع آب آشامیدنی این شهرستان و تامین کننده آب مورد نیاز بخش کشاورزی منطقه با توجه به کاهش بارندگی در سال های اخیر اکنون با بحران تنش آبی دست و پنجه نرم می کند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۰۸:۵۷   + ۳۵ سایت دیگر  
مدیر کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد پیش بینی می شود تهران طی دو ماه آینده شاهد کاهش بارندگی و هوای گرم باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۹:۰۵    
ایسنا/زنجان کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان با اشاره به کاهش بارندگی در استان نسبت به میانگین بلندمدت، گفت: امسال شاهد کاهش 10 درصدی بارندگی نسبت به میانگین بلندمدت هستیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۶:۰۷    
کاهش بارندگی و در پی آن خالی شدن ظرفیت سد ها و آب بندان ها، شرایط را برای کشاورزان مازندران سخت کرده است و کارشناسان ارتقای ظرفیت ذخایر آبی را راهکاری برای تسکین درد های مازندران بیان می کنند ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
کاهش بارندگی در استان های جنوبی چین تولید آلومینیوم را کاهش داده است زیرا خشکسالی این مناطق باعث شده تا تولیدکنندگان آلومینیوم با کمبود شدید برق مواجه شوند، در نتیجه بخشی از تولیدات آلومینیوم تا زمان بارش باران نیمه تعطیل باقی ماند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
با گذشت نیمی از سال آبی، استان سمنان با میانگین 48 میلی متر نزولات جوی با 43 درصد کاهش بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه است
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۴:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
فرماندار اردبیل گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها و پیشگیری از بحران آب، مدیریت مصرف آب بسیار ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۹:۱۴    
اردبیل- مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: به دنبال کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری، 68 درصد مساحت استان اردبیل در محاصره خشکسالی شدید و خیلی شدید قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب استان زنجان با بیان اینکه با همت بسیج سازندگی طرح آبرسانی به 57 روستای استان بیش از 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: طرح آبرسانی به 157 روستا در استان زنجان به قرارگاه امام حسن مجتبی ارسال شده است که اگر عملیاتی شود مشکل آب خیلی از روستاها حل خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۰:۵۶    
زنجان- جزءقاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: وضعیت بارندگی در استان زنجان بهتر شده ولی همچنان نسبت به بلندمدت کاهش بارندگی داریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
طرح حذف کاشت گونه های گیاهی پرآب طلب با هدف سازگاری با کم آبی در مشهد و به دنبال کاهش بارندگی ها در مجموعه شرکت آب و فاضلاب مشهد آغاز شد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۱:۰۳    
کاهش بارندگی و خشکسالی های پی درپی و شدید معضلی است که اغلب مناطق کشور به درجاتی درگیر آن هستند، اما این همه خطر نیست. آمارها نشان می دهد که خشکسالی استان های سبز و پربارش شمالی را نیز تهدید می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
ساری- مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای مازندران گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری با کاهش 971 میلیون مترمکعب منابع آبی روبرو هستیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۲۳:۲۰   + ۲۷ سایت دیگر  
ایسنا : از ابتدای فروردین ماه تا 26 فروردین 28.8 میلیمتر بارش در استان تهران ثبت شده است که این میزان نسبت به بلندمدت 30 درصد کاهش بارندگی دارد.
آرتان پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۲:۱۶    
با توجه به کاهش برق تولیدی از منابع آبی به دلیل کاهش بارندگی و افزایش مصرف انرژی در تابستان، مقامات اداره ملی انرژی چین (NEA) دستور افزایش عرضه زغال سنگ در چین را داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۲۱:۵۱    
مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: از فردا شاهد کاهش بارش باران در بسیاری از مناطق کشور به ویژه نواحی شمال غرب خواهیم بود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- همه شهروندان از مادران خانه دار گرفته تا کشاورزان زحمتکش، نقش کلیدی و مهمی در مصرف آب دارند و اکنون که کم آبی به یک بحران تبدیل شده، رعایت مدیریت مصرف آب یک وظیفه عمومی و اجتماعی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: با وجود تغییر اقلیم و کاهش بارندگی ها کشت پاییزه در سال آبی گذشته در منطقه مغان 12 هزار هکتار افزایش یافت.