پنجشنبه ۱۰ فروردینساعت ۰۰:۰۷Mar 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زراعت»

تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۳:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بخش کشاورزی گفت: بهره برداری های غیراصولی از منابع آب زیرزمینی و کشت محصولات با راندمان پایین مصرف آب، موجب شده علاوه بر اتلاف آب، تولید محصولات استراتژیک در اولویت قرار نگیرد. ...
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۱:۲۹    
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: وزارت جهاد کشاورزی سهم ابلاغی کشت بهاره برنج در کشتزارهای این استان را طبق طرح اصلاح الگوی کشت صفر اعلام کرد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رکنا:13 هکتار از اراضی کشاورزان هشترودی "تحت طرح زراعت چوب " زیر کشت نهال صنوبر قرار می گیرد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۱:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی هرمزگان پیش بینی کرد که امسال 60 هزار تن گندم از 17 هزار هکتار سطح زیرکشت برداشت شود. به گزارش صبح ساحل، به نقل از صداوسیما، رضا امیری زاده ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اهواز: طرح زراعت چوب باهدف جلوگیری از قطع درختان جنگلی و تامین نیاز چوب در خوزستان گسترش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۱:۲۲    
بارش های مطلوب روزهای گذشته، کشاورزان خراسان شمالی را به فصل زراعت پیشِ رو، امیدوار کرده.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی درباره برنامه های این وزارتخانه برای افزایش تولید گفت: مهمترین برنامه ما در سال جدید، اجرای الگوی کشت برای افزایش تولید در محصولات اساسی، چون گندم، جو و برنج است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای مهار قیمت محصولات کشاورزی در سال جدید ابتدا باید قیمت نهاده کشاورزی کنترل شود، در این راستا قیمت کود شیمیایی امسال افزایش پیدا نمی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۲۹   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای مهار قیمت محصولات کشاورزی در سال جدید ابتدا باید قیمت نهاده کشاورزی کنترل شود، در این راستا قیمت کود شیمیایی امسال افزایش پیدا نمی کند، علاوه بر آن برنامه های افزایش تولید هم در بخش کشاورزی اجرا می شود.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۴:۴۴    
همزمان با هفته منابع طبیعی، آیین بهره برداری از اولین زنجیره زراعت اکالیپتوس در کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره) برگزار شد. همزمان با هفته منابع طبیعی، آیین بهره برداری از اولین زنجیره زراعت اکالیپتوس در کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره) برگزار شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت:کشاورزان کود های سرک را با استفاده از رهنمایی کارشناسان جهاد کشاورزی در مزراع استفاده کنند.
میلاد لارستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مسئول واحد زراعت معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی لارستان از برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل از سطح 813 هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد. به گزارش...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان سرپرست منابع طبیعی گیلان، از توزیع بالغ بر 500 هزار اصله نهال در سطح استان طی اسفند ماه خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون 500 هکتار زراعت چوب انجام گرفته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس کشاورزی گفت: سند دار کردن اراضی کشاورزی تصمیم مناسب و خوبی است اما وزارت جهاد کشاورزی باید ملاحظاتی را در این باره در نظر بگیرد و از اعطای سند شش دانگ به این زمین ها خودداری کند.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
اصلاح الگوی کشت، کشت قراردادی، راه اندازی رصدخانه و دیپلماسی غذایی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی در سال گذشته بوده که 3 اولویت نخست چتری برای تامین 95درصدی امنیت غذایی است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۰۳    
مهاجر معاونت زراعت جهاد کشاورزی گفت: برای خارج شدن از کشاورزی معیشتی و تجاری سازی آن در گام اول باید مشکل ارث حل شود و از کوچک شدن اراضی کشاورزی توسط وراث جلوگیری کرد.
میلاد لارستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مسئول واحد زراعت معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی لارستان گفت: 18 هزار تن سیب زمینی از مزارع لارستان ،قطب تولید این محصول در فارس برداشت و روانه بازار شد....
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۱۱    
خرمشهر- توکلی، رئیس اداره منابع طبیعی خرمشهر از جانمایی و طرح زراعت چوب به میزان 10 هزار هکتار در این شهرستان خبر داد.
بیوتکنولوژی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۴۵    
سلام! خوشحالم که در جمع شما دوستان هستم. من از سال 1357 قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وارد دانشگاه گیلان شدم و تحصیلاتم را اول در رشته زیست شناسی و بعد زراعت و اصلاح نباتات ادامه دادم. در آن سال ها با رنج مردم گیلان به ویژه شالیکاران آشنا شدم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشت 90 درصدی اراضی کشاورزی در طرح جهش تولید در دیمزار های کشور مربوط به گندم و جو است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از آغاز کشت سیب زمینی در 21 هزار هکتار از اراضی این استان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۴۴    
مهمترین و اساسی ترین مرحله در یک کشت و کار و زراعت خوب، انتخاب بذر،سموم و کود کشاورزی مناسب می باشد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۲:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
دومین دوره مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی بانوان باشگاه های کشور از 16 لغایت 23 اسفند به میزبانی استان خوزستان و شهر اهواز برگزار شد و با معرفی نفرات برتر به پایان رسید. به گزارش طرفداری، نفرات برتر در رده های نوجوانان و بزرگسالان به شرح زیر معرفی شدند: نوجوانان /// دسته 52 کیلوگرم : ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۱۵    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خوزستان : برای برداشت غلات 5 هزار و 492 دستگاه کمباین مورد نیاز است.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
همزمان با هفته منابع طبیعی، آیین بهره برداری از اولین زنجیره زراعت اکالیپتوس در کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره) برگزار شد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا مهاجر معاون وزیر در امور زراعت در نشست خبری صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص کشت محصولات زراعی در کشور، گفت: 18 میلیون هکتار اراضی قابل کشت اعم از زراعت، باغبانی و فعالیت های شیلاتی در کشور وجود دارد و حدود 9.5 میلیون هکتار از اراضی دیم است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مهاجر معاون زراعت وزارت جهاد درخصوص راهکار افزایش تولید در اراضی دیم گفت: با بهره گیری از دستاوردهای محققین داخلی و خارجی سعی داریم بهره وری کلی را در زمینه آب، خاک و کود در دیمزارها افزایش بدهیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۰۳   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: برنامه ای برای بررسی قیمت جدید خرید گندم برای سال زراعی جاری نداریم، هنوز تصمیمی گرفته نشده است و تصمیم همانی است که بود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، علیرضا مهاجر، معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در نشست طرح ملی کشت دیمزارها گفت: ایران در کمربند خشکی قرار دارد. وی تصریح کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۲    
ایسنا/لرستان مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان گفت: تا الان 750 هکتار از اراضی مناطق گرم جنوبی استان زیر کشت زمستانه سیب زمینی رفته است.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۲:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش تابا، دکتر عبدعلی ناصری در حاشیه ششمین همایش ملی مدیریت شبکه های آبیاری و زهکشی با بیان این مطلب، افزود، این اقدام چند منظوره در راستای صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی، اشتغال و بهره وری بهتر از منابع آب در دسترس انجام شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۴۳    
مسئول گیاهان صنعتی معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی از تدارک چهار هزار و 800 یونیت بذر چغندرقند برای کشت این محصول در سال 1402 در استان قزوین خبر داد.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
بر اساس گفته های اهالی منطقه و همچنین کورش درخشان زاده، فرماندار شهرستان دنا، با احداث این سد تعداد 24 روستا با بیش از 800 خانوار در دو استان چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به زیرآب خواهد رفت و میلیارد ها تومان معیشت در حوزه زراعت و باغداری، دامداری ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر زراعت چوب و تولید درخت کائوچو در بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این راستا 40 هکتار زمین برای زراعت چوب با پساب فاضلاب در بوشهر اختصاص یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رامسر- سرپرست منابع طبیعی مازندران - نوشهر کاشت درخت و زراعت چوب را از اولویت های اساسی برای تامین نیاز چوبی صنایع در استان عنوان کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۵:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرامور زراعت جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت باقلا از سطح سه هزار هکتار از زمین های کشاورزی این استان آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
کود های زراعت برنج بصورت یارانه ای و در قالب بسته کامل توزیع می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حدود 2 میلیون هکتار از اراضی ملی در کشور، ظرفیت جنگل کاری مشارکتی- اقتصادی با هدف بهره برداری از میوه و چوب آن ها را دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت:صبح امروز در راستای هفته منابع طبیعی وتحقق طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت 35هزار اصله نهال بین مردم و مجریان طرح زراعت چوب توزیع شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تاکنون 31 دستگاه ادوات و ماشین آلات کشاورزی در طرح جهش تولید تحویل بهره برداران بخش کشاورزی این استان شده است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۱:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “جلال زراعت پیشه” افزود: با توجه به طرح بهسازی معابر محدوده تاریخی گذر سید ذوالفقار واقع در بافت تاریخی شیراز، لزوم نوسازی و بهسازی روشنایی این محدوده وجود داشت. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
رییس هیئت مدیره مجتمع صنعتی غذایی و کشاورزی گلها گفت: 50 میلیون متر مربع زمین قابل زراعت در کشور وجود دارد که فقط از نیمی از آن کشت می شود. درحالی که می توان از آن برای سرمایه گذاری صادراتی استفاده کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۰۶    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طرح مقایسه ارقام نخود در مزارع کشاورزی منطقه کوهین شهرستان قزوین برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: چهار میلیون و 200 هزار هکتار از دیمزارهای کشور در راستای افزایش تولید و امنیت غذایی زیر پوشش طرح جهش تولید رفت.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: براساس آماری که تاکنون به دست آمده، حدود شش هزارهکتار کشت گندم و تا حدودی کشت گلرنگ انجام شده، این در حالی است که کشت گلرنگ همچنان ادامه دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان اردستان گفت: امسال در هفته درختکاری، دو طرح زراعت چوب در سطح 15 هکتار از اراضی شهر اردستان و مهاباد اجرا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به شرایط مطلوب اقلیم خوزستان برای توسعه نهالکاری ، سرمایه گذاران می توانند با اجرای طرح زراعت چوب در این زمینه فعالیت کنند .
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۷:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، علیرضا مهاجر اظهار کرد: از مجموع سطح زیر کشت گندم پاییزه یک میلیون و 950 هزار هکتار مربوط به اراضی آبی و سه میلیون و 950 هزار هکتار اراضی دیم است. ...
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۲:۱۵    
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم گفت: زراعت چوب در سطحی معادل 34 هزار هکتار از جنگل های قم انجام خواهد شد البته نیمی از کارها شروع شده است و بخش بعدی آن در سال آینده اجرایی خواهد شد.