جمعه ۱۱ اسفندساعت ۰۱:۳۹Mar 2024 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زراعت»

حوزه   ۶ ساعت پیش    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد امام جمعه اهواز از طرح زراعت چوب دب حردان و نهالستان شهید علوی سلطانی در راستای منویات رهبرمعظم انقلاب درخصوص درختکاری بازدید کرد.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۰۰:۵۲    
زراعت بانک در ست طلایی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تات؛ رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان افزود: این مرکز با برخورداری از چهار بخش تحقیقاتی و 3 ایستگاه تحقیقاتی و 3 پایگاه تحقیقاتی به اجرای طرحهای پژوهشی در زمینه تحقیقات جنگل و مرتع، علوم دامی، حفاظت خاک و آبخیزداری، تحقیقات اقتصادی- اجتماعی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۴:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: زراعت چوب یک طرح مهم و مورد حمایت دولت است که باعث رونق صنایع، اقتصاد و اشتغال پایدار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج هفتکل گفت: کاشت نهال در این شهرستان در قالب طرح نهضت زراعت چوب آغاز شد.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۲۳    
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، در این سمینار آموزشی که با حضور گرگیج معاون بهبود تولیدات گیاهی،خانم خرسندی معاون دفتر گندم معاونت زراعت، محققین و کارشناسان زراعت استان های کشور به مدت 2 روز در سالن پیارم مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس برگزار شد ...
امیر دریادار شهرام ایرانی: فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: مهم ترین برنامه ما در نیروی دریایی ارتش استفاده از ظرفیت هایی است که به طرح اجرایی، بومی سازی و توسعه ناوگان کشور ختم شود . ...
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین مازندران ، در ادامه رایزنی های ملی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران با مدیران مجموعه وزارت جهاد کشاورزی، بابک مؤمنی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران به همراه عباسپور معاون بهبود تولیدات گیاهی و نوری معاون مدیریت زراعت این سازمان با علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
ساری- سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: طرح جامع زراعت چوب در استان تدوین می شود.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از تحقق حدود 50 درصدی برنامه کشت قراردادی در استان خبر داد و گفت: در 253 هزار هکتار از اراضی استان کشت قراردادی اجرا شده است. ...
ورزش 3   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
اسپورتوتو با عملکرد عالی مرتضی شریفی زراعت بانک را شکست داد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۰:۳۸    
سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری طالبان با رییس سازمان زراعت سازمان ملل متحد درافغانستان دیدار و گفتگو کرد.
تعیین راهکارهای افزایش بهره وری در زراعت جو جدیدترین کتاب مهرداد محلوجی است که در چهار فصل تنظیم و توسط انتشارات موسسه تحقیقات اصلاح وتهیه نهال و بذر در 74 صفحه منتشر گردیده است.
ایانا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۲    
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در همایش مروجین با عنوان جهاد تبیین، گفت: در سال 89 بیش از یک میلیارد و 50 میلیون مترمکعب آب در اختیار بخش کشاورزی بوده در حالی که در سال زراعی گذشته این میزان کمتر از 800 میلی متر مکعب بود که کمتر از 660 میلیون مترمکعب این میزان در حوزه زراعت مصرف شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۰    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گقت: برای نخستین بار، صنوبرکاران گیلانی از کودشیمیایی یارانه ای و بیمه زراعت چوب با 15 درصد تخفیف بهره مند می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مجری طرح زراعت چوب گفت: با توسعه زراعت چوب طی یک برنامه مدون امکان خودکفایی و بی نیازی از واردات وجود دارد.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۰    
زراعت بانک نیمی از راه صعود به لیگ قهرمانان اروپا را رفت.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۲۳:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
صالح محمدی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تولید بیش از 13 میلیون نهال در نهالستان های دولتی و خصوصی استان خبر داد و تأکید کرد: با توجه به نیاز کارخانجات و طرح تنفس جنگل (به منظور جلوگیری از قطع درختان) تقویت زراعت چوب ضرورتی جدی است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۲۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه نهالکاری را از آذرماه آغاز کردیم تا سبزمانی نهال ها افزایش یابد، ادامه داد: نهال های کاشته شده صنوبر در بهار سبز خواهند شد و لذا جشنواره ملی درختکاری را برگزار و گیلان را به عنوان فرصت سرمایه گذاری در بخش زراعت چوب معرفی می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۲۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان استاندار گیلان، با اشاره به افق روشن طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور با تاکید رهبر انقلاب و رئیس جمهور، ادامه داد: نهالکاری و زراعت چوب موجب می شود که در چرخه تولید صنایع سلولزی بی نیاز از واردات شویم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
استاندار گیلان گفت: اراضی ملی و منابع طبیعی برای توسعه و زراعت درخت صنوبر با اجاره 30 ساله در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۷:۳۱    
کشاورزان معترض با تراکتورهای خود به سمت وزارت زراعت اسپانیا تظاهرات کردند و موجب ترافیک سنگین در این شهر شدند.
استانداری گیلان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۵:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط استاندار گیلان بر اولویت توانمندسازی روستائیان و کشاورزان تاکید کرد و از مدیران خواست بیش از همیشه به این موضوع به عنوان حمایت از زنجیره اصلی تولید توجه داشته باشند . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین پیش بینی کرد: با توجه به شرایط اقلیمی در سال زراعی جاری حدود هزار و 400 تن حبوبات دیم از مزارع این استان برداشت شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیر عامل وزارت کشاورزی ایران از آمادگی ایران بر سرمایه گذاری در بخش های مالداری، زراعت و باغداری در افغانستان خبر داد.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۹:۴۸    
مولوی عطاءالله عمری سرپرست وزارت زراعت، آب یاری و مال داری گروه طالبان با هیات اقتصادی ایرانی دیدار کرده و خواستار شریک ساختن تجارب ایرانی ها در بخش زراعت با این گروه شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به نیاز کشور به 16 میلیون و 500 هزار متر مکعب چوب، گفت: 922 هزار هکتار ظرفیت زراعت چوب کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عباس آباد- رییس سازمان جنگل ها و آبخیزداری میزان نیاز کشور به زراعت چوب را سالانه 16 میلیون مترمکعب اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۷:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
بنابر آمارهای اعلامی در شرایط کنونی 21 درصد نیاز چوبی کشور از محل زراعت چوب تامین می شود، درحالی که طی برنامه 5 ساله هفتم با سرمایه گذاری در حوزه زراعت چوب می توان کل نیاز کشور را تامین کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
قزوین- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: 91 درصد کشت محصولات زراعی در طرح جهش تولید در دیمزارهای استان قزوین محقق شد
تابا خبر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش تابا, روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، در این همایش ملّی، مقاله اثرات محیط زیستی نیشکر در خوزستان توسط معاون کشاورزی توسعه نیشکر و صنایع جانبی ارائه شد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۴:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
کنفرانس بین المللی فائو در جهت اصلاح سیستم های کشاورزی در سراسر منطقه آسیا-اقیانوسیه در تاریخ 30 بهمن تا 3 اسفند برگزار خواهد شد. ریاست هیات ایرانی را علیرضا مهاجر، معاون وزیر کشاورزی در امور زراعت بر عهده دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۰:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
دکتر سیروس جعفری * ایران به دلیل قرار داشتن در عرض های میانی و اثرات مکنده سیکلونی استوا بر جذب رطوبت از این عرض های جغرافیایی، جزو مناطق خشک کره زمین است، به این ترتیب رشد اغلب گیاهان زراعی، به خصوص در ماه های خشک سال زراعی به شدت به آبیاری وابسته است. بارندگی منبع اصلی تامین آب در زراعت دیم است ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۸:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
طرفداری | تیم والیبال آلانیا اسپور با حضور پشت خط زن ایرانی به پیروزی رسید. در هفته بیست وسوم سوپرلیگ والیبال ترکیه، تیم فنرباغچه به مصاف زراعت بانک رفت که این رقابت با پیروزی سه بر صفر فنرباغچه همراه بود ...
ربیع   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از”ورزش سه”، در جریان هفته بیستم لیگ برتر والیبال ترکیه موسوم به افلر لیگ تیم رده دومی فنرباغچه توانست دست به کار بزرگی بزند و با نتیجه سه بر صفر از سد میزبان و قهرمان دوره گذشته مسابقات زراعت بانک آنکارا بگذرد و این تیم را در لیگ دبل کند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از توزیع بیش از 58هزار و 198 تن انواع کودهای کشاورزی بین بهره برداران این استان طی یازده ماه گذشته خبر داد.
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان گفت: 95 پروژه تحقیقات در زمینه خاک و تغذیه گیاهی، آب و آبخیزداری، مرتع و جنگل، زراعت و باغبانی و ... در دست اجرا داریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مسئول زراعت و باغبانی جهاد کشاورزی مهریز از برگزاری همایش همگانی بهداشت و پاکسازی باغات شهرستان مهریز، خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۲:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
کرمان، مشاوروزیرجهادکشاورزی گفت: اجرای طرح های زراعت چوب از نظر اقتصادی جایگزین مناسبی برای سایر کشت های سنتی بوده و نقش مهمی در مهارریزگردها و محافظ خوبی برای مزارع و باغات از سرما است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۲۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بردسکن گفت: امسال حدود 60 هکتار از اراضی زراعی شهرستان تحت اجرای برنامه زراعت چوب با کاشت 65000 گونه اکالیپتوس قرار می گیرد.
موج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۲۷    
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: بر اساس برنامه ابلاغی پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از دو هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیرکشت چغندر قند برود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت جنوب کرمان گفت: میزان برداشت توت فرنگی نسبت به سال قبل تاکنون و در این زمان تغییری نداشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۴:۱۰    
مدیر امور زراعت و دبیر قرارگاه امنیت غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: تولیدات کل بخش کشاورزی خراسان به 6.5 میلیون تن رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۲:۴۵    
کارگاه آموزشی اصول کشت و پرورش مارچوبه به همت انجمن علمی مهندسی زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه فردوسی مشهد و با همکاری انجمن علمی زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه تهران برگزار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با توجه به بحران آب، کشت محصولات زراعی خارج از الگوی کشت در این استان محدود خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر امور زراعت و دبیر قرارگاه امنیت غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: تولیدات کل بخش کشاورزی خراسان به 6.5 میلیون تن رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز یک کارشناس گیاه پزشکی زراعت و اصلاح نباتات اظهار کرد: استان البرز در تولید بذر جزو پنج استان اول است.
فاخته نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۲۰:۲۲   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش فاخته ، علیرضا آل امین قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: سیاست دولت بر این است که تمام محصولات کشاورزی تحت پوشش بیمه قرار گیرد که به همین منظور بودجه صندوق کشاورزی و سهم دولت در حال تخصیص است و پیش از اتمام سال مطالبات کشاورزان به صورت کامل پرداخت خواهد شد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۸:۲۷    
اطلاعات ما درباره تاریخ مزرعه یا قلعه صحرایی ، بسیار ناامیدکننده است. تنها اسنادی که قادرند توضیحی درباره تاریخچه اراضی مشهد و اطراف آن بدهند، یعنی وقف نامه ها، درباره این مزرعه قدیمی سکوت کرده اند؛ مزرعه ای که روزگاری با نود هکتار وسعت (تقریبا یک سوم مساحت فعلی پردیس دانشگاه فردوسی) ...