دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۱۳:۵۹Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زراعت»

دیار آفتاب   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
زاهدی گفت: در مناطق شمال و شمال شرقی استان مرکزی مزارع تقریباً دچار خساراتی ناشی از کم بارشی شده اند و درمجموع تاکنون برآورد این است که از تقریباً 420 تا 430 هزار تن پیش بینی تولید گندم در استان 50 هزار تن محقق نمی شود.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 70 هزار هکتار از اراضی استان همه ساله زیر کشت محصولات بهاره قرار می گرفت که تاکنون این میزان 50 درصد کاهش داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۰:۳۶    
محمد بنیادی/ کارشناس بازار سرمایه شاخص گروه زراعت و خدمات وابسته بخش قابل توجهی از ریزش خود در ماه های اخیر را جبران کرد و این موضوع نشان از این دارد که نسبت به سایر گروه های بازار سرمایه، به طور متوسط عملکرد بهتری داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۰:۳۶    
شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه شاخص صنعت زراعت، از ابتدای سال تاکنون، تقریبا تغییر چندانی نداشته و در یک روند خنثی در محدوده 210 تا 220 هزار واحد در حال حرکت است ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ عبدالله یوسفی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون ضریب نفوذ بیمه در بخش زراعت 20درصد، باغ 27درصد و در دام 10 درصد است. وی گفت: بر اساس اعلام بانک کشاورزی استان، خراسان شمالی در بیمه محصولات کشاورزی و دامی جایگاه هجدهم استان های کشور را دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۸:۴۴    
انجمن علمی دانشجویی زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه فردوسی مشهد جلسه ای با موضوع کشاورزی ارگانیک برگزار می کند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۱    
رئیس اداره جنگل کاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: با توجه به افزایش قیمت چوب صنوبر، این صنعت می تواند در سال های آینده جزو کشت های پرسود در استان و کشور از نظر درآمدزایی به حساب آید.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سید مجتبی حسینی مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در گفت وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد سطح زیر کشت گندم در استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: در سال زراعی گذشته سطح برداشت گندم در استان 17 هزار و 936 هکتار بوده است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: شرکت هایی که در گروه زراعت و خدمات وابسته مشغول فعالیت هستند، کلیه امور مربوط به کشاورزی، زراعت، دامداری، باغداری، پرورش طیور، زنبورعسل، ماهی و مواردی از این قبیل را بر عهده دارند. در این شرکت ها محصولاتی اعم از پشم، کرک، گوشت، پوست، شیر و.. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۰:۰۶    
واجد رضایی کارشناس بازار سرمایه گروه زراعت و خدمات وابسته شامل شرکت هایی است که محصولات آنها در سه دسته محصولات دامی، محصولات زراعی و محصولات طیوری دسته بندی می شوند ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۴:۵۰    
مدیر زراعت استان وضعیت کشت چغندر قند و پنبه را در خراسان رضوی تشریح نمود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا - معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: طرح زراعت چوب امسال با کاشت نهال صنوبر در سطح 300 هکتار از اراضی استان اجرا می شود.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۲۰    
سرپرست موسسه تحقیقات دیم کشور به اتفاق مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ، رییس بخش غلات موسسه، ناظر فنی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در طرح جهش تولید استان و تعدادی از مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها از مزارع الگویی و بذری در شهرستان های هوراند، کلیبر و آبش احمد بازدید نمود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۰:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد – تبریز – رامین نیک رفتار : مدیر شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: این بانک سال گذشته 27 هزار و 86 میلیارد ریال تسهیلات در بخش های مختلف کشاورزی پرداخت کرد که نسبت به سال 1398، 36 درصد افزایش داشت ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
آب یک نهاده مهم برای تولید محصولات کشاورزی است و نقش مهمی در امنیت غذایی دارد. زراعت آبی 20 درصد از کل زمین های زیرکشت جهان را به خود اختصاص داده و 40 درصد از کل مواد غذایی تولیدشده در جهان را تامین می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۵۵    
گرگان- ایرنا - استاندار گلستان گفت: استفاده از پساب شهری برای آبیاری، بهترین روش اجرای طرح زراعت چوب و افزایش پوشش گیاهی در اراضی مستعد استان به خصوص مناطق شمالی آن است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۲۲    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان، از تقدیر معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی از مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: استفاده از پسآب شهری می تواند زمینه زراعت چوب را فراهم کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
لرستان- طهماسبی، مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان گفت: کمبود بارندگی و گرمازدگی در استان سبب خسارت 30 درصدی به مزارع گندم شده است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۲۰    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، وضعیت مزرعه عباسعلی ناظری پیمانکار تکثیر کار گندم این شرکت درسطح30 هکتار در روستای هاشم آباد گرگان به نقل از کارشناسان مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گزارش گردید.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۲۰    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان ،بازدید دکتر وفابخش معاون وزیر جهادکشاورزی در امور زراعت، مهندس مهاجر مشاور وزیر و مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهادکشاورزی، دکتر مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۳۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران ؛ به منظور ساماندهی امور بازرگانی و هماهنگی بین ادارات و همکاران مستقر در آن ، جلسه هماهنگی این حوزه در محل دفتر مدیریت شرکت خدامت حمایتی کشاورزی استان تهران برگزار شد ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۱۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از برگزاری با همکاران مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی گفت: در برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی قطعاً اراده این کمیسیون، حمایت از زراعت چوب است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۲۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر طرح توسعه زراعت چوب گفت: مناسب ترین راهکار برای تامین چوب مورد نیاز کشور، زراعت چوب است که از طریق پرورش گونه هایی با رشد سریع صورت می گیرد.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۴۲    
مدیرعامل شرکت در دیدار با مدیران مجتمع صنعتی گوشت اردبیل اظهار کرد: سال 99 افزایش چشمگیری در تولید شیر داشتیم که این اتفاق مبارک حاصل تامین به موقع نهاده ها می باشد. اسداله محسن زاده بیان کرد: البته تامین نهاده ها و سموم برای مجتمع های دامپروری، زراعت و باغات نیز به موقع جهت مصرف
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزآباد با اشاره به خسارت 14 میلیارد و 200 میلیون تومانی ناشی از سرمازدگی روزهای ابتدایی سال 1400 به درختان و محصولات باغات و زراعت شهرستان فیروزآباد، گفت: خسارت سرمازدگی به روستای وحدت آباد بسیار شدید است و نیاز به مساعدت دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره بحران سازمان جهادکشاورزی استان همدان اعلام کرد: در سال جاری در پی سرمازدگی به باغات و اراضی زراعی استان همدان، 204 میلیارد تومان خسارت به این دو بخش کشاورزی وارد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۰۲    
گروه استان ها - معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به برنامه ریزی هدفمند برای کاهش زراعت چوب، گفت: توسعه زراعت چوب در کاهش قاچاق محصولات جنگلی اثرگذار است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از کاهش چشم گیر برداشت حبوبات دیم در این استان خبر داد.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس زراعت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: عملیات برداشت با نظارت گروه های برداشت مرکز جهادکشاورزی خشت کنارتخته و کمارج و با استفاده از دو دستگاه کمباین شروع شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
چالوس- رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای طرح زراعت چوب در 24 هزار هکتار از عرصه های کشور خبر داد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۱۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی به نقل از مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی کشت دیم در استان توصیه نمی شود و پیش بینی می شود کشت دیم بهاره امسال در استان کاهش یابد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری و به منظور بهره وری از آب، امسال 9 هزار و 650 هکتار از مزارع استان به کشت علوفه های بهاره یکساله اختصاص خواهد یافت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی از قطب های تولید پنبه در کشور بوده و در 22 شهرستان این استان کشت پنبه صورت می گیرد.هم اکنون کشت پنبه در شهرستان سرخس که ازمناطق گرمسیر خراسان رضوی است، آغاز شده است.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری تأکید کرد: زراعت چوب یکی از راهکارهای اساسی برای حفظ عرصه های منابع طبیعی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: در سال جاری قیمت تضمینی خرید چغندر قند، رشد دو برابری داشته است که به ازای هر کیلوگرم هزار و 247 تومان به کشاورزان پرداخت می شود و 50 تومان نیز هزینه در ازای حمل و نقل از مزرعه تا کارخانه به چغندرکاران داده می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۵۶    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از افزایش دو برابری قیمت خرید تضمینی چغندر از کشاورزان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: امسال پیش بینی می شود افزون بر سه هزار تن کلزا از سطح 2 هزار و 300 هکتار از مزارع کشاورزی این استان برداشت شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از پیش بینی برداشت یک میلیون و 200 هزار تن محصول گندم از اراضی زیر کشت استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: کشت بهاره 450 هکتار ارزن علوفه ای در راستای افزایش بهره وری از آب کشاورزی در این استان هدفگذاری شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان:: امسال شاهد رشد دو برابری قیمت خرید تضمینی چغندر خواهیم بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بر ضرورت رعایت نکات فنی و توصیه های کارشناسی در سطح دیمزارها با توجه به عدم بارندگی مناسب در فروردین ماه تاکید کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر محیط زیست، کشاورزی و زراعت آلمان از تلفیق موضوعات مربوط به محیط زیست در وبسایت آموزشی ایالت زاکسن_آنهالت خبر داد؛ آموزش برای توسعه پایدار به ذینفعان در یافتن شرکای غیررسمی کمک زیادی خواهد کرد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
در حکمی از سوی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مهدی صادقی به عنوان مدیر زراعت این سازمان معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان جلسه ستاد گیاهپزشکی استان اصفهان با حضور مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان، مدیر حفظ نباتات استان، مدیران زراعت و باغبانی سازمان و مدیر شرکت خدمات حمایتی ، سایر مدیران و کارشناسان برگزار شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۰:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به انجام تخم ریزی دستجات ملخ های صحرایی ورودی به کشور، احتمال می رود اواخر فروردین با توجه به خشک بودن پوشش گیاهی در مناطق کانونی ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سطح زیر کشت محصول پیاز استان را در سال زراعی جاری هزار و 800 هکتار عنوان کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۲۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- فرمانده سپاه قدس گیلان از آغاز و اجرای طرح حاج قاسم حوزه زراعت چوب در گیلان خبر داد و گفت: دولت در طرح "همگام با کشاورز" به یاری سپاه آمد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۲۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی پیش بینی کرد 650 هزار تن گندم در سال زراعی جاری در استان تولید شود.