سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۱۸:۴۵Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زراعت»

برداشت سیب زمینی از 1700 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان فریدونشهر آغاز شد. مسئول زراعت جهاد کشاورزی شهرستان فریدونشهر گفت: متوسط برداشت سیب زمینی درشهرستان فریدونشهر از هر هکتار 28 تن است امسال پیش بینی می شود بیش از 48 هزار تن محصول سیب زمینی برداشت شود. ...
استانداری گلستان   ۸ ساعت پیش    
به گفته رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرترکمن از عرصه های اراضی ساحلی با هدف توسعه زراعت چوب بازدید به عمل آمد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرترکمن، این بازدید با حضور مدیرکل، معونت امور جنگل ...
دانا   ۸ ساعت پیش    
هومان خاکپور گفت: راه احیای این جنگل ها این است که به صورت طبیعی معیشت هایی را در مناطق جنگلی ایجاد کنیم تا مردم مجبور نباشند به لحاظ نیازهای معیشتی که دارند به سمت زراعت در زیر درختان جنگلی بروند.
شیرازه   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مسئول زراعت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: امسال 2هزار و 300 تن انواع بذر گندم با قیمت مصوب دولتی توسط شبکه تعاون روستایی این شهرستان بین کشاورزان توزیع می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- کارشناس زراعت جهادکشاورزی مهاباد گفت: برداشت چغندرقند از هزار و 800 هکتار از اراضی زیرکشت این محصول در این شهرستان و انتقال آن به کارخانه های قند آذربایجان غربی آغاز شد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۰۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان، آقای بهروز الیاسی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان گفت: جلسه ای با حضور معاون بهبود تولیدات گیاهی، مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۵۰    
مدیر زراعت سازمان از آغاز کشت کلزا در سطح مزارع استان خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۰    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: برنامه ابلاغی ذرت علوفه ای در سال 1400 به استان 19 هزار هکتار است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از تأمین و تدارک به موقع نهاده های مورد نیاز برای اجرای عملیات کشت های پائیزه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۲۷    
روستای خرق شهرستان فاروج قطب فرآوری چوب است و بسیاری از مردم آن اقدام به زراعت چوب می کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۶:۰۶    
گلوگاه- چهار هزار هکتار از عرصه های زراعی و طبیعی استان مازندران به زیر پوشش زراعت چوب رفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بیش از 70 درصد فعالیت های مربوط به دام و همچنین 40 درصد فعالیت های مربوط به زراعت و باغبانی توسط زنان روستایی انجام می شود، گفت: تولید 80 درصد محصولات کشاورزی با روش سنتی بر عهده زنان روستایی است.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در سال زراعی جاری حدود هزار و 481هکتار چغندر قند کشت شده است که پیش بینی می شود حدود 81 هزار و500 تن محصول در استان تولید شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: این استان با تولید پنج هزار و 200 تن محصول، سومین تولید کننده کنجد در کشور به شمار می رود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۹    
در حالی که مسئولان از حمایت از کشاورزان و محصول زرشک دم می زنند، اما در گیرو دار این وعده ها و حمایت ها، هنوز هم این محصول استراتژیک در دست دلالان است و کشاورزان عایدی چندانی از آن ندارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیر زراعت جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال پیش بینی می شود 12 هزار و 825 تن کلم برگی و گل کلم از مزارع استان برداشت شود.
هرمز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: برای اجرای این طرح بیش از 20 هزار هکتار از زمین های زیر کشت محصولات استراتژیک استان به ویژه گندم و کلزا در اولویت قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
مسئول زراعت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: با آغاز برداشت کنجد از مزارع این شهرستان، پیش بینی می شود تا نیمه آبان ماه، بیش از هزار و 800 تن کنجد در کازرون تولید شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۳    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی لرستان امروز شنبه 24 مهرماه 1400 آموزش تخصیص کود درمدیریت زراعت جهاد کشاورزی استان لرستان با حضور گروه آموزشی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در این مدیریت و با نظارت مستقیم مهندس کامران ماسوری مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی لرستان انجام گرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی، مقدار 1020 تن کود شیمیایی در شش ماهه نخست سالجاری به شهرستان اسکو حمل شد. مهندس جمشید باقریان مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی ضمن بیان این مطلب افزود: ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: بیش از 70 درصد تولیدات استان از بخش زراعت تأمین می شود و توسعه کشت حفاظتی می تواند زمینه ساز ارتقای بهره وری و حفاظت از منابع آب و خاک شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۳    
به گزارش رابط روابط عمومی امور ماشین آلات و ادوات کشاورزی جلسه هم اندیشی و هماهنگی برنامه تولید بذر و موضوعات مرتبط با امور شرکت خدمات حمایتی استان سیستان و بلوچستان با حضور آقایان دکتر طوقی معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی، مهندس اشکانی مدیر محترم زراعت ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۸    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران ؛ با حضور مدیر زراعت و باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در محل شرکت خدمات حمایتی ، جلسه ستاد تغذیه گیاهی سازمان در مورخ 1400/7/20 برگزار شد ، در این جلسه وضعیت موجودی انواع کودهای شیمیایی نزد کارگزاران و انبار شرکت خدمات حمایتی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۲۴    
ایسنا/زنجان کارشناس مسئول زراعت جهادکشاورزی طارم گفت: پیش بینی می شود امسال 340 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت کرفس اختصاص یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
باقری گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان کرمان طی امسال طرح زراعت چوب در سطح 400 هکتار از عرصه های مستعد شمال استان کرمان اجرا می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه برداشت محصول سیب زمینی از اوایل مهر ماه آغاز شده است، گفت: استان اصفهان با سطح کشت نزدیک به 11 هزار هکتار سیب زمینی تولید پاییزه یکی از قطب های تولید این محصول در کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان کارشناس زراعت جهادکشاورزی خرم دره گفت: همزمان با آغاز فصل کشت گندم، کشاورزان باید از بذور گواهی شده برای افزایش کیفیت محصول استفاده کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت که در راستای حمایت از کشاورزان برای زراعت محصولات پاییزه ، تسهیلات سرمایه درگردش به فعالان این بخش پرداخت می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: برداشت وش پنبه از نوع رقم زودرس ساجدی از کشتزار های خراسان شمالی آغاز شد.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
در سال گذشته 130 هکتار از اراضی استان البرز به زراعت چوب اختصاص پیدا کرد و در حال حاضر این عدد 4 برابر شده است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام خاموشی با تاکید بر اینکه وقف یکی از شاخه های پولی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: افزایش منافع فقط به زراعت و ساختمان سازی نیست و باید به سوی مزیت های نسبی دیگری که در جامعه وجود دارد هم پیش برویم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
در زبان فارسی از کاه کوه ساختن ضرب المثلی است که برای بزرگ جلوه دادن حادثه ای به طور اغراق آمیز به کار می رود، اما ظاهرا با کاهش تولید گندم و جو و به تبع آن با کاهش کلش و کاه، این روزها کاه به کوه تبدیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: برداشت وش پنبه از نوع رقم زودرس ساجدی از کشتزار های استان آغاز شد.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۵    
کارشناس واحد زراعت جهادکشاورزی مهاباد گفت: طرح جهش تولید گندم زار در 23 هزار هکتار از اراضی دیم این شهرستان اجرا می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: کشت پاییزه امسال در سطح 198 هزار هکتار اراضی کشاورزی این استان هدفگذاری شده است و با توجه به شرایط خشکسالی توصیه های لازم در حوزه کاشت محصولات به بهره برداران ارایه می شود.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش راهبردنیوز، جواد محمودی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیشترین تسهیلات پرداختی در بخش زراعت به میزان 2 هزار و 643 میلیارد ریال برای طرح های زراعی اعم از کاشت و برداشت غلات و حبوبات برای پنج هزار و 805 نفر بود؛ در بخش صنایع و خدمات کشاورزی نیز یک هزار و 700 میلیارد ریال و در [...]
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۵۸    
مدیرامور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: برداشت پیاز چند وقتی است که در خراسان شمالی آغاز شده است و پیازکاران، امسال از برداشت محصول رضایت دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مشهد مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: کشت پاییزه محصولات کشاورزی گندم، جو و کلزا در مزارع خراسان رضوی آغاز شده است.
سرپرست معاونت امور زراعت گفت: شرکت بازرگانی دولتی کودهای پایه مورد نیاز کشاورزان را در ابتدای فصل کاشت تحویل آنها می دهد و مبلغ آن را هنگام برداشت دریافت می کند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۵:۲۹    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: همزمان با آغاز کشت محصولات پاییزه در سال زراعی جاری، 32 هزار هکتار از مزارع کشاورزی این استان به کشت جو اختصاص می یابد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۱۸    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان شمالی مهندس محسن نظام دوست مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان شمالی روز یکشنبه هجدهم مهر ماه به همراه جناب آقای دکتر یوسفی ریاست محترم سازمان ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۳:۰۳    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از برگزاری روز مزرعه در شهرستان نظرآباد خبر داد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال و مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگل ها گفت: مبنای کار در انجام پروژه های منابع طبیعی، دارا بودن نقشه های مکان محور است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان از هدف گذاری کاشت 700 هکتار کشت حبوبات و گلرنگ در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کلنگ احداث خط لوله انتقال پساب سه کارخانه ترش نارین، سیب تاک و اروم آدا و انجام عملیات زراعت چوب با استفاده از آب های نامتعارف با صرفه جویی 100 درصدی اعتبار دولتی در ارومیه به زمین زده شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر طرح زراعت چوب سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بر اساس هدف کمی در سال 1400 و مطالعات موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور 40 هزار هکتار زراعت چوب در کشور انجام خواهد شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۱۴    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از آغاز برداشت چغندر قند بهاره درخراسان رضوی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی، در شهریور ماه سالجاری 5 تن کود آلی فسفات گرانوله در شهرستان مراغه توزیع شد. مهندس جمشید باقریان مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی ضمن بیان این مطلب افزود: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مجری طرح دانه های روغنی در دولت گذشته به سمت معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد.
اقتصاد آنلاین / تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
با دستور وزیر جهاد کشاورزی، کود مورد نیاز کشاورزان، در ابتدای کاشت به آنها تحویل می شود، اما مبلغ آن هنگام برداشت محصول دریافت می شود. سرپرست معاونت امور زراعت وزارت کشاورزی گفت: شرکت بازرگانی دولتی متعهد می شود در قالب کشت قراردادی، هنگام برداشت ...