دوشنبه ۲۰ اردیبهشتساعت ۱۲:۵۰May 2021 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت»

ایسنا   ۹ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر جهادکشاورزی مراغه از افزایش دو برابری سطح زیر کشت گیاهان دارویی در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲۹ دقیقه پیش    
کشت های گلخانه ای یکی از روش های نوین و به صرفه در کشاورزی و از بهترین روش های مقابله با کم آبی است.
ایسنا   ۳۰ دقیقه پیش    
ایسنا/گیلان فرماندار لنگرود، از کشاورزان خواست تقویم زراعی را رعایت کنند و گفت: در حال حاضر 70 درصد نشاء در شالیزارهای شهرستان انجام شده و سطح زیر کشت حدود 9100 هکتار است.
صبح خرد   ۳۷ دقیقه پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
ممنوعیت کشت برنج در کهگیلویه غیر از حوزه ابریز مارون و جن . فرماندارکهگیلویه گفت :با توجه به بروز پدیده خشکسالی و تنش آبی ، کشت برنج به عنوان محصول کشاورزی دارای مصرف آب بالا در این شهرستان به جز حوزه آبریز رودخانه های مارون و جن ممنوع است. به گزارش”صبح خرد”،دارا کریمی نژاد اظهار [...] ...
ساوالان خبر   ۵۵ دقیقه پیش   + ۷ سایت دیگر  
کاشت دانه روغنی سویا در بیش از 1000 هکتار از مزارع کشت و صنعت مغان آغاز شد.
ایرنا   ۵۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نتایج تحقیق جدید نشان می دهد که در صورت تشدید گرمایش جهانی زمین و بحران آب و هوایی، مناطق کشت چای بشدت آسیب خواهند دید.
ایرنا   ۵۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: افزون بر 60 درصد مزارع زیر کشت کلزای استان برای اولین بار در قالب کشاورزی قراردادی خریداری شده است.
بیش از 3 هزار تن بذر و 12 هزار تن کود شیمیایی برای کشت بهاره و تابستانه کشاورزان گلستان تامین شده است
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به خشکسالی شدید گفت: امسال به دلیل کاهش خروجی سدها، اگر کشت فصلی بدون محدودیت انجام شود، تامین آب شهرهای خوزستان با مشکل کمی و کیفی جدی مواجه خواهد شد.
استانداری گلستان   ۱ ساعت پیش    
با توجه به نزدیک بودن فصل برداشت صبح امروز جلسه کمیته برداشت کلزا و غلات در فرمانداری این شهرستان با حضور معاون فرماندار و روسای شرکت های تعاونی، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، نیروی انتظامی شهرستان برگزار شد . ...
اقتصاد نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
برداشت گل گاو زبان از دشت ها و مزارع استان مازندران آغاز شد. سطحی از مزارع استان مازندران به کشت گل گاو زبان اختصاص دارد و در روزهای آینده برداشت این گل وگیاه دارویی آغاز شده است./منبع:مهر
ایانا   ۱ ساعت پیش    
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بویین زهرا از ایجاد 4 سایت کشت سبزیجات در قالب باغچه های خانگی سلامت ویژه زنان روستایی این شهرستان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش    
محمدی، فعال بخش کشاورزی گفت: ایران مانند یک گلخانه است که در سراسر سال قابلیت کشت دارد. با این وجود کشاورزان به صورت کاملا حدسی کشت می کنند چون وزارت جهاد نتوانسته یک نقشه راه برای کشاورزان تعیین کند.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزان در زمین های کشاورزی در فصل بهار شروع به شخم زدن و آبرسانی و سم ماشی زمین نموده و بسترها را برای کشت نشاء آغاز می کنند که تا اواخر فصل تابستان که موقع برداشت آن می باشد بسته به مناطق با شرایط آب و هوایی مختلف و کوهپایه بودن آن بین 70 تا 90 روز به طول می کشد. ...
با توجه به بروز خشکسالی و کاهش منابع آبی در لرستان، مسوولان از کشاورزان می خواهند که محصولات آبدوست کشت نکنند. این موضوع باعث شده بسیاری از کشاورزان دچار خسارت مالی شوند و از دولت بخواهند که به جای اعلام ممنوعیت و محدودیت ها از آنها حمایت داشته باشد.
اقتصاد آنلاین / ایربان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
سید محمد موسوی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی درباره تکلیف کشت برنج در خشکسالی جاری، گفت: جایگزینی ارقام برنج کم آب بر و سازگار با خشکی با صرفه اقتصادی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است ...
خبرگزاری تسنیم   ۲ ساعت پیش    
گروه استان ها الگوی کشتِ جایگزین در حوضه آبریز دریاچه ارومیه همچنان پیگیری می شود و اکنون بیش از 3600 نهال پسته در خسروشاهِ تبریز کاشته شد.
اگر چه گفته ها و شنیده ها حاکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در حمایت از کشت پنبه و افزایش قیمت این محصول قرار گرفته است اما فراهم نبودن مکانیزاسیون برداشت پنبه، کشت این محصول را برای کشاورزان مقرون به صرفه نخواهد کرد.
سلام نو   ۲ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
مردی در سال 93 همسرش را در خانه پدری اش و در حمام کشت و اولیای دم برای او درخواست قصاص کردند.
رکنا   ۲ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا : تیراندازی در یک مراسم جشن تولد در ایالت کلرادو در آمریکا هفت کشته برجا گذاشت.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای برداشت گندم تاکنون 660 هزار تن گندم بذری خریداری و پس از بوجاری و ضد عفونی کردن برای فصل کشت آتی آماده خواهد شد. ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از بازدید کمیته پایش از کارگزاران توزیع نهاده های کشاورزی شهرستان نظرآباد خبر داد ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اعلام نمودند که پس از 5دهه کشت پنبه در استان در شهرستانهای خاش ...
کارشناس باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: 2 هکتار از زمین های کشاورزی روستای بی بی مهلت بخش کنارتخته این شهرستان به کشت آویشن باغی اختصاص دارد.
به گزارش نما، جرالد پیتزوتو در آستانه مرگ است، اما مشخص نیست که آیا سرطان او را خواهد کشت یا نظام قضایی ایالت آیداهوی آمریکا. به گزارش گاردین ، برای بیش از یک سال است که پیتزوتو 65 ساله از تومورهای پیشرفته مثانه همراه با دیابت نوع 2 و انواع بیماری های قلبی و ریوی رنج می برد. ...
خلیج فارس   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
برداشت محصول طالبی از مزارع استان بوشهر آغاز شده است. امسال یکهزار هکتار از مزراع استان بوشهر زیر کشت طالبی و 550 هکتار نیز زیرکشت خربزه قرار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال بیش از34 هزار هکتار از اراضی زراعی استان زیر کشت محصول چغندر قند رفته می رود.
بورس نیوز   ۳ ساعت پیش    
شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان ترکیب اعضای هیئت مدیره را تغییر داد.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز با اشاره به ضرر واردشده به پیازکاران در پی کشت بیش از اندازه در سطح کشور گفت: زمانی که یک استان بیشتر از حد الگوی کشت خود اقدام به کاشت پیاز می کند، باید این میزان کشت به دیگر استان ها اعلام شود تا ناهماهنگی در کشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردستان با بیان اینکه سطح زیر کشت گندم در شهرستان اردستان هزار هکتار است گفت: پیش بینی می شود در هر هکتار 4 هزار و 500 تن محصول برداشت شود.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی معاونت اشتغال دفتر بنیاد علوی در چالدران از کشت بهاره انواع گیاهان دارویی در 30 هکتار از اراضی زراعی چالدران خبر داد.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاوزی شهرستان هیرمندگفت: در سال زراعی جاری به دلیل آبیاری مطلوب مزارع شهرستان هیرمند از طرح 46 هزار هکتاری جهش مناسب کشت گندم و جو در این شهرستان را شاهد بودیم به طوری که هم اینک 13 هزار هکتار از مزارع به کشت گندم و 2000 هکتار به کشت جو اختصاص دارد که در حال ...
خبرگزاری فارس   ۳ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان با اشاره به اینکه درسال زراعی جاری کشت های تونلی به دلیل مزایای متعدد با اقبال عمومی مواجه شده است، گفت: این نوع کشت نسبت به سال 1399 بیش از 10 درصد رشد داشته است.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - توسعه کشت پنبه با ارائه مشوق و بسته های حمایتی یکی از راه های اثر بخش توسعه اقتصادی، کاهش بیکاری گلستان، رونق دوباره صنایع وابسته و صادرات این محصول استراتژیک است که ارائه بذرهای پرمحصول و پیگیری برای احداث کارخانه نساجی، راه رسیدن به این هدف ها را کوتاه تر می کند.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیرعامل شرکت منطقه ای گلستان گفت: براساس مصوبه کارگروه سازگاری با کم آبی گلستان، با توجه به شرایط خشکسالی، کشت شالی به صورت غرقابی در اراضی تحت پوشش چاه ها ممنوع شد.
بصیر آنلاین   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
بعد از فسخ قرارداد واگذاری کشت و صنعت هفت تپه، مدیران خلع ید شده در حال خارج کردن شکر های موجود در انبار و ماشین آلات کارخانه این شرکت هستند...
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: سطح زیر کشت گیاهان دارویی این استان در سال زراعی گذشته افزایش یافته و در سایه برنامه الگوی کشت بهره برداران این حوزه به یک هزار و 250 هکتار رسیده است.
راه ملت   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اداره کل مدیریت بحران استانداری جهت بررسی و تمهیدات لازم برای سال زراعی کم بارش به تشکیل کمیته کشاورزی و صنعت اقدام کرد.
کشت محصولات راهبردی مانند دانه های آجیلی آفتابگردان و کدو، چغندر، گندم و گلزا نسبت به مدت مشابه پارسال در شهرستان خوی از رشد 40 درصدی برخوردار است.
برترین ها   ۵ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
شرق: مردی که با واردآوردن ضربات چاقو بر پیکر همسرش او را مقابل چشمان پدر و مادرش به قتل رسانده بود، از دادگاه درخواست تعیین تکلیف کرد. به گزارش خبرنگار ما، سال 93 زنی به مأموران خبر داد دخترش در خانه کشته و پسرش هم زخمی شده است ...
بازار نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
حسن همتی اظهار کرد: عشایر گیلان در 170 هکتار از اراضی استان گیاه دارویی کشت می کنند و توانستند در یک سال گذشته 6900 کیلوگرم گیاه دارویی تولید کنند.
خبرگزاری فارس   ۸ ساعت پیش    
مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه کشت چغندر هم از نظر مالی و هم از نظر مصرف آب به جای برنج مناسبت تر است، گفت: دولت از چغندر کاران حمایت ها و پشتیبانی های لازم را انجام می دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۳۰    
ایلنا : عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، با اشاره به صدور رای لغو واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در دادگاه در پاسخ به این پرسش که چه تصمیمی در رابطه با مالکیت شرکت گرفته می شود، گفت: پس از اجرای حکم دادگاه ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۰۷    
به دلیل تعلل چندین ساله دولت و وزارت جهادکشاورزی در اجرای الگوی کشت هزاران تن محصول کشاورزی همچون پیاز و هندوانه روی دست کشاورزان ماند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
استان زنجان دارای چهار مجتمع گلخا نه ای است که سطح آنها بیش از 150 هکتار است که با احداث و تکمیل واحدها، فضای زیر نایلون برای تولید محصولات گلخانه ای دراین مجتمع ها به بیش از 130 هکتار خواهد رسید که محصول توت فرنگی در حال حاضر در تمام این گلخانه ها البته به روش هیدروپونیک تولید می شود که مزایای ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پسته، محصولی پر بار که بازدهی بالای آن باعث افزایش سطح زیر کشت این محصول در شهرستان سیروان شده است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۲:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا: شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که نام آن با اعتراضات کارگری و مشکلات مدیریتی، گره خورده است، پس از سال ها واگذاری به بخش خصوصی که در مقاطعی نیز شائبه دار خوانده شد و مشکلات زیادی را برای کارگرانش به دنبال داشت، سرانجام بنا بر رأی خلع ید مالک شرکت از سوی دیوان محاسبات کشور ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۲:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که نام آن با اعتراضات کارگری و مشکلات مدیریتی، گره خورده است، پس از سال ها واگذاری به بخش خصوصی که در مقاطعی نیز شائبه دار خوانده شد و مشکلات زیادی را برای کارگرانش به دنبال داشت، سرانجام بنا بر رأی خلع ید مالک شرکت از سوی دیوان محاسبات کشور، به دولت بازگردانده شد ...
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
استان فارس با 8 هزار و 500 هکتار سطح زیر کشت گل محمدی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.