یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۰:۵۲Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت»

سبلان ما   ۲۷ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس آباد در گفتگو با سبلان ما ، گفت: پیش بینی می شود بیش از 50 هزار تن محصول پنبه از مزارع شهرستان پارس آباد تولید شود. وی افزود بیش از 14 هزار هکتار از اراضی مرغوب شهرستان به کشت پنبه اختصاص یافته و میانگین نزدیک به 4 تن از هر هکتار برداشت می شود . ...
کازرون نما   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش کازرون نما، مریم پورحسینی مسئول زراعت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با اشاره به افزایش 50 درصدی کشت این محصول نسبت به پارسال، افزود: در سال جاری 1500 هکتار از اراضی این شهرستان، زیرکشت دانه روغنی کنجد قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
رئیس جهاد کشاورزی گلستان گفت: کشاورزان در زمان هایی که با کاهش بارندگی در استان مواجه هستیم حتما رطوبت خاک را قبل از کشت پاییزه بررسی کنند.
کیهان   ۳ ساعت پیش    
قاسم رحمانی فصل کشت پاییزه فرا رسیده و از مدتی قبل، بحث کم آبی دوباره داغ شده است. بر اساس آنچه اعلام شده میانگین بارش در کشور کمتر از سال گذشته بوده است ...
رکنا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا: مرد نانوا که پس از 20 سال زندگی مشترک همسرش را کشته و به خاطر ناتوانی اولیای دم در پرداخت دیه،6سال در زندان بلاتکلیف مانده بود از جنبه عمومی جرم محاکمه می شود.
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/اصفهان کارشناس ارشد طرح های انتقال آب در مهندسین مشاور، استفاده از پساب، اصلاح الگوی کشت و انتقال آب را راهکارهایی برای جلوگیری از فرونشست دانست.
پس از ماه ها کش و قوس، برگزاری جلسات متعدد دادگاه و کشیده شدن ماجرای مجتمع کشت و صنعت هفت تپه به مجلس، مدیرعامل این مجتمع به مجازات سنگین حبس، جزای نقدی و رد مال محکوم شد و مالکیت هفت تپه هم به دولت بازگشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۶ ساعت پیش    
کارشناسان کشاورزی برای جبران کم آبی به زارعان کشت انتظاری و استفاده از بذرمال ها را توصیه می کنند.
ایانا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این مطلب که یکی از شرایط اعطای نهاده های کشاورزی به کشاورزان بیمه محصولات خواهد بود، گفت: به جز چهار حوضه کارون، مارون، دز و کرخه در هیچ حوضه ای محدودیت کشت پاییزه وجود ندارد.
نبض بورس   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شرکت کشت و دام قیام اصفهان از ثبت افزایش سرمایه 885 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد.
موج   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
با هدف افزایش بهره وری هرچه بیشتر از منابع آب و خاک جهت یکپارچه سازی اراضی و تعیین الگوی کشت طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان همدان در حال اجرا است.
ایسکانیوز   ۱۰ ساعت پیش    
الموتی: 40 درصد آبی که باید بر روی آن برنامه ریزی کرد در کشاورزی غلط هدر می رود و اگر بخواهیم عاقلانه در این کشور مدیریت کنیم، نیازمند کشت فراسرزمینی هستیم.
تدبیر و امید   ۱۰ ساعت پیش   + ۳۲ سایت دیگر  
رکنا نوشت: پدری دختر 21 ساله خود را کشت و درون چاه عمیق انداخت. دختر کشی این بار در رفسنجان اتفاق افتاد. در این دختر کشی یک پدر با دلایل ناموسی دست به دختر کشی زد.گفته می شود انگیزه این دختر کشی ارتباط دختر جوان با یک پسر بوده است. پدر بعد از دختر کشی فرار کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۰ ساعت پیش    
برای خرید کارنده های کشت حفاظتی تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.
سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در اولین روز کاری خود در جمع مردم شهر ورزنه حضور یافت و از نزدیک در جریان مشکلات مردم آن منطقه قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
تولید کننده زعفران در کاشان گفت: نیاز نداشتن به ماشین آلات کشاورزی برای برداشت، متقارن نبودن زمان برداشت این محصول با دیگر محصولات کشاورزی ن از مزیت های کشت محصول زعفران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
طرح اصلاح الگوی کشت در همه مزارع استان هرمزگان اجرا می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا- روابط عمومی شرکت کشت و صنعت کارون از تهیه و توزیع یکهزار بسته آموزشی بین دانش آموزان نیازمند دزفول، گتوند و شوشتر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی نمین گفت: با توسعه کشت گیاهان دارویی در این شهرستان بیش از هزار و 100 فرصت اشتغال در این حوزه ایجاد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از حمل و ارسال کود سولفات پتاسیم به کارگزاری پیشرو کشت البرز خبر داد ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۳۰   + ۸۸ سایت دیگر  
پس از انتشار ادعایی مبنی بر خودکشی یک خانم عکاس در بوشهر به دلیل رفتار قاضی، روابط عمومی دادگستری این استان این ادعا را تکذیب کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: بیش از 70 درصد تولیدات استان از بخش زراعت تأمین می شود و توسعه کشت حفاظتی می تواند زمینه ساز ارتقای بهره وری و حفاظت از منابع آب و خاک شود.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه مازندران در ابتکاری ارزشمند، موفق به تولید خاک ارگانیک، حاصلخیز و باکیفیت از کاه و کلش شالیزارهای برنج شدند. این پژوهش در تلاش است تا رسم و عادتی دیرینه در مزارع کشاورزی از جمله شالیزارهای شمال کشور را بررسی کرده و راهی برای تغییر وضعیت موجود ارایه دهد ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با حضور وزیر جهاد کشاورزی آخرین وضعیت نهاده های دامی و همچنین نهاده های کشاورزی برای کشت پاییزه را بررسی می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه عمده محدودیت ها به کشت کلزا و چغندرقند مربوط می شود، گفت: به دلیل خشکسالی و کمبود منابع آبی، محدودیت هایی در کشت پاییزه اعمال می شود اما این موضوع متناسب با حوضه های آبریز متفاوت است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۳۳    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کلات گفت: با توجه به خشکسالی حاکم بر شهرستان کلات سطح زیرکشت برنج را 40 درصد کاهش داده ایم که این موضوع نه تنها میزان عملکردمان را کاهش نداد بلکه باعث مدیریت منابع آب نیز شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از توزیع 252 تن کود کشاورزی از نوع اوره درشهرستان آمل در 6 ماهه سال جاری خبر داد رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از اجرای دستور قضایی امحاء محصولات آبیاری شده با آب فاضلاب خام خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر اداره پیش بینی هواشناسی شیروان گفت: کشاورزان در کشت محصولات شرایط خشکسالی را جدی بگیرند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۲۴    
ایسنا/زنجان کارشناس مسئول زراعت جهادکشاورزی طارم گفت: پیش بینی می شود امسال 340 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت کرفس اختصاص یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امسال 60 هکتار به اراضی زیر کشت زعفران در استان اضافه شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رزمایش کشت مکانیزه و یکپارچه کلزا در 140 هکتار از اراضی شهرستان گلوگاه برگزار شد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۴۰    
مدیر جهاد کشاورزی خوشاب گفت: سطح زیر کشت پنبه امسال در این شهرستان 86هکتار است که در مقایسه با پارسال 30درصد کاهش دارد.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۳۰    
شرکت کشت و دامداری فکا تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده 1400/12/29 را به ثبت رساند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
شفقنا- معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: شرایط برای برداشت آب صنایع از خلیج فارس باید فراهم شود تا دیگر در فصول کشت نگران مساله آب نباشیم. به گزارش شفقنا، محسن رضایی در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده خوزستان که شامگاه جمعه (23 مهرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۷:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران اظهار داشت: ، زرشک کاران محصول خود را کیلویی 10 هزار تومان می فروشند در حالی که این میوه بالای 70 هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد. باید به این نکته توجه کرد که فرآوری قابل توجهی روی آن صورت نمی گیرد و فقط با آفتاب خشک می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۷:۰۶    
ناهید رضایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری پیرامون شروع کارش اظهار داشت: دوسال پیش حدود 2700 متر مربع از سطح گلخانه 5000 متری که اجاره کرده را به کشت گیاه مورینگا بالغ بر 5000 بوته اختصاص داده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست دفتر مطالعات و پژوهش های اتاق بازرگانی صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: اجرای بسته حمایتی زعفران یک اقدام زیربنایی است و نگرانی صادرکنندگان و کشاورزان را برای سال های آتی برطرف می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
محققان مهاجرت زعفران به دلایل تغییر اقلیم، خشکسالی، شور شدن تدریجی اراضی کشاورزی و تقلبات به دلیل گرانی، آلودگی های میکروبی و بقایای سموم را از چالش های این گیاه استراتژیک کشور می دانند که به دلیل ورود تازه واردانی چون کشورهای چین و امارات و کشت آن به صورت صنعتی و زراعی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۲:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تامین آب برای فصل کشت پاییزه گفت: باید مدیریت لازم انجام شود تا تامین کالای اساسی و کشاورزان دچار مشکل نشوند.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۳:۱۸    
به گزارش خبر فوری ؛ مجتبی یوسفی در پایان سفر یک روزه محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در جلسه ای که با حضور استاندار و مدیران کشوری و استانی در استانداری خوزستان برگزار شد ، اظهار کرد: تنش های آبی در ماه های گذشته باعث آسیب به معیشت مردم ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۲:۰۳    
یک تروریست دانمارکی عصر چهارشنبه با تیر و کمان در شهر کونگسبر نروژ به مردم حمله کرد و دست کم 5 نفر را کشت و 2 نفر را نیز زخمی کرد. یورونیوز در گزارشی با اعلام این خبر به نقل از پلیس نروژ نوشته این فرد دستگیر شده و طبق اطلاعاتی که تا کنون به دست آمده همدستی نداشته است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
اجرای یک طرح کشاورزی در شریفیه باعث توسعه ارقام مختلف ذرت و افزایش بهره وری شده است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران از امکان خودکفایی در تولید گندم در صورت بارش های مناسب و کشت گندم در سطح 6 میلیون هکتار خبر داد. عطاالله هاشمی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنابر آخرین آمار ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - برداشت گوجه فرنگی از مزارع پایاب سد زیویه کامیاران به دلیل کاهش سطح زیر کشت بر اثر کم باران بودن سال زراعی امسال بسیار کمتر شده است. (عکاس:سیدمصلح پیرخضرانیان)
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به آغاز کشت پاییزه، 10 شرکت و تعاونی تولیدکننده بذور محصولات کشاورزی در دشت مغان آمادگی خود را برای توزیع بذر محصول استراتژیک گندم اعلام کردند.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۲:۴۵   + ۳۳ سایت دیگر  
رکنا: دختر کشی این بار در رفسنجان اتفاق افتاد.در این دختر کشی یک پدر با دلایل ناموسی دست به دختر کشی زد.گفته می شود انگیزه این دختر کشی ارتباط دختر جوان با یک پسر بوده است.پدر بعد از دختر کشی فرار کرد. ...
برترین ها / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۸:۵۵   + ۱۹ سایت دیگر  
ایرنا: سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان گفت: میزان ذخیره سد زاینده رود بعنوان منبع اصلی تامین آب استان اصفهان با کاهش چشمگیری روبروست و حدود 86 درصد آن خالیست. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
شرکت کشت و صنعت و گردشگری فجر صفای لرستان در بیستمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته حضور یافت.