پنجشنبه ۰۷ مهرساعت ۲۱:۲۷Sep 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت»

ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بلاتکلیفی معادن فاریاب انتقاد کرد و گفت: ضمن اینکه باید هرچه وضعیت معادن فاریاب مشخص شود از کشت و صنعت جیرفت هم گزارشات خوبی دریافت نکردیم.
تحلیل بازار   ۲ ساعت پیش    
ساری- عنایتی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران سطح شالیزارهای استان را 215 هزار هکتار ذکر کرد و گفت: 58 هزار هکتار کشت مجدد شده است.
جام جم   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
البته شاید بیش از کرم غوزه پنبه این بی توجهی ها و بی برنامگی ها بود که توانست طی حدود چهار دهه زمین های زیر کشت پنبه را از 360هزار هکتار در دهه 50 به حدود 90هزار هکتار در اواخر دهه 90 تنزل دهد ...
تحلیل بازار   ۳ ساعت پیش    
استمرار روند محدودیت کشت محصولات آب بر جالیزی در اروپا، کاهش 14 درصدی تولید گوجه فرنگی در سال 2022 را به همراه داشته و این قاره را یک گام بزرگ به سوی چشم انداز 10 ساله پیش برده است.
شبستان   ۳ ساعت پیش    
ضیایی با بیان اینکه روزانه 600 تا 700 تن انواع کود وارد استان گلستان می شود، گفت: کشاورزان نگران تامین کود برای کشت پاییزه نباشند.
حمله یک قلاده خرس سیاه آسیایی به احشام دهستان فاریاب شهرستان رودان، موجب خسارت و ایجاد وحشت بین مردم شد. به گزارش صبح ساحل، رئیس اداره محیط زیست شهرستان رودان گفت: این حیوان 18 عدد مرغ را کشت و به قفس های مرغ خانگی و زمین های کشاورزی خسارت وارد کرد. ...
ایانا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از روند کاهشی دمای هوای استان از روز سه شنبه خبر داد و تاکید بر تسریع در انجام کشت کلزا در مناطق سردسیر با لحاظ محدودیت منابع آب و تاخیر در آغاز بارش های پاییزی، آمادگی لازم جهت انجام برداشت ذرت ...
رییس مرکز آموزش علمی کاربردی علویجه در استان اصفهان از برگزاری رویداد شتاب توت درختی در این مرکز خبر داد و گفت: این رویداد با هدف شناسایی ایده های فناورانه درباره استفاده بهینه از توت درختی و ایجاد زمینه های سرمایه گذاری بر روی آنها بهمن امسال برگزار می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
فرماندار شهرستان آبیک بر تشدید بازرسی و نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی ویژه عطاری ها و دکه های این شهرستان از سوی ادارات صمت، شبکه بهداشت و درمان و عوامل انتظامی و امنیتی تاکید و افزایش بازرسی های جهاد کشاورزی بر مجموعه های کشاورزی و کشت و صنعت مبنی بر جلوگیری از کشت گیاهان مخدر را خواستار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت جهاد کشاورزی گلستان از آغاز کشت محصولات پاییزه در استان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۹:۵۲    
گرگان- هاشمی، مدیرعامل شرکت پیشگامان کشت پایدار گفت: رویدادهای کشاورزی گلستان باید ویترین توانمندی های واقعی بخش تولید استان باشد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۹:۱۲    
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: سال زراعی جدید با کشت پاییزه در اراضی کشاورزی استان قزوین آغاز شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد-ایرنا- برخی از کشاورزان بر این عقیده اند که کشت ذرت علوفه ای کار چندین سال ه آنهاست که به همین منوال رواج داشته است و برخی دیگر نیز کشت کلزا را نسبت به ذرت علوفه ای بهتر می دانند و ترحیج می دهند به جای ذرت کلزا بکارند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۳۱    
ایسنا/گیلان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صومعه سرا به کشت مجدد برنج در 20 هکتار از شالیزارهای این شهرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نشاء های برنج انجام شده به مرحله خوشه دهی رسیده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: درکشت پاییزه 25 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت گندم آبی می رود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
نصیرنیوز، محمدباقر بی پروا در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: سطح زیر کشت پسته استان 2 هزار و 238 هکتار است که یک هزار و 464 هکتار آن را باغات بارور و 774 هکتاررا باغات غیر بارور تشکیل می دهد. وی ادامه داد: عمده رقم مورد کشت در باغات استان رقم احمد آقایی [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گلستان از پیش بینی کشت پاییزه در بیش از 500 هزار هکتار از اراضی زراعی استان خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل از ابلاغ نظام نامه الگوی کشت محصولات کشاورزی در شبکه پایاب ارس، خداآفرین و سایر سدهای استان خبر داد و گفت: در سال آبی جدید تلاش بر این است تا از کشت های متفرقه و خارج از الگوی ارائه شده جلوگیری شود.
سلام نو / تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۷:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویر دیده نشده از کشت گیاهان کشاورزی روی آب توسط یک شرکت کسب و کار خواهید بود.
کرج رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۸:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، مجتبی عبداللهی روز چهارشنبه در نشست کمیسیون ماده پنج و کارگروه زیربنایی با بررسی 36 پرونده افزود: توسعه کشت گلخانه ای و حفظ اراضی کشاورزی و باغی استان از اهم امور این جلسات است. وی ادامه داد: اراضی با کاربری بهداشتی و درمانی و آموزشی به هیچ عنوان مشمول تغییر کاربری نمی شوند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۷:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
ساری- مدیر کل غله و خدمات بازرگانی مازندران با بیان اینکه امسال 55 هزار هکتار از زمین های زراعی استان به کشت گندم اختصاص یافت، گفت: خرید تضمینی گندم 25 درصد رشد یافته است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۷:۰۸    
ویژه نامه کشاورزی با عنوان "پیش به سوی خودکفایی" فعالیت های وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم را در ابعاد مختلف کشت، تولید و دیپلماسی غذایی منتشر کرده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۶:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
کرمانشاه- رئیس جهاد کشاورزی سرپل ذهاب از آغاز کشت دانه روغنی کلزا در مزارع کشاورزی این شهرستان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
وزارت جهادکشاورزی، تا امروز، در اعلام الگوی کشت و تعرفه های جدید صادرات محصولات جالیزی، پنج روز تاخیر دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۸    
ایسنا/اصفهان کارشناس زراعت جهاد کشاورزی نطنز گفت: 40 هزار تن ذرت علوفه ای از مزارع زیر کشت این محصول در نطنز برداشت می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تغییر الگوی کشت در استان با هدف احیای دریاچه ارومیه خبر داد و گفت در همین راستا کشت پسته در استان گسترش پیدا می کند.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از برداشت بیش از 15 هزار تن پسته از باغات این منطقه خبر داد. علی اصغر زارعی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به وجو برخی مزیت های نسبی در بعضی از مناطق استان و در مقابل، بحران خشکسالی ...
دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۵۰    
سعید خسروی از برداشت هویج در 6 هکتار ازمزارع زیر کشت این محصول در شهرستان اردل خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بسته تشویقی شامل پرداخت تسهیلات، تامین بذر و تخفیف بیمه ای برای اجرای طرح جهش تولید و مقابله با بیان زدایی در این استان ارایه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: در سال زراعی جاری 58 هزار و 738 هکتار اراضی شالیزاری استان به کشت مجدد برنج و 40 هزار و 392 هکتار به پرورش رتون اختصاص یافت که در مجموع 99 هزار و 130 هکتار از شالیزارهای مازندران زیر کشت دوم برنج رفت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- رییس جهاد کشاورزی سرپل ذهاب گفت: کشت کلزا در سطح 500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
بجنورد- صباغ، رئیس امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه کشت دیم برای افزایش تولید و امنیت غذایی مورد حمایت قرار می گیرد، گفت: 37 هزار تن گندم و جوی دیم در این استان کشت خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۰    
همدان- استان همدان و بحران کم آبی در این منطقه ضرورت تغییر الگوی کشت را دوچندان کرده که در همین راستا 10 تا 20 درصد زمین های زراعی سیب مینی در این استان به کشت کلزا اختصاص می یابد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان گفت: درحال حاضر 25 هزار تن کود برای کشت پاییزه درانبارهای گلستان موجود است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
گرچه مصوبه الگوی کشت سال 88 ابلاغ شد، اما بنا به دلایل متعدد طی این سال ها اجرا نشده است. ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی از ابتدا که سکان ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن برنج گفت: برداشت کشت اول محصول در استان های شمالی به پایان رسیده و برآورد ها حاکی از آن است که تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 تا 20 درصد رشد داشته باشد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
آزمایش ادرار شامل بررسی ظاهر، غلظت و محتوای ادرار است. به عنوان مثال، عفونت دستگاه ادراری می تواند ادرار را به جای شفاف شدن، کدر به نظر برساند. افزایش سطح پروتئین در ادرار می تواند نشانه ای از بیماری کلیوی باشد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۴۵   + ۳۵ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی از افزایش 60 درصدی خرید تضمینی گندم و پرداخت صددرصدی مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: بحث الگوی کشت بر اساس قانون 1401 آماده شده و فردا رسماً به استان های کشور ابلاغ می شود. ...
شمال نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
شمال نیوز: عباسپور، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: 100 هزار تن برنج در قالب کشت قراردادی از کشاورزان در استان خریداری می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ییلاقات مازندران به ویژه در " سرتنگه رودبار" سوادکوه به دلیل شرایط خاص آب و هوایی، این روزها با برداشت نخستین کشت برنج، شور و نشاط کشاورزان و عطر خوش شالی را شاهد است. ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه جوان به قلم سجاد آذری نوشت ، آنچه طی چند روز گذشته در خیابان های برخی شهر های ایران رخ داد، بسیار فراتر از اعتراض بود. کشته سازی به شیوه های قرون وسطایی، حتی فراتر از هرج و مرج و آشوب است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان تغییر الگوی کشت و کاشت محصولات کشاورزی با مصرف آب کم، یکی از راهکارهای مهم در سال های بحران کم آبی به شمار می رود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- رئیس جهاد کشاورزی هرسین از کشت زعفران در 20 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- سهمیه امسال کشت دانه روغنی کلزا در مازندران با یکهزار هکتار بیشتر نسبت به سال قبل ،25هزار هکتار ابلاغ شد ،کشت پاییزه ای که با بارندگی مناسب در نخستین هفته مهر سبب خوشحالی و امیدواری کشاورزان نیز شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - کشت گیاهان دارویی کلید کاهش مصرف آب، افزایش بهره وری و درآمدزایی در بخش کشاورزی استان مرکزی است که در سال های اخیر رونق چشمگیری داشته است.
تدبیر 24   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سیب زمینی از جوانه سیب زمینی کشت می شود و افراد زیادی به کشت آن در کشور مشغول هستند و به شکل های مختلفی مثل ذغالی استفاده می کنند . تولیدکنندگان تازه ترین آن ها را وارد بازارهای داخلی می کنند و نیز برخی برای امر صادرات استفاده می شود ...
تدبیر 24   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
برنج یکی از غذاهای ثابت ایرانی هاست و برنج کامفیروز یکی از برنج های پرطرفدار می باشد که عطر و طعم بسیار خوبی دارد، در این مطلب به نحوه تشخیص اصل بودن آن با درجه کیفی اعلا می پردازیم. این برنج در استان فارس در شهر شیراز کشت می شود و عطر خاص آن نیز به دلیل محل مناسب و مطلوبی است که در آن کشت شده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - سمنان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در زمینه کشت پاییزه گفت: آمار افزایش خرید گندم از کشاورزان در مراکز دولتی کشور به صورت میانگین حدود 54 درصد بوده و این آمار در استان سمنان نیز با افزایش 50 درصدی به بیش از 64 هزار تن رسیده است و این نشان از استقبال کشاورزان استان سمنان از ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۰:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس سازمان حفظ نباتات گفت: هر محصولی که می خواهد با منشأ صادراتی و وارداتی برای تولید وارد شود، باید در سامانه سماک (سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی) ثبت نام و راستی آزمایی شود ...