شنبه ۰۳ آبانساعت ۱۶:۲۹Oct 2020 24

جدیدترین‌های «روستانشین»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - فرماندار سیروان گفت: دهیاران شهرستان باتوجه به اینکه عمده بافت زیستی این منطقه روستانشین است، موظف هستند از برگزاری هرگونه تجمع برای برگزاری مراسم های عزا یا عروسی در روستای محل خدمت خود ممانعت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۶:۴۲    
آذربایجان شرقی با اقلیم متنوع، مراتع و جنگل های سرسبز و کوه های مرتفع یکی از استان های عشایرنشین و روستانشین کشور است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام فرماندار بدره گفت: شهرگرایی نظام برنامه ریزی کشور، روستانشین ایرانی را به این نتیجه رسانده است که راه برخورداری از رفاه مهاجرت از روستا و سکونت در شهرها یا اصرار بر تبدیل سکونتگاه روستایی به شهر است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
در جلسه تبادل نظر مجمع نمایندگان استان کرمان با مدیران دستگاه های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان، عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه 43 درصد جمعیت استان روستانشین هستند و دومین استان عشایری کشور هستیم، اظهار داشت: 5 درصد اراضی استان کرمان کشاورزی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پلیس رومانی 200 جلد کتاب نایاب و نفیس را که سال 2017 از انباری در لندن به سرقت رفته بود، در منطقه روستانشین این کشور کشف کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۷:۰۲    
همدان- ایرنا- اقامتگاه های بوم گردی در دل طبیعت روستانشین همدان فرصت بهره مندی از طلای سبز گردشگری را برای رسیدن به آرامش رویایی به دور از آلایندگی های زیست محیطی، هیاهوی شهرنشینی و خستگی های ناشی از زندگی ماشینی را مهیا ساخته است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
زندگی مابقی هم روستایی هایش هم، همین است. تازه در خانه او یخچال هم دیدیم. چیزی که اکثر منازلِ روستایی دیگر از داشتنش محروم بودند. اینکه ما توانسته ایم کیلومترها در خاکی و مسیرهای بدون جاده حرکت کنیم و خود را به این مردمان روستانشین برسانیم، اسبابِ تعجب آنهاست ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
کرمان - وزیر نیرو گفت: تصمیمات خوبی در حوزه آب اتخاذشده و با توجه به سازوکارها و راهکارهای در نظر گرفته شده مردم کرمان دیگر نگران مسئله آب نباشند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بیش از شش ماه از شیوع کرونا ویروس جدید می گذرد و هر روز بیش تر از قبل اثرات خود را بر زندگی و کار مردم در سراسر دنیا بر جای می گذارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی گفت: با توجه به روستانشین بودن عمده جمعیت خراسان شمالی، مسئله بیکاری پنهان و اشتغال ناقص در این استان باید مورد توجه باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان گفت: از آغاز یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در کردستان، مشکل کمبود آب بیش از 43 هزار روستانشین برطرف شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- رییس اداره گاز شهرستان حاجی آباد گفت: هم اکنون هفت هزار و 300 مشترک از نعمت گاز طبیعی برخوردارند که از این تعداد 1500 مشترک در روستاها هستند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مریم سرخوش- خبرنگار خشکسالی های بیست ساله خراسان جنوبی امان روستانشین هایش را بریده است؛ روستاییانی که در کمبود تانکرهای آب رسانی، خشکسالی باغ و تشنگی دام، به برداشت بی رویه آب های زیرزمینی روی آوردند. اما همین برداشت های بی رویه بحرانی شدن وضعیت دشت های این استان را رقم زد ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
32 هزار روستانشین خلیل آبادی هیچ کتابخانه ای در روستاهای خود ندارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۱:۱۲    
اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل اعلام کرد: با اتمام عملیات گازرسانی به 112 روستا تا آخر امسال 98 درصد جمعیت روستانشین این استان از گاز لوله کشی بهره مند می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محمود دولت آبادی یکی از تاثیرگذارترین و شناخته شده ترین نویسندگان ادبیات داستانی معاصر ایران به شمار می رود که با خلق آثاری مانند کلیدر و جای خالی سلوچ به خوبی توانست، زندگی و رنج روستانشینان را در قالب کلمات به تصویر بکشد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
الهیاری گفت: از ابتدای سال 99 تاکنون ، بیش از720 فرصت شغلی برای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان ایجاده شده است که حدود 430 مورد از این فرصت های شغلی جدید در مناطق محروم روستایی و کم برخوردار بوده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۰۶:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مجتبی عابدینی که با تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر سهمیه حضور در المپیک توکیو را به دست آورده است در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح شرایط تمرینی و اوضاع زندگی اش در این روز های کرونایی پرداخت. ضمن اینکه گلایه هایی هم بابت مسائل مالی مطرح کرد. چهار ماه است که روستانشین هستم ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
بررسی وضعیت اشتغال در استان خراسان شمالی، گویای این موضوع است که علاوه بر رشد نامحسوس بیکاری در استان، ترکیب اشتغال روستانشین نیز در حال تغییر است که عدم برنامه ریزی مناسب در این عرصه می تواند صدمات جبران ناپذیری به استان وارد کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان بنا بر شواهد تاریخی پرورش کرم ابریشم برای نخستین بار در چین باستان اتفاق افتاد. اما به هرحال پس از حدود سه هزار سال پنهان کاری، دیگر جوامع از شیوه پرورش و تهیه ابریشم اطلاع یافتند و به تدریج در جوامع مختلف خصوصاً ژاپن و ایران گسترش یافت و یافته های حفاری مارلیک و چراغعلی تپه گویای رشد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - گنبدکاووس - بافت تابلو فرش های ابریشمی دست باف یکی از هنرهای اصیل ایرانی است که در بسیاری از نقاط کشور انجام می شود. این هنر علیرغم سختی های خاص خود منبع درآمد خوبی برای زنان روستانشین کوهسارات در شرق استان گلستان است و همین امر باعث شده تا این حرفه رونق گرفته و مورد استقبال خانواده های ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - صاحب خانه ها افزایش روز افزون قیمت ها و تورم را دلیل افزایش نرخ اجاره خانه می دانند و از سوی دیگر مستاجران توان پرداخت کرایه های جدید را ندارند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۲:۲۱    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: طرح آبرسانی به روستاهای شهرستان اسفراین با بیش از سه هزار نفر جمعیت، آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۱۰:۴۷    
همدان- ایرنا- اجرای طرح هر روستا یک سمن؛ زمینه سازی مناسب دولت تدبیر و امید در بروز توانمندی های مختلف جوانان روستانشین است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: 46.6 درصد جمعیت گلستان در روستاها زندگی می کنند که استان از این نظر رتبه دوم کشور را دارد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۱:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: تنها 20 درصد مبتلایان به کرونا در استان، روستانشین هستند که البته باید با تدابیر بیشتر و همراهی مردم، این رقم نیز در روستاها کاهش یابد. وی اضافه کرد: در آذربایجان غربی، گروه های سنی زیر 14 سال چهار درصد، 15 تا 54 [...]
دانا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۰۹:۵۸    
مشخص نیست چندسال دیگر باید بگذرد تا غبار محرومیت ها از برخی مناطق روستانشین گچساران رخت بربندد، اگرچه قابل درک و توجیه نیست که مسئولان دیار بام نفت ایران از مشکلات مردم این منطقه باخبر بوده و اما اهتمامی برای حل این مشکلات نداشته باشند .
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۱    
غیزانیه این روزها سرِ زبان ها افتاده و نماد تشنگی مردم روستانشین خوزستان شده، اما این نماد را می توان به وسعت کشور گسترانید و چشم به روی محرومیت آبی بسیاری دیگر از روستاهای بی نام و نشان کشور باز کرد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۱:۱۵    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: برخی از دانشجویان ساکن مناطق روستانشین دسترسی به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری ندارند؛ به همین دلیل برگزاری امتحانات به صورت مجازی، معضلات فراوانی برای آن ها ایجاد می کرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۱:۲۹    
هوا که گرم می شود مصرف آب افزایشی چشمگیر می گیرد، این برای امروز و دیروز نیست همیشه همین طور بوده و البته خواهد بود. در چنین شرایطی تأمین آب برای مردم به ویژه آب آشامیدنی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است حالا می خواهد این مردم ساکن شهر باشند، روستانشین باشند یا هر آبادی دیگری.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۰۷:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مردم نیوز :همزمان با شش ساله شدن اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، در خصوص این طرح و تحولات صورت گرفته در بهداشت و درمان کشور، گفت: این طرح دارای دو بعد درمان و سلامت است که با اختصاص اعتبارات لازم از سوی دولت به وزارت بهداشت در اسفند 92 ...
مجله بوبینا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ - ۰۸:۱۸    
رئیس پلیس آگاهی استان از انهدام اعضای باند سارقان احشام در فارس خبر داد و گفت: دام های مسروقه کشف شده از آنان، یک میلیارد و 700 میلیون ریال برآورد شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
همدان - فرماندار کبودرآهنگ بابیان اینکه 81 درصد جمعیت شهرستان کبودرآهنگ روستانشین است، گفت: توجه به رونق کشاورزی در برنامه توسعه این شهرستان قرار داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۰۹:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
سنندج - استاندار کردستان گفت: در توزیع بستە های غذایی در دوران بیماری کرونا خانوارهای نیازمند روستانشین نباید بە فراموشی سپردە شوند.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۲۱:۳۵    
[شیروان یاری ] چند صباحی از سایه سنگین کرونا و استرس ناشی از آن در جامعه گذشته و فغان دانش آموزان و معلم ها از آموزش مجازی و از راه دور بلند شده است. به عقیده شمار زیادی از آموزگاران در مقاطع تحصیلی این نوع آموزش به دلیل نبود زیرساخت های آموزش مجازی از اساس بی نتیجه است و شماری نیز می گویند 30 درصد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - عملیات احداث سد کمندان ازنا سال 83 در حالی آغاز شد که پس از مدتی کارشناسان پیش بینی کردند که با آبگیری این سد خانه های روستاییان این منطقه زیر آب می رود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یک اندیشکده آمریکایی با اشاره به وضعیت نامناسب خدمات درمانی و دسترسی اندک روستانشینان آمریکایی به حمایت های بهداشتی، نوشت: بخاطر اقتصادی که آمریکایی های روستانشین دارند، ظرفیت و توان آن را ندارند که خود را از کووید-19 در امان نگه دارند.
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
پس از بارشهای اخیر و برف و کولاک شدید در استان کردستان بسیاری از راههای روستایی برای مدت چند روز مسدود شدند. در این ایام رنج و سختی زیادی به مردم روستانشین وارد آمد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۴:۳۵    
استاندار خراسان شمالی گفت: 44 درصد مردم خراسان شمالی روستانشین هستند و عدم توجه به کشاورزی یعنی نیمی از مردم استان دیده نشده اند.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رضا رجب زاده در دیدار نماینده مقام معظم رهبری با وی اظهار داشت: نبود ابنیه و پل در راه های روستایی از مشکلات اساسی استان است که هنگام بروز سیل، راه های دسترسی بسته می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - 110 روستانشین در آستارا به مناسبت دهه مبارک فجر با مشارکت شبکه بهداشت و درمان، بسیج جامعه پزشکی و جمعیت هلال احمر به طور رایگان ویزیت شدند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت: بر اساس گزارش نهاد کتابخانه های عمومی استان یک چهارم زیربنای کتابخانه های استان در مناطق روستایی است و این در حالی است که نیمی از جمعیت استان روستانشین هستند.
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۱:۵۴    
عدم بهره مندی از لوله کشی گاز طبیعی و کمبود نفت سفید، مردم روستانشین منطقه کوهستانی میانکوه را با مشکلات زیادی مواجه کرده و این افراد از مسئولان درخواست اعلام کوپن جدید نفت دارند.
برترین ها / سلام نو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۲۰:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا: مریم ارباب، هنرمند پیشکسوت صنایع دستی در استان سیستان و بلوچستان صنایع دستی روز چهارشنبه (25 دی ماه) و در هیاهوی سیل و در سکوت درگذشت و به خاک سپرده شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بر اثر بارندگی دیشب در دلگان سقف منزل خشت و گلی یک روستا نشین تخریب شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۴:۱۰    
استاندار خراسان شمالی گفت: طرح جامع مبارزه با مواد مخدر استان باید همراه با آمار دقیقی از معتادان روستانشین باشد در غیر این صورت طرح ناقص بوده و دچار اشکال است.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، ادریس دینارزهی افزود: رسالت صندوق کارآفرینی امید، پرداخت تسهیلات به افرادیست که جویای کار هستند اما سرمایه ابتدایی برای شروع کسب و کار را ندارند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - اعظم ، معلول جسمی و حرکتی 35 ساله از ده ترکان به نمایشگاه صنایع دستی مددجویان بهزیستی بروجرد آمده و ساخته های دست معلولان روستانشین را آورده است، تا شاید با فروش بخشی از آنها بتواند معلولان منتشر در روستا را خوشحال کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۰۲:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، با تاکید بر این که طرح ملی آب رسانی به تک روستاها و تکمیل مجتمع های آب رسانی اولویت دار روستایی در حال اجراست، گفت: پیش بینی می شود در صورت تأمین اعتبار باقی مانده ی این طرح ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۲۲:۲۶    
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: روستا و روستانشین در توسعه کشور ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه اصلی ترین قشر تولید موادغذایی سالم ما را روستانشینان تشکیل می دهند و به عبارتی تغذیه سالم و امنیت تأمین مواد غذایی ما مستلزم توجه به این قشر زحمتکش است؛ مسیری که اندیشمندان ...