شنبه ۱۶ اسفندساعت ۰۵:۴۱Mar 2021 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روستانشین»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شی جین پینگ رئیس جمهوری چین در تاریخ 25 فوریه سال جاری میلادی، در نشست کشوری جمع بندی و تقدیر از نبرد چین با فقر، پیروزی جامع چین در این نبرد را رسما اعلام کرد و از فقرزدایی 98 میلیون و 990 هزار تن از جمعیت فقیر روستانشین مطابق با معیارهای کنونی سخن گفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری اعلام کرد که در سطح کشور سه هزار و 500 خانه ورزش روستایی وجود دارد که نیاز است تا بهره گیری از مربیان بومی روستانشین بسیاری از فعالیت های ورزشی را در این مراکز فعال کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی کشور از تربیت و استقرار مربیان ورزشی روستانشین در روستاهای کشور خبر داد.
پیک هشت رود   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۳۲    
پیام ارسالی یک دامدار روستانشین هشترودی و گلایه از پایین بودن قیمت دام زنده و بالابودن قیمت گوشت گرم در بازار را مشاهده می کنید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ساری – ایرنا – برخوداری از فضا و امکانات کتابخانه عمومی یکی از نیازهای مهم مردم روستانشین شهرستان قائمشهر بود که در دولت تدبیر و امید با افتتاح 2 باب کتابخانه عمومی روستایی، رویای روستانشینان این شهرستان را برای کتابخانه داری محقق کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۳۷    
یک مدرسه با امکانات کامل برای دانش آموزان روستانشین شهرستان نیمروز افتتاح شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۶:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی گفت: برای دانش افزایی مربیان روستانشین برنامه های مدونی داریم و این یکی از اهداف مهم فدراسیون در آینده است.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۴:۱۸    
زندگی با نصف حقوق یک کارگر. هر ماه سال 98 برای روستاییان کرمان اینگونه گذشته و نهادهای حمایتی می گویند اعتباری برای کمک ندارند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
علیرضا قاسمی گفت: امسال به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران تنش آبی 24 هزار و پانصد روستایی سیستان و بلوچستان رفع و 20 هزار و هفتصد و شصت نیز از نعمت آب پایدار بهره مند شدند.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 70 درصد جمعیت کشور و به تبع آن جمعیت زنان، روستانشین بودند و در زراعت و تأمین نیازهای تغذیه ای جامعه نقشی فعال داشتند. در دوران انقلاب اسلامی و در دهه های اخیر خانواده ها و در کنار آنها بانوان روستایی برای دستیابی به رفاه ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۹:۳۲   + ۴۴ سایت دیگر  
فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از کشته و زخمی شدن 10 روستانشین در شهرستان باشت در پی وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی بین دو طایفه خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۲:۳۷    
معاون وزیر نیرو گفت: 979 هزار نفر امسال از روستاها از آب آشامیدنی سالم استفاده خواهند کرد؛ حجم زیادی از پروژه ها انجام شده و بقیه آن در ده روز آینده در هفته مبارک فجر به سرانجام می رسد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - معاون وزیر نیرو گفت: با افتتاح پروژه های انجام شده در وزارت نیرو تا پایان سال جاری یک میلیون نفر از ساکنین روستاهای کشور از آب شیرین بهره مند می شوند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: 80 درصد جمعیت روستایی آذربایجان شرقی تحت پوشش آب و فاضلاب هستند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس با بیان اینکه مرز های کوله بری دو شهرستان به زودی بازگشایی می شوند،گفت:زنان روستانشین می توانند چرخه اقتصاد، کارآفرینی و اشتغال را به حرکت دربیاورند.
احتساب   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
احتساب - مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان بابیان اینکه جلوگیری از مهاجرت روستاییان نیازمند ایجاد اشتغال است، گفت: طرح راه اندازی نواحی صنعتی در روستاهای استان پیگیری می شود. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
پروانه بهرام نژاد آرام، شمرده و با طمأنینه حرف می زند و درخشش چشمانش از پشت عینک و روی خندان او از پسِ ماسک، پنهان نمی ماند اهل مطالعه و مردم شناس است و نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران و عضو کمیسیون عمران دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۶:۵۴    
گروه استان ها نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: اکثر روستاهای بروجرد از نظر زیر ساخت مشکلاتی دارند که باید رفع شوند تا قشر روستانشین آسیب نبینند و متحمل ضرر و زیان نشوند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۵:۴۴    
زنان و دختران جهادگر بهمئی این بار با توزیع و پخت نان محلی، قصد دارند به همنوعان نیازمند خود کمک کنند.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۰۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
روستا و روستانشین در پویایی اقتصاد کشور از قبیل؛ کمک به رشد اقتصادی، کنترل نرخ تورم و افزایش نرخ اشتغال نقش بسزایی دارد. روستا به طور ویژه در تولید کالاهای اساسی و استراتژیک نیز مؤثر است. و می تواند بستر مناسبی برای تولیدات کشاورزی، دامی، صنعتی و خدماتی و... باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
دکتر مهرداد رحمتی پژوهشگر شهری افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی به عنوان پدیده ای فراگیر در یکصد سال اخیر هم کشورهای صنعتی و هم کشورهای درحال توسعه را در بر گرفته و دامنه شهرنشینی در دهه های اخیر باعث شده است تا در بسیاری از کشورها همچون ایران، جمعیت شهرنشین از روستانشین پیشی بگیرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۸:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: چهار هزار و 513 شغل پایدار در قالب طرح اشتغال روستایی دولت تدبیر و امید در مناطق کمتر برخوردار و روستانشین این استان ایجاد شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۲۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
نزدیک به 70 درصد شهرستان دنا استان کهگیلویه وبویراحمد روستانشین هستند که زیرساخت جاده ای مناسبی ندارند و بعد از هر بارش باران دچار خسارت می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۶:۲۲    
نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس خطاب به وزیر صمت گفت: کارت پیله وری 4500 روستانشین مرزی را از حالت تعلیق خارج کنید.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۴:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
لرستان یکی از استان هایی است که جمعیت روستانشین و عشایر آن قابل توجه است؛ از این رو رادیو لرستان در سال جهش تولید، برای مخاطبان ساعی روستانشین و عشایر خود، برنامه هم ولاتی را تولید و پخش می کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مسؤول مرکز بهداشت و درمان لات لیل معتقد است یکی از مهم ترین مشکلات مردم روستانشین و مناطق محروم عدم تشخیص به موقع بیماری های خطرناک و ناآگاهی ها است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۲۶    
گروه استان ها امام جمعه شهرستان مرزی مریوان گفت: خدمات سپاه و بسیج در مناطق محروم و روستانشین استان کردستان شایان تقدیر بوده و در کوچه به کوچه شهرها ملموس و مشهود است.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۸:۰۲    
بچه های قالیباف خانه روایت بافندگان رویاهای دور کتاب بچه های قالیباف خانه یکی از تاثیرگذارترین آثار هوشنگ مرادی کرمانی است. به گزارش گلونی این کتاب از دو داستان بلند تشکیل شده که هردو درمورد بچه های فقیر و روستانشین کرمانی است. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۰۰    
پاندمی کرونا و افزایش دورکاری منجر به مهاجرت بسیاری از جوانان 20 تا 30 ساله ژاپنی به روستاها و حومه های شهری شده است. در سی ام ماه سپتامبر تعداد 644 نفر از ساکنان توکیو، پایتخت کشور، یعنی 5. 12 درصد بیش از سال گذشته، حومه های شهر را برای سکونت خود انتخاب کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۸:۰۱    
شروع پاییز برای همه شاید زیبا و رنگارنگ باشد اما برای مردم روستانشین هرمزگان بدلیل نبود نفت برای گرم نگهداشتن منازل شان خبر خوبی نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - فرماندار سیروان گفت: دهیاران شهرستان باتوجه به اینکه عمده بافت زیستی این منطقه روستانشین است، موظف هستند از برگزاری هرگونه تجمع برای برگزاری مراسم های عزا یا عروسی در روستای محل خدمت خود ممانعت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۶:۴۲    
آذربایجان شرقی با اقلیم متنوع، مراتع و جنگل های سرسبز و کوه های مرتفع یکی از استان های عشایرنشین و روستانشین کشور است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام فرماندار بدره گفت: شهرگرایی نظام برنامه ریزی کشور، روستانشین ایرانی را به این نتیجه رسانده است که راه برخورداری از رفاه مهاجرت از روستا و سکونت در شهرها یا اصرار بر تبدیل سکونتگاه روستایی به شهر است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
در جلسه تبادل نظر مجمع نمایندگان استان کرمان با مدیران دستگاه های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان، عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه 43 درصد جمعیت استان روستانشین هستند و دومین استان عشایری کشور هستیم، اظهار داشت: 5 درصد اراضی استان کرمان کشاورزی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پلیس رومانی 200 جلد کتاب نایاب و نفیس را که سال 2017 از انباری در لندن به سرقت رفته بود، در منطقه روستانشین این کشور کشف کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۷:۰۲    
همدان- ایرنا- اقامتگاه های بوم گردی در دل طبیعت روستانشین همدان فرصت بهره مندی از طلای سبز گردشگری را برای رسیدن به آرامش رویایی به دور از آلایندگی های زیست محیطی، هیاهوی شهرنشینی و خستگی های ناشی از زندگی ماشینی را مهیا ساخته است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
زندگی مابقی هم روستایی هایش هم، همین است. تازه در خانه او یخچال هم دیدیم. چیزی که اکثر منازلِ روستایی دیگر از داشتنش محروم بودند. اینکه ما توانسته ایم کیلومترها در خاکی و مسیرهای بدون جاده حرکت کنیم و خود را به این مردمان روستانشین برسانیم، اسبابِ تعجب آنهاست ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
کرمان - وزیر نیرو گفت: تصمیمات خوبی در حوزه آب اتخاذشده و با توجه به سازوکارها و راهکارهای در نظر گرفته شده مردم کرمان دیگر نگران مسئله آب نباشند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بیش از شش ماه از شیوع کرونا ویروس جدید می گذرد و هر روز بیش تر از قبل اثرات خود را بر زندگی و کار مردم در سراسر دنیا بر جای می گذارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی گفت: با توجه به روستانشین بودن عمده جمعیت خراسان شمالی، مسئله بیکاری پنهان و اشتغال ناقص در این استان باید مورد توجه باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان گفت: از آغاز یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در کردستان، مشکل کمبود آب بیش از 43 هزار روستانشین برطرف شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- رییس اداره گاز شهرستان حاجی آباد گفت: هم اکنون هفت هزار و 300 مشترک از نعمت گاز طبیعی برخوردارند که از این تعداد 1500 مشترک در روستاها هستند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مریم سرخوش- خبرنگار خشکسالی های بیست ساله خراسان جنوبی امان روستانشین هایش را بریده است؛ روستاییانی که در کمبود تانکرهای آب رسانی، خشکسالی باغ و تشنگی دام، به برداشت بی رویه آب های زیرزمینی روی آوردند. اما همین برداشت های بی رویه بحرانی شدن وضعیت دشت های این استان را رقم زد ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
32 هزار روستانشین خلیل آبادی هیچ کتابخانه ای در روستاهای خود ندارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۱:۱۲    
اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل اعلام کرد: با اتمام عملیات گازرسانی به 112 روستا تا آخر امسال 98 درصد جمعیت روستانشین این استان از گاز لوله کشی بهره مند می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محمود دولت آبادی یکی از تاثیرگذارترین و شناخته شده ترین نویسندگان ادبیات داستانی معاصر ایران به شمار می رود که با خلق آثاری مانند کلیدر و جای خالی سلوچ به خوبی توانست، زندگی و رنج روستانشینان را در قالب کلمات به تصویر بکشد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
الهیاری گفت: از ابتدای سال 99 تاکنون ، بیش از720 فرصت شغلی برای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان ایجاده شده است که حدود 430 مورد از این فرصت های شغلی جدید در مناطق محروم روستایی و کم برخوردار بوده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۰۶:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مجتبی عابدینی که با تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر سهمیه حضور در المپیک توکیو را به دست آورده است در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح شرایط تمرینی و اوضاع زندگی اش در این روز های کرونایی پرداخت. ضمن اینکه گلایه هایی هم بابت مسائل مالی مطرح کرد. چهار ماه است که روستانشین هستم ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
بنا به شواهد تاریخی پرورش کرم ابریشم برای نخستین بار در چین باستان اتفاق افتاد. اما به هرحال پس از حدود 3هزار سال پنهان کاری، دیگر جوامع از شیوه پرورش و تهیه ابریشم اطلاع یافتند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
بررسی وضعیت اشتغال در استان خراسان شمالی، گویای این موضوع است که علاوه بر رشد نامحسوس بیکاری در استان، ترکیب اشتغال روستانشین نیز در حال تغییر است که عدم برنامه ریزی مناسب در این عرصه می تواند صدمات جبران ناپذیری به استان وارد کند.