شنبه ۲۴ مهرساعت ۲۳:۴۶Oct 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بز»

ایسنا   ۱۰ ساعت پیش    
ایسنا/زنجان رئیس اداره حفاظت محیط زیست طارم گفت: برای ازدیاد جمعیت کل و بز و سایر گونه های جانوری، نیاز به نیروی محیط بان بیشتری در این شهرستان داریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره محیط زیست دماوند گفت: بیماری های ویروسی واگیر که صرفاً نشخوار کنندگان را درگیر می کند، درمان ندارد.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ماهاتما گاندی بزی داشت که سمبل عدم وابستگی بود و همه جا او را با خود داشت، از مویش لباس تهیه می کرد و شیر و فراورده های شیری بز قُوت روزانه اش بود.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه استان های راهبردنامه، بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR) یکی از مهمترین بیماری های ویروسی واگیر دامی است که در سال های گذشته موجب بروز تلفات در بین علفخواران وحشی کشور شده است ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۰:۳۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ سید ابوطالب صادقی، رئیس بخش علوم دامی مرکز تحقیقات وآموزش کشاورزی ومنابع طبیعی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار ما گفت ...
اقتصاد آنلاین / جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR) در منطقه شکارممنوع طالقان، گفت: منشا این بیماری ویروسی است که نشخوارکنندگان کوچک را درگیر می کند و قابلیت سرایت به انسان را ندارد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
چندی پیش خبر شیوع بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک در طالقان البرز تایید و لاشه تعدادی کل و بز وحشی مبتلا به آن نیز در منطقه شکار ممنوع طالقان دیده شد. ...
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
علیرضا جمالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی در نیمه اول سال جاری در مجموع بر کشتار 128 هزار و 294 راس دام اعم از گوسفند و بره، بز و بزغاله، گاو و گوساله و شترمرغ نظارت بهداشتی داشتند. ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۵:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل دفتر حفاظت حیات وحش سازمان محیط زیست از مشاهده طاعون نشخوارکنندگان کوچک در 4 استان خراسان شمالی، مازندران، البرز و قزوین خبر داد و گفت: تا کنون لاشه 26 راس قوچ، میش ...
یک متخصص عفونی با اشاره به اینکه عامل آلودگی در بیماری طاعون نشخوارکنندگان ویروس و عامل انتقال طاعون در انسان باکتری است، گفت: طاعون نشخوارکنندگان برای انسان هیچ خطری ندارد.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
فردین حکیمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: محیط بانان استان در اواخر هفته گذشته در گشت زنی ها و کنترل و سرکشی به زیستگاه های حیات وحش با تعدادی لاشه کل و بز وحشی در منطقه شکار ممنوع طالقان مواجه شدند که در بررسی های انجام شده شیوع مجدد بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR) تایید شد ...
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۲    
مائده مطهری زاده تلف شدن چند راس کل و بز وحشی در منطقه دلیر چالوس، بر اثر ابتلا به بیماری طاعون نُشخوارکنندگان! خبری، که دو سه روزی است مردم به ویژه دامداران و دامپروران را در استان مازندران نگران کرده است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۲۳    
از یک ماه پیش خبرهای مبنی بر مرگ مشکوک تعدادی از بز و کل های وحشی از طریق فعالان محیط زیست گزارش شد. با افزایش تعداد این تلفات و پراکندگی آن در استان های مختلف سازمان دامپزشکی ورود کرده و نتایج نمونه برداری از تلفات توسط این سازمان نشان از بروز بیماری بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در برخی مناطق ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
کرج - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: تا الان تلفات طاعون نشخوارکنندگان در این استان بالا نبوده و تنها در هفت رأس بز وحشی در طالقان مشاهده شده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۸:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
طاعون نشخوارکنندگان کوچک یک بیماری ویروسی بسیار واگیر گوسفند، کَل و بز است که نخستین بار در کشور آفریقایی ساحل عاج گزارش شد. این بیماری در آفریقا، هند، خاورمیانه و ایران مشاهده شده و به آن طاعون بزی هم گفته می شود ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۲:۰۵    
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: طاعون نشخوارکنندگان کوچک در حیات وحش استان اصفهان دوبار گزارش شد که در یک مورد بز و میش وحشی در منطقه حیات وحش قمیشلو دیده شده بود و تلفات نداشت.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از کشف لاشه های کل و بز و و بره میش در پارک ملی سالوک خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۵:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به کنترل بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در استان شمار تلفات را تاکنون هفت راس بین گونه های کل وبز ذکر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۳:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین گفت: محیط بانان این شهرستان لاشه 12 راس بره میش، کل و بز را در پارک ملی سالوک این شهرستان خراسان شمالی کشف کردند که برای بررسی بیشتر به اداره کل دامپزشکی استان ارسال شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۴۲   + ۲۴ سایت دیگر  
7 راس کل و بز وحشی به دلیل ابتلا به طاعون نشخوارکنندگان در منطقه دلیر چالوس تلف شدند.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
فارس: مدیرکل محیط زیست استان تهران: تاکنون موردی از شیوع بیماری طاعون در دام های استان تهران دیده نشده است، البته نظارت های خوبی از جانب اداره دامپزشکی استان وجود دارد که جای نگرانی نیست. اخیراً بیماری طاعون میان تعدادی از نشخوارکنندگان کوچک در برخی استان ها شیوع پیدا کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان همدان از در امان بودن حیوانات حیات وحش استان همدان از جمله کل، بز و قوچ نسبت به طاعون خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۶:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز با بیان اینکه طاعون نشخوارکنندگان کوچک یک بیماری ویروسی بسیار واگیر میان نشخوار کنندگان خصوصا گوسفند و بز است و هیچگونه خطر انسانی ندارد گفت: این بیماری در آفریقا، هند خاورمیانه و ایران اتفاق می افتد و به این بیماری طاعون بزی هم می گویند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۰۰    
کشف لاشه 6 راس کل و بز وحشی در ارتفاعات منطقه طالقان در استان البرزموجب شد اداره کل محیط زیست برای مهار بیماری طاعون نشخوارگنندگان به همه ادارات و نهادهای ذی ربط اعلام آماده باش دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
شیوع طاعون نشخوارکنندگان کوچک در استان البرز تأیید شده و خوشبختانه علیرغم اینکه گیلان نیز جز زیست بوم های این جانوران محافظت شده ازجمله کل و بز است، مسئولان حفاظت از محیط زیست شیوع طاعون در استان را منتفی می دانند.
دیده بان البرز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۳۳    
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: طاعون نشخوارکنندگان کوچک، یک بیماری ویروسی بسیار واگیر میان نشخوارکنندگان خصوصا گوسفند و بز است و بیماری مشترک بین انسان و دام نیست و در این مورد دغدغه ای نداریم.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
پس از مشاهده لاشه چند راس بز و کل در محیط زیست طالقان البرز و بررسی این لاشه ها، شیوع طاعون و ابتلای این چند راس دام به این بیماری تایید شد که واکنش های فراوان کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت. ...
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
فردین حکیمی گفت: بیماری طاعون قابل انتقال به انسان نیست اما متاسفانه برخی تیترهای خبری شهروندان البرز را نگران کرده است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا)- گزارش ها حاکی از این است علاوه بر استان البرز، استان های همجوار نیز درگیر بیماری طاعون شده اند و به جهت پیشگیری به موقع از شیوع بیماری، محیط بانان در حال انجام پایش های منطقه هستند و در حال حاضر میزان تلفات حیات وحش در این منطقه، بیش از پنج راس کل و بز بوده است. ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۲:۴۰   + ۹۳ سایت دیگر  
ایسنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز با تأیید شیوع طاعون نشخوارکنندگان کوچک در طالقان، گفت: گزارش ها حاکی از این است علاوه بر استان البرز، استان های همجوار نیز درگیر این بیماری شده اند. ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر شرکت امور پشتیبانی دام سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به خشکسالی های افزون بر 12 سال گذشته استان تاکید کرد: شرکت پشتیبانی امور دام خرید دام مازاد بر نیاز عشایر را آغاز و تاکنون یک هزار و 80 راس بز و میش را خریداری کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۲۶    
بسته ویژه خبری لرستان با نگاهی به برخی از مهمترین و داغ ترین اخبار استان در روزهای اخیر منتشر شد.انهدام باند 13 نفره سرقت ،نجات بز کوهی در کاکارضا توسط پلیس و مردم،بدهی 40 میلیارد تومانی شهرداری خرم آباد و ... از جمله خبرهای این بسته ویژه خبری است.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۲۱:۲۱    
کفیر نوشیدنی لبنی پروبیوتیکی تخمیر شده است که از طریق ریختن دانه های کفیر حاوی مخمر و باکتری اسیدلاکتیک در شیر گاو یا بز تولید می شود. پروبیوتیک ها به عملکردهای ایمنی بدن کمک می کنند، بر توازن جمعیت میکروبی در سیستم گوارش
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۱:۲۸    
وزیر راه و شهرسازی از بزرگراه بزباز به بندو در شهرستان عسلویه بازدید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۱:۰۳    
مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: در شش ماهه اول سال بر 160 هزار و 188 رأس گوسفند، 24 هزار و 944 رأس بز و بزغاله، 11 هزار و 3 رأس گاو و گوساله، 162 رأس شتر و 34 رأس شترمرغ نظارت بهداشتی شده است.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۰۳:۱۷    
یک بز کوهی بعد از به صلابه کشیدن یک خرس گریزلی 70 کیلوگرمی در کوه های راکی کانادا که احتمالاً تلاش کرده بود به بز حمله برد، به پیروزی جالب توجهی دست یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۲۱:۳۱    
یک راس بز شیری برای یک راس بره آهو مادری کرد .
اقتصاد آنلاین / قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۶:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
هر ساله از فصل تابستان، روند کاهشی تعداد دام سبک آغاز شده و تا فصل پاییز ادامه می یابد. همچنین پیش بینی می شود عرضه دام های سبک پرواری از فصل پاییز به تدریج با کاهش مواجه شود.
اروم نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: طی 6 ماهه نخست سال 4 هزار راس بز و بزغاله،19 هزار راس گاو و گوساله و 943 راس گوسفند با نظارت کامل بهداشتی در کشتارگاه های استان کشتار شده و یک تن لاشه ضبط شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۸:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در راستای هویت دار کردن دام های سبک وسنگین در سطح استان در شش ماهه اول سال جاری تاکنون13 هزار و 350 رأس گاو وگوساله 75 هزار و500 رأس گوسفند، 39 هزارو 200 رأس بز و 1080نفر شتر پلاک کوبی گردید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۳:۲۰    
سنندج - ایرنا - شال نوعی پوشش مردانه که در مناطق کردنشین از جمله کردستان از قدیم ایام رواج داشته این نوع پوشش از پشم نوعی بز به نام مرغز که پشمی نرم لطیف و فردار دارد به دست می آید. بسیاری از زنان و مردان شهر آرمرده در بانه به کار شال بافی مشغول هستند.(فیلم از سیدمصلح پیرخضرانیان)
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۹:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
رکنا : یک گوسفند هنگام گرفتن لایو به غذای چوپان دستبرد زد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
فیلمی از یک بچه میمون و بز منتشر شده است که رابطه صمیمانه ای با یکدیگر دارند.
بازتاب   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۵:۲۸    
گوشت گوسفند یکی از گوشت های پر مصرف در غذا های ایرانی است که این مصرف بالا به علت طعم بی نظیر و طبع گرمی است که این گوشت دارد. طبع گرم این نوع گوشت باعث شده است که متخصصان تغذیه آن را جایگزین مناسبی برای گوشت های دیگر که طبع سردی دارند، بدانند. طبع گوشت گوسفند ...
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۲۲:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
احمد وحیدی در مراسم تودیع و معارفه استانداران پیشین و جدید سمنان، با بیان اینکه "مسئولیت بزرگی بر دوش سیدمحمدرضا هاشمی به عنوان استاندار سمنان قرار دارد" ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۲۰:۴۵    
رکنا: ماموران مرزی پلدشت در آذربایجان غربی یک بز کوهی را نجات دادند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی فرمانده هنگ مرزی پلدشت گفت: یک راس بز کوهی گرفتار شده در چنگال شکارچیان غیرمجاز با حضور ماموران محیط زیست در دامان طبیعت رها سازی شد.
تمدن لر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر از کشف و ضبط مقداری گوشت بز وحشی در بازرسی از منزل متخلفین زیست محیطی در این شهرستان خبر داد . به گزارش پایگاه خبری تمدن لر، علی الشتری نژاد گفت: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر انجام شکار غیر مجاز بز وحشی توسط چند متخلف زیست محیطی ...
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۸:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
خراسان نوشت: پس از پایان دوره پنج ساله ریاست آقای علی عسگری بر صداوسیما، روز گذشته آقای پیمان جبلی که سابقه 30 ساله در صداوسیما دارد برای یک دوره پنج ساله به عنوان رئیس رسانه ملی منصوب شد. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۸:۱۸    
اشغالگران صهیونیستی به گوسفندان فلسطینیان هم رحم نکردند/ آنها با حمله به کرانه باختری چندین بز و گوسفند کشاورزان فلسطینی را با چاقو زخمی کردند!