یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۲۳:۱۱Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قوچ»

خبر فوری   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مقامات وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر روز شنبه 25 مارس (5 فروردین) اعلام کردند که دستکم 2 هزار سر قوچ مومیایی شده مربوط به دوره دودمان بطلمیوسی در شهر باستانی ابیدوس در جنوب این کشور کشف شده است.
مشرق نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با بهار طبیعت ارتفاعات شهرستان شاهرود به خصوص کوهستان شاهوار میزبان گله های عظیم چهارپایان است.
تیتر برتر   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
شاهرود- همزمان با بهار طبیعت ارتفاعات شهرستان شاهرود به خصوص کوهستان شاهوار میزبان گله های عظیم چهارپایان است. تیتربرتر، همزمان با فرا رسیدن فصل بهار گله های پر تعدادی از کل و بز همچنین قوچ و میش در ارتفاعات شاهرود به خصوص شاهوار این کانون حیات بخش و آب ساز دیده می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
دامغان_ فرمانده انتظامی دامغان از شکار غیر مجاز 18 راس کل و قوچ طی چند ماه گذشته در دامغان خبر داد و گفت: در این راستا 9 شکارچی دستگیر شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
دست کم 2000 مومیایی سر قوچ در یکی از معبدهای باستانی مصر کشف شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مناطق شکارممنوع دامغان و شاهرود همچنان در تیررس شکارچیان متخلف قرار دارد و آنها به میش و قوچ وحشی در این مناطق رحم نمی کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۴:۲۷    
ویدئویی از عبور گله قوچ و میش ها در سفیدکوه ازنا استان لرستان که توسط یک محیط بان به ثبت رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
یکی از محیط بانان لرستان تصاویر زیبایی از عبور گله قوچ و میش در منطقه حفاظت شده سفیدکوه ازنا در استان لرستان ضبط کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره محیط زیست شهرستان اردستان گفت: شکارچی غیرمجاز یک رأس قوچ وحشی در منطقه حفاظت شده کهیاز اردستان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
یکی از فعالان محیط زیست با مشاهده سه قلاده پلنگ در منطقه شکارممنوع خنار آرادان، از آنها تصویربرداری کرد. آبان ماه امسال نیز تصویر یک قلاده پلنگ در حین شکار یک رأس میش وحشی در این منطقه ثبت شده بود ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
گوسفند وحشی یا قوچ ومیش بومی مناطقی از ایران ترکیه و ارمنستان است و احتمالا جد نژادهای گوسفند اهلی است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۵۹   + ۲۰ سایت دیگر  
تصاویری منتشر شده که نشان دهنده گله ای پرجمعیت از قوچ و میش در پارک ملی توران است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند از دستگیری عاملان کشتار حیات وحش در دماوند خبر داد و گفت: لاشه و اجزای 8 راس قوچ و میش وحشی کشف شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
در منطقه شکار ممنوع بزمای با وسعت 5000 هکتار در جنوب شرقی شهرستان تربت حیدریه نیز زیستگاه گونه های شاخصی مانند کل، بز، قوچ و انواع پرندگان قرار دارد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
منطقه حفاظت شده ورجین در شمال شرقی تهران از نظر تنوع زیستی حائز اهمیت زیادی است. قوچ و میش البرز مرکزی، کل و بز، پلنگ، گرگ، خرس قهوه ای و گراز مهمترین گونه های حیات وحش این منطقه هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۳:۵۰    
ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه، متخلفان شکار غیر مجاز سه راس قوچ وحشی را دستگیر کردند.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
مسیر کوهستانی کن و سولقان، به دلیل نزدیکی به پایتخت و کاخ های شاهنشاهی، انتخاب اول ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه برای شکار بود. شاه صاحبقران و پسرش علاقه خاصی به شکار داشتند، به خصوص شکار پلنگ و قوچ ایرانی.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۹   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت بر اساس شمارش حیات وحش امسال در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران، نسبت به سال گذشته افزایش جمعیت حیات وحش را شاهد هستیم و در مجموع در این سرشماری بیش از 27 هزار راس حیات وحش شامل گونه های آهو، جبیر، کل و بز و قوچ و میش سرشماری شده است. ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۲۳:۳۴    
چندین سال است که با همت سازمان محیط زیست مردم و دوستداران محیط زیست در فصل زمستان علوفه خریداری میشود و با مدیریت و تلاش محیط بانان منطقه حفاظت شده ورجین و سر محیط بانی گلندوک برای قوچ ها و میش ها منطقه توزیع می شود تا از مهاجرتشان که باعث اتلاف آنان را در تصادفات جاده ای وکشته شدن توسط شکارچیان ...
عصر شرق   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۸:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند گفت: شکارچی غیرمجاز یک رأس قوچ وحشی و عامل حمله عمدی به محیط بان دماوند به یک سال و نیم حبس محکوم شد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
بعد از طی کردن مسافت حدود 20 دقیقه ای از تهران دود گرفته به سمت ارتفاعات لواسانات با منظره ای زیبا مواجه می شویم که حیات وحش کم نظیری را که شامل قوچ و میش های این منطقه میشود در خود جای داده است، آنجا منطقه حفاظت شده ورجین است که حیات وحش از آن ارتفاع نظاره گر چشم انداز دود گرفته و سیاه تهران است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۲۳:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
شاهرود- رئیس حفاظت از محیط زیست شاهرود از دستگیری پنج شکارچی در این شهرستان خبر داد و گفت: دو اسلحه شکاری و ساچمه زنی و لاشه یک راس قوچ به همراه چند کبک در این عملیات کشف شد.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۰۸:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
در برف زمستان و به دنبال آن کم شدن آذوقه در طبیعت، بسیاری از حیوانات به حاشیه روستاها و شهرها پناه می آورند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نیشابور گفت: شکارچی غیرمجاز قوچ های وحشی در روستای چاه نسر شهرستان میان جلگه دستگیر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۵:۴۶    
همیار محیط بان پارک ملی گلستان، تصاویری از حرکت میش ها و قوچ های اوریال از میان قرص ماه ارسال کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۲:۳۱    
ویدئویی زیبا و دیدنی از ترکیب ماه، قوچ و میش های ارتفاعات هیرکانی را مشاهده می کنید.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در سرشماری زمستانه، 4 هزار و 259 رأس از گونه های شاخص جانوری شامل کل و بز وحشی، قوچ و میش ارمنی و آهوی ایرانی، در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان قزوین در سال جاری مشاهده و آمار برداری شدند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
در بازی شهرداری آستارا و خلیج فارس ماهشهر، داور به بازیکن خلیج فارس دو کارت زرد داد اما جانشین این بازیکن وارد زمین شد تا تیمش در دقایق پایانی ده نفره نشود. موضوعی که از جشم عنایت قوچ کانلو داور بازی دور ماند. پیامد این تصمیم، جلسه انضباطی است
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۰:۵۵    
عکاس: محمدرضا بلندی
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۴:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
با اولین بارش برف، زمانی که سبزی کوه های ورجین لواسانات جای خود را به سفیدی می دهند، سفری آغاز می شود. قوچ ها و میش ها دسته دسته از بالای قله ها خود را به دامنه کوه می رسانند؛ در جست وجوی غذا، برای بقا.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست درگز گفت: تصاویری دیدنی از تکاپوی بزرگ ترین قوچ و میش های ایران در پارک ملی تدوره درگز به ثبت رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۲۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
آیا باورتان می شود که در همین میدان حر و در زمان ناصرالدین شاه، شکارگاهی پهناور وجود داشت که پادشاهان قاجار برای شکار و تفریح به آنجا می رفتند؟
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۸:۰۵    
گرگان- تماشای گله های قوچ و میش، شُرشُر رود، برگ های هزار رنگ انجیلی و نغمه دلنشین پرندگان رویا نیست بلکه نمایی بکر و سحرانگیز از چشم اندازهای پرتکرار پارک ملی گلستان برای مسافران است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۶:۵۱    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: بر اساس شمارش حیاط وحش امسال در مناطق شمالی و شمال شرقی استان تهران، نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش حیات وحش را شاهد هستیم و تا کنون در منطقه حفاظت شده ورجین و بخش جنوبی منطقه حفاظت شده البرز مرکزی 262 کل و بز و 2622 قوچ و میش سرشماری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۴۰    
نمایشگاه پاویون زنده تخصصی اسب، گوسفند نژاد لری بختیاری، قوچ و میش و آخرین دستاورد های کاربردی در زمینه طرح اصلاح نژاد بز آمیخته و شترمرغ در شهرکرد برپا می شود.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۸:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، از ساعت 15:45 امروز در چارچوب یکی از حساس ترین دیدار های هفته هجدهم لیگ برتر تیم پرسپولیس میزبان آلومینیوم اراک است. مشخصات دیدار : روز: چهارشنبه تاریخ: 1401/11 ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا – در چارچوب رقابت های هفته هجدهم لیگ برتر پرسپولیس و آلومینیوم اراک امروز چهارشنبه 11 بهمن 1401؛ ساعت 15:45 در ورزشگاه آزادی با داوران: مرتضی منصوریان، فرهاد مروجی، حسین ظهیری و هدایت قوچ کانلو و ناظر بازی: امیر داوود زاده به مصاف هم می روند. ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
رییس جهاددانشگاهی استان سمنان در تشریح برنامه ها و طرح های فناورانه این نهاد در یک سال گذشته گفت: جهاددانشگاهی واحد استان سمنان مسیر یکسال گذشته خود را با هدف انجام کارهای بر زمین مانده و با نگاه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در جهت توسعه و پیشرفت این استان ریل گذاری کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند با اشاره به افزایش 30 درصدی جمعیت میش و قوچ در شهرستان گفت: فعالیت شکارچیان در مناطق حفاظت شده و دیگر عرصه های طبیعی نهاوند نیز کاهش یافته که بخشی از آن به رصد محیط زیست و بخشی دیگر به حساسیت مردم برای جلوگیری از شکار غیرمجاز برمی گردد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۰:۳۰    
معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور: در 60 سال گذشته 70 درصد از جمعیت برجسته آهو جبیر کله بز و قوچ و میش و مرال را به دلیل شکار بی رویه و توسعه از دست داده ایم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به فعالیت ایستگاه پرورش و اصلاح نژاد قوچ سنگسری در این استان گفت: حفظ و حراست از بانک ژن نژاد ایرانی قوچ سنگسری یکی از مهم ترین اقدامات این ایستگاه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
در عملیات ماموران انتظامی شهرستان دلیجان، دو شکارچی غیرمجاز دستگیر و یک قوچ کوهی از آنان کشف شد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
حیات وحش پر از اتفاقات هیجان انگیز از شکار تا تولد است.
پایگاه خبری تحلیلی گرو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند از جریمه نقدی و حبس تعزیری برای شکارچی غیر مجاز در منطقه ملوسان نهاوند خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
داده های سرشماری بیانگر افزایش جمعیت گونه های ارزشمند کل و بز و قوچ و میش اصیل ارمنی درمنطقه مراکان؛ نخستین منطقه حفاظت شده کشوردر خوی است.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۴:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
در فصل زمستان و به دنبال آن کم شدن آذوقه در طبیعت، بسیاری از حیوانات ترجیح می دهند به حاشیه روستاها، شهرها پناه بیاورند. منطقه حفاظت شده ورجین با مساحت تقریبی 28 هزار هکتار در بخش لواسانات از توابع شهرستان شمیرانات واقع شده در شمال شرق شهر تهران ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان با اشاره به اینکه بجز مناطق شرقی و شمالی حوزه کویر در اغلب زیستگاه های حفاظت شده و شکار ممنوع برف باریده و سرما حکم فرماست ...