سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۴:۲۴Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریاچه ارومیه»

موج   ۴ ساعت پیش    
یک عکاس با تغییر کاربری یک پایه پلی متروکه در دریاچه ارومیه که بیش از صد سال از عمرش می گذرد، به آن تنه، جانی دوباره بخشیده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۰:۰۷    
زهرا رفیعی- خبرنگار سال آبی برای دریاچه ارومیه شروع شده و همه آب های حوضه آبریز ارومیه تا خردادماه به سمت پیکره دریاچه ارومیه منتقل می شود. تا پایان امسال 2 مگاپروژه انتقال آب رودخانه زاب و پساب های تصفیه خانه ارومیه و تبریز نیز به اتمام خواهد رسید و آب به دست آمده، به صورت دائم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران گفت: الگوی کشاورزی پایدار در قالب پروژه الگوسازی مشارکت جوامع محلی فقط در حوضه آبریز دریاچه ارومیه اجرا شد و قرار است آن را به همه تالاب های ارزشمند کشور تعمیم دهیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران گفت: الگوی کشاورزی پایدار در قالب پروژه الگوسازی مشارکت جوامع محلی فقط در حوضه آبریز دریاچه ارومیه اجرا شد و قرار است آن را به همه تالاب های ارزشمند کشور تعمیم دهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۵:۵۵    
گروه استان ها- نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به میزان رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه در سال آبی 98-99 گفت: در این مدت به میزان یک میلیارد و 400 میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۲:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
موجوی آب دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته گذشته سه میلیارد و 21 میلیون متر مکعب اعلام شده در این میان نیز 322 میلیارد و 400 میلیون تومان جهت ادامه پروژه های طرح ملی نجات دریاچه ارومیه برای سال 1399 تخصیص یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه از اتمام پروژه های نیمه کار احیای دریاچه ارومیه تا پایان سال جاری خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استان های ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه تراز دریاچه در حال حاضر به یک هزار و 271 متر و 22 سانتی متر رسیده، گفت: این میزان نسبت به 20 روز گذشته، چهار سانتی متر بیشتر است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با ارائه کلیاتی از وضعیت منابع آب استان، اعلام کرد: این استان در هر سه حوزه آبریز ارس، قزل اوزن و دریاچه ارومیه با کمبود آب مواجه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۴:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع ایران موجوی آب دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته گذشته سه میلیارد و 21 میلیون متر مکعب اعلام کرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- دریاچه شورابیل یکی از جاذبه های طبیعی اردبیل است که نتایج مطالعات زمین شناختی نشان می دهد که قدمت این دریاچه قدیمی تر از دریاچه ارومیه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از کاهش 19.8 درصدی حجم آب مخازن سدهای استان خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۹:۳۹    
آمارها حاکیست آمار بارندگی در حوزه آبریز دریاچه ارومیه بیش از 3 برابر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۵۵    
ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان، به عنوان مسوول نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه معرفی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیر دفتر امور استانهای ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: دور اول بازدید از انسداد دریچه ها، آبگیرها و انهار کشاورزی رودخانه های حوضه آبریز دریاچه ارومیه از ابتدای آذرماه سال جاری همزمان با پایان فصل آبیاری ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت:کانال انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه و رودخانه گدار به منطقه حفاظت شده ارتقا پیدا می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۳    
ارومیه- ایرنا- رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به طرح های احیای نگین آبی آذربایجان گفت: 74 کیلومتر از لایروبی رودخانه های منتهی به دریاچه ارومیه انجام شده و 33.5 کیلومتر دیگر در حال اجراست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۳    
ارومیه - ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه) تاکنون 276 میلیون مترمکعب آب پشت سدهای این استان به دریاچه ارومیه رهاسازی شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افزایش 90 سانتی متری تراز آب دریاچه ارومیه در مقایسه با سال 97، گفت: تاکنون مجموع 10 هزار و 252 میلیارد ریال برای پروژه های ستاد احیاء دریاچه ارومیه هزینه شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۶    
گروه استان ها- مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با معاونت امور عمرانی استانداری، موضوع ساماندهی زنجیره های ارزشی محصولات کم آب بر و با صرفه اقتصادی بالا در دستور کار قرار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: آخرین وضعیت دریاچه ارومیه حاکی از افزایش تراز، حجم و وسعت آن نسبت به دیروز است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۶    
رئیس دفتر استان های ستاد احیای دریاچه ارومیه از افزایش سطح تراز دریاچه ارومیه به 1271 متر و 24 سانتی متر خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استان های ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تراز دریاچه ارومیه، در حال حاضر یک هزار و 271 متر و 24 سانتی متر بوده که نسبت به 10 روز گذشته نزدیک به 2 سانتی متر افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس آخرین گزارشی که به تازگی اعلام شده، سطح تراز دریاچه ارومیه به 1271 متر و 27 سانتیمتر رسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیر دفتر امور استانهای ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تراز دریاچه ارومیه 1271.20 متر است.
آی تی رسان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۱:۱۰    
در این ویدیو تصاویری را که توسط ماهواره ها یا ایستگاه فضایی از بخش های مختلف زمین گرفته شده است، مشاهده می کنید. ویدئو شامل تصاویری از دریاچه ارومیه، رودخانه نیل، کوه فوجی در ژاپن، دبی در شب، صحرای نامیب، شفق های قطبی و ... می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۳    
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استان های ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: مهلت ارسال آثار به مسابقه عکاسی با موضوع دریاچه ارومیه تا هشتم آذرماه جاری تمدید شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه، 6 برنامه کلی برای احیای دریاچه ارومیه تدوین کرده است و پس از تصویب به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۷:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
درگیری مسلحانه شکارچیان و محیط بانان در مازندران، رهاسازی حقابه بختگان و دریاچه ارومیه تا محکومیت سارق پنگوئن ها به 32 ماه زندان را در بسته هفتگی محیط زیست ایمنا در آخرین جمعه آبان 99 می خوانید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه افتخاریست که با همت دولت یازدهم و دوازدهم انجام شد، گفت: علیرغم نظر برخی کارشناسان که معتقد بودند برای احیا دریاچه ارومیه دیر شده است اما با تدابیر و برنامه های خوبی که با همکاری تمامی وزارت خانه ها انجام ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: با بستن سر دهنه های حوضه آبریز،روند رهاسازی حق آبه دریاچه ارومیه از آذرماه امسال تا اوایل خرداد ماه سال آینده انجام می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۲:۲۳    
گروه استان ها - رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از کاهش 40 درصدی مصرف آب در 5 ساله اخیر در حوضه دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: با اعمال روش های مختلف و کشت جایگزین، میزان مصرف کاهش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۴۷    
عوارضی جاده ارومیه - تبریز از مسیر دریاچه ارومیه به مشکلی اساسی برای همه مسافران این مسیر تبدیل شده که تاکنون هیچکس در این باره، پاسخگو نیست و مشکل همچنان پابرجا مانده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۱۷    
گروه استان ها- مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: وسعت دریاچه ارومیه دو هزار و 750 کیلومتر مربع است در حالی که در مشابه سال گذشته وسعت دو هزار و 776 کیلومترمربع را ثبت کرده بود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
اتابک جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر آن در این مدت، 271 دستگاه حفاری توقیف، یک هزار و 15 موتور پمپ برچیده و از اضافه برداشت 489 حلقه چاه جلوگیری شده است. وی اضافه کرد: در راستای استفاده بهینه از منابع آبی زیرزمینی در اراضی و باغ [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) گفت: نفلین سینیت سراب یک پروژه مهم بوده که 25 سال است دست های پنهان نمی گذارند فعال شود.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۲۲    
احیای کامل دریاچه ارومیه هفت سال دیگر طول می کشد به گزارش گلونی رئیس سازمان محیط زیست ایران در تازه ترین سخنان خود در باره وضعیت دریاچه ارومیه گفت دست کم هفت سال دیگر زمان لازم است تا این دریاچه به تراز اکولوژیکی برسد. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
فرهاد سرخوش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دریاچه ارومیه یک حوضه آبی بسته می باشد و با آغاز فصل گرما از خردادماه تراز آن رو به کاهش بوده است، اظهار داشت: هم زمان با آغاز فصل بارش در آبان ماه جاری، پس از خردادماه تراز دریاچه ارومیه برای اولین بار [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۵:۰۱    
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استان های ستاد احیای دریاچه گفت: تمامی سردهنه های حوضه آبریز دریاچه ارومیه در آذرماه امسال بسته می شود تا حق آبه زیست محیطی آن به پیکره دریاچه برسد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۰۰   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه ضمن اشاره به آخرین وضعیت این دریاچه گفت: از آذرماه تمامی سردهنه های حوضه آبریز دریاچه ارومیه بسته می شود تا حق آبه زیست محیطی آن به پیکره دریاچه برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۱۰    
مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه، از تثبیت شرایط آبی دریاچه ارومیه با وجود کاهش بارندگی ها در این حوضه آبریز، خبر داد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: در راستای احیای دریاچه ارومیه از سال آبی 94-93 تاکنون بیش از 6 میلیارد و 15 میلیون مترمکعب از سدهای اقماری به سمت این دریاچه رهاسازی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۹    
ارومیه - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: 120 کیلومتر از رودخانه ها و انهار در حوضه دریاچه ارومیه در راستای احیای این دریاچه لایروبی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۹    
ارومیه - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به ورود آب با دبی 96 مترمکعب به دریاچه ارومیه، گفت: در سال جاری 156 میلیون مترمکعب آب از چهار سد استان به این دریاچه رهاسازی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات اساسی انجام شده در حوزه احیای دریاچه ارومیه گفت: یکی از مهمترین اقدامات در این بخش، لایروبی رودخانه و انهار اقماری دریاچه بوده که تاکنون 419 کیلومتر در این بخش لایروبی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استان های ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: از سال آینده شاهد ورود سالانه سرجمع بیش از سه میلیارد مترمکعب آب به پیکره دریاچه ارومیه خواهیم بود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی بار دیگر به دریافت عوارض از خودروهای عبوری از پل میان گذر دریاچه ارومیه انتقاد کرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
روستای قاضی جهان از جاذبه های گردشگری استان آذربایجان شرقی و شهرستان آذرشهر است. این روستا از توابع بخش حومه شهرستان آذرشهر است که در 54 کیلومتری جنوب غربی تبریز، 15 کیلومتری جنوب شرقی دریاچه ارومیه و 2 کیلومتری آذرشهر قرار گرفته است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۱:۱۳   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه پروژه های اجرایی و فرهنگی- اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه به طور فعال در حال اجرا هستند ...
هانا خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
در پی ادعای احتمال آسیب پذیری قسمت اتصال پل میانگذر دریاچه ارومیه به خاکریز، از سوی رییس دفتر استان های دریاچه، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: هیچ فردی چنین ادعایی نمی تواند داشته باشد چرا که هنوز بررسی در این راستا انجام نشده است ...