سه شنبه ۰۱ فروردینساعت ۱۰:۲۰Mar 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریاچه ارومیه»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۷:۱۳    
نایب رئیس کمیسیون اصل نود به بی اهمیتی مسئولان استان به احیای "چمن سلطانیه واکنش نشان داد و گفت: اهمیت چمن طبیعی سلطانیه کمتر از دریاچه ارومیه نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
پس از افتتاح خط انتقال آب به دریاچه ارومیه، روزهای خوش دریاچه آغاز شده و امید در دل های مردم این خطه افزایش یافته است.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
دریاچه هامون جزو 13 ذخیره گاه زیست کره ایران و هفتمین تالاب بین المللی جهان است اما احداث سد کمال خان در افغانستان برای آن مخاطراتی ایجاد کرده است و یک کارشناس آب خواستار مذاکره ایران با دولت افغانستان و اصلاح سرریز سدکمال خان شد. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۵۶    
فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که وضعیت دریاچه ارومیه را پس از اولین دوره آبرسانی نشان می دهد.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۱:۴۷    
پنجم اسفند امسال بزرگترین طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه با حضور رییس جمهوری افتتاح شد، بعد از اینکه آب از کانال کانی سیب به سمت دریاچه جاری شد خبرهای خوبی از میزان حجم آب دریاچه به گوش می رسد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس هیئت رئیسه کمیسیون تحقیق و تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان بخشی از ایرادات سد کانی سیب؛ گفت: سد کانی سیب با تمام معایبی که به همراه داشته محاسنی همچون جلوگیری از هدر رفت آب، زمینه تقویت گردشگری ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۷:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
با گذشت چند هفته از افتتاح تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه، این میراث طبیعی در وضعیت بهتری قرار گرفته، اما نباید از موانع دیگر در احیای آن غافل شد.
برترین ها / وقت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۱:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
در حالی که دولت ابراهیم رئیسی در اقدامی تبلیغی "سامانه انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه" را در ردیف دستاوردهای خود دانسته است، کانال تلگرامی حسن روحانی در گزارشی نوشت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
تبریز-مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: با افتتاح مدول های تصفیه خانه تبریز، سالانه 125 میلیون متر مکعب آب تصفیه شده و 85 میلیون مترمکعب آن از طریق خط لوله به دریاچه ارومیه می رسد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۵۶    
عبور از کنار دریاچه ارومیه پیش از این و در یک دهه اخیر با افسوس و نگرانی از مرگ این آبگیر شور همراه بود؛ از نیگلون آبی دریاچه که روزگاری محل رفت وآمد کشتی های تفریحی، باری و مسافربری همچون نوح، حمزه و آرتیمیا بین بنادر گلمانخانه، شرفخانه، رشکان و رحمانلو و جزایر این دریاچه بود ...
سلام نو / جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۷:۱۷   + ۳۱ سایت دیگر  
سخنگوی دولت درباره افزایش حقوق ها در بودجه 1402 بیان کرد: دولت درباره افزایش حقوق ها درخواست افزایش پلکانی را داشت.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۲:۴۷    
رئیس جمهور در مراسم افتتاح سامانه انتقال آب به دریاچه ارومیه: انتقال آب به دریاچه ارومیه، طرحی است که نتایج آن متوجه تمام منطقه می شود بنابراین طرح جاری تنها محدود به استان نمی شود و یک طرح ملّی است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تنها 30 درصد مخازن سدهایمان پر شده اند و از لحاظ بارش، محروم ترین استان کشور هستیم، گفت: 54 درصد کاهش در حوضه آبریز ارس، 38 درصد در حوضه آبریز دریاچه ارومیه و 25 درصد در حوضه آبریز قزل اوزن و سفید رود نسبت به نرمال کاهش بارش داریم.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
دولت سیزدهم با همه سختی ها اما همچنان خدمت گزار مردم است و دشمن در سایه غفلت رسانه های خودی، دست به ساخت بحران و آشوب می زند تا این دستاوردها دیده نشود.
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
این سامانه بزرگترین طرح زیست محیطی خاورمیانه است که سرآغازی بر کمک به احیای دریاچه ارومیه و پس از بهره برداری از این طرح، موجب عملیاتی شدن تدریجی سایر طرح های 19 گانه ستاد احیای دریاچه ارومیه خواهد شد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سید محسن حمزه لو در جلسه بررسی احداث کنارگذر شرقی ارومیه که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: این طرح 85 کیلومتر بوده و از جنوب شرقی شهر ارومیه از محدوده رشکان در جاده ارومیه – مهاباد آغاز می شود. ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۳:۲۹    
دریاچه ارومیه تماشایی و درخشان است از این رو با ما همراه باشید و درباره زیباترین گونه های گیاهی و جانوری دریاچه ارومیه بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۳:۱۹    
دریاچه ارومیه حیرت انگیز است و به همین دلیل جاذبه های خاص دریاچه ارومیه را باید دید، همراه باشید و از این جاذبه ها بدانید.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۲:۳۹    
تجربه دیدن دریاچه ها لذت بخش است از همراه ما باشید و بازدید از زیباترین دریاچه ارومیه را از دست ندهید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۲۳    
باشگاه خبرنگاران توانا_ بعد از حدود دو هفته از افتتاح طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه مناطقی از آن زیر آب رفته است. مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت:با بهره برداری از مرحله دوم طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه سالیانه 600میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه خواهد شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به شیوع سرطان در این کلان شهر گفت: یکی از علل آن ریزگردهای تالاب گاوخونی است، در این راستا از سازمان محیط زیست درخواست می شود مانند دریاچه ارومیه به فکر این تالاب باشد.
598   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
با بهره برداری بزرگ ترین طرح زیست محیطی غرب آسیا توسط رئیس جمهور، زندگی به دریاچه ارومیه بازگشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
پر آبی و حیات دریاچه ارومیه همواره یکی از مهمترین عوامل جذب گردشگر به استان آذربایجان غربی بوده و در حال حاضر نیز انتقال آب از سد کانی سیب، موجب خوشحالی مردم آذربایجان و جذب گردشگران بیشتری شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از صدور سند مالکیت دریاچه ارومیه و تالاب های استان به مساحت 23 هزار هکتار خبرداد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
پنجم اسفند امسال بزرگترین طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه با حضور رییس جمهوری افتتاح شد، بعد از اینکه آب از کانال کانی سیب به سمت دریاچه جاری شد خبرهای خوبی از میزان حجم آب دریاچه به گوش می رسد؛ اما برداشت های غیرمجاز در مسیر نگران کننده است و بنا به گفته مسئولان با متخلفان برخورد می شود.
هانا خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
این روزها اخبار خوب از احیاء دریاچه ارومیه جلوه ای امید بخش به زندگی اجتماعی در شمالغرب کشور داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از صدور سند مالکیت دریاچه ارومیه و تالاب های استان به مساحت 23 هزار هکتار خبرداد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در توئیتی افتتاح فاز 14 پارس جنوبی، طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه و بیمارستان هوشمند حضرت مهدی(عج) را توفیقات دولت رئیسی برشمرد.
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۱۴    
این روزها به دلایل مختلف طبیعی و غیرطبیعی عمر دریاچه قلب ایران به نفس نفس افتاده است و عزمی جدی از سوی دولت، نمایندگان و مسئولان می طلبد تا دریاچه نمک را هم همچون دریاچه ارومیه زنده کنند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
پروفسور ناصر آق، پژوهشگر محیط زیست می گوید: تونل انتقال آب کانی سیب به دریاچه ارومیه قطعا در بهبود حال این دریاچه تاثیر خواهد گذاشت اما اگر پروژه های لازمِ دیگر اجرا نشوند، کمک زیادی به احیای دریاچه نخواهد کرد. درضمن اگر همه راه ها را هم برویم، فقط نیمی از دریاچه احیا خواهد شد، نه کل آن.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از ستاد احیاء دریاچه و نماینده تبریز در مجلس اظهار امیدواری کرد که در سال های آتی با تحقق پروژه های احیاء، روز ملی دریاچه ارومیه را در کنار دریاچه ی پر آب جشن بگیریم.
سلام نو / بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۳:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویری از جاری شدن آب در رگ های دریاچه ارومیه خواهید بود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده تبریز،اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در توئیتی به بزرگ ترین پروژه مرتبط با احیای دریاچه ارومیه اشاره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۱:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تراز دریاچه ارومیه طی دو ماه اخیر، هفت سانتی متر افزایش داشته که ناشی از ورود آب از رودخانه ها، بارش مستقیم بر روی دریاچه، بستن کامل سردهنه های کشاورزی و ورود آب از کانال بوده است.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل محیط زیست اردبیل گفت: گرد و غبار باعث اختلال در سیستم برق و مخابرات در استان شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۵:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
واکاوی جزئیات آماری و اطلاعات میدانی بیانگر آن است که همزمان با بهره برداری از فاز اول سامانه انتقال آب به دریاچه ارومیه در کنار عملکرد طرح حفاظت از منابع آب و توسعه تصفیه خانه های فاضلاب ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عکس های هوایی نشان می دهد که آب رهاسازی شده به پیکره دریاچه ارومیه رسیده؛ با این وجود مسئولین مدعی اند که هنوز برای مشاهده نتایج زود است. ضمن اینکه برای احیای دریاچه انتقال آب به تنهایی کافی نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در اصفهان بیش از 4 هزار رأی صادره قطعی شده تخریب غیرقابل اجرا داریم، گفت: یکی از مسائل مطرح آرای متعدد ماده 100 است که از سال های قبل صادر شده و قابلیت اجرا ندارد و این موضوع در اختیار ریاست قوه قضائیه است.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه به عنوان مهم ترین گام در احیای این دریاچه رسما بهره برداری شد و حالا باید منتظر ثمرات آن در سال های آتی بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
عتباتی گفت: سند دریاچه ارومیه و 6 تالاب کانی برازان مهاباد، گوپیه باباعلی مهاباد، حسنلو نقده، دورگه سنجی نقده و یادگارلو نقده صادر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
در شرایطی که شوردریا حال خوبی ندارد، با افتتاح تونل انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه امید به احیای این اکوسیستم بیشتر شد اما آیا شوردریا تنها با این اقدام نجات پیدا می کند؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
معتمدیان گفت: تمرکز دولت بر اجرای برنامه های نرم افزاری احیای دریاچه است که از سال آینده با سرعت بیشتری اجرا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از صدور مجازات های جایگزین حبس در استان برای تامین اقلام مورد نیاز زلزله زدگان خوی و کمک به احیای دریاچه ارومیه خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از صدور احکام جایگزین حبس از تهیه لوازم گرمایشی و لوازم التحریر تا کمک به احیای دریاچه ارومیه خبر داد.
آخرین نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۵   + ۳۹ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: وسعت دریاچه ارومیه بیش از 90 کیلومتر مربع نسبت به دی ماه امسال افزایش یافت.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۸:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
با راه اندازی پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه آب به دریاچه رسید. تصویری از لحظات جان گرفتن دوباره دریاچه ارومیه را مشاهده می کنید.
برترین ها / نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۶:۳۹   + ۲۳ سایت دیگر  
پس از افتتاح طرح بزرگ انتقال آب به دریاچه ارومیه، آب رهاشده از این تونل پس از چند روز وارد دریاچه ارومیه شد. این طرح یکی از 26 طرح مصوب برای احیای دریاچه است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مستند زخم روباز روایتی از سفر اعضای هیات تحقیق و تفحص مجلس به آذربایجان غربی و شرقی به منظور نظارت بر روند ستاد احیای دریاچه ارومیه امروز حوالی ساعت 15:30 از شبکه خبر پخش می شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه جامعه: یک کارشناس حوزه آب گفت: فعالیت های احیای دریاچه ارومیه اگرچه با شور و هیجان خوبی آغاز شد و سعی بر این بود با یک مدرنیته پیش برود اما عملا اهداف را تحت تاثیر قرار نداد و به اهداف نرسیدیم. ...