دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۱:۳۷Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریاچه ارومیه»

کیهان   ۵۸ دقیقه پیش   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب از افزایش 12 سانتیمتری تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: در سامانه بارشی اخیر از سمت افغانستان دوبار رهاسازی آب به سمت ایران صورت گرفت که در مجموع 40 میلیون مترمکعب از حق آبه هیرمند را دریافت کردیم. ...
روزان   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
روزان: درشرایطی که در هفته های اخیر انتشار تصاویری در مورد دریاچه ارومیه با موجی از خوشحالی شهروندان در مورد نجات این دریاچه روبرو شده بود، انتشار خبری با این مضمون که دریای خزر تا 70 سال دیگر خشک خواهد شد، دوباره موجی از نگرانی در بین دوستداران محیط زیست به راه افتاد. این در [...]
خبرگزاری برنا   ۴ ساعت پیش    
اقدامات گسترده و اساسی دولت سیزدهم و بارش های چشمگیر باران دست به دست هم دادند تا دریاچه ارومیه پس از سال ها خشکی و تشنگی، جان دوباره ای بگیرد و سیراب شود!
سخنگوی صنعت آب اعلام کرد: بر اثر بارش های اخیر 63 درصد حجم مخازن کشور پر شد و سطح دریاچه ارومیه 12 سانتی متر بالا آمد.
سخنگوی صنعت آب گفت: به دلیل بارندگی های اخیر 12 میلیارد مترمکعب ورودی به سدها وجود داشته یعنی 50 درصد ورودی ها مربوط به یک ماه اخیر است.
باشگاه خبرنگاران   ۸ ساعت پیش    
سخنگوی صنعت آب گفت: تراز دریاچه آب ارومیه نسبت به سال آبی گذشته 12 سانتی متر و نسبت به ابتدای سال آبی 60 سانتی متر افزایش داشته است.
سلام نو / ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب از افزایش 12 سانتری متری تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: در سامانه بارشی اخیر از سمت افغانستان دوبار رهاسازی آب به سمت ایران صورت گرفت که در مجموع 40 میلیون مترمکعب از حق آبه هیرمند را دریافت کردیم.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: بهره برداری از آب های انتقالی به دریاچه ارومیه به ویژه منطقه حفاظت شده گدار ممنوع است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: دومین گوساله گوزن زرد ایرانی در سال 1403 در سایت تکثیر و پرورش مجتمع رشکان پارک ملی دریاچه ارومیه متولد شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: 446 میلیون مترمکعب آب از ابتدای سال آبی جاری ( اول مهر 1402) تاکنون از سدهای استان به دریاچه ارومیه رهاسازی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۸:۳۴    
مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: بیش از 52 کیلومتر از رودخانه ها و مسیل های حوزه آبریز دریاچه ارومیه لایروبی شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۷:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از رهاسازی 446.2 میلیون مترمکعب آب از سدهای در حال احداث استان به دریاچه ارومیه طی سال آبی 1402_1403 خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۷:۱۱   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: دومین گوساله گوزن زرد ایرانی در سال 1403 در سایت تکثیر و پرورش مجتمع رشکان پارک ملی دریاچه ارومیه متولد شد.
سلام نو / عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ویدیوئی جدید از دریاچه ارومیه منتشر شده است که نشان می دهد آب جزیره های شمالغرب دریاچه را در بر گرفته است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۸:۲۳    
تصاویری از وضعیت دریاچه ارومیه منتشر شده است که نشان می دهد آب جزیره های شمالغرب دریاچه را در بر گرفته است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست درباره وضعیت فعلی دریاچه ارومیه پس از بارش های متوالی اخیر عنوان کرد: امسال برای اولین بار وزارت نیرو پای کار آمد و رهاسازی آب سدها انجام شد و دریاچه ارومیه سرحال شده است..
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۲:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه ” مالچ پاشی نفتی برای همیشه از دستور کار خارج کرده ایم” گفت: استفاده از مالچ های مطابق استانداردهای محیط زیست تولید شرکت های دانش بنیان داخلی به سازمان منابع طبیعی تکلیف شده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۵:۲۰    
نمایی از دریاچه ارومیه در این روزها را مشاهده می کنید.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۴:۲۶    
آخرین وضعیت دریاچه ارومیه، جزیره های شمالغرب دریاچه، سی و یکم فروردین که به لطف بارش ها و رعایت نسبی حق آبه، حجم آب این منطقه از دریاچه در مقایسه با بیست روز قبل تا حدود چشمگیری افزایش داشته است ...
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تصاویر آخرین وضعیت دریاچه ارومیه و جزیره های شمال غرب دریاچه در سی و یکم فروردین که به لطف بارش ها و رعایت نسبی حق آبه، حجم آب این منطقه از دریاچه در مقایسه با بیست روز قبل تا حدود چشمگیری افزایش داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-فاطمه باباخانی : این روزها تصاویری از دریاچه ارومیه که فلامینگوها بر فراز آن پرواز می کنند در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. همین موضوع سبب شده گروهی از گردشگران ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۵:۰۱    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به وضعیت مطلوب دریاچه ها، سدها و تالاب های کشور از ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از ورود آلودگی ناشی از صنایع روی و پساب و پسماند حاصل از آنها خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۱:۰۲    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی بر لزوم فرهنگ سازی مناسب برای مشارکت مردم در احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۲۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایران پرس: رئیس سازمان محیط زیست با تأکید بر افزایش همکاری های محیط زیستی با کشور کنگو، گفت با بارش های اخیر، دریاچه ارومیه امروز وضعیت بسیار خوبی دارد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۳:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
تصاویر ماهواره ای جدید از دریاچه ارومیه منتشر شده که از بهبود نسبی وضعیت آن خبر می دهد. تصاویر ماهواره ای جدید از دریاچه ارومیه منتشر شده که از بهبود نسبی وضعیت آن خبر می دهد. برخی این تصاویر را نشان دهنده تولد دوباره دریاچه ارومیه دانستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۳:۰۳    
تبریز- دریاچه ارومیه به لطف بارش های اخیر و سرریز شدن برخی از سدهای منطقه حال خوبی دارد.
فرهیختگان   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تصاویر ماهواره ای جدید ناسا از دریاچه ارومیه منتشر شده که از بهبود نسبی وضعیت آن خبر می دهد.
پایگاه خبری همراز   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز در مجلس با تاکید بر اینکه راه تداوم حیات دریاچه ارومیه تنها بارش نیست و اقدام علمی و عملی فراوانی می طلبد، عنوان کرد: در دولت سیزدهم، ریاست ستاد احیای دریاچه -بعد از یک سال که معلق مانده بود- به استانداری ارومیه واگذار شد؛ یعنی تصمیم گیری برای موضوع مهم دریاچه ارومیه از سطح...
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
عیسی کلانتری می گوید: بله دریاچه آب دارد اما حتی نمک های ساحلی هم زیر آب نرفته است، نکته اینجاست که حتی نسبت به 3 سال پیش در همین زمان، 2.5 تا 3.5 میلیارد متر مکعب میزان آب موجود در دریاچه کمتر شده است وگرنه همین که دریاچه حدود دو میلیارد متر مکعب آب داشته باشد هم کفایت می کند برای اینکه بخواهند در ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۶:۴۵    
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با همکاری وزارت نیرو حقابه خوبی اختصاص پیدا کرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست امروز (29 فروردین) حاشیه جلسه هیئت دولت در رابطه با وضعیت دریاچه ارومیه گفت: خوشبختانه وضعیت دریاچه ارومیه یک وضعیت بسیار خوبی است و با توجه به روند بارش ها نیز که ادامه دارد امیدواریم این روند ادامه داشته باشد ...
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت : در دریاچه ارومیه اکنون یک میلیارد و 770 میلیون متر مکعب آب وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۲:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست گفت: امسال در بحث حق آبه و رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه وزارت نیرو همکاری های خوبی با سازمان محیط زیست داشته است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست درباره وضعیت فعلی دریاچه ارومیه پس از بارش های متوالی اخیر عنوان کرد: وضعیت دریاچه ارومیه مناسب است.
با رویکرد نشاط آفرینی و احیای دریاچه و همزمان با جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه، غرفه فرهنگی ترویجی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی در محوطه پل میانگذر دریاچه ارومیه برپا شد.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۰:۱۹   + ۵۷ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: سخنگوی صنعت آب با اشاره به بارش های مناسب هفته های گذشته، میزان پرشدگی سدهای کشور تا 28 فروردین 1403 را 61 درصد اعلام کرد و گفت: بارش ها نباید این تصور را ایجاد کند که نیاز آبی کشور برطرف شده و همچنان به مدیریت مصرف در سراسر کشور نیازمندیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از لایروبی 52.3 کیلومتر از رودخانه ها و مسیل های حوزه آبریز دریاچه ارومیه در سال گذشته خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از اجرای طرح تکمیل زیرساخت های گردشگری ساحل دریاچه ارومیه در سال جاری خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۲:۱۷    
جشنواره گردشگری، فرهنگی و ورزشی دریاچه ارومیه با استقبال پرشور مردم در کنار پل میانگذر دریاچه برگزار شد.
با رویکرد نشاط آفرینی و احیای دریاچه و همزمان با جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه، غرفه فرهنگی- ترویجی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی، روز جمعه، 24 فروردین ماه در محوطه پل میانگذر دریاچه ارومیه میزبان عموم مردم شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۹:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
طبق اعلام مسؤولان آذربایجان غربی وضعیت دریاچه ارومیه در روزهای پایانی سال 1402 رو به بهبود بوده و این وضعیت در فروردین ماه، تنها در زیر پل میان گذر شهید کلانتری اینگونه به نظر می آید ...
آذر قلم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
آذرقلم: سلسله نشست های گفتگوی محیط زیستی با محوریت حال خوب دریاچه ارومیه، توهم یا واقعیت؟ به همت خانه فعالان محیط زیست آذربایجان شرقی و با حضور فعالان محیط زیست و اساتید دانشگاهی در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد . ...
عصر تبریز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۵:۰۲   + ۴۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو درباره وضعیت دریاچه ارومیه و اقدامات و برنامه های دولت، گفت: یک پروژه بزرگ برای بهبود وضعیت دریاچه ارومیه تا یک ماه آینده اجرا خواهد شد.
بیتوته   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به تداوم فرونشست در اصفهان گفت: انتظار می رود رودخانه زاینده رود همچون دریاچه ارومیه به صورت جامع احیا شود و همواره آب در آن جریان داشته باشد.
مرور نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
در حاشیه جشنواره فرهنگی، ورزشی دریاچه ارومیه را مشاهده می کنید.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۸:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: 52.3 کیلومتر از رودخانه ها و مسیل های حوضه آبریز دریاچه ارومیه طی سال گذشته لایروبی شد که نقش قابل توجهی در مدیریت منابع آب سطحی داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۰:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، پیش رهاسازی منابع سدها، اطلاع رسا نی به موقع و استفاده از ظرفیت مشارکت دستگاه های اجرایی را از عوامل موثر در مدیریت بارندگی های اخیر و کاهش حداکثری خسارات سیلاب در کشور بدون تلفات انسانی دانست.