یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۱:۰۱Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ماهواره»

اسپوتینگ روسیه   ۳۷ دقیقه پیش    
سازمان فضایی هند از پرتاب موفقیت آمیز ماهواره آمازون -1 به فضا خبر داد.
ایلنا   ۱ ساعت پیش    
آمریکا و کانادا برای مقابله با افزایش حضور نظامی روسیه و چین در منطقه به دنبال به روز رسانی شبکه ای از ماهواره های دفاعی و رادار در قطب شمالی هستند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۳:۳۳    
ایالات متحده و کانادا قصد دارند شبکه ماهواره های دفاعی و سیستم نظارت در قطب شمال را مدرنیزه کنند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تصاویر منتشر شده از تجهیزات مورد نیاز اینترنت ماهواره ای استارلینک نشان می دهد کاربران برای راه اندازی آن کار آسانی را در پیش خواهند داشت.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
هند یکشنبه صبح یک ماهواره برزیلی رصدکننده کره زمین را به همراه 18 ماهواره دیگر به فضا پرتاب خواهد کرد.
اسپاش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) اعلام کرده است اینترنت ماهواره ای استارلینک (Starlink) تا پایان سال 2021 بیشتر مناطق زمین را پوشش خواهد داد. بنابر اظهارت ایلان ماسک (Elon Musk)، رئیس اسپیس ایکس، طی سال آینده میلادی نیز تمام کره زمین تحت پوشش اینترنت ماهواره ای این شرکت قرار خواهد گرفت ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
این عکس ها ساختمان هایی را نشان می دهد که در اثر حمله هوایی روز جمعه جنگنده های آمریکایی به سوریه تخریب شده اند.
اسپاش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گواهی ثبت اختراع سامانه شبیه ساز نرم افزاری پلتفرم ماهواره و محموله تصویربرداری پژوهشگران پژوهشکده سامانه های ماهواره از سوی مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صادر شد ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۳    
مانور بررسی عملکرد ارتباطات بی سیم دیجیتال بین واحدهای درون سازمانی و کانال عملیات مشترک و تلفن ماهواره ای در شرایط بحران در شرکت گاز استان فارس برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
دهکده ای در فرانسه با نصب گیرنده های اینترنت ماهواره ای استارلینک مخالفت کرده است زیرا از تاثیرات سیگنال ها بر سلامت و انسان و حیوانات اطلاعاتی وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۱۴    
تهران- ایرنا- شرکت فضایی اسپیس ایکس بعدازظهر فردا یکشنبه بیستمین گروه از ماهواره های استارلینک را به فضا ارسال می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شرکت هوا فضای Firefly مستقر در تگزاس قصد دارد راکت جدید خود را به نام آلفا برای ارسال محموله های ماهواره ای با وزن کمی بیشتر از یک تن، در ماه آوریل (فروردین 1400) از کالیفرنیا پرتاب کند و یک فرودگر ماه (lander) را نیز تا سال 2030 به قمر زمین بفرستد.
اسپاش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۲۲    
محققان با بهره گیری از داده های ماهواره ای به پایش مقدار GPP (سرواژه Gross primary production) پرداختند که میزان تثبیت دی اکسیدکربن در گیاهان را از طریق فتوسنتز می سنجد و معیار مهمی برای آگاهی از سلامت و عملکرد هر اکوسیستم گیاهی است. محققان وزارت انرژی ایالات متحده (U.S ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
محمد حسن آصفری معتقد است بدون تولید برنامه های مناسب در صداوسیما، طبیعی است که اقبال عمومی به سمت ماهواره ها بیشتر می شود. در واقع مشکل صداوسیما با اعتبارات بیشتر حل نمی شود و ضروری است ارتباط بدنه کارشناسی کشور در بخش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... با این رسانه، پویاتر شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
جنگنده های آمریکایی بامداد روز گذشته مواضع گروه های مقاومت را در منطقه البوکمال سوریه در مرز با عراق هدف قرار دادند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۷:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
مردم نیوز : نصر الشمری سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء در واکنش به تازه ترین جنایت جنگنده های آمریکایی خاطر نشان کرد حملات هوایی به پایگاه های مرزی نشانه عجز آمریکا در برابر ضرباتی است که از مقاومت دریافت می کند. ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۲:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
داده های ردیابی ماهواره ای نشان داد که کشتی هلیوس ری قبل از اینکه ناگهان برگردد و به سمت تنگه هرمز حرکت کند، حدود ساعت 06:00 به وقت گرینویچ روز جمعه تقریباً وارد دریای عمان شده بود. این کشور هنوز سنگاپور را به عنوان مقصد خود در ردیاب خود ذکر کرده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۵:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
فارس: پس از آنکه خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته، تصاویری ماهواره ای از تغییرات زیرساختی در نیروگاه هسته ای رژیم صهیونیستی به نام دیمونا در صحرای النقب منتشر کرد و خبرنگار نظامی کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی علت این تغییرات را در امان ماندن از موشک های نقطه زن دانست. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۵:۳۱    
افشای تصاویر ماهواره ای از توسعه تاسیسات مربوط به رآکتور هسته ای رژیم صهیونیستی در دیمونا نشان می دهد این تاسیسات، خطرناکترین مکان در خاورمیانه است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کشف یک سایت تولید سلاح هسته ای در جنوب اسرائیل مشخص کرد تلاش های این رژیم برای دستیابی به بمب هسته ای آن قدر جدی است که آن را حتی از متحد اصلی خود یعنی آمریکا نیز پنهان نگه داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - امام جمعه شهرستان پردیس گفت: همه ما وظیفه داریم فرزندان خود را انقلابی تربیت کرده و آموزش آنها را به فضای مجازی، ماهواره و سایت های بیگانه واگذار نکنیم.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
از شایعه تا واقعیت: بیش از یک سال است که رسانه های ضدانقلاب از جمله شبکه های ماهواره ای فارسی زبان تمام تلاش خود را برای سیاه نمایی و ناامید کردن مردم در دوران کرونا و خوب جلوه دادن شرایط سایرکشورها در دستور کار خود قرار دادند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای نشانگر ساخت و سازهای گسترده و مهم در تاسیسات هسته ای مخفی و محرمانه اسرائیل است.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۰:۰۰    
خبرگزاری آسوشیتدپرس در جریان تحلیل یک سری تصاویر ماهواره ای گزارش داد، تاسیسات مخفی اتمی اسرائیل که برنامه اعلام نشده تسلیحات اتمی تل آویو را پیش می برد، مشغول انجام پروژه ای است که به نظر می رسد بزرگ ترین پروژه ساخت و ساز آن در دهه های اخیر باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۵:۳۰    
تصاویر ماهواره ای که اخیرا منتشر شده است نشان می دهد رژیم صهیونیستی اقدام به ساخت و ساز گسترده در تاسیسات اتمی دیمونا در جنوب فلسطین اشغالی کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۳:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
شبکه های ماهواره ای فارسی زبان، آغاز واکسیناسیون سالمندان و جانبازان و کارکنان آسایشگاه ها در ایران را پوشش ندادند.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۰:۳۵    
یک پنل خورشیدی مستقر در فضا که قادر است به هر نقطه از کره زمین نیروی الکتریسیته بفرستد، با موفقیت توسط دانشمندان پنتاگون آزمایش شد . بخش اصلی این پنل که آنتن فرکانس رادیویی فوتوولتائیک نام دارد ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه هوافضای دانشگاه امیرکبیر، ویژگی و توانایی های ماهواره پایش اطلاعات محیطی ساخت دانشجویان این دانشگاه را به تصویر کشیده است.
جهت پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۷:۲۱    
تصاویر ماهواره ای با وضوح بالا از ساخت سازهای مشکوک زیرزمینی در تاسیسات هسته ای دیمونا اسرائیل منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۳:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
یک رسانه غربی با استناد به تصاویر ماهواره ای جزئیات بیشتری را درباره ساخت و ساز در مرکز مخفی اتمی رژیم صهیونیستی منتشر کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۲:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
پنتاگون نمونه اولیه یک صفحه خورشیدی فضایی با قابلیت تاباندن انرژی الکتریکی به هر نقطه از زمین را با موفقیت آزمایش کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی فضای مجازی: اگر خدماتی که ارائه می کنیم کیفی تر و ارزان تر از شبکه جهانی ماهواره ای نباشد، نمی توانیم مردم را مجبور کنیم از شبکه ملی اطلاعات استفاده کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۶:۵۰    
روزنامه گلوبال تایمز نوشت چین قصد دارد در سال جاری میلادی بیش از 40 ماهواره به فضا پرتاب کند.
اسپاش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۰:۲۲    
شرکت آمریکایی پلنت لبز (Planet Labs) تصاویر ماهواره ای انفجار مهیب روز 25بهمن در مرز ایران و افغانستان را منتشر کرد. این حادثه به دلیل منفجر شدن یک تانکر گاز در نقطه صفر مرزی به سمت گمرک اسلام قلعه در خاک افغانستان به وقوع پیوست و ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت. تصاویر ماهواره ای منتشرشده حاکی از...
اسپاش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۹:۲۲    
استارت اپ آمریکایی یوبیکوییت لینک (UbiquitiLink) قصد دارد با توسعه یک منظومه ماهواره ای، امکان اتصال تلفن های همراه معمولی در سراسر جهان را به این منظومه جهت تبادل پیام های متنی و صوتی فراهم آورد ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
قرارداد پژوهشی برآورد سطوح زیر کشت اراضی دیم حوضه های آبریز کشور با استفاده از تصاویر ماهواره ای به کارفرمایی دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو با مؤسسه تحقیقات آب منعقد شد.
بنا بر گزارش رسانه ها در روز چهارشنبه، 11 مقام رده بالای ژاپن از وزارت امور داخلی و ارتباطات این کشور ممکن است جایگاه خود را به خاطر رسوایی مربوط به پسر ارشد "یوشیهیده سوگا"، نخست وزیر ژاپن، از دست بدهند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گفت:سامانه بارشی که از چند روز قبل به وسیله تصاویر ماهواره ای و هواشناسی تحلیل و رصد می شد اواخر وقت امروز (چهارشنبه) اغلب مناطق استان را تحت تاثیر قرار می دهد.
اسپاش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
چین سری سوم ماهواره های سنجشی یائوگان-31 (Yaogan-31) شامل سه ماهواره را به فضا پرتاب کرد؛ ماهواره هایی که ظاهرا برای مقاصد نظامی و جاسوسی در مدار زمین قرار گرفته اند ...
برترین ها / رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۹   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یک عکس ماهواره ای که توسط ناسا منتشر شده است، بزرگترین کوه یخی جهان موسوم به "A-68a" که زمانی به اندازه یک شهر بزرگ بود را در حال متلاشی شدن نشان می دهد. ...
اسپاش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۲۲    
محققان روش جدیدی را در زمینه انتقال سیگنال لیزری در جو ابداع کرده اند که می تواند سرعت ارسال و دریافت داده ها را از ماهواره به زمین افزایش دهد. دانشمندان مرکز بین المللی تحقیقات نجوم رادیویی (ICRAR) و دانشگاه استرالیای غربی (University of Western Australia) طی این روش ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۴۱    
با همکاری ستاد احیای دریاچه ارومیه و انجمن علمی مهندسی آب دانشگاه ارومیه، وبینار بستر دریاچه ارومیه؛ بررسی تغییرات سال های گذشته با استفاده از تصاویر ماهواره ای را برگزار می کند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
شبکه های ماهواره ای عربستان سعودی اخیرا با پخش مصاحبه های جهت دار و هدفمند از رغد صدام حسین دختر دیکتاتور معدوم عراق تلاش کرده اند تا از وی به عنوان یک شخصیت تاثیرگذار در عرصه های سیاسی و اجتماعی منطقه و عراق ترسیم کنند.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۲۹    
استارلینک، اینترنت ماهواره ای شرکت اسپیس ایکس، امسال سرعت اینترنتش را دوبرابر می کند. با توجه به توییت ایلان ماسک مدیر عامل شرکت اسپیس ایکس، که در پاسخ به یکی از کاربرانی که از اینترنت استارلینک (نسخه آزمایشی) استفاده می کند، گفته است که امسال هدف گذاری تا 300Mbps سرعت را دارند ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
برترین ها: سرعت اینترنت ماهواره ای استارلینک تا پایان سال جاری میلادی دو برابر خواهد شد. ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس اعلام کرده است که تا پایان سال جاری میلادی سرعت اینترنت ماهواره ای این شرکت به 300 مگابیت در ثانیه می رسد ...
فارنت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۱۱    
طبق توییت های جدید ایلان ماسک سرعت دسترسی به اینترنت ماهواره ای استارلینک که به کمک ماهواره اسپیس ایکس مشغول به فعالیت است تا پایان سال جاری میلادی دو برابر خواهد شد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۰۵    
پاسخ دکتر رامین مجتهد رئیس مرکز اسلام شناسی منچستر به اتهامات مذهبیون علیه رضاخان و گفتگو با کیانوش اصغری خبرنگار بدون مرز پیرامون رفتار عجیب رسانه های رسمی ایران در قبال سخنرانی رئیس جمهور آمریکا! بخش خبری دی بی سی فارسی جدیدترین اتفاقات روز دنیا را به شکلی وارونه منعکس می کند ...