شنبه ۰۱ آبانساعت ۱۰:۵۸Oct 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نجوم»

شهر سخت افزار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۱۵    
دانشمندان با وجود تمامی پیشرفت های علوم فیزیک و ستاره شناسی، هنوز موفق نشده اند به طور کامل اسرار هستی را بگشایند و حال رییس سابق دپارتمان نجوم دانشگاه هاروارد، ادعا می کند که جهان ما شاید در یک آزمایشگاه و توسط موجودات هوشمند دیگری ساخته شده باشد. ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۸    
شهرری(پانا) - مدیر پژوهش سرای دخترانه زکریای رازی ناحیه یک ری گفت ترویج و آموزش علم نجوم به زبان ساده در بین اقشار مختلف جامعه ضروری است تا مردم بتوانند از این دانش در زندگی روزمره خود بهره بگیرند. ...
زومیت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۰    
آثار برندگان سیزدهمین مسابقه سالانه عکاس نجوم سال توسط رصدخانه سلطنتی گرینویچ در فضای مجازی منتشر شد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۵۷    
تهران(پانا) - مسئول پژوهش سرای آفرینش آموزش و پرورش منطقه 4 به مناسبت هفته جهانی فضا که با شعار زنان در فضا برگزار می شود از اجرای برنامه های مربوط به این هفته خبرداد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۲۳    
انجمن علمی دانشجویی محیط زیست پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، کارگاه آشنایی با نجوم و صورفلکی را برگزار می کند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۴۸    
در ادامه فرآیند برگزاری وبینار تخصصی نجوم با موضوع " آشنایی با عکاسی از آسمان شب" ، گالری به همین عنوان که بازتاب فعالیت اعضای انجمن نجوم کانون استان تهران است منتشر شد.
پنجمین قسمت از فصل سوم راهنمای مسافران کهکشان شنبه 24 مهر ماه ساعت 21 روی آنتن شبکه چهار می رود.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۴۵    
علاقه مندان به علم نجوم می توانند با مطالعه اینفوگرافیک نجومی از مهم ترین اتفاقات فضا در آبان و آذر 1400 آگاه شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۰۰    
انجمن علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه شهید بهشتی، کارگاه نجوم رصدی با موضوع تکنیک های رایج برای دریافت اطلاعات از داده های رصدی را برگزار می کند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۱:۴۶    
بابل (پانا)- طی مراسمی از آسمان نمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران در پارک نوشیروانی شهرستان بابل رونمایی شد. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره 3 ساری، از جمله مراکزی در استان مازندران است که دوره های برخط نجوم را در سراسر استان برگزار می کند. ...
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۷:۴۶    
نجوم علم مواضع، حرکات، ساختمان ها، سرگذشت ها و سرنوشت های اجرام آسمانی است. نجوم را مطالعه می کنیم زیرا که اندیشه جستجوگر هوشمند باید سوال کند و به جستجوی پاسخ برآید، باید چرا؟ را بداند و چگونه؟ را دریابد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۲۰    
تهران (پانا) - نگارخانه تخصصی فیروزه و آسمان نمای گنبد مینا با حضور مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در دو کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) و همدانیان ناحیه 3 شهر اصفهان افتتاح شد. ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۶:۵۳    
همزمان با ششمین روز از هفته ملی کودک، دومین آسمان نمای نجوم کانون پرورش فکری مازندران در ساری افتتاح شد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
نخستین دوره علمی-آموزشی سه شنبه های نجومی به همت سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم، اداره میراث فرهنگی استان قم و انجمن منجم باشی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور محدود علاقه مندان و شهروندان در مجموعه تاریخی گنبد سبز برگزار شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۵    
موسسه نجوم دانشگاه سیدنی امواج رادیویی غیرعادی را از مرکز کهکشان راه شیری ثبت کرده است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
علاقه مندان به علم نجوم می توانند با مطالعه تقویم نجومی خبرگزاری آنا از مهم ترین اتفاقات فضا در آبان و آذر 1400 آگاه شوند.
هم زمان با ششمین روز از هفته ملی کودک، آسمان نمای نجوم کانون پرورش فکری در ساری افتتاح شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
برنامه هفت اورنگ چهارشنبه 21 مهرماه با موضوع ثبت ملی فن و مهارت ساخت اسطرلاب مسطح از رادیو فرهنگ پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه هفت اورنگ امروز به معرفی ثبت ملی فن و مهارت ساخت اسطرلاب مسطح اختصاص دارد. ...
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۷:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
زنی در کانادا مدعی شد که حین خواب یک شهاب سنگ به تخت خوابش برخورد کرده است. او همچنین ادعا می کند که برخورد آوار به صورتش را حس کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۸:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- دبیر کانون نجوم دانشگاه خلیج فارس گفت: تیم دانشجویی این دانشگاه در جشنواره علمی اروپا که در شهر گرانادا اسپانیا برگزار شد، با انجام پروژه آزمایش هرشل در بخش نجوم خوش درخشید.
نوزدهمین نشست تخصصی انجمن نجوم ایران، همزمان با روز دوم هفته ی ملی کودک، با محوریت "آشنایی با عکاسی در آسمان شب" برگزار شد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۰۱    
شهریار (پانا) - اردوی رصد ستارگان توسط دانش آموزان پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان شهریار با حضور خانواده دانش آموزان در تخت رستم شهریار برگزار شد. حسن محمودخانی مدیر پژوهش سرای دانش آموزی جوان پسران آموزش و پرورش شهریار در این رابطه گفت ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۰:۴۷    
اعضایی فعال انجمن نجوم با همکاری شورای اقامه ی نماز کانون البرز و ستاد اقامه ی نماز نشست مجازی دین از دریچه ی نجوم را برگزار کردند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان مبارکه، گفت: همایش هفته جهانی فضا با عنوان زنان در فضا توسط علمی پژوهشی حوزه بسیج دانش آموزی حضرت زینب(س) شهرستان مبارکه با همکاری گروه فیزیک و انجمن نجوم این شهرستان روز جمعه 16 مهرماه برگزار شد ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۵۰    
فیزیکدانان و ستاره شناسان برای درک بهتر فیزیک پایه، نجوم و کیهان شناسی، امکان ساخت یک رصدخانه را در ماه بررسی می کنند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۲۳    
در سومین روز از هفته ملی کودک، هم زمان با آغاز به کار انجمن نجوم بچه های سربه هوا ، آسمان نمای دیجیتال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان نیز در مراسمی ویژه با حضور مسوولان استانی و خانواده ها افتتاح می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۴۸    
کانون نجوم دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به مناسبت هفته جهانی فضا، وبینار موزه ها و پارک های علوم فضایی در دنیا را برگزار می کند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نیکول اولیویرا دختری هشت ساله است که به نجوم علاقه زیادی دارد و در پروژه ای وابسته به ناسا توانسته است 18 سیارک را کشف کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران از اوج بارش شهابی جباری در شامگاه پنج شنبه 29 مهر ماه سال 1400 خبر داد و گفت: متاسفانه در سال جاری نور "ماه کامل" مزاحم رصد شهاب های این بارش زیبا خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۲۱:۴۰    
مدیر پارک های علم و اکتشاف هوش های خلاق از اهمیت ترویج علم در حوزه نجوم و فضا خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
مسابقه اسطرلاب (ماجراجویی در نجوم ایران کهن) به منظور احیای محاسبات و اقدامات دانشمندان در زمان قدیم و آشنایی هرچه بیشتر مردم ایران و علاقه مندان به تاریخ علم نجوم و همچنین دانشمندان ایرانی و اسلامی از 18 مهر ماه جاری تا 12 آبان ماه برگزار می شود.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۲۲:۱۳    
هم زمان با هفته ملی کودک، آسمان نمای نجوم سیار کانون مازندران افتتاح و در 4 شهر برنامه اجرا می کند.
رسانه کلیک   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۸:۵۸    
تئوری های توطئه درباره فضا و نجوم بسیار زیاد است. این تئوری ها از فرود آپولو 11 روی ماه شروع می شود و تا مارمولک های پشت جنبش های فراماسونی و ایلومیناتی ادامه دارد. سیاره ایکس یا نیبیرو یکی از این تئوری هاست.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۰:۳۸    
عضو شورای علمی مرکز نجوم ادیب گفت: نیاز است تا در کشور آگاهی سازی عمومی را بیشتر و دانش آموزان و دانشجویان را تشویق کنیم تا در صنایع فضایی به فعالیت بپردازند؛ در این صورت آینده روشنی پیش روی صنایع فضایی ایران خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
شامگاه جمعه 16 مهر ماه آسمان میزبان بارش شهابی اژدها است که به گفته مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران این بارش به نوعی ویژه رصدگران نیمکره شمالی زمین است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۲:۳۹    
برگزیدگان نخستین جشنواره نجوم انجمن نجوم کانون پرورش فکری مازندران مشخص شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۱:۱۴    
کانون نجوم دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مناسبت هفته جهانی فضا، وبینار چگونگی رصد ماهواره ها را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۸:۵۶    
کانون نجوم دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وبینار تجاری سازی صنعت فضایی و افق های پیش رو را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۰:۵۰    
ایسنا/کرمان "امیرحسین ستوده" جوان رفسنجانی، عضو بنیاد ملی نخبگان، دارای مدرک طلای کشوری و مدال نقره جهانی المپیاد نجوم و اخترفیزیک است که خدمت به ارتقاء کشورش را در وجودش نهادینه کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۰:۱۷    
عضو شورای علمی مرکز نجوم ادیب گفت: سال گذشته شاهد فرود مریخ نورد آمریکایی با نام نبوغ بر سطح مریخ بودیم؛ در این میان تنها کشوری که توانست هم پای آمریکا پیش برود و رقیب آمریکا در سطح مریخ شود چین بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۸:۵۲    
کرمان - ایرنا - فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه یکی از فرزندان این شهرستان با کشف استعداد در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نخبه رشته نجوم شده است؛ از خانواده ها خواست به این کانون ها که رسالت کشف استعدادهای کودکان را دارند مراجعه و کودک خود را به آنها بسپارند.
دولت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۴:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در مراسم بزرگداشت سالک توحیدی علامه حسن زاده آملی که صبح امروز در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: آیت الله حسن زاده آملی به تمام معنا و به تعبیر رهبر معظم انقلاب علامه ذوالفنون بودند و به تفسیر، عرفان، ریاضیات ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۸:۳۹    
عضو شورای علمی مرکز نجوم ادیب گفت: "زنان در فضا" شعار امسال هفته جهانی فضا است، انتخاب این شعار به فرهنگ سازی درباره نقش زنان در توسعه فناوری فضایی پابه پای مردان تاثیرگذار است، در این هفته زنان موفق در حوضه فضایی معرفی خواهند شد.
یک پزشک   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
معلم دبستان ایتالیایی به نام مارسلا پیس همیشه علاقه زیادی به نجوم داشت. این امر او را واداشت تا عکاسی نجومی را دنبال کند و در این راه موفقیت زیادی به دست آورده. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
کامران پورعباس علامه حسن حسن زاده آملی، عالم ربانی جلیل القدر و وارسته، ذوالفنون، فیلسوف مجاهد، مجاهد فی سبیل الله و اسوه اخلاق و فضیلت در سال 1307 دیده به جهان گشوده و سوم مهر 1400 به ملکوت اعلا پیوستند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۱:۳۳   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام کرد:تسهیلات ورود به دانشگاه مدال آوران نقره و برنز کشوری المپیادهای علمی ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، کامپیوتر، ادبی و نجوم و اختر فیزیک برای سال های 1400 و 1401 ارتقا یافت.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۰:۳۸    
مدیر مدرسه غیرانتفاعی دخترانه متوسطه دوم سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل از تحصیل 170 دانش آموز در این مدرسه خبر داد و رتبه برتر پژوهش و کسب رتبه در سی و یکمین المپیاد علمی شیمی، نجوم و فیزیک را ازجمله دستاوردهای دانش آموزان برشمرد.