چهارشنبه ۰۵ آبانساعت ۱۲:۳۰Oct 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کودکان»

معصومه هادی: آگاهی از شرایط جامعه و دغدغه های حوزه ی تربیت و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان نیازمند ارتباط با خانواده ها و دریافت نظرات آن هاست تا برنامه هایی متناسب با ذائقه و ویژگی های کودک و نوجوان طراحی شود
در ادامه ی رقابت قصه گویان سراسر کشور جهت راهیابی به مرحله ی نهایی بیست و سومین جشنواره ی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، قصه گویان منتخب استان زنجان روی صحنه رفتند.
شبستان   ۵۰ دقیقه پیش    
رنجبر گفت: در آیینی در کانون پرورش کودکان و نوجوانان شهرستان جهرم از 9 نوجوان جهرمی برگزیده جشنواره های بین المللی تجلیل شد.
خبرگزاری برنا   ۵۱ دقیقه پیش    
بمناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش جشنواره بادبادکها در مهران با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان دختر و پسر برگزار شد.
هانا خبر   ۱ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی اعلام کرد:قصه گویان منتخب آذربایجان شرقی در مرحله منطقه ای بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی در تبریز به روی صحنه رفتند.
به مناسبت هفته وحدت و زادروز فرخنده پیامبر اکرم(ص)، مراکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین چند ویژه برنامه برگزار کردند.
زانلی اعداد را می بیند نوشه لورا دو لانگ و ترجمه اکرم امینی توسط انتشارات ذکر روانه کتابفروشی ها شد.
ایتنا   ۱ ساعت پیش    
ایتنا - استفاده اولیه از تلفن یا تبلت ممکن است خواندن ساده را سخت کند. تبلت ها برای یادگیری و بازی فوق العاده هستند، اما نیاز به نظارت والدین دارند.
مهدی گلچین، سرپرست گروه فرهنگی و هنری عمو گلچین، انگیزه برگزاری این جشن را تغییر روحیه کودکان به خاطر آسیب های روانی ناشی از بیماری کرونا و مسائل مرتبط با آن به ویژه غیرحضوری شدن مدارس و قرنطینه خانگی دانست و ابراز امیدواری کرد ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱ ساعت پیش    
کارگروه هفتگی طرح حمایت اجتماعی از کودکان کار با موضوع دستورالعمل ماده 26 مراکز نگهداری موقت کودکان خیابانی در بهزیستی فارس برگزار شد.
رسا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
از پیامدهای اجرا نشدن سیاست های فرزندآوری بسیار گفته شده، این که جمعیت ایران با سرعتی شگفت به سمت سالمندی می رود، این که کودکان آینده کودکانی تنها و افسرده خواهند بود و این که پیامدهای این رویه محدود به اقتصاد پیر نمی ماند و اثرات منفی آن در حوزه های امنیتی، سلامت و اجتماعی نمودی بسیار خواهد داشت.
شهرآٰرا نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان بهزیستی کشور اواخر شهریورماه درباره وضعیت کودکانی که در دوران کرونا یتیم شده اند، آمار غم انگیری ارائه کرد که برای جلوگیری از پیامد های سنگین بر این بچه ها و جامعه، ضرورت توجه ویژه به آن ها را می طلبد.
قدس آنلاین   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
برندگان مسابقه عکاسی خبری صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان زندگی کودکان در دوران کرونا معرفی شدند. حسن شیروانی عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) برای مجموعه تصویری رویای دور ، حائز رتبه شده و مورد تقدیر قرار گرفت.
رکنا   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: محققان دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، یک مکانیزم ایمنی جدید را شناسایی کردند که در واکنش به ویروس کووید 19 موجب بروز افکار خودکشی، ترس های شبه پارانویا، هذیان و مه مغزی در بیماران کودک و نوجوان می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استنان زنجان؛ در ادامه ی رقابت قصه گویان سراسر کشور جهت راهیابی به مرحله ی نهایی بیست و سومین جشنواره ی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، قصه گویان منتخب استان زنجان روی صحنه رفتند.
فرارو   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
کمبود نیروی انسانی در بخش درمان و سلامتِ افغانستان در کنار کمبود دارو و تجهیزات پزشکی باعث بروز مشکلات زیادی برای مردم و کودکان افغان شده است و گفته می شود در صورت قطع کمک های بین المللی به این کشور، نظام بهداشت و درمان افغانستان به آستانه فروپاشی نزدیک تر می شود. ...
مرحله منطقه ای بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان گیلان، روز های ششم و نهم آبان 1400 در رشت برگزار می شود.
بی توجهی یا فقدان مهارت های فرزندپروری پدر و مادر ها را می توان در راهرو های دادگاه اطفال دید؛ علاوه بر خانواده ها، آموزش و پرورش و نهادهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی هم باید وظایف خود را به درستی انجام دهند.
در ارزیابی ستاد اقامه نماز استان ، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در سال 1399 دستگاه برتر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز استان اصفهان شد.
خانه ملت   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: تراژدی کمبودهای امکانات در سیستان و بلوچستان امروز از بی آبی و قطع دست فرزندانمان توسط گاندو به مرگ کودکان به دلیل کمبود امکانات رسیده است.
شهدای ایران   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش شهدای ایران ، بعضی از کودکان و نوجوانان در صحبت های خود خبرها و مطالبی را بازگو مطرح می کنند که صحت ندارد و چه بسا با این رفتار و سخنان، موجبات دردسرها و مشکلات بزرگی را برای دیگران فراهم می کنند ...
ایسکانیوز   ۲ ساعت پیش    
ویدیوهایی که کودکان و نوجوانان از روی معصومیت و با اعتماد به معلم یا والدین خود بدون سانسور به عنوان تکلیف کلاسی ضبط و ارسال کردند، به جهت اشتباه لفظی کوچکی سر از فضای مجازی درآورد و حتی برخی ویدیوها را خود والدین ضبط و ارسال کردند غافل از اینکه بدانند چه بلایی سر روحیه و آینده آن کودک و نوجوان می ...
رویداد ایران   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تزیین چیپس و پفک نیاز به وسیله و یا روشی خاص ندارد، بلکه تنها با بیرون کشیدن خلاقیت از چشمه ی وجودتان و سرازیر کردن آن در چیدمان چیپس و پفک ها می توانید طرح های جدید و زیبایی را خلق کنید ...
تازه نیوز   ۲ ساعت پیش    
برای گذراندن اوقات فراغت در خانواده می توانید سرگرمی ها و کارهای ساده ای را انتخاب کنید که به راحتی فضای بین اعضای خانواده را گرم و صمیمی کند.
پویانمایی خرچنگ ساخته شیوا صادق اسدی و از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش چشم انداز یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های انیمیشن کوآندو در کشور تایوان به نمایش گذاشته می شود.
آفتاب نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
یک متخصص پوست گفت: بیماری های پوستی مولوسکوم کانتوژیوزوم ازجمله بیماری های پوستی ویروسی است که در اغلب موارد با زگیل اشتباه گرفته می شود.
راهبرد معاصر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک زن پنجشیری با ارسال ویدئویی از برخورد خشن عناصر طالبان با برخی ساکنان پنجشیر که به خاطر جنگ مجبور به خانه های خود و زندگی در چادر در پارک نو شهر کابل شده اند، خبر می دهد.
ایکنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس سواد رسانه با بیان اینکه یکی از دلایل استفاده افراطی کودکان و نوجوانان از فضای مجازی به برطرف نشدن نیاز اصلی آنها به بازی و تعامل و گفت وگو برمی گردد، گفت: فاصله گرفتن خانواده ها از سبک زندگی ایرانی اسلامی باعث شده فرزندان ما در دام مدرسه های مجازی گرفتار شوند.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
ایسنا/همدان رئیس شیرخوارگاه عترت همدان با بیان اینکه در حال حاضر 13 کودک در این مرکز نگهداری می شوند که 3 نفر از آنها دختر و مابقی پسر هستند، گفت: 95 تا 97 درصد کودکانی که به اینجا آورده می شود بد سرپرست هستند.
رئیس مرکز پویانمایی صبا ضمن اشاره به الزامات برندسازی در حوزه انیمیشن از لزوم نقش آفرینی پدر و مادرها در شکل گیری ذائقه کودکان سخن گفت.
ایکنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل، گفت: ارج نهادن به خیرین مدرسه ساز، خود امر به معروف بوده و علاوه بر آن پرورش کودکان در مدارس مهم ترین امر به معروف در جامعه است.
در صورتی که خستگی با دیگر علائم مربوط به بیماری کووید-19 همراه باشد می توان نتیجه گرفت که نشانه ای ابتلای بیماری کرونا است و دلیل دیگری ندارد.
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
ایسنا/یزد پارک شادی یزد یکی از اماکن شاخص تفریحی و سرگرمی مرکز استان سالهای سال است که روی شادی کودکان این دیار را به خود ندیده است.
11 عضو مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان غربی در سومین مسابقه نقاشی جوانه های مهر، دانش و ترافیک کشور درخشیدند.
حوزه   ۳ ساعت پیش    
مؤلف کتاب مثل پیامبر مهربانم می خواهم زندگی کنم گفت: این اولین کتابی است که در حوزه نوجوانان و کودکان به موضوع مهم شرح آداب زندگانی رسول الله (ص) به صورت جامع و کامل پرداخته است که حتی قابل تدریس در مدارس هست.
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/اردبیل یک خیر مدرسه ساز گفت: اهمیت وافر تحصیل فرزندان و کودکان یکی از آرزوهای والدین ما بود.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۰:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: چهار کودکِ چابهار (سیستان و بلوچستان) پریروز در حادثه ای تلخ جان باختند، با سفر به روستای محل حادثه و گفت و گو با بازماندگان و قربانیان واقعیت ماجرای ریزش گودال روستای بنو اسحاق بازار را روایت کردیم. ...
دبیر بورد ریه اطفال و عضو کمیته علمی و کشوری مقابله با کووید 19 گفت: دریافت واکسن آنفولانزا بر اساس مطالعات انجام گرفته جلوی ابتلا به بیماری کرونا را به طور کامل نمی گیرد.
همشهری   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
محققان تاثیر مثبت پرورش خلاقیت را در کودکان بررسی و روش های تشویق خلاقیت را ارزیابی کردند.
رکنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: یک فوق تخصص کودکان با تاکید بر دشوارتر بودن فرآیند بیهوشی کودکان نسبت به بزرگسالان تصریح کرد: با توجه به این که ریسک بیهوشی کودکان از بیهوش کردن بزرگسالان بیشتر است، احتمال فوت کودکان بر اثر بروز اشتباه در فرآیند بیهوشی ممکن است ...
رشد جمعیت کودکان کار ناشی از فقر و ناکامی در استان یزد عامل گسترش یکی از شاخه های آسیب های اجتماعی شده است.
مینو کریم زاده به تازگی به سفارش کانون پرورش فکری در قالب کتاب کی...؟ کو...؟ داستان زندگی در معرض خطر عروس غاز ها را برای کودکان بالای 9 سال نوشته؛ گونه ای که در اطراف تالاب های ایرانی زندگی می کند و این روزها به خاطر شکارهای پیاپی در معرض انقراض است.
پارسینه   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
چاقی در کودکان می تواند خطرناک و عوارض زیادی داشته باشد؛ بنابراین اگر کودک شما چاق است، بهتر است هر چه سریع تر به فکر درمان آن باشید. افزایش فشار خون، اختلال در سطح چربی های خون و دیواره های رگ های خونی، افزایش سطح انسولین و بروز سندروم متابولیک، دیابت نوع دو، بیماری های کلیوی، مشکلات تنفسی ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۳:۳۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ دکتر فاطمه منجذبی دکتری پرستاری در خصوص علائم و نشانه های کودکان در زمان مبتلا شدن به بیماری ویروسی و میکروبی گفت: زمانی که اتفاقی که برای کودک می افتد یا توانایی بیان آن را ندارد و یا توانایی صحبت کردن را ندارد ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۳:۲۸    
بازسازی "مرکز توانبخشی بهار" در منطقه 6 تهران در مدت 27 روز به دست خیریه کودکان فرشته اند انجام شد. گیتی آنلاین/ عکاس: سهیلا انصاری
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۲:۵۶    
رییس مرکز بهداشت خاش گفت: با هدف مقابله با بیماری سرخک و سرخچه کار واکسیناسیون تکمیلی کودکان از 8 آبان آغاز می شود.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۲:۴۰    
تولد 791 کودک از مادران 10 تا 14 ساله در ایران، خبر وحشتناکی که این روزها می شنویم. کودکانی که به جای عروسک فرزند در آغوش می گیرند اما تبعات ازدواج کودکان چیست؟
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی سال 1399 مقام نخست را کسب کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۲:۰۶    
عصر امروز گردهمایی یاران ماندگار با محوریت جشن بهبودی کودکان مبتلا به سرطان به میزبانی موسسه حامی یار ، با حضور خیرین و مسئولان در اراک برگزار شد .