شنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۰۹:۲۶May 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه کودک و نوجوان»

خبرگزاری تسنیم   ۵۱ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
فضای بازیگری به گونه ای تغییر کرده است که گاهی کمتر نشانی از بازیگران قدیمی می بینیم و گاهی بازیگران موفق در حوزه کودک و نوجوان در سنین بالاتر کمتر دیده می شوند. با ملیکا شعبان که نقش های موفقی در کودکی ایفا کرد به گفت وگو نشستیم.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگر، نویسنده و شاعر حوزه کودک و نوجوان گفت: بخش ادبیات کودک و نوجوان رضوی آن حساس تر از همه حوزه هاست چون مربوط به نسل جدید و آینده کشور است .
سازمان بازرسی کل کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
آئین رونمایی از دو عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان در غرفه انتشارات سازمان بازرسی کل کشور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.
سازمان بازرسی کل کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
آئین رونمایی از دو عنوان کتاب انتشارات سازمان بازرسی کل کشور در حوزه کودک و نوجوان با موضوع مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری در غرفه بچه کتابخون ها بخش کودک و نوجوان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ویژه توسعه بهسازی توس گفت: برای فرهنگ سازی ماندگار در نسل آینده، توجه به حوزه کودک و نوجوان یکی از ضرورت های ویژه و جدی است.
محسن هجری، نویسنده حوزه کودک و نوجوان در نشست بررسی تعامل نویسنده و روانشناس در تولیدات ادبی گفت: مشکل ما در کتاب های کودک و نوجوان این است که هنوز نویسنده مخاطب خود را به رسمیت نشناخته و متوجه نیست که این مخاطب کنش و واکنش مخصوص به خود را دارد.
عباس محمد دینی مدیرکل انتشارات کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان در سفری به استان هرمزگان در راستای نگارش کتاب رمان نوجوان امام قلی خان و چاپ کتاب های علمی نشست هایی با حضور مسئولان استانی داشت ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار کتاب ایران اکونومیست ، آیین رونمایی از نشان جشنواره ملی و بین المللی کتاب کودک و نوجوان 25 اردیبهشت 1403 در سرای اهل قلم بخش کودک و نوجوان سی وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سردار اسلامی با تأکید بر اهمیت ادبیات پایداری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: با بهره گیری از گنجینه ارزشمند ادبیات پایداری در تربیت نسل جدید، می توان آینده ای روشن و پرافتخار برای کشور رقم زد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۴:۴۰   + ۲۱ سایت دیگر  
کتاب بازی یک پلتفرم برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در حوزه کودک و نوجوان است. در این پلتفرم کودکان و نوجوانان با چندین چالش محیطی روبرو می شوند که در قالب این چالش ها سعی شده است کتاب های مفید و ناشران به آنها معرفی گردد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
رضا داوری با بیان اینکه حوزه کودک و نوجوان در استان لرستان تا حدودی مغفول است، گفت: می طلبد توجه مسئولان به حوزه کودک و نوجوانان بیشتر شود زیرا آن ها آینده کشور را می سازند.
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش گفت اخیراً یک مصوبه ای داریم که هیچ کتاب کمک آموزشی در حوزه کودک و نوجوان توسط هیچ دانشگاهی چاپ نشود مگر این که تاییدیه آموزش و پرورش را بگیرد. فضایی که این کتاب های غیردرسی برخی انتشارات دارند، بسیار رهاست که باید اصلاح شود.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۰:۴۴    
نویسنده و پژوهشگر حوزه ادبیات مقاومت و کودک و نوجوان گفت: کودکان در دنیای امروز با شخصیت های ذهنی بیشتر از شخصیت های حقیقی آشنا هستند و این خود بیانگر کمبود اسطوره سازی در این حوزه است.
سینا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۲۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور کودک ونوجوان از اینوتکس 2024 بازدید کرد. او باور دارد تمام محصولات حوزه کودک و نوجوان می تواند به صنایع خلاق مرتبط باشد و باید در زمینه اعتلای این موضوع تلاش کرد. ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۱    
انتشارات کیوی که نشری نو در حوزه کودک و نوجوان است با 100 عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب تهران 1403 حضور دارد و رویدادهای کتاب محوری نیز برگزار می کند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ظرفیت حلقه های میانی حوزه کودک و نوجوان در برنامه های کودک و نوجوان استفاده می شود.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۸:۲۲    
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان در نشست هم اندیشی با دستیار مردمی استاندار در خصوص شناسایی و استفاده از ظرفیت گروه های مردمی گفت وگو و تبادل نظر کرد
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۶:۰۲    
پژوهشگر و کارشناس کتاب کودک و نوجوان گفت: پیشنهاد می کنم کسانی که در حیطه کودک و نوجوان کار می کنند، در چند حوزه مطالعه کنند؛ چراکه حوزه کتاب کودک یک محدوده کاملاً میان رشته ای است.
خسرو باباخانی گفت: وقتی وارد حوزه کودک و نوجوان می شویم انگار وارد حوزه ممنوعه شدیم و دیگر نباید از عشق و عاشقی صحبت کرد.
در نشست اقتباس در سینمای کودک و نوجوان بر ضرورت خلاقیت هنرمندان سینما و توانایی سینمای کودک و نوجوان برای اقتباس از آثار نویسندگان ایرانی کودک و نوجوان تاکید شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۱:۵۱    
دورهمی یک فنجان چای، با طعم تجربه با حضور فعالان حوزه کودک و نوجوان استان کرمان در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان برگزار می شود.
اولین نشست تعاملی جمعی از فعالان کودک و نوجوان سازمانی و مردمی استان البرز به منظور اشتراک ظرفیت ها و بررسی مسایل این حوزه در کرج برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سردار امیریان به اهمیت نشر کتاب های کودک و نوجوان اشاره کرد و گفت: به دنبال بهره مندی از راویان تخصصی دفاع مقدس در حوزه کودک و نوجوان در نمایشگاه بین المللی کتاب هستیم.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
در این برنامه که امروز سه شنبه 18 اردیبهشت از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ روانه آنتن می شود کتاب آبنبات لیمویی معرفی می شود و با مهرداد صدقی ، طنز نویس ( درباره کتاب آبنبات لیمویی ) گفتگو می شود. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، اسماعیلی، وزیر ارشاد در توئیتی نوشت: در آستانه آغاز بزرگ ترین رویداد فرهنگی ایران ومنطقه، با حضور در جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین المللی کتاب، ضمن ارزیابی و بازدید از روند آماده سازی نمایشگاه، تاکید کردم: ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۹:۰۸    
بندرعباس - نویسنده و شاعر پرکار و کنشگر حوزه کودک و نوجوان گفت: یک زمستان با کولبرها یک گنجینه است و این کتاب لذت یک سفر پُرهیجان با مخاطب را به اشتراک می گذارد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۱:۵۷   + ۲۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حوزه کودک و نوجوان برای ما کلیدی است و بر همین اساس آماده حمایت جدی از ناشران و مخاطبان کودک و نوجوان هستیم و این کار را ادامه خواهیم داد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۸:۳۷    
کردستان - نویسنده حوزه کودک و نوجوان کردستانی با اشاره به شعار امسال نمایشگاه کتاب یعنی بخوانیم و بسازیم گفت: بدون شک خواندن البته از نوع خلاق و انتقادی آن در تمام دوران ها امری مقدس بوده و متفکران بسیاری بر این باورند که کتاب و خواندن متفکرانه شاه کلید توسعه در اغلب زمینه ها است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۹:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
پانزدهمین جشنواره شعر کودک و نوجوان رضوی با نکوداشت چهره برجسته شعر کودک و نوجوان رضوی جواد محقق در همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پانزدهمین جشنواره شعر کودک و نوجوان رضوی با هدف عرض ارادت شاعرانِ شعر کودک و نوجوان به ساحت مقدس امام رضا(ع) در همدان برگزار شد ...
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۰:۴۱   + ۳۰ سایت دیگر  
سریال لالایی و نقش آفرینی داریوش فرضیایی متفاوت از کار هایی است که تاکنون از او به عنوان کاراکتر عمو پورنگ دیده شده است. به گزارش تسنیم، این روز ها سریال هایی در راه تلویزیون اند و در عین حال برخی از تلویزیونی های با قدمت هم با کاری جدید سر از نمایش خانگی درمی آورند ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۲۳:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: استان همدان شاعران برجسته و فعالی در حوزه شعر کودک و نوجوان دارد و به نوعی خاستگاه این عرصه در کشور محسوب می شود.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۲:۴۳    
چند فعال حوزه کودک و نوجوان به بهانه نمایشگاه کتاب تهران، عناوینی را برای خرید به کودکان و نوجوانان پیشنهاد داده اند که در این مطلب می توانید آن را مرور کنید.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۹:۲۷    
آذربایجان غربی- نویسنده ارومیه ای حوزه کودک و نوجوان گفت: کتاب به خودی خود نقش بسیار موثر و سازنده ای در تقویت همه جنبه های زندگی و از لحاظ بازسازی و تقویت ریشه های فرهنگی، علمی، هنری، اخلاقی و تربیتی دارد.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
در این برنامه که کاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است دکتر زهرا محسنی فرد به عنوان کارشناس برنامه هویت ملی در کتاب های کودک را بررسی می کند. : ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۲:۵۷    
حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سفر به کرمان با فعالان فرهنگی، هنری، ادبی و تربیتی حوزه کودک و نوجوان این استان دیدار و گفت وگو کرد.
مجتبی دانشور مدیر نظارت بر چاپ و توزیع محصولات کانون، از عملکرد کانون در حوزه تالیف سخن گفت در حالی که بیشتر کتاب های حوزه کودک و نوجوان در بازار نشر به کتاب های ترجمه اختصاص یافته است.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۹:۵۵    
شفقنارسانه_ یک کارشناس رسانه درباره نوع حاکمیت سایبری کشورهای غربی برای نوجوانان و کودکان می گوید: در غرب و کشورهای پیشرفته حوزه کودک و نوجوان در فضای سایبری بسیار جدی است و در سیاست گذاری فرهنگی و رسانه ای به آن اهمیت ویژه ای می دهند و کاربر کودک و نوجوان کاربر حفاظت شده و محدود شده و مدیریت شده ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
نقاشی قشنگ براساس حدیثی از امام رضا(ع) به نویسندگی لعیا اعتمادی نویسنده حوزه کودک و نوجوان از سوی انتشارات به نشر منتشر و راهی بازار کتاب های کودک و نوجوان شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۱۰    
لرستان – نسترن حاتمی، نویسنده و شاعر کودک و نوجوان لرستانی گفت: ادبیات کودک و نوجوان نقش ویژه ای در پاسخگویی به نیازها و رفع مشکلات و شناخت استعدادها و توانایی ها دارد و لازم است متولیان فرهنگی حوزه کودک و نوجوان را دریابند.
سینا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی بازتاب داستان های کهن در ادبیات کودک و نوجوان معاصر با حضور فرهاد حسن زاده و مژگان شیخی به میزبانی شیراز برگزار می شود. به گزارش سینا پرس فارس، به مناسبت هفته بزرگداشت سعدی شیرازی، کارگاه آموزشی بازتاب داستان های کهن در ادبیات کودکان و نوجوان معاصر ویژه کتابداران ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۵:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
محمد میرکیانی، نویسنده فعال حوزه کودک و نوجوان از انتشار دو عنوان کتاب عروسی غازها و کاخ کلاغ ها خبر داد و گفت: با انتشار این آثار، پنج گانه ماجرای دشت مرموز کامل می شود.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش هرمزگان امروز به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان هرمزگان،در این دیدار پشتکوهی ضمن تبریک سال نو و عید سعید فطر و تقدیر و تشکر از حمایت های فرماندار سیریک به تشریح فعالیت های کانون و نقش و تاثیرات بسیار مثبت آن در آینده کودکان و نوجوانان پرداخت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
از سال 1401 شیب تولید کتاب های ترجمه نسبت به تالیف رو به افزایش بوده است، به طوری که در یکی دو سال اخیر شاهد رشد آثار ترجمه و نگرانی هایی در این خصوص هستیم. اما چرا کتاب های ترجمه بر تألیف پیشی گرفت؟
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
یک مبلغ حوزه کودک و نوجوان با تأکید بر اینکه دین آموزی به کودکان و نوجوانان بدون مجهز بودن به سواد و دانش این حوزه ممکن است آسیب زا باشد،گفت: باید با زبان هنر با نسل امروز سخن بگوییم زیرا کودکان و نوجوانان امروز اهل نشستن پای منبر و گوش دادن به سخنرانی نیستند بلکه مایلند در کوتاه ترین زمان و ساده ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۶:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رضا داوری با بیان اینکه علی رغم ظرفیت های بسیار خوبی که در لرستان وجود دارد، حوزه کودک و نوجوان در لرستان مغفول مانده است، گفت: تولید آثار نویسندگان بومی در عرصه ادبیات کودک و نوجوان و حمایت از این آثار از برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان است.
الهه غیناقی، مدیرکل کانون گلستان در نشستی با سیدرضا حسینی دبیر شورای فضای مجازی استان در خصوص مسائل حوزه کودک و نوجوان دیدار و گفتگو کرد.
موج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۰۹:۱۱    
نویسنده و پژوهشگر حوزه کودک و نوجوان گفت: وضعیت کتاب کودک در ایران تحت تاثیر گسترش فضای مجازی قرار گرفته و ذائقه کودکان را تغییر داده است.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل کانون پرورش فکری لرستان با اشاره به ظرفیت خوب استان در حوزه کودک و نوجوان بر لزوم استفاده دستگاه ها از این ظرفیت تأکید کرد و گفت: به مناسبت هفته هنر انقلاب برنامه های مختلفی از جمله شخصیت شهید مرتضی آوینی، شهدای هنرمند لرستان، قصه گویی ...
کودک پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
یک نویسنده حوزه کودک و نوجوان می گوید کودکان باید زندگی را بیاموزند و با خواندن کتاب مفهوم زندگی را درک کنند و در این میان آموزش و پرورش در رشد کتابخوانی دانش آموزان نقش مهمی دارد.