یکشنبه ۱۱ آبانساعت ۰۰:۵۸Nov 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه کودک و نوجوان»

مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : در این هفته علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 از تخریب خانه هوشنگ مرادی کرمانی خالق قصه های مجید به قصه خانه خبر داد و گفت: این نویسنده حوزه کودک و نوجوان در یکی از کوچه های خیابان شهید جاویدی تهران زندگی می کرده است ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۴    
گروه جامعه: یک روانشناس حوزه کودک و نوجوان ضمن بررسی شاخص های مؤثر بر سلامت روان، رسیدگی به سلامت روان خصوصا در دوران شیوع کرونا و در گروه های آسیب پذیر همچون کودکان و نوجوانان را بسیار ضروری دانست و بر سیاستگذاری مناسب و سریع جهت پیشگیری از بحران های اساسی که در نسل آینده به واسطه مشکلات سلامت ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۳:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
یک روانشناس حوزه کودک و نوجوان ضمن بررسی شاخص های مؤثر بر سلامت روان، رسیدگی به سلامت روان خصوصا در دوران شیوع کرونا و در گروه های آسیب پذیر همچون کودکان و نوجوانان را بسیار ضروری دانست و بر سیاستگذاری مناسب و سریع جهت پیشگیری از بحران های اساسی که در نسل آینده به واسطه مشکلات سلامت روان ایجاد می ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان بابیان اینکه استان در حوزه کودک و نوجوان کمبود نویسنده تخصصی دارد، گفت: کانون پرورش فکری درصدد است با برگزاری دوره های تخصصی ویژه نویسندگی کودک و نوجوان، کاستی های این بخش را جبران کند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۵۴    
تهران (پانا) - علی قوی تن کارگردان فیلم آرزوی زیبا که با این فیلم در بخش سینمای ملی جشنواره فیلم کودک و نوجوان حضور داردمی گوید در حوزه کودک و نوجوان باید فضا برای هر ایده و تفکری آزاد باشد تا کارگردانان با سلیقه خودشان فیلم مورد نظرشان را بسازند. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در سایت نمایشگاه کتاب فرانکفورت صنعت نشر ایران، معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی را معرفی کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
قم - ایرنا- رئیس اداره فرهنگی وکتاب اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی قم گفت: درشش ماه نخست امسال چهار هزار و 109 مجوز چاپ کتاب درقم صادر شده که از این تعداد 623 عنوان در حوزه کودک و نوجوان بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۴۰    
گروه استان ها- دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان ونوجوانان اصفهان اظهار داشت: جشنواره ها سکوی مهمی برای دستاوردهای هنری یک کشور به شمار می روند و در این دوره از جشنواره جایگاه آثار کودک و نوجوان با محور مقاومت نیز تبیین شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۵۲    
محسن میر محمد صادقی روانشناس حوزه کودک ونوجوان در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت: اگر در زندگی اصول اخلاقی نداشته باشیم در فضای مجازی هم نمی توانیم به آن برسیم، طبیعتا اگر میخواهیم فرزندانمان دروغ نگویند اول از همه باید خودمان راستگو باشیم.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۰    
مهناز مقدسی با اشاره به اهداف نخستین دورۀ آموزش نگارش و ویرایش کتاب کودک و نوجوان عنوان کرد که هدف از برگزاری این دوره آموزش و مهارت افزایی ویراستاران حوزه کودک و نوجوان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۱    
اربابی گفت: یک ناشر با ترجمه آثار بی ارزش در حوزه کودک و نوجوان هم می تواند صاحب اثر شود و هم امتیازاتی از طریق رانت و بدون رانت به دست آورد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۹    
چهاردهمین انجمن ادبی شعر استان همدان، نوزدهم مهرماه با حضور آتوسا صالحی شاعر و نویسنده حوزه کودک و نوجوان و 43 نفر از اعضای این انجمن تشکیل شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
عروس دریا ، مجموعه قصه هایی درباره دریاچه ارومیه است که توسط نویسندگان مطرح حوزه کودک و نوجوان نوشته شده و تصویرگران مختلفی هم آنها را به تصویر کشیده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۲۳    
بندرعباس- ایرنا- کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان در راستای حمایت از محتوای مناسب کودکان و نوجوانان حاضر است با نویسندگان و اهل قلم در این حوزه وارد تفاهم نامه شود.
به منظور ارتقای سواد و سرمایه ی شناختی جامعه ی کودک و نوجوان ایرانی با محوریت استفاده از سرگرمی، بازی ها، انیمیشن و کتاب، تفاهم نامه ی همکاری میان کانون و ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی امضا شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۱۴    
به مناسبت روز جهانی کودک رقیه خلیلی مسئول مرکز فرهنگی و هنری شهرستان درمیان با حسین علی بخشی فرماندار درمیان دیدار و درباره مسایل مربوط به حوزه کودک و نوجوان در سطح شهرستان گفت و گو کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
رضوانی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان ارتباط بین بخشی بسیار سازنده ای دارد گفت: مدیریت این مجموعه باعث آشتی رسانه ها و حوزه کودک و نوجوان شده است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۰۸    
یکی از داستان نویسان مطرح استان خراسان شمالی در حوزه کودک و نوجوان به موضوع قصه گویی و قصه خوانی برای کودکان اشاره کرد و گفت: برگزارکنندگان جشنواره های قصه گویی و قصه خوانی زمینه کتابخوان شدن کودکان را فراهم کنند.
مدیران کل کانون دو استان بوشهر و مازندران نشستی حول محور همکاری ها و مبادلات فرهنگی بین دو استان شمالی و جنوبی ایران در حوزه کودک و نوجوان داشته و بر برگزاری "هفته فرهنگی" تاکید کردند.
حیدر ضیغمی با اشاره به این که مجله کودک ونوجوان مس آباد ضمیمه دوماهنامه عصر مس ، رسانه مکتوب صنعت مس ایران است، گفت: پس از این، فرزندان کودک ونوجوان کارکنان و بازنشستگان شرکت ملی صنایع مس ایران و همه علاقه مندان حوزه کودک ونوجوان می توانند در شبکه های اجتماعی نیز مس آباد را دنبال کنند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انجمن سینمای جوانان اصفهان گفت: در حال حاضر فضای وب و گستردگی اینترنت که حتی در شهرهای دور دست و روستاهای ما پیش رفته است، این فرصت را ایجاد می کند که فیلم ساز حوزه کودک و نوجوان نگاه جدی تری به تولید فیلم کوتاه داشته باشد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، علی قوی تن کارگردان سینمای ایران فیلم جدید خود را با عنوان آرزوی زیبا در حوزه کودک و نوجوان ساخته و آن را برای شرکت در سی وسومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان آماده کرده است. ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۵۲    
محمد مسلمی در گفت و گو با سرنا اظهار کرد: فرزندانمان را در آغوش جنگ رسانه ای و تهاجم فرهنگی رها کرده ایم. او با انتقاد از اینکه فرزندانمان را در آغوش جنگ رسانه ای و تهاجم فرهنگی رها کرده ایم ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۰:۱۳    
غلامرضا آزادی، تهیه کننده سینما که در حوزه کودک و نوجوان فعالیت کرده است می گوید: فیلمسازانیکه باانگیزه و عشق کار می کردند به دلیل بی در و پیکر بودن این حوزه در کشور، رها کردند و رفتند به همین دلیل است که الان هیچ برنامه،سریال و فیلمی در ژانر کودک ساخته نمی شود که ماندگار باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رشت- دو کتاب ادبیات پایداری در حوزه کودک و نوجوان به مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس در رشت رونمایی شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
پرونده 10 تن از نویسندگان، تصویرگران و مروجان کتابخوانی حوزه کودک و نوجوان برای ارائه در رقابت ها و گرد هم آیی های جهانی با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اهواز(پانا)- مریم اسلامی شاعر و نویسنده حوزه کودک و نوجوان معتقد است در مجموعه های شعر کودک و نوجوان، قالب اشعار باید یکسان باشد و تعدد قالب ها در یک مجموعه شعر، ضعف محسوب می شود. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان با اعلام برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: برنامه های کانون پرورش فکری با رویکرد تقویت فرهنگ ایثار برگزار می شود.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۸:۰۹    
تفاهم نامه ای فی مابین کانون خراسان رضوی و بیناد بین المللی امام رضا(ع) در خصوص فعالیت های هنری، فرهنگی و ادبی در حوزه کودک و نوجوان با موضوع فرهنگ رضوی با حضور ابراهیم زره ساز مدیرکل کانون استان و محمودرضا برازش مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) امضا شد.
مدیر کل کانون استان ایلام به دعوت خبرگزاری ایسنا از عملکرد حوزه کودک ونوجوان گفت
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۷    
یک کارشناس مباحث تربیتی در حوزه کودک و نوجوان متناسب بودن آموزه های نبوی با شرایط سنی نوجوانان را حائز اهمیت دانست و گفت: گاهی با بعضی از نوجوانان بزرگتر از سنشان صحبت می کنیم و چون تحلیل درستی ندارند مسیر را به بیراهه می روند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس تصمیم گیری نهایی از سوی شورای سیاست گذاری جشنواره برای حمایت از تولیدکنندگان سینمای کودک و نوجوانان و همراهی با مخاطبان سینمای کودک، جشنواره مطابق شرایط این روزها بر اساس شیوه نامه های بهداشتی و مجازی برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
محمد مسلمی با اشاره به اینکه مدت هاست تلویزیون اثر قابل توجهی در حوزه کودک و نوجوان تولید نکرده، تأکید کرد که مدیران تلویزیون به تولید برنامه های کودک توجهی ندارند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۰:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با افشین علا، وی را شاعر آئینی، فعال در حوزه کودک و نوجوان و همچنین شاعر اجتماعی سیاسی با آثار قابل توجه دانست و ممتاز گفت: در صد سال اخیر کمتر شاعری را می شناسم که این گونه به صورت ترکیبی و در این سه حوزه توانسته باشد اشعار فاخری را بسراید.
همدان پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به حوزه کودک و نوجوان نیاز داریم یک پارک ویژه کودک و نوجوان در همدان احداث کنیم | پیوست فرهنگی تنها به ساخت یک مسجد و یا نام گذاری یک خیابان و پروژه به نام شهید نیست بلکه طرح های کلان باید پیوست فرهنگی داشته باشند تا 20 سال آینده را هم ببینند | نیاز داریم دومین پارک ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی گفت: به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، 12 عنوان کتاب صوتی را با موضوع سیره و زندگانی امام رضا(ع) در دو حوزه کودک و نوجوان و بزرگ سال تولید کرده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تغییر ذائقه کودکان به سمت و سوی تماشای انیمیشن های خارجی و تشکیل تفکرات ذهنی کودک از این فیلم ها، همچنین تجاری نبودن حوزه کودک و نوجوان و نبودحمایت ارگان ها، سینمای کودک و نوجوان را دل نگران کرده است که چگونه سرپا بایستد.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۹:۰۸    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان غربی ،مسابقه تولید محتوای معنوی در فضای مجازی با محوریت نماز با داوری پنج دستگاه حامی جشنواره در 9 محور، آثار ارسالی مورد داوری قرار گرفت و 12 اثر در 2 حوزه کودک و نوجوان و بخش عمومی جشنواره به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۰۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان گفت: افزایش خدمات فرهنگی، هنری و علمی با رویکرد به حوزه کودک و نوجوان هدف و رسالت مهمی است که در هفت سال گذشته با تدبیر مسئولان به بخش های محروم و روستایی این استان صورت گرفته است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۵    
درگرامی داشت هفته دولت با اجرای طرح تمیم 7 هزار جلد کتاب تخصصی حوزه کودک و نوجوان در بین مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان لرستان توزیع شد
به مناسبت هفته دولت و با اجرای طرح تمیم ، مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان کرمانشاه با 13 هزار جلد کتاب تخصصی حوزه کودک و نوجوان تجهیز شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۷:۰۳    
ساری (پانا) - مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران با اشاره به طرح تمیم از تجهیز کتاب خانه های مراکز فرهنگی هنری کانون استان به بیش از 9 هزار جلد کتاب تخصصی حوزه کودک و نوجوان خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
ساری- مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران با اشاره به طرح تمیم از تجهیز کتاب خانه های مراکز فرهنگی هنری کانون استان به بیش از 9 هزار جلد کتاب تخصصی حوزه کودک ونوجوان خبر داد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۹:۳۸    
مدیرکل کانون کرمان از خبرنگاران یاریگر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تقدیر کرد.
شبکه قرآن و معارف سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
امروز یک شنبه 26 مرداد 1399 در بازدید مدیر شبکه قرآن و معارف سیما از پشت صحنه فصل دوم "یکی بود، یکی نبود" مطرح شد؛ مدیر شبکه قرآن و معارف سیما ضمن بازدید از محل ضبط فصل دوم مجموعه نمایشی یکی بود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم یک نویسنده حوزه کودک و نوجوان در خصوص مقایسه وضع کتاب کودک و نوجوان در پیش و پس از انقلاب، عنوان کرد: ما نسبت به قبل و بر اساس جمعیت کودک مان آن فرایندرا خیلی کمتر داریم که یک کتابی مورد استقبال زیاد و چاپ بالا قرار بگیرد ولی این نیست که اصلا نداشته باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۱:۲۷   + ۲۱ سایت دیگر  
هفدهمین جشنواره سراسری تئاترمقاومت ، از آثار برتر و موفق حوزه کودک و نوجوان دو سال اخیر میزبانی خواهد کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۰:۱۴    
یزد (پانا) - نشست هم اندیشی با موضوع تحلیل تهدیدها و فرصت هایی که کرونا بر صنعت گردشگری و به خصوص در حوزه کودک و نوجوان گذاشته است و شناسایی فرصت ها و نیازها جهت اقدام در حوزه های مربوطه با حضور اعضای کمیته کودک و نوجوان و فعالین و اساتید حوزه گردشگری برگزار شد. ...
حبیب ایل بیگی گفت: همکاری بنیاد سینمایی فارابی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک الگو برای مراکزی است که دارای مسئولیت اجتماعی در حوزه کودک و نوجوان هستند.
آژانس خبری ریحان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
.رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، با بیان اینکه جهت گیری سازمان به سمت حوزه کودک و نوجوان است، گفت: همکاری خوبی را با آموزش و پرورش به عنوان زیربنای فرهنگی و تربیتی نسل جدید آغاز کردیم.