یکشنبه ۱۳ فروردینساعت ۱۰:۴۱Apr 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ناشران»

آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۳:۰۹    
از دولت انتظار می رود که برای سال پیش رو به وعده هایش مبنی بر خودکفایی در کاغذ عمل کند و در این مسیر مطابق با استاندارد های جهانی عمل کند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۳:۰۲    
اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران احتمالاً در سال پیش رو آبستن اتفاقات و حوادث عجیبی خواهد شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۰۰:۳۵    
آثار برگزیده و شایسته تقدیر نهمین دوره جایزه کتاب سال لرستان، همزمان با آیین پایانی این جایزه معرفی شدند و همزمان از 11 عنوان کتاب منتشر شده در حوزه قرآن و عترت از سوی ناشران لرستانی رونمایی شد.
سخت افزار   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۵:۳۸    
شرکت Reed Pop، حامی برگزارکننده مراسم E3 2023 به صورت رسمی اعلام کرد به علت عدم تمایل استودیوها و ناشران بازی های رایانه ای، این مراسم برگزار نمی شود. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۳:۴۴    
حسین خوش رفتار، کارشناس فناوری اطلاعات می گوید، در آینده هوش مصنوعی بازیگر اصلی صنعت نشر خواهد بود و مقاومت ناشران در پذیرش این واقعیت به ضرر آن ها است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیر آژانس ادبی پل می گوید: زرق و برق نمایشگاه های کتاب اروپایی موجب غفلت ناشران ایرانی از بازراهای نشر منطقه شده است، درحالی که نشر ایران قرابت بیشتری با بازارهای نشر منطقه دارد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۲۲:۳۸    
کتاب خواندنی و تاثیرگذارِ قدرت بی قدرتان در صدر جدول فروش سال 1401 سایت 30 بوک قرار گرفت. برای دسترسی سریع تر به اخبار داغ، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، همزمان با فرارسیدن سال نو برای تغییر فضا و ایجاد نشاط و امید در کودکان و نوجوانان آسیب دیده از زلزله خوی، با مشارکت انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان و شرکت توسعه محصولات فرهنگی هنری دنیای ماه پیشونی ، به ارسال و توزیع اقلام فرهنگی اقدام کرد.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران در قالب یک نظرسنجی، اقدام به جمع آوری پاسخ 100 کارشناس بازار سرمایه به مجموعه ای از سوالات با موضوعات کلان اقتصادی و بازار سرمایه کرده است که در این گزارش به مشروح جواب کارشناسان به سوال سوم این نظرسنجی می پردازیم.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۱:۴۵    
مجید کیانیان، کارگردان، پژوهشگر سینما و مترجم کتاب تاریخ هنر برای فیلم سازان در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، کتاب های گوناگونی را برای مطالعه پیشنهاد کرده است.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۱:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
نقدینه -بانک اقتصادنوین با ثبت یک تراز عالی، سال 1401 را به پایان رساند. یه گزارش پایگاه خبری نقدینه ، بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال)، بانک اقتصادنوین طی عملکرد یک ماهه منتهی به 29 اسفند سال 1401 از محل تسهیلات اعطایی، سپرده گذاری، اوراق ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۰۲:۴۷    
سه ناشر امریکایی- گروه هاچت بوک، هارپر کالینز، جان ویلی و پسران و پنگوئن رندوم هاوس- آرشیو اینترنتی را به نقض گسترده قانون کپی رایت به خاطر امانت دادن نسخه های دیجیتال کتابهایشان بدون اجازه ناشرها متهم کردند.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۱:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در سال گذشته برای معیشت هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر گفت: به صندوق هنر گفته ام همه خبرنگاران باید بیمه شوند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۳۶    
نگاهی به روند تخصیص کاغذ داخلی، ارتقای کیفیت کاغذها و رضایت ناشران در سال 1401 نشان دهنده موفقیت اتکا به توان تولید داخلی است، در این میان انتظار می رود در سال پیش رو با توجه به شعار مهار تورم و رشد تولید ، همت کارخانه ها و مجموعه های تولیدی در افزایش تولید کاغذ و چاپ و تحریر فزونی یابد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۲۲    
مجموعه 365 قصه جذاب در 12 جلد به شکلی تنظیم شده است که می توان یک داستان برای هر روز از سال اختصاص داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۸:۴۸    
کتاب بهار رویش موضوع بسته پیشنهادی مجمع ناشران انقلاب اسلامی برای مطالعه در ایام ماه مبارک رمضان قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۷:۴۵    
کتاب بهار رویش موضوع بسته پیشنهادی مجمع ناشران انقلاب اسلامی برای مطالعه در ایام ماه مبارک رمضان قرار گرفت.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
شرکت فرابورس ایران بر اساس قوانین و مقررات موجود و در چارچوب اختیارات خود پیش از برگزاری مجمع و در زمان برگزاری مجمع سعی در حصول اطمینان از رعایت قوانین و مقررات بازار سرمایه دارد ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گفته نایب رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران، تشکیل کنسرسیوم ها و تأسیس مجتمع های چاپ دیجیتال با مشارکت ناشران و چاپخانه داران می تواند آسیب و خطرات راه اندازی چاپخانه های جدید را به حداقل برساند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
بنا به اعلام بنیاد ملی علوم انسانی آمریکا، کولسون وایتهد، امی تان و آن پچت از جمله نویسندگانی هستند که نشان های ملی علوم انسانی 2023 را از دست رئیس جمهور آمریکا دریافت کردند. این مدال ها هر سال به افراد یا سازمان هایی اهدا می شود که سهم قابل توجهی در ترویج علوم انسانی داشته باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۶:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل انتشارات به نشر می گوید این حق طبیعی و مسلّم ناشر به عنوان تولیدکننده است که تنها مرجع رسمی اعلام و تغییر قیمت کتاب باشد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۳۲    
رئیس هیئت مدیره انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان، درباره، نمایشگاه کتاب سی و سوم، اهمیت توجه به نوع کاغذ کتاب کودک، کتاب فروشی و انتخابات اتحادیه به عنوان چهار موضوع محوری نشر در سال 1401 نوشت.
حیات   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۳    
نویسنده کتاب های دفاع مقدس گفت: ناشران دفاع مقدس اگر در زمینه کتاب پردازی و تولید مناسب کتاب از جهت فرم و محتوا، با استانداردهای جهانی هماهنگ نشوند، به زودی این بازار خوب را از دست خواهند داد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت امنای خانه کتاب و ادبیات ایران، آسیب پذیری ناشران کوچک، توزیع نامطلوب و افزایش قیمت ملزومات تولید کتاب را نشانه های دشواری سال 1401 برای ناشران برشمرد و سیاست های وزارت فرهنگ را در بهبود شرایط مؤثر دانست.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- دیوید جی لیندن، استاد علوم اعصاب در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز و نویسنده کتاب "بی نظیر: علم جدید فردیت انسان" است. کتاب "ذهن تصادفی: چگونه تکامل مغز به ما عشق، حافظه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون ناشران بورس اوراق بهادار تهران از تمرکز بورس تهران بر پذیرش و عرضه اولیه شرکت های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال، دانش بنیان و نظارت بر اجرای دقیق دستورالعمل حاکمیت شرکتی در سال 1402 خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۲۱    
احمد طالبی نژاد، نویسنده و منتقد سینما می گوید؛ شمارگان اندک کتاب برای مخاطبان، ناشران و کسانی که دغدغه فرهنگی و هنری دارند غیرقابل قبول است، درحالی که در همه جای دنیا کتاب خواندن جزو فرعیات زندگی نیست و کتاب در سبد خانواده ها قرار دارد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۳۴    
عضو شورای سیاستگذاری انجمن فرهنگی، هنری زنان ناشر، درباره قیمت گذاری کتاب در ایران با توجه به مشکلات جهانی تأمین کاغذ می گوید، باید فکر کرد، ناشران چگونه قیمت گذاری کنند تا ضمن حفظ سرمایه ناشر، به اعتماد عمومی نسبت به درج قیمت کتاب لطمه ای وارد نشود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۲۰    
مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی به انتشار نسخه های غیرمجاز و قاچاق فیلم برادران لیلا واکنش نشان داد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۸:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
در مطلب زیر به بررسی پرفروش های کتاب سال 1401 خواهیم پرداخت و اسامی پنج عنوان پرفروش برخی از ناشران در سال 1401 در جداول زیر آمده است.
محمدعلی شیرازی ضمن تبریک سال نو به اهالی بازار سرمایه در گفت وگو با سنا گفت: توسعه و تعمیق بازار اوراق مالی اسلامی، تاسیس صندوق های سرمایه گذاری جدید، توسعه فرآیندهای نظارتی ...
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
بررسی آمارهای موجود از نشر کتاب در سال 1401و مقایسه آن با سال1400 نشان می دهد که با کاهش عناوین و افزایش 45 درصدی قیمت ها مواجه هستیم. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم ، وضعیت نشر در سال های اخیر بغرنج تر شده است ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۸:۲۴    
سال 1401 برای ناشران سالی پر از بیم و امید بود؛ درحالی که قیمت هر بند کاغذ وارداتی تا یک میلیون و 800 هزار تومان هم رسید، توزیع کاغذ ایرانی با قیمت مناسب، برای اهالی چاپ و نشر نویدبخش تولید داخلی داشت، نکته ای که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید کرده اند.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۸:۴۵    
مژگان تقی پور، خبرنگار: نمایشگاه بین المللی کتاب را باید مهمترین دورهمی ناشران و طرفداران این حوزه دانست. نمایشگاهی که سی و سومین دوره آن امسال بعد از دو سال، به صورت فیزیکی در مصلی تهران برگزار شد تا بار دیگر امیدها در دل دوستداران کتاب بعد از فروکش کردن بیماری کرونا جرقه بزند ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۰۱    
ابوالقاسم شهلایی مقدم، مدیر مسئول انتشارات نقش و نگار در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت: بحث تجزیه ی اتحادیه ناشران و کتابفروشان به دو اتحادیه، سابقه ای بیش از یک دهه دارد ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از افزایش دو برابری ثبت نام ناشران مکتوب و دیجیتال در نمایشگاه بین المللی قرآن امسال خبر داد.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۳   + ۴۲ سایت دیگر  
امید واریم این رویداد با مشارکت حداکثری ناشران و حضور حداکثری مردم و علاقه مندان، نمایشگاهی ممتاز و در ایجاد و تقویت نشاط فرهنگی و اجتماعی موثر باشد
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۱۱    
شعبه جدید کتابفروشی چشمه روبروی دانشگاه تهران در خیابان انقلاب افتتاح شد. به گزارش کاماپرس، یازدهمین فروشگاه چشمه فعالیت خود را طی هفته های اخیر در قلب بازار کتاب ایران آغاز کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
فروشگاه جدید انتشارات سوره مهر در منطقه کوهسنگی مشهد افتتاح می شود. این چهارمین فروشگاه این انتشارات است که به عرضه محصولات این ناشر و دیگر ناشران می پردازد
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ناشران کتاب های اقتصادی درباره بازار این آثار در سال 1401 می گویند: زمانی که بازار سرمایه نزولی است همه نگران می شوند و به دنبال این هستند که از اقتصاد رفتاری، روانشناسی معامله گری و ... کمک بگیرند ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۷:۴۶    
در آیین تجلیل از ناشران و تولیدکنندگان آثار مادران و همسران شهدا از ناشر خط هشت اردبیل در تالار وحدت تهران تجلیل شد
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سیدقاسم یاحسینی، نخستین ناشر پس از انقلاب در استان بوشهر در میزگرد تخصصی وضعیت نشر بوشهر و حلقه های مفقوده آن تاکید کرد: با آسیب شناسی صنعت نشر در استان بوشهر، بایستی ابتدا اتحادیه ناشران را در استان فعال شود ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۳۲    
مدیرمسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی معتقد است، موضوع مؤسسات کنکوری هیچ ارتباطی با ناشران کتاب های آموزشی ندارد و یکسان پنداشتن این دو مقوله که یکی ارائه دهنده خدمات و دیگری تولید کننده است، امری اشتباه و غیرکارشناسی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس گفت: اداره دیدبان سلامت بازار سرمایه به عنوان یکی از شاخص های حمایت از حقوق سهامداران اقلیت در سال 1401 حدود هزار و 89 مورد گزارش ناهنجاری ثبت کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
خب که چی؟ حرفی است که بلافاصله پس از پرسشم درباره طرح اتحادیه کتاب فروشان مستقل از اتحایه ناشران و کتاب فروشان تحویلم می دهند؛ تعدادی از کتاب فروشان از این طرح بی طلاع اند و برخی هم آن را بی فایده می دانند و یا ضرورتی برای آن نمی بینند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سردار بایرامی به انتشار 15 هزار کتاب توسط ناشران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هنوز نسبت به مطالبه رهبر انقلاب درخصوص افزایش 100 برابری تولیدات ادبی دفاع مقدس فاصله داریم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
بعد از روی کار آمدن دولت رئیسی، سازوکار اختصاص کاغذهای یارانه ای به ناشران هم تغییر کرد. به طوری که گفته می شود وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در توزیع کاغذ میان ناشران سلیقه ای عمل می کند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
برنامه کتاب بان یکشنبه 21 اسفندماه، با موضوع نقش آژانس های ادبی در ترویج کتابخوانی از رادیو فرهنگ پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه این هفته کتاب بان علی اکبر زین العابدین درباره نقش بنگاه های ادبی در ترویج کتابخوانی با امیر بیگ محمدی مدیر آژانس ادبی تماس گفتگو می کند ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۵۶    
مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به تغییر آیین نامه بررسی تخلفات ناشران نمایشگاه کتاب، عملیاتی شدن آیین نامه اجرایی بند ج ماده 92 قانون ششم توسعه را جزو اقدامات سال 1402 این اداره کل خبر داد.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
فاش نیوز - دومین آیین سر دلبران با هدف تجلیل از ناشران آثاری درباره مادران و همسران شهدا عصر روز شنبه بیستم اسفندماه به کوشش مجمع ناشران دفاع مقدس و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران در تالار وحدت برگزار شد. ...