دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۳:۱۳Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی»

جهت پرس   ۱ ساعت پیش   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش جهت پرس ؛ در این سفر دو روزه رئیس جمهور به پاکستان که با محوریت توسعه و تقویت روابط اقتصادی و تجاری، گفت وگوهای دو جانبه و رایزنی های منطقه ای با عالی ترین مقامات پاکستان انجام می شود، وزیر امور خارجه، وزیر کشور، وزیر دفاع، وزیر مسکن، وزیر صنعت ...
حجت الاسلام عادل از برپایی نمایشگاه دستاورد های سازمان اوقاف خبر داد و گفت: این نمایشگاه که با مشارکت 39 شرکت دانش بنیان و حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح خواهد شد، ارائه فعالیت های سازمان اوقاف برای اطلاع عموم مردم است.
محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزیر ارشاد را به سمت رئیس شورای راهبردی بیست و چهارمین جشنواره صنعت چاپ منصوب کرد. ...
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه 39 شرکت دانش بنیان شامل 22 شرکت نوآور و 17 شرکت فناور برای حضور در نمایشگاه دستاوردهای وقف اعلام آمادگی کرده اند ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی نوشت: سخن گفتن از سبک زندگی ایرانی-اسلامی بدون پرداختن به رکن حیاتی و ستون اساسی آن، یعنی معماریِ تمدن پایه، راه به جایی نمی برد. ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
[شهروند] روز گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از افتتاح پردیس آسمانه هنر ایران و برگزاری دوسالانه جشنواره فجر هنر معماری خبر داد که البته این دومی عامیانه اش می شود اینکه از امسال یا نهایتا از سال آینده در کنار جشنواره های فیلم، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و شعر ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سید مجید امامی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی درمورد تصویب برنامه ملی انس عمومی با ادبیات کهن پارسی در شورای فرهنگ عمومی بیان کرد: انس عمومی با ادبیات کهن پارسی، یکی از مسیر های جدی حفظ حافظه ی فرهنگی جامعه ما و افزایش اتصال آن با مخازن معرفتی و هویتی است [...]
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آغاز به کار جشنواره فجر معماری از امسال در عین حال توضیحاتی درباره فراخوان بین المللی برای طراحی مجموعه آسمانه هنر ایران ارائه کرد و گفت: جایزه ای که برای نفر برتر این طراحی در نظر گرفته ایم مبلغ 4 میلیارد تومان است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طبق زمان بندی، فراخوان انتخاب طرح برگزیده مجموعه آسمانه هنر ایران اعلام می شود و جایزه 4 میلیارد تومانی به آن تعلق خواهد گرفت.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۵:۲۲   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، اواخر سال گذشته (1402)، برگزاری فستیوال کوچه در استان بوشهر با حواشی زیادی همراه بود؛ اختتامیه این فستیوال مردمی لغو شد و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم قول پیگیری موضوع را داد و هم دستور پیگیری صادر کرد ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۴:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
نشست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با شورای معماری امروز ، دوم اردیبهشت ماه منتج به نتایجی چون تشریح جایزه ملی معماری و فراخوان آن، انتصاب رئیس دبیرخانه ، خبر برپایی جشنواره معماری فجر و ... شد.
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از پروژه کتابخانه شهید دستغیب گفت: بازسازی کتابخانه قدیمی شیراز، پروژه ای که سال ها روی زمین مانده بود، به همت دولت سیزدهم به سرانجام رسیده است.
سینما پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسکن هنرمندان با تسهیلات بسیار ارزان و متناسب در اختیار اهالی فرهنگ، هنر و رسانه و فعالان قرآنی قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۳:۲۴    
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز یکشنبه در حاشیه نشست شورای معماری گفت: مسکن هنرمندان با تسهیلات بسیار ارزان و متناسب در اختیار اهالی فرهنگ، هنر و رسانه و فعالان قرآنی قرار می گیرد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۳:۱۰    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاشمان این است که نرخ گذاری قیمت اجرا های صحنه ای بنا به شرایط کمتر از یک میلیون تومان باشد و روز های آتی نرخ اجرا ها اعلام خواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۲:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، محمود سالاری روز یکشنبه -دوم اردیبهشت - در نشست اعضای شورای معماری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۲:۲۰    
دبیرخانه شورای هنر معماری اغاز بکار کرد و امروز در اولین جلسه این شورا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حکم انتصاب رئیس این دبیرخانه را به او اعطا کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی امیر محمدخانی را به عنوان رئیس دبیرخانه هنر معماری منصوب کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۲:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سندملی معماری و شهرسازی به شورای هنر ارجاع شده و آماده ارائه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی است، جشنواره فجر هنر معماری طبق سند پیش بینی شده از امسال به صورت دو سالانه برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسکن هنرمندان با تسهیلات بسیار ارزان و متناسب در اختیار اهالی فرهنگ، هنر و رسانه و فعالان قرآنی قرار می گیرد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر ارشاد از اتفاقات جدید عرصه معماری با همکاری وزارت فرهتگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: جشنواره معماری فجر، امسال به جشنواره های دیگر فجر افزوده می شود.
جلسه دبیرخانه هنر معماری با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اکنون (1403/2/2) در محل وزارت فرهنگ در حال برگزاری است.
هفت راه   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت ارشاد از برخورد جدّی با متخلفینی گفت که در تبلیغات شهری از قوانین عدول می کنند و یا تبلیغ فیلم هایی که سر از شبکه های ماهواره ای درمی آورد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه فضای فعالیت های اقتصادی را با فضای فرهنگی پیش ببریم، گفت: در سال جدید و به منظور تحقق شعار سال راه اندازی دو موزه موسیقی و تئاتر در دستور کار وزارت ارشاد قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جهان معاصر اکنون بیش از هر هنگامه ای به سعدی و اندیشه های حکمی، عرفانی و اخلاقی او نیاز دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۶:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پی گیر تخصیص یارانه خرید از نمایشگاه بین المللی کتاب 1403 ویژه دانش آموزان و فرهنگیان هستیم.
تهران پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اولین نمایشگاه تخصصی هنر های قرآنی روایت باران عصر جمعه 31 فروردین ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از پیشکسوتان هنر خوشنویسی در فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بنا داریم جریان هنر تجسمی به رشد مورد نظر در سال جاری و سال های آینده برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۱:۴۵    
نمایشگاه آثار قرآنی روایت باران ، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان در فرهنگسرای نیاوران گشایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۱:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت سعدی شیرازی در جوار آرامگاه این شاعر نام آور ایرانی در شیراز با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با راه اندازی خط تولید کارخانه کاغذسازی زاگرس، صنعت نشر کشور از کاغذ باکیفیت این کارخانه بهره مند شود.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره روز سعدی گفت: امیدوارم جهان اسلام، مردم عزیز ایران، مستضعفان و آزادگان جهان بتوانند با استفاده از توصیه های بزرگانی مثل سعدی که صدها سال قبل ایراد کردند ولی همچنان امروز هم نیاز جامعه بشری است جامه عمل بپوشانند ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۰:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نخستین نمایشگاه تخصصی هنرهای قرآنی روایت باران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از پیشکسوتان هنر خوشنویسی در فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۰:۱۵    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت اول اردیبهشت همزمان با روز سعدی، پیامی تصویری منتشر و در آن تاکید کرد: امروز جهان معاصر بیش از همیشه به سعدی و اندیشه های حکمی عرفانی و اخلاقی او نیاز دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت اول اردیبهشت همزمان با روز سعدی، پیامی تصویری منتشر و در آن تاکید کرد: امروز جهان معاصر بیش از همیشه به سعدی و اندیشه های حکمی عرفانی و اخلاقی او نیاز دارد.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۸:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، مراسم گرامیداشت پیروزی رزمندگان سپاه اسلام در نبرد با رژیم غاصب صهیونیستی در عملیات وعده صادق ، با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وجمعی از معاونان و کارکنان این وزارتخانه روز چهارشنبه بیست و نهم فروردین در محل نمازخانه وزارت فرهنگ و ارشاد ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سید مجید امامی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی درمورد اهمیت نامگذاری روز ها بیان کرد: دو موضوع در زندگی فرهنگی و اجتماعی ما مهم هستند ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت در حوزه فرهنگ و هنر خودش را حامی بخش خصوصی و مردمی می داند چراکه وظیفه ما حمایتگری، نظارت و تنظیم گری است و هر میزان جریان مردمی حضور قوی تری داشته باشند می توان به ادامه و رشد این کار امیدوار بود.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۲۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
فارس- معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما نیازمند خوانش آثار مفاخری همچون سعدی و اتصال به سرچشمه های حکمت هستیم.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۲۲:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
در بخشی از پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مراسم بزرگداشت سعدی تأکید شده است که مفهوم وحدت بخش و در عین حال نیاز ضروری انسان سرگشته معاصر در گنجینه ابیات سعدی نهفته شده است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران با اشاره به اینکه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بیش از یکصد سال از عمر آن می گذرد تعداد 38 بنای تاریخی را احداث کرده است، گفت: رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جاری بنایی گذاشتند تا 17 طرح برای احداث ساختمان و بازسازی مشاهیر در دستور کار باشد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۹:۵۵   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بازار هنری ایران از امسال برگزار می شود، گفت: دولت در حوزه فرهنگ و هنر خود را حامی بخش خصوصی و مردمی می داند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۹:۱۸    
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشت: عدالت فرهنگی یعنی همه جای ایران سرای من؛ عضویت هنرمندانِ دارای معلولیت در صندوق اعتباری هنر نشان از عدالت فرهنگی در وزارت فرهنگ دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه آثار قرآنی "روایت باران" بازدید کرد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۰۹:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه از طرح ها و برنامه های جهاددانشگاهی در حوزه هنر و فرهنگ حمایت می کنیم گفت: این نهاد باید مهمترین بازیگر در انجام فعالیت های فرهنگی و هنری دانشجویی و دانشگاهی باشد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین نشست مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بر ضرورت نظارت دقیق بر روند تولید و خلق آثار هنری با محتوای سالم و ارزشی به عنوان رسالت نهادهای متولی امور هنری و فرهنگی تاکید کرد.
دولت   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۰۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی برگزاری مراسم گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و معرفی چهره سال 1402 هنر انقلاب اسلامی در صفحات اجتماعی ایکس و ویراستی نوشت: رسالت ما این است که جریان سازی جهانیِ هنر انقلاب را تقویت سازیم و با این ظرفیت به ظهور عصر جدید فرهنگی کمک کنیم.