چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۰:۳۴Oct 2020 21

جدیدترین‌های «فرهنگ و ارشاد اسلامی»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۲۲ دقیقه پیش    
به مناسبت هفته ناجا ،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه مسوول کتابخانه عمومی بافرمانده نیروی انتظامی شهرستان فهرج دیدار و گفتگو کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۲۲ دقیقه پیش    
طی حکمی از سوی فرماندار شهرستان بردسیر ، رضا رجایی نژاد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مسوول کمیته فرهنگی، هنری، ورزشی در شهرستان بردسیر منصوب شد.
ایرنا   ۲۸ دقیقه پیش    
رشت – ایرنا – معاون هنری و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان موسیقیدان های استان را به شرکت در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر دعوت کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۵۰ دقیقه پیش    
گروه های برتر لیک گتابخوانی شهرستان سمنان در مراسمی با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش استان سمنان تجلیل شدند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۵۰ دقیقه پیش    
پنجمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با انتشار فراخوان توسط دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز و با مشارکت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تمامی استانهای کشور من جمله البرز و با رویکرد ویژه به فعالیت در فضاهای مجازی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی،حیدری خلیلی معاون سازمان سینمایی و سمعی و بصری و علی تاجیک مدیریت عملکرد سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور دیداری یک روزه وارداستان آذربایجان غربی شد ...
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پیامی را منتشر کرد.
شبستان   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل اسامی برگزیدگان نوزدهمین سوگواره ادبی عاشورایی را اعلام کرد.
شبستان   ۱ ساعت پیش    
مدیر کانون حضرت علی اکبر (ع) شهر پارسیان با اشاره به تالیف کتاب در زمینه دینی، گفت: کتابی را با عنوان نفوذ از منظر قرآن را در تعداد پایین چاپ کرده ام. حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان برای چاپ این کتاب، باعث استقبال مردم خواهد شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از اهمیت اطلاع رسانی های میدانی سخن گفت و بیان کرد: نیاز به تبلیغات محیطی خصوصا در حاشیه شهر که رعایت شیوه نامه های بهداشتی کمتر دیده می شود، ضروری است.
مسوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از تمدید مهلت شرکت در دومین دوره مسابقه کتابخوانی "اشک ها و عبرت ها" به مناسبت اربعین حسینی (ع) برای عموم مردم و نیز کارکنان و اعضای خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود در بازدید از دو چاپخانه، بر نقش مهم صنعت چاپ در توسعه فرهنگی تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، رضا مهدیان در این برنامه از چاپخانه افست "طپش" و چاپخانه و کانون آگهی و تبلیغات "عصر هنر" بازدید کرد.
سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: با ارسال حکم شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران، انجمن خوشنویسان بجنورد با 52 عضو رسمی ممتاز، فوق ممتاز و استاد به شعبه نوع درجه دو ارتقا یافت.
پانا   ۲ ساعت پیش    
شیروان(پانا)- به مناسبت گرامی داشت هفته خوشنویسی، دومین نمایشگاه خوشنویسی با عنوان "مشق احساس" با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و جمعی از اعضای انجمن خوشنویسان شیروان در محل دفتر این انجمن افتتاح شد. ...
مسئول چاپخانه ها و کانون های آگهی و تبلیغات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود از صدور و تمدید مجوز تاسیس و فعالیت پنج چاپخانه و کانون آگهی و تبلیغات در این شهرستان خبر داد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان گفت: نیروی انتظامی با برقراری امنیت، نقش مهمی در توسعه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایفا می کند.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس – ایرنا –گزارش تصویری از تجلیل از یاوران وقف به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی به مناسبت هفته وقف درهرمزگان.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
گرگان - ایرنا - همزمان با دهه وقف از 4 واقف شاخص استان گلستان به صورت ویدئو کنفرانس در همایش ملی یاوران وقف و در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.
موکان بوکان آنلاین   ۱۰ ساعت پیش    
به گزارش موکریان بوکان آنلاین؛ معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مهاباد سفر خواهد کرد. پیرو پیگیری متعدد و سوال مهندس جلال محمودزاده نماینده مردم در مجلس از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۱:۴۳    
ششمین جلسه شورای پژوهشی با حضور رئیس، دبیر،مشاور و دیگر اعضای شورای پژوهشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۱:۱۳    
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رومشگان، گفت: برگزاری مستمر جلسات شورای فرهنگ عمومی بستر ساز ارتقاء فرهنگی در جامعه است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۳۵    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش یاوران وقف، ضمن رونمایی از سند ارتقای فرهنگ وقف و وبسایت کتابخانه تخصصی وقف، گفت: تلاش کرده ایم با وقف، یک فرهنگ مضاعف را به وجود بیاوریم که تدوین سندهای محیط زیست و سلامت در راین راستا بوده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۲۹    
مدیر کل دفتر هماهنگی و ارتباطات گفت: با توجه به درخواست های مکرر و به منظور بهره مندی همکاران شاغل در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عموم مخاطبان، دومین مسابقه اشک ها و عبر ت ها با 40 جایزه 5 میلیون ریالی تا ساعت 18 چهارشنبه ( سی ام مهرماه) تمدید شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در جلسه " کمیته بررسی آسیب های اجتماعی شورای فرهنگ عمومی استان "، گفت: فعالیت های فرهنگی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی با محوریت طلاق افزایش می یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان اوقاف وامور خیریه از یاوران وقف برتر استان اصفهان تجلیل شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام توئیتری خود نوشت: بی دولتی در منطقه، طرح مشترک اسرائیل و حامیان آمریکایی اش و تخریب قوای سه گانه در ایران پیش درآمد این طرح است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر این درد و رنج را بازگو نکنیم، دشمنان ایران، تاریخ را به گونه ای دیگر روایت خواهند کرد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از اجرای طرح پائیزه کتاب در زنجان خبر داد و گفت: این طرح از پنجم آبان ماه به مدت 8 روز در زنجان اجرا خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مسوول گروه هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با آغاز ماه ربیع الاول و کمکهای حمایتی مخاطبان و نهادهای متولی، سالن های تئاتر و نگارخانه های مشهد جان دوباره می گیرند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۱۳    
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به عکسواره ملی " مستان مستور" که با موضوع سوگواری محرم در ایام کرونا از نگاه دوربین در دو بخش بخش اصلی (عکاسی با دوربین حرفه ای) و بخش نگاه مردمی (عکاسی موبایلی) ، داوری آثار توسط علی قلمسیاه ...
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نقش وقف در توسعه ملی نباید فراموش شود، گفت: وقف نیازمند نیازسنجی های منطقه ای و ملی است، هراندازه وقف را به نیازهای محله ای، منطقه ای و ملی نزدیک کنیم سنت وقف بیشتر استمرار می یابد، نقش وقف در توسعه منطقه ای ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - تفاهمنامه همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور افزایش سطح آگاهی های عمومی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی امضا شد.
نشست ادبا، شاعران و اهل قلم، با حضور احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و میزبانی احمد صابری بخشدار کن صورت پذیرفت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در هفتصد و چهل و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور با تاکید بر اینکه عوامل مختلفی در کاهش و یا افزایش جمعیت تاثیرگذار است، گفت: در مقوله جمعیت عوامل متعددی موثر است و بخش قابل توجهی از این عوامل فرافرهنگی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پیامی را منتشر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون مجوز 20 نشریه غیرفعال بر اساس ماده 16 قانون مطبوعات در این استان لغو شده است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، خبرنگار گروه اجتماعی ایرنا در همایش یاوران وقف که امروز(سه شنبه) برگزار شد، به دلیل نگاه دقیق و تولید محتوای موثر در حوزه های عمومی مربوط به مفاهیم وقف برگزیده شد و لوح قدردانی و هدیه خود را از سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
شیراز- صابر سهرابی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، عضو شورای سیاست گذاری هفته کتاب کشور شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر هماهنگی و ارتباطات معاونت قرآنی وزارت ارشاد گفت: با توجه به درخواست های مکرر و به منظور بهره مندی همکاران شاغل در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عموم مخاطبان، دومین مسابقه اشک ها و عبر ت ها با 40 جایزه 5 میلیون ریالی تا روز چهارشنبه سی مهرماه تمدید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی میان نیروی انتظامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد امضا شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۴۵    
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت درگذشت جهانگیر حامدی، پیشکسوت تئاتر استان خوزستان پیام تسلیتی را منتشر کرد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۳   + ۳۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی تازه ترین ها، معافیت مالیاتی هنرمندان و فعالیت های فرهنگی و هنری در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم حذف و برای آن سقف تعیین شد. در پیش نویس این لایحه که وزیران بررسی می کند، آمده است: بند (ل) ماده 139 به شرح زیر اصلاح میشود. ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: یکی از موانع موجود در باشگاه های کتابخوانی، انتخاب کتاب بدون توجه به نیازهای بومی هر استان و شهرستان است و لیست کتاب های منتخب جام باشگاه ها برای همه استان ها یکسان ارائه می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه همایش ملی پژوهش و بزرگداشت آیت الله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی عراقی فروردین ماه سال آینده در اراک برگزار می شود،گفت: این همایش در محورهای زهد و پارسایی در سیره ملا فتحعلی، کرامات و حالات عرفانی و جلوه های صبر و گذشت در سره ایشان ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: آلبوم موسیقی نالش اثر هنرمندان خراسان شمالی منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامهرمز از برگزیده شدن 4 عضو باشگاه های کتابخوانی این شهرستان در مسابقه داستان نویسی شهرستان شهریار خبر داد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۴۳    
محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در نشست با برخی از کتابفروشان استان گفت: مجهز شدن به ظرفیت های رسانه ای و ارتباطی از ملزومات یک کتابفروشی است
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سند ارتقای فرهنگ وقف با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و نیز جمعی از مسئولان روز سه شنبه رونمایی شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۳    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه با سرهنگ یوسفوند فرماندهی انتظامی این شهرستان، دیدار کرد.