یکشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۰۰:۰۴May 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ و ارشاد اسلامی»

ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایلام- ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: فراخوان پنجمین دوره آیین جایزه کتاب سال استان به عنوان آغاز تقویم اجرایی این آیین اعلام و منتشر شد.
شبستان   ۱ ساعت پیش    
حجت الاسلام ناصر خدایاری گفت: با شیوع کرونا و راکد شدن فعالیت های فرهنگی و هنری خسارت های بسیاری به بخش فرهنگ و هنر و همچنین اصناف وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد شده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز از افتتاح نخستین باشگاه کتیبه کتاب و کتابخوانی در روستای سریزد این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون 70 باب باشگاه کتابخوانی روستایی و شهری در مهریز راه اندازی شده است.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از برگزاری هنروارۀ اذان ایرانی، مکتب اردبیل با محوریت اذان سبک مرحوم رحیم مؤذن زاده اردبیلی خبر داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان پارسی پیامی صادر کرد.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۲:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
ایلنا: وزیر ارشاد به خبر اعلام کاندیداتوری برخی کاندیداها از کنار مزار شهید سلیمانی واکنش نشان داد. سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صفحه توئیتر خود نوشت: سردار سلیمانی در قامت نماد مقاومت و شاهد معصومیت و مظلومیت امت است ...
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در متن پیام محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چنین آمده است: فردوسی حماسه پردازی است که نامه ای پسندیده از دفتر ماندنی و جاودانه آراسته بنام شاهنامه، دفتری که پیوسته پشتوانه ارجمند زبان فارسی است ...
پانا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
زنجان (پانا)- فراخوان نخستین جشنواره تئاتر خیابانی و صحنه ای استان زنجان با عنوان خط شکنان و غواصان دریا دل منتشر شد. با عنایت به برگزاری کنگره 3535 شهید دفاع مقدس استان زنجان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران – شعبه استان زنجان و ارگان های فرهنگی و هنری در ...
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد – ایرنا- معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: دومین پویش ملی خیام خوانی 28 اردیبهشت ماه جاری به صورت آنلاین و همزمان با روزبزرگداشت حکیم عمر خیام اعلام می شود.
ابراهیم شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت : 25 اردیبهشت ماه روز بزرگداشت ابوالقاسم فردوسی شاعر حماسه سرا و یکی از مفاخر ایران زمین است
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: دومین پویش ملی خیام خوانی 28 اردیبهشت ماه جاری به صورت آنلاین و همزمان با روزبزرگداشت حکیم عمر خیام اعلام می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان از برگزاری آیین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی،به صورت مجازی خبر داد.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از نرم افزارهای معجزه قرآن، فهم آسان و همچنین تابلوی هنری یادبود نمایشگاه مجازی قرآن، گفت: بزرگ ترین حلقه مفقوده ما اخلاق اجتماعی است و امیدواریم در پرتو آثار علمی دانشمندان و آثار هنری هنرمندان ...
محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت بیست و پنجم اردیبهشت ماه روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی پیامی صادر کرد، متن پیام به شرح زیر است:
رادیو ایران   ۸ ساعت پیش    
در چهارمین برنامه انتخاباتی در برنامه ایران امروز ، شنبه 25 اردیبهشت ، رادیو ایران میزبان دکتر سید محمد حسینی دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، و وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر محمد عطریانفر تحلیلگر مسائل سیاسی بود. • نیازمند بازنگری در قانون احزاب هستیم ...
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
مشهد- ایرنا- معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: 25 اردیبهشت ماه، سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، روز پاسداشت زبان فارسی و فرصتی است که علاوه بر شناساندن این شخصیت بزرگ ادبی به اقشار مردم، زمینه حفظ این گنجینه و میراث غنی زبان فارسی در همگان فزونی می یابد.
خبر آنلاین   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رومشگان با حضور در محفل هفتگی هیات نوجوانان منتظران ظهور از مربیان و نوجوانان این هیات بخاطر فعالیت های فرهنگی و مذهبی با اهدا کتاب تقدیر کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۰ ساعت پیش    
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری شب شعر "حکیم سخن" به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی خبر داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، ارسال بیش از یک هزار و 100 اثر به چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات را یک رکورد و استقبال گسترده دانست و گفت: اختتامیه این جشنواره به علت شرایط کرونایی به صورت مجازی برگزار شد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهتمام ویژه این وزارتخانه در جهت کمک و حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ،هنر و رسانه، چهار اقدام اجرایی را از مهمترین تلاش ها برای مقابله با پیامدهای بحران همه گیری کرونا در این بخش برشمرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۵۶    
معاون هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: تعرفه شهریه آموزشگاه های آزاد هنری استان گلستان در سال 1400 مشخص شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۱    
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به اینکه 63 مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت تحت نظارت این اداره کل مشغول فعالیت هستند، گفت: 15 مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت برای حضور در نمایشگاه معرفی شدند.
رئیس اداره فرهنگی و کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: در سال 1399 مجوز صادرات یک میلیون و 134 هزار و 734 جلد کتاب در استان صادر شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۱    
رضا مردانی ،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند گفت: مسابقه ی بزرگ شعر خوانی بزرگداشت حکیم عمر خیام که توسط موسسه فرهنگی هنری آینه هنر خورشید اروند در حال برگزاری است در راستای ایفای ترویج فرهنگ غنی کشورمان ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، برنامه از پارسی تا فارسی با مصاحبه تلفنی دکتر مسلم نادعلیزاده عضو هیئت علمی دانشگاه، دبیر علمی شورای شعر و ترانه وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد نقش آیین ها در گسترش زبان فارسی روانه آنتن شد. ...
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به آغاز فعالیت سینماها، گفت: بازگشایی های مقطعی نمی تواند دردی از مشکلات سینماداران دوا کند لذا حمایت ها باید اثرگذارتر باشد.
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر: استان بوشهر با ارسال 205 اثر و شهر برازجان از شهرستان دشتستان با 117 اثر فعالترین استان در پویش "نشاط نوروزی با کتاب" شناخته شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۳۱    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت 25 اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی پیامی صادر کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۳۱    
سی و چهارمین آزمون ادواری مهارتی فرهنگ و هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ویژه ی هنرمندان و استادکاران هنری آغاز شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم از امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه توزیع کتب کمک درسی و کنکور با گروه آموزشی و موسسه انتشاراتی گاج خبرداد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از اجرای مجموعه برنامه های فرهنگی و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و هنری به مناسبت عید سعید فطر خبر داد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در گفتگوی زنده تلوزیونی برنامه نگاه روز ، اهم فعالیت های کلان و پیش رو حوزه فرهنگ و هنر را اعلام داشت و بر لزوم برش نقشه مهندسی فرهنگی تاکید کرد و گفت: جایزه کتاب سال به نام استاد منصور اوجی رقم خواهد خورد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۱۱    
اولین نشست کارگروه ارتقاء سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی و کارگروه مدیریت عملکرد در سال 1400 با هدف ارتقاء سطح پاسخگویی و رسیدگی به شکایات و بررسی موضوعات مربوطه با حضور اعضاء در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۵۲    
به مناسبت سالروز بزرگداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس اداره کتابخانه های شهرستان آرادان با دیدار با اعضا هلال احمر شهرستان آرادان از ایثار و تلاش های کارکنان و اعضای هلال احمر تجلیل کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۵۲    
در آیین تجلیل از فعالان فرهنگی مذهبی و قرآنی شهرستان سرخه در برنامه های ماه مبارک رمضان از رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان تجلیل شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: آیین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی، به صورت مجازی در استان برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- جایزه کتاب سال که در استان فارس به فرهیختگان در رشته های مختلف داده می شود به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در دوره آینده قرار است به نام مرحوم منصور اوجی ادیب، نویسنده و شاعر شیرازی رقم بخورد.
خبر آوا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۷   + ۳۷ سایت دیگر  
اعضای شورای سیاستگذاری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر معرفی شدند. به گزارش خبرآوا به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و رییس شورای سیاستگذاری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، در احکامی مجید کیانی، داود گنجه ای، حسن ریاحی، شاهین فرهت ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه در حال حاضر 50 موسسه فرهنگی قرآن و عترت دارای مجوز درجنوب استان کرمان فعالیت می کنند، گفت: بالغ بر 50 نفر از فعالان قرآنی این منطقه در یک ساله گذشته تحت پوشش بیمه صندوق اعتباری هنر قرار گرفتند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۱    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: بیش از 30 فعالیت شاخص از سوی انجمن های ادبی گلستان در سال 99 اجرا شد.
سراج24   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
همایش ملی جریان شناسی تدبر قرآن کریم و ظرفیت های اجتماعی آن در ایران معاصر ، به همت انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، طی پیامی درگذشت مادر حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم؛ نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان شرقی را تسلیت گفت. متن پیام بدین شرح است: ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه ایجاد شور انتخاباتی اولویت و رسالت همه مسئولان است، گفت: برگزاری انتخابات پرشور آبروی نظام را حفظ و تقویت خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: این استان رتبه نخست جذب تسهیلات کم بهره در حوزه های فرهنگی و هنری و رسانه را به خود اختصاص داد.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از برگزاری اولین جشنواره مجازی منطقه ای مُد و لباس جنوب کرمان و یکصد و هفتمین جشنواره مد و لباس فجر کشوری در این منطقه خبرداد.
برترین ها / پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۰   + ۴۹ سایت دیگر  
خبرگزاری صبا: با حکم سید مجتبی حسینی، حسن ریاحی به عنوان ️دبیر سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر معرفی شد. حسن ریاحی با تایید شورای سیاستگذاری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر و با حکم معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر این دوره جشنواره شد. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
پنجمین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام، ویژه آثار منتشرشده در سال 1399 از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با همکاری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و موسسه فرهنگی هنری اقلیم هشت ایلام برگزار می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۰۳    
حسین اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، در پیامی25 اردیبهشت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی را تبریک گفت.
ابوعمار، رییس مؤسسه آل البیت(ع) مادرید از آمادگی این مؤسسه برای همکاری در ایجاد مرکز تخصصی نهج البلاغه در اسپانیا خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۴۹    
علی لاریجانی مشاور مقام معظم رهبری دقایقی پیش با حضور در وزارت کشور برای شرکت در انتخابات ریاستٰ جمهوری ثبت نام کرد. ریاست سازمان صدا وسیما، دبیر شورای عالی امنیت ملی ...