پنجشنبه ۱۴ اسفندساعت ۱۵:۰۷Mar 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ و ارشاد اسلامی»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۶ دقیقه پیش    
معاون هنری و سینمای اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی آذربایجان شرقی، اعتبارات بخش فرهنگی را ناکافی دانسته و بر لزوم حمایت بخش خصوصی از این عرصه تاکید کرد.
ایرنا   ۴۰ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول گفت: آثار 9 هنرمند دزفولی برای حضور در نمایشگاه بین المللی قفس در نفس فرانسه راه یافتند.
ایرنا   ۵۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مراسم نکوداشت چهل سال تلاش محمد جهانتاب گویند و پژوهشگر پیشکسوت سیستان و بلوچستان امروز/پنجشنبه/ در مجتمع فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۵۸ دقیقه پیش    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با حضور در سامانه سامد به سوالات مردم شریف استان مرکزی پاسخ خواهد داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: با توجه بهمحدودیتهای ناشی از شیوع ویروس کرونا، ششمین جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای خلیج فارس پنجم فروردین سال آینده در کرمان و به صورت غیرحضوری برگزار می شود.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات از رسانه ها و فعالان شبکه های اجتماعی دعوت کرد تا نسبت به تقویت مشارکت مردم اقدام کنند.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیر روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: با هدف تصویرسازی از ظرفیت های نشاط و شادی مثبت در آداب و سنن اقوام و جامعه ایرانی پویش منطقه ای تولید محتوا برگزار می شود.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: دو هنرمند خوشنویس از خراسان شمالی به عنوان برگزیدگان جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز معرفی شدند.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان از دو عضو کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان که در عرصه ی بین المللی مدال کسب کرده بودند تجلیل کرد
چاپ و نشر آنلاین   ۳ ساعت پیش    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان معتقد است؛ علاوه بر گسترش بخش صادرات می توانیم صنعت چاپ استان را نیز ارتقا دهیم و با ساخت چاپخانه ای مجهز در این استان اشتغال ایجاد کنیم و از بیرون رفتن سرمایه از این منطقه جلوگیری به عمل آوریم. ...
اولین دوره مسابقه هنر بازیگری برای افراد بالای 14 سال با رعایت پروتکل های بهداشتی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر برگزار شد.
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای دو رویدادِ "نشان ملی دبیرسیاقی" و "جایزه ملی عارف" در قزوین پیامی صادر کرد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/اصفهان عضو کانون نمایشگران خیابانی استان اصفهان می گوید: راهکارهایی را برای اجرای دائمی تئاتر خیابانی در شرایط کرونایی به ستاد ملی مقابله با کرونا و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ارائه کرده ایم و امیدواریم با هماهنگی آن ها از بلاتکلیفی نجات پیدا کنیم.
ایبنا   ۴ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی همدان از راهیابی 4 روستای استان به مرحله نهایی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب خبر داد.
شبستان   ۴ ساعت پیش    
تمری، گفت : کانون های فرهنگی هنری مساجد بازوان اصلی حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی در محلات و خصوصاً روستاها هستند و ما باید از این ظرفیت به نحو مطلوب و بهتری استفاده کنیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر در جلسه کارگروه های هویت و فضای مجازی ستاد ساماندهی جوانان و آموزش و اطلاع رسانی کنوانسیون حقوق کودک در این شهرستان گفت: شکاف عمیقی بین نسل حاضر با نسل های گذشته وجود دارد.
ایبنا   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از اهدای بیش از 2300 جلد کتاب مناسب در موضوعات مختلف به اداره کل کتابخانه های عمومی این استان خبر داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، کادر بهداشت درمان را خط مقدم مقابله با ویروس و بیماری کرونا دانست و با تجلیل از تلاش آنها گفت: ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی مردم برای مقابله با این بیماری بسیار مهم و تاثیر گذار است و همه دستگهاهای فرهنگی و اجرایی باید در این زمینه تلاش و فعالیت نمایند.
ایبنا   ۴ ساعت پیش    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر از راهیابی دو روستای ابهر به مرحله نهایی هفتمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب خبر داد.
کارگروه فرهنگی ستاد پدافند غیر عامل استان سمنان روز پنجشنبه با هدف بررسی راهکارهای فرهنگی مقابله با کرونا و تاکید بر ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در آستانه سال نو در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار شد.
ایبنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد 31 فروردین را آخرین مهلت شرکت در چهارمین جشنواره سراسری داستانک کُردی اعلام کرد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان از آغاز توزیع هنر کارت بین هنرمندان و فعالان فرهنگی، رسانه ای در این شهرستن=ان خبر داد و گفت: در اولین مرحله به 25 نفر از هنرمندانی که واجد شرایط دریافت هنر کارات بودند، اهدا شد.
55آنلاین   ۵ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مجمع عمومی سالیانه خانه مطبوعات و رسانه های کشور، با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری در سال 1400، تصریح کرد: وظیفه رسانه ها کمک به افزایش مشارکت آگاهانه مردم در این آوردگاه خطیر است.
شبستان   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: پروانه فعالیت موسسه فرهنگی و هنری تک منظوره شب سرشت مهتاب هنر در شیروان صادر شد.
رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از موکول شدن نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت به سال 1400 خبر داد.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: نخستین جشنواره فرهنگی، هنری و پژوهشی نماز با عنوان معراج در بخش های مجازی، ادبی و هنری به میزبانی زنجان برگزار می شود.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه گفت: امیردانش مراغی، خوشنویس این شهرستان موفق به کسب 2 عنوان برتر کشوری در این رشته هنری شد.
انتخابات الکترونیکی هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه های کشور صبح امروز در محل معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و اعضای اصلی هیات مدیره و بازرسان به ترتیب برای 3 و یک سال، انتخاب شدند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در بررسی نحوه عملکرد مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای کشور در اجرای برنامه دیدار چهره به چهره با مردم در رتبه پنجم کشوری قرار گرفت.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: روستای دشت شهرستان گرمه این استان به عنوان یکی از روستاهای راه یافته به مرحله نهایی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی شد.
خبرگزاری برنا   ۶ ساعت پیش    
محمود برزگر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرچک با حسن پارسافر سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان قرچک دیدار و گفتگو کرد.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد در راستای برنامه ریزی برنامه های 18 اسفند، سالروز تاسیس کانون های مساجد با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد دیدار و گفت و گو کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از قرار گرفتن دو کانون فرهنگی هنری مساجد استان یزد در بین 5 کانون برتر کشور در طرح ملی ایران قوی خبر داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به برگزاری چهارمین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد گفت: این جشنواره اکنون با مشارکت سه ارگان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان استان و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در حال انجام است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک با پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری وزیر در تهران آغاز به کار کرد و نمایشگاه عکس این رویداد علاوه بر تهران به گیلان رسید و معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تاکید کرد: آغوش کودکان کشور از عروسک های بومی گیلان خالی نیست.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر گفت: درسجین و عمیدآباد ابهر به مرحله نهایی روستاهای دوستدار کتاب راه یافتند.
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا مهدوی پور/ سال هاست که متولیان اجرایی کشور چه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و چه در وزارت امورخاجه نمی دانند و یا نمی خواهند بدانند که در عرصه های نوین روابط بین الملل و بالاخص در صحنه دیپلماسی عمومی ( Public Diplomacy ) از چه جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و ملزم به رعایت و یا اِعمال چه ...
یزد فردا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۱:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
کتابخانه مرکزی یزد به عنوان یک پروژه عظیم فرهنگی در سطح ملی با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۱:۰۸    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه 80 نفر از هنرمندان سیستان و بلوچستان در دو سال اخیر درجه هنری دریافت کرده اند، گفت: حدود هزار و 200 نفر عضو صندوق اعتباری هنر هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و رئیس خانه مطبوعات ایلام بر آمادگی رسانه های استان برای همکاری با بازرسی استان برای مبارزه با فساد تاکید کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۱:۲۱    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در اختتامیه اولین جایزه ادبی ایلام تاکید کرد: جایزه ادبی ایلام سنگ بنایی است برای تدوام جریان ادبی کُردی در ایلام.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برنامه های شاخص ششمین نکوداشت عالم ربانی و کاتب قرآن رمزدار مرحوم علامه میرزا حسین معتقد اهرمی ریشهری و بزرگداشت 16 اسفند روز قرآنی بوشهر را تشریح کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
جلسه رونمایی از اسناد آمایش سرزمینی کتابخانه های عمومی کشور در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، آذربایجان شرقی و کرمانشاه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: 35 درصد از بیمه شدگان عضو صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان و هنرمندان استان فعالان حوزه موسیقی هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: امیدواریم جلسات شورای فرهنگ عمومی با ایجاد تعامل سازنده میان فعالان حوزه فرهنگ، فرصتی برای رشد و تعالی این بخش فراهم کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: درآمد حاصل از بلیط فروشی نمایش رقص روی خارهای زرد در یاسوج به مردم زلزله زده شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا پرداخت شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در آیین پایانی نخستین جشنواره مجازی موسیقی مقامی تارآوا ، موسیقی مقامی را پویاترین عنصر فرهنگ بومی استان و زبان تعامل با سایر مناطق و ملل دانست.
بهرام فاضلی طی پیامی؛ ضایعه درگذشت مادر ارجمند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین را تسلیت گرفت.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، از برگزاری آیین اختتامیه نخستین جشنواره کالاهای فرهنگی، عصر روز پنج شنبه چهاردهم اسفندماه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته پایانی بهمن و هفته اول اسفندماه مجوز 276 تک آهنگ و 19 آلبوم را صادر کرده است.