دوشنبه ۰۸ آذرساعت ۱۵:۵۹Nov 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آثار هنری»

نمایشگاه آثار هنری معلولان به مناسبت هفته معلولان در موزه هنر های تزئینی اصفهان گشایش یافت.
فرهنگ وهنر   ۴ ساعت پیش    
مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر، نسخه نفیس و ارزشمند مُرقّع هند و ایرانی را بازنشر می کند.
سینا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مورخان هنر از دیرباز از اشعه ایکس یا تصویربرداری مادون قرمز برای درک بهتر تکنیک های هنرمندان استفاده کرده اند. به تازگی هوش مصنوعی وارد این حوزه شده و متخصصان از این فناوری برای تفسیر و درک آثار هنری بهره می برند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۹ ساعت پیش    
یک هنرمند آمریکایی با استفاده از زغال و گچ، شکاف های خیابان را به نقاشی از شخصیت های کارتونی تبدیل می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس گفت: مرحله استانی پنجمین جشنواره ملی، استانی ترنم فتح و نیز سومین مرحله تئاتر سنگر ویژه تولیدات آثار هنری در حوزه ها دفاع مقدس، گروه ها موزیک یگان های نظامی و انتظامی به پایان رسید.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۵:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
برگزاری مراسم اختتامیه همزمان سه عنوان جشنواره حوزه دفاع مقدس شامل پنجمین جشنواره ملی فانوس شامل تولیدات آثار هنری در حوزه دفاع مقدس، چهارمین جشنواره استانی ترنم فتح ویژه گروه های موزیک یگان های نظامی و سومین جشنواره استانی تئاتر سنگر ویژه یگان های نظامی و انتظامی با حضور مسئولان ارشد استان در ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۲:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
یک هنرمند ایتالیایی نوشته ها و تصاویر نژادپرستانه روی دیوار را به آثار هنری تبدیل می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
این عکس ها اغلب تنها راه حفظ آثار هنری نیکولا هستند. نیکولا درباره آثار هنری خود توضیح داد که از اجزای کاملاً طبیعی و فصلی در هنر خود استفاده می کند و با توجه به محیط طبیعی که به عنوان بوم از آن استفاده می کند، آثاری خلق می کند که ماندگار نیستند.
رادیو صبا در برنامه مثبت صباهنگ با حسام الدین سراج درباره آخرین آثار هنری اش گفتگو کرد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
این دیوارنگاره به مسئولان متذکر می شود که عمر مسئولیت کوتاه است و باید فرصت را برای خدمت کردن به مردم غنیمت شمرد. دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) متعلق به سازمان فرهنگی و رسانه ای اوج است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تاکوهی هارطونیانس ، بانوی ارمنی اهل شهرستان علی آبادکتول است که ارادت قلبی به شهدای دفاع مقدس و رهبر معظم انقلاب دارد؛ این علاقه و عشق در آثار هنری او نمود یافته که گزارشی از آن را در ادامه مشاهده می کنید.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، نقش هنر و هنرمند را بسیار تأثیرگذار و ماندگار دانست و گفت: اگر هنر متعهد در خدمت انقلاب و اسلام باشد، منجر به تولید آثار هنری می شود که به اندازه یکصد سخنرانی اثرگذار است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ملارد (پانا) - بزرگترین کیف دست سوز چرم در ابعاد 2 متر در 2 متر و پهنای نیم متر توسط مددجوی توانبخشی در شهرستان ملارد دوخته شد. به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد، داود خادم رئیس اداره ضمن اعلام این خبر گفت: ملیحه سمیعی ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۴    
به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی اعضای مراکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری بیرجند اقدام به تولید آثار هنری پوستر سازی جلد تعدادی از کتاب های مراکز کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۸:۲۹    
تهران- ایرنا- سعید فرج پوری در گفت وگو با روزنامه ایران می گوید: نگاه هنرمندان متأثر از جامعه است. هنرمند به عنوان بخشی از جامعه تحت تأثیر شرایط اجتماعی ای است که در آن زندگی می کند و قطعاً شرایط اجتماعی هم در تولید آثار هنری تأثیرگذار خواهد بود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۷:۳۴    
تشکل های مردمی پشتوانه توسعه کشور، برگزاری 14 دوره ملی دانش افزایی مشاوران ازدواج و خانواده، اهمیت سرمایه گذاری هدفمند در حوزه زنان و خانواده، بیمه شدن هزینه های درمان ناباروری، مغفول ماندن نقش زنان در دفاع مقدس در آثار هنری و جنگ قدرت میان زوجین و باخت خانواده را در بسته خبری زنان ایمنا بخوانید.
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- انسیه خزعلی عصر امروز در آیین تجلیل از نویسندگان عرصه مقاومت که در سالن اجتماعات نهاد امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: برگزاری این نشست برای سپاس گزاری از حرکت بزرگ و حضوری است که با آثار، قلم ها، فکر ها و زببایی اندیشه تان ماندگار کردید. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان وخانواده با تاکید بر اینکه نویسندگان عرصه ادبیات مقاومت و دفاع مقدس با فکر، قلم و زیبایی اندیشه قدم های بزرگ و استواری برداشته اند، گفت: در مورد نقش زنان در دفاع مقدس، در بستر آثار هنری، فیلم و کلیپ و موارد دیگر، کم کار شده و این موضوع مغفول مانده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پیروز ارجمند، قوم-موسیقی شناس و استاد دانشگاه معتقد است که بحران ها در جهان، منشا خلق اثر هنری هستند و کرونا هم جدای از این موضوع نیست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۴۶    
حسین زاده گفت: باید سعی کنیم بین هنرمندان و جامعه ایثارگری ارتباط برقرار شود تا ضمن باز شدن عرصه برای هنرمندان، شاهد اتفاقات خوبی باشیم که منجر به تولید آثار هنری در حوزه دفاع مقدس شود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۶:۴۸    
حوزه بسیج امام سجاد علیه السلام با همراهی حوزه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها اقدام به برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی به مناسبت هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا همراه با شعار سال تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و با هدف معرفی توانمندیها، دستاوردها و آثار هنری و دست ساز نمود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۶:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج، بازارچه کارآفرینی و نمایشگاه آثار هنری خواهران بسیجی شهرستان به همت بسیج جامعه زنان سپاه خلیل آباد افتتاح شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
بنا بر گزارش بنگاه تجارت آثار هنری کریستیز ، دست نوشته های اینشتین شامل یادداشت های مقدماتیِ دستاورد کلیدی وی درباره نظریه نسبیت است و ارزش آنها بین دو تا سه میلیون یورو تخمین زده می شود.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران بیان کرد: ثبت ملی و جهانی نشان جغرافیایی مناطق گوناگون فرش دستباف ایران بر اساس معاهده لیسبون یکی از فعالیت های شایسته مرکز ملی فرش ایران برای دفاع از حقوق مالکیت فکری پدید آورندگان این آثار هنری بی بدیل می باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها- در چهاردهمین سال برگزاری جشنواره، قرار است میزبانی از آثار هنری در تراز بین المللی به تجربه های گذشته افزوده شود و فصلی جدید از جلوه های هنر شهری در "جهانشهر برکت و کرامت" آغاز شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
بعد از ماجرای ادعای آزاده مسیح زاده کارگردان مستند دوسر برد، دو سرباخت مبنی بر اقتباس اصغرفرهادی از مستند او در فیلم قهرمان ، موضوع مالکیت فکری و مالکیت مادی و معنوی آثار هنری داغ شد اما در این بین وکلای دو طرف بیکار ننشتند و از حقوق موکلین خود دفاع کردند به طوریکه وکیل فرهادی به ادعای مسیح زاده طی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۲۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
گوگل ویژگی را ارائه کرده که کاربر می تواند با استفاده از آن عکس حیوان خانگی خود را با ده ها هزار اثر هنری تاریخی مطابقت دهد.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۹:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
محمد مهرابی روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: قبل از اینکه دیر بشه...! با هدف بررسی آسیب های اجتماعی و راهکارهای پیشگیری، آگاهی بخشی فردی و جمعی، توسعه فرهنگ بهره مندی از زبان هنر برای مهارت آموزی در مواجهه با آسیب های اجتماعی ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۴:۴۵    
مراسم گنجینه های ماندگار و افتتاح نمایشگاه آثار هنری نخبگان شاهد و ایثارگر و رونمایی 16 عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت با حضور سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی رییس بنیادشهید و امورایثارگران برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۵:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب تنها گریه کن روایت زندگی مادر شهید محمد معماریان، بیان کرد: هنرمندان باید در قالب های مختلف در عرصه شهید و شهادت آثار فرهنگی مختلفی تولید کنند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تقدیر از نویسندگان، شاعران و فیلمسازانی که در حوزه ادبیات پایداری آثار مؤثری خلق کردند گفت: انتقال این مفاهیم و تجربیات به نسل های بعدی مهم بوده که با آثار تولید شده در حوزه ادبیات پایداری محقق می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه گفت: فراخوان ارسال آثار هنری شامل نقاشی، تصویرسازی، گرافیک، کاریکاتور، عکاسی و شعر به جشنواره اهمیت کوهستان و زیبائی های سهند منتشر شد و علاقه مندان تا 15 آذرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این رویداد فرهنگی و هنری ارسال کنند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
یکی از طرح های شائبه برانگیز شهرداری تهران در ادوار گذشته، استفاده از بیلبورد های شهر برای تبلیغ برخی فعالیت های فرهنگی و هنری خاص است. برنامه های خوبی که با شفاف سازی ها، می توان شائبه ها را از ان دور نمود ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۴:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه بین المللی هنرهای اسلامی با مشارکت جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و ترکیه در شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب برگزار شد و خانه فرهنگ ایران آثار هنری مختلفی از کشورمان خصوصا در زمینه های نقاشی، میناکاری و خوشنویسی را برای علاقمندان و هنرمندان به نمایش گذاشت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
یک منتقد ادبی ضمن نقد آثار بی کیفیت داستانی در سال های اخیر اظهار داشت: داستان یک گونه ی هنری است که فرم مخصوص به خود دارد؛ در یک برهه، انباشت دغدغه های دینی و فرهنگی، در بدنه ی افراد مذهبی آن ها را به تولید خام دستانه آثار هنری برد که متاسفانه امروز به یک فاجعه بدل شده.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - نمایشگاه بین المللی هنرهای اسلامی با مشارکت جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و ترکیه در شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب برگزار شد و خانه فرهنگ ایران آثار هنری مختلفی از کشورمان خصوصا در زمینه های نقاشی، میناکاری و خوشنویسی را برای علاقه مندان و هنرمندان به نمایش گذاشت.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه بین المللی هنرهای اسلامی (27 آبان ماه) با رویکرد عرضه آثار هنری تاریخی و معاصر اسلامی در مجتمع هنری الحمراء برپا می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا: هنرمند ساکن توکیو تابلوهای معروف تاریخ را با استفاده از اشکال هندسی بازآفرینی می کند. معروف ترین آثار هنری تاریخ معمولا یا به خاطر سبک منحصربه فردشان شناخته می شوند یا واقع گرایی به کاررفته در آنها ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۶:۰۶    
یک جوان با استفاده از بلوک های سیمان اشیایی خارق العاده را طراحی و تصاویر آن را در فضای مجازی منتشر کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۴:۲۰    
برای نخستین بار از 4500 سال پیش تا کنون، در بیابان های اطراف قاهره و کنار اهرام سه گانه مصر، نمایشگاهی از آثار هنری معاصر برپا شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شور شیدایی، سودای اوج، گستره طبیعت، اندرونی، زمین، استعلا و نوای زروان بخشی از عناوین نمایشگاه های آثار هنری هستند که در گالری های تهران به نمایش در آمده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۷:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیران گالری های پایتخت وضعیت استقبال مردم از نمایشگاه های هنری پس از بازگشایی مجدد گالری ها را تشریح کردند.
طلا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۳:۲۸    
یک زوج نیویورکی که تصمیم داشتند دیگر با یکدیگر زندگی نکنند یک کلکسیون بینظیر از آثار هنری را به قیمت 676 میلیون دلار فروختند.
سینا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۳    
ممکن است هنرمندان و مجسمه سازان مصر باستان به اندازه میکل آنژ، رافائل یا لئوناردو داوینچی مشهور نباشند اما مطالعه جدید روی مقبره یک فرعون زن نشان می دهد که آثار آنها شباهت های زیادی با همتایانشان در دوره رنسانس دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - 430 کیلومتر نوار مرزی استان ایلام به عنوان طولانی ترین مرز زمینی با عراق تحت عنوان جبهه میانی در هشت سال دفاع مقدس آوردگاه رزم حماسی فرزندان این آب و خاک و محل انجام عملیات های مهم و متعددی بود که هیچکدام آنها نه به تقویم رسمی و نه به آثار هنری شاخص کشور راه نیافته اند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۳۹    
در دومین روز از هفته ی کتاب و کتابخوانی، نمایشگاه آثار هنری اعضای مرکز فرهنگی هنری مراوه تپه با حضور مدیرکل کانون، فرماندار، شهردار و مسوولان شهرستانی افتتاح شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
کتاب حکمت اسلامی در خلق آثار هنری معماری و شهرسازی نوشته عبدالحمید نقره کار توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۹:۱۰    
سیمین مرام گفت: هدف از تشکیل کمیته ارزیابی آثار هنری استان آذربایجان غربی در حوزه دفاع مقدس، ارتقای کیفی آثار هنری این استان در حوزه دفاع مقدس است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۴:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
داوینچی آثار هنری ناتمام بی شماری را از خود به جای گذاشت که بسیاری از آن ها ناشناخته ، غیرقابل ردیابی و فراموش شده اند. درحقیقت میراث به جای مانده از این هنرمند مشهور کمتر از 20 نقاشی کامل را در برمی گیرد. ...