چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۲۰:۱۶Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگستان هنر»

ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۹:۳۷    
معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر از استادان و پژوهشگران صاحب نظر برای ارائه طرح ها و برنامه های پژوهشی با محوریت مسائل، چالش ها و راهکارهای توسعه هنر ایرانی - اسلامی دعوت به مشارکت کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین فرهنگستان هنر پیشنهاد می شود به صورت رسمی اصطلاح صنایع دستی در فرهنگ رایج امروز را به صنایع زیبا تغییر دهند تا هم ماهیت این آثار ظهور یابد و هم از مفهوم کلی صنعت متمایز گردد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۷:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
دومین مراسم بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی عصر یکشنبه 23 خرداد، به مناسبت روز جهانی صنایع دستی و هنرهای سنتی در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس فرهنگستان هنر بر دانش بنیان کردن حوزه صناییع دستی تاکید کرد و گفت: صنایع دستی بخش پیشران اقتصاد کشور و نیازمند حمایت و پشتیبانی است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۳:۴۶   + ۲۲ سایت دیگر  
پیشنهادهایی از سوی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهاد اندیشه- سیاست پرداز در عرصه هنر به نامزدهای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری منتشر شد. به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، متن پیشنهادهای فرهنگستان هنر برای نامزدهای ریاست جمهوری بدین شرح است: "بسم الله الرحمن الرحیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
محمدعلی رجبی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر می گوید: موضوع نقاشی دیواری ها با مکان باید هماهنگ باشد. مثلاً در خیابان امام خمینی(ره) جلوه هایی از عملکرد و آرمان های ایشان باید در این خیابان دیده شود.
روزان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
در همین راستا، این گزارش ایسنا مروری دارد بر برخی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در این روزها در حال برگزاری هستند. ******* فرهنگستان هنر؛ هجرت آفتاب ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- قطب الدین صادقی، بازیگر و کارگردان تئاتر، در بازدید از مجموعه آسمان فرهنگستان هنر گفت: وظیفه فرهنگستان مهندسی هنر کشور است تا با تعامل مؤثر با هنرمندان صاحب اندیشه بتواند در نقش سیاست گذار فرهنگی و نهادی بالادستی عمل کند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۲:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره)، نمایشگاه مجازی عکس هجرت آفتاب در وب گاه فرهنگستان هنر به نمایش درآمد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۰   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری صبا: شاهین فرهت عضو پیوسته فرهنگستان هنر از سوی رییس این فرهنگستان به سِمت رییس گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان منصوب شد. به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق با شاهین فرهت استاد نام آشنای عرصه موسیقی ...
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی کشورگفت: فرهنگستان ها شامل فرهنگستان علوم پزشکی، فرهنگستان علوم، فرهنگستان هنر و فرهنگستان زبان است که در فرهنگستان زبان حدودا 300 عضو وابسته و پیوسته فعال هستند و فرهنگستانها جنبه های مشورتی و تجویزی دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۸:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نمایشگاهی از آثار حجمی با عنوان یادبود هفده هزار زن شهید، جانباز و آزاده به یاد آنانی که در هشت سال دفاع قدس کمتر دیده شدند به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در فرهنگستان هنر برپا شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۶:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، امسال نیز مانند سال گذشته مراسم بزرگداشت روز صنایع دستی توسط هنرمندان صنایع دستی و مجمع هنرمندان این حوزه در فرهنگستان هنر برگزار می شود. ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایران پرس: نمایشگاه آثار حجمی یادبود 17 هزار زن شهید، جانباز و آزاده عصر سه شنبه در فرهنگستان هنر تهران و با حضور زهرا بهروز آذر مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران و 22 اثر از هنرمندان ایرانی گشایش یافت.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۹:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا: طاهر صلاحوف نقاش مشهور آذربایجانی که از پیشگامان هنر مردمی و واقع بینانه محسوب می شد و سال ها عضو افتخاری فرهنگستان هنر ایران بود در سن 92 سالگی جهان را بدرود گفت. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نمایشگاهی از آثار حجمی یادبود هفده هزار زن شهید، جانباز و آزاده روز سه شنبه در سالن لرزاده فرهنگستان هنر افتتاح شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۵:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری صبا: طاهر سالاخوف نقاش آذربایجانی در سن 93 سالگی درگذشت. طاهر سالاخوف نقاش آذربایجانی و از پیشگامان سبک سخت در هنر نقاشی که عضو افتخاری فرهنگستان هنر بود، 31 اردیبهشت ماه و در سن 93 سالگی درگذشت. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۸:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
نخستین دوره های آموزش عالی دانشگاهی مجازی هنرهای شاهنامه ای با گواهی نامه رسمی دانشگاه پیام نور با تایید موسسه فردوسی توسی و موسسه صبا وابسته به فرهنگستان هنر برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۷:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس گروه تخصصی چندرسانه ای فرهنگستان هنر در خصوص برگزاری دوسالانه بین المللی هنرهای دیجیتالی در جهاان اسلام گفت: هدف از برگزاری این جشنواره تبادل تجربیات و تحقیقات در فضایی بینارشته ای در جغرافیای جهان اسلام است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۴:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
تفاهمنامه همکاری دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی روز سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 در محل فرهنگستان هنر به امضا رسید.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۳:۳۵   + ۳۳ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان: مجید مجیدی طی حکمی از سوی رئیس فرهنگستان هنر، به سمت رئیس گروه تخصصی سینمای این فرهنگستان منصوب شد. به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق، با مجید مجیدی، عضو پیوسته این فرهنگستان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۰:۲۹    
تهران- ایرنا- پژوهشگر علوم رایانه و عضو گروه تخصصی چندرسانه ای فرهنگستان هنر با اشاره به سیطره هوش مصنوعی درجهان گفت: شاهد ظهور ماشین هایی هستیم که ما را بهتر از خودمان می شناسند و در آینده احتمالاً به ما می گویند در چه رشته ای درس بخوانیم و باید به کدام نامزدی رای دهیم.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۲۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
هفته ای که گذشت در کنار خبر خوش از سرگیری فعالیت هنرهای نمایشی، از اخبار مهم دیگر هم بی نصیب نبود که از جمله آنها می توان به برگزاری نخستین نشست شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره تئاتر فجر و ابلاغ حکم علی نصیریان به عنوان رئیس گروه نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر اشاره کرد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نشست هم اندیشی هنر و رسانه های ارتباطی در عصر کرونا روز دوشنبه 27 اردیبهشت با همکاری گروه تخصصی چندرسانه ای و پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر برگزار می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
هم اندیشی هنر و رسانه های ارتباطی در عصر کرونا با همکاری گروه تخصصی چندرسانه ای و پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر برگزار می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
نسخه ای نفیس از شاهنامه به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی در درگاه الکترونیکی فرهنگستان هنر به نمایش گذاشته شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشاور رئیس فرهنگستان هنر گفت: یکی از اولویت های این فرهنگستان فراهم کردن فضای گفت وگوهای جدی میان عالمان دین و هنرمندان است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۵    
گروه فلسفه هنر فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران درگذشت دکتر علی شیخ الاسلامی استاد دانشگاه، پژوهشگر حوزه حکمت، ادبیات و عرفان را تسلیت گفتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هفته ای که گذشت در کنار خبر خوش از سرگیری فعالیت هنرهای نمایشی، از اخبار مهم دیگر هم بی نصیب نبود که از جمله آنها می توان به برگزاری نخستین نشست شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره تئاتر فجر و ابلاغ حکم علی نصیریان به عنوان رئیس گروه نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر اشاره کرد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۱   + ۴۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: استاد علی نصیریان طی حکمی از سوی بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، به سمت رئیس گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر منصوب گردید. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۸:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرهنگستان هنر به مناسبت ماه نزول قرآن، نسخه قرآنی نفیس کتابخانه چستربیتی در مرکز شهر دوبلین ایرلند، را در درگاه آنلاین خود به نمایش گذاشته است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
نشست مشترک مسئولان فرهنگستان هنر و پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات با هدف افزایش تعاملات بیشتر برگزار شد.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۰:۰۶    
نمایشگاه مجازی خوشنویسی و نقاشی خط استاد علی تن با عنوان لیله القدرشامل 70 اثر به مناسب ماه رمضان به نمایش گذاشته شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۴:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مراسم هم اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی در مدیریت نوین شهری با حضور مشاور عالی ریاست دارالقرآن الکریم کشور ، مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران و مسوولین فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۴:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
با حضور مشاور عالی ریاست دارالقرآن الکریم کشور ، مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری و هییت همراه ، از تلاش های ارزنده مسوولین فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و موسسه صبا تجلیل شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
کارگاه خلق اثر هنری در محضر خورشید با رونمایی از یک تابلو به هنرمندی علیرضا روح الامینی در رواق هنر فرهنگستان هنر برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
فرهنگستان هنر با همکاری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نمایشگاه مجازی کاریکاتور به رسم رمضان را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
به مناسبت هفته گرافیک، فیلم خوانش بخشی از مطالب کتاب ممیز/... توسط نویسندگان آن به کوشش گروه تاریخ شفاهی فرهنگستان هنر تهیه شده، در وبگاه این فرهنگستان به نمایش درآمد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رئیس فرهنگستان هنر به مناسبت هفته گرافیک در تشریح جایگاه مرتضی ممیز گفت: ممیز از هنرمندان نادری بود که توانست ساحت خلق و عقل را با یکدیگر آشتی دهد و نه تنها در فردیت قابل ستایش است بلکه در کارهای گروهی و اجتماعی خلاق و نوآور بود و به حق این عضو جاوید فرهنگستان هنر؛ پدر گرافیک ایران است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاهی از آثار هنری خوشنویسی اسلامی به عنوان تجسمی از کلام وحی به مناسبت شب های قدر این روزها در وبگاه فرهنگستان هنر به صورت آنلاین به نمایش درآمده است. نمایشگاهی با 70 اثر از علی تن که هر کدام از آثار، روایت گر هنری از کلام خدا هستند.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
نمایشگاه مجازی لیلة القدر به مناسبت شب های قدر در وبگاه فرهنگستان هنر به نمایش درآمد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وبینار رمضان در آیینه هنر و آیین های ایرانی با محوریت هنر موسیقی از سوی معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر برگزار می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۰:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
نمایشگاه مجازی آثار منتخب کتابت قرآنی بانوان خوشنویس با عنوان شمیم وحی در وبگاه فرهنگستان هنر به نمایش آمد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۲:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مرکز هنر پژوهی نقش جهان، آثار خوشنویسی آیت الله سید مرتضی نجومی، عضو جاوید فرهنگستان هنر، به مناسبت ماه مبارک رمضان در فضای مجازی به نمایش گذاشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۵:۴۵    
تهران- ایرنا- دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد محمود فرشچیان به مناسبت ماه مبارک رمضان با همکاری فرهنگستان هنر نمایشگاه اوراق زریّن مصحف وحی به روایت خوشنویسان و هنرمندان ایران و سراسر دنیای اسلام را با عنوان سّر راز برگزار کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کتاب های مؤسسه متنِ فرهنگستان هنر در ایام ماه مبارک رمضان با تخفیف ویژه در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.
حیات   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
نمایشگاه مجازی روایت نقش با همکاری موزه مرکزی شهداء و موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار می شود مدیر کل اسناد و انتشارات محل برگزاری فیزیکی نمایشگاه را در فرهنگستان هنر اعلام کرد و افزود: این نمایشگاه تا دوم اردیبهشت ماه سال جاری بر روی وبگاه فرهنگستان هنر به آدرس اینترنتی http:/honar.ac ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کتاب سکونت در محله: روایتی از شکل گیری محله دولت تهران در دوره ناصری نوشته سمیرا فتحی توسط موسسه متن فرهنگستان هنر منتشر شد.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نخستین جلد از ترجمه ویراست دوم دانشنامه زیبایی شناسی آکسفورد با عنوان زیبایی، زشتی، گروتسک به قلم فریبرز مجیدی و توسط موسسه متن فرهنگستان هنر منتشر شد.