سه شنبه ۰۹ خردادساعت ۰۲:۲۷May 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگستان هنر»

پانا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر فرهنگستان هنر فیلم سینمایی غریب را با حضور خانواده شهید محمد بروجردی اکران و چهارمین و لوح ویژه فَرِّ را به محمدحسین لطیفی کارگردان فیلم سینمایی غریب اهدا شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مراسم تشییع پیکر محمدمهدی هراتی، استاد هنرهای سنتی و صنایع دستی در محل رواق هنر فرهنگستان هنر برگزار شد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مراسم تشییع پیکر محمدمهدی هراتی، استاد هنرهای سنتی و صنایع دستی در محل رواق هنر فرهنگستان هنر برگزار شد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۳۲   + ۳۰ سایت دیگر  
محمدمهدی هراتی در سال 1321 در شهر قوچان دیده به جهان گشود. تحصیلات مقدماتی و متوسطه را در قوچان و مشهد به پایان رساند، سپس در تهران وارد دانشگاه شد و درجه دکتری در نقاشی و هنرهای سنتی را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کسب کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
محمد خراسانی زاده مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت محمد مهدی هراتی عضو فرهنگستان هنر را تسلیت گفت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۱    
پانزدهمین نشست راهبردی با عنوان تأثیر اعتبارات هنری بر اثربخشی سیاست های هنری به صورت حضوری و مجازی در فرهنگستان هنر برگزار می شود.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۳:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا_ محمدمهدی هراتی استاد پیشکسوت هنرهای تجسمی و عضو گروه هنرهای سنتی و صنایع دستی فرهنگستان هنر در 81 سالگی درگذشت. به گزارش شفقنا، محمدمهدی هراتی استاد پیشکسوت و خلاق هنرهای تجسمی و عضو گروه هنرهای سنتی و صنایع دستی فرهنگستان هنر متولد 1321 در قوچان بود ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۳:۰۷   + ۲۰ سایت دیگر  
محمدمهدی هراتی استاد پیشکسوت هنرهای تجسمی و عضو گروه هنرهای سنتی و صنایع دستی فرهنگستان هنر در 81 سالگی درگذشت.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
فیلم سینمایی غریب برای اصحاب فرهنگ و هنر، در تالار ایرانِ فرهنگستان هنر به نمایش درمی آید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مسعود ناصری مسئول فرهنگی هنری مجموعه آسمان گفت: یک پیوستگی در اهداف فرهنگستان هنر وجود دارد اما ممکن است به لحاظ موضوعی و عناوین متفاوت باشند. مجموعه آسمان بیشتر به اجرای هنری می پردازد. نمایش فیلم هایی که دارای الگو های مناسب است در مجموعه آسمان، تأکیدی بر نمونه های محتوایی و هنری فاخر است.
خبر آوا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۰۸    
گروه موسیقی مقامی شیخ احمد جامی به اجرای دوتارنوازی گروهی می پردازد. به گزارش خبرآوا، اجرای دوتار نوازی گروهی شرق خراسان (تربت جام) به سرپرستی استاد سعید سرور احمدی در فرهنگستان هنر انجام خواهد شد ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۵۳    
عصر امروز جهانگیر الماسی بازیگر سینما و تلویزیون ایران به غرفه فرهنگستان هنر نمایشگاه کتاب 1402 آمد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۰:۰۷    
علیرضا اسماعیلی دبیر فرهنگستان هنر گفت: در حوزه هنر مخصوصا در خصوص هنر ایران در سال های اخیر تألیفات خوبی صورت گرفته و در انتشارات فرهنگستان هنر کارهای تآلیفی بر ترجمه فزونی گرفته است و هنر پژوهان کشورمان تالیفات خوبی انجام داده اند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
از مرقع هند و ایرانی، یکی از نفیس ترین مرقعات و هم آفرینی های مشترک هنرمندان ایران و هند، در فرهنگستان هنر رونمایی شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۳۷    
جشن امضای کتاب اندیشیدن با هنر تألیف نعمت الله فاضلی دوشنبه 25اردیبهشت ماه در غرفه فرهنگستان هنر (متن) برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۵۹    
نایب رئیس گروه تخصصی چندرسانه ای فرهنگستان هنر در ارتباط با نقش طراحی جلد در معرفی یک کتاب جدید و فروش بیشتر آن گفت: امروزه شرایط تغییر یافته و طراحی جلد تأثیر بیشتری در فروش و معرفی یک کتاب دارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
یکی از تهیه کنندگان و پژوهشگران موسیقی نواحی از آغاز برگزاری پروژه دوازده مقام به میزبانی فرهنگستان هنر و تدارک برای برپایی پروژه شب های موسیقی اقوام در بنیاد فرهنگی هنری رودکی خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۶:۱۰    
انتشارات فرهنگستان هنر (متن)، یازده عنوان کتاب با عناوین تاریخچه عکاسی و عکاسی خیابانی ، هنر مانوی ، حسین طاهرزاده بهزاد ، حکمت و آداب معنوی در هنر اسلامی ، هنر هوش مصنوعی ، اندیشیدن با هنر؛ بازاندیشی انتقادی در فرهنگ امروز ایران ، مسجد سنجیده قزوین ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نشست تخصصی نقش هنرهای نمایشی در پرورش خلاقیت کودکان در فرهنگستان هنر برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، نشست تخصصی نقش هنرهای نمایشی در پرورش خلاقیت کودکان با همکاری مدیریت پایش و ارزیابی سیاست های آموزش هنر فرهنگستان هنر و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مهدی چراغچی مدیر دفتر مؤسسه نشر آثار هنری متن گفت: کتاب هایی داشتیم که با یک مقدار طراحی جلد شکیل تر در چاپ جدید آمار فروش بیشتری داشته اند. در حال حاضر هم کتاب هایی داریم که تغییر جلد داشته اند و افزایش در میزان فروش مشهود بوده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: برگزاری سالانه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، زمینه ای برای تنفس فرهنگی جامعه ایجاد می کند و باید از آن استقبال کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مرقع نفیس ایران و هند، یکی از مرقعات و هم آفرینی های ارزشمند ایران و هند، در فرهنگستان هنر رونمایی و نقد و بررسی می شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
معاونت پژوهشی و هنری فرهنگستان هنر و شرکت فرش آستان قدس رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
زنگ خطر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۸:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
محمدحسین طالبیان عضو گروه معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر در اختتامیه مسابقه ملی نقشی برای شهر ، با بیان اینکه برگزاری چنین مسابقه هایی می تواند الگوی سایر استان ها برای توجه به تاریخ، فرهنگ و هنر خود باشد ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مشاور وزیر میراث فرهنگی و نماینده فرهنگستان هنر اصفهان گفت: در مرمت و حفاظت از آثار تاریخی توجه به کالبد دیگر کافی نیست و امروز حفظ این آثار بیش از اینکه یک بحث فنی باشد یک بحث اجتماعی است و باید تلاش شود تا مردم آن را مرمت و از آن حفاظت کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با برگزاری نخستین جلسه کمیته فرش فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران به میزبانی شرکت فرش آستان قدس رضوی در مشهد، تفاهم نامه ای میان این شرکت و فرهنگستان هنر برای اعتلای فرش دستباف ایرانی به امضا رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۷:۴۰    
نخستین جلسه کمیته فرش فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران به میزبانی شرکت فرش آستان قدس رضوی، در مشهد تشکیل شد.
زنگ خطر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۲:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
محمدعلی ایزدخواستی، مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهر اصفهان و رئیس مسابقه ملی نقشی برای شهر، گفت: مسابقه نقشی برای شهر، توسط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان و سازمان نوسازی و بهسازی شهر اصفهان با همکاری فرهنگستان هنر و دفتر نمایندگی کمیسیون ملی یونسکو در استان اصفهان برگزار شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر با همکاری انجمن علمی باستان شناسی ایران، نخستین نشست تخصصی همایش ملی میراث فرهنگی و هنری سیراف در پهنه خلیج فارس را برگزار می کند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۲۱:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان فلسطینی با عنوان نقش قدس در موزه هنرهای معاصر فلسطینِ فرهنگستان هنر برپا می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
محمدعلی رجبی دوانی، نگارگر، پژوهشگر، اندیشمند و عضو پیوسته فرهنگستان هنر در مورد هنر انقلاب می گوید: می توان گفتار شهید آوینی را به مثابه دستورات عملی برای راه هنر و برای مشق هنر استفاده کرد و خود ایشان نیز با برنامه های روایت فتح نمونه ای از عملکرد هنری خود را متناسب با آن نحوه تفکر به نمایش گذاشت ...
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۲۲:۴۰   + ۲۷ سایت دیگر  
این مجموعه در حالی با مدیران و روند سابق خود به کارش ادامه می دهد که جزو دستگاه های زیر مجموعه ریاست جمهوری و رئیس آن منصوب شخص رئیس جمهور است؛ با این حال هم اکنون اکثریت قاطع مدیران آن افراد به جامانده از زمان میرحسین موسوی هستند!
همگردی   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارش های منتشر گشته، کمیته فرش فرهنگستان هنر تشکیل شد. منیژه کنگرانی معاون پژوهشی و هنری این فرهنگستان طی حکمی تورج ژوله را به سمت رئیس کمیته فرش و عبدالمجید شریف زاده، جلال الدین بصام، مجید نیکویی، حسین یاوری، حمید کارگر ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۳:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
گروه سینمای فرهنگستان هنر با صدور پیامی، درگذشت کیومرث پوراحمد کارگزدان پیشکسوت سینمای ایران را تسلیت گفت.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۱۵    
آئین افتتاحیه دو نمایشگاه نگارگری با موضوع حکیم نظامی، شنبه بیست اسفندماه 1401 با حضور رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، دبیر فرهنگستان هنر و جمعی از استادان نگارگری ایرانی در موسسه فرهنگی و هنر صبا وابسته به فرهنگستان هنر برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فرهنگستان هنر میزبان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شد تا زمینه همکاری های مشترک در جهت ارتقای اهداف کلان کشور در حوزه هنر مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه از یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران در فرهنگستان هنر بازدید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
روسای فرهنگستان هنر و سازمان فرهنگ و ارتباطات با همدیگر دیدار و ضمن بحث درباره هنر به مثابه اصلی ترین ابزار دیپلماسی فرهنگی بر همکاری های مشترک تاکید کردند.
سینما پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سینماپرس: رئیس گروه تخصصی معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر با اشاره به اینکه دور شدن از معماری ایرانی، عمر بناها را کاهش داده است، گفت: در جامعه امروز ما بنگاه های معاملات ملکی از دانشگاه معماری معتبرتر هستند، مردم سخنان آنها را پذیرفته و خرید و فروش می کنند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۲:۰۷    
یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران با حضور مدیر کل هنر های تجسمی، جمعی از هنرمندان و هنردوستان در فرهنگستان هنر آغاز به کار کرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۵۲    
کتاب اندیشیدن با هنر؛ بازاندیشی انتقادی فرهنگ امروز ایران اثر نعمت الله فاضلی به همت فرهنگستان هنر منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران عصر روز گذشته با حضور مدیرکل هنرهای تجسمی، جمعی از هنرمندان و هنردوستان در فرهنگستان هنر آغاز به کار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
محمد علی رجبی دوانی عضو پیوسته فرهنگستان هنر در یادداشتی به ارزیابی کم و کیف بروز و ظهور رشته نگارگری در پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پرداخته است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران، عصر روز شنبه (13 اسفند) در فرهنگستان هنر کار خود را آغاز می کند. بر این اساس، اسامی هنرمندان راه یافته به این رخداد هنری اعلام شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۴:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
هنر هوش مصنوعی، اثر یونس سخاوت، کتابی بر اساس تلفیق هنر و دانش روز فناوری است که مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر آن را در زمستان 1401 منتشر کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
هنر مانوی در مجموعه های برلین با پژوهش سوزانا گولاچی و ترجمه سونیا میرزایی توسط موسسه متن فرهنگستان هنر منتشر و راهی بازار نشر شد.
سخت افزار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۷    
دیروز، بیست وششمین مراسم DICE Awards 2023 برگزار و اسامی برندگان آن اعلام شد. بازی های God of War Ragnarok و Elden Ring برندگان اصلی این مراسم هستند. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۰۰:۰۳   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در فرهنگستان هنر، پس از بازدید از نمایشگاه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از موزه هنرهای معاصر فلسطین و کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۸:۰۵    
پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر چهل و چهارمین شماره فصلنامه علمی کیمیای هنر ، ویژه پاییز 1401 را منتشر کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
نمایشگاه نقاشی و مجسمه کهن الگو با ارائه آثار از محمد محمدزاده تیتکانلو در مرکز هنری نقش جهان وابسته به فرهنگستان هنر برپا شده است. او در این نمایشگاه 25 تابلوی نقاشی در سبک اکسپرسیونیسم و 5 مجسمه را در معرض دید مخاطبان گذاشته است.