شنبه ۰۸ آذرساعت ۱۲:۳۱Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگستان هنر»

شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۴۲    
گروه تخصصی سینمای فرهنگستان هنر در پی درگذشت کامبوزیا پرتوی، کارگردان و فیلم نامه نویس، پیام تسلیتی منتشر کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: کتاب نظماهنگ قرآن؛ ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی نوشته ابوالفضل خوش منش توسط فرهنگستان هنر منتشر و راهی بازار نشر شد.
برترین ها / بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۵:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
ایلنا: سارا عالمی دختر زنده یاد اکبر عالمی با انتشار تصویری از سنگ مزار او، از غم فراق پدر نوشت. سارا عالمی دختر زنده یاد اکبر عالمی در چهلمین روز درگذشت این سینماگر ایرانی در پست اینستاگرام خود نوشت: در چهل روز گذشته تقریبا یک روز در میان رفتم پیش پدرم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۵:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کتاب نظماهنگ قرآن؛ ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی که به تحلیل شیوایی آوا و آهنگ زبان در آیات و سوره های قرآن و نیز ژرفای ظرافت های زبانی و موسیقیایی قرآن در بیان معانی وحیانی به زبان عربی مبین پرداخته است از سوی انتشارات فرهنگستان هنر منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۵:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، از برگزاری همایش ملی تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران خبر داد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مجری تهیه کتاب خیام با نسخه تحریر خودکاری می گوید این کتاب قرار بود در نمایشگاهی در فرهنگستان هنر رونمایی شود، شیوع کرونا موجب توقف این رونمایی شد اما به زودی نمایشگاه آثار خوشنویسی با تهذیب در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
کتاب های هنری نایاب مؤسسه متن فرهنگستان هنر از طریق سایت و اپلیکیشن طاقچه در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
به دنبال محدودیت های فعالیت های فرهنگی و هنری در کشور بر اثر بیماری همه گیر کرونا؛ مقالات و نمایشگاه آثار همایش استاد علی محمد اصفهانی در وبگاه و صفحات فضای مجازی فرهنگستان هنر ارائه می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۶:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ارائه نسخه الکترونیک کتاب های نایاب فرهنگستان هنر در کنار انتشار سومین شماره فصلنامه تخصصی مطالعات عالی هنر و ارائه مقالات و نمایشگاه آثار همایش استاد علی محمد اصفهانی در فضای مجازی مهمترین اخبار امروز فرهنگستان هنر است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
به همت فرهنگستان هنر، نماهنگی با موضوع طراحی نشانه نوشته محمد رسول الله (ص) به نمایش درآمد. به گزارش شیعه پرس، آثار منتخب نخستین جشنواره پیامبر اکرم (ص) با موضوع طراحی نشانه نوشته محمد رسول الله (ص) که مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) آن را با همکاری شهرداری تهران منتشر کرده بود ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / در آستانه فرارسیدن یوم الله 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، نقاشی جنایت آمریکا علیه بشریت در رواق هنر فرهنگستان هنر به نمایش درآمد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: چندی پیش خبری مبنی بر واگذاری ساختمان موزه هنرهای معاصر فلسطین به شهرداری تهران در رسانه ها منتشر شد و بعد از آن، انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح طی نامه به شهرداری تهران ضمن اشاره به برگزاری شش دوره جشنواره بین المللی در حوزه هنر مقاومت و همچنین عدم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
به مناسبت فرا رسیدن روز 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، تابلوی نقاشی جنایت علیه بشریت اثر حبیب الله صادقی در رواق فرهنگستان هنر به نمایش عمومی درخواهد آمد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۸:۴۲   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نقاشی جنایت علیه بشریت در رواق فرهنگستان هنر به نمایش در خواهد آمد. به گزارش روابط عمومی انجمن هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح، به مناسبت فرارسیدن یوم الله 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو پیوسته فرهنگستان هنر گفت: امروز می توانیم نسبت بین جامعه شهری و فضای فرهنگی را به خوبی حس کنیم. برای نمونه پل طبیعت امروز یک محیط فرهنگی شهری است، اما در 30 سال گذشته این فضا نمی توانست کاربرد کنونی را داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر درگذشت پرویز اسکندرپور خرمی، هنرمند نگارگر و نقاش را تسلیت گفتند.
همزمان با هفته ملی خوش نویسی، آیین مجازی رونمایی و نقد و بررسی کتاب سطر مستور؛ تاریخ و سبک شناسی کوفی شرقی با حضور مسئولان بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در فرهنگستان هنر برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
فرهنگستان هنر برای هنرجویان پیشرفته، با حضور استادان آواز ایرانی کارگاه برگزار می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
کتاب خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی نوشته حسن بلخاری قهی توسط فرهنگستان هنر منتشر و راهی بازار نشر شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
در حالیکه با توجه به اعلام محدودیت های فعالیت های فرهنگی و هنری به دنبال شیوع کرونا برگزاری نمایشگاه نقش راستان با نمایش آثاری از حسن روح الامینی این روزها به صورت تور مجازی از طریق سایت فرهنگستان هنر قابل مشاهده است، در جدیدترین رخداد، همزمان این تور مجازی توسط چندین کشور دیگر نیز اجرا می شود. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
آیین مجازی رونمایی و نقد و بررسی کتاب سطر مستور؛ تاریخ و سبک شناسی کوفی شرقی، همزمان با هفته ملی خوش نویسی و با مشارکت بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در فرهنگستان هنر برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۱:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
حسین معصومی همدانی می گوید صدای محمدرضا شجریان در خدمت شعر فارسی بود. او همچنین به عنوان عضو فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی معتقد است: حق این بود که این نهاد یادکرد این خدمتگزار بزرگ زبان و ادب را فراموش نمی کرد و گمان نمی برد که چون او اهل موسیقی بوده است پس یاد کردن از او هم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سی وسومین شماره فصلنامه علمی کیمیای هنر ، ویژه زمستان 1398، توسط پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر منتشر شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - جدیدترین کتاب حسن بلخاری قهی استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با عنوان خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی توسط انتشارات فرهنگستان هنر منتشر شد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، و اعضای گروه تخصصی موسیقی این فرهنگستان در پی درگذشت محمدرضا شجریان، پیام تسلیتی منتشر کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
جدیدترین اثر حسن بلخاری قهی با عنوان خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی از سوی انتشارات فرهنگستان هنر منتشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۱:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
تازه ترین نمایشگاه نقاشی های حسن روح الامین؛ هنرمند جوان عرصه هنرهای تجسمی کشور با عنوان نقش راستان در نگارخانه خیال فرهنگستان هنر برپا می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۵:۲۶   + ۲۱ سایت دیگر  
برپایی نمایشگاه نقاشی مکتب عاشورا به روایت هنرمندان در فرهنگستان هنر و نمایشگاه گروهی عکس اورامانات: دامان آسمان در خانه هنرمندان، تیتر اخبار امروزند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آثار گنجینه هنری فرهنگستان هنر به مناسبت بزرگداشت مولانا جلال الدین محمد بلخی و شمس تبریزی به نمایش درآمد.
برترین ها / موج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۶:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مجموعه آثار شمس فرهنگستان هنر از آثار گنجینه هنری فرهنگستان هنر به نمایش درآمد. به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، به مناسبت بزرگداشت جلال الدین محمد مولوی و شمس تبریزی، روزهای هفتم و هشتم مهرماه، آثار شمس فرهنگستان هنر با یادداشتی از سید مهدی حسینی عضو پیوسته فرهنگستان هنر ...
تفاهمنامه همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و فرهنگستان هنر در زمینه همکاری مشترک و هم افزایی جهت توسعه و تعامل فرهنگی و هنری با رویکرد دیپلماسی هنر، اقتصاد هنر و گردشگری هنری امضاء شد. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
فرهنگستان هنر هم زمان با هفته دفاع مقدس، نمایشگاه عکس "حماسه مقدس" را برگزار می کند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها، متن زیر یادداشتی از شمس الملوک مصطفوی، دانشیار فلسفه دانشگاه آزاد و رئیس گروه فلسفه هنر فرهنگستان هنر است که در خصوص پیامدهای ویروس کرونا نگاشته شده است. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۱    
پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، فراخوان هم اندیشی میرزا آقا تبریزی؛ پیشگام ادبیات نمایشی در ایران را منتشر کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۳:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نمایشگاه نقاشی هم پای نور با آثاری از عبدالحمید قدیریان همزمان با ماه محرم تا 26 شهریورماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین تمدید شد. به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر فلسطین فرهنگستان هنر ...
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
فرهنگستان هنر نمایشگاه نقاشی هم پای نور را به هنر دست عبدالحمید قدیریان همزمان با آغاز دهه اول محرم در موزه فلسطین برگزار کرده است. این نمایشگاه در موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار می شود و تا 19 شهریور ماه هر روز به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10 الی 15 امکان بازدید دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
فرهنگستان هنر نمایشگاه نقاشی هم پای نور را همزمان با آغاز دهه اول محرم در موزه فلسطین برگزار می کند.
شفاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
عبدالحمید قدیریان هنرمند شناخته شده عرصه هنرهای تجسمی تازه ترین نمایشگاه نقاشی خود با عنوان هم پای نور را در فرهنگستان هنر برپا می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
پوسترهایی با موضوع مقاومت به مناسبت پاسداشت روز مقاومت اسلامی توسط فرهنگستان هنر در یک نمایشگاه مجازی به نمایش گذاشته شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۳:۱۶    
گروه موسیقی فرهنگستان هنر با انتشار پیامی درگذشت سهراب محمدی، استاد موسیقی مقامی خراسان شمالی را تسلیت گفت.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۹:۵۸    
خبرگزاری کتاب ایران قصد دارد در راستای حمایت از صنف کتابفروشان، به معرفی و انتشار گزارش تصویری از آنان بپردازد. گزارش پیش رو، روایتی تصویری از فروشگاه مرکزی کتاب های هنری، واقع در ساختمان مرکزی فرهنگستان هنر (نرسیده به چهارراه طالقانی) است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۱:۱۵    
تهران (پانا) - علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر و گروه تخصصی سینمای این فرهنگستان پیام تسلیتی برای درگذشت استاد خسرو سینایی منتشر کردند. به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، متن پیام بدین شرح است: به نام خداوند رحمان بازگشت همه به سوی اوست ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سی ودومین شماره فصلنامه علمی کیمیای هنر ویژه پاییز 1398 توسط پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر منتشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۴:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
اعلام اسامی راه یافتگان به سومین جشنواره عکس هشت ، انتصاب مدیر موزه نقاشی پشت شیشه و راه اندازی سایت فصلنامه پژوهشنامه فرهنگستان هنر ، تیتر اخبار امروزند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه الکترونیکی فصلنامه پژوهشنامه فرهنگستان هنر به منظور تسریع اطلاع رسانی عملکرد نشریه، گسترش خدمات رسانی به پژوهشگران رشته های مرتبط و ایجاد امکان برقراری ارتباط بین محققین این رشته راه اندازی شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
فرهنگستان هنر ثبت نام استاد غلامحسین امیرخانی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر را به عنوان گنجینه زنده بشری، تبریک گفت
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
فراخوان هم اندیشی میرزا آقا تبریزی؛ پیشگام ادبیات نمایشی در ایران از سوی پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۵:۲۰    
تارنمای نسخه شناسی و نسخه پژوهی هنری فرهنگستان هنر برای دسترسی پژوهشگران ایرانی به نسخ خطی راه اندازی شد.
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۱:۰۵    
فرهنگستان هنر مانند هر سازمان و ارگان دیگری برای ارائه خدمات و انجام وظایف خود دارای ساختمانهایی با کاربری های متفاوت است. که می توان به ساختمان مرکزی، موسسه فرهنگی هنری صبا، مجموعه فرهنگی- هنری آسمان، موزه هنرهای معاصر فلسطین، مرکز هنرپژوهی نقش جهان ، مرکز تالیف،ترجمه و نشر آثار هنری ...