سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۰۶:۱۹Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جشنواره تجسمی فجر»

موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۰۱    
انتخاب دبیران آخرین دوره جشنواره تجسمی فجر در دولت دوازدهم با حواشی خاصی روبرو شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر قرار است زمستان امسال برگزار شود؛ جشنواره ای که سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا ناتمام ماند و در نهایت بدون برگزاری مراسم اختتامیه و به صورت مجازی به کار خود پایان داد. با این همه جشنواره امسال آستین ها را بالا زده و عزمش را جمع کرده است که حتما برگزار شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۱    
دبیران سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از سوی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شدند. باتوجه به آنکه در آخرین سال حضور سیدمجتبی حسینی در این سمت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر و دبیر هنری سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از سوی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر کل هنرهای تجسمی منصوب شدند و دیگر از دبیران رشته های هنری در این جشنواره خبری نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۵:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اعضای شورای سیاستگذاری سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حکم معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شدند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۶:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
هنرمندان شرکت کننده در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، اعضای شورای سیاستگذاری، شورای هنری و همچنین برگزیدگان جشنواره، کتاب جشنواره، لوح سپاس و تندیس طوبای زرین خود را از طریق پست پیشتاز دریافت می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۶:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
اولین نشست خبری یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران در فرهنگسرای نیاوران با حضور مسئولان و اصحاب رسانه برگزار شد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۴:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر برترین های خود را به صورت مجازی معرفی کرد.
موج   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۴:۵۴    
دبیر دوازدهمین جشنواره فجر همزمان با معرفی اسامی برگزیدگان دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر از برگزاری اختتامیه آن در فضای مجاز یخبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر برترین های خود را به صورت مجازی معرفی کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۰۵:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی اعلام کرد که با توجه به شرایط موجود کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر که پیشتر به همین علت به تعویق افتاده بود، دیگر برگزار نمی شود. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ - ۱۴:۵۵    
دبیر اسبق جشنواره تجسمی فجر گفت: اگر دغدغه فرهنگی و شناخت بیشتری از قابلیت های حوزه فرهنگ به معنای عام آن در کشور وجود داشت یکی از راه های جدی برون رفت از مضیقه های اقتصادی و رونق بخشی به اقتصاد خرد و کلان استفاده کاربردی از فرهنگ و هنر بود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۳:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل هنرهای تجسمی ارشاد می گوید دولتی بودن جشنواره فجر یعنی برگزارکننده آن دولت است و هزینه های آن را نیز دولت پرداخت می کند اما در هیچ دوره ای، یک فرد دولتی تصمیم گیرنده آن نبوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است: جشنواره تجسمی فجر به جراحی نیاز داشت که از سال گذشته آغاز شده و مسیر اصلاح آن یک دهه به طول می انجامد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
هادی مظفری مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره تجسمی فجر با حضور در خبرگزار ی فارس با خبرنگاران گروه هنر گفت و گو کرد.
موج   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۲:۰۱    
اولین دبیرکل و یکی از بنیاینگذران جشنواره تجسمی فجر در مورد نحوه شکل گیری و اجرای اولین دوره این جشنواره و اهداف و رویکردهای ابتدایی آن سخن گفت.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۵:۰۱    
گروه فرهنگ و هنر - دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر در حالی به اتمام رسید که همچنان پرونده اش تا اطلاع ثانوی باز خواهد ماند. به طور کلی به نظر می رسد این دوره از جشنواره تجسمی از فجر، پرفراز و نشیب ترین در بین دوازده سال برگزاری بود و اتفاقات بسیاری، برای اسن جشنواره حاشیه ساز شدند ...
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: اثر هنرمند هم استانی در بخش چارخونه دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر به نمایش گذاشته شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۷    
تهران - ایرنا - مدیر گالری هونره اصفهان به نقش جشنواره تجسمی فجر در توسعه و بسط فرهنگ خرید و استفاده از آثار هنری اشاره کرد و گفت: اولین دغدغه من به عنوان گالری دار این است که غیر از اینکه دیوار گالری با کارهای خوب بیننده را جذب کند قادر باشم آثار به فروش رسانم.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۴:۳۱    
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : آخرین نشست پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان بازخوانی نشانه ها در هنر معاصر در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می شود. ...
موج   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۴:۲۴    
کی از گالری داران حاضر در بخش چارسوی هنر دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر معتقد است: حضور گالری ها در جشنواره هنرهای تجسمی می تواند موثر باشد و باعث ارتقای روابط گالری دارها و هنرمندان شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۷    
عضو شورای سیاستگذاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: سال گذشته آثار ارسالی به جشنواره متنوع تر بود و در بین آن ها آثار برجسته بیشتری بود اما امسال هم آثار شاخصی در بخش هنرهای نو حضور دارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۴    
یک هنرمند عکاس با اعتقاد بر اینکه جشنواره تجسمی فجر همانند یک تیغ دولبه است، می گوید که این جشنواره باید از رویکردهای دولتی فاصله بگیرد و خودش را به هنرمندان نزدیک کند.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۰۸:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : در حالی نمایشگاه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عصر روز دوشنبه (پنجم اسفند ماه) به پایان می رسد که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور اختتامیه آن به زمان دیگری موکول و همین امر باعث شده که دفتر جشنواره دوازدهم فجر فعلا باز بماند. ...
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۲۱:۲۵    
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : جشنواره تجسمی فجر تا روز 5 اسفند به کار خود ادامه می دهد اما اختتامیه این دوره از جشنواره به زمان دیگری موکول شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
جشنواره تجسمی فجر تا روز 5 اسفند به کار خود ادامه می دهد، اما برگزاری اختتامیه این دوره از جشنواره به زمان دیگری موکول شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۳:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
آثار گوناگون، لوازم کار و اسناد جالبی از زنده یاد رضا مافی در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به نمایش گذاشته شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر در حالی این روزها در موسسه صبا برگزار است که هنوز دو اثر ناتمام دارد. آثاری که به بهانه بزرگداشت شهید سردار سلیمانی خلق می شوند و قرار است تا آخرین روز جشنواره به پایان برسند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۸:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی اعلام کرد که به دنبال اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تعطیلی برنامه های هنری و سینمایی در سراسر کشور، اختتامیه دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر به تعویق می افتد اما نمایشگاه تا روز دوشنبه (پنجم اسفند ماه) ادامه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۴:۵۲    
عضو شورای هنری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: ملاک های انتخاب آثار و داوری در رشته های مختلف، متفاوت بود و در هنرهای جدید، ملاک اصلی بررسی ایده هنرمند بود.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
دبیر شورای هنری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: این پیش بینی را کرده ایم که در برخی رشته ها تعداد آثاری که خریداری می شود بیش از یک اثر باشد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ابراهیم حقیقی که دبیری دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر را بر عهده دارد، امیدوار است قیمت گذاری و فروش آثار هنرمندان که برای نخستین بار در این دوره اتفاق افتاده، منجر به رونق این جشنواره جوان شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
دومین نشست پژوهشی جشنواره تجسمی فجر با عنوان نگاه و منظر در نقاشی سنتی ایرانی و با سخنرانی مریم کشمیری برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
در یکی از غرفه های نمایشگاهی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بخش ویژه کارگاهی به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی تدارک دیده شده است که در این بخش هر روز هنرمندان در حال تکمیل آثار خود هستند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
نگارخانه ها و گالری های تهران همزمان با برگزاری دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر با برگزاری نمایشگاه های هنری میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی هستند.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۹:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما در ماه اخیر و حتی در سال اخیر شاهد اتفاقات مختلفی بودیم و کاملا محسوس بود که جشنواره های فجر نقطه های تماس نزدیکی با این اتفاقات داشتند و به نوعی همراه با درد، رنج و مساله های مردم حرکت کردند. ...
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
دبیر جشنواره تجسمی فجر گفت:فراخوان امسال حتما دریچه های مهمی را در ذهن هنرمندان باز کرده است و باید منتظر نتایجش در دوره های بعد باشیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
نشست های پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از امروز (30 بهمن ماه) در موسسه صبا کار خود را آغاز می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سید عباس صالحی با هیئت همراه امروز از دوازدهمین جشنواره هنر های تجسمی فجر بازدید می کند.
موج   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۷    
نمایشگاه دوازدهمین جشنواره تجسیمی فجر در حالی افتاح شد که به شیوه های مختلف با سیل زدگان سیستان و بلوچستان، بازماندگان جانباختگان هواپیمای اکراینی و یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همراهی داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
هادی مظفری از رونمایی سردیس و نقاشی پرتره سردار شهید قاسم سلیمانی در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خبر داد که این آثار در جریان برپایی نمایشگاه تکمیل می شوند.
سینما پرس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
سینماپرس: نمایشگاه های دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر دقایقی پیش افتتاح شدند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۸:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
دوازدهمین دوره از جشنواره تجسمی فجر عصر امروز (29 بهمن ماه) در فرهنگستان هنر، موسسه صبا افتتاح شد. این جشنواره تا پنجم اسفند ماه برپاست.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۴:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
در بخش چارسوی هنر دوازدهمین دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر، آثار گالری های کشور با 335 اثر به نمایش گذاشته می شود.
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۸   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، پیامی را صادر کرد.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۸:۲۵    
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : گالری ترانه باران در جریان برپایی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، موزه رضا مافی برپا می کند. به گزارش خبرگزاری مهر ، گالری ترانه باران با هدف حمایت از هنر ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
جشنواره هنرهای تجسمی از فردا با چهار بخش کار خود را آغاز می کند؛ همچنین در آستانه دوازدهمین دوره جشنواره، از پوستر این رویداد فرهنگی هم رونمایی شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
گالری ترانه باران با هدف حمایت از هنر ، گرامی داشت هنرمند و تقویت فضای هنر فاخر خوشنویسی در دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر موزه رضا مافی بر پا می کند و همچنین آثار جمعی از بزرگان خوشنویسی معاصر را به نمایش می گذارد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه فرهنگ و هنر- روز گذشته نشست خبری دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر با حضور هادی مظفری، مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی و ابراهیم حقیقی، دبیر جشنواره، در تالار وحدت برگزار شد. ...