پنجشنبه ۰۸ آبانساعت ۱۲:۲۹Oct 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ناشنوا»

ایسنا   ۴۲ دقیقه پیش    
رییس فدراسیون ناشنوا از واریز پاداش 97 قهرمانی آسیا و جهان مدال آوران ناشنوا در هفته آینده خبر داد.
پسر بچه 9 ساله که تا چند سال پس از تولدش ناشنوا بوده ، با تبدیل شدن به کوچکترین سرآشپز مصر تحسین همه را برانگیخت.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۲۱    
کرج (پانا)- رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی البرز از درخشش دانش آموز ناشنوای البرزی محمد رضا بیات در مسابقات پارا المپیک سوارکاری خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی استان البرز ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی گلستان از بهره مندی 7 هزار ناشنوا و کم شنوا ی گلستانی از خدمات مشاوره و روانشناختی خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
این مرد کلاهبردار خود را ناشنوا جلوه می دهد و کاغذی که روی آن خواهان کمک شده است را همراه با کارت بانکی جهت واریز مبلغ به مغازه داران می دهد ، اما ماهرانه هنگام ترک مغازه گوشی موبایل روی میز را هم به سرقت می برد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۱۶    
ورزشکاران ناشنوا در روز های کرونایی که ورزش ناشنوایان در مجموعه های ورزشی تعطیل شده است، فعالیت خود را در فضای مجازی ادامه می دهند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه امسال با شیوع ویروس کووید-19 جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به صورت مجازی برگزار می شود، گفت: امسال در جشنوار ه نسبت به مناسب سازی آثار برای افراد ناشنوا به صورت زیرنویس و در برخی از سکانس ها و پلان های فیلم ها با زبان اشاره اقدام شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزش های ناشنوایان گفت: تلاش کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه به حضور بانوان ورزشکار ناشنوا از هر کشور با رویکرد توسعه ورزش و شرکت در فعالیتهای ورزشی و امور مدیریتی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور از برگزاری آنلاین جشنواره فیلم کودک و نوجوان خبر داد و گفت: باتوجه به اینکه یکی از اهداف این جشنواره استفاده همه کودکان از آثار است، سعی شده تا در جشنواره امسال نیز مناسب سازی برای افراد ناشنوا و نابینا صورت گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- چهار نماینده ایران مسابقات آنلاین شطرنج قهرمانی ناشنوایان جهان در رده بزرگسالان از کسب مدال بازماندند.
فرصت امروز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۰    
اگرچه زبان اشاره برای ارتباط ناشنوایان وجود دارد، با این حال این موضوع در بسیاری از شرایط کاربرد لازم را نداشته و این امر به ایده ای برای مدیران اندروید تبدیل شده است. برای مثال پارس سگ و گریه نوزاد، از جمله شرایطی محسوب می شود که ممکن است فردی ناشنوا از آن باخبر نشود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۱:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مسابقات آنلاین قهرمانی جهان شطرنج ناشنوایان در رده سنی بزرگسالان امروز برگزار شد و شطرنج بازان کشورمان از کسب مقام در این مسابقات بازماندند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۴۵    
گروه استان ها-با توجه به غیرحضوری و آنلاین شدن آموزش ها و عدم حضور دانش آموزان در مدرسه در شرایط پاندمی کرونا، دانش آموزان با نیاز ویژه بیشتر دچار مشکل شده اند و استفاده از نرم افزارهای مختلف در کنار آموزش غیرحضوری ضروری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۳۶    
تهران- ایرنا- سرپرست دبیری فدراسیون ورزش های ناشنوایان گفت: اوایل هفته رییس کمیته ملی المپیک از فدراسیون بازدید کرد و قرار شد ورزشکاران دارای شانس کسب مدال در المپیک 2021برزیل، پاداش دریافت کنند.
ناشنوایان می توانند هر کاری را که مردم انجام می دهند، انجام دهند، به جز شنیدن این جمله ای است که ناشنوایان در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۲۸    
رئیس اداره آموزش و پرورش مدارس استثنایی اصفهان با اشاره به تحقق ایجاد مدرسه تلویزیونی برای چند گروه از دانش آموزان استثنایی محدودیت های این دانش آموزان اعم از نابینا، ناشنوا و جسمی حرکتی در آموزش های آنلاین را تشریح کرد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_وی افزود: در سی و سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان 107 عنوان فیلم در پلتفرم های متعدد به مدت 6 روز به نمایش درخواهد آمد و دو فیلم خداحافظ سینما و شماره 29 برای روشندلان و افراد ناشنوا آماده سازی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۴۵    
رئیس انجمن شطرنج ناشنوایان گفت: تمام تلاش بر این است تا شطرنج ناشنوایان را همانند افراد سالم در سطح آسیا و جهان و مطرح کنیم.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۷:۲۹    
آموزش آنلاین میزان رفت وآمد دانش آموزان ناشنوا را کاهش داد اما محدودیت های ارتباطی آنان در وضعیت مجازی را بسیار بیشتر از گذشته افزایش داده و به تعبیری آموزش از راه دور در دوران کرونا برای ناشنوایان دشواری دوچندانی داشته است.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۱    
به گزارش کردپرس، عبدالسلام معروفی در یک گفت و گوی تلویزیونی بیان کرد: خوشبختانه با فعالیت های انجام گرفته در طول یکسال گذشته جایگاه هیات از رتبه های آخر کشوری به نهم ارتقا یافت . ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
مسابقات آنلاین قهرمانی جهان شطرنج ناشنوایان با کسب مقام های دوم و سوم ورزشکاران کشورمان در بخش بانوان و جوانان به پایان رسید.
شبکه ورزشی لحظه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۲:۳۲    
کمیته ملی المپیک رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک گفت: با عضویت فدراسیون ناشنوایان در کمیته بین المللی المپیک از این پس ناشنوایان کشورمان از امتیازدیگر المپیکی ها بهره مند خواهند شد. ...
گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی قابلیت جدیدی در سیستم اندروید برای کاربران ناشنوا ارائه کرده که در صورت گریه نوزاد یا به صدا درآمدن زنگ هشدار آتش سوزی، به کاربر هشدار می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
سیدرضا صالحی امیری به همراه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک از فدراسیون ورزش های ناشنوایان بازدید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رزاق منافی مدیر بهزیستی شهرستان با بیان اینکه درحال حاضر نزدیک به یک هزارو280 نفر به علت معلولیت شنوایی تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان زنجان هستند ،افزود : در سال جاری19 کودک کم شنوا و ناشنوا از خدمات کاشت حلزون ، دریافت سمعک ، و... بهره مند شده اند .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۵۱    
مربی تیم دو و میدانی بانوان ناشنوایان کشورمان گفت: حضور دوندگان ناشنوا در لیگ دو و میدانی اتفاق مثبتی بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر هفت هزار و 214 نفر ناشنوا در استان دارای پرونده هستند که 62 درصد را آقایان و 38 درصد را بانوان تشکیل داده اند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۵۹    
رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: تمام کلاس های درس دانش آموزان ناشنوا در سطح استان هوشمندسازی شده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
یزد - مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت : در حال حاضر بیش از4هزارو500 فرد ناشنوا دراستان یزد از خدمات این سازمان بهره مند می شوند که از این تعداد یک هزارو 892نفر زن و 2هزارو 684نفر مرد می باشند .
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۳۹    
خبرگزاری ایرنا در پاسخ به مطلب مندرج در خبرگزاری ایرنا به تاریخ1 مهر99 جای خالی زبان اشاره ویژه دانش آموزان ناشنوا در شبکه شاد پاسخ سازمان آموزش و پرورش استثنایی وزارت آموزش و پرورش را به استحضار می رساند : ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
عطابخش گفت: بیش از 4500 نفر ناشنوا و کم شنوا تجت پوشش بهزیستی استان یزد هستند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
غروب غم انگیزی بود؛ بچه ماهی ها در بستر بی رمق رودخانه سمفونی مرگ می نواختند و خزان آرزویشان در پس نگاه های سرد رهگذران که به تماشای ماتم طبیعت آمده بودند، فرا می رسید. روشنی آفتاب می رفت تا دست جفا بچه ماهی ها را در تاریکی زنده به گور کند و آوای بی صدای مرگ را تدبیری نبود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
2 هزارو 900 نفر از جمعیت ناشنوایان این استان زنجان تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که از این تعداد هزارو 739 نفر مستمری بگیر هستند.
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
رییس انجمن جودو ناشنوایان از موافقت کنفدراسیون آسیا با حضور زنان جودوکار ناشنوای ایران با حجاب اسلامی در مسابقات برون مرزی خبر داد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
همزمان با هفته جهانی ناشنوایان، تپسی امکانی جدید ویژه رانندگان ناشنوا، به برنامه خود اضافه کرد. به گزارش تپسی، با اضافه شدن این امکان، مسافر از ناشنوا بودن راننده مطلع شده و با اطلاع از این موضوع، در صورت نیاز به ارتباط با راننده به جای تماس تلفنی با او، می تواند از پیامک استفاده کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۵۵    
گروه استانها - معاون توانبخشی بهزیستی لرستان با بیان اینکه 6 هزار و 988 ناشنوا تحت پوشش بهزیستی این استان هستند گفت:در 6 ماهه اول امسال 27 مورد کاشت حلزون انجام و 205 عدد سمعک برای ناشنوایان تحت پوشش بهزیستی استان خریداری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۸:۵۶    
سرهنگ کهزادی گفت: افراد ناشنوا و کم شنوا می توانند گواهینامه رانندگی پایه سوم به شرط رانندگی با خودروی سواری شخصی دریافت کنند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۸:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
همدان _ ایرنا _ مدیرکل بهزیستی همدان گفت: همدان جزو 10 استان پایین جدول در ناشنوایی است که در هر 10 هزار نفر جمعیت، 36 نفر ناشنوا و کم شنوا هستند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۷:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
بیش از 4500 نفر ناشنوا تحت پوشش بهزیستی استان یزد هستند که از این تعداد1892 نفر زن و 2684 نفر مرد هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۳:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
اجل لوئیان گفت: سالانه حدود 1200 کودک ناشنوا در کشور مستعد کاشت حلزون هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور درباره راه اندازی خط تماس های اضطراری مخصوص افراد ناشنوا و اعطای اینترنت رایگان به آن ها، توضیحاتی داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران درباره وضعیت آموزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه به ویژه کودکان ناشنوا در دوران کرونا گفت: مشکلی در این باره وجود ندارد و آموزش با شیوع کرونا در فضای مجازی شروع شده است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۰:۵۵    
خبرگزاری میزان - جان رابرت گرگ در 17 ژوئن در ایرلند دیده به جهان گشود. مدیر مدرسه او که گمان می کرد گرگ دانش آموزی کند ذهن است روزی ضربه محکمی به گوش وی نواخت و باعث ناشنوایی دائمی او شد. ...
رویش افکار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
فرنوش جاراللهی، با اشاره به 30 سپتامبر روز جهانی ناشنوایان، گفت: هدف از نام گذاری چنین روزی، ارتقای فرهنگ ارتباط با ناشنوایان، اهمیت به کارگیری زبان اشاره به عنوان راه ارتباطی برای اکثریت ناشنوایان، جلب توجه و آشنا سازی سیاست گزاران ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان زنجان به غربالگری شنوایی نوزادان و شناسایی اختلالات شنوایی در 10 روز بعد از تولد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 3 هزار ناشنوا زیرپوشش بهزیستی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۲۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت:ناشنوایان 11 درصد از جامعه معلولان آذربایجان غربی را تشکیل می دهند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۲۲:۲۵    
اسمش عبدالمطلب اکبری بود. زمان جنگ توی محل ما مکانیکی می کرد و چون کر و لال بود، خیلیا مسخره ش می کردن.یه روز رفتیم سر قبر پسر عموی شهیدش ”غلامرضا اکبری“. عبدالمطلب کنار قبر پسر عموش با انگشت یه چارچوب قبر کشید و توش نوشت ”شهید عبدالمطلب اکبری“! و ... .
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۸:۴۰    
ناشنوایان در روز ناشنوا در دیدار وزیر تعاون بدنبال یک گوش شنوا بودند.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- تجارت گردان – رییس فدراسیون ورزش های ناشنوایان گفت: با وجود قول شفاهی مسئولان وزارت ورزش وجوانان و کمیته ملی المپیک برای افزایش پاداش ورزشکاران ناشنوا تا 50 درصد پاداش قهرمانان المپیکی و پارالمپیکی، هنوز این تصمیم به تصویب نرسیده است.