چهارشنبه ۱۹ مردادساعت ۰۰:۵۴Aug 2022 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ناشنوا»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۲:۱۱    
جمعی از بانوان ناشنوا، نوحه های بوشهری لالایی حضرت علی اصغر(ع) را همخوانی کردند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید زن عجیبی که ربع قرن ناخن هایش را کوتاه نکرد! پایان زندگی در سال های آتی چگونه رقم خواهد خورد؟ قیمت انواع گوشت مرغ بسته بندی در بازار پدر ناشنوا جان دختر 17 ساله خود را نجات داد ...
مرجع موبایل ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۵:۱۰    
واحد خبر mobile.ir : در حال حاضر، افراد ناشنوا و کم شنوا به طور کلی از قابلیت های صوتی یک گوشی هوشمند محروم بوده و صرفا می توانند از امکانات بصری آن استفاده کنند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
از دوست به یک اشارت از ما به سر دویدن. با ویلچر و عصا خودشان به حسینیه می رسانند. تا جمعشان جمع شود و عزاداری هیئت معلولان مشهد رونق بگیرد. با هم قول وقرار گذاشته اند که در این هیئت همه باشند. جسمی حرکتی، نابینا، ناشنوا و... مدیر هیئت از مرزبندی شدن ها بیزار است.
دیده بان البرز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
پیامی از سوی فردی ناشنوا در کرمان مبنی بر نیاز فوری به خدمات اورژانس جهت نجات جان خود، دریافت شد و پیگیری و وظیفه شناسی تکنسین اورژانس البرز، جان دختری را در کرمان نجات داد.
رسانه کلیک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
شرکت XRAI Glass عینک هوشمند واقعیت افزوده ای ساخته که مکالمات را به صورت لحظه برای افراد ناشنوا به متن تبدیل می کند تا بتوانند مکالمات را بخوانند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۱:۲۰    
رئیس هیات ناشنوایان استان گلستان گفت : 13 ملی پوش ناشنوا گلستانی بطور ثابت و مستمر در تیم ملی در 9 رشته ورزشی فعالیت می کنند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۶:۰۰    
افراد ناشنوا یا کم شنوا با این عینک می توانند از مفهوم مکالمات تلفنی، فیلم و تصاویر مطلع شده و با دستیارات صوتی ابزارهای هوشمند اتباط برقرار کنند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران موفق به ساخت نوعی عینک شده اند که گفتار و کلمات افراد ناشنوا را به متن تبدیل کرده و روی شیشه آن می نویسد و فرد ناشنوا از این طریق، موفق به خواندن و فهمیدن مکالمات می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۰۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شادگان از برگزاری دوره های آموزشی مقدماتی حصیربافی برای کودکان، نوجوانان و همچنین ناشنوایان به صورت رایگان در این شهرستان خبر داد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۲۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
زیرنویس مکالمات با عینک هوشمند یک عینک هوشمند جدید برای افرادی که ناشنوا هستند یا از کم شنوایی رنج می برند عرضه شده است . این عینک که "XRAI Glass" نام دارد از واقعیت افزوده برای تبدیل صدا به زیرنویس استفاده می کند؛ این زیرنویس ها در لحظه مقابل چشمان کاربر به نمایش درمی آیند ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فناوران عینکی بر اساس فناوری واقعیت افزوده ساخته اند که قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار را برای کمک به افراد ناشنوا و کم شنوا دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۴:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
در حالی که زمانی عینک های هوشمند محدود به دنیای علمی تخیلی بودند، برندهایی از اسنپ چت تا فیسبوک در سال های اخیر عینک های خود را تولید کرده اند و اکنون یک عینک هوشمند جدید برای افرادی که ناشنوا هستند یا از کم شنوایی رنج می برند عرضه شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه گفت: با غربالگری بینایی و شنوایی سنجی از نابینایی و ناشنوایی 700 نوزاد و کودک جلوگیری شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
سالانه سه تا پنج هزار نوزاد ناشنوا یا دارای اختلالات شنوایی در کشور متولد می شوند که ارتقاء برنامه غربالگری ناشنوایی و کم شنوایی در کشور عوارض را برای فرد و جامعه کاهش می دهد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۸:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
پژوهشگران موفق به ساخت عینکی برای ناشنوایان شده اند که می تواند گفتار و مکالمات مردم را برای آن ها به متن تبدیل کند و متن های آماده شده را روی شیشه های عینک نشان دهد تا فرد ناشنوا بتواند آن ها را بخواند ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۰۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا رعدی در گفت وگو با ایران اکونومیست، اظهار کرد: با توجه به برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی جهان برای اولین بار در رده سنی زیر 21 سال، طی صحبتی که با فدراسیون ناشنوایان داشتیم ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۸:۳۴    
سمعک کمیاب و گران است ، خبری که باید آن را جدی گرفت. نقش این وسیله، مانند عصای سفید برای نابینایان و یا ویلچر و پای مصنوعی برای معلولان حرکتی است، اما جامعه ناشنوا و کم شنوا از این وسیله حیاتی دور مانده ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اردوی ارزیابی فوتبالیست های ناشنوا به منظور حضوری موفق در مسابقات قهرمانی آسیا برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
کتابخانه مرکزی امام خمینی (ره) مشهد حدود 350 عضو ناشنوا دارد که خدمات ویژه ای به این قشر ارائه می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مسابقات قهرمانی کشور والیبال و تنیس روی میز زنان و مردان ناشنوا با هدف انتخابی تیم ملی برگزار می شود تا برترین ها به اردوهای تیم ملی این 2 رشته دعوت شوند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بعد از 40 سال آموزش درس و مشق به کودکان ناشنوا و کم شنوای مدرسه باغچه بان، بازنشستگی و ماندن در خانه را تاب نمی آورد و دوباره به مدرسه برمی گردد تا بچه ها را که فرزندانش خطاب می کند زیر بال و پر بگیرد و دانسته های حاصل سال ها تجربه اندوزی اش را در اختیار این گروه قرار دهد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۲:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: امضای تفاهم نامه این اداره با کانون ناشنوایان استان می توان با برگزاری آئینهای رونمایی، نقد و بررسی و معرفی و خوانش آثار نویسندگان کم شنوا و ناشنوا علاوه بر انجام رسالت اصلی کتابخانه ها مبنی بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ناشنوایان گفت: با توجه به این که قرار است تورنمنت بین المللی کشتی آزاد ناشنوایان در روسیه برگزار شود، اما هنوز نمی دانیم در این تورنمنت شرکت می کنیم یا خیر؟
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی استان بهمراه معاون امور توانبخشی از قهرمانان ناشنوا در رشته های ورزشی کشتی و جودو بمناسبت هفته بهزیستی تقدیر کرد.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۰:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
اتحادخبر:رئیس اداره سلامت گوش و شنوایی وزارت بهداشت ضمن اشاره به گسترش روزافزون کم شنوایی و ناشنوایی در جهان، آخرین وضعیت بروز بیماری در کشور و نحوه ارائه خدمات به این دسته افراد را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۰:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر سومین مرکز ارائه ی خدمات تخصصی ویژه ی کودکان ناشنوا و کم شنوا در استان بوشهر افتتاح شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۲:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
مستند بردی به کارگردانی و تهیه کنندگی سیدعدنان طاهری، برنده جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم های ورزشی شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۳:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ضمن اعلام برنامه های این مکان مقدس به مناسبت عید بزرگ غدیر و روز مباهله، بیان کرد: جشن غدیر ویژه سادات ناشنوا همزمان با روز عید غدیر از ساعت 18:30 برگزار می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ - ۱۴:۴۶    
اقتصاد ایران: گلپایگان _ آوای صوت کلام کودک ناشنوا، که سخن می گوید بسیار دلنشین است و گاهی شکست سکوت یک کودک ناشنوا اشک شوق را بر دیدگان هر فردی می نشاند.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ - ۰۵:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس اداره سلامت گوش و شنوایی دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که ایران جزو 6 کشور برتر دنیا در برنامه های سلامتی گوش است، اعلام کرد: 60 درصد موارد ناشنوایی و کم شنوایی کودکان قابل پیشگیری است. ...
رسا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۲۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
هنرجویان ناشنوای منبت کار با عشق و علاقه چوب خشکیده را صیقل می دهند تا زیبایی آثار هنری را به همگان نشان دهند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ - ۱۲:۲۹    
تهران - ایرنا - یکی از گروه های اصلی دارای معلولیت کشور، شهروندان ناشنوا و کم شنوا هستند که به دلیل کمتر شنیده شدن، از گروه هایی در جامعه محسوب می شوند که از توجه کمتری برخوردارند و در نتیجه علاوه بر مشکلات عمومی گروه های مختلف افراد معلول عملاً در معرض محرومیت بیشتر، از مشارکت اجتماعی هستند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۰۴/۱۶ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گزارشی از مراسم تجلیل از مدال آوران ناشنوا و کم شنوا در بیست و چهارمین دوره المپیک 2021 برزیل
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
در یک مدرسه شبانه روزی اسلامی در محله ای در حومه شهر یوگیاکارتا اندونزی، صدای تلاوت قرآن در هیچ کجا شنیده نمی شود. این یک مدرسه مذهبی برای کودکان ناشنوا است و در اینجا دانش آموزان به سرعت با دستان خود اشاره می کنند و قرائت قرآن را به زبان اشاره عربی یاد می گیرند. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۴:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم تجلیل از مدال آوران ناشنوا و کم شنوا در بیست و چهارمین دوره المپیک 2021 برزیل با بیان اینکه مهمترین کلید اشتغال کسب مهارت است، گفت: استعدادیابی در سازمان بهزیستی کشور کلید خورده است امیدواریم با برخی از افراد که بازوی بهزیستی در امور ورزش هستند ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۴:۲۳    
تهران- ایرنا- مدرسه ای در اندونزی وجود دارد که در آن به دانش آموزان کم شنوا و ناشنوا کمک می کنند قرآن را با زبان اشاره قرائت و حفظ کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۲:۱۴    
مراسم تجلیل از مدال آوران ناشنوا در بیست و چهارمین دوره المپیک 2021 برزیل امروز سه شنبه 14 تیر در سالن آمفی تئاتر باغ هنر برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: موضوع اشتغال مدال آوران ناشنوا جزو برنامه های اساسی سازمان بهزیستی است که سعی داریم با ایجاد یک باشگاه، مهارت و استعدادیابی در کشور را داشته باشیم.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۰:۰۷    
در یک مدرسه شبانه روزی اسلامی در حومه شهر یوگیاکارتا در اندونزی، کودکان ناشنوا به راحتی و بدون ترس از متفاوت بودن، قرآن می آموزند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
قهرمان ناشنوا در برنامه امشب از از تلاش بی وقفه و راه طولانی و کماکان پر فراز و نشیب موفقیت هایش خواهد گفت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس انجمن شطرنج ناشنوایان از رقابت 90 شطرنج باز در دو بخش زنان و مردان برای تشکیل تیم ملی بعد از 2 سال خبر داد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۲:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
مسئولیت اجتماعی، جزء وظایف سازمان ها و شرکت های موفق و آینده نگراست که متاسفانه در ایران معمولا جدی گرفته نمی شود اما امسال در چهاردهیمن نمایشگاه در و پنجره شاهد اقدامات متفاوت یک شرکت در این حوزه بودیم. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
میز خدمت به مراجعان کم شنوا و ناشنوای مرکز درمانی خیریه حضرت ابوالفضل اصفهان راه اندازی شد. مدیر درمان مرکز درمانی خیریه حضرت ابوالفضل اصفهان گفت: با همکاری انجمن ناشنوایان پنج مترجم ناشنوا در روز های فرد در این مرکز مستقر هستند تا مشکلات ناشنوایان را برای پزشکان تفهیم کنند ...
موج   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
برای نخستین بار در کشور مرکز درمانی حضرت ابوالفضل(ع) شهر اصفهان نسبت به استقرار مترجم زبان اشاره جهت پل ارتباطی بین بیماران ناشنوا و پزشکان و پرسنل مرکز اقدام کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین بهزیستی استان لرستان و بنیاد خیریه بخشش با هدف محرومیت زدایی و در راستای شنوایی بخشی به کودکان ناشنوا و اهدا شادی و امید و زندگی به خانواده های نیازمند آنان
رکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رکنا:برای نخستین بار در کشور مرکز درمانی حضرت ابوالفضل(ع) شهر اصفهان نسبت به استقرار مترجم زبان اشاره جهت پل ارتباطی بین بیماران ناشنوا و پزشکان و پرسنل مرکز اقدام نموده است.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
نریمانی گفت: با وجود خیزش های بیماری کرونا، با تلاش های مضاعفی که از سوی هیئت امنای صرفه جویی در سال 1400 انجام شد، 1430 پروتز حلزون شنوایی جهت انجام عمل کاشت حلزون بیماران ناشنوا به پانزده مرکز کاشت حلزون در سراسر کشور تحویل داده شد که یک رکورد در تاریخ سی ساله عمل کاشت حلزون در کشور محسوب می شود ...