سه شنبه ۰۸ اسفندساعت ۲۲:۴۸Feb 2024 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کم شنوا»

تقریب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ترجمه خطبه جمعه از طریق زبان اشاره برای مسافران و کارمندان کم شنوا در فرودگاه استانبول اجرا شد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۳:۵۵    
رئیس دانشکده توان بخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مادران نقش مهمی در ایجاد انگیزه برای حس زندگی در افراد کم شنوا و ناشنوا دارند، زیرا این افراد نباید مخفی شوند و باید در اجتماع حضور یابد در غیر این صورت تبدیل به افراد بدخلق و نابهنجار می شوند.
اخبار رسمی   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۲:۳۲    
یک شنبه 02/11/29 ، تهران , (اخبار رسمی) : شنوایی کیفیت زندگی را تحت تأثیر قرار می دهد و بر تعاملات اجتماعی تا تجربه های روزمره تاثیر می گذارد. برای افرادی که با مشکلات شنوایی مواجه هستند، سمعک به عنوان یک راه حل اساسی به نظر می آیند ...
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۸:۵۷    
بانوی هوگوپوش تهرانی در سن 19 سالگی پای بر سکوی سوم مسابقات جهانی تکواندوی ناشنوایان گذاشته و با حجاب اسلامی خود باعث افتخار ایرانیان شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۹:۰۱    
در هفتمین روز از دهه مبارک فجر،یک مرکز اقامتی میان مدت درمان اعتیاد و یک مرکز روزانه توانبخشی خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان شوش به بهره برداری رسید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 110 عمل کاشت حلزون شنوایی رایگان ویژه کودکان ناشنوا و کم شنوا زیر چهار سال از ابتدای امسال تا کنون در مشهد انجام شده است.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۸    
کم شنوایی می تواند تأثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی افراد داشته باشد. به همین دلیل، خرید سمعک برای بسیاری از افراد کم شنوا به یک امر اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. روی این مقاله کلیک کنید تا با راهنمای خرید سمعک آشنا شوید.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۲۰:۳۳    
مرکز فراگیر کانون تبریز با اجرای فعالیت های جذاب و شاد فرهنگی و هنری میزبان دانش آموزان کم بینا و نابینا مدرسه مردانی آذر شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۸:۰۱    
425 نفر تعداد کل افرادی است که از مراکز کم شنوای بهزیستی استان خدمات دریافت می کنند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۳:۲۷    
این طرح در مرکز مثبت زندگی 18351 با هدف توانمندسازی مددجویان و ارتقا سطح کیفیت زندگی و سلامت روان آنان با تسهیلگری سرکار لرنی روانشناس برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۹    
افراد کم شنوا به ویژه آن هایی که از سمعک استفاده نمی کنند، در مقایسه با افراد سالم، 20 درصد بیشتر با خطر ابتلا به زوال عقل مواجه هستند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اطلاعات آنلاین به نقل از دیلی میل، یک مطالعه نشان می دهد که سمعک ممکن است به افراد کم شنوا کمک کند تا برای مدت طولانی تری زندگی کنند. محققان آمریکایی دریافتند افرادی که دچار کم شنوایی هستند، در صورت استفاده منظم از این دستگاه، 24 درصد کمتر در معرض مرگ زودهنگام قرار [...]
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شاهرود گفت: سامانه اورژانس ویژه افراد ناشنوا و کم شنوا به منظور ارایه خدمات در این شهرستان راه اندازی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۴:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از غربالگری شنوایی 15 هزار و 295 نوزاد همدانی در 9 ماهه امسال خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی از افزایش قیمت عمل کاشت حلزون برای کودکان کم شنوا و ناشنوا به 65 میلیون تومان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۱۶:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
ثبت نام از کاندیداهای فدراسیون ناشنوایان برای تصدی پست ریاست در حالی از امروز 9 دی آغاز شد که براساس اساسنامه فدراسیون جهانی تنها امکان حضور افراد کم شنوا یا ناشنوا در انتخابات وجود دارد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۱۸:۱۴    
مراسم جشن یلدا در مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی خانواده کودک کم شنوا و ناشنوا شهرستان سنندج با حضور مدیرکل ،معاون منابع انسانی و پشتیبانی ،معاون توانبخشی ،و مسئول ارتباطات مردمی بهزیستی استان،کارشناس مراکز روزانه استان برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
فاطمه زهرا ذلیکانی دختر قهرمان کم شنوا مازندرانی است که قهرمانی کشور دانشجویان، قهرمانی المپیک برزیل 2021 و قهرمانی آسیا قرقیزستان 2023 را در کارنامه خود دارد و در تمامی مسابقات با حجاب اسلامی به مبارزه پرداخته و از اینکه ایرانی است و پرچم کشورش را در جهان به احتزاز در می آورد، افتخار می کند.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۵:۰۵    
اغلب مردم در زندگی روزمره چالش های فراوانی دارند که با مطالبه به حق و البته تلاش خود سعی در برطرف کردن آن دارند، اما رنگ مطالبات درصدی از مردم جامعه با دیگران متفاوت است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۱:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمام هزینه های کاشت حلزون بیماران کم شنوا تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۰:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
سمعک به عنوان یک کالای سلامت شناخته می شود که نیاز اساسی افراد کم شنوا است و نباید از دسترسی به آن محروم شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۵:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس اداره سلامت گوش و شنوایی وزارت بهداشت، 60 درصد کم شنوایی ها را قابل پیشگیری توصیف کرد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
جواد حمزه لو در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در شهرستان خمین 965 معلول جسمی، 253 نابینا یا کم بینا، 590 معلول ذهنی، 170 معلول اعصاب و روان، 420 معلول ناشنوا یا کم شنوا و 33 معلول گفتاری شناسایی شده اند. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار زیرنویس کرمانشاه، بهزاد شهبازی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه، اظهار کرد: کمتر از 10 درصد جمعیت جهان را معلولین تشکیل می دهند و بزرگترین اقلیت جهان هستند. وی افزود: در کرمانشاه حدود 6 هزار نفر نابینا یا کم بینای دختر و حدود هشت هزار نفر کم شنوا یا [...]
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به پوشش 95 درصدی غربالگری شنوایی در نوزادان متولد شده در جمعیت تحت پوشش دانشگاه، از راه اندازی مراکز تشخیصی و توان بخشی در آینده ای نزدیک خبر داد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۸    
در این مقاله، مراحل و اهمیت تجویز سمعک برای افراد کم شنوا مورد بررسی قرار گرفته است. سمعک به عنوان یک دستگاه الکترونیکی که برای بهبود شنوایی و تقویت صدا استفاده می شود، در اینجا مورد بحث قرار گرفته و مراحل مختلف تجویز آن شرح داده شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۳:۳۴    
60 دانش آموز کم شنوا و ناشنوا از مدرسه استثنایی آبادان به بهانه ی هفته ی کتاب در کتابخانه حدادعادل گرد هم آمده اند.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۶:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
تصویری از خانه زندگی هادی چوپان منتشر شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۴:۵۲    
سخنگوی شورای وحدت گفت: آقای رئیسی باید برای هر وزارتخانه 10 وزیر مطالعه شده و مصاحبه شده در اختیار می داشت نه اینکه تا صبح روزی که قرار بود وزرا به مجلس معرفی شوند مدام وزرای پیشنهادی تغییر کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۱:۴۷    
این اردوی یک روزه با حضور جمعی از معلولین نابینا و کم بینا و ناشنوا و کم شنوا با هدف توانمندسازی معلولین توسط مرکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی کد4330(موسسه آواز سلامت فرتاک) برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۰۸:۰۸    
یک زوج کم شنوا با پشتکار و تلاش به جامعه ناشنوایان خدمت می کنند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: ما آموزش به کودکان کم شنوا یا ناشنوا را به صوت ترکیبی دنبال می کنیم که شامل آموزش زبان اشاره و آموزش شفاهی و کلامی می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۱:۱۵    
دسترسی افراد ناشنوا و کم شنوا به محتوای مناسب سازی شده و تولیدی ویژه این افراد با امکان بهرمندی همزمان سایر اعضای خانواده میسر می شود
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۱:۳۵    
این جلسه با عنوان آگاه سازی و نحوه تعامل و آموزش معلمان با کودکان کم شنوا و ناشنوا با حضور رئیس آموزش و پرورش سقز مسئول وکارشناس توانبخشی و همچنین موسس ومسئول فنی مرکز کودکان کم شنوا و ناشنوای پژواک و تعدادی از مدیران و معلمان مدارس ابتدایی و متوسطه در سالن اجتماعات آموزش و پرورش سقز برگزار گردید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شهروندخبرنگار ما با ارسال پیامی از مشکلات تهیه سمعک برای کم شنوایان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۱    
شهروند خبرنگار ما از کمبود سمعک برای بیماران کم شنوا ابراز نارضایتی کرده است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۰۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - با توجه به ضرورت جذب مترجم رسمی برای آزمون زبان اشاره در محاکم، مراجع قضایی و اداری برای افراد فاقد قدرت شنوایی یا کم شنوا و در راستای تحقق عدالت قضایی نسبت به انتقال صحیح مطالب و با هدف تفهیم صحیح جملات از زبان کلامی به زبان اشاره و بالعکس و حصول تصمیم گیری عادلانه در پرونده های ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۰۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
قم - ایرنا- معاون توانبخشی سازمان بهزیستی قم با اشاره به اینکه بررسی اهدای سمعک به مددجویان کم شنوا و ناشنوادر دستور کار قرار گرفته است، گفت: اهدای سمعک به این افراد در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 50 درصد افزایش داشت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
قم- ایرنا- معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی قم با اشاره به اینکه چهار هزار و 326 معلول کم شنوا و ناشنوا در این استان تحت حمایت بهزیستی هستند، گفت: از این تعداد، 2 هزار و 458 نفر آنان را آقایان و یک هزار و 868 نفر را خانم ها تشکیل می دهند.
اخبار کوهپایه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۹:۵۷    
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: 187 نفرکمک هزینه قطعات کاشت حلزون دریافت کرده اند، در عین حال هم حدود123 در انتظار نوبت کاشت حلزون و دریافت خدمات داریم که امیدواریم بتوانیم با اعتبارات سال1402 به آن ها نیز خدمات برسانیم.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۵:۱۵    
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان آمل؛ بمناسبت هفته جهانی ناشنوایان، اسفندیاریان رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با حضور در منازل مددجویان کم شنوا و ناشنوا ضمن دیدار با خانواده های آنان، از نزدیک مسائل و مشکلات آنان را بررسی کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی لرستان در بازدید از مرڪز کودڪان ناشنوا و کم شنوا نیوشا در خرم آباد بمناسبت روز جهانی ناشنوایان گفت: با توجه به اینکه هم اکنون مشاوره های ازدواج و پیشگیری های ژنتیکی و عمل کاشت حلزون نیز انجام می شود، بنابراین شاهد کاهش آمار ناشنوایی در سنین پایین تر هستیم
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون توانبخشی بهزیستی لرستان گفت: هفت هزار و 683 فرد دارای آسیب شنوایی از خدمات این نهاد بهره مند هستند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۱۳:۲۸    
تعداد 50 بسته غذایی و نوشت افزار به ارزش 400 میلیون ریال به خانواده های نیازمند ناشنوا و کم شنوا به مناسب روز جهانی ناشنوایان اهدا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
5313 هزار نفر از جامعۀ کم شنوا و ناشنوای استان از خدمات آموزشی بهزیستی، بهره مند هستند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۴۴    
به مناسبت گرامیداشت هفته ناشنوایان ، معاون توانبخشی بهزیستی هرمزگان با حضور در جمع دانش آموزان مدرسه پیوند ، در آیین گرامیداشت هفته ناشنوایان شرکت نمود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۳۹    
سال ها پیش بیشتر کودکان کم شنوا توانایی کلامی و شنیداری لازم برای ورود به مدرسه را بدست نمی آورند، اما حالا با پیش بینی خدماتی از سوی بهزیستی زمینه شناسایی، تحصیل و تجربه زندگی نرمال برای این افراد فراهم شده است.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: این نهاد به 3 هزار و 285 فرد ناشنوا و کم شنوا در استان خدماتی از قبیل توزیع سمعک، کاشت حلزون و توزیع باطری را به صورت رایگان ارائه می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۲۶    
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی 3 هزار فرد ناشنوا و کم شنوا در استان خبر داد و گفت: از این تعداد 400 نفر تحصیلات بالای دیپلم دارند.