چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۱۴:۳۴Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حلزون شنوایی»

رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۰:۱۳    
دکتر مهتاب ربانی، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن با اشاره به اینکه برخی وزوزها در اثر صدای جریان خون یا ضربان عروق در گوش ایجاد می شوند که منبع درونی برای آن مثل کم خونی، پر کاری تیروئید، بارداری تا تومورهای پیشرفته قاعده جمجمه می تواند مطرح باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۵:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از راه اندازی درمانگاه فوق تخصصی کاشت حلزون شنوایی در بیمارستان روحانی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 110 عمل کاشت حلزون شنوایی رایگان ویژه کودکان ناشنوا و کم شنوا زیر چهار سال از ابتدای امسال تا کنون در مشهد انجام شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۲۱:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به توانمندی های پزشکان استان فارس در انجام جراحی های پیچیده نظیر پیوند اعضا، پیوند مغز استخوان و کاشت حلزون شنوایی اشاره کرد و گفت: این دستاورد موجب افتخار و غرور ایرانیان است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۳:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه 16 هزار تخت به ظرفیت بیمارستانی کشور اضافه کردیم، گفت: دولت سیزدهم توانسته است 10 درصد از ظرفیت تخت های بیمارستانی را ایجاد کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
بابل- علی شبستانی منفرد، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بابل از انجام 58 مورد کاشت حلزون برای شنوایی کودکان در منطقه خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون درمان وزارت بهداشت با اعلام صفر شدن صف انتظار کاشت حلزون شنوایی و ریشه کنی کم شنوایی عمیق کودکان نیازمند کاشت حلزون شنوایی، از کاشت رایگان حدود 2000 حلزون شنوایی در کودکان ناشنوا برای نخستین بار در کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۸   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون درمان وزارت بهداشت با اعلام صفر شدن صف انتظار کاشت حلزون شنوایی و ریشه کنی کم شنوایی عمیق کودکان نیازمند کاشت حلزون شنوایی، از کاشت رایگان حدود 2000 حلزون شنوایی در کودکان ناشنوا برای نخستین بار در کشور خبر داد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
دانشیار گروه گوش، حلقی و بینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به تاثیرات فرکانس های بالای صوتی در کاهش قدرت شنوایی افراد گفت: شدت صدای بالاتر از 70یا 80 دسی بل باعث آسیب به حلزون شنوایی و سلول های مویی ظریف شنوایی ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۶:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، سعید کریمی در همایش خدمتی ماندگار و گرامیداشت زنده یاد دکتر عباس شیبانی، موسس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: در یک سال گذشته 2 هزار کاشت حلزون شنوایی انجام شده و بیماری در نوبت کاشت باقی نمانده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: خدمات کاشت حلزون شنوایی تحت پوشش صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج سازمان بیمه سلامت قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۵:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با بیان اینکه یکس از اقدامات هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، تأمین حلزون شنوایی بود، گفت: کاشت 2 هزار پروتز حلزون شنوایی برای کودکان انجام و باعث شد صف نوبت کاشت حلزون به صفر برسد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، گفت: در دولت مردمی هیات امنا 280 دستگاه سرمایه ای سنگین را تامین کرد و همچنین 2هزار پروتز حلزون شنوایی برای کودکان تامین شد تا به این ترتیب صف نوبت کاشت حلزون به صفر برسد.
روزانه نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۸:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: خدمات کاشت حلزون شنوایی تحت پوشش صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج سازمان بیمه سلامت قرار گرفت. به گزارش روزانه نیوز، فریبرز نیاستی اظهار داشت : در گام اول قبل از کاشت ابتدا بیمار در سامانه سازمان بیمه سلامت نشان کم شنوایی شدید یا عمیق را دریافت می نماید [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۱:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل بیمه سلامت همدان گفت: خدمات کاشت حلزون شنوایی در استان زیر پوشش صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج سازمان بیمه سلامت قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۸:۱۴   + ۴۹ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، جزییات خدمات کاشت حلزونِ تحت پوشش صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج، خاص و نادر را تشریح کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از 90 درصد تجهیزات پزشکی تولید داخل بوده و هیات امنای ارزی سهم بسزایی در تامین این تجهیزات مراکز درمانی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۵:۰۴    
ساری- ایرنا- مرکز کاشت حلزون شنوایی کودکان شمال کشور که در بیمارستان آیت الله روحانی بابل انجام می شود و به باور مسوولان امر موفقیت 100 درصدی در این حوزه دارد، برای نوسازی تجهیزات چشم انتظار حمایت خیرین است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۱:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرگروه گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بازگشت نعمت خدادادی شنوایی با کاشت حلزون به ناشنوایان، گفت: پس از تهران و مشهد کاشت حلزون شنوایی در شیراز آغاز شد و طی 20 سال گذشته کاشت حلزون شنوایی برای حدود 2 هزار و 400 ناشنوا در شهر شیراز انجام شده است.
استانداری مازندران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۲۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کاشت حلزون کشور از موفقیت صد درصدی عمل های کاشت حلزون شنوایی در دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد و گفت: از خیرین تقاضا داریم این مرکز را حمایت کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران عضو شورای عالی کاشت حلزون کشور از موفقیت صد درصدی عمل های کاشت حلزون شنوایی در دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد و گفت: از خیرین تقاضا داریم این مرکز را حمایت کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۹:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - عضو شورای عالی کاشت حلزون کشور با بیان این که، جراحی های کاشت حلزون شنوایی در دانشگاه علوم پزشکی بابل 100 درصد موفقیت آمیز انجام می شود، گفت: هموطنان شمال کشور برای درمان این بیماری دیگر نیازی نیست به تهران مراجعه کنند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۲    
نشست هوشیار مدیر کل و جعفری معاون توانبخشی با دکتر بصیر هاشمی رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی فارس برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۰۵:۳۵   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس اداره سلامت گوش و شنوایی وزارت بهداشت با اشاره به کاشت رایگان حلزون شنوایی برای کودکان تا 4 سال، گفت: این کار بیش از 60 میلیون تومان هزینه دارد؛ اما از 2 سال قبل تاکنون تمام هزینه های کاشت حلزون در گروه زیر 4 سال توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی انجام می شود و برای سایر گروه های سنی نیز تا 80 ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۱    
سالانه کودکان زیادی با اختلال شنوایی یا ناشنوایی مطلق متولد می شوند؛ کودکانی که اگر نقص شنوایی شان در مراحل اولیه شناسایی شود، می توانند با سمعک یا کاشت حلزون شنوایی را تجربه کنند و مانند افراد دیگر یک زندگی عادی داشته باشند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
سالانه کودکان زیادی با اختلال شنوایی یا ناشنوایی مطلق متولد می شوند که از نظر ظاهری سالمند، ناشنوایی تنها معلولیتی است که با کاشت حلزون درمان می شود. انجام عمل کاشت حلزون شنوایی از سال 1392 در خوزستان آغاز و تاکنون بیش از یک هزار مورد کاشت حلزون در خوزستان انجام شده و این یعنی هدیه ای به کودکانی که ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۶    
تهران- ایرنا- رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی معالجه بیماران گفت: بیش از هفت هزار پروتز حلزون شنوایی از سوی این هیات تامین و به مراکز کاشت حلزون سراسر کشور تحویل داده شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سالانه کودکان زیادی با اختلال شنوایی یا ناشنوایی مطلق متولد می شوند؛ کودکانی که اگر نقص شنوایی شان در مراحل اولیه شناسایی شود، می توانند با سمعک یا کاشت حلزون شنوایی را تجربه کنند و مانند افراد دیگر یک زندگی عادی داشته باشند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۹:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
دکتر هومن نریمانی در گفت وگو با ایران اکونومیست، درباره تاریخچه کاشت حلزون شنوایی در کشور، توضیح داد: کاشت حلزون شنوایی از سال 1372 در کشور ما آغاز شده است و از آن زمان تا پایان سال 1401 حدود 17 هزار عمل کاشت حلزون در کشور انجام شده است که یک افتخار برای کشور است و در منطقه ما را به مقام اول رسانده ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه ایران: از سال 1371 انقلاب بزرگی در زمینه عمل کاشت حلزون شنوایی در کشور رخ داد و کاشت حلزون برای کودکانی که با ناشنوایی به دنیا آمده بودند آغاز شد که جزو گران ترین عمل ها محسوب می شود ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
توضیحات کلی در مورد کاشت حلزون شنوایی برای کودکان و نوزادان کم شنوا و ناشنوا و مراحل انجام آن:
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: حدود 2 تا 3 درصد نوزادان اختلال شنوایی دارند.
کودک پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۶    
نخستین گروه کودکان ناشنوای شناسایی شده سیستان و بلوچستان بهمراه خانواده های خود و به منظور انجام مراحل درمان و کاشت حلزون شنوایی وارد مشهد مقدس شدند.
کودک پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۶    
به گزارش کودک پرس ، مدیر گروه شنوایی شناسی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت:بخش خارجی پردازشگر کاشت حلزون شنوایی برای دختر 18 ماه بهشهری و پسر 23 ماهه فریدونکناری در بابل با موفقیت قرار داده شد و این دو کودک ناشنوا قادر به شنیدن صدای پیرامون خود هستند. محسن منادی گفت: روند فعال سازی، برنامه [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل: با حمایت دولت در قالب طرح ملی تحول کاشت حلزون شنوایی هزینه کاشت حلزون برای مردم صفر شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۵:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، از توزیع پردازشگر شنوایی برای 2600 بیمار نیازمند خبر داد و گفت: پوشش بیمه ای این پردازشگرها توسط سازمان بیمه سلامت انجام می شود.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۲۹   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، سیدحسین صفوی با اشاره به اینکه پروتز حلزون شنوایی دارای 2 قسمت ایمپلنت داخلی و پردازشگر خارجی است که ایمپلنت داخلی با عمل جراحی در داخل گوش بیمار جاگذاری شده و پردازشگر بر روی پوست سر بیمار در پشت گوش نصب می شود ...
کودک پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۵۱    
به گزارش کودک پرس ،مدیر کاشت حلزون دانشگاه علوم پزشکی بابل، گفت: بخش خارجی پردازشگر کاشت حلزون شنوایی برای دختر 3 ساله بهنمیری در بابل با موفقیت قرار داده شد و این کودک ناشنوا قادر به شنیدن صدای پیرامون خود است. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، محسن منادی [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۵:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی همزمان با هفته دولت، دسترسی مناطق صعب العبور و محروم به امکانات تشخیصی و درمانی در راستای توسعه عدالت اجتماعی را از مهم ترین اقدامات این نهاد عنوان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
هشتادمین عمل کاشت حلزون شنوایی در دانشگاه علوم پزشکی بابل بر دو پسر دوقلو از شهرستان آمل با موفقیت انجام شد.
توزیع 2800 پزشک متخصص در کشور با اولویت مناطق محروم/ انجام 2000 عمل جراحی رایگان کاشت حلزون شنوایی
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۸:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان شصت و نهمین عمل کاشت حلزون شنوایی در بیمارستان فوق تخصصی الزهرا(س) زاهدان انجام و یک کودک ناشنوای دیگر از نعمت شنوایی برخوردار شد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۲۲:۱۶    
یکی از اختلالات عضوی بدن، گوش درد است که دلیل آن می تواند عفونت باشد. در این زمینه اما ابهاماتی وجود دارد که صحبت های ذکر شده از سوی دکتر سید حمید رضا ابطحی، متخصص گوش و حلق و بینی، فلوشیپ جراحی گوش و کاشت حلزون شنوایی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می تواند کمک کننده باشد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
همایش تجلیل از دکتر سید بصیر هاشمی رئیس مرکز کاشت حلزون فارس ,تیم کاشت حلزون و خانواده های کودکان دریافت کننده حلزون شنوایی با حضور مدیر کل و معاونین بهزیستی فارس برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان یک متخصص گوش، حلق و بینی با تاکید بر لزوم توجه والدین به سن طلایی کاشت حلزون برای کودکان گفت: گاه با وجود این که تست های شنوایی حکایت از ناشنوایی دارد اما پذیرش این مساله برای خانواده ها بسیار سخت است و این نپذیرفتن موجب تاخیر در درمان می شود و همین امر می تواند آسیب های زیادی از نظر ...
یزد آگاه   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۰:۰۲    
پزشکی و بهداشت مراسم افتتاح رسمی اولین مرکز کاشت حلزون شنوایی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان یزد با حضور رئیس کمیسیون کشوری کاشت حلزون، استاندار، نماینده مجلس، پزشکان و مسئولان در بیمارستان شهید رهنمون یزد برگزار شد. ...