دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۲:۵۲Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قلبی و عروقی»

دکتر علی واشقانی فراهانی، رئیس مرکز قلب تهران در کنگره سه روزه ای که با هدف بررسی چالش های تشخیصی و درمانی بیماری های قلبی و عروقی در مرکز قلب تهران برگزار شد، گفت: آگاهی از علت شیوع بیماری های قلبی، تنفسی و دیابت بسیار اهمیت دارد چون عوامل خطر این بیماری ها با سرطان ها مشترک است.
بمناسبت هفته سلامت، با همکاری معاونت بهداشت و گروه پزشکی اجتماعی معاونت آموزشی و دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی فسا، جلسات آموزشی خطر سنجی و شناسایی سطح خطر جهت پیشگیری و مراقبت از بیماریهای قلبی و عروقی در این ادارات برگزار گردید.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران گفت: 48درصد از کودکان و دانش آموزان تهران اضافه وزن دارند و به اصطلاح چاق هستند. این آمارها نشان می دهد که کودکان و دانش آموزان چاق در معرض بیماری های مختلف مانند دیابت و مشکلات قلبی و عروقی قرار دارند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: 41 درصد مرگ و میر در قزوین ناشی از بیماری های قلبی و عروقی و 16 درصد بیماری ها از سرطان نشات می گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تأکید کرد: علت حدود 70 درصد از مرگ های اخیر، بیماری های قلبی و عروقی است.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
در این پژوهش از داده های 3170 شرکت کننده استفاده شد. نمونه مورد مطالعه شامل مردان و زنان بالای 20 سال با تشخیص بیماری قلبی عروقی بود...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- بیماری های حوزه قلب و عروق، امروز به عنوان شایع ترین بیماری های غیرواگیر جهان در حال افزایش است که برای ارتقای سلامت جامعه ، توجه به پیشگیری از شیوع این امراض و کنترل آن بسیار ضروری می نماید.
عصر کاسپین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
بهتر است علائم کمبود منیزیم را شناخته و به خوردن منابع آن اهمیت بدهید. Magnesium در سلامت سیستم قلبی و عروقی شما نقش بسیار مهمی ایفا می کند. از طریق آن کلسیم بیشتری جذب استخوان ها شده در نتیجه سلامت استخوان شما به وجود این ماده معدنی در بدن، بستگی دارد. ...
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بیش از 45 درصد مرگ های ناشی از بیماری های غیرواگیر و همچنین بیشترین میزان از کارافتادگی مربوط به حوزه قلبی و عروقی است، بر اهمیت پیشگیری از بروز این بیماریها تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۲:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس انجمن قلب و عروق ایران گفت: یک درصد از تولدهای زنده ما بیماری های قلبی و عروقی مادرزادی دارند که در سطح عالی و تعداد زیادی نیز بدون نیاز به جراحی در کشور قابل درمان هستند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۳:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: پیشگیری از بیماریهای قلبی و عروقی یکی از برنامه های مهم و با اولویت این وزاتخانه بویژه از طریق طرح ملی سلامت خانواده است.
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
مصرف نمک خام می تواند پوشش معده و روده را تحریک کند و در دراز مدت منجر به ناراحتی، حالت تهوع و احتمالاً زخم معده شود.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مسئول مرکز تحقیقات قلب و عروق کرمانشاه با تأکید بر اینکه مشکلات قلبی و عروقی بسیار پیچیده است و عوامل مختلفی سبب بروز آن می شود گفت: این تحقیق نشان می دهد سیاستگذاران باید برای کاهش بی سوادی تلاش بیشتری داشته باشند زیرا در تمام ساحت های جامعه تأثیرگذار است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
دانش آموخته دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: حکما؛ قلب را عضو مرکزی بدن برای نگاهداشت، بهینه سازی و توزیع حرارت غریزی سازگار با فیزیولوژی بدن می دانند. هر پدیده ای که گرمی و خشکی فیزیولوژیک مزاج قلب را مختل کند می تواند زمینه ساز بیماری قلبی عروقی باشد.
یک پزشک   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۹:۴۲    
از آنجایی که سبک زندگی افراد تغییرات بسیاری داشته و کمی از حالت سالم دور شده، بیماری های قلبی و عروقی حتی در بین جوانان هم زیاد مشاهده می شود. یکی از شایع ترین ها در این زمینه آریتمی است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۶:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بیماری های قلبی و عروقی مانند حملات قلبی و سکته مغزی به عنوان برترین قاتلان در سطح جهان شناخته می شوند و سالانه حدود 18 میلیون قربانی می گیرند ...
مرصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۲۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت:بیماری های غیر واگیر اولین عامل مرگ و میر در استان کرمانشاه به شمار می روند و سردمدار این بیماری ها بیماری های قلبی و عروقی هستند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۰۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
روزه داری باعث کاهش کلسترول، فشارخون و قند خون می شود و خطر ابتلا به چاقی و بیماری های قلبی و عروقی را کمتر می کند، اما در این میان افرادی هستند که نباید روزه بگیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۸:۵۷   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: غلظت های غیر طبیعی چربی خون سبب بروز بیماری های غیر واگیر از جمله قلبی و عروقی و پرفشاری خون خواهد شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۶:۵۱   + ۷۰ سایت دیگر  
به اذعان مسئولان سازمان بیمه سلامت ایران، در سال 1402 نیز مانند سال 1401، داروهای بیماران دیابتی و قلبی و عروقی پرمصرف ترین داروها در کشور بودند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۲۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
این اثرات مفید با حضور ترکیبات ضد اکسایشی موجود در میوه مرتبط است. میوه ازگیل منبع غنی از ترکیبات فعال مانند فنلها و اسیدهای آلی است که با فعالیت ضد اکسایشی بالای خود علاوه بر فایده برای قلب و مغز ، سبب کاهش ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی می شود.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
استفاده از ترشی در کنار غذا باعث هضم بهتر غذا می شود و سوخت وساز بدن را بالا می برد و هم اینکه ما بیشتر از غذا خوردن لذت می بریم و پزشکان نیز توصیه کرده اند در کنار غذا های گوشتی مخصوصاً گوشت حیوانی از ترشیجات مختلف استفاده کنید؛ چون برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی بسیار مؤثر است ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۲:۱۲    
اضافه کردن کره به هر غذایی، مزه آن را بهبود می بخشد ولی اگر می خواهید از چاقی و بروز عوارض قلبی و عروقی پیشگیری کنید بهتر از است از جایگزین های کره، استفاده کنید.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۰۹:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- رییس مرکز بهداشت گلستان گفت: احتمال بیماری قلبی و عروقی در بیماران دیابتی 2 برابر بیشتر از افراد دیگر است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۵:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
مصرف محصولات سویا به طور قابل توجهی سبب کاهش تری گلیسرید و کلسترول تام در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می شود.
یکتا پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۰۶:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
خوردن شکر با چای و قهوه عادتی بسیار لذت بخش است اما علاقه به شکر و مواد غذایی شیرین می تواند بسیار اعتیاد آور و در صورت مصرف زیاد باعث بروز بیماری دیابت و دیابت نوع 2 و زمینه ساز بیماری های قلبی و عروقی شود. اما راه چاره چیست و چطور می توان مصرف شکر را تحت کنترل خود در آورد؟
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۱:۳۲    
یک متخصص طب سنتی در نشست اکسیر زندگی روز شنبه 26 اسفند ماه در فرهنگسرای اشراق گفت: باید مصرف شیرینی به خصوص شیرینی های مصنوعی در ایام ماه رمضان متعادل باشد، چون مصرف بیش از حد قند در بروز بیماری های قلبی و عروقی نقش دارد و به نسبت افزایش مصرف آن، بدن از دریافت مواد غذایی دیگر محروم می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۱:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، اضافه وزن و چاقی خود زمینه ساز دیابت نوع 2 ، فشار خون بالا، چربی خون بالا و بیماری های قلبی و عروقی است. بنابراین با رعایت نکاتی در تغذیه خود در این ایام می توانید از بروز اضافه وزن و چاقی پیشگیری کنید که از جمله این موارد، خرید آجیل ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ - ۱۷:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
همشهری آنلاین : میکروپلاستیک ها علاوه بر عوارضی که برای سیستم گوارشی و کلیه می توانند ایجاد کنند و از عوامل اصلی تشدید سرطان خون هستند، باعث بروز عوارض قلبی و عروقی نیز می شوند.
اقتصاد آنلاین / شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۶   + ۳۰ سایت دیگر  
محققان موءسسه تحقیقات قلب در استرالیا در جریان تحقیقات خود دریافتند که یک ماده شیمیایی طبیعی موجود در کلم بروکلی می تواند در پیشگیری و درمان سکته موثر باشد.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۲۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: اگر فردی دچار سوختگی شد باید آن محل با آب سرد شست و شو داده شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۰۸:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
مصرف زولبیا و بامیه در حد متعادل در روزه داری مشکلی ایجاد نمی نماید، اما مصرف زیاد و روزانه در سفره رنگین ماه مبارک رمضان باعث بروز مشکلات متعدد گوارشی، قلبی و عروقی می شود.
صمت   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۷:۴۷    
دخانیات و استعمال دود آن، به ویژه سیگار، از جمله عوامل اصلی بیماری های قلبی و عروقی هستند. ترکیبات موجود در دخانیات، به ویژه نیکوتین و مونوکسید کربن، باعث اختلال در عملکرد سیستم قلبی عروقی می شوند و خطر بروز بیماری های مختلف، از جمله حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهند ...
سلام نو / دولت بهار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۱:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
میوه ازگیل بر روی برخی از سیستم های فیزیولوژیکی بدن مانند سیستم قلبی- عروقی اثرات سلامت بخش دارد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۰:۱۷    
شفقنا- یک اداره فدرال در آمریکا دارویی محبوب برای مقابله با چاقی را برای درمان مشکلات قلبی و عروقی تائید کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، فرانس24 نوشت: سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای اولین بار به یک داروی محبوب ضد چاقی چراغ سبز نشان داد تا برای جلوگیری از بیماری های قلبی جدی استفاده شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۶:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
در کاشمر بیماری های قلبی و عروقی اصلی ترین علت مرگ و میر مردان است و سرطان ها معمولاً در رتبه دوم یا سوم قرار دارد.
تاکنون تحقیقات زیادی در ارتباط با کم خوابی با خطر افزایش عوارض قلبی و عروقی و ذهنی و مغزی انجام گرفته، در همین راستا اخیرا در نتیجه تحقیقاتی مشخص شده که کم خوابی با ابتلای افراد به دیابت نوع 2 نیز مرتبط است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۸:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
نتایج یک تحقیق نشان می دهد که پیاده روی روزانه می تواند خطر بیماری های قلبی و عروقی را حتی در افرادی که بیشتر روز را نشسته سپری می کنند، کاهش دهد.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۴:۴۸    
شلغم یکی از سبزیجات مفید است که در تغذیه ما نقش مهمی دارد. این سبزیجات دارای خواص زیادی است که به صحت و زیبایی بدن کمک می کند. در ادامه، به برخی از خواص شلغم می پردازیم: حفظ صحت قلب و عروق : شلغم دارای ویتامین K است که به خاطر خواص ضد التهابی اش مشهور است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۴:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
فشار خون بالا از اصلی ترین عوامل بیماری های قلبی و عروقی است. یکی از روش های اولیه کنترل فشار خون بالا شامل تغییر در رژیم غذایی است. طبق گفته محققان بهداشت اضافه کردن سیر به رژیم غذایی می تواند فشار خون را به میزان متوسطی کاهش دهد.
صمت   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۹:۲۷    
قاتل سریالی شناسایی شده که بر اساس آخرین آمار به دست آمده از پزشکی قانونی کشور در سال اخیر جان تعداد زیادی از انسان ها را گرفته بود دستگیر شد و او پس از دستگیری همچنان به قتل هایش ادامه میدهد، این قاتل خاموش کسی نیست جز بیماری فشار خون . ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۰    
سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بیماری های قلبی عروقی را عامل اصلی مرگ و میر در جهان معرفی کرده و مطالعه ای جدید در مجله Circulation: Heart Failure نشان داده است که محل زندگی شما می تواند در بروز مشکلات قلبی و عروقی موثر باشد. نتایج یک تحقیق جدید که در ایالات متحده انجام شد، نشان داد [...]
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بیماری های قلبی عروقی را عامل اصلی مرگ و میر در جهان معرفی کرده و مطالعه ای جدید در مجله Circulation: Heart Failure نشان داده است که محل زندگی شما می تواند در بروز مشکلات قلبی و عروقی موثر باشد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۲    
دکتر کمال حیدری روز چهارشنبه در همایش روسای دانشگاه های علوم پزشکی مشهد افزود: بیماری های غیر واگیر مانند دیابت، بیش فشاری خون و بیماریهای قلبی و عروقی سالانه بیش از 446 هزار میلیارد تومان بار مالی به کشور وارد می کنند که لازم است در این زمینه چاره اندیشی شود. وی ادامه داد: طی سال های 1395 تا [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
حدودیک میلیون نفر از ابتدای سال تاکنون در دانشگاه علوم پزشکی مشهد زیر پوشش غربالگری خطر سنجی بیماری های قلبی و عروقی قرار گرفتند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
یکی از دلایل عمده مرگ و میر در ایران، ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است؛ طبق نظر سازمان پزشکی قانونی کشور، در سال 1400، سکته قلبی، در رتبه نخست علت مرگ، در ایران شمرده شده است ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۹    
در روزگاری که سرعت زندگی به سرعت نور نزدیک می شود و استرس های روزمره بیش از پیش به سلامتی ما حمله ور می شوند، توجه به نشانه های بدنمان از اهمیتی بی بدیل برخوردار است. یکی از مهم ترین نشانه ها، فشار خون است؛ عاملی که می تواند نقش کلیدی در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی ایفا کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۰:۳۴    
به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بر اساس آمار از ابتدای سال جاری 652 نفر در استان بر اثر بیماری های قلبی و عروقی فوت کرده اند.