شنبه ۱۰ آبانساعت ۲۳:۲۹Oct 2020 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قلبی و عروقی»

دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۸:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان : اگر فشار خون بالا درمان نشود به دلیل فشاری که به عضلات قلب وارد می کند در نهایت منجر به بیماری های قلبی و عروقی خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مرکز تحقیقات متابولیک پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با استفاده از داده های حاصل از مطالعه قند و لیپید شهروندان تهرانی اقدام به بررسی مدل پیش بینی بیماری های قلبی متابولیسمی مزمن شامل دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های مزمن کلیوی کرد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، خسرو صادق نیت، اظهار داشت: بیمارستان امام(ره) 500 تخت برای بیماران سرطانی دارد که اگر آنها را به بیماران کرونایی اختصاص دهیم ارائه خدمات به بیماران سرطانی محدود و تأخیر در درمان این بیماران و بیماران قلبی و عروقی موجب افزایش خطر مرگ آنان می شود. ...
باشگاه خبرنگاران: براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، بیماری های قلبی عروقی سالانه حدود 17.9 میلیون نفر یعنی حدود 31 درصد از کل مرگ و میر های جهان را به خود اختصاص می دهد. ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه علمی: تحقیقات جدید دانشگاه مریلند نشان می دهد که مبتلایان بستری شده ویروس کرونا که برای درمان بیماری های قلبی و عروقی آسپرین استفاده می کرده اند نسبت به دیگران ریسک کمتری در مرگ به خاطر این ابتلا به این بیماری داشته اند. ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۲۰    
برای بسته نشدن عروق میتوانید با استفاده رژیم غذایی مناسب در تمیز کردن دیواره شریان ها‬ ی حیاتی بدن در جلوگیری از خطرات احتمالی بیماری های قلبی و عروقی تلاش کنید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - رییس هیات ورزش های همگانی مازندران گفت : با وجود این که مازندران رتبه اول چاقی و اضافه وزن را دارد و سلامتی جمعیت استان به خاطر کم تحرکی در زمینه برخی بیماری های غیر واگیر مانند دیابت، فشارخون و قلبی و عروقی نامناسب است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: نتایج ارزیابی های اسکلتی، عضلانی و قلبی و عروقی شماری از دانشجویان حکایت از روند افزایش وزن در بین دانشجویان دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۴   + ۳۹ سایت دیگر  
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تاکید بر نقش اساسی ورزش در حفظ سلامت بانوان اظهار کرد: بیشترین تهدید مرگ و میر زنان مربوط به بیماری های قلبی و عروقی و متابولیکی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا- مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به تاثیر بسیار موثر کاهش مصرف نمک در کاهش بیماری های قلبی، عروقی و فشارخون ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۴    
بیماری های وریدی در حال تبدیل شدن به یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در جهان است. عدم تحرک کافی و رژیم غذایی ناسالم به شیوع این مشکلات دامن زده است. حدود 45 درصد از مرگ و میرها در ایران به علت بیماری های قلبی و عروقی اتفاق می افتد.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
رایج ترین بیماری مرتبط با تغذیه نامناسب، پوکی استخوان است همچنین چاقی، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و چربی خون به دلیل عدم مصرف مناسب و متعادل مواد مغذی بروز پیدا می کند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۵۵    
ایسنا/زنجان کارشناس ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: ورزش هوازی بر سیستم قلبی و عروقی بدن تاثیر می گذارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۱:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
یک پزشک متخصص آنژیوپلاستی درباره عوارض قلبی و عروقی بیماری کرونا در مبتلایان توضیح داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۲۷    
شیراز - ایرنا- رئیس مرکز تحقیقات بیماری های قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت : کرونا برای بیماران قلبی و عروقی بسیار کشنده تر و خطر آفرین تر از سایر بیماران زمینه ای است از این رو این بیماران باید بیشترین مراقبت را در عدم درگیری با کرونا داشته باشند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۰۹    
سلامت نیوز :بررسی های سازمان جهانی بهداشت حاکی از این است که بیماری های قلبی و عروقی رتبه نخست علت مرگ و میرها در جهان را به خود اختصاص داده است به طوری که 5ر17 میلیون نفر در جهان در سال 2018 به علت ابتلا به بیماری های قلبی وعروقی جان خود را از دست داده اند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دوازدهمین کنگره بیماری های قلبی و عروقی خاورمیانه و پنجمین کنگره مداخلات پیچیده قلبی به میزبانی این دانشگاه و به شکل وبینار نیمه آبان برگزار می شود.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
محمد هاشمی، دبیر انجمن علمی پیشگیری و درمان چاقی ایران در گفتگو با سپید تاکید دارد که نباید درمان چاقی را یک درمان غیرضروری بدانیم، زیرا چاقی می تواند به افزایش آمار بیماری های غیرواگیر و افزایش مرگ و میر در جامعه دامن بزند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
مسئول ترجمان دانش انستیتو تحقیقات تغذیه، گفت: داشتن یک الگوی غذایی و سبک زندگی سالم، بهترین روش مبارزه با بیماری های قلبی و عروقی است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در حرکتی خلاقانه از بستر فضای مجازی برای شناخت بیشتر بیماری های قلبی و عروقی و هشدار به مردم درخصوص چرایی، چگونگی و علائم آنها استفاده کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۷:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: علت 42 درصد مرگ و میرها در جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار طی یک سال گذشته بیماری های قلبی و عروقی بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۴۵    
کارشناس بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشت کهگیلویه و بویراحمد گفت: سکته های قلبی عامل 31 درصد مرگ های زیر 70 سال در استان است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۱۱   + ۲۴ سایت دیگر  
مردم نیوز : فرزاد شید فر، متخصص تغذیه و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره مصرف شکر و عوارض آن بر سلامت بدن ، اظهار داشت: شکر یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده بسیاری از بیماری های مزمن غیر واگیر است که در سرولوحه آنها چاقی، دیابت و بیماری های قلبی و عروقی است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مسئول مبارزه با بیماری های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در سال های اخیر آمار مرگ ومیر بیماران قلبی و عروقی در دنیا افزایش چشمگیری داشته از این رو باید با اطلاع از عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی از قلب خود مراقبت کنید.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۹:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، سید هاشم سزاوار، با اشاره به این نکته که بیماری های قلبی و عروقی شایع ترین علت مرگ و میر در کل دنیا به شمار می رود، گفت: این بیماری در سال های اخیر و به ویژه در کشور ما افزایش داشته و سن ابتلاء کاهش یافته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
کم تحرکی در سالمندان می تواند منجر به اخلال در سیستم ایمنی بدن شده و ریسک ابتلا به بیماری های عفونی، قلبی و عروقی را افزایش دهد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۸:۲۷    
بنی هاشم، رژیم غذایی ناسالم، تحرک بدنی ناکافی و مصرف دخانیات را از علل اصلی ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی برشمرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۷:۲۶    
معاون مرکز مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت سالانه 360 هزار مرگ داریم. حدود 44 درصد مرگ ها به دلیل بیماری های قلبی و عروقی است. بسیاری از بیمارانی که به دلیل کووید 19 جان خود را از دست می دهند، ممکن است سالمند بوده یا بیماری زمینه ای داشته باشند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۷:۱۱    
تعیین روز جهانی قلب که توسط فدراسیون جهانی قلب بنا نهاده شد، به مردم سراسر جهان هشدار می دهد که بیماری های قلبی عروقی (CVD) و سکته مغزی، مهمترین علت مرگ در جهان هستند و هر ساله 17.9 میلیون نفر جان خود را به دلیل ابتلاء به آن ها از دست می دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۰۳    
مدیر گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: بیماری های قلبی و عروقی نسبت به سال های گذشته در کشور و به تبع آن در چهارمحال و بختیاری افزایش داشته است که به دلیل تغییر در سبک زندگی مردم است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۰۰   + ۲۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز :مدیر گروه بیماری های قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی ایران، سن ابتلا به بیماری های قلبی در کشورمان را 50 سالگی و پایین تر از میانگین جهانی دانست. ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، گفت: سیاست گذاری دانشگاه در درجه اول جهت توزیع واکسن آنفلوآنزا، بانوان باردار با بیماری زمینه ای، به خصوص دیابت و بیماری قلبی و عروقی و همچنین کارکنان بهداشت و درمان استان که در معرض خطر بالا قرار دارند، است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۰۶    
به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد ؛ سیده مهدیه نماینده روز گذشته در جمع خبرنگاران بیان داشت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته 12 درصد افراد در سنین 40 تا 45 سالگی به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا می شوند. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون مرکز تحقیقات قلب و عروق استان یزد از فشار خون و دیابت بعنوان مهمترین ریزفاکتورهای بیماری های قلبی عروقی یاد کرد و گفت: براساس تحقیقات انجام شده مبتلایان به دیابت 2برابر افراد عادی به این بیماری ها مبتلا می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۸:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: بیماری های قلبی و عروقی اولین دلیل مرگ و میر در استان اردبیل است.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
در سال های اخیر آمار مرگ و میر بیماران قلبی و عروقی در دنیا افزایش چشمگیری داشته است.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۶:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر نغمه ضیایی متخصص قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به 29 سپتامبر روز جهانی قلب گفت: از اوائل سال 2020 میلادی کرونا ویروس و عوارض قابل توجه ابتلا به آن به یک معضل جهانی تبدیل شده است . ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۰۸    
اقتصاد نیوز : سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کووید-19 را در کشور دارا هستند، گفت: 50 حدود درصد از بستری شدگان کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور، دارای حداقل یک بیماری مزمن بوده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کووید-19 را در کشور دارا هستند، گفت: حدود 50 درصد از بستری شدگان کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور، دارای حداقل یک بیماری مزمن بوده اند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۱۷    
سلامت نیوز :معاون مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: نیمی از بار بیماری ها به دلیل بیماری های قلبی و عروقی است و اگر کل هزینه بیماری ها را در نظر بگیرید تقریبا 45 درصد تا 50 درصد آن مربوط به بیماری های قلبی و عروقی است. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون دفتر بیماریهای غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به آمار بیماریهای قلبی و عروقی و مرگ و میر سالانه آن در کشور، در عین حال نسبت به کاهش مراجعات پزشکی برای بیماریهای غیرواگیر در دوران کرونا هشدار داد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۰۶   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون مرکز مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: در کشور سالانه 360 هزار مرگ داریم که حدود 44 درصد مرگ ها به دلیل بیماری های قلبی و عروقی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۵۷    
تهران- ایرنا- محققان با استفاده از تکنیک های جدید تصویربرداری و بررسی اطلاعات نشانگرهای زیستی موجود در خون دریافتند بین کمبود تراکم مواد معدنی در استخوان و عوارض قلبی و عروقی ارتباط وجود دارد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس تغذیه گفت: علاوه بر پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، رعایت نکات تغذیه ای در راستای تقویت سیستم ایمنی بدن، ضروری به نظر می رسد. ...
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به مناسبت روز جهانی قلب، بیماری های قلبی و عروقی را شایع ترین عامل مرگ و میر در سراسر دنیا دانست و گفت: در این همه گیری کووید-19 نیز همچنان باید نسبت به علائم این بیماری هوشیار بود.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۰:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
سلامت نیوز : سالانه 32 میلیون مورد سکته قلبی و مغزی در دنیا رخ می دهد که 50 درصد آنها ناشی از بیماری قلبی است، از این رو باید بیشتر مراقب قلب خود باشیم. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - فوق تخصص قلب و عروق با بیان اینکه ابتلای افراد به بیماری کرونا بر عملکرد قلب تاثیر می گذارد گفت: یکی از دلایل مهم مرگ و میر ناشی از کرونا ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی با تشکیل لخته خون در رگ های ریه و قلب بیماران مبتلا به این بیماری است که احتمال بروز سکته قلبی را تشدید می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
بیماری های قلبی و عروقی به عنوان یکی از عوامل خطر به شمار می رود و نقش این بیماری ها در ابتلا و مرگ ناشی از کرونا هم تایید شده است.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۷:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
یک متخصص قلب و عروق با بیان اینکه بیماری های قلبی و عروقی به عنوان یکی از مهمترین علل مرگ و میر در جوامع شناخته می شوند، ضمن تشریح علل بروز بیماری های قلبی عروقی و راه های پیشگیری آن، نسبت به تشدید این بیماری ها در دوران شیوع کرونا به دلیل تاخیر در مراجعه به پزشک هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر گروه کنترل بیماری غیرواگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : سالانه 46 درصد از مرگ و میر های استان ناشی از بیماری های قلبی و عروقی است.