جمعه ۰۳ بهمنساعت ۰۱:۲۴Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماران کلیوی»

خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
لامرد- مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس از وجود حدود دو هزار و 500 بیمار دیالیزی در استان خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۵:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
دانشمندان می گویند به دلیل محدودیت هایی که بیماران کلیوی دارند، باید از رژیم غذایی خاصی پیروی کنند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۷:۵۴    
عضو انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی کشور گفت: 438 بیمار دیالیزی تحت پوشش حمایت های این انجمن در کاشان قرار دارند.
خیر نیک اندیش شادروان حسین حجازی نخستین متولی کمک به بیماران کلیوی در کاشان بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۰۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
خانم زمان حریرچی خیر سلامت با مشارکت در احداث ساختمان جدید مرکز دیالیز شهرستان نور با 20 تخت و تجهیزات کامل با هزینه نزدیک به 3.5 میلیارد تومان، می گوید؛ مشکلات مرکز دیالیز به ما منعکس و احساس نیاز شد که به لطف خدا توانستیم کمک کنیم و در یک زمان باور نکردنی و با بهترین امکانات ساخته شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۲۰:۰۴    
آستارا - ایرنا - رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا گفت: هزینه داروی هر بیمار در یک ماه پنج میلیون ریال است و با توجه به ناکافی بودن کمک های دولتی، 54 بیمار دیالیزی این انجمن به حمایت مالی خیران نیاز دارند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۹:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
سید حیدر محمدی، مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره سوژه ثبت شده توسط مخاطبان فارس من با عنوان داروی سلسپت 250 بیماران کلیوی را به آنها برسانید درمورد کمبود داروی سلسپت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۰:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
استاد بیماری های کلیه و مجاری ادرار با بیان اینکه بسیاری از بیماران کلیوی مشکلات دیابت و عروقی هم دارند، گفت: بیماران کلیوی، دیالیزی و پیوندی در معرض خطر مرگ بیشتری در اثر ابتلا به کرونا هستند.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۸:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
بیماری کلیوی یکی از سخت ترین بیماری هایی است که بیماران همیشه ترس و دلهره کمبود و نایاب شدن داروها را دارند در حالی که این بیماران باید دارو را همیشه و به شکل منظم استفاده کنند ولی متاسفانه در ماه های اخیر برخی کمبود ها سبب شده که این قشر با چالش های زیادی مواجه شوند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان گفت: 85 بیمار دیالیزی از آغاز شیوع کرونا تاکنون به این ویروس مبتلا شدند که از این تعداد 68 تن جان خود را از دست دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۱:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماری های کلیه گفت: بیماران پیوند کلیه، دیالیزی و مزمن کلیه بیشتر در معرض خطر بیماری های عفونی مخصوصاً کرونا قرار می گیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
زنجان-دغدغه همه بیماران کلیوی و پیوندی در این روزهای سخت کرونایی، کمبود دارو است، دارویی که به یکباره نایاب شد و بیماران به هراس افتادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۳:۰۵    
فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری گفت: بیماری کرونا علاوه بر سایر ارگان های بدن، کلیه ها، مجاری ادراری، مثانه و دستگاه تناسلی را درگیر می کند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۱:۵۵    
در حالی که شمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان از عدد 72 میلیون نفر گذشته واکسن کرونا در آمریکا به زودی به همه تزریق می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
اهواز- مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی خوزستان گفت: در شرایط موجود کرونا که بیماران از نظر روحی و روانی آسیب دیده اند، خواستار تحقق وعده های چند ساله مسئولان استان خوزستان هستند.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۰۹:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
خرید و فروش کلیه در ایران از سال های پس از انقلاب شکل گرفته است و پس از آن تاکنون ادامه دارد؛ هرچند این بازار می تواند جان انسان های زیادی را نجات دهد، اما نباید به عنوان اولین راه حل برای حل مشکل کمبود کلیه برای پیوند انتخاب شود؛ ظرفیت ها و راه های زیادی جز خرید و فروش ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
اهر- مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی منطقه ارسباران از تحت پوشش بودن 211 بیمار کلیوی در شهرستان های ارسباران خبر داد و گفت: تأمین هزینه دارو و درمان چالش اصلی بیماران کلیوی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۳:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان دبیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان از ابتلای 74 بیمار دیالیزی به کروناویروس و فوت 62 نفر از این افراد خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 52 بیمار دیالیزی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۵    
ایسنا/زنجان مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان گفت: افزایش قیمت دارو، یکی از مشکلاتی است که برای بیماران کلیوی وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- فوق تخصص بیماری های کلیه (نفرولوژی) با بیان اینکه خطر بروز علایم شدیدتر در بیماران کلیوی، در صورت ابتلا به ویروس کرونا بیشتر است، گفت: بیماران کلیوی هم مانند دیگر افرادی که بیماری مزمن و شدید دارند، در برابر بیماری های عفونی نظیر کووید 19 بیشتر در معرض خطر هستند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - همه اعضای انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران از خدمات ویژه مشاوره حقوقی بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران، مطابق تفاهم نامه ای که بین انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران و سامانه یکپارچه داوری، وکالت و کارشناسی منعقد شده است ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۵:۱۴    
ارومیه- داروی مایفورتیک که برای جلوگیری از پس زدن پیوند بیماران کلیوی کاربرد دارد، مدتی است نایاب شده و بیماران مصرف کننده این دارو برای تأمین آن دچار مشکل شده اند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۲۰:۳۳    
متخصص نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه بخش دیالیز بیمارستان لقمان حکیم با حداکثر توان به بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی خدمات ارائه می دهد، از انجام تمهیدات لازم در این بیمارستان در زمینه مقابله با شیوع بیماری کرونا خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
متخصص نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه بخش دیالیز بیمارستان لقمان حکیم با حداکثر توان به بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی خدمات ارائه می دهد، از انجام تمهیدات لازم در این بیمارستان در زمینه مقابله با شیوع بیماری کرونا خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۱۵    
زنجان - ایرنا - مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان گفت: شیوع همه گیری ویروس کرونا و افزایش قیمت ها محدودیت هایی در انجام پیوند کلیه در این استان ایجاد کرده به طوریکه پیوند کلیه نسبت به سال 98 کاهش 50 درصدی یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۴۸    
اراک- ایرنا - بیماران کلیوی در زمره امراض سخت درمان هستند که چتر حمایتی رایگان برای آنان دیده شده اما، برخی پراکندگی و کمبودها در زیرساخت های سلامت استان مرکزی به گونه ای است که این بیماران را با مشکلاتی مواجه می کند و حل این نواقص به تقویت حوزه درمان استان وابسته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: کمبود داروی های خاص برای پیوند کلیه مختص استان نیست.
سالم خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۲    
سالم خبر: تردد بیماران کلیوی برای انجام دیالیز در بیمارستان ها موجب افزایش ابتلای آنان به کرونا شده است. بسیاری از بیماران دیالیزی و پیوندی براثر ابتلا به کرونا جان باخته اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۲۸   + ۲۰ سایت دیگر  
یک متخصص اورولوژی، عوارض کرونا در مبتلایان به نارسایی های کلیوی را خطرناک تر دانست.
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین با بیان اینکه بحث تامین کمبود دارویی بیماران کلیوی باید از سوی علوم پزشکی پیگیری شود، گفت: مخابرات باید در بحث ارسال پیامک های علوم پزشکی همکاری لازم را داشته باشد.
جهانی پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداد ناجا با بیان اینکه اختلال در عملکرد کلیه ها، تهدید جدی برای سلامت افراد محسوب می شود، تصریح کرد: بیماران کلیوی در شرایط همه گیری کرونا نباید درمان های خود را رها کنند.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
مسئول بخش دیالیز بیمارستان بوعلی اردبیل گفت: دیابت و فشار خون بالا از عوامل نارسایی کلیه ها بوده و برای پیشگیری و درمان این بیماری تغییر سبک زندگی بیماران باید در اولویت قرار گیرد. ...
یزد آوا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
50 بسته معیشتی بین بیماران نیازمند تحت پوشش انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی یزد توزیع شد.
ثلاث   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۲۳:۳۶    
ثلاث-صبح روز چهارشنبه سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی از بخش دیالیز این بیمارستان بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین گفت: تامین دارو مهمترین مشکل بیماران پیوندی و دیالیزی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رشت-ایرنا-مسئول انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی آستانه اشرفیه گفت: بیماران کلیوی در این شهرستان به کمک ها و یاری خیرین و نیکوکار چشم دوخته اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۱۲    
زنجان - ایرنا - در روزهای سخت کرونایی که سایه سنگین این ویروس در همه جای دنیا گسترده شده و همگان را به نوعی گرفتار کرده است بیماران خاص و از آن جمله دیالیزی ها که چشم انتظار دریافت عضو اهدایی هستند، با مشکلات مضاعفی دست و پنجه نرم می کنند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۵:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون درمان بیمارستان فوق تخصصی دکتر علی شریعتی مشهد گفت: یکی از ماموریت های ویژه این بیمارستان در ایام شیوع ویروس کرونا انجام دیالیز بیماران کلیوی کرونایی است و از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 125 نوبت دیالیز این نوع بیماران در این مرکز درمانی انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل انجمن خیریه کلیوی استان زنجان گفت: انجمن خیریه کلیوی استان، در راستای کمک به بیماران نیازمند دیالیزی و پیوندی، با راه اندازی بازارچه خیریه اینترنتی از خیّرین خواست تا از این طریق بیماران نیازمند و چشم انتظار پیوند را کمک کنند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: داروی سلسپت مورد نیاز بیماران پیوند کلیه در روز های اخیر در برخی از نقاط کشور با کمبود مواجه شده است، اما بوشهر تاکنون کمبودی در این زمینه ندارد و امیدواریم تا هفته آینده سهمیه اختصاص یافته این استان تامین شود.
برترین ها / رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه جام جم - مهتاب خسروشاهی: با درد، با تغییر در رنگ ادرار و... آسیب را فریاد می زنند. این درد گاهی فقط در کنار ستون مهره ها دیده می شود و گاهی به نقاط دیگری نیز منتشر شده و نشان می دهد اختلالی در عملکرد کلیه ها وجود دارد ...
تامین اجتماعی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۴۲    
در گرامیداشت روز جهانی اتاق عمل و هفته حمایت از بیماران کلیوی و با حضور معاون خدمات درمانی تامین اجتماعی سمنان، مسئولین بیمارستان شفا و کارشناسان ستاد مدیریت درمان از کارکنان اتاق عمل و بخش دیالیز این بیمارستان تقدیر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
23 تا 30 آبان هفته بیماران کلیوی است.
تبیان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۹:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
در ایران 23 آبان تا 30 آبان هر سال، به عنوان هفته ی حمایت از بیماران کلیوی نام گذاری شده است که در آن برای افزایش آگاهی افراد از این بیماری و مشکلات آن و همچنین پیشگیری از بیماری های کلیوی توصیه هایی ارائه می شود. شعار امسال هفته حمایت از بیماران کلیوی "کرونا فرصتی برای همدلی با بیماران کلیوی" است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان از وجود دستگاه دیالیز در تمامی شهرستان های گیلان گفت: در سال های گذشته بیماران دیالیزی برای انجام عمل دیالیز باید به بیمارستان رازی مراجعه می کردند ولی اکنون تمامی 280 دستگاه دیالیز در شهرستان های استان وجود دارد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۵:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان گفت: 50 بیمار دیالیزی از آغاز شیوع ویروس کرونا در استان، بر اثر این ویروس درگذشتند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۸:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
بیماران کلیوی که دیالیز می شوند بدن آنها ضعیف است و باید حتما در مراجعه برای دیالیز در تمام زمان از ماسک استفاده کرده
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: این استان برای حمایت و درمان بهتر بیماران دیالیزی نیازمند راه اندازی مرکز درمان کلیوی است.