سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۱۶:۴۲Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماران کلیوی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۵۹   + ۵۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درباره روزه گرفتن در افراد دارای فشار خون، بیماری های قلبی - عروقی و کلیوی توضیحاتی ارائه کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان :کمبود نوع خاصی از دارو برای بیماران کلیوی و پیوندی مرتبط با نوع خارجی آن است و نمونه ایرانی آن در بازار دارویی یافت می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انجمن خیریه کلیوی استان زنجان گفت: در این راستا 100 بسته معیشتی به ارزش 90 میلیون تومان در نظر گرفته شده و در حال توزیع بین بیماران زیر پوشش انجمن است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۶:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
زندگی روزمره بسیاری در پی ابتلا به بیماری های متفاوت مختل می شود و در این بین، درد و رنج بیماران کلیوی که در صف های دیالیز یا پیوند اعضا حضور دارند، وصف نشدنی است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بیماران کلیوی و دیالیزی برای مراقبت و بهبود وضعیت خود باید از یک رژیم غذایی مناسب و سالم پیروی کنند و از خوردن برخی از مواد غذایی پیرهیز کنند.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مصرف پسته در افرادی که نارسایی کبدی دارند توصیه نمی شود. بیماران کلیوی هم باید بدانند که پسته برای سلامت شان ضرر دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۰۴    
انجمن حمایت از بیماران کلیوی شفا اعلام کردند 150 بیمار دیالیزی اتباع خارجی تحت حمایت دارند که 40 نفرشان از خدمات بیمه استفاده می کنند.
نیوز فلاورجان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۳۲    
خادمیاران کانون خدمت رضوی در شهرستان فلاورجان 97 بسته معیشتی به ارزش 1 میلیارد ریال را بین بیماران کلیوی تقسیم کردند.
میگنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
والدین چگونه می توانند تصمیم گیری های پزشکی دشوار را در مورد فرزند دارای بیماری مزمن کلیوی کنترل کنند؟والدین چگونه باید در مورد فوت دوستان نزدیک در بخش دیالیز با فرزند خود صحبت کنند؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۴:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان با اشاره به اینکه در هفته جهانی کلیه برنامه ها با رویکرد بیمار محور برگزار خواهد شد، گفت: هفته جهانی کلیوی با شعار آماده شدن برای اتفاقات غیرمنتظره، حمایت از افراد آسیب پذیر! در سال جاری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان از پذیرش بیماران دیالیزی شهرستان زلزله زده خوی در مرکز دیالیز و مهمان سرای این انجمن خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۰:۴۲    
محمدرضا طهماسبی نماینده بیماران کلیوی زنجان در هیأت امنای انجمن کلیوی ایران شد.
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس آمار وزارت بهداشت تنها در سال 1399 در ایران 420 مورد پیوند کلیه از فرد زنده انجام شده و به همین خاطر نیز انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران، بعد از مشاهده وضعیت دلالی برای اهدای کلیه تصمیم گرفت هم این روند را در چارچوب ثبت نام انجام دهد و هم اینکه ارقامی مشخص برای این اهدا تعیین کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
از نمایندگان درخواست می کنیم یک روز قبل از جلسه رأی گیری برای تصویب بودجه، به یکی از مراکز دیالیز بروند و حال و روز بیماران کلیوی را در زمان دیالیز شدن ببینند؛ بیمارانی که بعد از دیالیز، دیگر جان ندارند حتی از جای شان بلند شوند و راه بروند ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نتایج یک پژوهش نشان می دهد نوع خاصی از تمرینات ورزشی می تواند باعث کاهش درد و خستگی بیماران مزمن کلیوی شود.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
شور ها حاوی نمک بالایی هستند و مصرفشان به افراد مبتلا به فشارخون، بیماران قلبی و برخی از بیماران کلیوی و آن هایی که پزشک معالجشان برایشان محدودیت هایی در مصرف نمک در نظر گرفته است هم توصیه نمی شود ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۲:۳۷    
بیماران دیالیزی و پیوند کلیه بخش مهمی از بیماران خاص هستند که نسبتاً جمعیت زیادی را هم شامل می شوند. این بیماران که متأسفانه در بسیاری از موارد توانایی زندگی معمولی را نیز از دست می دهند، نیاز به حمایت های خاصی دارند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی گیلان: گیلان بیش از هزار بیمار دیالیزی دارد که 30 نفر در نوبت پیوند هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان گفت: آمار پیوند کلیه در همدان نسبت به سال های قبل از کرونا کاهش قابل توجهی داشته است .
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۶:۳۸    
وزارت بهداشت یمن از سازمان ملل خواسته بود تا دارو های بیماران کلیوی را تامین کند، مشکلی که تاکنون پاسخی نداشته است و جان هزاران بیمار را نیز تهدید می کند.
مدیر کل انتقال خون استان قزوین با رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی و معاون انجمن تالاسمی استان برای مشارکت این سمن ها در پویش چتر سرخ زندگی دیدار و گفت و گو کرد . ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۶:۰۰    
مشکلات بیماران کلیوی به قدری متنوع است که با وجود تصویب قوانین متعدد و نگاه جسته وگریخته دولت و مجلس به رفع آن، هنوز این قشر از جامعه با مشکلات زیادی دست وپنجه نرم می کنند
معاون حمل و نقل این سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران در راستای کمک های خیرخواهانه به بیماران کلیوی خبر داد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۵:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: میهمان نوازی از ویژگی های اصیل ایرانیان است و مسلما در شب یلدا نیز این مهم اجرا می شود اما باید توجه داشت که ارج نهادن به میهمان، از طریق عرضه غذاهای سالم و خودداری از ارائه خوراکی های زیان بار معنا می یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۰۸:۰۳    
گرگان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: دیالیز راه درمان بیماران کلیوی نیست و نیازمند این هستیم که با احداث مرکز پیوند کلیه در گلستان بیماران را درمان کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۴:۵۱   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با اشاره به این که در یک هفته گذشته بالغ بر 40 هزار ست دیالیز در مجموعه تجهیزات پزشکی هلال احمر تولید شده است، تاکید کرد: رفع مشکلات بیماران خاص در دستور کار هلال احمر قرار گرفته است.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس اظهارات یکی از مددکاران انجمن بیماران کلیوی در اردیبهشت امسال، قیمت کلیه از طریق ثبت نام، 80 میلیون تومان است (قیمت مطرح شده در اردیبهشت) که پول از خریدار دریافت و به حساب فروشنده واریز می شود.
دکتر سید حامد عاملی و محمد صادق جمالی ضمن ارسال لوحی، از سید حجت مدنی جهت حمایت از بیماران کلیوی در عرصه خدمت رسانی به بیماران نیازمند تقدیر و تشکر بعمل آورد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
میهمان برنامه ضربان شبکه سلامت در خصوص پرستاری از بیماران کلیوی، توضیحاتی داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۵:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
کمیته امداد امام خمینی (ره) و انجمن خیریه بیماران کلیوی با هدف هم افزایی امکانات و ارائه خدمات به مددجویان دارای بیماری کلیوی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از کمبود یک قلم دارو برای بیماران کلیوی و پیوند کلیه خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه ضمن بیان نکاتی مهم درخصوص سلامت دهان و دندان در بیماران کلیوی تاکید کرد: در افراد مبتلا به بیماری های کلیوی مراقبت از دهان و دندان اهمیت ویژه ای دارد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۰    
مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین گفت: درحال حاضر فرسوده بودن دستگاه های دیالیز بویژه در مرکز بوعلی از چالش های اصلی بیماران کلیوی در استان است و دستگاه ها کیفیت لازم را نداشته و دیالیز با سختی انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی: 50 بیمار همدانی در انتظار پیوند کلیه هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۳:۳۲    
مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین گفت: در استان 25 بیمار در انتظار پیوند کلیه هستند و با مشکلاتی، چون هزینه بالای پیوند مواجه اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
اهر- مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی ارسباران با بیان اینکه بیماران کلیوی شهرستان ها برای تهیه دارو به تبریز سفر می کنند، گفت: دو سال پیگیری برای توزیع شهرستانی داروها بی نتیجه ماند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۰:۲۴    
به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی مسابقه یک روزه دارت و تنیس روی میز در تبریز برگزار شد.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۳:۴۷    
سعید نامور رئیس هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضاء از برگزاری مسابقات ورزشی بمناسبت گرامیداشت هفته بیماران کلیوی و دیابت خبر داد. وی افزود: تمامی علاقمندان و ورزشکاران این گروه ها می توانند در این مراسم شرکت نمایند. ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۰:۳۱    
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی خوزستان گفت: وضعیت نامساعد اقتصادی، بسیاری از خانواده های ایرانی را مجبور به فروش کلیه کرده است وضعیت نامساعد اقتصادی بسیاری از خانواده های ایرانی را مجبور به فروش کلیه کرده است ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۵:۳۶    
راضیه حسینی غلامرضا لاری زاده مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی خوزستان گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده ها بسیاری از افراد کلیه خود را برای حل مشکلات زندگی شان می فروشند و قیمت کلیه افزایش یافته است بنابراین هر فردی بخواهد کلیه ای بخرد باید 200 تا 250 میلیون تومان هزینه کند و بسیاری از ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان گفت: داروهای مورد نیاز بیماران کلیوی به ویژه افراد پیوندی بسیار گران شده و تامین آن برای بیماران دشوار است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۴:۴۱    
گنبدکاووس - ایرنا - گرانی دارو، فرسودگی دستگاه های دیالیز، کمبود پزشک، نداشتن شغل و هزینه های بالای زندگی و معیشت از جمله کمبودها و مشکلاتی حدود هزار و 100 بیمار کلیوی گلستان است که علاوه بر تحمل رنج بیماری، غصه آن ها را هم بر دوش بدن نحیف خود می کشند.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
تعداد تخت های دیالیز موجود در استان قابل قبول بوده و کمبودی در این زمینه وجود ندارد. مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان گفت: 151 تخت دیالیز فعال در این استان وجود دارد و هم اینک همه شهرستان ها به جزء شهرستان تازه تأسیس درگزین دارای بخش دیالیز هستند و بیماران دیالیزی ساکن در شهرستان ...
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی خوزستان با اشاره به وضعیت بیماران دیالیزی استان، گفت: 2 هزار و 490 بیمار دیالیزی عضو انجمن حمایت از بیماران کلیوی هستند که یک هزار و 110 نفر از این تعداد اهوازی اند.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۹:۵۲    
نجفی زاده، مدیرعامل انجمن اهدای عضو: کلیه یک فرد مرگ مغزی شده می تواند یک فرد دیالیزی را به زندگی عادی بازگرداند 23 تا 30 آبان ماه را هفته حمایت از بیماران کلیوی نامگذاری کرده اند ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۸:۲۶    
رضوان پناه با بیان اینکه امسال 17 مورد پیوند کلیه زنده در گیلان انجام شد گفت: در 6 ماهه اخیر به 750 نفر از بیماران تحت پوشش انجمن خیریه وام با چهار درصد بهره پرداخت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۷:۲۷    
مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین گفت: با به روزرسانی دستگاه های دیالیز مستهلک و نیاز به دستگاه های جدید دیالیز، باید گفت که به حداقل به 100 دستگاه دیالیز نیاز داریم.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین گفت: متاسفانه اغلب دستگاه های دیالیز در استان فرسوده هستند و برای ارائه خدمات مناسب به بیماران کلیوی باید همه این دستگاه ها نوسازی و جدید شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین گفت: تاکنون 19 بیمار در استان مورد عمل پیوند کلیه قرار گرفته اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۶:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
ایلام-سرپرست انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان ایلام گفت: 203 بیمار دیالیزی و 156 بیمار پیوند کلیه در ایلام عضو انجمن حمایت از بیماران کلیوی هستند.